Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΡΗΣΙΑ ΟΙΣΟΦΑΓΟΥ ΜΕ ΤΡΑΧΕΙΟΟΙΣΟΦΑΓΙΚΟ ΣΥΡΙΓΓΙΟ


Recommended Posts

Το κατάλαβα όταν μου είπες τα δικά σου.

Όταν το παιδί πρώτα ο θεος καταφέρει και καταπιει (σου εύχομαι ολόψυχα να είναι το συντομότερο ) τι σου εχουν πει όταν ας πούμε μεγαλώσει ενηλικιωθεί θα έχει κάποια προβλήματα ακόμα. ; ας πούμε έχω διαβάσει για δυσκολίες στην καταποση,καούρες και τετοια.

Δεν εχω ρωτησει να σου πω την αληθεια. Θα το κανω ομως οταν παμε στην Γαλλια με το καλο την ανοιξη.

Το σιγουρο ειναι οτι θα πασχουν τα πνευμονακια της μεχρι να ενηλικιωθει και ισως να κουραζεται οταν θα τρεχει.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι κοριτσι αυτη ειναι. Την εχω διαβασει κι εγω. Πολυ πιο απλη απο της Έμμας μου.

 

Δεν εχω ρωτησει να σου πω την αληθεια. Θα το κανω ομως οταν παμε στην Γαλλια με το καλο την ανοιξη.

Το σιγουρο ειναι οτι θα πασχουν τα πνευμονακια της μεχρι να ενηλικιωθει και ισως να κουραζεται οταν θα τρεχει.

 

Ούτε και εγώ έχω ρωτήσει και έχω σκοπό να το κάνω τώρα που είναι να τον ξαναδεί ο χειρουργός. Τα πνευμονακια της λόγω των εκκρισεων που μου προανεφερες. Οι εκκρισεις αυτές από που προέρχονται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Βγηκαμε απο την ΜΕΘ το μεσημερι κ αναρρωνει σε θαλαμο της παιδιατρικης.

Η διαγνωση ιος γριπης Η3Ν2!!!!

Φτηνη την εβγαλε.

 

ΜΠΡΑΒΟ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ. ..ταχεία ανάρρωση εύχομαι. .. δεν είχατε κάνει αντιγριπικο;

Ο θεος είναι κοντά της!και θα είναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΡΑΒΟ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ. ..ταχεία ανάρρωση εύχομαι. .. δεν είχατε κάνει αντιγριπικο;

Ο θεος είναι κοντά της!και θα είναι!

 

Οχι γμτ δεν μας το ειπε η παιδιατρος.

Ο μικρουλης καλα;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Βγηκαμε απο την ΜΕΘ το μεσημερι κ αναρρωνει σε θαλαμο της παιδιατρικης.

Η διαγνωση ιος γριπης Η3Ν2!!!!

Φτηνη την εβγαλε.

 

Οχι γμτ δεν μας το ειπε η παιδιατρος.

Ο μικρουλης καλα;

 

Σοβαρά; !όχι ρε γμτ μου! Αμέλεια του. Εμείς το κάναμε ακριβώς γιατί είμαστε στις ομάδες υψηλού κινδύνου μας το είπε ο παιδιατρος δλδ. Καλά είναι. Την παράλλη εβδομάδα έχουμε ραντεβου με τον χειρουργο και την καρδιολόγο. Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; !όχι ρε γμτ μου! Αμέλεια του. Εμείς το κάναμε ακριβώς γιατί είμαστε στις ομάδες υψηλού κινδύνου μας το είπε ο παιδιατρος δλδ. Καλά είναι. Την παράλλη εβδομάδα έχουμε ραντεβου με τον χειρουργο και την καρδιολόγο. Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.

 

Και εκανε επιπλοκες το εμβολιο;;;;

Τα φοβαμαι πολυ κ φταιει η παιδιατρος σ αυτο.

Με εχει τρομοκρατησει γενικα ειναι φοβιτσιαρα.

Αντε να δουμε τι θα δει ο καρδιολογος;

Τα φυσηματακια κλεινουν μονα τους εχω ακουσει. Οποτε γιατι εχει αναφερθει σε εγχειριση;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εκανε επιπλοκες το εμβολιο;;;;

Τα φοβαμαι πολυ κ φταιει η παιδιατρος σ αυτο.

Με εχει τρομοκρατησει γενικα ειναι φοβιτσιαρα.

