Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ


Recommended Posts

Λογικά σε λίγες μέρες θα δημοσιευτούν.

Ευτυχώς που έχει αλλάξει ο νόμος και με εντολή εισαγγελέα δημοσιεύονται!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο νεαρός αφέθηκε ελεύθερος με εγγύηση 5.000 ευρώ, ενώ η έρευνα των εισαγγελικών αρχών για το βαθμό εμπλοκής του στο κύκλωμα των παιδόφιλων συνεχίζεται.

 

Οι αστυνομικές αρχές βρήκαν στον υπολογιστή του 160 Gigabyte με επιλήψιμο υλικό! Ο τεράστιος αυτός όγκος δεν άφησε σε εισαγγελέα και ανακριτή κανένα περιθώριο και διέταξαν την προφυλάκιση του 31χρονου μέχρι να δικαστεί.

 

Στη Λάρισα, εξάλλου, οι αρχές έφτασαν στα ίχνη ενός Αγγλου ο οποίος αυτές τις μέρες είχε γενέθλια, έκλεινε τα 60 του χρόνια, και για να το γλεντήσει άρχισε να «κατεβάζει» στον υπολογιστή του σκληρό υλικό παιδικής πορνογραφίας. Εως ότου η περίπτωσή του φτάσει στο ακροατήριο και μέχρι να ολοκληρωθεί πλήρως η έρευνα για το κύκλωμα, ο Βρετανός αφέθηκε μετά την απολογία του ελεύθερος με εγγύηση 3.000 ευρώ.

 

Δηλαδή διώκουμε την... ποσότητα και όχι την πράξη; Πόσο κοστολογείται ένα byte παιδικού πορνό; Για να καταλάβουμε πως βγαίνει και το ποσό της εγγύησης...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σε λίγες μέρες θα δημοσιευτούν.

Ευτυχώς που έχει αλλάξει ο νόμος και με εντολή εισαγγελέα δημοσιεύονται!

 

Το ελπίζω.

Δεν ισχύει ότι μέχρι την απόφαση του δικαστηρίου όλοι αυτοί οι αχαρακτήριστοι τύποι (για να μη με κόψει ο admin) θεωρούνται αθώοι??

Link to comment
Share on other sites

Με μια τροποποίηση του νόμου για την προστασία προσωπικών δεδομών, ο εισαγγελέας μπορεί να διατάξει την ανακοίνωση προσωπικών δεδομένων προσώπων που διώκονται ή καταδικάστηκαν.

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή διώκουμε την... ποσότητα και όχι την πράξη; Πόσο κοστολογείται ένα byte παιδικού πορνό; Για να καταλάβουμε πως βγαίνει και το ποσό της εγγύησης...

 

Έλα ντε!

 

Πόσο δίκιο έχεις!

 

Έχω βαρεθεί! Και κάθομαι και σκέφτομαι:

 

Κάνουμε διαμαρτυρίες για την ανεργία, την φτώχια, τις απολύσεις, κτλ.

 

Για τα αγγελούδια που είναι στα χέρια αυτών των αδίστακτών, τι κάνουμε ρε παιδιά???

 

Έξω στους δρόμους, να γυρίσει η θανατική ποινή.

 

Που έφτασα έγω το "κουμουκι" να ζητώ θανατική ποινή!

 

ΕΛΕΟΣ, μας έχουμε καταντήσει να φοβόμαστε και τον ίσκιο μας, τον πατέρα μας, τον άνδρα μας, τον αδερφό μας, τον ξάδερφο, τον δάσκαλο, τον ψιλικατζή, τον ταξιτζή, τον αστυνομικό, και άλλους και άλλους και άλλους

 

Και δεν είναι μόνο τα "σημεία των καιρών" και δεν φταίνε πάντα οι άλλοι!

 

Πόσο δυνατός πρέπει να είσαι?

Τι ακόμη πρέπει να προβλέψεις για να προστατεύσεις το παιδί σου?

 

Κοιμάμαι και σκέφτομαι βρες λές να μπει κανένας κλέφτης στο σπίτι? Και καλά να πάρουν τα λεφτά, εάν μου πάρουν το παιδί?

 

Τι να πω, έχω ξεφύγει τελείως!

Δεν μπορώ να ευχαριστηθεί 100% τις στιγμές που παίζω με το παιδί μου, που το πάω βολτα, που διασκεδάζουμε... Φοβάμαι

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάει με το 'Κομμάτι προφανώς".Αν βιάσεις και σακατέψεις σωματικά και ψυχικά ένα παιδάκι, είναι πλημέλημα,αν 2 παιδάκια, λίγο παραπάνω και στα 21 καίγεσαι....

Βέβαια θέλω να πιστέυω ότι μόλις δωθούνε τα ονόματα αυτοί οι βρωμιάρηδες θα εύχονται να ήτανε στη φυλακή.:twisted::twisted:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Πάει με το 'Κομμάτι προφανώς".Αν βιάσεις και σακατέψεις σωματικά και ψυχικά ένα παιδάκι, είναι πλημέλημα,αν 2 παιδάκια, λίγο παραπάνω και στα 21 καίγεσαι....

Βέβαια θέλω να πιστέυω ότι μόλις δωθούνε τα ονόματα αυτοί οι βρωμιάρηδες θα εύχονται να ήτανε στη φυλακή.:twisted::twisted:

 

ειλικρινά, δεν ξέρω μερικές φορές πως σκέφτεται ένας νομοθέτης.

πχ.

Η "μάνα" από το ΙΛΙΟΝ έχει και ένα μωρό. Που όσο καιρό ήτανε στη φυλακή (γιατί τους αποφυλακίσανε ??????? μέχρι νεωτέρας.....???????) το είχε μαζί της.

Αυτό τώρα είναι λογικό??????????

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

4χρονο αγοράκι σε νηπιαγωγείο της Καλλιθέας

ΒΡΕΘΗΚΕ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙΑ

ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗΣ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗΣ

 

Ρεπορτάζ: Μάνος Μεϊμαράκης

 

Ένα 4χρονο αγοράκι το οποίο υποτίθεται ότι προστατευόταν κιόλας από πρόγραμμα κλειστής προστασίας για ορφανά παιδιά σε νηπιαγωγείο της Καλλιθέας, βρέθηκε προ ημερών με πολύ εμφανή σημάδια από σεξουαλική κακοποίηση. Το παιδάκι είναι γεμάτο κονδυλώματα και το νοσηλευτικό προσωπικό του Νοσοκομείου στο οποίο φιλοξενείται για νοσηλεία μιλά για πολύ την «πολύ άσχημη κατάσταση του».

 

Το 4χρονο αγοράκι παρακολουθούσε το πρόγραμμα κλειστής προστασίας ειδικού νηπιαγωγείου της Καλλιθέας και τα Σαββατοκύριακα διέμενε καθ υπόδειξη του νηπιαγωγείου με τον παππού του και έναν θείο του. Καθώς έχει χάσει τη μητέρα. Ενώ, ο πατέρας του παιδιού δεν το έχει αναγνωρίσει ακόμα. Ωστόσο τον Μάρτιο του 2010 δικάζεται η αίτηση του για την απόδοση στον ίδιο της επιμέλειας του παιδιού, την οποία έχει σήμερα ο παππούς του 4χρονου.

 

Πάγωσε η δασκάλα Δάκρυσαν οι ιατροί

Προ εικοσαημέρου περίπου το 4χρονο αγοράκι παρουσιάσθηκε κανονικά για να παρακολουθήσει το πρόγραμμα του στο παιδικό σταθμό. Η δασκάλα του όμως εκείνη την ημέρα παρατήρησε ως ασυνήθιστη την συμπεριφορά του μικρού παιδιού. ʼρχισε να συζητά μαζί του για να μάθει τι του συμβαίνει. Δεν τολμούσε να πιστέψει τις υποψίες που τις βασάνιζαν το μυαλό. Και ζήτησε την βοήθεια του παιδιάτρου του νηπιαγωγείου. Ο οποίος εξετάζοντας το 4χρονο αγοράκι πάγωσε. Το 4χρονο παιδί βρέθηκε να φέρει στο κορμάκι του σημάδια από σεξουαλική επαφή.

 

Αμέσως ζητήθηκε η συνδρομή ιατρού δερματολόγου. Ο δερματολόγος κι εκείνος αφού με τη σειρά του εξέτασε το 4χρονο αγοράκι έντρομος διέγνωσε στην επιδερμίδα του παιδιού κονδυλώματα.

