Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Κορίτσια, καλησπέρα! Είμαι καινουργια στην παρέα και δεν ξέρω αν επέλεξα το σωστό topic για την ερωτησή μου.

Επειδή ενδιαφέρομαι ν'αλλαξω γυναικολόγο διότι έμεινα έγκυος και η γιατρός που πηγαίνω τώρα δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε 2 γιατρούς, ο ένας λέγεται Παπαχατζόπουλος και ο άλλος Αθάνατος. Για τον πρώτο έχω ακούσει τα καλύτερα από μία συνάδελφο που είχε πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και για το δεύτερο μ'ενδιαφέρει λόγω κόστους, γιατι μου είπαν ότι είναι στο Παπαγεωργίου. Είναι απ'ό,τι άκουσα και καλος γιατρός.

Ευχαριστώ

 

ο στεργιος παπαχατζοπουλος εινα δικος μου γιατρος και ειναι ΦΟΒΕΡΟΣ.

τοσα και τοσα εχουμε περασει με αυτον και μονο καλα εχω να πω. οποιον και να προτιμησεις σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια ξέρετε κανένα γυναικολόγο που να κάνει γέννες στο ιπποκράτειο

στην Θεσσαλονίκη γιατί ο δικός μου γιατρός δεν κάνει σε νοσοκομείο παρα μόνο

σε κλίνική

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα! Είμαι καινουργια στην παρέα και δεν ξέρω αν επέλεξα το σωστό topic για την ερωτησή μου.

Επειδή ενδιαφέρομαι ν'αλλαξω γυναικολόγο διότι έμεινα έγκυος και η γιατρός που πηγαίνω τώρα δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε 2 γιατρούς, ο ένας λέγεται Παπαχατζόπουλος και ο άλλος Αθάνατος. Για τον πρώτο έχω ακούσει τα καλύτερα από μία συνάδελφο που είχε πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και για το δεύτερο μ'ενδιαφέρει λόγω κόστους, γιατι μου είπαν ότι είναι στο Παπαγεωργίου. Είναι απ'ό,τι άκουσα και καλος γιατρός.

Ευχαριστώ

Παπαχατζόπουλος χωρις δεύτερη σκέψη. Είναι πολύ έμπειρος γιατρός και τον εμπιστεύομαι ΑΠΟΛΥΤΑ!!! και πίστεψέ με άλλαξα πολλούς γιατρούς

Όλα καλα να σου πάνε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για τον Ταρλατζή στο Παπαγεωργίου. Έχει καμιά σας εμπειρία? Το πρώτο σημαντικό είναι αν μπορεί να σε βάλει για γέννα στο Παπαγεωργίου χωρίς να χρειάζεται να εφημερεύει. Επίσης πόσα πάιρνει επίσκεψη και πόσα γέννα?

5160_not-easy-being-a-mother.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας . Αν κάνεις ένα search σε ήδη υπάρχοντα θέματα θα βρεις πολλές πληροφορίες. Σου στέλνω pm με τα στοιχεία του γυναικολόγου μου , (είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη ) και σου εύχομαι ολόψυχα μέσα στο 2011 να γίνεις μαμά!!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για τον Ταρλατζή στο Παπαγεωργίου. Έχει καμιά σας εμπειρία? Το πρώτο σημαντικό είναι αν μπορεί να σε βάλει για γέννα στο Παπαγεωργίου χωρίς να χρειάζεται να εφημερεύει. Επίσης πόσα πάιρνει επίσκεψη και πόσα γέννα?

 

Ο Ταρλατζής είναι διευθυντής της μαιευτικής του παπαγεωργίου.Έχω ακούσει και καλά και κακά.

 

Όμως,να ξέρεις, ότι κανένας γιατρός δε μπορεί να σε βάλει χωρίς εφημερία στο νοσοκομείο που δουλεύει.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Ταρλατζής είναι διευθυντής της μαιευτικής του παπαγεωργίου.Έχω ακούσει και καλά και κακά.

