Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σπίτι τσίλικο ή σπίτι παιδότοπος ;;;


nano

σπίτι τσίλικο ή σπίτι παιδότοπος ;;;  

1.251

  1. 1. σπίτι τσίλικο ή σπίτι παιδότοπος ;;;

    • σπίτι τσίλικο
    • σπίτι "παιδότοπος"


Recommended Posts

τώρα που η Κάτια μπουσουλάει έχει κατακτήσει ΟΛΟ το σπίτι

τα παιχνίδια την ακολουθούν όπως μπορείτε να φανταστείτε :shock:

έτσι βρεθήκαμε μπροστά στο δίλημμα την περιορίζουμε στο δωμάτιο της (έως ακατόρθωτο :lol::lol::lol: ) ή το νομιμομοποιούμε και αλλάζουμε τη χρήση του σπιτιού μας σε παιδότοπο :shock::lol::lol::lol:

 

τελικά και χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία αποφασίσαμε το 2ο

αλλάξαμε το σαλόνι μας έτσι ώστε να έχει περισσότερο χώρο και σηκώσαμε ότι μπορεί να σπάσει και φυσικά τα παιχνίδια εγκαταστάθηκαν μόνιμα

εγώ μεγάλωσα έτσι και είμαι μια χαρά ... δεν είμαι;;; :lol::lol::lol:

 

ήθελα λοιπόν να μάθω και την δική σας θέση

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο; :D

Εμένα τα παιχνίδια της Λήδας είναι κυρίως στο δωμάτιο της, αλλά φυσικά τα περιφέρει σε όλο το σπίτι. Απλά το βράδυ τα μαζεύουμε...το σπίτι καμία σχέση με τσίλικο, αλλά θέλω όταν κοιμάται να μην κάθομαι ανάμεσα στα παιχνίδια...ίσως είναι μια προσπάθεια να διεκδικησω τον προσωπικό μου χώρο, έστω και μετά τις 9 το βράδυ! :D

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Νανώ για δες κι εδώ

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2275&start=0

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5701&start=0

 

Και σε εμάς επικρατεί το χάος και το βράδυ που κοιμάται μπαίνουν όλα στη θέση τους

δεν μπορώ να πατάω πάνω σε κύβους μπάλες κλπ κλπ για να πάω από το ένα μέρος στο άλλο :lol::lol::lol:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο; :D

Εμένα τα παιχνίδια της Λήδας είναι κυρίως στο δωμάτιο της, αλλά φυσικά τα περιφέρει σε όλο το σπίτι. Απλά το βράδυ τα μαζεύουμε...το σπίτι καμία σχέση με τσίλικο, αλλά θέλω όταν κοιμάται να μην κάθομαι ανάμεσα στα παιχνίδια...ίσως είναι μια προσπάθεια να διεκδικησω τον προσωπικό μου χώρο, έστω και μετά τις 9 το βράδυ! :D

 

μια απο τα ιδια κι απο εμας... βασικα αρχικα που ηταν μικροτερος ειχαμε τα παιχνιδια στο σαλονι σε ενα κουτι και αυτος τα σκορπουσε και εμεις τα μαζευαμε...τωρα τα παιχνιδια πηγαν ολα στο δωματιο του και μπορω να πω οτι τα σκορπαει λιγοτερο...παντως το τραπεζακι του σαλονιου εχει παραμεινει στην ακρη και τα υαλικα σε αποσταση ασφαλειας... :wink:

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

γειααααααα

 

οσο ηταν μικρος, δηλαδη κατω των δυο ετων ολα τα παιχνιδια υπηρχαν ΠΑΝΤΟΥ, σε ολα τα δωματια...εννοειται οτι τα μαζευαμε εμεις..(αλλη κουραση)

μετα τα δυο περιπου, του ειπαμε οτι και αυτα πρεπει να κοιμουνται και αρχισε να τα μαζευει στο κουτι τους, βοηθουσαμε και εμεις, εννοειται οτι καποια παιχνιδια τα βαλαμε στην ακρη γιατι ηταν παρα πολλα και δεν χωρουσαν στο κουτι ή τα μετακομισαμε στις γιαγιαδες (ευκαιρια να μην αγοραζουν αλλα δικα τους χαζα!!!).τωρα τα εχει ολα στο δικο του δωματιο αλλα υπαρχουν μερες που θελει να μας δειξει κατι και τελικα ξεχειμωνιαζουν στο σαλονι.