 

Ενημερώθηκε αμέσως η Εισαγγελία Ανηλίκων από την οποία προστατεύεται το παιδί, όπως και η Ασφάλεια Ανηλίκων. Και το 4χρονο αγοράκι μεταφέρθηκε σε Νοσοκομείο.

 

Βάζουν το χέρι τους στο Ευαγγέλιο

 

Στελέχη της διοίκησης αλλά και το προσωπικό του ειδικού νηπιαγωγείου της Καλλιθέας δηλώνουν ότι σεξουαλική επίθεση σε βάρος του παιδιού δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να έγινε εντός του νηπιαγωγείου. Δείχνοντας ίσως προς την κατεύθυνση του οικογενειακού του περιβάλλοντος. ʼλλωστε η αγάπη και η φροντίδα με την οποία αγκαλιάζει τα παιδιά του συγκεκριμένου νηπιαγωγείου και η διοίκηση αλλά και όλο το προσωπικό είναι γνωστή. Μόνο που στην περίπτωση του 4χρονου τα έκαναν μούσκεμα

 

 

Οι γονείς;

Τα ίχνη της μητέρας, πρώην τοξικομανούς, χάνονται κάπου στο Πακιστάν. Οι φήμες την θέλουν να ακολούθησε κάποιον άντρα με τον οποίο συνδεόταν ερωτικά, όπου εκεί την σκότωσε η εξάρτηση της στα ναρκωτικά.

 

Ο πατέρας του παιδιού επισκέπτεται καθημερινά τον 4χρονο και στο Νοσοκομείο όλοι μιλούν για τους καυγάδες του με τον παππού αλλά και τον θείο του παιδιού. Ζητώντας να μάθει τι συνέβη στο παιδί του

 

Εξαγριωμένοι οι γονείς των υπολοίπων παιδιών

Εξαγριωμένοι γονείς που στέλνουν τα παιδιά τους στον ίδιο παιδικό σταθμό ζητούν τα «κεφάλια» των υπευθύνων. . Έχουν εξαγριωθεί από τις παραλείψεις της κοινωνικής υπηρεσίας του νηπιαγωγείου και ειδικότερα από το γεγονός ότι ενέκριναν ως κατάλληλο το περιβάλλον στο οποίο διέμενε τα τελευταία Σαββατοκύριακα το 4χρονο παιδί.

 

http://www.kallitheaonline.gr/X.php?subaction=showfull&id=1245944068&archive=&start_from=&ucat=49&

 

Δεν ξέρω ο κόμπος στο στομάχι αν είναι για να ουρλιάξω...για να ξεράσω? Και προς τα πού?

Ποιός Θεός τα επιτρέπει αυτά γμτ???:twisted::twisted::twisted:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι ο σταθμός που φαντάζομαι, (νομίζω ότι δεν πρέπει να πω το όνομα), δεν το πιστεύω ότι έχει γίνει εκεί μέσα!

 

Εκεί έκανα την πρακτική μου!!!!

 

Θα τρελλαθώ!

 

Τι να πω? εκεί υπάρχουν πολλά τμήματα, τα αγαπούν πολύ τα παιδιά, δεν το πιστεύω!

 

Χριστέ μου, γιατί τόσα βάσανα ??

Στα παιδιά Σου?

Δεν τα λυπάσαι?

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανατρίχιασα...Δάκρυα οργής για τους δήμιους ψυχών και σωμάτων και θλίψης για τον άγγελο αυτό που είναι καταδικασμένος να συνεχίσει τη ζωή του με ψαλιδισμενα φτερά...

 

Δεν ξέρω ποιο κράτος δικαίου δίνει την επιμέλεια ενός παιδιού (έστω και προσωρινή) στον οποιοδήποτε χωρίς ψυχολογική αξιολόγηση. Όταν η αγάπη της μάνας δεν είναι δεδομένη, γιατί υπάρχουν μανάδες που οι ίδιες κακοποιούν ή επιτρέπουν να κακοποιούνται τα παιδιά τους, τα εγκαταλείπουν ή τα εκμεταλλεύονται γιατί θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη η αγάπη και η προσήλωση ενός ατόμου που απλά συνδέεται με δεσμό αίματος με ένα παιδί;

 

Αν λάβουμε υπόψιν μας τη μαρτυρία της babuz τότε οι υποψίες στρέφονται προς το "οικογενειακό" περιβάλλον...

Και δυστυχώς με βάση και τις μαρτυρίες μιας φίλης μου που εργάζεται ως κοινωνική λειτουργός σε κρατικό φορέα το μεγαλύτερο ποσοστό σεξουαλικών κακοποιήσεων προέρχεται από το άμεσο οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον του παιδιού με την ανοχή ή και τη συμμετοχή των γονέων...

 

Τα παιδιά μας και τα μάτια μας!!!

 

Πάντως εγώ δηλώνω ευθαρσώς και δημοσίως: εάν μου πειράξει κανένας την κόρη μου δεν θα περιμένω να επιβληθεί από το νόμο η θανατική ποινή...

Link to comment
Share on other sites

Πα-τέρας βίαζε επί 8 χρόνια την κόρη του

26 Ιουνίου 2009, 11:22

 

 

Σοκ και αποτροπιασμός στον Πύργο από την καταγγελία ενός 15χρονου κοριτσιού ότι την βίαζε ο πατέρας της επί 8 χρόνια.

 

Από την ευαίσθητη ηλικία των 7 ετών, το παιδί ζούσε τον απόλυτο εφιάλτη στα χέρια του ανθρώπου που της χάρισε ζωή και φρόντιζε την ίδια, όσο και τα δύο της αδελφάκια. Χθες όμως δεν άντεξε και αποκάλυψε όλη την αλήθεια στους αστυνομικούς, που έμειναν εμβρόντητοι από τις περιγραφές της.

 

Ο 43χρονος, που είχε την επιμέλεια των τριών παιδιών του, καθώς με τη σύζυγό του ήταν σε διάσταση, συνελήφθη και αναμένεται να οδηγηθεί σήμερα στον εισαγγελέα προκειμένου να απολογηθεί. Την ίδια ώρα, η κόρη του θα υποβάλλεται στην επώδυνη διαδικασία της ιατροδικαστικής εξέτασης προκειμένου να επιβεβαιωθούν και επιστημονικά τα σημάδια που άφησε ο πατέρας της στο κορμί της.

 

Αξιοσημείωτο είναι, πάντως, ότι ακόμη και οι συγγενείς του 43χρονου, βρίσκονται στο πλευρό του 15χρονου κοριτσιού.

 

(Πρώτη καταχώρηση: 26 Ιουνίου 2009, 07:31)

 

http://www.zougla.gr/news.php?id=48929

 

 

 

Εεεε αει στα κομμάτια πια. Μην πω και τίποτα πιο βαρύ με τους μα...κες.

Οι συγγενείς είναι στο πλαι...

Πιο πλαι...

Δεν ξέρανε...

 

Η μάνα, πια μάνα???

 

Κάθε μέρα βγαίνει και κάτι καινούργιο!

 

Το κτήνος, ΘΑΝΑΤΟΣ στον π...τη!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι "καλοί" συγγενείς συνήθως "ανακατεύονται" μόνο στις οικογένειες που όλα πάνε καλά. Στις προβληματικές περιπτώσεις τους πιάνει η διακριτικότητα, μέχρι να βγει η ιστορία στο φως και να "πέσουν" από τα σύννεφα.

 

Η ευθύνη μας βαρύνει όλους ως κοινωνία και πρέπει να την αναλαμβάνουμε σε κάθε περίπτωση. Όταν ακούμε το γείτονα να ξυλοκοπάει το παιδί του δεν πρέπει να κλείνουμε το παράθυρο. Όταν το ενστικτό μας χτυπάει καμπανάκια δεν πρέπει να το αγνοούμε, με το φόβο μη μπλέξουμε. Καλύτερα να μπλέξουν μερικοί ενήλικες παρά να υποφέρουν κάποια παιδιά.

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

πα-ΤΕΡΑΣ!!!!!!!!!!

 

Που τ' αφήνεις κυρά μου το παιδί σου???

Τι μάνα είσαι εσύ που εγκαταλείπεις έτσι τα τρία σου παιδιά?

