Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

12 μέρες που μοιάζουν αιώνας!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια...ευχαριστω για την συμπαρασταση...

Παει...περασε η κρυαδα ....προχωραμε με ποιο πολυ πεισμα στο ονειρο μας αρκει να κερδισουμε κ κανα λαχειο για να τα βγαλουμε περα και να ξεχρεωσουμε αυτα που χρωσταμε...

Ειμαι συνηθησμενη ετσι κ αλλιως στις ατυχιες...δεν ηταν η πρωτη φορα...τις εχω ξανανιωσει τις κρυαδες αυτες...απλα αυτη τη φορα κατι ενιωθα παραπανω...

Τεσπα...

Συγχαρητηρια στις κοπελες που πετυχαν και καλη επιτυχια στις κοπελες που εχουν σειρα για την χοριακη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...ευχαριστω για την συμπαρασταση...

Παει...περασε η κρυαδα ....προχωραμε με ποιο πολυ πεισμα στο ονειρο μας αρκει να κερδισουμε κ κανα λαχειο για να τα βγαλουμε περα και να ξεχρεωσουμε αυτα που χρωσταμε...

Ειμαι συνηθησμενη ετσι κ αλλιως στις ατυχιες...δεν ηταν η πρωτη φορα...τις εχω ξανανιωσει τις κρυαδες αυτες...απλα αυτη τη φορα κατι ενιωθα παραπανω...

Τεσπα...

Συγχαρητηρια στις κοπελες που πετυχαν και καλη επιτυχια στις κοπελες που εχουν σειρα για την χοριακη....

 

Ναι βρε κορίτσι μου όπως τα λες ειναι, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο ελπίζουμε για την επόμενη.

Το οικονομικό ειναι τεράστιο κομμάτι και να θέλεις να προσπαθήσεις αν αυτό μας κρατάει πίσω, χάνεται πολύτιμος χρόνος. Εγω που εκανα την δεύτερη και για οικονομικούς λόγους στο δημόσιο ένιωσα πάντως οτι έχασα πολυ χρόνο!

 

Πάντως απο τις 12 μερες αναμονής οι 3 τελευταίες ειναι πάντα οι πιο τραγικές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια...ευχαριστω για την συμπαρασταση...

Παει...περασε η κρυαδα ....προχωραμε με ποιο πολυ πεισμα στο ονειρο μας αρκει να κερδισουμε κ κανα λαχειο για να τα βγαλουμε περα και να ξεχρεωσουμε αυτα που χρωσταμε...

Ειμαι συνηθησμενη ετσι κ αλλιως στις ατυχιες...δεν ηταν η πρωτη φορα...τις εχω ξανανιωσει τις κρυαδες αυτες...απλα αυτη τη φορα κατι ενιωθα παραπανω...

Τεσπα...

Συγχαρητηρια στις κοπελες που πετυχαν και καλη επιτυχια στις κοπελες που εχουν σειρα για την χοριακη....

 

Εύχομαι επιτελους η ζεστασια του θετικου αποτελεσματος την επόμενη φορά ν διαγραψει απ το μυαλουδακι σου όλες τις άσχημες στιγμές, κοριτσακι μου...κ θ γίνει, πίστεψέ το, όσο κ όποτε μπορεις, πάλεψέ το!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κορίτσι μου όπως τα λες ειναι, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο ελπίζουμε για την επόμενη.

Το οικονομικό ειναι τεράστιο κομμάτι και να θέλεις να προσπαθήσεις αν αυτό μας κρατάει πίσω, χάνεται πολύτιμος χρόνος. Εγω που εκανα την δεύτερη και για οικονομικούς λόγους στο δημόσιο ένιωσα πάντως οτι έχασα πολυ χρόνο!

 

Πάντως απο τις 12 μερες αναμονής οι 3 τελευταίες ειναι πάντα οι πιο τραγικές!

 

Καντι μου, οντως..οι πιο βασανιστικες οι τελευταίες 2-3 μέρες..περναμε από ενα σωρο συναισθηματικες διακυμάνσεις...ασε την ωρα που κολλαει..ειδικα την τελευταια μερα που αναμενουμε τ αποτελεσμα!

