Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

12 μέρες που μοιάζουν αιώνας!!!


Recommended Posts

Σε 4 μήνες άλλες 4,500 μονάδες???!!!!

Ούτε που το είδα ούτε μου το είπε κανείς!!!

Πέρασαν 6 μήνες.

Τωρα τί γίνεται?

Δεν πιστευω να τα έχασα?!

Κοίτα το σπέρμα μας είναι καλούτσικο,τσεκαρισμένο από πολλούς γιατρούς.

Ισως γι αυτό δεν έγινε μικρογονιμοποίηση?!

Πέρασες επιτροπή?

Απίστευτο!

Σου ζήτησαν δικαιολογητικά?Τί σου είπαν?

 

Καλησπέρα κορίτσι.Η διορία που έχεις να πάρεις τα φάρμακα για τις πρώτες δύο προσπάθειες της επιτροπής είναι ένας χρόνος και όπως λέει και η Κάντι πρέπει να έχουν περάσει 4 μήνες για να πάρεις τη δεύτερη προσπάθεια.Αν περάσει ένας χρόνος και δε τα πάρεις ξαναπερνάς επιτροπή.Στο φαρμακείο του εοπυυ χρειάζεται για να σου δώσουν τα φάρμακα μια β'χοριακή εντός 10 ημερών και ένα χαρτί από το κέντρο που έκανες τη τελευταία προσπάθεια που να λέει πόσες μονάδες χρησιμοποίησες.Τουλάχιστον αυτό ισχύει εδώ στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φιλενάδα ήμουν ταλαιπωρημένη από την επανειλημμένη πανωλεθρία των φυσικών κι από το γιατρό γενικά.

Του εδωσα πολλές ευκαιρίες και χρήματα και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημένη.

Κι είναι και γνωστός...

Μάλιστα του ειχα μιλησει για μικρογονιμοποίηση και μου ειχε πει ότι δε θα χρειαστεί για το σπέρμα μας..

Τον καινουργιο γιατρό θα τον δω την επομενη βδομαδα τελικά.

For the record,εχω γνωστή που πέτυχε με τον Παπα. με την τρίτη προσπάθεια!!!

 

Κι εγω είχα γνωστή που πέτυχε και πηγα. Αλλα δεν με πρόσεξε! 8 μερα υπέρηχο σε άνθρωπο που σου λέει, βγάζω 20 αυγά και εχω πρηστεί απο την 3ή μερα?

 

 

Ας πούμε λοιπόν οτι ο γιατρός σου έκανε το το καλύτερο που ήξερε να κανει και έβαλε και τα δυνατά του.

Ε ήρθε η ώρα για κάτι πιο εξειδικευμενο.

Σε ποιον θα πας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι.Η διορία που έχεις να πάρεις τα φάρμακα για τις πρώτες δύο προσπάθειες της επιτροπής είναι ένας χρόνος και όπως λέει και η Κάντι πρέπει να έχουν περάσει 4 μήνες για να πάρεις τη δεύτερη προσπάθεια.Αν περάσει ένας χρόνος και δε τα πάρεις ξαναπερνάς επιτροπή.Στο φαρμακείο του εοπυυ χρειάζεται για να σου δώσουν τα φάρμακα μια β'χοριακή εντός 10 ημερών και ένα χαρτί από το κέντρο που έκανες τη τελευταία προσπάθεια που να λέει πόσες μονάδες χρησιμοποίησες.Τουλάχιστον αυτό ισχύει εδώ στη Θεσσαλονίκη.

 

Μεχρι πέρσι τον Δεκέμβρη δεν ήθελαν το χαρτί με τις μονάδες.

Δηλαδη συγνώμη στο κέντρο που δεν θέλω να ξαναπατήσω το πόδι μου πρεπει να παρακαλέσω για χαρτί?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πέρσι τον Δεκέμβρη δεν ήθελαν το χαρτί με τις μονάδες.

Δηλαδη συγνώμη στο κέντρο που δεν θέλω να ξαναπατήσω το πόδι μου πρεπει να παρακαλέσω για χαρτί?

