Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Δεν τον είχα ποτέ ως γιατρο.Εμενα με παρακολυθεί ο ενδοκρινολόγος με τον οποίο συνεργάζεται ο Κατσίκης.Τη μια φορα περίμενα στο Ιπποκράτειο για εξετάσεις κ είχε έρθει μια εγκυος που την παρακολουθούσε ο ιδιος ενδοκρινολογος με μενα κ του ζητησε αν γινοταν να παρει σειρα προτεραιοτητας.Κ φυσικα την εδιωξε λεγοντας:εχω κ γω μωρα να με περιμενουν κυρια μου,τι θελετε?

Το θεωρησα απαραδεκτο.

 

Αλλη μια φορα αντιμιλησε σε μενα επειδη ειχα παει να κανω τον ορμονολογικο ελεγχο στον ενδοκρινολογο κ περιμενα να μου γραψει παραπεμπτικο ο γιατρος.Κατα λαθος του ομως ειχε ξεχασει ο ενδοκρινολογος να με γραψει στο ημεολογιο του κ ξεχασε οτι θα πηγαινα.Οταν με βλεπει λοιπον ο Κ μου λεει:Τι θελετε εσεις εδω.Δεν εχουμε ραντεβου.Μας3 καθυστερειτε. Φυσικα ο ενδοκρινολογος μου πολυ ηρεμα του ειπε να βγαλει κατι σημειωσεις του γιατρου κ φυσικα εκει ημουν σημειωμενη οτι θα πηγαινα εκεινη τη μερα.Απλα ειχε ξεχασει να μου βγαλει χαρτακι για τα μπουκαλακια του αιματος που θα μου επαιρναν.

 

Εννοεις οτι ο Κατσικης σου φερθηκε με αγενεια? Αν ναι μου κανει τρομερη εντυπωση.Το εχω γιατρο , τον ξερω τοσα χρονια, ειναι παντα ευγενικος και γλυκομιλητος.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kαλημερα σε ολες .ειμαι καινουργια στο forum και στην πολη

Ψαχνοντας για γιατρο μου προτειναν τον ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΜΠΥΡΟ

εχω ακουσει καλα λογια και σκεφτομαι να παω.Τον εχει καποια γιατρο;θελω να ακουσω και καποιες αλλες γνωμες πριν αποφασισω.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τον Αργυριου τυχαια ειδα οτι υπαρχουν 2 γυναικολογοι με το ιδιο επιθετο Αργυριου Θεοδωρος (δεν τον γνωριζω) και Αργυριου Χρηστος που σε αυτον πηγα.Ειχα γυναικολογο για τεστ Παπ τον Καρυδα Χ. δεν ειχα κανενα προβλημα να λεμε και την αληθεια,αλλα περασαν δυο χρονια απο την παλλινδρομη και δεν ξαναεμεινα εγκυος,οποτε λεω ας παω για δευτερη γνωμη καπου ετσι πηγα στον Πραπα,πολυ κοσμο και δυστυχως με κοιταξε στην τσεπη ,τον χρειαστηκα για ενα προβλημα και δεν τον βρηκα τηλεφωνικα,αφησα το καλοκαιρι να περασει και κανοντας ερευνα μηνων αποφασισα να παω στον Αργυριου Χ., διαβαζοντας ιστοριες γυναικων που προσπαθουσαν καιρο και εμειναν φυσιολογικα εγκυες σε αυτον.Εντω μεταξυ ο πατερας του ηταν απο τους καλυτερους γυναικολογους της εποχης του,ξεγεννησε ολο μου το σοι και εβγαλε εμενα και τον αδερφο μου.Τον επισκεφτηκα στις 15 Οκτωβριου και κακως δεν πηγα τοσα χρονια,εκανα τεστ παπ μιλησαμε τον πηγα ενα κατεβατο εξετασεις και με βρηκε παρα πολυ καλα,περιμενα να μου πει για λαπαροσκοπηση,αλλα δεν βρηκε κυστες ενδομητριωσης,πολυ ανθρωπινος,τον εμπιστευτηκα και ολα θα πανε καλά μαζι του.Μας συστησε ουρολογο για να δει τον αντρα μου να μας φυγει και απο κει η καχυποψια μηπως συμβαινει κατι και δεν μας πηρε λεφτα ουτε ο συνεργατης του 2 φορες.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα σε ολες .ειμαι καινουργια στο forum και στην πολη

Ψαχνοντας για γιατρο μου προτειναν τον ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΜΠΥΡΟ

εχω ακουσει καλα λογια και σκεφτομαι να παω.Τον εχει καποια γιατρο;θελω να ακουσω και καποιες αλλες γνωμες πριν αποφασισω.Ευχαριστω

kαλημερα σε ολες .ειμαι καινουργια στο forum και στην πολη

Ψαχνοντας για γιατρο μου προτειναν τον ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΜΠΥΡΟ

εχω ακουσει καλα λογια και σκεφτομαι να παω.Τον εχει καποια γιατρο;θελω να ακουσω και καποιες αλλες γνωμες πριν αποφασισω.Ευχαριστω

lia μην ανησυχεις καθολου,οσες γνωμες και να ακουσεις κανεις δεν θα πει κατι ασχημο για τον συγκεκριμενο γιατρο ,τουλαχιστον εγω οσο καιρο

διαβαζω συζητησεισ εδω μεσα δεν διαβασα κατι αρνητικο

και γω απο συστσαση κοριτσιων απο δω πηγα και ειναι οντως πολυ καλος

νεαρος σε ηλικια,κατω απο 40 ,σε κανει να νοιωθειςανετα και σου εκπεμπει μια αισθηση σιγουριας.παρακολουθει τηνεγκυμοσυνη μου και μου εξηγει το καθετι,χωρις νακοιτα το ρολοι για το επομενο ραντεβου.τον συμπαθησε ακομα και ο αντρας μου που γενικα ειναι καχυποπτος με τους γιατρους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοεις οτι ο Κατσικης σου φερθηκε με αγενεια? Αν ναι μου κανει τρομερη εντυπωση.Το εχω γιατρο , τον ξερω τοσα χρονια, ειναι παντα ευγενικος και γλυκομιλητος.

 

 

Χεχε εχουμε τον ιδιο γιατρο...Θα του κανω μια επισκεψη τωρα τα Χριστουγεννα για το καθιερωμενο ετησιο τεστ ΠΑΠ.;)

Link to comment
Share on other sites

Χεχε εχουμε τον ιδιο γιατρο...Θα του κανω μια επισκεψη τωρα τα Χριστουγεννα για το καθιερωμενο ετησιο τεστ ΠΑΠ.;)

 

Καλα εγω τον βλεπω καθε 20 μερες τωρα ......:-D

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

lia μην ανησυχεις καθολου,οσες γνωμες και να ακουσεις κανεις δεν θα πει κατι ασχημο για τον συγκεκριμενο γιατρο ,τουλαχιστον εγω οσο καιρο

διαβαζω συζητησεισ εδω μεσα δεν διαβασα κατι αρνητικο

και γω απο συστσαση κοριτσιων απο δω πηγα και ειναι οντως πολυ καλος

νεαρος σε ηλικια,κατω απο 40 ,σε κανει να νοιωθειςανετα και σου εκπεμπει μια αισθηση σιγουριας.παρακολουθει τηνεγκυμοσυνη μου και μου εξηγει το καθετι,χωρις νακοιτα το ρολοι για το επομενο ραντεβου.τον συμπαθησε ακομα και ο αντρας μου που γενικα ειναι καχυποπτος με τους γιατρους

lia μην ανησυχεις καθολου,οσες γνωμες και να ακουσεις κανεις δεν θα πει κατι ασχημο για τον συγκεκριμενο γιατρο ,τουλαχιστον εγω οσο καιρο

