Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έως πότε σιδέρωμα μέσα-έξω στα ρούχα του μωρού;


Recommended Posts

Τελος πάντων για να τελειώνουμε; :? αν εχεις αλλα να κανεις να μην σε κρατάμε....

Το οτι τα χαλικακια εχουν τα ουρα του σκύλου σημαίνει οτι πρεπει να τα φέρω και στο σπίτι μου; Νομίζω ξαναείπα οτι μετα την παιδική συνηθως ο κόσμος πλένει χεράκια κλπ; :roll:

Τι σχέση εχει αυτο με το το μωρο να κυλιέται στο πάτωμα και μετα να πηγαινει κρεββάτι κατευθείαν;

 

Συμφωνω, βγαζουμε ρουχα αμεσως και πλένουμε χερια.

Ναι γιατι αν σου ερθουν απόγευμα-βραδάκι επισκέψεις με παπούτσια πότε θα καθαρισεις χαλί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 220
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • EVIL

    EVIL 36 δημοσιεύσεις

  • BabyCute

    BabyCute 24 δημοσιεύσεις

  • Salomia

    Salomia 20 δημοσιεύσεις

  • mkcm

    mkcm 17 δημοσιεύσεις

Στο διπλόσιδέρωμα συμφωνω και εγώ δεν ειναι απαραίτητο.

 

Αλλα μάλλον εγώ ζω στο αλλο άκρο και ναι όλοι εδω είμαστε αγενείς γιατι παντού σε ολα τα σπίτια που πανε η που έρχονται βγάζουμε τα πάπουτσια! Βέβαια κανεις δεν το ζητάει σε κανέναν γινεται αυτόματα.

Και ναι όταν το ρεβεγιόν η γιορτή γινεται εντός σπιτιού ώ ναι βγάζουμε τα δωδέκαποντα μας :shock:(μάλλον γι αυτό προτιμάμε πιο στρωτά γιατι ούτως η άλλως θα τα βγάλουμε;)

 

Και σε μένα αυτοματα τα βγάζουν όπως κι εμεις σε άλλα σπίτια.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Που είναι το περίεργο? Αυτό όσο ήταν μικρά που σέρνονταν στα πατωματα. Τώρα που είναι μεγάλα μια και καλή το βράδυ!

 

Ε ωραια μπραβο σου, αν εσυ μπορεις να κανεις και 4 μπάνια την μερα γιατι τοςο πολυ κοιμουνται τα μωρα , απλα για να μην φανείς αγενης στους φίλος σου! Εγω επειδη δεν εχω τον χρονο να περνάω ολη την μερα στο μπάνιο και επειδη δεν θέλω να σταματάω τα μικρα μου να μπαινοβγαίνουν στο κρεβάτι τους άμα γουστάρουν, εχω τις παντόφλες διπλα στην πόρτα!!

Link to comment
Share on other sites

Ε ωραια μπραβο σου, αν εσυ μπορεις να κανεις και 4 μπάνια την μερα γιατι τοςο πολυ κοιμουνται τα μωρα , απλα για να μην φανείς αγενης στους φίλος σου! Εγω επειδη δεν εχω τον χρονο να περνάω ολη την μερα στο μπάνιο και επειδη δεν θέλω να σταματάω τα μικρα μου να μπαινοβγαίνουν στο κρεβάτι τους άμα γουστάρουν, εχω τις παντόφλες διπλα στην πόρτα!!

 

Αλήθεια τώρα το βρίσκω απίστευτο να πάει κάποιος στο κρεβάτι χωρίς να έχει προηγηθεί μπάνιο. Μάλλον τα παιδάκια σου πρέπει να είναι πολύ μικρά για να κοιμούνται 4 φορές την ημέρα! Αλλά και πάλι στο μεσοδιάστημα είναι συνεχώς στα πατωματα? Και το πάτωμα βρωμιζει ΜΟΝΟ από τα παπούτσια? Σκόνη δεν μπαίνει? Και πώς μπαινοβγαίνουν στα κρεβάτια τους όποτε γουσταρουν? Με τα ρούχα ενώ έχουν κυλιστει στα πατώματα? Και μετά μας μάρανε το παπούτσι του καλεσμενου. ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε ωραια μπραβο σου, αν εσυ μπορεις να κανεις και 4 μπάνια την μερα γιατι τοςο πολυ κοιμουνται τα μωρα , απλα για να μην φανείς αγενης στους φίλος σου! Εγω επειδη δεν εχω τον χρονο να περνάω ολη την μερα στο μπάνιο και επειδη δεν θέλω να σταματάω τα μικρα μου να μπαινοβγαίνουν στο κρεβάτι τους άμα γουστάρουν, εχω τις παντόφλες διπλα στην πόρτα!!

