Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτώματα που έρχονται και φεύγουν μετά από εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Κορίτσια μου σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω. .Nutella μου λυπάμαι πολύ για την αρνητική χοριακη. .απολαύστε το καλοκαίρι με τον αντρουλη σου μαζέψτε δυνάμεις και βουρ μετά! !κορίτσια έχω απορία! !βγαίνουν μερικά κομματάκια της κολπικης κρεμας (οκ ως εδώ το παθαίνω συχνά ) αλλά σήμερα ψιλό βγαίνουν καφετια. .να ανησυχησω λέτε? Να πάρω τον doc?δεν έχω καθόλου καφέ στην τουαλέτα ή την υπόλοιπη μέρα μόνο με τη κρέμα και όχι το πρωί που τη βάζω πριν λίγο πχ..

 

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου πάμε στο επόμενο βήμα κ βλέπουμε :)

 

για ρώτα τον γιατρό σου ίσως βέβαια η γδέρνεσε την ώρα που τη βάζεις την κρέμα...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νουτελα θα σου πω αυτο που εχω σκεφτεί και για τον εαυτό μου....

Χαλάρωσε να κανείς τα μπανακια σου, να βρεις τη σειρά σου ξανά το καλοκαίρι, να χαλαρώσεις να μαζέψεις δυνάμεις και ειμαι σίγουρη απο φθινόπωρο ολα θα φτιάξουν...σου το εύχομαι ολόψυχα...

preg.png

Link to comment
Share on other sites

μωρε θα το τσακίσω το παγωτό σήμερα κ απο Δευτέρα δίαιτα!!!!

 

μην απελπίζεσαι...θα μας κάτσει που θα μας πάει!!!

 

επίσημα πλέον έχω 1 σπερματέγχυση, 5 εξωσωματικές (η 1 ήταν με κατεψυγμένα) και > σε σύνολο 2 αποβολές + 4 αρνητικά!

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου!! Ηθελα τοςο να ειςαι λάθος! 😞 αλλα βρε κοριτσι μου πέντε εξωσωματικές;;; Γιατι;;; Για ποιο λογο οδηγηθήκατε στην εξωσωματικη; Όλες στο ιδιο κεντρο έγιναν; Δεν μπορώ να καταλαβω!

 

Οly μου ποιος σου ειπε αυτο με τον πολιτικό. Εγω δεν ημουν Καν παντρεμένη οταν κάναμε την ωοληψια. Παντρεύτηκα με πολιτικό στον κυκλο ενδιάμεσα ωοληψιας και μεταφοράς. Ο θρησκευτικός με τη βάπτιση πρωτα ο Θεος. Και πιςτευω πολυ στον Θεό αλλα δεν συμφωνώ με πολλα της εκκλησίας. Τον Θεό τον εχουμε μεσα μας! Και όλες θα γίνουμε μανούλες! Να το πιστέψετε αυτο! Μην αμφιβάλλετε ΠΟΤΕ!!!!!

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου!! Ηθελα τοςο να ειςαι λάθος! 😞 αλλα βρε κοριτσι μου πέντε εξωσωματικές;;; Γιατι;;; Για ποιο λογο οδηγηθήκατε στην εξωσωματικη; Όλες στο ιδιο κεντρο έγιναν; Δεν μπορώ να καταλαβω!

 

Οly μου ποιος σου ειπε αυτο με τον πολιτικό. Εγω δεν ημουν Καν παντρεμένη οταν κάναμε την ωοληψια. Παντρεύτηκα με πολιτικό στον κυκλο ενδιάμεσα ωοληψιας και μεταφοράς. Ο θρησκευτικός με τη βάπτιση πρωτα ο Θεος. Και πιςτευω πολυ στον Θεό αλλα δεν συμφωνώ με πολλα της εκκλησίας. Τον Θεό τον εχουμε μεσα μας! Και όλες θα γίνουμε μανούλες! Να το πιστέψετε αυτο! Μην αμφιβάλλετε ΠΟΤΕ!!!!!

 

Ιιιιιιιιι αστεφάνωτη μαρη ????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μακριά από θρησκοληψίες και τέτοιου είδους ενοχικά σκεπτικά! Μονο κακό στη ψυχολογία μπορει να σας κανει. Ειχα φιλη που εκανε εκτρώσεις αβέρτα κι εκανε πανεύκολα δυο παιδιά όταν παντρεύτηκε και ξερω υπέροχους ανθρώπους (της εκκλησίας κιολας) που πασχίζουν και δεν τα εχουν καταφέρει.