 

Όμως,να ξέρεις, ότι κανένας γιατρός δε μπορεί να σε βάλει χωρίς εφημερία στο νοσοκομείο που δουλεύει.

 

Εγώ γέννησα το ένα μου παιδί στο Ιπποκράτειο και το άλλο στο Παπαγεωργίου και μπήκα εκτός εφημερίας αλλά ο γιατρός μου ήταν αρχικά διευθυντής στο Ιπποκράτειο και μετά στο Παπαγεωργίου. Φαντάζομαι ότι ένας διευθυντής μπορεί να το κάνει εκτός και αν έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα πράγματα.

Τι κακό έχεις ακούσει για τον Ταρλατζή? Δεν ξέρω κάποια να έχει προσωπική εμπειρία μαζί του και θα ήθελα να μάθω.

5160_not-easy-being-a-mother.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα το ένα μου παιδί στο Ιπποκράτειο και το άλλο στο Παπαγεωργίου και μπήκα εκτός εφημερίας αλλά ο γιατρός μου ήταν αρχικά διευθυντής στο Ιπποκράτειο και μετά στο Παπαγεωργίου. Φαντάζομαι ότι ένας διευθυντής μπορεί να το κάνει εκτός και αν έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα πράγματα.

Τι κακό έχεις ακούσει για τον Ταρλατζή? Δεν ξέρω κάποια να έχει προσωπική εμπειρία μαζί του και θα ήθελα να μάθω.

 

Πιθανόν να έχεις δίκιο.

 

Όμως όποια γνωστή μου και φίλη μου είχε γιατρό σε νοσοκομείο,μεταξύ αυτών κι εγώ, δε μπορούσε να της το κλείσει.Βέβαια,δεν ξέρω κατά πόσο ήταν διευθυντές του Ιποκρατείου όσες γέννησαν εκεί, ο Ταρλατζής πάντως για το παπαγεωργίου δεν το έκανε.Βέβαια φαντάζομαι ότι παίζει ρόλο αν θέλει να το κάνει.

 

Υπάρχει όμως μια εξαίρεση.Εγώ ήμουν προγραματισμένη καισαρική.Και υπήρχε η δυνατότητα να μπω από το προηγούμενο βράδι και το πρωί να έμπαινα κατευθείαν χειρουργείο.

 

Να έχουμε όμως κατά νου ότι πλέον έχουν αλλάξει πάρα πολλά στα νοσοκομεία.Είναι πολύ πιο αυστηρά,γιατί ο κόσμος το γύρισε στα νοσοκομεία και οικονομικά δεν το αντέχουν.

 

Σκόρπιες σκέψεις εκφράζω από αυτά που έχω ακούσει και βιώσει.

 

 

Τώρα για τον Ταρλατζή.Ξέρω κοπέλα που την έσωσε.Δηλαδή ενώ είχε πολύ μικρές πιθανότητες για εγκυμοσύνη,πολύ δύσκολη περίπτωση,με αυτόν τώρα έχει το κοριτσάκι της.Ξέρω και κοπέλα που την δούλευε.Δεν τα ξέρεις,για όλους θα ακούσεις τα πάντα.

 

Εγώ προσωπικά πάντως κόντευα να τον δείρω στο παπαγεωργίου γιατί μου πουλούσε πνεύμα.

 

Ήρθε να με δει στο θάλαμο,γιατί τους είχα κάνει άνω κάτω με μέηλ στους υγειονομικούς φορείς (διετάχθη ΕΔΕ) και αυτό που τον ένοιαζε είναι από που διέρευσε η πληροφορία ότι δεν κάνουν επισκληρίδιο (ο κόσμος το χει τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι!) κι όχι ότι δεν έχουν κάποιο υλικό,είναι σε έλλειψη και δεν κάνουν.

