Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Όποια ξέρει για θεσσαλονίκη, ας μου δώσει συστάσεις για καλό γυναικολόγο-μαιευτήρα. Ο Γκινάλης τί λέει? Κάποιον Τυμπανίδη τον ΄χει κανείς ακουστά? :roll:

Λεττα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατά τη διάρκεια της δεύτερης εγκυμοσύνης μου άλλαξα τρεις γιατρούς.

 

Οταν πήγα στον γυναικολόγο που με παρακολουθεί μέχρι σήμερα ήμουν ήδη 5 μηνών έγκυος. Αυτό που εκτίμησα είναι ότι είναι εξαιρετικός άνθρωπος εκτός από γιατρός.

 

Πολύ ευχαρίστως να σου δώσω τα στοιχεία του αν ενδιαφέρεσαι με πμ. Το ιατρείο του είναι στη Βούλγαρη πλέον πραγμα που βολεύει πολύ για παρκάρισμα.

Μάρθα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

αντίστοιχα θέματα υπάρχουν επίσης και εδω:

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6999&start=0

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8892

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας κορίτσια επειδή έχω λίγο παιδευτεί με γιατρούς αν έχει καμια από εσας κανέναν καλό γυναικολόγο που να είναι και άνθρωπος να μου συστήσει

θα με βοηθούσε πολύ. Α! Ξέχασα για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι σας ευχαριστώ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ Tery είμαι καινούρια και δεν τα έχω ψαξει καλά ακόμα.Σόρυ :roll::roll::roll::roll::roll:

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas

einai h proti fora pou grafo koritsia alla edo kai kairsas parakoloutho.Eiha dyo apovoles...kai diagnostike epita apo polles exetaseis thromvofilia.Tora prospatho apo to kalokairi alla matai..Vriskomai stin periohi Thessalonikis kai me parakolouthei kapoios giatros Manolis konstantinidis.Ton gnorizei kamia giati eho arhisei na eho tis amfivolies mou.Mias kai den eho pleon kairo gia hasimo....(eimai 35)parakalo na grapsete an xerete kati gia afton an kai eimai se anazitisi neou giatro...

filika

panacota

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΓEIA σου ..το ξερω οτι εχει περασει πολυς καιρος απο τοτε που εγραψες το μυνημα σου αλλα εγω τωρα αετυχε να τα διαβασω.Τυχαινει να ειμια απο θεσσαλονικη και εγω ..και στο παρελθον ειχα πεσει σε μια γυναικολογο τυρρανο..τελος παντων τωρα εχω εναν υπεροχο γιατρο και ''ανθρωπο''με εχει ξεγεννησει δυο υγειστατα αγορακια,.και ειμια πολυ πολυ ευχαριστημενη γιατι εινια ενας παρα πολυ απλος ανθρωπος που μπορει και σου μιλαει σαν φιλος και οχι σαν ''γιατρος προς ασθενη'' ελπιζω να καταλαβενεται τι θελω να πω.ο γιατρος αυτος λεγεται Δημητριου Αλεξανδρος και εχει ιατρειο στην Β.Ολγας..ενα θελετε περισσοετερες λεπτομερεις μπορειτε να μου στειλετε μυνημα .να ειστε καλα και ευχομαι να βρειτε εναν ''ανθρωπο'' που θα νιωθετε ομορφα και οχι αβολα γιατι ειναι μεγαλη υποθεση να σε ''κοιταει ενας αλλος αντρας εκτος απο τον αντρα σου''πιστυεω να καταλαβατε...

660759jzef7rhw6w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι και εγώ Θεσσαλονικιά και μετά από πολύ ταλαιπωρία με γιατρούς μου σύστησαν και εμένα έναν γιατρό υπέροχο άνθρωπο, με απίστευτη γαλήνη και ηρεμία που κάθεται σε ακούει, σου εξηγεί και σου απαντά σε ότι σκέφτεσαι και ρωτάς. Είναι ειδικός σε θέματα υπογονιμότητας, υπεύθυνος σε μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και εγώ προσωπικά τον συστήνω ανεπιφύλακτα, λέγεται Νίκος Χριστοφορίδης και το ιατρείο του είναι στην Σοφούλη, αν θελήσεις περισσότερες πληροφορίες ψάξε στο google με το όνομά του ή πες μου να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες. Εύχομαι πολύ σύντομα να βρεις τον γιατρό που σου "ταιριάζει" και να νιώσεις εμπιστοσύνη και σιγουριά μαζί του.

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι και εγώ Θεσσαλονικιά και μετά από πολύ ταλαιπωρία με γιατρούς μου σύστησαν και εμένα έναν γιατρό υπέροχο άνθρωπο, με απίστευτη γαλήνη και ηρεμία που κάθεται σε ακούει, σου εξηγεί και σου απαντά σε ότι σκέφτεσαι και ρωτάς. Είναι ειδικός σε θέματα υπογονιμότητας, υπεύθυνος σε μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και εγώ προσωπικά τον συστήνω ανεπιφύλακτα, λέγεται Νίκος Χριστοφορίδης και το ιατρείο του είναι στην Σοφούλη, αν θελήσεις περισσότερες πληροφορίες ψάξε στο google με το όνομά του ή πες μου να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες. Εύχομαι πολύ σύντομα να βρεις τον γιατρό που σου "ταιριάζει" και να νιώσεις εμπιστοσύνη και σιγουριά μαζί του.

Συφμωνώ κι επαυξάνω!

