Χορηγία Επικοινωνίας:  Ημερίδα για τον Θηλασμό στην Θεσσαλονίκη! 
15/12  Σάββατο 10:00 πμ | Ξενοδοχείο The Met

Είσοδος Ελεύθερη 

Πατήστε στην εικόνα ή εδώ για περισσότερες πληροφορίες  

elma86

Εξωσωματική στο Παπαγεωργιου

Recommended Posts

Καλησπέρα! Τον επομενο μηνα πρωτα ο Θεός θα ξεκινησω τη διαδικασία εξωσωματικής στο παπαγεωργιου. Καμια αλλη μαζι μου;; καποια πετυχημένη ιστορία επίσης θα βοηθούσε στην ανόρθωση ηθικού😱😱😱😱

Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Τον επομενο μηνα πρωτα ο Θεός θα ξεκινησω τη διαδικασία εξωσωματικής στο παπαγεωργιου. Καμια αλλη μαζι μου;; καποια πετυχημένη ιστορία επίσης θα βοηθούσε στην ανόρθωση ηθικού😱😱😱😱

καλή επιτυχία κοριτσι μου!!!! με ηθικό ακμαίο και θετικές σκέψεις γιατί η ψυχολογια μετράει....μπες στο τοπικ "πρωτη εξωσωματική"

Αγαπητή μου, καλή χρονία έχω να σου ανορθώσω το ηθικό όσο τίποτε άλλο σήμερα η κόρη μου είναι 6,5 μηνών μετά από την πρώτη μου και μοναδική επιτυχημένη εξωσωματική στο παπαγεωργίου, όλα να πάνε καλά και να αποκτήσεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα του θετικού τέστ και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη........

iFzbp2.png

Αγαπητή μου, καλή χρονία έχω να σου ανορθώσω το ηθικό όσο τίποτε άλλο σήμερα η κόρη μου είναι 6,5 μηνών μετά από την πρώτη μου και μοναδική επιτυχημένη εξωσωματική στο παπαγεωργίου, όλα να πάνε καλά και να αποκτήσεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα του θετικού τέστ και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη........

Nelly1 αυτο ειναι τελειο!!Να χαίρεσαι την κορούλα σου να μεγαλώσει και να γινει ένας υπέροχος άνθρωπος! Μακάρι να εχω και εγω την τύχη σου!!ευχαριστω πολυ το χρειαζόμουν!!

Κορίτσια καλησπέρα καινούργια στο φόρουμ!!! Εγώ έκλεισα το πρώτο ραντεβού στο Παπαγεωργίου για!!! Ξέρετε μήπως τι χρόνο αναμονής έχει για εξωσωματική ???

Κορίτσια καλησπέρα καινούργια στο φόρουμ!!! Εγώ έκλεισα το πρώτο ραντεβού στο Παπαγεωργίου για 14/3!!!!!!?! Ξέρετε μήπως τι χρόνο αναμονής έχει για εξωσωματική ??

Κορίτσια καλησπέρα καινούργια στο φόρουμ!!! Εγώ έκλεισα το πρώτο ραντεβού στο Παπαγεωργίου για 14/3!!!!!!?! Ξέρετε μήπως τι χρόνο αναμονής έχει για εξωσωματική ??

Καλησπέρα κορίτσι.Πέρσι είχε ένα χρόνο.Τώρα αν άλλαξαν τα πράγματα και μειώθηκε ο χρόνος αναμονής δε το γνωρίζω.Θα σου πουν στο πρώτο ραντεβού.

Καλησπέρα! Εγω ειχα κλείσει το πρωτο Ιούνιο και ξεκίνησα τη διαδικασία Ιανουάριο. Μου ειχαν πει 9 μήνες πανω κατω

γεια σας!! εγω εχω κανει τις εξετασεις οτι μου ζητησαν και μου ανοιξαν τον φακελο.επιτροπη παιρναω 22/06/2017 θα μπορουσε να ηταν και καλύτερα...αλλα εχει ο θεος.

γενικα το πρωτο ραντεβου μου ηταν 25/01/2017.

επισης εκανα και ενα απογευματινο ραντεβου για να κερδισω χρονο.επισης μου ζητησαν να κανω και

εξεταση ΑΜΗ ορμονης...

Γειά σας κορίτσια καινούργια στο φόρουμ εγώ με πρώτο ραντεβού στο παπαγεωργιου στις 16 Νοέμβρη 2016 πέρασα επιτροπή χθες 30 Μαρτίου 2017..από δω και πέρα περιμένω το ραντεβού μου στις 27 Απριλίου με τον κύριο Κολυμπιανακη για να μου πει τι φάρμακα να παρω και τι σχήμα θα ακολουθησω..σχετικά γρήγορη η όλη διαδικασία..

Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Είμαι νέο μέλος και δεν γνωρίζω ακόμα καλά το forum ελπίζω να γράφω στο σωστό μέρος. Θα ήθελα να ζητήσω πληροφορίες για το τμήμα εξωσωματικής στο Παπαγεωργίου Θεσνίκης. Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει πρόσφατη εμπειρία στο συγκεκριμένο νοσοκομείο θα  το εκτιμούσα ιδιαιτέρως να μου πει εντυπώσεις από γιατρούς και γενικά από όλη την διαδικασία. Επίσης θα με ενδιέφερε να μάθω το κόστος και το χρόνο αναμονής για έναρξη προσπάθειας εξωσωματικής. Έχουμε το πρώτο μας ραντεβού αρχές Ιουνίου και δεν ξέρω καθόλου τι να περιμένω. Προσπαθούμε 3,5 χρόνια για παιδάκι αλλά δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει. Σας ευχαριστώ.  

χρόνος αναμονής 9 μήνες με ένα χρόνο,όλα πολύ καλά αν κάνεις κλασική εξωσωματική σε καλύπτει το ταμείο συνήθως όμως επιλέγουν μικρογονιμοποίηση η οποία κοστίζει αν θυμάμαι καλά κοντά στα 2500€ παίρνεις από  το ταμείο πίσω 375€ αν θυμάμαι καλά, Ο κολιμπιανάκης πολύ καλός εγω έκανα την πρώτη και μοναδική εξωσωματική εκεί και σήμερα χαίρομαι το κοριτσάκι μου 10 μηνών, σου εύχομαι όλα καλα...

• Μου αρέσει 1

iFzbp2.png

6 hours ago, nelly1 said:

χρόνος αναμονής 9 μήνες με ένα χρόνο,όλα πολύ καλά αν κάνεις κλασική εξωσωματική σε καλύπτει το ταμείο συνήθως όμως επιλέγουν μικρογονιμοποίηση η οποία κοστίζει αν θυμάμαι καλά κοντά στα 2500€ παίρνεις από  το ταμείο πίσω 375€ αν θυμάμαι καλά, Ο κολιμπιανάκης πολύ καλός εγω έκανα την πρώτη και μοναδική εξωσωματική εκεί και σήμερα χαίρομαι το κοριτσάκι μου 10 μηνών, σου εύχομαι όλα καλα...

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγχαρητηρία για την κορούλα να σας ζήσει και να την καμαρώνετε πάντα με χαρά!Ελπίζω να έχει μειωθεί ο χρόνος αναμονής πλεόν γιατί διαφορετικά θα πρέπει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό. Γενικά στο ραντεβού μ'έβαλαν σχετικά γρήγορα γιατί πήρα τηλ χθες και κλείσαμε το ραντεβού για αρχές Ιουνίου οπότε υπέθεσα οτι και ο χρόνος αναμονης θα είναι περίπου ο ίδιος.. Επίσης το κόστος μου φαίνεται τεράστιο για δημόσιο νοσοκομείο 2500 ευρω ζητανε και στα ιδωτικά. Ελπίζω να μην χρειαστεί μικρογονιμοποίηση γιατί τα χρήματα είναι πάρα πολλά. Σχετικά με τον γιατρό δεν ρώτησα με ποιον μου έκλεισαν ραντεβού γιατί ζήτησα το πρώτο διαθέσιμο. Ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα αν γνωρίζεις. Σε περίπτωση που υπάρχουν περισσότερα έμβρυα πληρώνεις κάποιο ποσό για την κρυοσυντήρηση τους ή είναι δωρεάν;Σ'ευχαριστώ και πάλι.

5 hours ago, Aφροδιτη said:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγχαρητηρία για την κορούλα να σας ζήσει και να την καμαρώνετε πάντα με χαρά!Ελπίζω να έχει μειωθεί ο χρόνος αναμονής πλεόν γιατί διαφορετικά θα πρέπει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό. Γενικά στο ραντεβού μ'έβαλαν σχετικά γρήγορα γιατί πήρα τηλ χθες και κλείσαμε το ραντεβού για αρχές Ιουνίου οπότε υπέθεσα οτι και ο χρόνος αναμονης θα είναι περίπου ο ίδιος.. Επίσης το κόστος μου φαίνεται τεράστιο για δημόσιο νοσοκομείο 2500 ευρω ζητανε και στα ιδωτικά. Ελπίζω να μην χρειαστεί μικρογονιμοποίηση γιατί τα χρήματα είναι πάρα πολλά. Σχετικά με τον γιατρό δεν ρώτησα με ποιον μου έκλεισαν ραντεβού γιατί ζήτησα το πρώτο διαθέσιμο. Ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα αν γνωρίζεις. Σε περίπτωση που υπάρχουν περισσότερα έμβρυα πληρώνεις κάποιο ποσό για την κρυοσυντήρηση τους ή είναι δωρεάν;Σ'ευχαριστώ και πάλι.