 

Επιπλέον, όταν του παραπονέθηκα για τον αναισθησιολόγο,μου έλεγε άλλα ντάλλων.Ζήτησα επισκληρίδιο,γιατί είχα διαβεβαιωθεί γραπτά από το Μπουσουλέγκα (διευθυντής της 4ης υγιειονομικής περιφέρειας ότι θα γίνει) και μου κάνει ραχιαία.Το ρωτάω γιατί και μου λέει γιατί έχεις τατουάζ:shock:.Και δε με έπιασε η ραχιαία και μου έκαναν ολική.Στο γιατρό μου το χρωστάει ο αναισθησιολόγος που δεν τον έχω κυνηγήσει.

 

Κι όταν τα είπα στον Ταρλατζή μου είπε:ο αναισθησιολόγος κρίνει τι αναισθησία θα κάνει για ιατρικούς λόγους.Κι όταν του είπα τους ιατρικούς λόγους που μου παρέθεσε ο Τσαλικιώτης,ο αναισθησιολόγος αυτός έλεγε τα δικά του.

 

Δημιούργησε και πρόβλημα στο γιατρό μου γιατί θεωρούσε ότι αυτός μου υπαγόρευε τα μέηλ.

 

Αυτή βέβαια είναι η εμπειρία μου από την προσωπική επαφή.Σαν επιστήμονας μπορεί να είναι κορυφή.

 

Πάντως το έχω πει και θα το ξαναπώ.Για να αλλάξει κάτι επιτέλους σε αυτό το τριτοκοσμικό κράτος πρέπει να διεκδικούμε τα αυτονόητα:την περίθαλψη που έχουμε πληρώσει!Εγώ είχα στείλει μέηλ στο υπουργείο και σε όλους τους φορείς και το ίδιο προτείνω σε όλες.Να δουν ότι ξυπνήσαμε!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Απλά θέλει να έχει κάποιος και το σθένος και το κουράγιο να τα κάνει όλα αυτά. Και μπράβο σου που το κάνεις.

Καλά για τον Ταρλατζή περίμενα ότι σε μια τέτοια περίπτωση θα κρατούσε ακριβώς αυτή τη στάση. Όχι γιατί τον ξέρω αλλά γιατί ξέρω πολύ καλά πως λειτουργούν οι καθηγητές και οι διευθυντές.

Μόνο να σου πω, ότι αρκεί να είσαι ασθενής καθηγητή για να τρέχουν όλοι από νοσοκόμες εώς γιατρούς.

Αυτό το έχω βιώσει.

5160_not-easy-being-a-mother.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Απλά θέλει να έχει κάποιος και το σθένος και το κουράγιο να τα κάνει όλα αυτά. Και μπράβο σου που το κάνεις.

Καλά για τον Ταρλατζή περίμενα ότι σε μια τέτοια περίπτωση θα κρατούσε ακριβώς αυτή τη στάση. Όχι γιατί τον ξέρω αλλά γιατί ξέρω πολύ καλά πως λειτουργούν οι καθηγητές και οι διευθυντές.

Μόνο να σου πω, ότι αρκεί να είσαι ασθενής καθηγητή για να τρέχουν όλοι από νοσοκόμες εώς γιατρούς.

Αυτό το έχω βιώσει.

 

Κι εγώ ασθενής καθηγητή ήμουνα...και έτυχε να νοσηλευτώ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και δεν βίωσα κάτι τέτοιο...

 

Δίκιο έχεις για το θέμα του διευθυντή.Θα εκτιμούσα όμως μια πιο ειλικρινή στάση.Ότι δεν το έκανε γιατί υπάρχει έλλειψη κι η ευθύνη είναι του υπουργείου.Ο διευθυντής του Ιπποκρατείου,του οποίου το όνομα μου διαφεύγει,μου έστειλε επιστολή παραδεχόμενος τα κακώς κείμενα του νοσοκομείου του.Και αυτό το εκτιμώ.

 

Όταν δε, τους είπα ότι αν ήθελα να χρησιμοποιήσω βύσμα (γιατί αυτό έθιξε ο αναισθησιολόγος) θα το έκανα άνετα.Και τους ανέφερα ένα όνομα,μαζεύτηκαν άρον άρον.

