Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παρεξηγήσεις..


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 496
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες, δεν γράψατε τίποτα "σχετικό" εχθές, κι είπα κι εγώ "λύθηκαν όλες οι παρεξηγήσεις" και δεν έχει καμία να πει τίποτα!!!???

Μήπως έχουν πάει στο θέμα "Καταλάβατε τη σύλληψη του παιδιού σας" και τα κάνουν μπουρδ(*&(*λο εκεί?

Κι αν ναι γιατί δε μας φωνάξανε να πάμε κι εμείς?

Link to comment
Share on other sites

Έλεος αυτός ο πρόεδρος μέσα στο κατακαλόκαιρο άλλη δουλειά δεν έχει; ΦΕΝ του στέλνεις την γειτόνισσα;

 

Έτσι εύκολα λύνονται οι παρεξηγήσεις;

 

Τι στην απέξω εμείς;;; :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έφυγε ο πρόεδρος και επανήλθαμε στους ρυθμούς μας (τα ζώα μας αργά, δηλαδή). Και του λέγανε από το ΔΣ να τον πάνε για κανένα μπανάκι, μιας και ήρθε Ελλάδα, αλλά που αυτός, κατασκήνωσε στην εταιρία.

Η γειτόνισσα ήρθε να του φέρει παντόφλες, γιατί βγάζουμε τα παπούτσια μας μόλις μπαίνουμε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, έφυγε ο πρόεδρος και επανήλθαμε στους ρυθμούς μας (τα ζώα μας αργά, δηλαδή). Και του λέγανε από το ΔΣ να τον πάνε για κανένα μπανάκι, μιας και ήρθε Ελλάδα, αλλά που αυτός, κατασκήνωσε στην εταιρία.

Η γειτόνισσα ήρθε να του φέρει παντόφλες, γιατί βγάζουμε τα παπούτσια μας μόλις μπαίνουμε... :rolleyes:

 

Ωραίο σύστημα αυτό της γειτόνισσας με τις παντόφλες θα το εφαρμόσω και εγώ. :P

Το αλλο σου μισό που ειναι; Την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια; Διακοπαρει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... έχουμε ξεμείνει βλέπω κάποιες...

Πότε φεύγετε (αν φύγετε); Εμείς θα κλείσουμε το γραφείο από 5 Αυγούστου και θα επιστρέψουμε πάλι στις 29 (αν και θα γυρίσουμε λίγες ημέρες νωρίτερα γιατί έχουμε εμβόλιο).

Link to comment
Share on other sites

Σορυ κοριτςια άσχετο... Το "λιωμένο βούτυρο" στην ελλαδα ειναι το ίδιο με το βούτυρο κλαριφιε η γκι;;

 

Το ίδιο είναι, ναι. Και άμα το αφήσεις να κάψει το λένε νουαζέτ (έχει μυρωδιά φουντουκιού, και το χρησιμοποιούν σε γλυκά). Στην Ελλάδα κυκλοφορεί μόνο πρόβειο, αγελαδινό δε θα βρεις (αν και κάπου διάβαζα ότι ίσως φέρνουν κάτι ακριβά ντελικατέσεν).

 

Καλημέρα... έχουμε ξεμείνει βλέπω κάποιες...

Πότε φεύγετε (αν φύγετε); Εμείς θα κλείσουμε το γραφείο από 5 Αυγούστου και θα επιστρέψουμε πάλι στις 29 (αν και θα γυρίσουμε λίγες ημέρες νωρίτερα γιατί έχουμε εμβόλιο).

 

Σάββατο βράδυ πετάμε, ήδη έχουν εξαφανιστεί όλοι από τα γραφείο, δεν περνάει η ώρα, κάθομαι και διαβάζω παλιά θέματα που κατάντησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... έχουμε ξεμείνει βλέπω κάποιες...

Πότε φεύγετε (αν φύγετε); Εμείς θα κλείσουμε το γραφείο από 5 Αυγούστου και θα επιστρέψουμε πάλι στις 29 (αν και θα γυρίσουμε λίγες ημέρες νωρίτερα γιατί έχουμε εμβόλιο).