Link to comment
Share on other sites

Καλος ειναι ο γιατρος που ειπες ξερω απο πελατισσες μου αλλα αφου εχεις θρομβοφιλια ηταν σχεδον σιγουρο πως θα αποβαλεις......Εξαρταται τι γιατρο ψαχνεις για εξωσωματικη ή για να ακολουθησεις καποιο σχημα στη διαρκεια του κυκλου σου με ηπαρινες.Ισως πρεπει να δεις και αιματολογο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ.ΜΠΥΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΤΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 205.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ.

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ.ΨΑΧΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ.ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ?ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ(ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ) ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ(ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ).ΚΟΙΝΩΣ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΛΛΥΨΕΙ Ο,ΤΙ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.

Σοφη καλημέρα,

Εγω ειχα γυναικολόγο την Τσιβελεκίδου Ελένη και αυτή με ξεγέννησε κιολας. Ειδικεύεται και σε εξωσωματικές αν δεν κανω λαθος.

Ειναι πολύ καλός άνθρωπος και την βρίσκεις πάντα οποτε την χρειάζεσαι.

Φυσικά ειναι και πολύ καλη γιατρός.

Αν θες μπορω να σου στειλω παραπάνω στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΟΥ ΩΟΘΗΚΩΝ?

η εγκυμοσυνη ειτε απο φυσιολογικη συλληψη ειτε απο εξωσωματικη,ειναι το ιδιο.δηλαδη εφοσουν μεινει εγκυος η γυναικα μετα απο εξωσωματικη η οποιαδηποτε μεθοδος υποβοηθουμενης γονιμοποιησης, αντιμετωπιζει τους ιδιους κινδυνους με την γυναικα που εμεινε εγκυος φυσιολογικα.

γι'αυτο ειμαι σιγουρη γιατι το ειχα ρωτησει.

οσο για την αποβολη δεν ειμαι σιγουρη αλλα δεν νομιζω να ευθυνεται το συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων.πιστευω οτι αυτο ισως να εμποδιζει λιγο την φυσιολογικη συλληψη,οχι ομως να επελθει και αποβολη.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω σκεφτομαι να αλλαξω γυναικολογο και μαλλον σκεφτομαι για τον πραπα,εσυ σοφη μου τι εκανες τελικα?θα με ενδιεφερε η αποψη σου γιατι σκεφτομαστε για σμερματευχηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

(Χελιδόνι :lol: κάπου ξανάγραψα ότι έχουμε την ίδια γιατρό)

 

Βάτση, και άγιος ο Θεός που λένε.

Άνθρωπος βασικά, με Α καφαλαίο.

Είτε χρειαστεί να πάς επειγόντως, θα σε δεχτεί, είτε να την ενοχλήσεις στις 3 την νύχτα στο κινητό, κανένα πρόβλημα.

Σε περίπτωση που πάρεις τηλ στο κινητό της κ δεν απαντήσει για τον α ή β λόγο, θα σε καλέσει εκείνη το συντομότερο.

Άψογη αντιμετώπιση, υπέροχος χαρακτήρας κ πάνω από όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

 

Να πώ όμως ότι σε όλους τους γυναικολόγους θα περιμένεις στο σαλόνι, πολύς ο κόσμος, πρέπει να εξυπηρετηθούμε όλοι μας.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω σκεφτομαι να αλλαξω γυναικολογο και μαλλον σκεφτομαι για τον πραπα,εσυ σοφη μου τι εκανες τελικα?θα με ενδιεφερε η αποψη σου γιατι σκεφτομαστε για σμερματευχηση.

 

Μαράκι τελικά επέλεξα τον Μπόντη.Τουλάχιστον για την εξωσωματική που θα κάνουμε.Θεωρείτε από τους καλύτερους και τον γνωρίζω.Το σκεφτόμουν να πάω γιατί είναι γνωστός και η αλήθεια δεν αισθανόμουν άνετα αλλά επειδή το θέμα είναι λεπτό επέλεξα να αφήσω πίσω τους δισταγμούς.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

sofi μου ευχαριστω για την απαντηση,ευχομαι απο δω και περα ολα να σου παν καλα ;) εγω ακομα θα περιμενω μεχρι 3 μηνες και μετα θα προχωρησω σε σπερματευχηση σκεφτομαι...{αναλογα τι θα μας πει και ο γιατρος}γιατι προσπαθουμε 2 χρονια και εχουμε προβλημα με την κινητικοτητα του αντρα μου αλλα σκεφτομαι απο τωρα να παω να συζητησουμε με τον γιατρο που θα επιλεξω,ειμαι λιγακι μπερδεμενη:!:

Link to comment
Share on other sites

maria@ απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω οτι οταν υπαρχει προβλημα στη κινητικοτητα του σπερματος η σπερματεγχυση δεν βοηθαει

σε αυτες τις περιπτωσεις πας για εξωσωματικη ICSI (μικρογονιμοποιηση)

ευχομαι να τα καταφερεις με τις προσπαθιες σου και να μη χρειαστει να κανεις τπτ

γιατι στο θεμα συλληψης παιζει ρολο και ο παραγοντας τυχη

μακαρι να εισαι τυχερη και να μας εχεις ευχαριστα νεα συντομα

Link to comment
Share on other sites

marser μου θα το συζητησω,θα δω τι μου προτινουν οι γιατροι και τι ποσοστο βεβαια.γιατι την κινητικοτητα την κανει λογω φλεγμονης του προστατη και οταν ειμαι στις γονιμες παιρνει αντιβιοση.τωρα εχει ανεβει.δεν ξερω μακαρι οπως λες να μην χρειαστει τιποτα και να μεινω φυσιολογικα:?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...