Recommended Posts

Γειά σου, τώρα είδα το ποστ σου. Ελπίζω να σου έχουν πάει όλα καλά! Να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά. Πολλές κοπέλες έχουν ομαλή εγκυμοσύνη, αλλά και πολλές από εμάς έπρεπε να οπλιστούμε με μεγάλη υπομονή στην εγκυμοσύνη μέχρι να περάσει ο καιρός και να γεννήσουμε το μωράκι μας. Η αποκόλληση στο πρώτο τρίμηνο είναι πολύ συνηθισμένη. Εγώ είχα μια μεγάλη αποκόλληση στο πρώτο τρίμηνο, με πολύ αίμα και παρ'όλα αυτά θυμάμαι όταν είχα πάει στο νοσοκομείο οι νοσοκόμες μου είπαν ότι αυτό δεν ήταν πολύ αίμα συγκριτικά με άλλες κοπέλες. Στον επόμενο υπέρηχο η αποκόλληση δεν φαινόταν καν πια. Είχα όμως αιματάκι ανά τακτά χρονικά διαστήματα σε όλη μου σχεδόν την εγκυμοσύνη και έντονες συσπάσεις της μήτρας ήδη από τον 5ο μήνα. Τρεις φορές νοσηλεύτηκα εκτάκτως στο νοσοκομείο. Συνέχεια στο κρεβάτι ήμουν ή σε μία καρέκλα και γεμάτη άγχος. Τελικά όλα πήγαν καλά και σε λίγο καιρό ο μικρούλης μου θα κλείσει τον πρώτο χρόνο του. Να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά και να ασχολείσαι με άλλα πράγματα για να ξεφεύγει το μυαλό σου! Μπορείς να ακούς βρεφικά νανουρίσματα, εμένα με ηρεμούσαν. 

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 6 εβδομάδων σήμερα και ξαφνικά ενώ δεν έκανα κάτι , με έπιασε τρομερός πόνος και είχα αρκετό αιμα που σταμάτησε μόνο του μετά από λίγο. Μου έδωσε utrogestan ο γιατρός και μου είπε ξαπλα.  Ευτυχώς δεν έχω ξαναδεί τίποτα ! Νιώθω σαν τράβηγμα στην κοιλιά.  Έχω αγχωθει παρα πολυυυυ! Είναι η τρίτη κύηση μου. Εμπειρίες καμία να με παρηγορήσει;;; Θα σκάσω. Όλες οι εξετασεις ήταν ενταξει.

Χαίρεται κυρίες, λέγομαι Δημήτρης.

Εν συντομία,

Πήγαμε εχθές στον γυναικολόγο, 7 βδομάδων, όλα φυσιολογικά, είδαμε το μικρουλι, ακούσαμε καρδούλα, χεστηκαμε από χαρά....

Το πρωί ξυπνάω από φωνές.... Έχω αίμα έλα γρήγορα...

Μίλησε με τον γιατρό και της είπε ουτροστενταν και ξάπλα...

Τρέχω όλη μερα, της πάω φαγητό στο κρεβάτι, την σηκώνω για ούρηση,της έβαλα tv στο δωμάτιο μας...

Μετά το πρώτο σοκ το πρωί το αίμα σταμάτησε και άφησε μόνο μια μικρή στάμπα καφέ υγρό...

Είμαι να σκάσω είμαι... Βοήθεια.

On 25/3/2020 at 5:59 ΜΜ, Abacus είπε:

Εν συντομία,

Πήγαμε εχθές στον γυναικολόγο, 7 βδομάδων, όλα φυσιολογικά, είδαμε το μικρουλι, ακούσαμε καρδούλα, χεστηκαμε από χαρά....

Τρέχω όλη μερα, της πάω φαγητό στο κρεβάτι, την σηκώνω για ούρηση,της έβαλα tv στο δωμάτιο μας...

Μετά το πρώτο σοκ το πρωί το αίμα σταμάτησε και άφησε μόνο μια μικρή στάμπα καφέ υγρό...

Καλησπέρα πέρασα κ εγώ κάτι παρόμοιο μόνο π ο γιατρός είχε δει αιμάτωμα στ υπέρηχο κ μ είπε ν περιμένω καφε αλλά μπορεί κ όχι.. Κ μ έδωσε κ μένα utrogestan..εν τέλει κατέβηκαν..θέλει ξεκούραση κ καλό θ ήταν να τη ξαναδεί σε 15 μέρες

On 25/3/2020 at 5:59 ΜΜ, Abacus είπε:

Εν συντομία,

Ειναι καλο που σταματησε το αιμα..ακολουθηστε τισ οδηγιεσ του γιατρου..κ εγω ειχα ελαχιστο αιματακι στισ αρχεσ.. κ στισ 2 εγκυμοσυνεσ..ουτροτζεσταν κ ξεκουραση( δεν φαινοταν να χα αποκολληση.ισωσ ηταν πολυ μικρη..)

Ευχομαι να πανε ολα καλα...

Τωρα πωσ ειναιι??

Είναι καλύτερα ... Πήγαμε να ξαναδούμε το μικρουλι και όλα καλά... Δεν έβαλε κολπικά τον υπέρηχο ο γιατρός αλλά στην κοιλιά, χτύπος και λοιπά όλα καλά και συνεχίζουμε

Καλησπέρα.. είμαι έγκυος στην 7η εβδομάδα και προχτές είδα καφέ αίμα στο σκούπισμα. Το ίδιο επαναλήφθηκε κ χτες  οπότε σήμερα το πρωί πήγα για έναν υπέρηχο. Είδαμε κανονικά σάκο και το έμβρυο αλλά όχι καρδιακό παλμό. Επίσης ο γιατρός βρήκε Μ μια κυστη στην ωοθήκη .. τίποτα από αυτά δεν τον ανησύχησε παράμονο η απουσία του καρδιακού παλμού ... Μου είπε να πάω πάλι την Δευτέρα να ακούσουμε καρδιά και αν όχι σημαίνει ότι παλινδρομησε... Από την ώρα που γύρισα σπίτι έχω αρκετό κόκκινο πια αίμα αλλά κανέναν πόνο κ ενόχληση.. έχει περάσει κάποια εγκυμονούσα κάτι παρόμοιο?

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα