Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 169
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, belleblue είπε:

τι θήλαστρο? μήπως βαζεις παραπανω δυναμη απο οτι χρειαζεται?υπαρχει τεχνική στην αντληση,σου εχει δειξει κανεις?

Είναι ηλεκτρικό της Medela swing πήρα στην εταιρεία και ρώτησα μου είπαν να καθαρίσω το μηχάνημα και αν δεν κάνει πάλι να τους το στείλω για service.θα δοκιμάσω και αυτά που μου είπαν και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Σε μία αντίστοιχη περίπτωση, νομίζω πως σε εμένα έφταιγε η πλαστική άκαμπτη χοάνη (medela swing). Αγόρασα ένα από amazon το οποίο είναι αντιγραφή της avent που η χοάνη είναι μαλακή και αγκαλιάζει καλύτερα το στήθος, νομίζω είναι από σιλικόνη. Με βοήθησε πάρα πολύ το συγκεκριμένο θήλαστρο στη ροή του γάλακτος. Είναι αυτό https://www.amazon.com/Little-Martins-Electric-Breast-Pump/dp/B075FGHVLH/ref=sr_1_2_s_it?s=baby-products&ie=UTF8&qid=1538812944&sr=1-2&refinements=p_89%3ALittle+Martin’s+Drawer

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Καλησπέρα, το μωρό μου είναι 42 ημερών και θηλάζω αποκλειστικά.. Συνήθως τρωει κάθε 2 ώρες μες στη μέρα και 3 την νύχτα με εξαιρέσεις φυσικά που τρώει συνέχεια. 

 

Θέλω να αρχίσω να αντλώ με το θήλαστρο, έχω της Medela το swing, και να αποθηκεύω κάποια γεύματα στην κατάψυξη ώστε να μπορεί η μητέρα μου ή ο άντρας μου να την ταΐζει όταν έχω κάποιο επαγγελματικό ραντεβού. 

 

Πόσο μπορώ να αντλώ την μέρα χωρίς να επηρεάζεται η προσφορά - ζήτηση? 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MommyMar είπε:

Καλησπέρα, το μωρό μου είναι 42 ημερών και θηλάζω αποκλειστικά.. Συνήθως τρωει κάθε 2 ώρες μες στη μέρα και 3 την νύχτα με εξαιρέσεις φυσικά που τρώει συνέχεια. 

 

Θέλω να αρχίσω να αντλώ με το θήλαστρο, έχω της Medela το swing, και να αποθηκεύω κάποια γεύματα στην κατάψυξη ώστε να μπορεί η μητέρα μου ή ο άντρας μου να την ταΐζει όταν έχω κάποιο επαγγελματικό ραντεβού. 

 

Πόσο μπορώ να αντλώ την μέρα χωρίς να επηρεάζεται η προσφορά - ζήτηση? 

 

Ξεκίνησε μία φορά, μετά από γεύμα. Λογικά το πρωί, που είσαι πιο ξεκουραστη. Μην περιμένεις πάνω από 20 ml τη φορά, και δε χρειάζεσαι και παραπάνω. Αν χρειαστεί να λείψεις για λίγες ώρες, άντε να χρειαστείς 50-60 ml το πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2019 at 8:25 ΜΜ, MommyMar είπε:

Καλησπέρα, το μωρό μου είναι 42 ημερών και θηλάζω αποκλειστικά.. Συνήθως τρωει κάθε 2 ώρες μες στη μέρα και 3 την νύχτα με εξαιρέσεις φυσικά που τρώει συνέχεια. 

 

Θέλω να αρχίσω να αντλώ με το θήλαστρο, έχω της Medela το swing, και να αποθηκεύω κάποια γεύματα στην κατάψυξη ώστε να μπορεί η μητέρα μου ή ο άντρας μου να την ταΐζει όταν έχω κάποιο επαγγελματικό ραντεβού. 

 

Πόσο μπορώ να αντλώ την μέρα χωρίς να επηρεάζεται η προσφορά - ζήτηση? 