 

Σωστά, και ποτε κανείς δε δυσανασχετισε, θα φαινόταν αφου θα σταματούσε να επισκέπτεται το σπίτι μας.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα το βρίσκω απίστευτο να πάει κάποιος στο κρεβάτι χωρίς να έχει προηγηθεί μπάνιο. Μάλλον τα παιδάκια σου πρέπει να είναι πολύ μικρά για να κοιμούνται 4 φορές την ημέρα! .

Δηκαδη μια μανούλα πρεπει να κανει στο μωρο της 4 φορές την μερα μπάνιο αλλιώς τη βριςκεις απίστευτο; Αληθεια; :shock:

 

Αλλά και πάλι στο μεσοδιάστημα είναι συνεχώς στα πατωματα? Και το πάτωμα βρωμιζει ΜΟΝΟ από τα παπούτσια? Σκόνη δεν μπαίνει? Και πώς μπαινοβγαίνουν στα κρεβάτια τους όποτε γουσταρουν? Με τα ρούχα ενώ έχουν κυλιστει στα πατώματα? Και μετά μας μάρανε το παπούτσι του καλεσμενου. ..

Η σκόνη ειναι ιδια να τα σκ*τα του σκύλου;; Τι λες ρε κοπέλια; Τα ειδα ολα τωρα! Η σκόνη δεν πειραζει κανενα εκτος των αλλεργικών

Το πάτωμα μου ειναι καθαρό, οταν δεν μπαίνουν παπουτςια μεςα ετςι ειναι τα σπίτια μπορει να μην το εχεις ζήσει γιατι εχεις αλλη τακτικη αλλα δεν ειναι ολα τα σπίτια σαν το δικό σου

Link to comment
Share on other sites

Δηκαδη μια μανούλα πρεπει να κανει στο μωρο της 4 φορές την μερα μπάνιο αλλιώς τη βριςκεις απίστευτο; Αληθεια; :shock:

 

 

Η σκόνη ειναι ιδια να τα σκ*τα του σκύλου;; Τι λες ρε κοπέλια; Τα ειδα ολα τωρα! Η σκόνη δεν πειραζει κανενα εκτος των αλλεργικών

Το πάτωμα μου ειναι καθαρό, οταν δεν μπαίνουν παπουτςια μεςα ετςι ειναι τα σπίτια μπορει να μην το εχεις ζήσει γιατι εχεις αλλη τακτικη αλλα δεν ειναι ολα τα σπίτια σαν το δικό σου

 

Εντάξει, αν θεωρείς ότι τα πατώματα λερωνονται μόνο από τα παπούτσια που ω! πως τυχαίνει κάθε φορά να έχουν πατήσει σε ακαθαρσίες σκύλων τότε τι να πω... έχεις το πρώτο αυτοκαθαριζομενο σπιτι-αλλεργικό μόνο στα παπούτσια.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αν θεωρείς ότι τα πατώματα λερωνονται μόνο από τα παπούτσια που ω! πως τυχαίνει κάθε φορά να έχουν πατήσει σε ακαθαρσίες σκύλων τότε τι να πω... έχεις το πρώτο αυτοκαθαριζομενο σπιτι-αλλεργικό μόνο στα παπούτσια.

 

Δεν κατάλαβα τιποτα απο αυτά που έγραψες;

Ειπε καμμια πουθενά οτι δεν καθαρίζουμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν κατάλαβα τιποτα απο αυτά που έγραψες;

Ειπε καμμια πουθενά οτι δεν καθαρίζουμε;

 

Επειδή το κάψαμε το θεμα, εγω θα κανω μπανιο πριν πεσω στο κρεβατι και θα καθαριζω καθε μέρα. Εσυ θα καθαριζεις καθε μερα και θα βγαζεις παπούτσια. Πιστεύω οτι ειναι χαζο να μαλώνουμε. Καθαρες ειμαστε και οι δυο απλα με αλλες συνηθειες στην καθημερινότητά μας!:-P

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δηλωνω βρωμιαρα...μιας και δεν κανουμε μπανιο κάθε μερα υποχρευωτικα ολοι πριν παμε στο κρεβατι...τα παιδια μου εχει τυχει παμπολλες φορες να πανε για υπνο χωρις καν να κανουν μπανιο...εγω ομοιως μπανιο κανω το μεσημερι μετα τη γυμναστικη μου και ο αντρας μου κανει το πρωι πριν παει στο γραφειο.Μαντεψτε...εχουμε επιζησει ολοι.Καλα να μην αναφερω το ποσες φορες εχω δει τα παιδια μου να σερνονται ακομα και σε μαγαλια που εχουμε παει.Να μη οω για τον κηπο που εχουμε και το πως κυλιουνται τα παιδια μου στο γκαζον.