 

Ω! ναι καντι.επι τη ευκαιρια να σας πω οτι κανουν ο,τι καλυτερο η μαλλον χειροτερο μπορουν για να κοψουν τον κοσμο.Προσοχη σε οσες κοπελες εχουν κανει σπερματεγχυση.να σκεφτουν πολυ καλα αν πρεπει να το πουνε γιατι ζητανε χαρτι κ με τα αποτελεσματαα του σπερματος μετα τη ρευστοποιηση αλλα κ το φαρμακο που χρησιμοποιηθηκε στο εργαστηριο για να το κανουν αυτο:twisted:

κ να ξερετε οτι αυτο το δινουν τα κεντρα απο πολυ δυδκολα εως καθολου.ουτε καν απο το δημοσιο νοσοκομειο.οσες πατε για επιτροπη η παναγια μαζι σς που λενε.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πέρσι τον Δεκέμβρη δεν ήθελαν το χαρτί με τις μονάδες.

Δηλαδη συγνώμη στο κέντρο που δεν θέλω να ξαναπατήσω το πόδι μου πρεπει να παρακαλέσω για χαρτί?

 

Κορίτσι καταλαβαίνω αυτό που λες και συμφωνώ.Προχθές πήρα στο φαρμακείο του εοπυυ τηλέφωνο και ρώτησα και μου είπαν αυτά.Τώρα αν ισχύει κάτι άλλο για την Αθήνα δε το ξέρω.Εσύ δε θα το χρειαστείς βρε,γιατί θα πετύχεις αυτή τη φορά.Δυστυχώς κράτος,τί να πει κανείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και αν ηταν τοςο σούπερ ντουπερ και διαιρέθηκε?

Διάβαζα τα συμπτώματα σου έχουμε ένα κοινό!!! Δεν με πονάει το στήθος.....:-P:-P:-P

 

Χαχαχα ετσι, κοριτσι μου, ευχομαι ν μου μοιασετε όλες, πάμε γερά, Δεκέμβρης μήνας γιορτινός ! Κ στην πρωτη μου εξωσωματικη που μου χαρισε το γιο μου Δεκέμβρη εμαθα τα ευχαριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναμονή των 12 ημερών δεν παλεύεται! Σήμερα 4η μερα απ την εμβρυομεταφορα κ αρχισα ν το σκεφτομαι εντονότερα...Βεβαια ευτυχώς πλέκω ασύστολα κ δεν προλαβαίνω ν σκεφτώ χαχα! Εσεις μ τί απασχολείτε το μυαλουδάκι σας, για ν περάσουν πιο...ανώδυνα αυτές οι μέρες;

 

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε νεότερα από την cat cat ???

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, Xris μου! Τίποτα από την cat...

Εσύ, τί νέα;

 

Καλησπέρα Λιανά μου. Ίσως να μην εχει πρόσβαση να μας πει τα νεα της

Τα νεα μου...Εξακολουθώ να κινούμαι ακόμα μέσα στο σπίτι. Δεν νιώθω κανένα μα κανένα σύμπτωμα. Ευτυχώς η ψυχολογία μου ειναι σχετικά καλή

Βασικά ειναι πολυ καλύτερη απ την προηγούμενη φορά που δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ

Τωρα τι να πω;;; θα δείξει... θα πάω τελικά για χοριακη την Τριτη

Να σου κάνω μια ερώτηση; θυμάσαι ποσο ήταν το πάχος του ενδομητρίου την ημέρα της ετ;;;

Πάντως ειλικρινά χάρηκα παρα πολυ με τα νεα σου περιττό να σου πω οτι μου έδωσες κουράγιο και ελπίδα

Link to comment
Share on other sites

Περιμενετε με ανυπομονησια κοριτσια μια ανακοινωση που δυστηχως δεν ειν ευχαριστη....1,0 ο αριθμος....

Θα το ξεπερασω κ αυτο...

Λιγο χρονο χρειαζομαι....

 

Αχ βρε κοριτσάκι μου. Λυπάμαι πολυ για το αποτέλεσμα

Τα λόγια ειναι περιττά τέτοιες ώρες. Ευχομαι η επόμενη φορά να ειναι κ η τυχερή σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Cat cat... κρίμα...

πολύ κρίμα...

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Cat cat κοριτσι μου, πολύ κριμα...είναι ενας μικρός θανατος αυτες οι ώρες...Αυριο θ είσαι καλύτερα, θελω ν το πιστευω αυτο, κ θ αρχισεις πάλι ν στρώνεις το δρόμο για τ όνειρο..Πολλά φιλάκια κι αγκαλιές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Λιανά μου. Ίσως να μην εχει πρόσβαση να μας πει τα νεα της

Τα νεα μου...Εξακολουθώ να κινούμαι ακόμα μέσα στο σπίτι. Δεν νιώθω κανένα μα κανένα σύμπτωμα. Ευτυχώς η ψυχολογία μου ειναι σχετικά καλή

Βασικά ειναι πολυ καλύτερη απ την προηγούμενη φορά που δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ

Τωρα τι να πω;;; θα δείξει... θα πάω τελικά για χοριακη την Τριτη

Να σου κάνω μια ερώτηση; θυμάσαι ποσο ήταν το πάχος του ενδομητρίου την ημέρα της ετ;;;

Πάντως ειλικρινά χάρηκα παρα πολυ με τα νεα σου περιττό να σου πω οτι μου έδωσες κουράγιο και ελπίδα

 

Σε ποια μερα εισαι σημερα, Xris μου; Καλά κανεις κι εχεις καλή ψυχολογια, ήρεμη ν είσαι. Κι εγω αυτη τη φορα ημουν πολύ ηρεμη, την προηγουμενη ημουν κουρασμενη κ σωματικα κ ψυχολογικα..Δεν ξερω τί ενδομήτριο ειχα, κοριτσι μου, ποτέ δεν μου πε ο γιατρος τετοιες λεπτομερειες..

Σ ευχαριστω πολύ, Xris μου, δεν το χω συνειδητοποιησει κι εγω ακομα! Ολο "δεν το πιστευω" ελεγα χθες κι εκλαιγα. Εντωμεταξυ ο γιατρος μου μού κανε εντυπωση που δεν μου πε ν κανω επαναληπτικη χοριακη, εγω σκεφτομαι ν κανω μια τη Δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Liana_ δε χρειάζεται να κάνεις επαναληπτική χοριακή αν δεν το κρίνει ο γιατρός σου. Εμένα μου είχε πει να την επαναλάβω γιατί ήταν ΠΟΛΥ μικρή η πρώτη. Αλλιώς, απλά περιμένεις 1-2 εβδομάδες ακόμα και πας για τον πρώτο υπέρηχο όπου ακούς καρδούλα... Ξεκίνησε!

Απόλαυσέ το!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Liana_ δε χρειάζεται να κάνεις επαναληπτική χοριακή αν δεν το κρίνει ο γιατρός σου. Εμένα μου είχε πει να την επαναλάβω γιατί ήταν ΠΟΛΥ μικρή η πρώτη. Αλλιώς, απλά περιμένεις 1-2 εβδομάδες ακόμα και πας για τον πρώτο υπέρηχο όπου ακούς καρδούλα... Ξεκίνησε!

Απόλαυσέ το!

 

Καλημέρα Alcyon μου! Εχεις δικιο, αν υπήρχε λόγος θ μου έλεγε, απλώς νομιζα οτι πάντα ειναι απαραιτητη η επαναληπτικη χοριακη. Μου ειπε ν παω τη μεθεπόμενη Τεταρτη! Θα είμαι 5 εβδομαδων κ 3 ημερων, πιστευω σακο θ δουμε μονο

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι ξεκινά το γλυκό άγχος της εγκυμοσύνης! ;)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι ξεκινά το γλυκό άγχος της εγκυμοσύνης! ;)

 

Έτσι χαχα...κ ποτέ δεν σταματά. Προσπαθώ ν μην σκεφτομαι "μηπως αυτο, μηπως εκεινο"...θέλω ν το χαρώ μ όλη την ψυχή μου!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι χαχα...κ ποτέ δεν σταματά. Προσπαθώ ν μην σκεφτομαι "μηπως αυτο, μηπως εκεινο"...θέλω ν το χαρώ μ όλη την ψυχή μου!

 

Καλε αφου ειναι η δευτερη σου εγκυμοσυνη ειναι η ευκαιρια σου να την χαρεις χωρις ανχος μη σκεφτεσε τιποτα! Να την χαρεις κ μονο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλε αφου ειναι η δευτερη σου εγκυμοσυνη ειναι η ευκαιρια σου να την χαρεις χωρις ανχος μη σκεφτεσε τιποτα! Να την χαρεις κ μονο!!!!

 

Καλημέρα, ninaki! Ακριβώς...γιατι στην πρώτη μου ημουν "σφιγμένη" η χαζή, όλο σκεφτόμουν διάφορα! Ειναι που οταν κάτι μας ερχεται δυσκολα το θεωρούμε τόσο πολύτιμο! Και φοβομαστε μην είναι όνειρο κ χαθεί! Πρεπει ν αφηνόμαστε όμως στις όμορφες στιγμές κ ν τις ζουμε μ την ψυχή μας :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...