 

Μπορείς να αντλήσεις την ώρα που κάνει τον περισσότερο ύπνο. Στην αρχή θα βγάλεις λίγο, μην ξαφνιαστείς είναι το αναμενόμενο. Όσο αντλείς θα προσαρμοστεί καλύτερα το στήθος με το θήλαστρο. Να αντλείς κάθε μέρα την ίδια ώρα, θα συνηθίσει καλύτερα.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!! Νοίκιασα προχθές το διπλό θηλαστρο της κίτρινης εταιρίας για να αυξήσω την παραγωγή μου κ προσπαθω να αντλώ 6-8 φορες. Θηλάζω το μωρο μου κ κατευθειαν αντλώ με το θηλαστρο. Όμως δεν προλαβαίνει να γεμίσει το στήθος με αποτέλεσμα να μην χορταίνει το μωρο. Να σημειώσω πως δεν παίρνει μπιμπερό το μωρο οποτε δε μπορω να του δίνω το αντλημένο. Εχει καμια απο εσάς παρόμοιο πρόβλημα;; 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Stella7721 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Νοίκιασα προχθές το διπλό θηλαστρο της κίτρινης εταιρίας για να αυξήσω την παραγωγή μου κ προσπαθω να αντλώ 6-8 φορες. Θηλάζω το μωρο μου κ κατευθειαν αντλώ με το θηλαστρο. Όμως δεν προλαβαίνει να γεμίσει το στήθος με αποτέλεσμα να μην χορταίνει το μωρο. Να σημειώσω πως δεν παίρνει μπιμπερό το μωρο οποτε δε μπορω να του δίνω το αντλημένο. Εχει καμια απο εσάς παρόμοιο πρόβλημα;; 

Γιατί αντλείς; Δεν υπάρχει "δεν προλαβαίνει να γεμίσει το στήθος", το στήθος παράγει όσο ζητάς. Αν θηλάζεις και αντλείς και τόσες φορές, σε λίγες βδομάδες θα έχεις υπερπαραγωγή, που δεν είναι καθόλου εύκολο να αντιμετωπιστεί.

Αν σου είπαν να αντλείς για να αυξήσεις παραγωγή σε μωρό που αποκλειστικά θηλάζει, η συμβουλή δεν βγάζει κανένα νόημα, το θηλάζον μωρό είναι πάντα πολύ πιο αποτελεσματικό από οποιοδήποτε θήλαστρο. Η παραγωγή δεν πρέπει να ξεπερνά τη ζήτηση, και τη ζήτηση την ορίζει το μωρό, θηλάζοντας όσο συχνά και για όση ώρα θέλει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/5/2019 at 5:53 ΜΜ, ΑΡΓΚ είπε:

Γιατί αντλείς; Δεν υπάρχει "δεν προλαβαίνει να γεμίσει το στήθος", το στήθος παράγει όσο ζητάς. Αν θηλάζεις και αντλείς και τόσες φορές, σε λίγες βδομάδες θα έχεις υπερπαραγωγή, που δεν είναι καθόλου εύκολο να αντιμετωπιστεί.

Αν σου είπαν να αντλείς για να αυξήσεις παραγωγή σε μωρό που αποκλειστικά θηλάζει, η συμβουλή δεν βγάζει κανένα νόημα, το θηλάζον μωρό είναι πάντα πολύ πιο αποτελεσματικό από οποιοδήποτε θήλαστρο. Η παραγωγή δεν πρέπει να ξεπερνά τη ζήτηση, και τη ζήτηση την ορίζει το μωρό, θηλάζοντας όσο συχνά και για όση ώρα θέλει.

Αντλώ γιατι έχουμε χαμηλό βάρος κ η παιδίατρος μου ειπε οτι μαλλον το γάλα που εχω δεν επαρκεί για το μωρο... ενώ στην αρχή ήμασταν πολυ καλα. 