Έφυγες γιατί ήταν τέρας? Και αφήνεις τα παιδιά σου να τα μεγαλώσει ένας άνθρωπος που εσύ δεν άντεχες να ζεις μαζί του?

Τα δικαστήρια τι κάνουν?

Κι ύστερα με λένε σκληροπυρινική...

 

Βρε ΘΑΝΑΤΟΣ αργός και βασανιστικός (κάτι σε Pulp Fiction σκηνή στο υπόγειο!!!)

Link to comment
Share on other sites

... και εγώ το ίδιο singleman... όλοι αυτοί θέλουν κρέμασμα σε κεντρικές πλατείες... αν είναι δυνατόν, ..... καμιά φορά σκέφτομαι... που τα φέρνουμε αυτά τα παιδιά ... σε τι κόσμο... πόση ποια ανωμαλία.... τι αρρώστεια είναι αυτή... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ... ΦΤΑΝΕΙ...

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρέπει να πούμε φτάνει!

Με πράξεις, δεν ξέρω πως αλλά πρέπει να βγούμε στους δρόμους!

 

Αναρωτιέμαι, ΘΕΕ μου, όταν σε συναντήσω τι εξηγήσεις έχεις να μου δώσεις!

Πες μου γιατί τόση βρωμιά?

Πες μου γιατί δεν κάνεις κάτι?

 

Και στο λέω ότι και να μου πεις δεν θα Σε συγχωρήσω ΠΟΤΕ!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελούδια μου,

 

Γλυκά μου παιδιά,

 

Νόημα της ζωή μας και της ύπαρξής μας,

 

Βαρύ φορτίο κουβαλάτε,

 

Την πλάτη της ψυχής μου σας δίνω για να ξαποστάσετε,

 

Τα μάτια σας λυπημένα,

 

Το φως της ψυχής μου σας δίνω για να λίγο φως,

 

Τα χείλη σας σφικτά,

 

Το χαμόγελο της ψυχής μου σας δίνω, για μια στάλα γέλιο,

 

Η καρδιά σας τρομαγμένη,

 

Το αίμα της ψυχής μου σας δίνω, για λίγη ζεστασιά,

 

Το κορμάκι σας γεμάτο πόνο,

 

Το κουράγιο της ψυχής μου σας δίνω, για λίγη ανακούφιση,

 

Υπόσχομαι, όπου βρίσκομαι και όπου στέκομαι για όσο αναπνέω να σας στέλνω τη δύναμή μου.

 

Και όταν φύγω, σίγουρα θα πω πολλά λόγια με Εκείνον.

 

Θεε Μου, ξέχασες τα παιδιά σου, Που είσαι, Που γυρνάς, ?

Μας άφησες όλους στην ίδια κόλαση, αλλά τα παιδιά σου τι φταινε?

Και ξέρεις ΕΣΥ μπορείς και συγχωρείς ο άνθρωπος όμως ποτέ!

Το κατάλαβες αυτό ΠΑΤΕΡΑ?

Ποτέ!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελούδια μου,

 

Γλυκά μου παιδιά,

 

Νόημα της ζωή μας και της ύπαρξής μας,

 

Βαρύ φορτίο κουβαλάτε,

 

Την πλάτη της ψυχής μου σας δίνω για να ξαποστάσετε,

 

Τα μάτια σας λυπημένα,

 

Το φως της ψυχής μου σας δίνω για να λίγο φως,

 

Τα χείλη σας σφικτά,

 

Το χαμόγελο της ψυχής μου σας δίνω, για μια στάλα γέλιο,

 

Η καρδιά σας τρομαγμένη,

 

Το αίμα της ψυχής μου σας δίνω, για λίγη ζεστασιά,

 

Το κορμάκι σας γεμάτο πόνο,

 

Το κουράγιο της ψυχής μου σας δίνω, για λίγη ανακούφιση,

 

Υπόσχομαι, όπου βρίσκομαι και όπου στέκομαι για όσο αναπνέω να σας στέλνω τη δύναμή μου.

 

Και όταν φύγω, σίγουρα θα πω πολλά λόγια με Εκείνον.

 

Θεε Μου, ξέχασες τα παιδιά σου, Που είσαι, Που γυρνάς, ?