Εχω αλλαξει τελειως την διαρυθμιση του σπιτιου απο τοτε που αρχισε να περπατα μεχρι και σημερα δεν στρωνω τιποτα στα τραπεζια.Θελω να αισθανεται οτι το σπιτι του ειναι Ο ΧΩΡΟΣ ΤΟΥ, οπου μπορει να εκφραζεται και να αισθανεται πραγματικα σπιτι=ΦΩΛΙΑ.Δεν τον καταπιεζω ποτε, ουτε περιοριζω καθε στιγμη εκφρασης και δημιουργικης απασχολησης...βλεπε τοιχογραφιες με μαρκαδορους και νερομπογιες (αυτα εγιναν στο πρωτο μας σπιτι, για ενα εξαμηνο περιπου, δεν τον μαλωσα, μετα ομως τα καθαρισα ολα...αλλη κουραση).Τωρα ειναι ηρεμος στο σπιτι, ξερει οτι πρεπει να ζωγραφιζει μονο σε χαρτι κλπ κλπ.Εκτονωθηκε και ηρεμησε ..ετσι λεω εγω συνηθως...τα ξαναλεμε ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ..τα υπολοιπα στην συναντηση..φιλακια

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και με το παραπανω παιδοτοπος.. τωρα που ξεκινησαμε να μπουσουλαμε φυσικα και θελουμε να τα κατεβασουμε οοοοοοοολα οσα φτανουμε και να τραβαμε σεμεδακια.. και.. και.. και.. προτιμω να του ερθει στο κεφαλι το παιχνιδι του που αφησα εκει επιτηδες παρα να του ερθει η φρουτιερα!! φυσικα το βραδυ συμμαζευονται ολα, αλλα οχι οτι δινω και ιδιαιτερη βαρυτητα.. μολις ξυπνησει παλι χαμος θα γινετε.. :P

Link to comment
Share on other sites

Οι κρεβατοκάμαρες είναι «τσίλικες», γιατί έχουμε πει ότι δεν παίζουν στα δωμάτια που κοιμόμαστε. Άντε και το μπάνιο. Το σαλόνι όμως είναι ένας παιδότοπος, άλλωστε μόνο εκεί έχουν άπλα για να παίξουν. Όλα τα παιχνίδια βρίσκονται εκεί. Επίσης, τα γραφειάκια που ζωγραφίζουν και τα αυτοκινητάκια που κάνουν βόλτες. Τα παιχνίδια τα μαζεύουμε 2-3 φορές την ημέρα, κρύβουμε μερικά και τους βγάζουμε κάποια άλλα για να μην βαριούνταν όλο με τα ίδια. Το βράδυ τα μαζεύουμε για να "κοιμηθούν" και για να μην σκοτωθούμε και εμείς πατώντας τουβλάκια, παραμύθια, ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι σημαινει τσιλικο????????????

παντως εμας τα παιχνιδια υπαρχουν παντουουου

χωρια το καροτσι, το καρεκλακι φαγητου...βασικα δε παιζει να χωρεσουν ολα στο δωματιο της

να μη πω για τα καθε λογης ταπερ κατσαρολικα, μπουκαλια νερου, κουταλες, σουρωτηρια, κανατες κτλ που ειναι πεταμενα απο εδω κ απο εκει! μια φορα κοντεψα να σκοτωθω γιατι πατησα ενα κουταλι και γλιστρησα... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τσίλικο σημαίνει "στην τρίχα" :lol::lol::lol:

συμμαζεμένο και στρωμένο

 

βασικά το θέμα το εμπνεύστηκα από την διαφωνία μου μια φίλη μου που είναι της άποψης (βασικά ο άντρας της είναι) ότι το σπίτι πρέπει να είναι όπως ήταν και πριν το παιδί και ότι το παιδί θα πρέπει να μάθει και να προσαρμοστεί σε αυτό

τα παιχνίδια της μικρής τους τα έχουν ΜΟΝΟ στο δωμάτιο της και έχουν και πόρτα (από αυτές τις ασφαλείας) στην πόρτα για να μην βγαίνει όταν την βάζουν να παίξει στο δωμάτιο της

το δε υπόλοιπο σπίτι δεν το άλλαξαν καθόλου (και μιλάμε για ένα αρκετά φορτωμένο σπίτι) και είναι όλο "μη"

αποτέλεσμα η μικρή έχει γίνει ένα νευρικό παιδί (μπορεί να ήταν και από γεννησιμιού της δεν ξέρω :? )

 

καλά εννοείται πως το βράδυ πέφτει ένα σχετικό συμμάζεμα

άλλωστε είναι μεγάλη της χαρά να τα ξαναβγάζει :shock:

αλήθεια αν τα βρει όπως τα άφησε ... δεν τους δίνει καμία σημασία :shock:

age.png
Link to comment
Share on other sites

αποτέλεσμα η μικρή έχει γίνει ένα νευρικό παιδί (μπορεί να ήταν και από γεννησιμιού της δεν ξέρω :? )

Να αυτό σημαίνει τσίλικο σπίτι.

Πως θα νοιώσει το παιδί ότι ζει στο δικό του σπίτι, αν του αρχίσει τα "μη" και τις καγκελόπορτες στα δωμάτια και σαλόνια. Επισκέπτης νοιώθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βασικά το θέμα το εμπνεύστηκα από την διαφωνία μου μια φίλη μου που είναι της άποψης (βασικά ο άντρας της είναι) ότι το σπίτι πρέπει να είναι όπως ήταν και πριν το παιδί και ότι το παιδί θα πρέπει να μάθει και να προσαρμοστεί σε αυτό

τα παιχνίδια της μικρής τους τα έχουν ΜΟΝΟ στο δωμάτιο της και έχουν και πόρτα (από αυτές τις ασφαλείας) στην πόρτα για να μην βγαίνει όταν την βάζουν να παίξει στο δωμάτιο της

το δε υπόλοιπο σπίτι δεν το άλλαξαν καθόλου (και μιλάμε για ένα αρκετά φορτωμένο σπίτι) και είναι όλο "μη"

αποτέλεσμα η μικρή έχει γίνει ένα νευρικό παιδί (μπορεί να ήταν και από γεννησιμιού της δεν ξέρω :? )

 

Αυτο το βρισκω υπερβολικο, να "φυλακιζω" ουσιαστικα το παιδι στο δωματιο του για να μη μου χαλαει το υπολοιπο σπιτι :?:? ...

 

Εμεις παντως εχουμε μια μεση κατασταση, ναι μεν ηταν ελευθερη να κυκλοφορει και να παιζει οπου ηθελε (μαζι με ολα τα παρελκομενα) αλλα εχω απομακρυνει απο τοτε που αρχιζε να πειραζει πραγματα ο,τι γυαλινο και επικινδυνο απο το σαλονι... Τα παιχνιδια της ειναι σε μονιμη βαση στο σαλονι και πιο πολυ παιζει εκει παρα στο δωματιο της γιατι παντα θελει παρεα...Ακομα και το τραπεζακι/καρεκλακι της στο σαλονι ειναι μονιμα...

 

Εξαλλου βρε παιδια δεν πιστευω πως μπορεις να εχεις σπιτι τσιλικο με τοσο μικρα παιδια... Οταν με το καλο μεγαλωσουν θα φτιαξουμε και το σπιτι οπως το ονειρευομαστε :wink:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

οκ ψηφισα!!!

ε καλα απο παντογνωστες ξεροκεφαλους που κανουν μονο οτι τους κατεβασει η κουτρα τους εδω στο ελλαδα εχουμε μπολικους...θα μου πειτε τι φταινε τα καυμενα τα παιδακια....δε φταινε. θα φταινε ομως οταν μεγαλωσουν και κανουν τα ιδια....γιατι και αυτος ο πατερας ειχε ενα μπαμπα που του εκανε τα ιδια οταν ηταν παιδι.

 

μωρε ο παιδοτοπος ειναι πιο μαζεμενος απο το σπιτι μου!!!

χωρις πλακα πρεπει να ερθετε οταν ειμαστε στα χαι μας να δειτε τον πανικο! :lol::lol::lol:

εγω ποτε δεν ειχα κολλημα με την ταξη, ο μπαμπας μας ομως που ειχε τωρα ολο μας φωναζει αλλα εμεις δε του δινουμε σημασια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αφου μερικες φορες του λεω σαν στριμμενη νοικοκυρα κανεις!!!

και να πεις οτι τα μαζευε αυτος! μονο το σαββατο θα κανει καμια δουλεια.. :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ!ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΠΟΥ ΠΑΝΕ.ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΖΕΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΜΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΠΡΙΝ ΑΦΟΥ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΓΕΜΙΣΑΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ!ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥΣ.

an1cAcD003-1110MTgzZHwwOTg3NzhwYXxrb25zdGFudGlub3MgayBwYW5hZ2lvdGlzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

μωρε ο παιδοτοπος ειναι πιο μαζεμενος απο το σπιτι μου!!!

χωρις πλακα πρεπει να ερθετε οταν ειμαστε στα χαι μας να δειτε τον πανικο! :lol::lol::lol:

εγω ποτε δεν ειχα κολλημα με την ταξη, ο μπαμπας μας ομως που ειχε τωρα ολο μας φωναζει αλλα εμεις δε του δινουμε σημασια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αφου μερικες φορες του λεω σαν στριμμενη νοικοκυρα κανεις!!!

και να πεις οτι τα μαζευε αυτος! μονο το σαββατο θα κανει καμια δουλεια.. :roll::roll:

 

Σαν να το έγραψα εγώ αυτό...

Το τι ακούω από τον προκομένο μου δε λέγεται...

 

Κι εμείς είμαστε στυλ παιδότοπος, μόνο κάποιες δραστηριότητες όπως πλαστελίνες, φαγητό, ζωγραφική, lego γίνονται σε συγκεκριμένο δωμάτιο γιατί δεν αντέχω να μαζεύω πλαστελίνες απ'όλο το σπίτι και να κολλάνε στα παπούτσια μας και δε θέλω και μαρκαδόρους στο κάλυμα του καναπέ, ή lego στο πάτωμα γύρω γύρω... Όλα είναι στη μέση, τα συμμαζέυω άπειρες φορές τη μέρα, με βοηθάνε και τα παιδιά αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι ψήφισαν δύο άτομα για "σπίτι τσίλικο"

θα μπορούσαν ίσως να μας αναπτύξουν το σκεπτικό τους;;;

πολύ θα ήθελα να ξέρω αν κάνω εγώ κάτι λάθος ...

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ Κ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ.ΧΑΜΟΣ!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΜΕ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΑΤΩ.ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΥ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΟΛΟ ΣΚΟΤΩΝΕΤΑΙ. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

να μη πω για τα καθε λογης ταπερ κατσαρολικα, μπουκαλια νερου, κουταλες, σουρωτηρια, κανατες κτλ που ειναι πεταμενα απο εδω κ απο εκει! μια φορα κοντεψα να σκοτωθω γιατι πατησα ενα κουταλι και γλιστρησα... :lol::lol::lol:

 

Επιτελους και ενας ανθρωπος να πει την αληθεια χαχα, ειχα αρχισει να αναρωτιεμαι για το ποσο καλη νοικοκυρα ειμαι, :D:D:D

 

Παντου τα παντα, απο κουζινικα δικα μου μεχρι παιχνιδια ΠΑΝΤΟΥ, σε ολα τα δωματια, απο τουαλετα μεχρι σαλονι. Περπατας και σπρωχνεις πραγματα με τα ποδια σου, :D:D:D Οποια θελησει να ερθει επισκεψη να με παρει τηλεφωνο 2 μερες πριν να αρχισω να μαζευω. :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

παρόλο που ψήφισα σπίτι παιδότοπος...κάθε βράδυ μαζεύω όλα τα παιχνίδια σε 4 !!!! κούτες που έχω και την άλλη μέρα τα ξαναπλώνω...

1ον για να μην σκοτώθώ κατά τις νυχτερινές επιδρομές στην κουζίνα ...

2ον δεν μπορώ να κάθομαι πάνω στην barbie της κόρης μου και στον πολύ θορυβώδες πίνακα δραστηριοτήτων του γιου μου όταν ο ΝΤΕΡΕΚ εγχειρίζει .... :lol::lol::lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι της αποψης ολα με μετρο.......

 

Και θα εξηγησω το σκεπτικο μου...........

 

 

Ενα σπιτι τσιλικο προυποθετει να μην εισαι εκει να το βρωμισεις χαχαχαα

ή να εισαι με ενα ξεσκονοπανο και μια σφουγγαριστρα στο χερι..............

 

Πραγμα για μενα δυσκολο..............

 

Απο την αλλη ενα σπιτι ανω κατω χωρις σειρα και ταξη με ενα σωρο παιχνιδια πεταμενα εδω εκει, παλι για μενα ειναι ειναι δυσβασταχτο μιας και δεν αντεχω σαν παρθενος στο ζωδιο την ακαταστασια. :lol::lol:

Θελω το παιδι να μπορει να παιζει χωρις μηηηηηηηηηηηηηη αλλα ολα σε καποιο μετρο.......... Να τρωει στην κουζινα ή στο σαλονι με πιατακι (αν ειναι μικρο να του δινουμε εμεις το παραδειγμα), να παιζει μαζι μας στο σαλονι με τα παιχνιδακια του αλλα σε ενα μερος και οχι παντου πανικος,παλι εμεις θα το κατευθυνουμε.......

 

Γενικα τα παιδια αντιγραφουν τους μεγαλους σε ολα απο μικρα ειναι σφουγγαρια σε οτι βλεπουν και ακουν απο εμας.....

 

Επομενως ας δωσουμε στα παιδια μας μια ταξη στην ζωη τους χωρις υπερβολες......... Ας μαθουμε στα παιδακια μας τους χωρους που μπορουν να παιζουν χωρις μηηηηηηηη ας μαθουμε στα παιδακια μας οτι δεν ειμαστε δουλες να ειμαστε συνεχεια απο πισω τους.....

Εγω εχω ενα σπιτι δυοροφο ειναι λογικο μεχρι ακομα και τωρα η μικρη ποτε σχεδον δεν επαιξε στο δωματιο της μονη της γιατι ειναι στο πανω οροφο (τωρα αρχισε να παιζει και παλι μονη της βαριεται αλλα τωρα πια εγω την αφηνω και χωρις επιβλεψη)

Επομενως να τι εκανα κατεβαζα απο το δωματιο της παιχνιδακια τα ειχα σε μια γωνια καθως επισης και ενα τραπεζακι παιδικο με καρεκλακια για να καθεται και να ζωγραφιζει.... Οταν ηθελε να παιξει μου ελεγε με τι και εγω την βοηθουσα.... ετσι ωστε να μην τα κανει χαλια ολα αλλα να παιζει με αυτα που πραγματικα θελει.

