Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ...ΟΡΘΙΟ???


Recommended Posts

Αξιολόγηση στο δημόσιο δεν θα υπάρχει όσο οι γονείς δεν έχουν δυνατότητα επιλογης σχολείου.

Όσο αυτό καθορίζεται με βάση τη διεύθυνση κατοικίας υποχρεωτικα, προκοπη δεν θα δούμε.

Αλλιώς θα γινόταν οτι στα ιδιωτικα: τα καλα δημόσια θα γέμιζαν τα αλλα θα βαραγαν μυγες.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στο δικό μας δημοτικό στη Νέα Σμύρνη το ολοήμερο λειτουργεί από την πρώτη μέρα για όλες τις τάξεις εκτός από την πρώτη και τη δευτέρα. Άρα δεν λειτουργεί άψογα.

Επίσης το θέμα με την κολύμβηση το θεωρώ ένα τεράστιο πυροτέχνημα, εκτός αν μπορεί με απλό τρόπο να λυθεί το θέμα..... της ανύπαρκτης πισίνας.

Στα θετικά (που όμως προς το παρόν δε με αφορούν) η "συρρίκνωση" των εξετάσεων στο γυμνάσιο.

 

Επίσης στα αρνητικά του νέου προγράμματος δημοτικού σχολείου καταγράφω και την αλλαγή στις ώρες του βασικού προγράμματος και του ολοήμερου.

Δε γνωρίζω τι ποσοστό εργαζόμενων γονέων μπορεί να εξυπηρετηθεί από ώρα σχολάσματος 3 το μεσημέρι. Το 3μιση παλευόταν από όσους μπορεί να σχολάνε στις 3 από τη δουλειά τους (δημόσιοι υπάλληλοι στην πλειονότητά τους φαντάζομαι), αλλά τώρα που η πρώτη αναχώρηση γίνεται στις 3, τι ποσοστό εργαζόμενων γονέων εξυπηρετεί;

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αξιολόγηση στο δημόσιο δεν θα υπάρχει όσο οι γονείς δεν έχουν δυνατότητα επιλογης σχολείου.

Όσο αυτό καθορίζεται με βάση τη διεύθυνση κατοικίας υποχρεωτικα, προκοπη δεν θα δούμε.

Αλλιώς θα γινόταν οτι στα ιδιωτικα: τα καλα δημόσια θα γέμιζαν τα αλλα θα βαραγαν μυγες.

 

Συμφωνώ.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...