Αντε να δουμε τι θα δει ο καρδιολογος;

Τα φυσηματακια κλεινουν μονα τους εχω ακουσει. Οποτε γιατι εχει αναφερθει σε εγχειριση;

Δεν έκανε απολύτως καμία παρενεργια το εμβόλιο. Ούτε πυρετό. Και εγώ το φοβόμουν να σου πω. Από την άποψη όμως πως δεν παύει να είναι ένα καινούργιο εμβόλιο που δεν ξέρουμε τις συνέπειες σε ΒΆΘΟΣ χρόνου κυρίως. Και από φίλες μου κι άλλοι παιδίατροι δεν το συστήνουν. Εμενα ηταν καθετος πως πρεπει να το κανουμε και λογω του προβληματος στην καρδια και του θεματος του.Κοίτα δεν σε καλύπτει για όλα τα στελέχη γρίπης αλλά για τα βασικά όμως ναι. Αυτό που πέρασε η μικρή σου συν το γνωστό Η1Ν1 και ένα άλλο νομίζω πρέπει να θυμηθώ τι έγραφε το κουτί. Θα σου στείλω το όνομα του εμβολίου. Ο μικρός έχει "μεσοκοιλιακη επικοινωνία " (το φυσημα ειναι αυτο που ακουγεται)συγγενείς καρδιοπαθεια θεωρείται. Αν πατήσεις στο Google και ψάξεις θα δεις πως σε κάποιες περιπτώσεις δεν το αφήνουν και κάνουν χειρουργείο. Γιατί ΌΧΙ δεν κλείνουν ΟΛΑ μόνο τους. ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Αναλογα τη περίπτωση και πόσο μεγάλη είναι η τρύπα επιπλεον εμείς ας πούμε τώρα κοιτάμε μήπως τον φρενάρει σε βάρος, ανάπτυξη ,μήπως λαχανιαζει, κουραζεται. Όλα αυτά. Και απλά γενικά αν είναι να γίνει χειρουργείο το κάνουν όσο πιο νωρίς για να μην δημιουργήσει προβλήματα στο παιδί στην πορεία. Πως είναι η μικρουλα;! Εσύ ποτέ κιρβώς την Ανοιξη θα ξαναπας Γαλλια; τον γιατρο εκεί ποιος σου τον συστησε; δεν υπαρχει καποιος να σε παρακολουθησει εδω; Παντως γενικά ... δεν βρίσκεις πολλά πράγματα για την ατρησία στο ίντερνετ. παρολο που δεν ειναι τοσο σπάνιο. θέλω να πω όταν γεννήθηκε ο δικός μου ξαφνικά όλοι είχαν να μου πουν για μια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτισα. Θα ήθελα να σας γράψω γιατί πλέον είμαι πολύ ευαισθητοποιημένη στο θέμα αυτό αλλά και γιατί θέλω να σας δώσω κουράγιο. Πριν 2,5 χρόνια γεννήθηκε η μικρή πριγκίπισσα βαφτιστικιά μου. Ο γιατρός δεν είχε δει κάτι στον υπέρηχο και καταλαβαίνετε το σοκ που πάθαμε όλοι όταν το μωρό με το που γεννήθηκε πήγε στην εντατική και μετά από λίγες μέρες έκανε χειρουργείο. Αλλά η μικρή μας είναι αγωνίστρια. Θέλω να σας πω ότι δεν γνωρίζω ακριβώς τις δικές σας περιπτώσεις και πόσο σοβαρές είναι σε σχέση με του παιδιού μας αλλά πιστέψτε στα μωράκια σας. Έχουν τόση δύναμη που δεν τη φανταζόμαστε καν. Θέλουν την αγάπη μας και την πίστη μας. Τώρα το κορίτσι μας έχει μεγαλώσει, τρώει κανονικότατα και τα πάντα. Έχει που και που ένα βηχαλάκι αλλά σύμφωνα με τους γιατρούς θα περάσει και αυτό. Επίσης, έχει μειώσει κατά πολύ τα φάρμακα. Καλή δύναμη και σε εσάς και στα μωράκια σας εύχομαι και όλα περαστικά. Σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και εσάς και τα μωράκια σας, τους αγωνιστές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτισα. Θα ήθελα να σας γράψω γιατί πλέον είμαι πολύ ευαισθητοποιημένη στο θέμα αυτό αλλά και γιατί θέλω να σας δώσω κουράγιο. Πριν 2,5 χρόνια γεννήθηκε η μικρή πριγκίπισσα βαφτιστικιά μου. Ο γιατρός δεν είχε δει κάτι στον υπέρηχο και καταλαβαίνετε το σοκ που πάθαμε όλοι όταν το μωρό με το που γεννήθηκε πήγε στην εντατική και μετά από λίγες μέρες έκανε χειρουργείο. Αλλά η μικρή μας είναι αγωνίστρια. Θέλω να σας πω ότι δεν γνωρίζω ακριβώς τις δικές σας περιπτώσεις και πόσο σοβαρές είναι σε σχέση με του παιδιού μας αλλά πιστέψτε στα μωράκια σας. Έχουν τόση δύναμη που δεν τη φανταζόμαστε καν. Θέλουν την αγάπη μας και την πίστη μας. Τώρα το κορίτσι μας έχει μεγαλώσει, τρώει κανονικότατα και τα πάντα. Έχει που και που ένα βηχαλάκι αλλά σύμφωνα με τους γιατρούς θα περάσει και αυτό. Επίσης, έχει μειώσει κατά πολύ τα φάρμακα. Καλή δύναμη και σε εσάς και στα μωράκια σας εύχομαι και όλα περαστικά. Σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και εσάς και τα μωράκια σας, τους αγωνιστές!