Κορίτσι καλησπέρα.Το κόστος για μικρογονιμοποίηση είναι 1350 ευρώ και για κλασσική εξωσωματική δωρεάν.Έκανα το 2015 προσπάθεια εκεί.Η κρυοσυντήρηση χρεώνεται 200 με 250 ευρώ αν θυμάμαι καλά.Τώρα δε ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στις τιμές.Εγώ όταν έκανα ο χρόνος αναμονής ήταν ένας χρόνος,τώρα δε ξέρω αν είναι πιο λίγο.Καλή επιτυχία.

On 25/4/2017 at 7:54 ΜΜ, oly75 είπε:

Κορίτσι καλησπέρα.Το κόστος για μικρογονιμοποίηση είναι 1350 ευρώ και για κλασσική εξωσωματική δωρεάν.Έκανα το 2015 προσπάθεια εκεί.Η κρυοσυντήρηση χρεώνεται 200 με 250 ευρώ αν θυμάμαι καλά.Τώρα δε ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στις τιμές.Εγώ όταν έκανα ο χρόνος αναμονής ήταν ένας χρόνος,τώρα δε ξέρω αν είναι πιο λίγο.Καλή επιτυχία.

Σ'ευχαριστώ πολύ Oly για την απάντηση.Έχω πολύ άγχος και με το οικονομικό γιατί έχω ήδη κάνει δυο εξωσωματικές σε ιδιωτικό χωρίς επιτυχία και δεν υπάρχουν άλλα χρήματα προς το παρόν για ιδιωτικό γι'αυτο και σκέφτηκα να απευθυνθώ στο Παπαγεωργίου...Εν τω μεταξύ απο το τηλέφωνο που τους ρώτησα για το οικονομικό δεν απάντησαν μου είπαν αυτά θα τα συζητήσετε με τον γιατρό..Το θεωρώ απαράδεκτο αυτό αλλά τί να κάνουμε που έχουμε ανάγκη.Ας ελπίσουμε οτι είναι ακόμα δωρεάν και δεν θα μας πουν για μικρογονιμοποίηση.Ευτυχώς μου έχουν μείνει φάρμακα για διέγερση τουλάχιστον. Εσύ αν επιτρέπεται σε τί φάση είσαι; Ελπίζω να τα έχεις καταφέρει να γίνεις μανούλα κι αν πάλι όχι εύχομαι ολόψυχα να το πετύχεις σύντομα.

Διαφημίσεις

Καλησπέρα...ειναι η πρωτη μου προσπάθεια εξωσωματικής γονιμοποίησης στο Παπαγεωργίου την αλλη εβδομάδα ξεκιναω τις ενεσεις.ειμαι 34 χρονων.υπαρχει καποια κοπελα που εκανε εξωσωματική στο Παπαγεωργίου;η καποια κοπελα που να εχει καποια εμπειρια στο θεμα αυτο;εχω πανικοβληθεί λιγο γιατι οπως προείπα ειναι η πρωτη προσπάθεια..

Καλημερα Annouatitika εχω κανει εγω εξωσωματικη στο Παπαγεωργιου φετος τον Μαρτιο αν θελεις κατι ρωτα με..Αληθεια τα υπολοιπα κοριτσια πως τα πηγατε εκει ειχατε επιτυχια οσες κανατε την προσπαθεια;εισαστε ευχαριστημενες;

Καλημερα κοριτσιαα :-)! Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Θα ηθελα να ρωτησω για εξωσωματικη στο παπαγεωργιου. Εχω διαβασει πως η κλασσικη εξωσωματικη ειναι δωρεαν. Ξερετε μηπως τι ισχυει  τους ανασφαλιστους ανεργους? 

Ευχαριστω πολυ! Ελπιζω καποια !κοπελαα να γνωριζει

4 hours ago, meli94 said:

Καλημερα κοριτσιαα :-)! Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Θα ηθελα να ρωτησω για εξωσωματικη στο παπαγεωργιου. Εχω διαβασει πως η κλασσικη εξωσωματικη ειναι δωρεαν. Ξερετε μηπως τι ισχυει  τους ανασφαλιστους ανεργους? 

Ευχαριστω πολυ! Ελπιζω καποια !κοπελαα να γνωριζει

Καλησπέρα.Έκανα πριν 3 χρόνια εξωσωματική στο Παπαγεωργίου και αυτό που λες για ανασφάλιστους ανέργους ότι είναι δωρεάν πρώτη φορά το ακούω.Απ¨΄οτι γνωρίζω η μικρογονιμοποιήση κοστίζει 1350 ευρώ και η κλασική εξωσωματική είναι όντως δωρεάν.Δε νομίζω μέσα στα 3 χρόνια να έχει αλλάξει κάτι στις τιμές.Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις αν γνωρίζουν να σου πουν,αλλιώς θα πρέπει να πας από εκεί.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα