Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραντεβού για διαγνωστικές εξετασεις ΕΟΠΠΥ μετα απο δυο μήνες;;


Recommended Posts

Καλημέρα

 

Πρέπει να κανω εξετασεις αίματος και ούρων για το παιδι που μου τις εχει γράψει η παιδίατρος μέσω ΕΟΠΠΥ.

Κάλεσα το ιασω παίδων και κου είπε μέσω ΕΟΠΠΥ ραντεβού τον Σεπτέμβριο.

Το μητέρα μου είπε για Οκτώβριο!

Και στα δυο μου είπαν οτι σαν ιδιώτης μπορω να πάω και την ιδια μερα αλλα δεν θα μου κανουν δεκτό το παραπεμπτικό και θα πρέπει να πληρώσω ολο το πόσο.

 

Μου έκανε εντύπωση γιατι παλιότερα το ιασω δεν ζητούσε καν ραντεβού. Μου είπαν οτι εχουν αλλαξει πολιτική εδω καο 5 μήνες.

 

Εχει τύχει σε κάποιον αλλο; Γνωρίζετε αν ειναι νόμιμο να μου αρνούνται ραντεβου (γιατι στην ουσία άρνηση ειναι οταν σου λένε σε 2 και 3 μήνες) απο τη στιγμή που ειναι συμβεβλημένα; Σκέφτομαι σοβαρά να επικοινωνήσω Δευτερα με το Ίνκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα

 

Πρέπει να κανω εξετασεις αίματος και ούρων για το παιδι που μου τις εχει γράψει η παιδίατρος μέσω ΕΟΠΠΥ.

Κάλεσα το ιασω παίδων και κου είπε μέσω ΕΟΠΠΥ ραντεβού τον Σεπτέμβριο.

Το μητέρα μου είπε για Οκτώβριο!

Και στα δυο μου είπαν οτι σαν ιδιώτης μπορω να πάω και την ιδια μερα αλλα δεν θα μου κανουν δεκτό το παραπεμπτικό και θα πρέπει να πληρώσω ολο το πόσο.

 

Μου έκανε εντύπωση γιατι παλιότερα το ιασω δεν ζητούσε καν ραντεβού. Μου είπαν οτι εχουν αλλαξει πολιτική εδω καο 5 μήνες.

 

Εχει τύχει σε κάποιον αλλο; Γνωρίζετε αν ειναι νόμιμο να μου αρνούνται ραντεβου (γιατι στην ουσία άρνηση ειναι οταν σου λένε σε 2 και 3 μήνες) απο τη στιγμή που ειναι συμβεβλημένα; Σκέφτομαι σοβαρά να επικοινωνήσω Δευτερα με το Ίνκα.

Καλημέρα κάποια στιγμή έπρεπε να κάνω μια εξέταση στο Μητέρα. Οταν πήρα τηλ μου είπαν διαθέσιμο ραντεβού μετα απο τρεις μήνες αλλιώς πληρώνω τα 140 ευρώ και παω και την επόμενη αν θέλω. Και φυςικα τα πληρωςα.Αυτο που γνωριζω ειναι οτι έχουν συγκεκριμένο αριθμό ραντεβου με ΕΟΠΠΥ και καλύπτεται πολυ γρήγορα με αποτέλεσμα να σε βάζουν μετα απο 2-3 μήνες. Κάπου άλλου όπως βιοϊατρική δεν γίνεται να γίνουν οι εξετάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...