Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποβολή β τριμήνου


Recommended Posts

Summer, ναι να τρελαινεσαι..

 

δεν ξερω τι θα αλλαζε και αν θα αλλαζε αλλα πραγματικα εχω κολλησει..το τελευταιο διαστημα εβλεπα οτι ολα πανε καλα και ισως να αφησα τον εαυτο μου να χαλαρωσει..κακως βεβαια..

 

Οχι δεν φταίει αυτό , ακομα κ τελείως ακίνητη όλη μερα να ήσουν εν υπήρχε μικρόβιο να συνέβαινε το ίδιο , αν λέμε δ ξέρουμε ακομα .

 

Δεν θέλω να σχολιάσω αυτό που σου είπε η μάνα σου , συγγνώμη ειναι απίστευτο ! Μιλάτε με τη μαμά σου ; Έχετε σχέσεις ;

 

Κατι ξεκίνησε το τοκετό αυτό πρέπει να ψάξεις κ να τους αφήσεις όλους τους άσχετους να λένε αηδίες ! Κοιτά τη ζωή σου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά, κορίτσια, σας νικάω όλες στο θέμα με τους γονείς!

Η μάνα μου είχε πάει στο εξοχικό, που είχε επίσης κατέβει η αδερφή μου με τα παιδιά της.

Όταν απέβαλα (και δεν ήξερα αν θα κάνω απόξεση ή όχι, έπρεπε να περιμένω) δε σκέφτηκε καν να μου προτείνει να έρθει μήπως τη χρειαστώ στο νοσοκομείο, ειλικρινά δεν ξέρω τι φανταζόταν, ότι θα πήγαινα ολομόναχη στο χειρουργείο; Μετά αφού απέβαλλα αυτόματα, εξαφανίστηκε αρκετές ημέρες, καθώς ήταν η μόνη που στενοχωρήθηκε... κι από ό,τι μου έλεγε η αδερφή μου, αυτή και ο πατέρας μου χτυπιούνταν ότι θέλουν να πάνε στο νοσοκομείο γιατί από τη στενοχώρια τους δεν ήταν καλά... Πρώτο χτύπημα στην ψυχολογία μου!

Η, δε, πεθερά μου, ενώ όταν της το ανακοινώσαμε (για την εγκυμοσύνη) της είχαμε πει να μην το πει σε κανέναν, αυτή εννοείται το είχε σπείρει σε αδερφές, ξαδέρφες, ανιψιές. Μόλις έμαθε για την αποβολή έβρισε τον άντρα μου ότι είχαμε πάρει επιπόλαια την εγκυμοσύνη και φταίμε εμείς γιʼ αυτό (!!!), και σα να μην έφτανε αυτό πήρε μία ΑΧΩΝΕΥΤΗ ξαδέρφη του άντρα μου, γιατρό (ενδοκρινολόγο!!!), με την οποία δεν έχω καμία απολύτως σχέση (και δεν την πάω κιόλας) της ξέρασε όλη την ιστορία, κι αυτή της είπε να μας πει να πάω να κάνω απόξεση άμεσα! Απλώς για την ιστορία, εγώ μιλούσα καθημερινά με τη γιατρό μου, που μου έλεγε να περιμένω να αποβάλω φυσικά, όπως και έγινε. Αυτό νομίζω ότι χρεώνεται ως πολλαπλό χτύπημα για την ψυχολογία μου.

Αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν να την ξ3χ3σει ο άντρας μου την πεθερά μου (πρέπει να ήταν η πρώτη φορά που τσακώθηκαν στη ζωή τους...) να μην της μιλάει για λίγες ημέρες, κλπ. και να μείνουμε στο σπίτι μας για καλοκαίρι, δεν πήγαμε ούτε στα πατρικά μας ούτε πουθενά. Όπως καταλαβαίνετε μαλλιοκούβαρα.

Θεωρώ απαράδεκτη τόσο τη συμπεριφορά της μάνας μου, όσο και της πεθεράς μου, η κάθε μία στο μερίδιο που της αντιστοιχεί. Με πίκραναν πάρα πολύ, όμως από αυτήν την ιστορία έχω βγει πολύ πιο δυνατή. Μέσα στο μυαλό μου κατέταξα τους δικούς μου και τα πεθερικά μου στη θέση που τους αντιστοιχεί (ανάλογα με τις συμπεριφορές τους, με το πώς μπορούν να διαχειριστούν καταστάσεις, κλπ). Το παρελθόν δεν αλλάζει για κανέναν μας. Μπορεί να ακούγομαι σκληρή, αλλά θεωρώ πως φταίνε μονομερώς και αποκλειστικά αυτοί για τις ψυχρές σχέσεις μας, καθώς εμένα το μοναδικό μου σφάλμα ήταν ότι απέβαλα...

