Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

λιτσα δηλαδη ποσο θα σου βγει, μια επισκεψη τον μηνα, (τους τελευταιους μηνες μπορει και δυο), μηπως ειναι πολλα? εμενα παιρνει η 1100 εφαπαξ στο τελος, (δεν αλλαζει η τιμη στην καισαρικη)..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eχε κατά νου ότι τις εγκυμονούσες τις παραπέμπουν "στο κέντρο προστασίας μάνας και παιδιού" ου συγκεκριμμένου ΙΚΑ ,δεν μπορεί να σε παρακολουθήσει αλλά ούτε και να σου γράψει φάρμακα και εξετάσεις.Το προσπάθησα με 1000 τρόπους γιατί η γιατρός είχε φίλο κολλητό στο ίδιο ΙΚΑ και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα όχι ότι δεν ήθελε.Γέννησα πριν 6 μήνες.

 

Πλεον ειμαι στον 8ο μηνα :D, καθε μηνα πηγαινω στο ικα του ευοσμου στον γιατρο μου και μου γραφει τις ενεσεις και τα χαπια μου κανονικα οπως επισης και τις εξετασεις που πρεπει να κανω καθε μηνα :( , η παρακολουθηση μονο γινεται στο γραφειο του.Δεν με εστειλε πουθενα αλλου, εσενα γιατι σε εστειλαν στο κεντρο προστασιας μανας και παιδιου?

Link to comment
Share on other sites

λιτσα δηλαδη ποσο θα σου βγει, μια επισκεψη τον μηνα, (τους τελευταιους μηνες μπορει και δυο), μηπως ειναι πολλα? εμενα παιρνει η 1100 εφαπαξ στο τελος, (δεν αλλαζει η τιμη στην καισαρικη)..

δεν μου επερνε σε καθε επισκεψη οποτε δεν μου βγηκε ακριβα,ισα-ισα που μου φανηκε πολυ νορμαλ

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ειμαι στον 8ο μηνα :D, καθε μηνα πηγαινω στο ικα του ευοσμου στον γιατρο μου και μου γραφει τις ενεσεις και τα χαπια μου κανονικα οπως επισης και τις εξετασεις που πρεπει να κανω καθε μηνα :( , η παρακολουθηση μονο γινεται στο γραφειο του.Δεν με εστειλε πουθενα αλλου, εσενα γιατι σε εστειλαν στο κεντρο προστασιας μανας και παιδιου?

Γιατί πρώτον η γιατρός μου ήταν εξωτερική (ιδιώτης) δεν είχε καμμία σχέση με το Ικα(ίσως γι'αυτό) και δεύτερον και σε άλλον γιατρό γυναικολόγο που πήγα στο Ικα να μου γράψει τα απαιτούμενα φάρμακα (σίδηρο,μαγνήσιο,ασβέστιο και φολλικό οξύ) και εξετάσεις, αρνήθηκε και με παρέπεμψε στο κεντρο προστασιας μανας και παιδιου όπου γιατροί ήταν ο Χατζηκαλογιάννης και ο Ζέλιος (τους πέτυχα στην αλλαγή του 6μήνου).Όσον αφορά τις εξετάσεις έπρεπε να περάσουν τουλάχιστον 40 με 50 μέρες για να έχω δικαίωμα να τις κάνω σχεδόν κάθε μήνα.

Με το καλό να γεννήσεις και να υποδεχτείτε το νέο μέλος της οικογένειας.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια εσεις που πηγαινετε στον Κατσικη.. σας κανει να νιωθετε ανετα; ειναι ομιλητικος και επεξηγηματικος σε αποριες κλπ;

επισης για απλη εξεταση, τεστ παπ πχ, σας εξεταζει στο κρεβατι 'η στην καρέκλα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω τον Κατσίκη αλλά όταν γέννησα η κοπέλα που είμασταν μαζί στο δωμάτιο τον είχε και ήταν παρα πολύ ευχαριστημένη.Εκανε και σαρική τελικα παιδευόταν 3 μέρες να γεννήσει φυσιολογικά.Περνούσε πάρα πολλές ώρες μαζι της(απότι μου είπε).Αυτό που εγώ είδα όταν ερχόταν στο δωμάτιο ήταν ένας φανταστικός άνθρωπος που της μιλούσε με απόλυτη τρυφερότητα και έδειχνε απόλυτη κατανόηση.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΤΖΗΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ......... ΜΠΡΡΡΡΡΡ.. ΜΑΚΡΙΑ.. οσες φορες πηγα η εγω θα τον εδερνα η αλλοι συζυγοι εγκυμονουσων.. απαραδεκτος..