 

Ξεχασα ν σας πω η μικροβιολογος που πηγα μ εκανε ν παω κ να ρθω! Καταρχας πρεπει ν σας πω οτι ειχαμε πιασει κουβεντα για τις εξωσωματικες κλπ, της ειπα το ιστορικο μου κλπ. Με παιρνει λοιπον τηλεφωνο.."η Λιανα; " "ναι, η ίδια". Ακολουθει σιγή 2-3 δευτερολεπτων που μ εκανε ν σκεφτω "ωχ...δεν ξερει πώς ν μου πει το ασχημο μαντατο.. " Ωσπου σπαω τη σιωπη ρωτωντας "εχουμε κάτι;" " Εχουμε μοναδες" μου λεει.." Τι;; Θετικό;;"

"Δεν το πιστευω!!!" Και να τα κλαμματα...Κι εγω δεν ηξερα πώς ν στο πω για ν μη σε ταραξω μου λεει (αμ με ταραξε για τα καλα η ατιμη! )

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χοριακή μου είχαν κάνει στο κέντρο που έγινε η εξωσωματική. Και για τα αποτελέσματα με πήραν τηλέφωνο εκείνοι.

 

Στη δική μου περίπτωση πάνω που πήγα να χαρώ, άρχισα να έχω σημαδάκια από (καφέ) αίμα. Είχα για όλο το πρώτο τρίμηνο, τις μέρες που αντιστοιχούσαν στην περίοδο. Κι έτσι δεν μπορούσα να απογειώσω το συναίσθημα. Ήμουν συνεχώς σφιγμένη. Τελικά σε όλα μου τα παιδιά γινόταν αυτό. Τίποτα δεν ήταν. Αλλά αυτό το ξέρω εκ των υστέρων. Πριν ήταν όλα βουνό.

 

Εύχομαι Liana_ να έχεις ασυννέφιαστη εγκυμοσύνη! Να μην υπάρξει τίποτα που να σου στερήσει τη χαρά και την απογείωση του συναισθήματος. Ειδικά όσες το παλεύουν με εξωσωματική, πώς να το πω, αισθάνομαι πως έχουν ένα δικαίωμα παραπάνω να νιώσουν τις χαρές τις εγκυμοσύνης χωρίς έγνοιες! Σας το εύχομαι σε όλες!!

 

Ενα αναμονή λοιπόν των νέων αποτελεσμάτων!!

Περιμένουμε... με αγωνία! :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια...ειναι καποια κοπελα μεσα που να εκανε εμβρυομεταφορα να ρωτησω κατι;

15-2-14 βγηκε η καρδια μου εξω απο το σωμα μου...ηρθε στην ζωη μου ο πριγκιπας μου...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...ειναι καποια κοπελα μεσα που να εκανε εμβρυομεταφορα να ρωτησω κατι;

 

εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα ναι. Ρωτα οτι θέλεις αν μπορω να βοηθησω

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χοριακή μου είχαν κάνει στο κέντρο που έγινε η εξωσωματική. Και για τα αποτελέσματα με πήραν τηλέφωνο εκείνοι.

 

Στη δική μου περίπτωση πάνω που πήγα να χαρώ, άρχισα να έχω σημαδάκια από (καφέ) αίμα. Είχα για όλο το πρώτο τρίμηνο, τις μέρες που αντιστοιχούσαν στην περίοδο. Κι έτσι δεν μπορούσα να απογειώσω το συναίσθημα. Ήμουν συνεχώς σφιγμένη. Τελικά σε όλα μου τα παιδιά γινόταν αυτό. Τίποτα δεν ήταν. Αλλά αυτό το ξέρω εκ των υστέρων. Πριν ήταν όλα βουνό.

 

Εύχομαι Liana_ να έχεις ασυννέφιαστη εγκυμοσύνη! Να μην υπάρξει τίποτα που να σου στερήσει τη χαρά και την απογείωση του συναισθήματος. Ειδικά όσες το παλεύουν με εξωσωματική, πώς να το πω, αισθάνομαι πως έχουν ένα δικαίωμα παραπάνω να νιώσουν τις χαρές τις εγκυμοσύνης χωρίς έγνοιες! Σας το εύχομαι σε όλες!!

 

Ενα αναμονή λοιπόν των νέων αποτελεσμάτων!!

Περιμένουμε... με αγωνία! :)

 

Σ ευχαριστω πολύ, κοριτσι μου! Ετσι κι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη (φυσιολογικη σύλληψη) είχα όλο καφετια κ δυστυχως τελικα απέβαλα, γι αυτο ίσως είχα μια φοβια μετα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι κι εγω εδω! Ό,τι θες ρώτα μας...

 

Αναστασία μου, είδα ότι τα κατάφερες κ μάλιστα μ σούπερ ντούπερ χοριακη!!! Συγχαρητήρια, κοριτσι μου, μια πολύ καλή εγκυμοσυνη σου ευχομαι ν εχεις, όλα ν πάνε τέλεια!!!

 

Είδα επίσης ότι η Κάντυ μας δεν τα κατάφερε αυτή τη φορά, είμαι όμως βέβαιη ότι σύντομα θ γίνει μανούλα κι αυτή η σκέψη πρέπει ν της δίνει δύναμη...μακάρι ν μην υπήρχαν τα αρνητικά :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι κι εγω εδω! Ό,τι θες ρώτα μας...

 

Αναστασία μου, είδα ότι τα κατάφερες κ μάλιστα μ σούπερ ντούπερ χοριακη!!! Συγχαρητήρια, κοριτσι μου, μια πολύ καλή εγκυμοσυνη σου ευχομαι ν εχεις, όλα ν πάνε τέλεια!!!

 

Είδα επίσης ότι η Κάντυ μας δεν τα κατάφερε αυτή τη φορά, είμαι όμως βέβαιη ότι σύντομα θ γίνει μανούλα κι αυτή η σκέψη πρέπει ν της δίνει δύναμη...μακάρι ν μην υπήρχαν τα αρνητικά :cry:

 

Ευχαριστω Λιανα μου!Ευχομαι αυτη η φορα να ειναι τυχερη και τελειομηνη πανω απο ολα ωστε να καταφερω να κρατησω ενα μωρακι αγκαλια μου.

 

Μια πανεμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε εσενα ευχομαι. !!!!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω Λιανα μου!Ευχομαι αυτη η φορα να ειναι τυχερη και τελειομηνη πανω απο ολα ωστε να καταφερω να κρατησω ενα μωρακι αγκαλια μου.

 

Μια πανεμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε εσενα ευχομαι. !!!!

 

Μακάρι, Παναγία μου! Ν προχωρήσουμε καλά μέχρι τέλους...

Link to comment
Share on other sites

oly σ ευχαριστώ.

Κάντι λυπήθηκα πολύ για το αρνητικό.

Ημουν σίγουρη πως αυτη τη φορά θα τα καταφερνες καθώς πλεον τα έχεις ελέγξει όλα.

Τί αλλο μένει δηλαδή?

Φίλη μου πάρε λίγο χρόνο να ηρεμήσεις και να ανασυγκροτηθείς,σωματική και ψυχολογικά.

Οσον αφορά την ερωτηση που μου έκανες,γιατί δε θέλω με τίποτα την εξωσωματική,η δική μου απάντηση είναι επειδή δεν εχουμε κάποιο πρόβλημα και πιστευω ότι το θεματακι μας είναι καθαρά ψυχολογικό κι επειδή φοβάμαι όλα αυτά τα φάρμακα που πρέπει να πάρεις πριν αλλά και μετά μέχρι τη χοριακή.

Τωρα αναβάλλουμε το θέμα για μετά τις γιορτές...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πολύ λυπάμαι για όλες τις ματαιωμένες ελπίδες......

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πολύ λυπάμαι για όλες τις ματαιωμένες ελπίδες......

 

 

Εμείς να δεις....

 

oly σ ευχαριστώ.

Κάντι λυπήθηκα πολύ για το αρνητικό.

Ημουν σίγουρη πως αυτη τη φορά θα τα καταφερνες καθώς πλεον τα έχεις ελέγξει όλα.

Τί αλλο μένει δηλαδή?

Φίλη μου πάρε λίγο χρόνο να ηρεμήσεις και να ανασυγκροτηθείς,σωματική και ψυχολογικά.

Οσον αφορά την ερωτηση που μου έκανες,γιατί δε θέλω με τίποτα την εξωσωματική,η δική μου απάντηση είναι επειδή δεν εχουμε κάποιο πρόβλημα και πιστευω ότι το θεματακι μας είναι καθαρά ψυχολογικό κι επειδή φοβάμαι όλα αυτά τα φάρμακα που πρέπει να πάρεις πριν αλλά και μετά μέχρι τη χοριακή.