Σήμερα έχουμε συνεχή επαφή (λόγω της μικρής), όπου εκφράζουν τον ενθουσιασμό και την αγάπη τους στο εγγόνι τους, όμως πάντα μέσα μου υπάρχει ένα «αλλά», καθώς μόνο εγώ ξέρω την πίκρα μέσα από την οποία γεννήθηκε αυτό το παιδί (πίκρα που αυτοί μου προκάλεσαν).

Και τέλος, κλείνοντας, θέλω να σας πω, ότι όχι, δε φταίτε εσείς για τις αποβολές σας. Όταν πρόκειται για περιστατικά όπως αυτά που γράφουμε όλες εδώ (και όχι για εγκυμοσύνες ανεύθυνης και επιπόλαιης αντιμετώπισης), για ποιο λόγο έχετε ενοχές!;!;! Είστε τα σώματα εκείνα που μπορεί σήμερα να αποβάλατε, αλλά αύριο με τα ίδια ακριβώς σώματα θα χαρίσετε στον εαυτό σας και στον άντρα σας ένα ή και περισσότερα παιδιά!

Κάντε όπως νιώθετε, μην απομακρύνεστε από τους συντρόφους σας, και να είστε δυνατές. Τίποτε άλλο!

 

Θεέ κ κύριε ! Τι στάση κ αυτοί οι άνθρωποι ;;;!!!! Θα τρελαθώ !

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν φταίει αυτό , ακομα κ τελείως ακίνητη όλη μερα να ήσουν εν υπήρχε μικρόβιο να συνέβαινε το ίδιο , αν λέμε δ ξέρουμε ακομα .

 

Δεν θέλω να σχολιάσω αυτό που σου είπε η μάνα σου , συγγνώμη ειναι απίστευτο ! Μιλάτε με τη μαμά σου ; Έχετε σχέσεις ;

 

Συνεχιζω συνειδητα να της μιλαω. Δεν μπορω να επιβαρυνω την ψυχολογια μου αυτη τη στιγμη με επιπλεον σκηνικα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν φταίει αυτό , ακομα κ τελείως ακίνητη όλη μερα να ήσουν εν υπήρχε μικρόβιο να συνέβαινε το ίδιο , αν λέμε δ ξέρουμε ακομα .

 

Δεν θέλω να σχολιάσω αυτό που σου είπε η μάνα σου , συγγνώμη ειναι απίστευτο ! Μιλάτε με τη μαμά σου ; Έχετε σχέσεις ;

 

Κατι ξεκίνησε το τοκετό αυτό πρέπει να ψάξεις κ να τους αφήσεις όλους τους άσχετους να λένε αηδίες ! Κοιτά τη ζωή σου !

 

εχω φτασει σε σημειο να ανυπομωνω να ξεκινησω εξετασεις μηπως και δω τι προκαλεσε αυτο το κακο. μηπως και βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

εχω φτασει σε σημειο να ανυπομωνω να ξεκινησω εξετασεις μηπως και δω τι προκαλεσε αυτο το κακο. μηπως και βγαλω ακρη

 

Ε ναι κάνε ουι χρειάζεσαι

Με σύμμαχο το γιατρό σου κ δ μπορεί θα μας πάνε κ εμάς καλά κάποια στιγμή τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νανάκια έμεινα εγκυος 8μήνες μετά τον τοκετό.παροτι γεννησα φυσιολογικά υπήρχε απαγορευτικό τους πρώτους 6μήνες.δυσκολευτηκα να ρυθμίσω το θυρεοει δη όμως κ έφτασα στους 8.η σύλληψη έγινε με την πρώτη φορά.

ΕΛΙΖΑ...ΑΝΝΑΛΙΖΑ...ΙΣΑΒΕΛΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

Νανάκια έμεινα εγκυος 8μήνες μετά τον τοκετό.παροτι γεννησα φυσιολογικά υπήρχε απαγορευτικό τους πρώτους 6μήνες.δυσκολευτηκα να ρυθμίσω το θυρεοει δη όμως κ έφτασα στους 8.η σύλληψη έγινε με την πρώτη φορά.

Ραφαηλιτσα συγχαρητήρια !!!!!!!!!!!

 

 

Γιατί είχες απαγόρευση ; Λόγω θυρεοειδούς ; Το πρόβλημα ήρθε με θυρεοειδή ήρθε μετά !;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Απαγόρευση είχα λόγω πρόωρου τοκετού.μου είπαν ότι πρέπει να ηρεμήσει το σώμα καινά συνελθουν οι ορμόνες.οχι τον θυρεοειδη τον έχω ρυθμισμένο απο18χρονων.τωρα είμαι 31.μετα την εγκυμοσύνη οι ορμόνες όμως τρελάθηκαν.αποτομη διακοπή θηλασμού κτλ

ΕΛΙΖΑ...ΑΝΝΑΛΙΖΑ...ΙΣΑΒΕΛΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

Απαγόρευση είχα λόγω πρόωρου τοκετού.μου είπαν ότι πρέπει να ηρεμήσει το σώμα καινά συνελθουν οι ορμόνες.οχι τον θυρεοειδη τον έχω ρυθμισμένο απο18χρονων.τωρα είμαι 31.μετα την εγκυμοσύνη οι ορμόνες όμως τρελάθηκαν.αποτομη διακοπή θηλασμού κτλ

 

Ωχ καταλαβα , σου δώσανε τα χάπια αποθηλασμου ; Εμένα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Απαγόρευση είχα λόγω πρόωρου τοκετού.μου είπαν ότι πρέπει να ηρεμήσει το σώμα καινά συνελθουν οι ορμόνες.οχι τον θυρεοειδη τον έχω ρυθμισμένο απο18χρονων.τωρα είμαι 31.μετα την εγκυμοσύνη οι ορμόνες όμως τρελάθηκαν.αποτομη διακοπή θηλασμού κτλ

 

Συγγνώμη που στο θυμίζω , είσαι έγκυος τώρα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kanena problhma summer love.οταν γεννηθηκε θελανε γαλα.το προσπαθησα.πονεσα.εβαλα κομπρεσες.το εβγαζα και το πεταγα.οταν οι ελπιδες για την μπεμπα χαθηκαν μου δωσανε χαπια ...και παλι πονος...γολγοθας

ΕΛΙΖΑ...ΑΝΝΑΛΙΖΑ...ΙΣΑΒΕΛΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

kanena problhma summer love.οταν γεννηθηκε θελανε γαλα.το προσπαθησα.πονεσα.εβαλα κομπρεσες.το εβγαζα και το πεταγα.οταν οι ελπιδες για την μπεμπα χαθηκαν μου δωσανε χαπια ...και παλι πονος...γολγοθας

 

Ναι σε καταλαβαίνω απόλυτα !!!

Τώρα θα πάνε ολαααα καλά θα το υποσχέσεις στον εαυτό σου .

Link to comment
Share on other sites

κορτισια καλημέρα και καλη εβδομάδα.

 

ραφαηλιτα χαρηκα πολυ για την εγκυμοσυνη. να εισαι σιγουρη πως αυτη τη φορα θα πανε ολα τελεια.

σημερα ειμεις περιμενουμε τα αποτελεσματα απο τον συζυγο να δουμε αν υπαρχει καποιο μικροβιο εκει..

Link to comment
Share on other sites

κορτισια καλημέρα και καλη εβδομάδα.

 

ραφαηλιτα χαρηκα πολυ για την εγκυμοσυνη. να εισαι σιγουρη πως αυτη τη φορα θα πανε ολα τελεια.

σημερα ειμεις περιμενουμε τα αποτελεσματα απο τον συζυγο να δουμε αν υπαρχει καποιο μικροβιο εκει..

 

Καλημέρα ,

Πως είσαι ;;

Γράψε μας για τα αποτελέσματα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγες ώρες πήραμε τα αποτελέσματα του συζύγου. Εντερόκκος. Ο γυναικολόγος μας είπε οτι είναι απο τα μικρόβια που ειναι υποπτα για αποβολές. ο συζυγος ξεκινησε αντιβιωσεις. Μολις τελειωσει θα κανουμε ξανα και οι δυο καλλιεργεια. Ξέρετε απο που κολλαει αυτο το μικροβιο;πως μεταδίδεται;;

ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος που μιλήσαμε για τον σύζυγο μας ειπαν οτι ειναι απο τα μικρόβια που όλοι έχουμε απλα σε περιόδους αγχους και πεσμενου ανοσοποιητικού γίνεται έξαρση..

Για βοηθηστε σας παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, πριν λίγες ώρες πήραμε τα αποτελέσματα του συζύγου. Εντερόκκος. Ο γυναικολόγος μας είπε οτι είναι απο τα μικρόβια που ειναι υποπτα για αποβολές. ο συζυγος ξεκινησε αντιβιωσεις. Μολις τελειωσει θα κανουμε ξανα και οι δυο καλλιεργεια. Ξέρετε απο που κολλαει αυτο το μικροβιο;πως μεταδίδεται;;

ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος που μιλήσαμε για τον σύζυγο μας ειπαν οτι ειναι απο τα μικρόβια που όλοι έχουμε απλα σε περιόδους αγχους και πεσμενου ανοσοποιητικού γίνεται έξαρση..

Για βοηθηστε σας παρακαλώ..

 

Νομίζω δεν ειναι κατι παραπάνω απο όσα σου είπαν ήδη . Καλό ειναι που το κάνετε κ αυτό .

Να σε ρωτήσω αν το έχει μόνο ο σύζυγος αλλά σε σένα δεν βρεθεί κατι . Πως ενοχοποιείται ; Ρώτησες ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν ειναι κατι παραπάνω απο όσα σου είπαν ήδη . Καλό ειναι που το κάνετε κ αυτό .

Να σε ρωτήσω αν το έχει μόνο ο σύζυγος αλλά σε σένα δεν βρεθεί κατι . Πως ενοχοποιείται ; Ρώτησες ;

 

ο γυναικολόγος μου είπε οτι πολλές φορες η καλλιεργεια κολπικού υγρου δεν δείχνει όλα τα μικροβια..γι αυτο μου προτεινε να μπουμε στην διαδικασια καλλιεργεια του υγρου της μητρας που θα φαινοταν καλυτερα..

δεν ξερω..και γω ψαχνω τωρα να δω τι γινεται..αν κολλαει απο καπου αλλου κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας,

 

ο καιρός πέρασε. οι 40 μερες επίσης. Εκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις μαζί και της θρομβοφιλίας και όλα βγήκαν τελεια. ο γιατρος μου ειπε πως ειχα παρα πολυ καλη αναρωση και πως τον επόμενο μήνα μπορούμε να προσπαθήσουμε ξανα.

 

- Εχω αρνηση μεγαλη για ολα. Δεν θελω να ξαναπροσπαθησω. ουτε που ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο..

 

Ο γιατρος μου ειπε οτι οπωσδηποτε θα προχωρησουμε σε περιδεση τραχηλου σε ερχομενη εγκυμοσυνη. Τι απαγορευεται να κανουμε με την περιδεση;

Μου ειπε οτι καλο θα ηταν τον επομενο μηνα να ξεκινησουμε προσπαθειες και ας μην θελω γιατι οι συνθηκες ειναι ευνοικοτατες.

 

Νιωθω ομως οτι αν προχωρησω θα αντικαταστησω τα κοριτσια μου..

Link to comment
Share on other sites

Nανακια καλησπέρα. Στην περίδεση δ σου απαγορευουν κάτι. Έχω κάνει κ δ είναι τίποτα. Όσο κι αν φοβόμουν στην ιδέα πριν την κάνω αλλα ειλικρινά δ καταλαβαινεις τίποτα. Τώρα όσο για να προσπαθησεις παλι θα σου έλεγα να το κανεις όταν θα νιώθεις εσύ έτοιμη. Γιατί πίστεψε με αν δ είσαι σίγουρη για μια νέα εγκυμοσύνη θα εχεις φοβερό άγχος. Για αυτό καλυτερα πρωτα να το επεξεργαστής με το μυαλό οτι θες μια νέα εγκυμοσύνη κ μετα να βαλατε μπρος. Τίποτα δ θα αντικαταστήσει τα κορίτσια σου. Ξεπέρασε αυτό το ψυχολογικό δώσε λίγο χρονο ακόμα στον εαυτό σου. Δ πέρασε κ πολύς καιρος απο το συμβάν.. Οποτε δ εχεις χασει χρονο

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,

 

χθες πηρα και τα αποτελεσματα της θρομβοφιλιας. Τελικα βγηκε πως εχω μεταλλαξη σε δυο δεικτες επομένως εχω θρομβοφιλία. Στην επομενη εγκυμοσυνη οταν με το καλο αποφασισουμε να προχωρησουμε θα ειμαι με ενεσεις...

 

Στεναχωρηθηκα παρα πολυ γιατι μολις το ειπα στην μανα μου, μου ειπε πως ολο της το σοι απο την πλευρα της μητερας της εχει προβλημα με θρομβοφιλια αλλα δεν θεωρησε σημαντικο να μου το πει καθως η ιδια δεν αντιμετωπισε ποτε τετοιο προβλημα. Να μου πειτε δεν το σκεφτηκε.. παρολαυτα σφυχτηκε η ψυχη μου..Το ξερω οτι τιποτα δεν γυρναει πισω αλλα μεσα μου αυτο το "γιατι" με τρωει περισσοτερο τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,

 

χθες πηρα και τα αποτελεσματα της θρομβοφιλιας. Τελικα βγηκε πως εχω μεταλλαξη σε δυο δεικτες επομένως εχω θρομβοφιλία. Στην επομενη εγκυμοσυνη οταν με το καλο αποφασισουμε να προχωρησουμε θα ειμαι με ενεσεις...

 

Στεναχωρηθηκα παρα πολυ γιατι μολις το ειπα στην μανα μου, μου ειπε πως ολο της το σοι απο την πλευρα της μητερας της εχει προβλημα με θρομβοφιλια αλλα δεν θεωρησε σημαντικο να μου το πει καθως η ιδια δεν αντιμετωπισε ποτε τετοιο προβλημα. Να μου πειτε δεν το σκεφτηκε.. παρολαυτα σφυχτηκε η ψυχη μου..Το ξερω οτι τιποτα δεν γυρναει πισω αλλα μεσα μου αυτο το "γιατι" με τρωει περισσοτερο τωρα...

 

Καλημερα κοριτσι μου, διαβασα απο την αρχη την ιστορια σου και ανατριχιασα..ειναι σχεδον ολοιδια με την δικια μου καθως ειχα ακριβως την ιδια εγκυμοσυνη μαζι σου. Ειχα αγορακια κ η μονη διαφορα τα εχασα μολις εμπαινα στον 4 μηνα. Δεν βρεθηκε καμια αιτια στην περιπτωση μου για το σπασιμο των νερων οι εξετασεις για μικροβια κ λοιμωξη καθαρες κ επισης πηρα κ τον καρυοτυπο πριν λιγες μερες κ τα μωρα δεν ειχαν κανενα χρωμοσωματικο η συνδρομο.

 

Εχω θρομβοφιλια κ εγω...ουτε εμενα η μαμα μου με ενημερωσε ποτε η οποια επασχε κιολας (βεβαια δεν ζει τωρα) απλα σε κουβεντα οταν με ρωτησε ο γιατρος ιστορικο και του ειπα αιτια θανατου με εβαλε να την κανω. Βγηκα κ εγω μεταλαγμενη σε δυο δεικτες κ σε αυτη την εγκυμοσυνη που δυστυχως δεν ολοκληρωθηκε εκανα αντιπηκτικες.

 

Τι να πω..αυτο το γιατι που τρωει εσενα για τους δικους σου λογους το ιδιο τρωει κ εμενα , γιατι εφοσον ημουν προληπτικη με τις ενεσεις μου κ χωρις καμια αιτια συνεβη αυτο;

 

Ο χρονος δεν γυρναει οπως λες, όμως προχωραει κ μαζι κ εμεις. Και οσο αφηνουμε τον εαυτο μας να προχωρησει κ αυτος, τοσο πιο κοντα θα ξαναζησουμε το θαυμα οπως μας αξιζει.

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, δε σημαίνει απαραίτητα ότι τα παιδιά χάθηκαν λόγω της θρομβοφιλίας (εκτός εάν έδειξαν αυτό οι εξετάσεις σας, οπότε με συγχωρείτε αν κατάλαβα λάθος).

Στην περίπτωσή μου, πάντως, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, ενώ ήξερα ότι η αδερφή μου έχει θρομβοφιλία, και ότι έκανε ενέσεις σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της, εγώ από επιπολαιότητα, από βλακεία, δεν ξέρω πώς να το πω, πήγα κι έκανα εξετάσεις θρομβοφιλίας αφού έμαθα ότι είμαι έγκυος (τυχαία, το πρωί της ημέρας που απέβαλα).

Βεβαια, απέβαλα, πολύ νωρίς (ευτυχώς...), αλλά δεν πήρα απάντηση αν έφταιγε η θρομβοφιλία, κι αυτό επειδή απέβαλα αυτόματα, χωρίς απόξεση, οπότε δε γινόταν να κάνω εξετάσεις. Επίσης, να σημειώσω ότι η γιατρός μου μου απέκλεισε το να ευθύνεται η θρομβοφιλία για την αποβολή σε τόσο μικρή εβδομάδα.

Ο αιματολόγος μου, παρότι βρέθηκα θετική σε έναν παράγοντα, δεν είχε σκοπό να μου προτείνει αγωγή, παρά μόνο συχνή παρακολούθηση. Τελικά λόγω της αποβολής, αποφάσισε να αλλάξει μέθοδο, και μου πρότεινε σαλοσπιρ κάθε μήνα, από τις γόνιμες μέχρι την ημέρα που θα περίμενα περίοδο, κι αν μεν αδιαθετούσα θα τα έκοβα, αν, δε, είχα θετικό τεστ, κατευθείαν ενέσεις, όπως κι έκανα.

Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολα διαχειρίσιμο όλο αυτό που σας συμβαίνει, αλλά είναι πολύ θετικό ότι ανακαλύψατε ένα "θέμα", ώστε να το ελέγξετε σε επόμενη κύηση.

Εύχομαι καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Anastasia21, δυσκολη η κατασταση και για σενα και για μενα..οποιος εχει βρεθει στην θεση μας καταλαβαίνει πολυ καλα..το μονο θετικό ειναι οτι βρήκαμε ποιο ειναι το πρόβλημα..

 

Osin, δεν ειναι βεβαιο οτι η θρομβοφιλία εφταιξε. αλλα ίσως ειναι και αυτο μια παραμετρος..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαβαζα τοσο καιρο τις ιστοριες σας για να παιρνω θαρρος κ τωρα ηρθε η ωρα να γραψω κ εγω τη δικη μου, που δεν ειχε αισιο τελος δυστυχως. Πριν 4 μερες εχασα το μωρακι μου, 22 εβδομαδων κ ειμαι απαρηγορητη. Ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη μετα απο προσπαθειες τουλαχιστον ενος χρονου. Ολα ξεκινησαν με μια αιμορραγια στις 14 εβδομ, εμεινα στο κρεβατι, πηρα φαρμακα κ περιμενα να σταματησει. Συνεχως ομως υποτροπιαζε κ στις 2 τελευταιες εβδομαδες αρχισαν κ οι συσπασεις της μητρας, ωσπου το μωρακι μου δεν αντεξε κ αποφασισε να γεννηθει. Κ τωρα ο αντρας μου κ εγω πρεπει να το δεχτουμε κ να μαθουμε να ζουμε με αυτο. Δυσκολο πολυ.. Δεν αντεχεται. Εχουμε διαλυθει κ οι δυο. Σκεφτομαι οτι δεν μπορει να το ζω αυτο.. Πριν λιγες μερες το ακουγα το μωρο μου, το χαιδευα κ τωρα που πηγε? Γιατι μας αφησε?

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου.. Δυστυχως είμαι κι εγώ μια μανούλα που έχασε παιδάκι, και μάλιστα στις 34 εβδομάδες.. Ξέρω ποσο πολύ πονάς, ξέρω ότι αυτή τη στιγμή νιώθεις ότι αυτός ο αβάσταχτος πονος δεν θα τελειώσει ποτε.. Έχοντας όμως πλέον το 7 μηνών αγοράκι μου στη ζωή μου και έχοντας περάσει στην απέναντι όχθη σε διαβεβαιώ ότι η ζωή θα σου στείλει άλλες χαρές που θα φέρουν και πάλι το χαμόγελο στα χείλη σου. Ασε το χρόνο να κάνει τη δουλειά του.. Για ότι θες είμαι εδω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...