 

Αλλά το θέμα δεν είναι εκεί,είναι να παλέψουμε για το καλύτερο για τα παιδιά μας.Γιατί οκ, εγώ είχα και μπορούσα να χρησιμοποιήσω βύσμα.Έτσι όμως διαιωνίζω μια κατάσταση,και το παιδί μου αύριο μπορεί να μην έχει βύσμα και να δει κακομεταχείριση στο νοσοκομείο.

 

Δεν είμαι άγια,έτσι?Υπάρχουν περιπτώσεις που δε μπορώ να την παλέψω διαφορετικά και έχω χρησιμοποιήσει μέσο.Μη νομίζετε ότι πάω με το σταυρό στο χέρι.Δυστυχώς.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

προφανως εννοουνε εμενα αλλα δεν ιδρωνει το αυτι μου.... συμφωνω απολυτα μαζι σου !! ο λογος που υπαρχει η συγκεκριμενη ενοτητα στο φορουμ (γυναικολογος θεσσαλονικη) νομιζω οτι ειναι ακριβως γι'αυτο που περιγραφεις !! ειμαι ο εαυτος μου και κανενας αλλος !! το γεγονος οτι προτεινω τον γιατρο μου σε μια κοπελα που αναζητει καλο γυναικολογο δεν καταλαβαινω γιατι ειναι καταδικασιμο !!!! και ειλικρινα δεν εχει καμια αναγκη να του ψαρευω εγω περιστατικα..... και κατι τελευταιο για να κλεισουμε το θεμα.....εχω γνωριστει με πολλες κοπελες του φορουμ στο σαλονι του γιατρου μου..... ουτε τις εξετασα εγω ουτε τις εκλεισα ραντεβου......περιμεναμε μαζι......

 

Έχω επισκεφτεί το γιατρό σου και έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις!!! Δε μου αρέσουν οι υπερβολές στους χαρακτηρισμούς, αλλά πραγματικά δεν μπόρεσα να του βρω κανένα ψεγάδι...

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ασθενής καθηγητή ήμουνα...και έτυχε να νοσηλευτώ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και δεν βίωσα κάτι τέτοιο...

Τώρα αυτό μου φαίνεται περίεργο ειλικρινά αλλά για καλό μου ακούγεται.

 

Δίκιο έχεις για το θέμα του διευθυντή.Θα εκτιμούσα όμως μια πιο ειλικρινή στάση.Ότι δεν το έκανε γιατί υπάρχει έλλειψη κι η ευθύνη είναι του υπουργείου.Ο διευθυντής του Ιπποκρατείου,του οποίου το όνομα μου διαφεύγει,μου έστειλε επιστολή παραδεχόμενος τα κακώς κείμενα του νοσοκομείου του.Και αυτό το εκτιμώ.

 

Όταν δε, τους είπα ότι αν ήθελα να χρησιμοποιήσω βύσμα (γιατί αυτό έθιξε ο αναισθησιολόγος) θα το έκανα άνετα.Και τους ανέφερα ένα όνομα,μαζεύτηκαν άρον άρον.

Νομίζω πια ότι εκτός από γυναικολόγο πλέον πρέπει να ψάχνουμε και για αναισθησιολόγο. Δύο γέννες, δύο ζημιές μου κάνανε και η δεύτερη εφόρου ζωής.Και μιλάνε κιόλας?

 

Αλλά το θέμα δεν είναι εκεί,είναι να παλέψουμε για το καλύτερο για τα παιδιά μας.Γιατί οκ, εγώ είχα και μπορούσα να χρησιμοποιήσω βύσμα.Έτσι όμως διαιωνίζω μια κατάσταση,και το παιδί μου αύριο μπορεί να μην έχει βύσμα και να δει κακομεταχείριση στο νοσοκομείο.

 

Δεν είμαι άγια,έτσι?Υπάρχουν περιπτώσεις που δε μπορώ να την παλέψω διαφορετικά και έχω χρησιμοποιήσει μέσο.Μη νομίζετε ότι πάω με το σταυρό στο χέρι.Δυστυχώς.