 

tinkibell ησουν τυχερη, το εκανε αυτο επειδη ηταν γιατρος σου κ εξω.. κανονικα δεν επιτρεπετεται.. σε παραπεμπτουν στα κεντρα μανας παιδιου.. ακομη και αν εισαι λεχωνα..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εσεις που πηγαινετε στον Κατσικη.. σας κανει να νιωθετε ανετα; ειναι ομιλητικος και επεξηγηματικος σε αποριες κλπ;

επισης για απλη εξεταση, τεστ παπ πχ, σας εξεταζει στο κρεβατι 'η στην καρέκλα;

 

 

Σου απαντησα σε αυτο το τοπικ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1854351&posted=1#post1854351

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

δε βρηκα πιο καταλληλο μερος να ρωτησω και γω.. θελω να ρωτησω για τη γυναικολογο Κατερινα Αναγνωστου. ειναι στην τσιμισκη το ιατρειο της. τη ξερει κανεις?αν ναι εμπειριες?

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα ονοματακι να ρωτησω αν ξερετε.. ''Παπανικολαου Αλεξιος'' αν δε κανω λαθος εχει ιατρειο στην Αγγελακη και Αναληψεως.. τον ξερει καμια?

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα ονοματακι να ρωτησω αν ξερετε.. ''Παπανικολαου Αλεξιος'' αν δε κανω λαθος εχει ιατρειο στην Αγγελακη και Αναληψεως.. τον ξερει καμια?

 

καλημέρα φίλη μου. δεν τον γνωρίζω καθόλου αλλά έτυχε να διαβάσω θέμα που έχουν ανοίξει γι' αυτόν που λέει πληροφορίες

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=36108

Think Different
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλη μου. δεν τον γνωρίζω καθόλου αλλά έτυχε να διαβάσω θέμα που έχουν ανοίξει γι' αυτόν που λέει πληροφορίες

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=36108

παω να το διαβασω. ευχαριστω

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

σας εχω πριξει με ονοματα αλλα θα σας κουρασω κι αλλο. περιμενω τωρα στις 1η του μηνα να δω αν εγινε τιποτα (ειμαι εγκυος) αλλα μεχει πιασει αγχος περι γιατρου. πηρα καποιες πληροφοριες για τους αλλους. ειδα και ενα αλλο ονομα σε ενα τοπικ. ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ. για πειτε τιποτα και για αυτην

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για την Αγγελίδου δε θα έλεγα τα καλύτερα.Μετά από τρια χρόνια προσπάθειες και ένα σωρό εξετάσεις μου είπε να ξεκινήσουμε σπερματέγχυση και μετά εξωσωματική γιατί μάλλον για κάποιον ανεξήγητο λόγο είμαστε από τα ζευγάρια που θέλουν βοήθεια.Ευτυχώς το έψαξα σε πολλούς γιατρόυς.Από αυτούς μόνο η Τσιβελεκίδου είδε με απλή εξέταση(υπερηχο) οτι έχω δερμοειδή κύστη στην μια ωοθήκη και ενδομητρίωση στην άλλη.Μου είπε οτί με επέμβαση και αφαίρεση θα μείνω έγκυος φυσιολογικά στο σπιτάκι μου.Και έτσι έγινε! Ασε που μου είπε οτι αν δεν εκανα την επεμβαση και εξωσωματική να είχα κάνει δε θα επιανα παιδι με τα προβληματα που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

το εχω πει ξανα και δεν θα κουραστω να το λεω......ειναι λαθος να συστηνουμε γιατρο αν και το εχω κανει και εγω...

για μενα ο ζεπειριδης ειναι πολυ καλος αλλα ισως για καποια αλλη οχι ..

ειναι και η χημεια που παιζει μεταξυ μας..

εμενα δεν μου αρεσει το pampering ενω καποια αλλη ισως θελει πιο πολυ φροντιδα..

Link to comment
Share on other sites

το εχω πει ξανα και δεν θα κουραστω να το λεω......ειναι λαθος να συστηνουμε γιατρο αν και το εχω κανει και εγω...

για μενα ο ζεπειριδης ειναι πολυ καλος αλλα ισως για καποια αλλη οχι ..

ειναι και η χημεια που παιζει μεταξυ μας..

εμενα δεν μου αρεσει το pampering ενω καποια αλλη ισως θελει πιο πολυ φροντιδα..

