Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φωτογραφίες από τα σπίτια μας!


mpimpi

Recommended Posts

Δεν λεμε κατι διαφορετικο Χριστινα. Εινα θεμα ανθρωπου και κι οχι λαου. Ηλιθιοι υπαρχουν παντου. Αυτο ας πουμε με τη δουλεια που σου ειπαν, θα το ακουσεις κι εδω απο Αθηναιους που λενε για τα παιδια που ερχονται απο την επαρχια να δουλεψουν (δεν μας φταναν τα 5.5 εκατομμυρια που ειμαστε ηρθαν κι οι "βλαχοι" και και και...) Ρατσισμο θα νιωσεις και στην επαρχια οταν με τις αθηναϊκες πινακιδες σου βλεπεις τους αστυνομικους να εχουν λυσσαξει σωνει και ντε να σου βρουν παραπτωμα...

Κι εγω εχω ακουσει σποντες επειδη θελω να δωσω ΑΣΕΠ και καλα οτι "δεν μας φταναν τα ιδια" Ξεχναμε τους εκατονταδες Ελλαδιτες εκπαιδευτικους που υπηρετουν στην Κυπρο και βολευτηκαν μια χαρα (χωρις εξετασεις χωρις επετηριδες 20 χρονων; ) Δεν μπαινω ομως σε τετοιες διαδικασιες και καλο ειναι κανενας να μην μπαινει. Σε καθε λαο θα βρεις ανιστορητους ή απλως κοινωνικα αμορφωτους οπως ειπες κι εσυ, οι ταμπελες ομως με ενοχλουν πολυ. Το "εχω να πω τα χειροτερα για τους Κυπριους" σαν Κυπρια με περιλαμβανει κι εμενα μεσα και εγω δεν εβρισα ποτε κανεναν, δεν τον κατεβασα νυχτα απο το ταξι μου, δεν του ειπα οτι μας καταλαμβανει τις θεσεις εργασιας, δεν αμφισβητησα κανενος την ηθικη... Γενικα με ενοχλουν οι γενικοι αφορισμοι... Οι πατρινιες ειναι ετσι, οι Αθηναιες αλλιως, οι ποντιοι ειναι χαζοι, οι Σκωτσεζοι τσιγκουνηδες, οι Αγγλοι γκευ και παει λεγοντας... Βασει ποιας λογικης εξηχθησαν τετοια συμπερασματα δεν μπορω να καταλαβω αλλα ειμαστε νεοι ανθρωποι και μρφωμενοι και καλο ειναι να μην διαιωνιζουμε τις μλκς των παλιων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 764
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

nantia πολύ χουχουλιάρικο το σπιτάκι σου!Αλλά δεν το κρύβω πως το παιδικό σου με ξετρέλανε!!

mpimpi ωραία ιδέα η κουρτίνα και πολύ ζεστά τα χρώματα στο σαλόνι.

helen18 υπέροχο σπίτι υπέροχα κεντήματα!!Μπράβο στα χεράκια σου!

Link to comment
Share on other sites

Νάντια πολύ ωραίο το σπίτι σου!

 

Ευχαριστω πολυ :D:D:D:D

 

 

Γερακινα μου και εσενα ευχαριστω

 

Προσπαθησα να δωσω ζεστασια στο χωρο...........

 

Να σας πω και κατι αλλο κοριτσια εχω τρελα με την διακοσμηση και γενικα επειδη βαριεμαι ευκολα καθε 1 μηνα περιπου κανω αλλαγες στην διακοσμηση και στα επιπλα.. (ναι εγω ειμαι αυτην που κουναω μονη μου τραπεζαρια μπουφε και καναπεδες και γενικα φερνω τα πανω κατω :?:? )

Link to comment
Share on other sites

!Αλλά δεν το κρύβω πως το παιδικό σου με ξετρέλανε!!

quote]

 

Γερακινα μου το παιδικο το ξαναλλαξα χαχα

Εβγαλα την ροζ βελετζα γιατι μας επιασε βηχας και εμενα και την μικρη (πολυ σκονη μαζευει) και εχω παραγγειλει χαλι στυλ μοκετας ολο ροζ (ανοιχτο) και θα μας ερθει την Τεταρτη.... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το δικο μου σπιτι ειναι μινιμαλ αισθητικης (με λιγα λογια αποτελειται απο επιπλα- κουρτινες και ηλεκτρικα ειδη) Οταν τελειωσαμε το χτισιμο του σπιτιου μας πριν 5 χρονια ειχα πει (λογω στενοτητας οικονομικης) οτι δεν θελω να βιαστω με τα διακοσμητικα και να παρω οτι να' ναι μονο και μονο για να μην ειναι το σπιτι γυμνο... ) Ε, λοιπον 5 χρονια μετα δεν υπαρχει ουτε ενα καδρο,ουτε ενας πινακας, ουτε ενα φωτιστικο δαπεδου, ουτε ενας καθρεφτης (δεν κανω πλακα, ο μονος καθρεφτης που υπαρχει στο σπιτι βρισκεται στο μπανιο)... Μια το ενα μια το αλλο... Οταν εχω λεφτα δεν μου αρεσει τιποτα κι οταν δεν εχω βλεπω τα παντα μπροστα μου...

 

Οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχει λογος να σας βαλω φωτος...εχετε ξαναδει ολες φανταζομαι τοιχους και ταβανια... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jean μου μια καλη ιδεα ειναι να αγοραζεις πραγματα για το σπιτι σου στις εκπτωσεις ...... Σταμπαρε κατι που σου αρεσει απο τωρα και αγορασε το στις εκπτωσεις μπορει και με 50% εκπτωση αξιζει να ψωνιζουμε πραγματα που δεν ειναι πρωτης αναγκης στις εκπτωσεις....... Εγω εχω σταμπαρει ενα μαγαζι στο κοσμος και στις εκπτωσεις ολο και κατι περνω για το σπιτακι μου σε πολυ καλες τιμες....... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεμε κατι διαφορετικο Χριστινα. Εινα θεμα ανθρωπου και κι οχι λαου. Ηλιθιοι υπαρχουν παντου. Αυτο ας πουμε με τη δουλεια που σου ειπαν, θα το ακουσεις κι εδω απο Αθηναιους που λενε για τα παιδια που ερχονται απο την επαρχια να δουλεψουν (δεν μας φταναν τα 5.5 εκατομμυρια που ειμαστε ηρθαν κι οι "βλαχοι" και και και...) Ρατσισμο θα νιωσεις και στην επαρχια οταν με τις αθηναϊκες πινακιδες σου βλεπεις τους αστυνομικους να εχουν λυσσαξει σωνει και ντε να σου βρουν παραπτωμα...

Κι εγω εχω ακουσει σποντες επειδη θελω να δωσω ΑΣΕΠ και καλα οτι "δεν μας φταναν τα ιδια" Ξεχναμε τους εκατονταδες Ελλαδιτες εκπαιδευτικους που υπηρετουν στην Κυπρο και βολευτηκαν μια χαρα (χωρις εξετασεις χωρις επετηριδες 20 χρονων; ) Δεν μπαινω ομως σε τετοιες διαδικασιες και καλο ειναι κανενας να μην μπαινει. Σε καθε λαο θα βρεις ανιστορητους ή απλως κοινωνικα αμορφωτους οπως ειπες κι εσυ, οι ταμπελες ομως με ενοχλουν πολυ. Το "εχω να πω τα χειροτερα για τους Κυπριους" σαν Κυπρια με περιλαμβανει κι εμενα μεσα και εγω δεν εβρισα ποτε κανεναν, δεν τον κατεβασα νυχτα απο το ταξι μου, δεν του ειπα οτι μας καταλαμβανει τις θεσεις εργασιας, δεν αμφισβητησα κανενος την ηθικη... Γενικα με ενοχλουν οι γενικοι αφορισμοι... Οι πατρινιες ειναι ετσι, οι Αθηναιες αλλιως, οι ποντιοι ειναι χαζοι, οι Σκωτσεζοι τσιγκουνηδες, οι Αγγλοι γκευ και παει λεγοντας... Βασει ποιας λογικης εξηχθησαν τετοια συμπερασματα δεν μπορω να καταλαβω αλλα ειμαστε νεοι ανθρωποι και μρφωμενοι και καλο ειναι να μην διαιωνιζουμε τις μλκς των παλιων...

 

Με τα λεγομενα μου ηθελα απλως να πω πως αυτα συμβαινουν παντου κ παντα, και δεν υπαρχει λογος να γενικευουμε...

