Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οργανωμένες δραστηριότητες/παιχνίδι για βρέφη


Recommended Posts

Το "Θα βγω απ' τ' αυγό" είναι εξαιρετική παράσταση, ιδανική για τις ηλικίες που λέει. Εμείς πήγαμε πέρυσι το καλοκαίρι όταν ήταν 15 μηνών και έμεινε ακίνητη και τα 45 λεπτά που διαρκούσε γιατί είχε εντυπωσιαστεί!

 

Πολύ σημαντικό να πάτε νωρίτερα. Ο χώρος και οι ηθοποιοί κάνουν ελεύθερο παιχνίδι με τα παιδάκια, τα προσεγγίζουν διακριτικά για να τα γνωρίσουν και έτσι τα παιδιά μπαίνουν ομαλά στην παράσταση και νιώθουν οικεία.

 

Το "Κοίτα" νομίζω ότι απευθύνεται και σε πιο μεγάλες ηλικίες, ωστόσο το θέατρο Πόρτα είναι συνήθως εγγύηση στις παραστάσεις του. Πείτε μου όσες πάτε πως σας φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το Πόρτα είναι όντως εγγύηση, έχω δει υπέροχες παιδικές παραστάσεις εκεί, με την ανηψιά μου που είναι τεσσάρων είδαμε φέτος το "Πιάνω παπούτσι πάνω στο πιάνο", είναι εξαιρετικό και για τους μικρούς και για τους μεγάλους θεατές. Στο "Κοίτα" λόγω μεγάλης ζήτησης κλείσαμε πριν 2 εβδομάδες για το Σάββατο που μας έρχεται, έχουν προσθέσει και παράσταση στις 10.30 εκτός από τις 12. Θα γράψω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πήγαμε στο "Θα βγω απ' τ' αυγό", το απολαύσαμε και γελάσαμε πολύ κι οι δύο! Πολύ όμορφη και καλοφτιαγμένη παράσταση με αρχή, μέση και τέλος, ιδανική θα έλεγα και για μεγαλύτερα παιδάκια. Προσεγμένη, αρκετά φιλικός χώρος για συνοδούς και γονείς. Καλό είναι να κλείσετε πολύ νωρίτερα τα εισιτήρια, νομίζω όλα τα μωράκια που ήταν εκεί το καταχάρηκαν!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πήγαμε στο Κοίτα, αργήσαμε λίγο γιατί ο φίλος μας που του κάναμε δώρο τα εισιτήρια αρρώστησε και ακυρώσαμε την πρώτη μας κράτηση. Μας άρεσε πολύ, και στις μαμάδες και στα μωράκια, η κόρη μου 10 μηνών και ο φίλος της 15. Σύντομη σε διάρκεια, γεμάτη ερεθίσματα, η μικρή μου παρακολουθούσε με ενδιαφέρον, κοιτούσε λίγο και το φίλο της και τα διπλανά παιδάκια, ο μικρούλης και άλλα μικράκια που περπατάνε, σηκώνονταν και κυνηγούσαν μπάλες ή πούπουλα, στο τέλος υπήρχε και η προτροπή να περιεργαστούν τα παιδιά το σκηνικό.

Η προσωπική μου γνώμη είναι πως όσο μεγαλύτερο είναι το παιδί, επειδή η παράσταση είναι βρεφική, ίσως να μη βρεί τόσο ενδιαφέρον το θέμα, σίγουρα όμως θα πάρει πράγματα. Έχοντας την ανηψιά μου στο μυαλό μου, νομίζω μέχρι τριών χρονών το πολύ θα της άρεσε. Υπήρχαν όμως παιδάκια μεγαλύτερα στο κοινό και στο τέλος υπήρχε ένας γενικός ενθουσιασμός.

Βλέποντας το κοριτσάκι μου να παρακολουθεί θέατρο για πρώτη φορά, ένιωσα μια μεγάλη συγκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...