Καλά ρε, θα γυρίσετε νωρίτερα μόνο για το εμβόλιο? Ουυυυυυυυυ...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

poulxeria, ναι... 25-08 εμβολιαζόμαστε... τι να κάνουμε... προέχει η υγεία της μικρής (καλά, θα μπορούσαμε να το κάνουμε σε κάποιον άλλο γιατρό εκεί που θα είμαστε, βέβαια...). Αλλά, να σου πω, πάντα μαζευόμαστε λίγο νωρίτερα πίσω, για καθαριότητες, ψώνια, και σταδιακή προσαρμογή στην καθημερινότητα. Άσε που είμαι από εκείνες που τους αρέσει η (άδεια) Αθήνα το καλοκαίρι!

vtgian, εμάς πάλι κάθε καλοκαίρι κάτι παθαίνουν οι πελάτες και λυσσάνε να κλείσουν όλα τα θέματα (που άφησαν ολοκληρη την περασμένη χρονιά) για το ακίνητό τους, και έχουμε ψιλοτρέξιμο, αλλά εντάξει, παλεύεται η κατάσταση.

Μετράω αντίστροφα τις ημέρες, όμως!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι, ναι. Και άμα το αφήσεις να κάψει το λένε νουαζέτ (έχει μυρωδιά φουντουκιού, και το χρησιμοποιούν σε γλυκά). Στην Ελλάδα κυκλοφορεί μόνο πρόβειο, αγελαδινό δε θα βρεις (αν και κάπου διάβαζα ότι ίσως φέρνουν κάτι ακριβά ντελικατέσεν).

 

Να σαι καλα! Υποθέτω οτι εχουν βγάλει τις προτεινες γάλακτος απο πανω τοτε;

Link to comment
Share on other sites

poulxeria, ναι... 25-08 εμβολιαζόμαστε... τι να κάνουμε... προέχει η υγεία της μικρής (καλά, θα μπορούσαμε να το κάνουμε σε κάποιον άλλο γιατρό εκεί που θα είμαστε, βέβαια...). Αλλά, να σου πω, πάντα μαζευόμαστε λίγο νωρίτερα πίσω, για καθαριότητες, ψώνια, και σταδιακή προσαρμογή στην καθημερινότητα. Άσε που είμαι από εκείνες που τους αρέσει η (άδεια) Αθήνα το καλοκαίρι!

vtgian, εμάς πάλι κάθε καλοκαίρι κάτι παθαίνουν οι πελάτες και λυσσάνε να κλείσουν όλα τα θέματα (που άφησαν ολοκληρη την περασμένη χρονιά) για το ακίνητό τους, και έχουμε ψιλοτρέξιμο, αλλά εντάξει, παλεύεται η κατάσταση.

Μετράω αντίστροφα τις ημέρες, όμως!!!:mrgreen:

 

Τι εμβολιο κανει η μικρη;

Link to comment
Share on other sites

BabyCute, το έβδομο ή το όγδοο... δε θυμάμαι :oops::shock:

πρέπει να κοιτάξω το βιβλιάριό της

(και θα αρχίσω τις δικαιολογίες για το ότι είμαι απαράδεκτη μάνα... έχω χάλια μνήμη, και παρά το γεγονός ότι μας τα εξήγησε ο γιατρός την τελευταία φορά, εγώ... επίσης επειδή ο γιατρός μας είναι ο μπαμπάς του φαρμακοποιού μας, παίρνει ο ίδιος τα εμβόλια κάθε φορά για να μην τρέχουμε εμείς... εξαιτίας των 2 προηγούμενων δικαιολογιών δε θυμάμαι καν τι αφορά το κάθε εμβόλιο που κάνουμε, και το έχω "αποθηκεύσει" στη μνήμη μου αριθμητικά, αλλά απ' ό,τι βλέπω ούτε αυτό θυμάμαι ακριβώς... και κάπου εδώ τελειώσαν οι ειλικρινείς και απολύτως αληθείς δικαιολογίες μου... :roll:)

 

Υ.Γ. BabyCute, αισθάνθηκα πραγματικά άσχημα τώρα!!! Ντροπή!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα! Υποθέτω οτι εχουν βγάλει τις προτεινες γάλακτος απο πανω τοτε;

 

Ναι, αυτό είναι το νόημα άλλωστε :) Μπορείς όμως να πάρεις και αγελαδινό βούτυρο και να φτιάξεις μόνη σου, είναι πολύ εύκολο.

 

vtgian, εμάς πάλι κάθε καλοκαίρι κάτι παθαίνουν οι πελάτες και λυσσάνε να κλείσουν όλα τα θέματα (που άφησαν ολοκληρη την περασμένη χρονιά) για το ακίνητό τους, και έχουμε ψιλοτρέξιμο, αλλά εντάξει, παλεύεται η κατάσταση.