Καλή σου μέρα και σε ευχαριστούμε. ..

Ούτε και εμένα είδε κάτι στον υπερηχο κορίτσι. .. το σοκ της ημέρας αυτής δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα . Ακόμα δεν είχα συνέλθει από την καισαρικη όταν μπήκε ο σύζυγός μέσα στην ανάνηψη και μου το ανακοίνωσε. Βήχαλακι έχει και ο δικός μου. Ποιοι γιατροί την παρακολουθουνε στείλε μου πριβε αν θέλεις. Και τι φάρμακα παίρνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειρηνη μπραβο στο παιδακι σας.

Ο βηχας δεν ειναι τιποτα μπροστα στο μεγεθος του προβληματος!!!

 

Δυστυχως η ατρησια σπανια μπορει να διαγνωστει στον υπερηχο.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Neraidomoro πως ειστε;;;; το αγορι σου;

Εμεις καλα. Πηραμε εξιτηριο την Παρασκευη κ ειμαστε μια χαρα δοξα το θεο.

 

Eλα βρε κοριτσι μου και εμπαινα καθε μερα και περιμενα νεα σου ημουν ετοιμη να σου στειλω...

Δοξα το Θεο μπραβο... Σιδερενια και να ειναι το τελευταιο αυτο για φετος τον χειμωνα. Αντε 2 μηνες μεινανε θα φυγει ο παλιοχειμωνας με τις παλιοιωσεις .

 

Εμεις καλα ειμαστε ξεκινησαμε σιγα σιγα στερεες .

Φοβαμαι πολυ οπως του δινω. Στην μυτη του κουταλιου και δειλα δειλα.

Την αλλη εβδομαδα πρωτα ο Θεος θα παμε να μας δουν οι γιατροι.

 

Αντε να δουμε.

Φιλησε μου την!

Link to comment
Share on other sites

Eλα βρε κοριτσι μου και εμπαινα καθε μερα και περιμενα νεα σου ημουν ετοιμη να σου στειλω...

Δοξα το Θεο μπραβο... Σιδερενια και να ειναι το τελευταιο αυτο για φετος τον χειμωνα. Αντε 2 μηνες μεινανε θα φυγει ο παλιοχειμωνας με τις παλιοιωσεις .

 

Εμεις καλα ειμαστε ξεκινησαμε σιγα σιγα στερεες .

Φοβαμαι πολυ οπως του δινω. Στην μυτη του κουταλιου και δειλα δειλα.

Την αλλη εβδομαδα πρωτα ο Θεος θα παμε να μας δουν οι γιατροι.

 

Αντε να δουμε.

Φιλησε μου την!

 

Όσο μπορείς μην του δείχνεις ότι φοβασαι.

στην Γαλλία στην μύτη του κουταλιού επίσης δίνουν φαγητό οπότε το δουλεύεις καλά. καταπίνει εύκολα; Πνίγεται;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Ειρηνη μπραβο στο παιδακι σας.