 

Η υπογονιμότητα μας χτυπάει αδιακρίτως όπως πχ ο καρκίνος χτυπάει άλλους ανθρώπους. Όταν πρωτοέμαθα ότι θα δυσκολευτώ να κανω παιδί ακόμη και με εξωσωματική ηθελα να πεθάνω. Ποτε μου δεν προσευχήθηκα κατα τους μήνες που εκανα την προσπάθεια μου γιατι απλούστατα ειχα χάσει τη πίστη μου και ειλικρινά δε μου έβγαινε. Είχα εναποθέσει ολες μου τις ελπίδες στο γιατρό μου. Μονο τη μέρα της χοριακής κατάφερα να πάω να ανάψω ενα κερί επειδη ηταν μεγαλη γιορτή και υπήρχε ενα εκκλησακι που γιόρταζε κοντα στο κέντρο εξωσωματικής.

 

Μη νιώθετε άσχημα λοιπόν αν κλονίζεται η πίστη σας... Είναι ανθρώπινο να συμβαίνει κι αυτό μέσα από τόσες δυσκολίες... Ευχομαι καλή δύναμη κι επιτυχια σε όλες σας!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω. .Nutella μου λυπάμαι πολύ για την αρνητική χοριακη. .απολαύστε το καλοκαίρι με τον αντρουλη σου μαζέψτε δυνάμεις και βουρ μετά! !κορίτσια έχω απορία! !βγαίνουν μερικά κομματάκια της κολπικης κρεμας (οκ ως εδώ το παθαίνω συχνά ) αλλά σήμερα ψιλό βγαίνουν καφετια. .να ανησυχησω λέτε? Να πάρω τον doc?δεν έχω καθόλου καφέ στην τουαλέτα ή την υπόλοιπη μέρα μόνο με τη κρέμα και όχι το πρωί που τη βάζω πριν λίγο πχ..

 

Καλησπέρα Popi120! Το ίδιο έχω κι εγώ κάποιες φορές (λίγες η αλήθεια είναι), αλλά επειδή φοβήθηκα πήρα τον γιατρό και ρώτησα και μου είπε να μην ανησυχώ, δεν είναι τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

και βγήκε η χοριακή....<1...

καλά μου μπάνακια το καλοκαίρι!!!

 

Για τα μπανάκια δεν το συζητώ, θα τα ευχαριστηθείς! Ξεκουράσου, χαλάρωσε, ξέχνα τα όλα να μαζέψεις δυνάμεις και από Σεπτέμβρη ή όποτε νομίζεις ξεκινάς πάλι. Να είναι η επόμενη και η τυχερή σου εύχομαι!!!

 

Εγώ πάω για επαναληπτική αύριο, θα δούμε τι θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις πληροφορίες κοπελουδες μου!!κι εγώ αύριο 2 η χοριακη! !μακάρι να πάνε όλα καλά! !

 

Σου εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά και αυριο η χοριακη σου να είναι στα ύψη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά και αυριο η χοριακη σου να είναι στα ύψη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ποσο το εύχομαι καραμέλα μου!!εσύ πως τα πας??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ χαρούμενη η χοριακη είναι 1115 !!!!

Πιστεύω ότι είναι καλή

 

Βρε γκυκο μου caramelaki στα υψη πηγε ειναι πολυ καλη!!!!!!!Μπραβο κοριτσι μου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη να την ευχαριστηθεις απο δω και περα γιατι περασες πολλα:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Βρε γκυκο μου caramelaki στα υψη πηγε ειναι πολυ καλη!!!!!!!Μπραβο κοριτσι μου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη να την ευχαριστηθεις απο δω και περα γιατι περασες πολλα:P:p:p:p

 

Τη Δευτέρα ήταν 269 και σε τέσσερις μέρες σήμερα 1115

Πιστεύω καλά είναι

Ευχαριστω!!!

Εσύ τι κάνεις κοριτσάκι μου;!

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τη Δευτέρα ήταν 269 και σε τέσσερις μέρες σήμερα 1115

Πιστεύω καλά είναι

Ευχαριστω!!!

Εσύ τι κάνεις κοριτσάκι μου;!