Link to comment
Share on other sites

Stella ο καλύτερος τρόπος για να αυξηθεί το γάλα είναι το ίδιο το μωρό να μπαίνει πιο συχνά στο στήθος, όχι το θήλαστρο. Θα μπορούσες να μιλήσεις με έναν πιστοποιημένο σύμβουλο θηλασμού, ιδανικά να είναι και παιδίατρος. Σαν δεύτερη γνώμη δηλαδή, δεν έχεις να χάσεις κάτι. :)

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Stella7721 είπε:

Αντλώ γιατι έχουμε χαμηλό βάρος κ η παιδίατρος μου ειπε οτι μαλλον το γάλα που εχω δεν επαρκεί για το μωρο... ενώ στην αρχή ήμασταν πολυ καλα. 

H παιδίατρός σου είναι απαράδεκτη. Αν θες να αυξήσεις το γάλα, θηλάζεις παραπάνω. Οτιδήποτε άλλο κάνεις θα σε οδηγήσει σε αποθηλασμό. Δυστυχως πολλοί παιδίατροι είτε απλά δεν έχουν ιδέα από θηλάζοντα (σκέψου ότι η γενιά των μαμάδων μας ουσιαστικά δεν θήλασε) είτε ακόμη πιο δυστυχώς παίρνουν ποσοστά για να συστήνουν φόρμουλα (και κάπως πρέπει να καταλήξεις να τη χρειάζεσαι τη φόρμουλα). 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

H παιδίατρός σου είναι απαράδεκτη. Αν θες να αυξήσεις το γάλα, θηλάζεις παραπάνω. Οτιδήποτε άλλο κάνεις θα σε οδηγήσει σε αποθηλασμό. Δυστυχως πολλοί παιδίατροι είτε απλά δεν έχουν ιδέα από θηλάζοντα (σκέψου ότι η γενιά των μαμάδων μας ουσιαστικά δεν θήλασε) είτε ακόμη πιο δυστυχώς παίρνουν ποσοστά για να συστήνουν φόρμουλα (και κάπως πρέπει να καταλήξεις να τη χρειάζεσαι τη φόρμουλα). 

Ναι κατι εχω καταλάβει! Παντως ευτυχως για «καλη μου τύχη» το μωρο δεν παίρνει μπιμπερό, οποτε συνεχίζουμε με θηλασμό! 

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2019 at 8:47 ΜΜ, Stella7721 είπε:

Ναι κατι εχω καταλάβει! Παντως ευτυχως για «καλη μου τύχη» το μωρο δεν παίρνει μπιμπερό, οποτε συνεχίζουμε με θηλασμό! 

Ορθως εβαλες το για "καλη σου τυχη" σε εισαγωγικα γιατι ο θηλασμος δεν εχει να κανει με την τυχη, αλλα με σωστη πληροφορηση, σωστους χειρισμους και δικες μας επιλογες. Αν θες να αυξησεις το γαλα θηλαζε παραπανω, σταματα την πιπιλα (αν δινεις) και γινε εσυ η πιπιλα (τι πιο φυσικο;;;  :wink:), να παρακολουθεις τα σημαδια πεινας του μωρου και τις πανες. Αν υπαρχει η δυνατοτητα μην χασεις την ευκαιρια για μια επισκεψη σε συμβουλο θηλασμου ή/και προσπαθησε να βρεις αλλον παιδιατρο που να γνωριζει απο θηλασμο, ιδανικα να ειναι και συμβουλος. Μπορεις να βρεις στο διαδικτυο λιστα με συμβουλους θηλασμου ανα πολη (στο mitrikosthilasmos.com εχει) για να βρεις αν υπαρχει στην πολη σου!