διαβαζω συζητησεισ εδω μεσα δεν διαβασα κατι αρνητικο

και γω απο συστσαση κοριτσιων απο δω πηγα και ειναι οντως πολυ καλος

νεαρος σε ηλικια,κατω απο 40 ,σε κανει να νοιωθειςανετα και σου εκπεμπει μια αισθηση σιγουριας.παρακολουθει τηνεγκυμοσυνη μου και μου εξηγει το καθετι,χωρις νακοιτα το ρολοι για το επομενο ραντεβου.τον συμπαθησε ακομα και ο αντρας μου που γενικα ειναι καχυποπτος με τους γιατρους

phyllis,litsa79 ευχαριστω πολυ

πηγα τελικα σημερα στον κΜπυρο και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση

οντως ειναι πολυ αναλυτικος και ηρεμος,ηταν σαν να τον ηξερα χρονια,καμια σχεση με την προηγουμενη μου γιατρο

μου εκανε υπερηχο και ολα ειναι οκ αλλα μου εδωσε αντισυληπτικα για να ριθμιστει ο κυκλος μου.τι να πω ...μακαρι και η συνεχεια να ειναι το ιδιο καλη οσο η πρωτη εντοιπωση

και παλη ευχαριστω κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

O Μπύρος πού ξεγεννάει κορίτσια;;

Μιας και είναι τόσο νεαρός πιστεύετε ότι έχει εμπειρία, πειρα σε καταστάσεις και περιπτώσεις διαφορετικές μεταξύ τους;;;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O Μπύρος πού ξεγεννάει κορίτσια;;

Μιας και είναι τόσο νεαρός πιστεύετε ότι έχει εμπειρία, πειρα σε καταστάσεις και περιπτώσεις διαφορετικές μεταξύ τους;;;:rolleyes:

 

γεια σου κοπελια ,με το καλο να ερθουν τα μωρακια σου οσο για τον κΜΠΥΡΟ για μενα ειναι ο καλυτεροτερος γιατρος του κοσμου,δεν θα σε ζαλισω ομως με τα δικα μου αλλωστε τα εχω γραψει πολλες φορεςςςς λοιπον ξεγενναει σε οποια κλινικη διαλεξεις,εγω πηγα βιοκλινικη κ ηταν πολυ καλα.οσο για την εμπειρια ειμαι θεμα δουλειας κ ανθρωπου δηλ αν το ψαχνεις κ ενδιαφερεσαι η αν αδιαφορεις δεν ειναι μονο θεμα ηλικιας.μπορει να βρεις καποιον 55αρη με μικροτερη πειρα κ απο 40αρη-προσωπικη μου γνωμη- παντως οσο καιρο πηγαινω δεν εχω ακουσει κατι ασχημο γιαυτον ,ολες λενε τα καλυτερα ,οπως και στο forum αν θελεις τη γνωμη μου πηγαινε για 1 ραντεβου να τον γνωρισεις,πιστευω πως θαα σου αρεσει πολυ αληθεια σε ποι εβδομαδα εισαι; an θελεις να μαθεις κατι αλλο στειλε μου μνμ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εννοεις οτι ο Κατσικης σου φερθηκε με αγενεια? Αν ναι μου κανει τρομερη εντυπωση.Το εχω γιατρο , τον ξερω τοσα χρονια, ειναι παντα ευγενικος και γλυκομιλητος.

 

Μήπως όταν δεν παίρνει λεφτά επειδή βοηθάει έναν άλλο μεγαλογιατρό δείχνει το πραγματικό του πρόσωπο?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν δεν παίρνει λεφτά επειδή βοηθάει έναν άλλο μεγαλογιατρό δείχνει το πραγματικό του πρόσωπο?

 

Νομιζω οτι επειδη συνεβη ενα ατυχες (!) περιστατικο (οπως μας περιγραφεις), βγαζεις λιγο...αγενεια.Σε καθε περιπτωση εγω δεν ειμαι δικηγορος και ειναι (φυσικα) δικαιωμα σου να εκφραζεις την αποψη σου...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν δεν παίρνει λεφτά επειδή βοηθάει έναν άλλο μεγαλογιατρό δείχνει το πραγματικό του πρόσωπο?