Βεβαια το σπιτι παλι γινεται πανικος αλλα εγω σαν σπασικλα με την καθαριοτητα δεν το αφηνω ουτε λεπτο ετσι μολις τελειωσει το παιχνιδι τρεχω να τα μαζεψω τωρα τελευταια την αφηνω αυτην να το κανει.......

 

Απλα οταν το σπιτι μου ειναι καθαρο εγω μπορω να ξεκουραστω καλυτερα και να το απολαυσω.......

Link to comment
Share on other sites

όταν ο ΝΤΕΡΕΚ εγχειρίζει .... :lol::lol::lol:

 

Ποιος θα μου εξηγησει ποιος ειναι ποιος και τι σχεση εχουν μεταξυ τους????? Δεν το επιασα απο την αρχη και τα εχω λιγο χαμενα.. :):)

Σορυ Nano.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα μου εξηγησει ποιος ειναι ποιος και τι σχεση εχουν μεταξυ τους????? Δεν το επιασα απο την αρχη και τα εχω λιγο χαμενα.. :):)

Σορυ Nano.

 

Καλα πλακα μας κανεις???

Εσυ καθε μερε 11.00 το βραδυ τι κανεις???Δεν εχουν σιγισει τα παντα στο σπιτι και εσυ καρφωμενη να βλεπεις grey's anatomy???

Ξανα-Σορυ Nano. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα μου εξηγησει ποιος ειναι ποιος και τι σχεση εχουν μεταξυ τους????? Δεν το επιασα απο την αρχη και τα εχω λιγο χαμενα.. :):)

Σορυ Nano.

 

Καλα πλακα μας κανεις???

Εσυ καθε μερε 11.00 το βραδυ τι κανεις???Δεν εχουν σιγισει τα παντα στο σπιτι και εσυ καρφωμενη να βλεπεις grey's anatomy???

Ξανα-Σορυ Nano. :wink:

 

Βλεπω λεω αλλα δεν καταλαβαινω (χαχα οχι δεν ειμαι ξανθια) εχασα τα πρωτα επισοδεια και ακομα ψαχνω να βρω την σχεση μεταξυ τους.

 

Ξανα ξανα σορυ nano.

 

Παντως το σπιτι μου ειναι μονιμως ανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα μου εξηγησει ποιος ειναι ποιος και τι σχεση εχουν μεταξυ τους????? Δεν το επιασα απο την αρχη και τα εχω λιγο χαμενα.. :):)

Σορυ Nano.

 

Καλα πλακα μας κανεις???

Εσυ καθε μερε 11.00 το βραδυ τι κανεις???Δεν εχουν σιγισει τα παντα στο σπιτι και εσυ καρφωμενη να βλεπεις grey's anatomy???

Ξανα-Σορυ Nano. :wink:

με κάλυψες th@lia

.png.png
Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που κάνουμε παιδιά είμαι της άποψης πως όταν παίζει θα παίζει όπου θέλει, εκτός την κρεβατοκάμερα και το μπάνιο θα έλεγα...το τσίλικο σπίτι το ξεχνάμε όταν έχουμε μωράκια :D

 

Είμαι της άποψης πως αυτό που κάνουν οι φίλοι σου Νανώ είναι μεγάλη βλακεία και με σοκάρει...άκου εκεί πόρτα ασφαλείας :shock:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναπιάσουμε το θεματάκι ...

και σας ευχαριστώ για την συμμετοχή σας :D

αλλά για να σας πληροφορίσω εγώ έχω δει ολόκληρο τον 4ο κύκλο της σειράς και τώρα βλέπω τον 5ο!!!!!!!!!!

 

πιο πολλά δεν λέω ... μην μας πιάσουν κιόλας :cool:

 

όσο γι αυτό που λες sardelaki και εγώ το ίδιο τους λέω

πως μετά το παιδί όταν το αφήνουν ελεύθερο να μην αφινιάζει;;;;;;; :shock:

age.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...