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Καλησπέρα, πριν 34 μερες απόκτησα το δεύτερο παιδακι μου  γεννησα με καισαρική κ μολις με εβαλαν στο δωματιο για να συνελθω μου εφεραν τον μικρο μου κ με έπιασε αμεσως αλλα πονουσα πολύ, μετα στο δωματιο με την μαια το ιδιο ο πονος να γινεται κ πιο δυνατος με αποτέλεσμα να εχουν πληγωθει οι θηλες απο την δυναμη που τραβούσε ο μικρός μου κ να ματωνουν.. Οταν πηγαμε στο σπιτι μας με τις συμβουλές της παιδιατρους μας, λανολινη, ελευθερο στον αερα το στηθος οχι επιθεματα σωστη θεση μωρου.. Αλλα ο πονος πόνος οξυς τα πρωτα δυο λεπτα, καταληξα να χρησιμοποιω κ θήλαστρο να το βγαζω κ να του το δινω γιατι την πρωτη εβδομάδα επαιρνε ικανοποιητικα το βαρος την δευτερη ηταν στο οριο..Μεχρι που να μην ποναω τόσο .. Κ οντως μεχρι πριν 5 μερες ο πόνος ξεκινησε να μαλακωνει λιγο κ οι πληγες σιγα σιγα να κλεινουν να τον βαζω στο στηθος με πιο μεγαλη ευκολία..το θεμα μου ειναι τωρα οτι τον βαζω στο στήθος μπορει να ειναι  2 ωρες κ παραπάνω  τρωει  δεν το αδειάζει κ μολις τον βγαλω κλαιει σαν να μην έχει φαει του δίνω μετα στο μπουκαλι αντλημενο κ τρωει 20 40 εξαρτάται κ μετα ηρεμεί κ κοιμάται..θελω πολυ να θηλασω χωρις πονους χωρις θηλαστρα αλλα ποσο να αντεξω ακομα να ειμαι αγκαλιά κ με ενα θηλαστρο εχω κ το πρωτο μου παιδακι 2,5 χρόνων ππυ με εχει αναγκη.. θα μαθει να θηλάζει σε λιγοτερη ωρα  ή θα θελει στο μπουκαλι που είναι πιο γρηγορη η ροή;  αν καποια μανούλα ειχε κατι αντίστοιχο ας μου δωσει μια συμβουλή να παρω κουράγιο.. Σας ευχαριστώ!! 

Link to comment
Share on other sites

To μωρό σου έμαθε στο μπουκάλι, που είναι πολύ πιο εύκολο από το στήθος. Μπορείς να θηλάσεις, αλλά θέλει αποφασιστικότητα και υπομονή για λίγες εβδομάδες. Θα πρέπει να επιμείνεις να θηλάει κάθε 2 ώρες, τουλάχιστον 15-20 λεπτά ανά στήθος. Θα κάνεις μαλλάξεις στήθους και εναλλαγές πολλές φορές αν ζορίζεται, αλλά θα επιμένεις. Κάυθε φορά που κλαίει, γκρινιάζει κλπ, κατευθείαν στο στήθος. Αν περάσουν 2 ώρες και κοιμάται, το ξυπνάς, 3 τη νύχτα μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός. 

Ανά 2-3 μέρες κόβεις και ένα μπουκάλι. Μπορεί να θηλάζει 2, 3, 4 ώρες σερί, είναι λογικό, φυσιολογικό και θα το αφήσεις να θηλάσει. 

Δε θα κρατήσει για πάντα αυτό, μετά τους 2-3 μήνες, θα δεις ότι ο θηλασμός είναι πιο γρήγορος από το μπουκάλι, όσο μεγαλώνει το μωρό, αλλά τώρα θα είναι πλήρης απασχόληση. Αξίζει τον κόπο πάντως, έχοντας κάνει και τα δύο, με διαφορετικά παιδιά,απλώς είναι ζόρισμα γι λίγες βδομάδες.

Καλό θα είναι για τώρα και για κανένα μήνα να βρεις όση βοήθεια μπορείς για το μεγάλο σου παιδί. Ο μπαμπάς όποτε είναι σπίτι, γιαγιάδες, θείες κλπ όσο μπορείτε να ζητήσετε βοήθεια, καμιά κοπέλα από τη γειτονιά που θέλει λίγο έξτρα εισόδημα να έρχεται 2-3 ώρες το πρωί κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, 

Εγώ βγάζω με θήλαστρο αποκλειστικά εδώ και έναν μήνα περίπου γτ η μικρή μου δεν έπερνε βάρος θηλαζωντας από το στήθος! Αντλω κάθε 6 ώρες και βγάζω κάθε φορά 200-240 ml. Η μικρή μου είναι τριών μηνών. Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει αν το κενό ανά άντληση είναι πολύ μεγάλο και μήπως μου μειωθεί το γάλα σιγά σιγά.?? 