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.

 

Φιλακια Κυπραιες κ Ελλαδιτισες! Ελληνες ειμαστε ολοι!

PEACE!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ελένη πανέμορφα τα κεντηματά σου!!!!!!!!!!!

καλέ τεμέτερον εισαι?????????????? :D

 

Εσυ παλι αυτο το συμπερασμα πως το εβγαλες?

 

:lol::lol::lol: Ελα να μπαινουν κι οι Ποντιες στο παιχνιδι να γινουμε κουλουβαχαρτα!! Κυπριακα, ποντιακα, (καμια απο Κρητη ρε παιδια;; ) να γινει εδω ο πυργος της βαβελ! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ξεχασατε? :cry: Με τη συζητησει για Κυπρο-Ελλαδα φυγατε απο το θεμα και δε προσεξατε το δικο μου το σπιτακι!!! :(

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ρε jean μου καλα τα λες αλλα οι Αγγλοι ειναι gay?????κρυο εεεεε?

 

Γενικα ολοι αυτοι οι χαρακτηρισμοι ειναι εντελως λαθος!!Παντου υπαρχουν θα βρεθουν ανθρωποι που θα αναφερουν καποιους τετοιους χαρακτηρισμους!Ειδικα το θεμα Ελλαδα-Κυπρος ειναι πααρα πολυ μεγααααλο!!

Βεβαια το ιδιο θα μπορουσαμε να πουμε Βορεια Ελλαδα-Νοτια Ελλαδα!!!Ποντιοι-Θρακιωτες και ολα τα συναφη!!

Παντως ειμεις εδω στην Β. Ελλαδα απο το ποταμι και πανω δηλαδη και οσοι ημαστε Ποντιοι ήμαστε καλυτεροι απο ολον τον υπολοιπο πλανητη και απο τους gay Αγγλους!!!Για να μην το παω και τοπικιστικα ετσι????

 

Αααα ναι στο θεμα μας τα σπιτια!!Κοριτσια το χω σκυλοβαρεθει το σπιτι μας!!Θελω να τα αλλαξω και οταν το αλλαξω θα το βαλω, τι να βαλω φωτογραφια?δεν φτανει που το βλεπω καθε μερα να μπαινω και εδω παλι να το ξαναβλεπω!!Εεεε ποτε!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αγγελουδια για τα καλα σου λογια!!! :D

Th@lia εγω ειμαι τεμετερον αλλα ζω νοτια!!! :D

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

Link to comment
Share on other sites

jean μου μια καλη ιδεα ειναι να αγοραζεις πραγματα για το σπιτι σου στις εκπτωσεις ...... Σταμπαρε κατι που σου αρεσει απο τωρα και αγορασε το στις εκπτωσεις μπορει και με 50% εκπτωση αξιζει να ψωνιζουμε πραγματα που δεν ειναι πρωτης αναγκης στις εκπτωσεις....... Εγω εχω σταμπαρει ενα μαγαζι στο κοσμος και στις εκπτωσεις ολο και κατι περνω για το σπιτακι μου σε πολυ καλες τιμες....... :lol::lol:

 

Ναντια οσες φορες εχω μαζεψει λεφτα για να παρω κατι που θελω συνηθως τα δινω σε ...γιατρους η σε ζημιες οποτε το εκοψα το σπορ...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ξεχασατε? :cry: Με τη συζητησει για Κυπρο-Ελλαδα φυγατε απο το θεμα και δε προσεξατε το δικο μου το σπιτακι!!! :(

 

Ασε athinabr η συζητηση για την κυπρο εκανε να περασουν τα σπιτακια μας απαρατηρητα χααχχαχα

 

Λοπον το σπιτακι σου φοβερο Μου αρεσε πολυ ο πινακας διπλα στο ενυδρειο και φυσικα και το τεραστιο ενυδρειο σου...........

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ξεχασατε? :cry: Με τη συζητησει για Κυπρο-Ελλαδα φυγατε απο το θεμα και δε προσεξατε το δικο μου το σπιτακι!!! :(

 

Ασε athinabr η συζητηση για την κυπρο εκανε να περασουν τα σπιτακια μας απαρατηρητα χααχχαχα

 

Λοπον το σπιτακι σου φοβερο Μου αρεσε πολυ ο πινακας διπλα στο ενυδρειο και φυσικα και το τεραστιο ενυδρειο σου...........

 

:D:D:D:D:D

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελένη πανέμορφα τα κεντηματά σου!!!!!!!!!!!

καλέ τεμέτερον εισαι?????????????? :D

 

Εσυ παλι αυτο το συμπερασμα πως το εβγαλες?

 

Tεμέτερον δεν ξέρω το σημαίνει αλλά απ΄ότι κατάλαβα είναι Πόντια ε?

Δεν είμαι όχι..πρ'άγματι πως το έβγαλες το συμπέρασμα,μόνο οι Πόντιες πλέκουν? :D

Όταν έχω χρόνο θα ΄βγάλω κι άλλες φωτογραφίες από πλεκτά,να δεις .

Τώρα δεν πλέκω γιατί δεν έχω χρόνο με το Parents που έμπλεξα. :lol:

 

Εγώ όλα τα έχω από τότε που παντρεύτηκα εδώ και 14 χρόνια,γι΄αυτό και οι καναπέδες είναι βεντάλια,ήταν της μόδας τότε...και το σύνθετο...

Περιμένω να μεγαλώσει λίγο ο μικρός μου και θα τα αλλάξω γιατί δεν μου αρέσουν καθόλου πια.

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το δικο μου σπιτι ειναι μινιμαλ αισθητικης (με λιγα λογια αποτελειται απο επιπλα- κουρτινες και ηλεκτρικα ειδη) Οταν τελειωσαμε το χτισιμο του σπιτιου μας πριν 5 χρονια ειχα πει (λογω στενοτητας οικονομικης) οτι δεν θελω να βιαστω με τα διακοσμητικα και να παρω οτι να' ναι μονο και μονο για να μην ειναι το σπιτι γυμνο... ) Ε, λοιπον 5 χρονια μετα δεν υπαρχει ουτε ενα καδρο,ουτε ενας πινακας, ουτε ενα φωτιστικο δαπεδου, ουτε ενας καθρεφτης (δεν κανω πλακα, ο μονος καθρεφτης που υπαρχει στο σπιτι βρισκεται στο μπανιο)... Μια το ενα μια το αλλο... Οταν εχω λεφτα δεν μου αρεσει τιποτα κι οταν δεν εχω βλεπω τα παντα μπροστα μου...

 

Οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχει λογος να σας βαλω φωτος...εχετε ξαναδει ολες φανταζομαι τοιχους και ταβανια... :lol::lol:

 

Μια από τα ίδια!! :lol::lol:

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

....

 

καλαμαραδες ελεγαν στα παλια χρονια οσους εγραφαν και μιλουσαν καλα ελληνικα, τους μορφωμενους δηλαδη. Οι ελληνες λοιπον ηταν καλαμαραδες και ο επιθετικος προσδιορισμος επεβιωσε μεχρι σημερα κι ετσι χαρακτηριζουν ολους τους εξ Ελλαδος ακομη και σημερα. Ετσι αποκαλουν και τον αντρα μου και τους γαμπρους μου που ειναι ολοι Αθηναιοι αλλα δεν θιγεται κανεις.

Περαν τουτου το "δεν συμπαθουν γενικα τους Ελληνες" δεν το δεχομαι. Γενικα εχω ενα προβλημα με τα "γενικα". Αλλα φυσικα ειναι δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θελεις και το σεβομαι...

Περαστικα στο γιο σου by the way...

το κομπλεξικοι πηγαινε στους αντρε που περναγαν και μας κοιταζαν λες και ημασταν ουφο επειδη ειχαμε ερθει απο Αθηνα.Οι γυναικες δεν συμπεριφερονταν ετσι.Αλλωστε οποιος νυχτα περπατει .... πατει! :wink::lol: οι αναμνησεις μου ηταν οι χειροτερες παντως.Ειναι μεγαλη κουβεντα οι σχεσεις ελλαδας-κυπρου...και δεν θελω να ανοιξω μια τετοια κουβεντα....λαθος που γενικευσα,αν γενικευσα.ηθελα να αναφερω μια εμπειρια μου στην κυπρο.

 

Σε ευχαριστω για το Μαριουλη...

Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι φωτογραφίες από τα σπίτια οέο;;;;;

 

Στο θεμα μας,κοριτσια!Ελεοοοοςςςς!!! :cool::lol::lol:

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...