Ο βηχας δεν ειναι τιποτα μπροστα στο μεγεθος του προβληματος!!!

 

Δυστυχως η ατρησια σπανια μπορει να διαγνωστει στον υπερηχο.

 

Δυστυχως οπως το ειπες. Οχι πως θα αλλαζε κατι.

Αλλα πρωτον δεν θα βιωνες το σοκ.

2ον και κυριοτερο για μενα που μενω και επαρχια ψαχναμε σαν τους τρελους που ειναι καλυτερα να χειρουργηθει το παιδι , η καρδιολογος η πρωτη εβλεπε αλαν νταλον πραγματα μας καραγχωσε χιλλια δυο.

Και με αλλες μανουλες που εχω μιλησει σε καμια δεν το ειχαν δει.

Εγω ειχα και αυξημενο αμνιακο υγρο και μιλουσα με 3 γιατρους στην εγκυμοσυνη. κανεις δεν μου το ειπε. επιπλεον αυτος που μου εκανε το β επιπεδου επειδη το μηριαιο οστο ηταν χαμηλα μου μιλαγε για σκελετικες δυσπλασιες και τετοια κουλα. προτεινε να παω να κανω αμνιοπαρακεντηση. δεν εκανα. και οταν γεννηθηκε φυσικα και τον πηρα τηλεφωνο και του ειπα. -αλλα μου ελεγες αλλα βρηκαμε. αστο ενα αγχος η εγκυμοσυνη απο την αρχη με τα προβληματα που ειχα μεχρι το τελος. και φαντάσου ειχα διαβασει στο ιντερνετ για το υδραμνιο που συνδεεται με ατρησια και ειχα βρει και καποιες περιπτωσεις ελαχιστες σε κατι φορουμ και οταν ηρθε ο συζυγος στην ανανηψη απο την καισαρικη και μου το ανακοινωσε ηξερα ηδη περι τινος προκειται.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οπως το ειπες. Οχι πως θα αλλαζε κατι.

Αλλα πρωτον δεν θα βιωνες το σοκ.

2ον και κυριοτερο για μενα που μενω και επαρχια ψαχναμε σαν τους τρελους που ειναι καλυτερα να χειρουργηθει το παιδι , η καρδιολογος η πρωτη εβλεπε αλαν νταλον πραγματα μας καραγχωσε χιλλια δυο.

Και με αλλες μανουλες που εχω μιλησει σε καμια δεν το ειχαν δει.

Εγω ειχα και αυξημενο αμνιακο υγρο και μιλουσα με 3 γιατρους στην εγκυμοσυνη. κανεις δεν μου το ειπε. επιπλεον αυτος που μου εκανε το β επιπεδου επειδη το μηριαιο οστο ηταν χαμηλα μου μιλαγε για σκελετικες δυσπλασιες και τετοια κουλα. προτεινε να παω να κανω αμνιοπαρακεντηση. δεν εκανα. και οταν γεννηθηκε φυσικα και τον πηρα τηλεφωνο και του ειπα. -αλλα μου ελεγες αλλα βρηκαμε. αστο ενα αγχος η εγκυμοσυνη απο την αρχη με τα προβληματα που ειχα μεχρι το τελος. και φαντάσου ειχα διαβασει στο ιντερνετ για το υδραμνιο που συνδεεται με ατρησια και ειχα βρει και καποιες περιπτωσεις ελαχιστες σε κατι φορουμ και οταν ηρθε ο συζυγος στην ανανηψη απο την καισαρικη και μου το ανακοινωσε ηξερα ηδη περι τινος προκειται.

 

πω πω πλάκα κανεις. υδραμνιο και δεν το υποψιαστηκε. κρίμααααα

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο μπορείς μην του δείχνεις ότι φοβασαι.

στην Γαλλία στην μύτη του κουταλιού επίσης δίνουν φαγητό οπότε το δουλεύεις καλά. καταπίνει εύκολα; Πνίγεται;

 

Προσπαθω να μην του το δειχνω γιατι ειναι πανεξυπνα. προσπαθω να μην δειχνω την αγωνια μου γενικα αν θα φαει δεν θα φαει. Εχει πολυ καλη αντιληψη. με εχει εκπληξει σε πολλα.

Τραγουδαω εκεινη την ωρα λεω παραμυθακια του γελαω. ειμαστε παρεα με τον συζυγο κανουμε τους καραγκιοζιδες να τον απασχολουμε για να κραταει ψηλα το κεφαλακι του να καταπινει οπως πρεπει και να μην σκυβει .