Δεν φταίμε απολύτως εμείς. Όταν όλες οι δημόσιες υπηρεσίες αρχίσουν να λειτουργούν όπως πρέπει :rolleyes: τότε ίσως να μην χρειάζεται να ψάχνουμε μέσο για να κάνουμε τη δουλεια μας.

...........

5160_not-easy-being-a-mother.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο στεργιος παπαχατζοπουλος εινα δικος μου γιατρος και ειναι ΦΟΒΕΡΟΣ.

τοσα και τοσα εχουμε περασει με αυτον και μονο καλα εχω να πω. οποιον και να προτιμησεις σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!

 

Πέπα, stellinaki πήγα στο γιατρό!!!

Είπα για εγκυμοσύνη και μου έκλεισαν ραντεβου αμέσως. Δεν ξέρω αν συμβαίνει γενικά! Μου φάνηκε πολύ καλός όπως και οι μαίες που έχει, πολύ συμπαθητικές! Μου είπε οτι θα έχω δωρεάν παρακολούθηση από διαιτολόγο στο ιατρείο, εσείς πηγαίνετε? Μακάρι να πάει καλα

Link to comment
Share on other sites

Πέπα, stellinaki πήγα στο γιατρό!!!

Είπα για εγκυμοσύνη και μου έκλεισαν ραντεβου αμέσως. Δεν ξέρω αν συμβαίνει γενικά! Μου φάνηκε πολύ καλός όπως και οι μαίες που έχει, πολύ συμπαθητικές! Μου είπε οτι θα έχω δωρεάν παρακολούθηση από διαιτολόγο στο ιατρείο, εσείς πηγαίνετε? Μακάρι να πάει καλα

 

Αντε, με το καλο! Εγω δεν πηγαινω προς το παρον διοτι μετα βιας τρωω άρα τι να κάνω στη διαιτολόγο?

'Ισως αργοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητά μέλη, δεν απαγορευεται η δημοσιευση αληθινών μαρτυριών

για καλά προιόντα/υπηρεσίες κτλ.

 

αυτό που απαγορεύεται είναι να δημοσιευσει καποιος διαφημιση απο την οποία έχει ο ίδιος κέρδος,

ή να δημοσιεύσει δυσφήμιση απο την οποία προκύπτει δόλος ή χαρακτηρισμοί που ζημιώνουν την όποια επιχείριση

 

Η προτροπή για να σας στείλει καποιος πμ, οδηγεί στο να είναι άχρηστο το θέμα αυτό, για μελλοντικούς χρήστες καθώς το θέμα δεν θα περιέχει πληροφορίες!

 

Επίσης η δημοσίευση του γεγονότος ότι στείλατε πμ (που ενδεχομένως αφορά δυσφήμιση κάποιου) θεωρείται σύμφωνα με τον νόμο εξίσου δυσφημιστική με το να δημοσιεύατε το γεγονός.

 

και για αυτό τον λόγο λοιπόν είναι σημαντικό όταν στέλνετε πμ, απλώς να στέλνετε πμ, χωρίς να το ανακοινώνετε

 

 

παρακαλούμε λοιπόν, αν μπορείτε να μην προτρέπετε τα μέλη να σας στείλουν πμ ή ότι θα στείλετε εσείς πμ,

και να δημοσιεύετε πληροφορίες τις οποίες πιστεύετε οτι θα βοηθήσουν μελλοντικά τους ανανγώστες