 

Συμφωνώ ότι για κάθε περίπτωση και κάθε κοπέλα ο ίδιος γιατρός μπορεί να δώσει τελείως διαφορετική εντύπωση.Επίσης επειδή και οι γιατροί είναι άνθρωποι δεν επαναπαύομαι πλέον ποτέ και αν κάτι δε μου πάει καλά πέρνω και δεύτερη γνώμη όσο εμπιστοσύνη και αν έχω σε έναν γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

δηλ συστησα σε μια κοπελα καποιον γυναικολογο που εγω ημουν σουπερ ευχαριστημενη και αυτη με διδυμα μοηκε με συσπασεις και αυτος πηγε την αλλημερα να την δει..τρελλαθηκα δεν το περιμενα απο αυτον..

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα για την καθε μια μας ο ιδιος ο γιατρος μπορει να σημαινει κατι αλλο. Και η Αναγνωστου που ρωτησα και την ειχα στα 2 μου παιδια, ακουσα και αλλα πραγματα που καιγω δε περιμενα. αλλα λεω εγω τωρα θα δεις λιγο ποια ειναι τα πιο πολλα σχολια τα καλα η τα κακα για καποιον.και τελος αν τον γνωρισεις θα ολοκληρωθει η αποψη σου

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειάαα σε όλους!

 

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Γνωρίζει μήπως κανείς την γυναικολόγο Αγγελίδου Αναστασία?

Ψάχνω μία καλή (γυναίκα-γιατί νομίζω πως θα νιώθω άβολα σε άντρα) γυναικολόγο στην Θεσσαλονίκη, φιλική, συνεργάσιμη που να σε κάνει να νιώθεις άνετα, για την πρώτη μου εξέταση.(τεστ παπ.) Με έχει αγχώσει λίγο το θέμα, οπότε θα ήθελα μία καλή γιατρό.

Κάθε πρόταση θα βοηθούσε. Ευχαριστώωω.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γειάαα σε όλους!

 

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Γνωρίζει μήπως κανείς την γυναικολόγο Αγγελίδου Αναστασία?

Ψάχνω μία καλή (γυναίκα-γιατί νομίζω πως θα νιώθω άβολα σε άντρα) γυναικολόγο στην Θεσσαλονίκη, φιλική, συνεργάσιμη που να σε κάνει να νιώθεις άνετα, για την πρώτη μου εξέταση.(τεστ παπ.) Με έχει αγχώσει λίγο το θέμα, οπότε θα ήθελα μία καλή γιατρό.

Κάθε πρόταση θα βοηθούσε. Ευχαριστώωω.

 

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1532819&postcount=368

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=37185

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα! Είμαι καινουργια στην παρέα και δεν ξέρω αν επέλεξα το σωστό topic για την ερωτησή μου.

Επειδή ενδιαφέρομαι ν'αλλαξω γυναικολόγο διότι έμεινα έγκυος και η γιατρός που πηγαίνω τώρα δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε 2 γιατρούς, ο ένας λέγεται Παπαχατζόπουλος και ο άλλος Αθάνατος. Για τον πρώτο έχω ακούσει τα καλύτερα από μία συνάδελφο που είχε πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και για το δεύτερο μ'ενδιαφέρει λόγω κόστους, γιατι μου είπαν ότι είναι στο Παπαγεωργίου. Είναι απ'ό,τι άκουσα και καλος γιατρός.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα! Είμαι καινουργια στην παρέα και δεν ξέρω αν επέλεξα το σωστό topic για την ερωτησή μου.

Επειδή ενδιαφέρομαι ν'αλλαξω γυναικολόγο διότι έμεινα έγκυος και η γιατρός που πηγαίνω τώρα δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε 2 γιατρούς, ο ένας λέγεται Παπαχατζόπουλος και ο άλλος Αθάνατος. Για τον πρώτο έχω ακούσει τα καλύτερα από μία συνάδελφο που είχε πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και για το δεύτερο μ'ενδιαφέρει λόγω κόστους, γιατι μου είπαν ότι είναι στο Παπαγεωργίου. Είναι απ'ό,τι άκουσα και καλος γιατρός.

Ευχαριστώ

 

Καλη εγκυμοσυνη να εχεις με ενα γερο μωρακι!!! Απο μια φιλη μου που ξερω που πηγαινει στον Αθανατο εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον συγκεκριμενο γιατρο. Μου εχει πει οτι ειναι πολυ καλος γιατρος και πανω απο ολα πολυ καλος ανθρωπος. Απο οσο ξερω ξεγενναει στο Παπαγεωργιου οποτε σιγουρα η ολη υποθεση θα σου βγει πιο οικονομικα!

Καλη επιλογη!!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...