καταπινει σιγα σιγα ναι το γευεται κιολας. και δινω χρονο στην καθε κουταλια απο την επομενη. οχι δεν μου εχει βηξει προς το παρον δοξα το θεο.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μην του το δειχνω γιατι ειναι πανεξυπνα. προσπαθω να μην δειχνω την αγωνια μου γενικα αν θα φαει δεν θα φαει. Εχει πολυ καλη αντιληψη. με εχει εκπληξει σε πολλα.

Τραγουδαω εκεινη την ωρα λεω παραμυθακια του γελαω. ειμαστε παρεα με τον συζυγο κανουμε τους καραγκιοζιδες να τον απασχολουμε για να κραταει ψηλα το κεφαλακι του να καταπινει οπως πρεπει και να μην σκυβει .

καταπινει σιγα σιγα ναι το γευεται κιολας. και δινω χρονο στην καθε κουταλια απο την επομενη. οχι δεν μου εχει βηξει προς το παρον δοξα το θεο.

αχ το γλυκακι μωρε.

καταλαβαινω πως νιωθεις 100%

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

πω πω πλάκα κανεις. υδραμνιο και δεν το υποψιαστηκε. κρίμααααα

 

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΟΨΙΑΣΤΗΚΕ. ΚΑ ΝΕΙΣ! για διαβητη υποψιαζοντουσαν εκανα ποσες μετρησεις ζαχαρου. η απλα πως ετυχε.

Γενικα αλλαξα 3 γιατρους στην εγκυμοσυνη συν 2 που μιλαγα τηλεφωνικα. Απο την πρωτη εβδομαδα που εμαθα πως ειμαι εγκυος ειχα αιμορραγιες μεχρι και τον 5ο μηνα. 3 αποκολλησεις. Στο β επιπεδου βρηκαμε το υδραμνιο. Στον 7ο μηνα μπηκα με προωρες συσπασεις στο νοσοκομειο οπου και εκατσα 2 μηνες. γεννησα 36η εβδομαδα. Ευτυχως κρατηθηκε ο μικρος και μπορεσε και βγηκε 2020 σε καλα κιλα για αντεξει και το χειρουργειο.

Αυτος που μου εκανε τα β επιπεδου ειχε κολλησει στο χαμηλο μηριαιο οστο.

μεχρι και το υδραμνιο υποψιαζοταν λεει πως προκειται για σκελετικες δυσπλασιες που το εμποδιζουν τα καταπιει. μου ελεγε βεβαια πως ισως θα ειναι μικροσωμο μωρακι επειδη και εγω ειμαι κοντουλα.

Αλλα με παρακολουθουσε εντατικα και μετρουσαμε το μηριαιο συνεχεια και αν αυξανεται το αμνιακο υγρο.

Τι να σου λεω.... μεσα σε ενα αγχος.

Και οταν του ειπα πως και δεν το ειδε. μου ειπε πως επειδη ειχε συρριγγιο ηταν δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

αχ το γλυκακι μωρε.

καταλαβαινω πως νιωθεις 100%

 

σε ευχαριστω που με καταλαβαινεις.

Ειναι πολυ σημαντικο να βρισκεις ανθρωπους που μπορουν να σε καταλαβουν.

Δεν μου ειπες την Ανοιξη ποτε θα πατε εσεις;

Εσενα ποιος στον συστησε τον γιατρο εκει;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΟΨΙΑΣΤΗΚΕ. ΚΑ ΝΕΙΣ! για διαβητη υποψιαζοντουσαν εκανα ποσες μετρησεις ζαχαρου. η απλα πως ετυχε.

Γενικα αλλαξα 3 γιατρους στην εγκυμοσυνη συν 2 που μιλαγα τηλεφωνικα. Απο την πρωτη εβδομαδα που εμαθα πως ειμαι εγκυος ειχα αιμορραγιες μεχρι και τον 5ο μηνα. 3 αποκολλησεις. Στο β επιπεδου βρηκαμε το υδραμνιο. Στον 7ο μηνα μπηκα με προωρες συσπασεις στο νοσοκομειο οπου και εκατσα 2 μηνες. γεννησα 36η εβδομαδα. Ευτυχως κρατηθηκε ο μικρος και μπορεσε και βγηκε 2020 σε καλα κιλα για αντεξει και το χειρουργειο.