Μας άφησες όλους στην ίδια κόλαση, αλλά τα παιδιά σου τι φταινε?

Και ξέρεις ΕΣΥ μπορείς και συγχωρείς ο άνθρωπος όμως ποτέ!

Το κατάλαβες αυτό ΠΑΤΕΡΑ?

Ποτέ!

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!ΓΙΑΤΙ ΘΕΕ ΜΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος μπορεί να γίνει το χειρότερο τέρας, με τα πιο βίαια έστικτα και το πιο βρώμικο μυαλό...Οι ύαινες μπροστά του ωχριούν...

 

baduz μου, μην μαυρίζεις την ψυχή σου...ζουμε στην εποχή μετά το πρωπατρορικό αμάρτημα... δεν ευθύνεται ο Θεός για τις πράξεις μας... ο καθένας θα απολογηθεί όταν έρθει η ώρα του... δεν ξέρω αν υπάρχει τιμωρία αρκετή για τέτοιους ανθρώπους, σ' αυτή τη ζωή ή την άλλη (αν υπάρχει)...

 

Πάντως σαν κοινωνία πρέπει κάτι να κάνουμε... δεν αρκει να διαβάζουμε τα αισχη και να θυμώνουμε...

Όπως είδα και κάπου γραμμένο (σε τοίχο) "Έχουμε πόλεμο!"

Όχι μόνο κοινωνικό... και ηθικός πόλεμος πρέπει να ξεκινήσει...

 

Νόμοι για την προστασία των παιδιών όχι μόνο στα χαρτιά...

Περισσότερη ευαισθητοποίηση στην ανάθεση επιμέλειας, έλεγχοι σε σχολεία, ιδρύματα, αθλητικούς ομίλους και οπουδήποτε αλλού στέλνουμε τα παιδιά μας...

Link to comment
Share on other sites

Πα-τέρας βίαζε επί 8 χρόνια την κόρη του

26 Ιουνίου 2009, 11:22

 

 

 

Σοκ και αποτροπιασμός στον Πύργο από την καταγγελία ενός 15χρονου κοριτσιού ότι την βίαζε ο πατέρας της επί 8 χρόνια.

 

Από την ευαίσθητη ηλικία των 7 ετών, το παιδί ζούσε τον απόλυτο εφιάλτη στα χέρια του ανθρώπου που της χάρισε ζωή και φρόντιζε την ίδια, όσο και τα δύο της αδελφάκια. Χθες όμως δεν άντεξε και αποκάλυψε όλη την αλήθεια στους αστυνομικούς, που έμειναν εμβρόντητοι από τις περιγραφές της.

 

Ο 43χρονος, που είχε την επιμέλεια των τριών παιδιών του, καθώς με τη σύζυγό του ήταν σε διάσταση, συνελήφθη και αναμένεται να οδηγηθεί σήμερα στον εισαγγελέα προκειμένου να απολογηθεί. Την ίδια ώρα, η κόρη του θα υποβάλλεται στην επώδυνη διαδικασία της ιατροδικαστικής εξέτασης προκειμένου να επιβεβαιωθούν και επιστημονικά τα σημάδια που άφησε ο πατέρας της στο κορμί της.

 

Αξιοσημείωτο είναι, πάντως, ότι ακόμη και οι συγγενείς του 43χρονου, βρίσκονται στο πλευρό του 15χρονου κοριτσιού.

 

http://www.zougla.gr/news.php?id=48929

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος μπορεί να γίνει το χειρότερο τέρας, με τα πιο βίαια έστικτα και το πιο βρώμικο μυαλό...Οι ύαινες μπροστά του ωχριούν...

 

baduz μου, μην μαυρίζεις την ψυχή σου...ζουμε στην εποχή μετά το πρωπατρορικό αμάρτημα... δεν ευθύνεται ο Θεός για τις πράξεις μας... ο καθένας θα απολογηθεί όταν έρθει η ώρα του... δεν ξέρω αν υπάρχει τιμωρία αρκετή για τέτοιους ανθρώπους, σ' αυτή τη ζωή ή την άλλη (αν υπάρχει)...

 

Πάντως σαν κοινωνία πρέπει κάτι να κάνουμε... δεν αρκει να διαβάζουμε τα αισχη και να θυμώνουμε...