 

Αν ξερεις πολλους γιατρους που δεν παιρνουν επισκεψη, δεν χρεωνουν αυχενικη, δεν χρεωνουν doppler, στο ιατρειο του γινεται της κακομοιρας,τον βρισκεις οτι ωρα και μερα να ναι,μεχρι και καρτα για παρκιν σου δινει οταν πας επισκεψη, και για το ποσο που παιρνει στις γεννες δε το συζηταμε, τα μισα απο αλλους, τοτε οκ....πασο.Σαν επιστημονας δε νομιζω να μπορει να αμφισβητηθει και δε χρειαζεται να μπω σε λεπτομεριες.Οπως ειπα μου κανει εντυπωση γιατι τον ξερω πολλα χρονια και ειναι παντα ευγενικος και τυπικος.Ε τωρα αν επεσες πια σε τοσο κακια στιγμη και στην περιπτωση να φερθηκε με αγενεια.......τι να πω.Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν τον αλλαζω με τιποτα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ξερεις πολλους γιατρους που δεν παιρνουν επισκεψη, δεν χρεωνουν αυχενικη, δεν χρεωνουν doppler, στο ιατρειο του γινεται της κακομοιρας,τον βρισκεις οτι ωρα και μερα να ναι,μεχρι και καρτα για παρκιν σου δινει οταν πας επισκεψη, και για το ποσο που παιρνει στις γεννες δε το συζηταμε, τα μισα απο αλλους, τοτε οκ....πασο.Σαν επιστημονας δε νομιζω να μπορει να αμφισβητηθει και δε χρειαζεται να μπω σε λεπτομεριες.Οπως ειπα μου κανει εντυπωση γιατι τον ξερω πολλα χρονια και ειναι παντα ευγενικος και τυπικος.Ε τωρα αν επεσες πια σε τοσο κακια στιγμη και στην περιπτωση να φερθηκε με αγενεια.......τι να πω.Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν τον αλλαζω με τιποτα.

 

:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερεις πολλους γιατρους που δεν παιρνουν επισκεψη, δεν χρεωνουν αυχενικη, δεν χρεωνουν doppler, στο ιατρειο του γινεται της κακομοιρας,τον βρισκεις οτι ωρα και μερα να ναι,μεχρι και καρτα για παρκιν σου δινει οταν πας επισκεψη, και για το ποσο που παιρνει στις γεννες δε το συζηταμε, τα μισα απο αλλους, τοτε οκ....πασο.Σαν επιστημονας δε νομιζω να μπορει να αμφισβητηθει και δε χρειαζεται να μπω σε λεπτομεριες.Οπως ειπα μου κανει εντυπωση γιατι τον ξερω πολλα χρονια και ειναι παντα ευγενικος και τυπικος.Ε τωρα αν επεσες πια σε τοσο κακια στιγμη και στην περιπτωση να φερθηκε με αγενεια.......τι να πω.Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν τον αλλαζω με τιποτα.

 

 

 

ετσι πως τον παρουσιαζεις φαινεται αγιος!!!!!!!!!! με τι ζει τοτε αμα δεν πληρωνεται. και αυτα δεν ειναι κριτηρια για επιλογη γιατρου αλλα δωρεαν περιποιηση εγκυου.............

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγω ειχα γυναικολογο τον Ν. Πραπα ο οποιος μου εκανε με μεγαλη ευκολια καισαρικη και αποφασισα να αλλαξω γυναικολογο. Εκανα τεστ παπ στον Θεοδωριδη αλλα κατεληξα στον Ζεπειριδη. Ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη μιας και ειμαι σε προσπαθειες για 2ο παιδι.

 

ο λεωνιδας ειναι πολυ καλος γιατρος με γνωσεις...

ελπιζω να μεινεις ευχαριστημενη..εκανα την 2 γεννα σε αυτον και σταθηκε διπλα μου σε ατονια μητρας τρομερος...