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!διαβαζω πολυ καιρο το forum κ σημερα ειπα να γραψω για να μου πειτε την γνωμη σας σε κατι..Με παρακολουθει γιατρος δημοσιου νοσοκομειου,πρωτη εγκυμοσυνη,πληρωνω κανονικα τις επισκεψεις στο ιατρειο κ μου εχει ζητησει κ ενα ποσο για την γεννα στο δημοσιο.Ειμαι στην 38 βδομαδα κ σημερα μετα απο τοσο καιρο μου ξεφουρνισε οτι αν δεν εφημερευει το νοσοκομειο δεν μπορει να κανει τιποτα κ θα παω παπαγεωργιου.Απο το πρωι ειμαι να σκασω,θεωρειται σωστη συμπεριφορα?Ειναι δυνατον να μου τολεει τωρα?Κ αν με πιασουν οι πονοι τι να κανω?φυσικα μετα απο αυτην την συμπεριφορα εχω παγωσει καπως..Sorry για το μεγαλο μνμ.Ακουω γνωμες!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι άδικα, το Παπαγεωργίου εφημερεύει μόνο 1-2 μέρες την εβδομάδα, οπότε είναι λίγο απίθανο να γεννήσεις εκεί. Πάντως το Παπαγεωργίου έχει πολύ καλούς γιατρούς και είναι πιο ωραίο από το Ιπποκράτειο, οπότε στη χειρότερη περίπτωση θα γεννήσεις σε πιο καλό νοσοκομείο και θα σου μείνουν και τα χρήματα από το φακελάκι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!διαβαζω πολυ καιρο το forum κ σημερα ειπα να γραψω για να μου πειτε την γνωμη σας σε κατι..Με παρακολουθει γιατρος δημοσιου νοσοκομειου,πρωτη εγκυμοσυνη,πληρωνω κανονικα τις επισκεψεις στο ιατρειο κ μου εχει ζητησει κ ενα ποσο για την γεννα στο δημοσιο.Ειμαι στην 38 βδομαδα κ σημερα μετα απο τοσο καιρο μου ξεφουρνισε οτι αν δεν εφημερευει το νοσοκομειο δεν μπορει να κανει τιποτα κ θα παω παπαγεωργιου.Απο το πρωι ειμαι να σκασω,θεωρειται σωστη συμπεριφορα?Ειναι δυνατον να μου τολεει τωρα?Κ αν με πιασουν οι πονοι τι να κανω?φυσικα μετα απο αυτην την συμπεριφορα εχω παγωσει καπως..Sorry για το μεγαλο μνμ.Ακουω γνωμες!

 

προφανως το θεωρησε δεδομενο οτι θα το ηξερες αν δεν εφημερευει δεν μπορει να κανει κατι αλλα μπορεις εφοσον θες οποσδηποτε να μην γεννησεις σε κλινικη να πας στο παπαγεωργιου που θα εφημερευει. εδω μπορεις να δεις τις εφημερειες:[/url]http://www.e-database.gr/Hospital_Duties/Clinic/26

οσον αφορα την αμοιβη που ζητησε το βρισκω λογικο εφοσον θες να σε ξεγγενησει ο ιδιος αλλιως μπορεις να μην τον πληρωσεις κ να πας σε οποιον τυχει! βεβαια να ξερεις οτι σε φυσιολογικο τοκετο δεν κανουν επισκληριδιο στα νοσοκομεια , θα σου κανονισει ο γιατρος σου ανασθησιολογο? ( θα πρεπει να τον πληρωσεις εξτρα) κ αν επιτρεπεται τι αμοιβη σου ζητησε ο γιατρος?

Link to comment
Share on other sites

και ύστερα σου λένε δημόσια υγεία.....να εύχεσαι να μην πέσεις σε καμιά απεργία τους και να μην ανυσηχείς σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις αφού εκεί καταλήγεις να πας,το παπαγεωργίου είναι πιο καινούριο και τηρούν όλους τους κανόνες από το ωράριο επισκεψης μέχρι και το πότε θα σου πάρουν την πίεση......

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!Ναι το ανακαλυψα εχθες οτι αυτη ειναι η φυσικη εξελιξη των πραγματων απλα σε ερωτησεις μου στο παρελθον μου ελεγε ειναι νωρις να τα συζηταμε αυτα!αλλα για την αμοιβη του και του αναισθησιολογου ειχε φροντισει να με ενημερωσει.τεσπα,το πηρα αποφαση οτι θα γεννησω σε οποιο εφημερευει,ειτε με αυτον ειτε χωρις!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...