Όπως είδα και κάπου γραμμένο (σε τοίχο) "Έχουμε πόλεμο!"

Όχι μόνο κοινωνικό... και ηθικός πόλεμος πρέπει να ξεκινήσει...

 

Νόμοι για την προστασία των παιδιών όχι μόνο στα χαρτιά...

Περισσότερη ευαισθητοποίηση στην ανάθεση επιμέλειας, έλεγχοι σε σχολεία, ιδρύματα, αθλητικούς ομίλους και οπουδήποτε αλλού στέλνουμε τα παιδιά μας...

 

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, ρε παιδιά!

ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ, το εννοω!

Αρχίζει και μου στρίβει. Και η λογική από την παράνοια είναι ένα κλικ.

 

Το θέμα είναι ότι τα ΤΕΡΑΤΑ υπάχουν από από αιώνες πριν, τα ρωμαϊκά όργια, τα δικά μας τα συμπόσια, απλά στις σημερινές εποχές βγαίνουν στη φόρα, ευτυχώς δηλαδή.

 

Τα παιδιά μας, το αίμα μας, είμαι συγκλονισμένη, δεν ξέρω πως να βοηθήσω, θέλω να κάνω και δεν ξέρω τι. Και δεν είναι μόνο η προστασία της μπομπούς μου.

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, να ιδρύσουμε σύλλογο, να βγουμε έξω στους δρόμους, κάτι τελος πάντων, κάτι ρε παιδιά!

 

Άμα πια δεν μπορώ άλλο!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, να ιδρύσουμε σύλλογο, να βγουμε έξω στους δρόμους, κάτι τελος πάντων, κάτι ρε παιδιά!

 

Άμα πια δεν μπορώ άλλο!

 

 

baduz,κι εγώ μαζί σου,ας πάψουμε να είμαστε λυπημένοι θεατές κι ας γίνουμε με κάποιο τρόπο κι εμείς δύναμη αυτών των παιδιών.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί κορίτσια. Μέσα λοιπόν. Ας οργανωθούμε. Ας φωνάξουμε. Όχι μόνο να θυμώνουμε και να στεναχωριόμαστε. Κάτι πρέπει να κάνουμε. :twisted: :twisted: :twisted:

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει!

Τότε, ας σκεφτούμε λοιπόν.

 

Θα πρέπει σίγουρα να έχουμε κοντά μας ένα νομικό. Υπάρχει εδώ στην παρέα μας κάποιος νομικός?

 

Θα πρέπει να διαλέξουμε τους συμμάχους μας.

 

Και το βασικό να αποφασίσουμε ποιοι είναι οι στόχοι μας.

 

 

Σαν πρώτη ιδέα, θα έλεγα σε κάθε e-mail προσωπικό, επαγγελματικό, να γράφουμε από κάτω μια πρόταση. (όπως "Think Green" κτλ).

 

Νομίζω ότι το "Κάτω τα χέρια από τα παιδιά" (νομίζω της gravias είναι) είναι καλό,

 

Αλλά πείτε και άλλα εάν θέλετε.

 

Προτάσεις κορίτσια και αγόρια.

 

Μακάρι να τα καταφέρουμε, έστω και κάτι μικρό

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ιδέα είναι να φτιάξουμε ένα ηλεκτρονικό ενημερωτικό φυλλάδιο/ αφίσα το οποίο προτείνω να σταλεί ομαδικά στα μέλη του parents αρχικά απο τη διαχείρηση και στη συνέχεια ο καθένας μας να το στέλνει στις προσωπικές του επαφές ή να το αναρτήσει στη σελίδα του.

 

Επίσης ένα μικρότερο "γραμματόσημο" που θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε στην ηλεκτρονική μας αλληλογραφία και το parents να μας δώσει την άδεια να υπάρχει στις σελίδες του (κάτι σα λογότυπο δηλ.)

 

Να έρθουμε σε επαφή με την "ομπρέλα" για σωστότερη καθοδήγηση ως προς το τι θα μπορούσαμε να κάνουμε αλλά και υλικό που αφορά τους διεστραμένους και τους τροπουςπου μπορούμε να αναγνωρίσουμε -βοηθήσουμε ένα παιδί θύμα.

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...