Link to comment
Share on other sites

ετσι πως τον παρουσιαζεις φαινεται αγιος!!!!!!!!!! με τι ζει τοτε αμα δεν πληρωνεται. και αυτα δεν ειναι κριτηρια για επιλογη γιατρου αλλα δωρεαν περιποιηση εγκυου.............

 

 

Καταρχην αν διαβασεις καλα το μηνυμα μου θα δεις οτι δεν ειπα πουθενα οτι δεν πληρωνεται.Μιλουσαμε για αμοιβες κατα την διαρκεια εγκυμοσυνης και τοκετου.Αν καποιοι γιατροι εχουν μονο εγκυμονουσες πελατισσες οκ πασο.Επισης ειπα οτι τον θεωρω εξαιρετικο επιστημονα και πως ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν τον αλλαζω.Ουτε εστειλα καμια εκει με το ζορι, ουτε προσπαθησα να αλλαξω την γνωμη κανενος ουτε ειπα ποτε οτι ειναι αγιος.Αν ειναι καθε φορα που λεμε την γνωμη μας να ακουμε και απο ενα ειρωνικο σχολιο, να ξερουμε να μην την λεμε καθολου.Να συμφωνουμε με αυτα που διαβαζουμε και να τελιωνει το θεμα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

ετσι πως τον παρουσιαζεις φαινεται αγιος!!!!!!!!!! με τι ζει τοτε αμα δεν πληρωνεται. και αυτα δεν ειναι κριτηρια για επιλογη γιατρου αλλα δωρεαν περιποιηση εγκυου.............

 

Τελος παντων, δεν λεω τιποτα άλλο…

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην αν διαβασεις καλα το μηνυμα μου θα δεις οτι δεν ειπα πουθενα οτι δεν πληρωνεται.Μιλουσαμε για αμοιβες κατα την διαρκεια εγκυμοσυνης και τοκετου.Αν καποιοι γιατροι εχουν μονο εγκυμονουσες πελατισσες οκ πασο.Επισης ειπα οτι τον θεωρω εξαιρετικο επιστημονα και πως ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν τον αλλαζω.Ουτε εστειλα καμια εκει με το ζορι, ουτε προσπαθησα να αλλαξω την γνωμη κανενος ουτε ειπα ποτε οτι ειναι αγιος.Αν ειναι καθε φορα που λεμε την γνωμη μας να ακουμε και απο ενα ειρωνικο σχολιο, να ξερουμε να μην την λεμε καθολου.Να συμφωνουμε με αυτα που διαβαζουμε και να τελιωνει το θεμα.

 

 

Αστο βρε rena, δεν υπαρχει λογος να το κουραζουμε αλλο το θεμα-οποιος καταλαβε, καταλαβε και τελος...

Link to comment
Share on other sites

Αστο βρε rena, δεν υπαρχει λογος να το κουραζουμε αλλο το θεμα-οποιος καταλαβε, καταλαβε και τελος...

 

 

Ναι βρε κοριτσακι αλλα καλα θα ηταν οταν περνουμε μερος σε μια συζητηση να εχουμε διαβασει και ολο το ιστορικο παραπανω για να μη λεμε και οτι θελουμε.

Ασχετο : Πηγες καλε εσυ για ΠΑΠ ?

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, επειδή τα τελευταία χρόνια έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ με διάφορα γυναικολογικά προβλήματα και με ταλαιπώρησαν ακόμη περισσότερο ορισμένοι γυναικολόγοι στην πόλη που δεν μπορούσαν/ δεν ήξεραν (?) πως να με βοηθήσουν μου σύστησαν τον κ. Παπαχατζόπουλο ως τον γιατρό που αναλαμβάνει ο,τι αφήνουν οι άλλοι. Δοξάζω το Θεό που πήγα σ'ατον και πλέον είμαι καλά. Σε όποια αμφιταλαντεύεται και δεν έχει γυναικολόγο τον συνιστώ ανεπιφύλακτα! Συγγνώμη αν σας κούρασα όμως αισθάνομαι τόσο τυχερη που ήθελα να το μοιραστώ και να βοηθήσω και άλλες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...