Αυτος που μου εκανε τα β επιπεδου ειχε κολλησει στο χαμηλο μηριαιο οστο.

μεχρι και το υδραμνιο υποψιαζοταν λεει πως προκειται για σκελετικες δυσπλασιες που το εμποδιζουν τα καταπιει. μου ελεγε βεβαια πως ισως θα ειναι μικροσωμο μωρακι επειδη και εγω ειμαι κοντουλα.

Αλλα με παρακολουθουσε εντατικα και μετρουσαμε το μηριαιο συνεχεια και αν αυξανεται το αμνιακο υγρο.

Τι να σου λεω.... μεσα σε ενα αγχος.

Και οταν του ειπα πως και δεν το ειδε. μου ειπε πως επειδη ειχε συρριγγιο ηταν δυσκολο.

 

δυστυχως το συρριγγιο δυσκολευει την προβλεψη. και οι δικοι μου γιατροι αυτο ειπαν οποτε γιαυτο δεν το ειδε κανείς.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ζοριστηκες πολύ στην εγκυμοσυνη βρε κοριτσι αλλα το αντρακι σου ηθελε να μεινει το πουλακι μου. Αχ ποναει η ψυχη μου. Ματωνει καθε μερα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το συρριγγιο δυσκολευει την προβλεψη. και οι δικοι μου γιατροι αυτο ειπαν οποτε γιαυτο δεν το ειδε κανείς.

 

Ειχα διαβασει καπου πως μονο αν κρατουσε ο υπερηχος για αρκετη ωρα και περιμεναμε το στομαχι να γεμισει. δεν ξερω αν ισχυει.

 

Το γελιο ποιο ειναι . μεχρι και που το ειπα αυτο να επιμενει

δηλαδη δεν εχει αλλο προβλημα;

Οχι του λεω.

Τα χερακια του λεει τα ποδαρακια του ενταξει;

(φοβοταν και για νανισμο)

ναι του λεω μια χαρα,

μου λεει ποσο γεννηθηκε;

του λεω 47 εκατοστα.

Ε μου λεει δεν ειναι και μεγαλο νουμερο αυτο.

τι να του πεις.

Ευτυχως για αυτο ειχα εναν γιατρο ο οποιος μου το ειχε πει απο την αρχη. πως σιγουρα το μωρο απλα θα ειναι μικροσωμο λογω του δικου μου σωματοτυπου και με καθησυχαζε.

Το πιο σωστο μου το ειπε ο τελευταιος ο γιατρος μου.

ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ. ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΟΛΑ.

και ετσι ειναι.

Αυτοι πολλα μπορει να βλεπουν σωστα και αλλα τοσα μπορει να βλεπουν λαθος.

Και ειναι σημαντικο να εχουν προετοιμαστει οι γονεις αναλογα.

Μια ξαδερφη μου ας πουμε εμαθε για το καρδιολογικο του μωρου και ηταν προετοιμασμενοι ψαξανε βρηκανε γιατρους νοσοκομεια τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Ζοριστηκες πολύ στην εγκυμοσυνη βρε κοριτσι αλλα το αντρακι σου ηθελε να μεινει το πουλακι μου. Αχ ποναει η ψυχη μου. Ματωνει καθε μερα.

 

Αυτα που περασα εγω σε σχεση με αυτα που περναει το αντρακι μου δεν ειναι τιποτα. ειναι ο ΜΙΚΡΟΣ ΗΡΩΑΣ μου. ΑΥΤΟΣ ΕΔΩΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.

Και ξερεις συνεχεια ελεγα στον αντρα μου πως αυτο το μωρακι ηρθε για να μεινει και πως εχει Αγιο γιατι την καταλληλη στιγμη αλλαξα γιατρους και πηρα τις σωστες αποφασεις στην εγκυμοσυνη αλλα και οταν γεννηθηκε.

Ο 2ος γιατρος φαντασου δεν ειχε δει τις συσπασεις.

παρολο που το ειχα πει τα συμπτωματα.

και οταν με βαλανε τοκογραφο δεν το πιστευανε επι 2 μηνες. ειχα συσπασεις ανα 5λεπτο , 10 λεπτο. 30, 40, 70, 80.. ενα βραδυ θυμαμαι βαραγα 90αρες ασταματητα. παρολα αυτα δεν γεννησα. χαχα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...