Τωρα αναβάλλουμε το θέμα για μετά τις γιορτές...

 

Μάλλον θα πρεπει να κινηθούμε σε βιοψίες.

Απο το νέο έτος λοιπόν οι μεγάλες αποφάσεις για όλους μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κ χρόνια πολλα με υγεια σε όλες..Δεν ηξερα πού ν γραψω τα νεα μου κ τα γραφω εδω. Έχω κανει τον πρωτο υπερηχο, ειδαμε το σακο μ το εμβρυακι κ σημερα τ απογευμα εχω το δευτερο ραντεβου. Όμως δν ειναι καλα τα νεα μου...χθες ειχα ξαφνικα πολυ αιμα τ απόγευμα..μαλλον σταμάτησε :( Δεν πειραζει..δεν ειναι γραφτο ν μου ξανασυμβει. Αλλωστε κι εγω δεν πετουσα στα συννεφα, κρατουσα σταση αναμονης, γιατι ξερω τις κακοτοπιες...Για λιγο πήρα πολύ χαρα κι ελπίδα όμως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλα με υγεια σε όλες..Δεν ηξερα πού ν γραψω τα νεα μου κ τα γραφω εδω. Έχω κανει τον πρωτο υπερηχο, ειδαμε το σακο μ το εμβρυακι κ σημερα τ απογευμα εχω το δευτερο ραντεβου. Όμως δν ειναι καλα τα νεα μου...χθες ειχα ξαφνικα πολυ αιμα τ απόγευμα..μαλλον σταμάτησε :( Δεν πειραζει..δεν ειναι γραφτο ν μου ξανασυμβει. Αλλωστε κι εγω δεν πετουσα στα συννεφα, κρατουσα σταση αναμονης, γιατι ξερω τις κακοτοπιες...Για λιγο πήρα πολύ χαρα κι ελπίδα όμως

 

Λιανά μου μην προδικαζεις, υπομονη μεχρι το απογευμα.

Και να εχεις στο μυαλό σου οτι καλό συνεβει μπορει να ξανασυμβεί!!!

Ευχομαι να πάνε όλα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Λιανά μου μην προδικαζεις, υπομονη μεχρι το απογευμα.

Και να εχεις στο μυαλό σου οτι καλό συνεβει μπορει να ξανασυμβεί!!!

Ευχομαι να πάνε όλα καλα.

 

Σ ευχαριστω πολυ, Κάντι μου, ν εισαι καλα, φιλιά και καλή και τυχερή χρονια ν εχεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλα με υγεια σε όλες..Δεν ηξερα πού ν γραψω τα νεα μου κ τα γραφω εδω. Έχω κανει τον πρωτο υπερηχο, ειδαμε το σακο μ το εμβρυακι κ σημερα τ απογευμα εχω το δευτερο ραντεβου. Όμως δν ειναι καλα τα νεα μου...χθες ειχα ξαφνικα πολυ αιμα τ απόγευμα..μαλλον σταμάτησε :( Δεν πειραζει..δεν ειναι γραφτο ν μου ξανασυμβει. Αλλωστε κι εγω δεν πετουσα στα συννεφα, κρατουσα σταση αναμονης, γιατι ξερω τις κακοτοπιες...Για λιγο πήρα πολύ χαρα κι ελπίδα όμως

 

Λιανά μου μην κανεις αρνητικές σκέψεις. Όλα θα ειναι καλα. Περιμένουμε τα νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, κοριτσια μου, τόσο ήταν τ ονειρο...ως εδω. Η αναπτυξη εχει σταματησει, αυριο πρωι πάω για απόξεση.

Πόσο αδικο... προσπαθεις τοσο, τοσοι κοποι, τοσα χρηματα, τοσες ελπίδες...φτασαμε στην πηγη αλλά δεν ξεδιψάσαμε. Μεσα μου εχω την αβεβαιότητα για το αν αξιζει ν ξαναπροσπαθησω, γιατι σκεφτομαι οτι λογω ηλικιας κ κακων ορμονικων μου (fsh και amh) δεν θ μπορεσω ν κανω εμβρυο καλό, που ν μπορει ν προχωρησει...Δεν ξερω τι θ κανω, το μονο που θελω ειναι να "τελειωνω" αυριο...:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...