 

Μια χαρα τιμουλα ειναι πιστεψε το και ηρεμησε πια για να το απολαυσεις.Εγω περιμενω να μην ερθει η περιοδος χαχαχαχαχαχα.Αν και πρηστηκε το στηθος και ξεπρηστηκε και σταματησαν και οι πονοι περιοδου.Τελοσ παντων αν δεν μας κατσει το μπεμπακι το καλοκαιρακι το σεπτεμβρη θα μπουμε και εμεις στο χορο της εξωσωματικης....

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα ήταν 269 και σε τέσσερις μέρες σήμερα 1115

Πιστεύω καλά είναι

Ευχαριστω!!!

Εσύ τι κάνεις κοριτσάκι μου;!

Τελεια ειναι! Μπραβο!!!!! Εγω γυρω στις 900 μονάδες πηγα και είδαμε σακο! Πάνω απο 1000 λένε οτι φαίνεται!

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ χαρούμενη η χοριακη είναι 1115 !!!!

Πιστεύω ότι είναι καλή

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ μαστιχοκαραμελάκι μου!! όλα καλά είναι!

να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη & να γεμίσουμε μαστιχοκαραμελάκια!!!!!

 

πότε πας για υπέρυχο?

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end!

 

IEC1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ χαρούμενη η χοριακη είναι 1115 !!!!

Πιστεύω ότι είναι καλή

 

Ωω συγχαρητήρια! !να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!αχ μακάρι να ανέβει και η δικιά μου! !στις 12 θα ξέρω! !

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τιμουλα ειναι πιστεψε το και ηρεμησε πια για να το απολαυσεις.Εγω περιμενω να μην ερθει η περιοδος χαχαχαχαχαχα.Αν και πρηστηκε το στηθος και ξεπρηστηκε και σταματησαν και οι πονοι περιοδου.Τελοσ παντων αν δεν μας κατσει το μπεμπακι το καλοκαιρακι το σεπτεμβρη θα μπουμε και εμεις στο χορο της εξωσωματικης....

Εύχομαι κοριτσάκι μου να μην έρθει η ακατανόμαστη και να γίνει η επιθυμία σου πραγματικότητα!!!!!!!!!!

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ μαστιχοκαραμελάκι μου!! όλα καλά είναι!

να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη & να γεμίσουμε μαστιχοκαραμελάκια!!!!!

 

πότε πας για υπέρυχο?

 

Γλυκο μου nutelaki τι κάνεις;

 

Μαστιχοκαραμελάκια 🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬 😀😀😀😀😀

 

Τι Δευτέρα μου είπαν να ξαναπάω για τελευταία μέτρηση λογικά για να μου πουν πότε να πάω για υπερηχο

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ωω συγχαρητήρια! !να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!αχ μακάρι να ανέβει και η δικιά μου! !στις 12 θα ξέρω! !

 

Κοριτσάκι μου σίγουρα θα έχει ανέβει!!!! Εύχομαι τεράστια χοριακη++++++++++++++++++++++++

Περιμένουμε τα ευχάριστα!!!!!!!!!!! να μας ενημερώσεις

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Τελεια ειναι! Μπραβο!!!!! Εγω γυρω στις 900 μονάδες πηγα και είδαμε σακο! Πάνω απο 1000 λένε οτι φαίνεται!

 

Στον πρώτο υπέρηχο φαίνεται μόνο ο σάκος και εμβρυικα στοιχεία; και στο δεύτερο καρδουλα;

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Στον πρώτο υπέρηχο φαίνεται μόνο ο σάκος και εμβρυικα στοιχεία; και στο δεύτερο καρδουλα;

Ανάλογα ποτε θα πας! Εγω στις 900 μονάδες μονο σακο ειδα. Και μετα απο δυο εβδομάδες μου ειπε να ξαναπάω, 6 εβδομάδες και κατι ημέρες ακούσαμε καρδούλα!

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα ποτε θα πας! Εγω στις 900 μονάδες μονο σακο ειδα. Και μετα απο δυο εβδομάδες μου ειπε να ξαναπάω, 6 εβδομάδες και κατι ημέρες ακούσαμε καρδούλα!

 

Μίλησα με το γιατρό και μου είπε τη Δευτέρα να κάνω μια τελευταία μέτρηση λογικά για να κάνω τον υπέρηχο

Στην εξωσωματική πότε μετράμε εβδομάδες από την ημέρα της εμβρυομεταφορας;

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...