 

Αν θελετε τωρα να με πεισετε ότι ολοι οι υπολοιποι κανετε μπανιο ολοι οικογενειακως κάθε βραδυ πριν πατε για υπνο...ε χμ...δεν πειθομαι με την καμια όμως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δηλωνω βρωμιαρα...μιας και δεν κανουμε μπανιο κάθε μερα υποχρευωτικα ολοι πριν παμε στο κρεβατι...τα παιδια μου εχει τυχει παμπολλες φορες να πανε για υπνο χωρις καν να κανουν μπανιο...εγω ομοιως μπανιο κανω το μεσημερι μετα τη γυμναστικη μου και ο αντρας μου κανει το πρωι πριν παει στο γραφειο.Μαντεψτε...εχουμε επιζησει ολοι.Καλα να μην αναφερω το ποσες φορες εχω δει τα παιδια μου να σερνονται ακομα και σε μαγαλια που εχουμε παει.Να μη οω για τον κηπο που εχουμε και το πως κυλιουνται τα παιδια μου στο γκαζον.

 

Αν θελετε τωρα να με πεισετε ότι ολοι οι υπολοιποι κανετε μπανιο ολοι οικογενειακως κάθε βραδυ πριν πατε για υπνο...ε χμ...δεν πειθομαι με την καμια όμως.

Δοκιμασε να κανεις μπανιο πριν ξαπλωσεις! Ειναι χαλαρωτικό και η αίσθηση της φρεσκαδας στο σώμα πολυ όμορφη. Τα παιδια γιατι δεν κανουν μπάνιο :confused::confused: .?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δηλωνω βρωμιαρα...μιας και δεν κανουμε μπανιο κάθε μερα υποχρευωτικα ολοι πριν παμε στο κρεβατι...τα παιδια μου εχει τυχει παμπολλες φορες να πανε για υπνο χωρις καν να κανουν μπανιο...εγω ομοιως μπανιο κανω το μεσημερι μετα τη γυμναστικη μου και ο αντρας μου κανει το πρωι πριν παει στο γραφειο.Μαντεψτε...εχουμε επιζησει ολοι.Καλα να μην αναφερω το ποσες φορες εχω δει τα παιδια μου να σερνονται ακομα και σε μαγαλια που εχουμε παει.Να μη οω για τον κηπο που εχουμε και το πως κυλιουνται τα παιδια μου στο γκαζον.

 

Αν θελετε τωρα να με πεισετε ότι ολοι οι υπολοιποι κανετε μπανιο ολοι οικογενειακως κάθε βραδυ πριν πατε για υπνο...ε χμ...δεν πειθομαι με την καμια όμως.

 

Καλα τι λες; Εδω άλλοι κάνουν μπάνιο 4 φορές την μερα άμα λαχει :P

 

Πλακα πλακα εμείς κάνουμε γιατι δεν γινεται βρωμαμε ολοι ιδρώτες ιστορίες, οδηγώ πόσες ωρες, δουλεύω άλλες τόσες . Αν δεν δούλευα μπορει και οχι

Αλλα το μωρο το βρέχω με πανί καθε μερα- τον μπανιαρίζω μονο δυο την εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις μπανιο πριν ξαπλωσεις! Ειναι χαλαρωτικό και η αίσθηση της φρεσκαδας στο σώμα πολυ όμορφη. Τα παιδια γιατι δεν κανουν μπάνιο :confused::confused: .?

 

Γιατι φιλη μου υπαρχουν μερες που η μαμα είναι τοσο κουρασμενη που το παραλείπουμε.Ειδικα κατι Παρασκευες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα τι λες; Εδω άλλοι κάνουν μπάνιο 4 φορές την μερα άμα λαχει :P

 

Πλακα πλακα εμείς κάνουμε γιατι δεν γινεται βρωμαμε ολοι ιδρώτες ιστορίες, οδηγώ πόσες ωρες, δουλεύω άλλες τόσες . Αν δεν δούλευα μπορει και οχι

Αλλα το μωρο το βρέχω με πανί καθε μερα- τον μπανιαρίζω μονο δυο την εβδομαδα

 

Όταν ηταν μωρα ημασταν πιο προσεχτικοι ...τωρα μεγαλώσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλη μου υπαρχουν μερες που η μαμα είναι τοσο κουρασμενη που το παραλείπουμε.Ειδικα κατι Παρασκευες.