Link to comment
Share on other sites

On 28 Δεκεμβρίου 2019 at 11:07 ΜΜ, Ioanna2011 είπε:

Γειά σας, 

Εγώ βγάζω με θήλαστρο αποκλειστικά εδώ και έναν μήνα περίπου γτ η μικρή μου δεν έπερνε βάρος θηλαζωντας από το στήθος! Αντλω κάθε 6 ώρες και βγάζω κάθε φορά 200-240 ml. Η μικρή μου είναι τριών μηνών. Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει αν το κενό ανά άντληση είναι πολύ μεγάλο και μήπως μου μειωθεί το γάλα σιγά σιγά.?? 

 Αν αντλείς καθε εξι ωρες σημαινει οτι κανεις 4 τη μέρα. αυτές δεν αρκούν για αποκλειστική άντληση για καιρο. ειναι πιθανο να σου μειωθεί. βεβαια οσο πιο κοντα εισαι στη γέννηση, τοσο πιο ευκολο ειναι να αυξήσεις την παραγωγη σου αυξάνοντας τις αντλησεις. Δηλαδη αν επιδιώξεις τωρα να αντλείς καθε 4 ωρες (κ οπωσδηποτε μια τη νυχτα), θα ειναι πιο ευκολο να αυξήσεις την παραγωγη σου, ενω αν σε ενα-δυο μηνες σου μειωθεί, τοτε θα ειναι λιγο πιο δυσκολο. παντως αν βγαζεις 1200 τη μέρα είναι πολύ καλή παραγωγή, υποθέτω σου περισσεύει κιολας, δεν νομιζω ενα μωρο τριων μηνων να τρωει πανω απο λίτρο. Αυτο ειναι κινητρο για να προσπαθήσεις, βαλε 1-2 αντλησεις ακομα εστω κ πιο σύντομης διαρκείας, καλύτερα πρωί που η παραγωγή είναι μεγαλύτερη κ θα αποδώσει πιο πολυ. Στην αρχη το συνολο θα σου ειναι ιδιο αλλα σιγα σιγα θα προσαρμοστει ο οργανισμος στη ζήτηση κ ισως εχεις κ κατι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Έσπερος είπε:

 Αν αντλείς καθε εξι ωρες σημαινει οτι κανεις 4 τη μέρα. αυτές δεν αρκούν για αποκλειστική άντληση για καιρο. ειναι πιθανο να σου μειωθεί. βεβαια οσο πιο κοντα εισαι στη γέννηση, τοσο πιο ευκολο ειναι να αυξήσεις την παραγωγη σου αυξάνοντας τις αντλησεις. Δηλαδη αν επιδιώξεις τωρα να αντλείς καθε 4 ωρες (κ οπωσδηποτε μια τη νυχτα), θα ειναι πιο ευκολο να αυξήσεις την παραγωγη σου, ενω αν σε ενα-δυο μηνες σου μειωθεί, τοτε θα ειναι λιγο πιο δυσκολο. παντως αν βγαζεις 1200 τη μέρα είναι πολύ καλή παραγωγή, υποθέτω σου περισσεύει κιολας, δεν νομιζω ενα μωρο τριων μηνων να τρωει πανω απο λίτρο. Αυτο ειναι κινητρο για να προσπαθήσεις, βαλε 1-2 αντλησεις ακομα εστω κ πιο σύντομης διαρκείας, καλύτερα πρωί που η παραγωγή είναι μεγαλύτερη κ θα αποδώσει πιο πολυ. Στην αρχη το συνολο θα σου ειναι ιδιο αλλα σιγα σιγα θα προσαρμοστει ο οργανισμος στη ζήτηση κ ισως εχεις κ κατι παραπανω.