Μετράω αντίστροφα τις ημέρες, όμως!!!:mrgreen:

 

Καλά αυτό είναι παγκόσμια αλήθεια. Πριν φύγουν τα θυμούνται όλα. Τώρα μου έσκασε συνάντηση με πελάτη για την Πέμπτη! Εμείς πέρυσι λείπαμε όλο το καλοκαίρι. Βρήκαμε άλλη γιατρό να κάνουμε τα εμβόλια βάσει προγράμματος της επίσημης παιδιάτρου μας. Βέβαια κάθε παιδίατρος λέει και τα δικά του, ήταν και το μωρό μικρό και είχα κατααγχωθεί.

 

Και εμείς γυρίζουμε πάντα λίγο νωρίτερα, να κάνουμε γενική, πλυντήρια, σίδερα, να μπούμε λίγο σε πρόγραμμα ειδικά της μικρής που θα έρθει πάλι το πάνω κάτω (από όλη μέρα θάλασσα, πίσω στο κλουβί).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

BabyCute, το έβδομο ή το όγδοο... δε θυμάμαι :oops::shock:

πρέπει να κοιτάξω το βιβλιάριό της

(και θα αρχίσω τις δικαιολογίες για το ότι είμαι απαράδεκτη μάνα... έχω χάλια μνήμη, και παρά το γεγονός ότι μας τα εξήγησε ο γιατρός την τελευταία φορά, εγώ... επίσης επειδή ο γιατρός μας είναι ο μπαμπάς του φαρμακοποιού μας, παίρνει ο ίδιος τα εμβόλια κάθε φορά για να μην τρέχουμε εμείς... εξαιτίας των 2 προηγούμενων δικαιολογιών δε θυμάμαι καν τι αφορά το κάθε εμβόλιο που κάνουμε, και το έχω "αποθηκεύσει" στη μνήμη μου αριθμητικά, αλλά απ' ό,τι βλέπω ούτε αυτό θυμάμαι ακριβώς... και κάπου εδώ τελειώσαν οι ειλικρινείς και απολύτως αληθείς δικαιολογίες μου... :roll:)

 

Υ.Γ. BabyCute, αισθάνθηκα πραγματικά άσχημα τώρα!!! Ντροπή!

Σοβαρή ερώτηση, είναι τόσο καίριο να γίνεται το εμβόλιο ακριβώς όταν πρέπει? Δεν κάνει να παρεκκλίνεις ούτε λίγες μέρες? Γιατί εγώ στο περίπου τις τα κάνω, άλλοτε λίγες μέρες νωρίτερα, άλλοτε και 1 εβδομάδα αργότερα, αναλόγως πότε βρούμε ραντεβού που μας βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Η παιδίατρος μας εμάς μας είχε αφήσει χαλαρούς. Μας είπε "αν βρείτε παιδίατρο, κάντε τα εκεί να κρατήσετε πρόγραμμα, αλλά και αν δεν βρείτε, δε πειράζει να καθυστερήσει 1-2 μήνες". Επίσης τα πρώτα γίνονται και διπλά κάποιες φορές οπότε δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ξαναπιάνουμε δουλειά στις 29 Αυγούστου. Αν δεν ειχαμε το εμβόλιο θα γυρνούσαμε σίγουρα το αργότερο 26 Αυγούστου. Ε, τώρα μάλλον θα γυρίσουμε 24-25 (δεν έγινε κάτι τραγικό, δηλαδή).

poulxeria, σοβαρή απάντηση: εμάς κάθε φορά ο γιατρός μας γράφει στο βιβλιάριο την ημερομηνία που είναι να γίνει το επόμενο εμβόλιο (φαντάζομαι ότι τους υπολογισμούς τους κάνει στο περίπου, δε γίνεται αλλιώς). Σίγουρα παρεκκλίνουμε αναγκαστικά από "ακριβώς συνεπές" πρόγραμμα, καθώς κάποιες φορές, αν το πάρεις τυπικά ημερολογιακά, οι ημέρες εμβολιασμού θα πέσουν Κυριακές, αργίες, κλπ. Κι εμείς τώρα τον Ιούλιο δεν κάναμε (φαντάζομαι λόγω ζέστης) εμβόλιο, και θα ξανακάνουμε τέλη Αυγούστου (ενώ μέχρι στιγμής 10-15 του κάθε μήνα έπεφταν τα εμβόλιά μας).

Link to comment
Share on other sites

Κι έχεις δίκιο και σε αυτό που λες, vtgian, σχετικά με τις διαφορετικές απόψεις-προσεγγίσεις των γιατρών, και δε θέλω να μπλέξω με τέτοια, εφόσον δεν είναι κάτι επείγον. Άσε, δε, που έχουμε και το θέμα με το φαγητό και το βάρος της μικρής, και θέλω να μας δει οπωσδήποτε ο γιατρός της τον Αύγουστο, γιατί έχει να μας δει από αρχές Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρή ερώτηση, είναι τόσο καίριο να γίνεται το εμβόλιο ακριβώς όταν πρέπει? Δεν κάνει να παρεκκλίνεις ούτε λίγες μέρες? Γιατί εγώ στο περίπου τις τα κάνω, άλλοτε λίγες μέρες νωρίτερα, άλλοτε και 1 εβδομάδα αργότερα, αναλόγως πότε βρούμε ραντεβού που μας βολεύει

 

Κανει κανει.. Μέχρι και μηνες

Το meningitis B για παράδειγμα σου δίνει ενα χρονο να κανεις το επαναληπτικό!

Link to comment
Share on other sites

BabyCute, το έβδομο ή το όγδοο... δε θυμάμαι :oops::shock:

πρέπει να κοιτάξω το βιβλιάριό της

(και θα αρχίσω τις δικαιολογίες για το ότι είμαι απαράδεκτη μάνα... έχω χάλια μνήμη, και παρά το γεγονός ότι μας τα εξήγησε ο γιατρός την τελευταία φορά, εγώ... επίσης επειδή ο γιατρός μας είναι ο μπαμπάς του φαρμακοποιού μας, παίρνει ο ίδιος τα εμβόλια κάθε φορά για να μην τρέχουμε εμείς... εξαιτίας των 2 προηγούμενων δικαιολογιών δε θυμάμαι καν τι αφορά το κάθε εμβόλιο που κάνουμε, και το έχω "αποθηκεύσει" στη μνήμη μου αριθμητικά, αλλά απ' ό,τι βλέπω ούτε αυτό θυμάμαι ακριβώς... και κάπου εδώ τελειώσαν οι ειλικρινείς και απολύτως αληθείς δικαιολογίες μου... :roll:)

 

Υ.Γ. BabyCute, αισθάνθηκα πραγματικά άσχημα τώρα!!! Ντροπή!

 

Οχι καλε δεν πειραζει

Απλα ρώταγα τι θα κανει ακριβώς παρα "τι νούμερο" εμβολιο θα κανει ;)

Link to comment
Share on other sites

BabyCute, το έβδομο ή το όγδοο... δε θυμάμαι :oops::shock:

πρέπει να κοιτάξω το βιβλιάριό της

(και θα αρχίσω τις δικαιολογίες για το ότι είμαι απαράδεκτη μάνα... έχω χάλια μνήμη, και παρά το γεγονός ότι μας τα εξήγησε ο γιατρός την τελευταία φορά, εγώ... επίσης επειδή ο γιατρός μας είναι ο μπαμπάς του φαρμακοποιού μας, παίρνει ο ίδιος τα εμβόλια κάθε φορά για να μην τρέχουμε εμείς... εξαιτίας των 2 προηγούμενων δικαιολογιών δε θυμάμαι καν τι αφορά το κάθε εμβόλιο που κάνουμε, και το έχω "αποθηκεύσει" στη μνήμη μου αριθμητικά, αλλά απ' ό,τι βλέπω ούτε αυτό θυμάμαι ακριβώς... και κάπου εδώ τελειώσαν οι ειλικρινείς και απολύτως αληθείς δικαιολογίες μου... :roll:)

 

Υ.Γ. BabyCute, αισθάνθηκα πραγματικά άσχημα τώρα!!! Ντροπή!

 

Καλέ τι ντροπή. Κι εγώ στα κουτουρού πάω γιατί κι εμάς ο παιδίατρος προμηθεύεται τα εμβόλια. Απλά μας σημειώνει την ημερομηνία που κλείσαμε το επόμενο ραντεβού, το βάζω υπενθύμιση το κινητό και πάω τα παιδιά να τα τσιμπήσουν.....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...