 

Κι εγω δουλεύω και ξερω από κουραση... Απλά το μπάνιο το θεωρώ σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι λες; Εδω άλλοι κάνουν μπάνιο 4 φορές την μερα άμα λαχει :P

 

Πλακα πλακα εμείς κάνουμε γιατι δεν γινεται βρωμαμε ολοι ιδρώτες ιστορίες, οδηγώ πόσες ωρες, δουλεύω άλλες τόσες . Αν δεν δούλευα μπορει και οχι

Αλλα το μωρο το βρέχω με πανί καθε μερα- τον μπανιαρίζω μονο δυο την εβδομαδα

Μάθε να διαβάζεις.... Ποτέ δεν έγραψα ότι έκανα τα παιδιά μου 4 φορές μπάνιο την ημέρα. Έγραψα ότι όταν μπουσουλαγαν τα έκανα 2 φορές πριν πάνε στο κρεβάτι τους και τώρα που μεγάλωσαν μόνο το βράδυ. Το οτι βρεχεις το μωρό με πανί το θεωρείς φυσιολογικό? Τα μωρά θέλουν κάθε μέρα μπάνιο.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τωρα;;πως έφτασε το θεμα να έγινε διαγωνισμός καθαριότητας απορώ!!

 

Το ένα έφερε το άλλο. Και αποδείχτηκε ότι κάποιες από εδώ μέσα αγνοούν μέχρι και τους στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής.

Link to comment
Share on other sites

Το ένα έφερε το άλλο. Και αποδείχτηκε ότι κάποιες από εδώ μέσα αγνοούν μέχρι και τους στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής.

 

Ρε συ γενικά εχω παρατηρήσει σε πολλά θέματα οτι η κουβέντα ξεφεύγει και απο ένα σημείο και μετά υπάρχει επιθετικότητα και ποια θα επιβληθεί της άλλης νομίζοντας οτι ειναι σωστή.Ηθελα να ήξερα αν συζητούσαμε απο κοντά θα ξεμαλλιαζομασταν;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δουλεύω και ξερω από κουραση... Απλά το μπάνιο το θεωρώ σημαντικό.

 

Και εγώ μαζι σου σε αυτό μπανάκι κάθε βράδυ όλη η οικογένεια.

Και ο μικρός έχει μάθει πλέον και το περιμένει πως και πως μεταξύ άλλων ειναι και χαλαρωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ γενικά εχω παρατηρήσει σε πολλά θέματα οτι η κουβέντα ξεφεύγει και απο ένα σημείο και μετά υπάρχει επιθετικότητα και ποια θα επιβληθεί της άλλης νομίζοντας οτι ειναι σωστή.Ηθελα να ήξερα αν συζητούσαμε απο κοντά θα ξεμαλλιαζομασταν;

 

Δυστυχώς.. Κι αντί να υπάρχουν ωραίες, δημιουργικές συζητήσεις μεταξύ πολιτισμένων γονιών, είναι λες και γίνεται διαγωνισμός καλύτερης ατάκας/ειρωνίας. Κρίμα, πολύ κρίμα.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζι σου σε αυτό μπανάκι κάθε βράδυ όλη η οικογένεια.

Και ο μικρός έχει μάθει πλέον και το περιμένει πως και πως μεταξύ άλλων ειναι και χαλαρωτικό.

 

Τόση ώρα προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας. Το καθημερινό μπάνιο είναι μέρος της ζωής μας. Γιατί φαίνεται τοοοοσο παράλογο αυτό δεν καταλαβαίνω. ... Καλά κάνεις με το μικρακι σου. Μεγαλώνοντας θα του γίνει συνήθεια και θα μπανιαριζεται μόνο του!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς.. Κι αντί να υπάρχουν ωραίες, δημιουργικές συζητήσεις μεταξύ πολιτισμένων γονιών, είναι λες και γίνεται διαγωνισμός καλύτερης ατάκας/ειρωνίας. Κρίμα, πολύ κρίμα.

 

Συμφωνώ γιατί έχω πέσει κι εγώ στην παγίδα αυτή . Όμως λόγω χαρακτήρα παρασυρομαι και απαντάω όπως απαντάω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...