Ευχαριστώ για την απάντηση αρχικά.. 

Ήδη έχω βάλει δύο αντλησεις παραπάνω την ημέρα. Η μικρή μου πίνει περίπου 700-800ml την μέρα οπότε ναι μου περισσεύει γάλα. 

Όσο για βραδινό άμα κάνω την τελευταία άντληση 00:00 και μετά πάλι 06:00 θα είναι καλά? Και μέσα στην ημέρα πιο συχνά 

Link to comment
Share on other sites

On 30 Δεκεμβρίου 2019 at 1:27 ΜΜ, Ioanna2011 είπε:

άμα κάνω την τελευταία άντληση 00:00 και μετά πάλι 06:00 θα είναι καλά? Και μέσα στην η

κανονικα δεν αρκει... δεν ξυπναει καθολου το μωρο τη νυχτα για να κανεις τοτε; 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

κανονικα δεν αρκει... δεν ξυπναει καθολου το μωρο τη νυχτα για να κανεις τοτε; 

Ξυπνάει κατά της 05:00 γιατί γενικά αργεί να κοιμηθεί τα βράδια. Κοιμάται κατά της 00:00.Μέχρι να φάει πάει περίπου 06:00 γτ αποκοιμιεται γρήγορα και όλο την ξυπνάω για να φάει λίγο ακομα. 

Άμα είναι θα βάλω μια άντληση κατά της 03:00 τότε! 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ioanna2011 είπε:

Ξυπνάει κατά της 05:00 γιατί γενικά αργεί να κοιμηθεί τα βράδια. Κοιμάται κατά της 00:00.Μέχρι να φάει πάει περίπου 06:00 γτ αποκοιμιεται γρήγορα και όλο την ξυπνάω για να φάει λίγο ακομα. 

Άμα είναι θα βάλω μια άντληση κατά της 03:00 τότε! 

 

 

 

κάνε μια στις 12 αφου κοιμηθει κ μετα ξύπνα κατα τις 4.30, λίγο πριν ξυπνήσει τέλος πάντων, για να κοιμηθεις καπως συνεχομενα. γιατι αν σηκωθείς τρεις, μετα ποτε θα ξανα κοιμηθεις για να ξαναξυπνησεις; 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

κάνε μια στις 12 αφου κοιμηθει κ μετα ξύπνα κατα τις 4.30, λίγο πριν ξυπνήσει τέλος πάντων, για να κοιμηθεις καπως συνεχομενα. γιατι αν σηκωθείς τρεις, μετα ποτε θα ξανα κοιμηθεις για να ξαναξυπνησεις; 

Α άμα δεν υπάρχει θέμα με το κενό των 4,5 ωρών θα το κάνω έτσι! 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέα μαμά ,έχω ένα αγοράκι 2,5 μηνών.ξεκινησα τον θηλασμό κανονικά και είχα και αρκετό γάλα,στο μήνα επάνω περίπου το μικρό μου ξεκίνησε τις αναγωγές δε μπορούσε να συγκρατήσει με τίποτα πάνω από 30-40ml έτσι προσπαθούσα να του κάνω πολλά μικρά γεύματα.καποια τα κρατούσε κάποια οχι,. Οι αναγωγές τελείωσαν αλλά οι ποσότητα γάλακτος που βγαίνει είναι για μικρά τακτικά γεύματα, μέτρησα με το θηλαστρο και δε μπορούσα να αντλήσω πάνω από 50-60ml και από τα δύο στήθη.πηρα ταμπλέτες μαγιάς και ένα συμπλήρωμα με γαϊδουράγκαθο της humana και είδα μεγάλη διαφορά 90ml περίπου. Στις δύο βδομάδες όμως που έπρεπε να τα κόψω αρρώστησα με γαστρεντερίτιδα,το μωρό ευτυχώς όχι, το θέμα είναι ότι τώρα δεν έχω σχεδόν καθόλου γάλα αυτή τη στιγμή ο μικρούλης κλαίει και είναι συνέχεια στο στήθος κ εγώ δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...