Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βλαστοκυστες


Recommended Posts

Την πεμπτη θα κανω ετ,απλα πρωτη φορα με βλαστοκυστες.

Θα μου πει βεβαια η γιατρος πότε να την κανω την χοριακη απλα εχω περιεργια γιαυτο ρωτησα.

ευχαριστω για τις ευχες!!!

τις προηγουμενες φορες εκανα τεστ φαρμακειου μια μερα πριν την χοριακη,τα οποια εβγεναν αρνητικα,κατι το οποιο επιβεβαιωνε κ η χοριακη.

ετσι θα κανω κ τωρα,με προετοιμαζει το τεστ κατα καποιο τροπο για το επερχομενο!

Αν κάνεις τεστ φαρμακειου; καλύτερα θα έλεγα χοριακη είναι πιο αξιόπιστη!

Να ξέρεις ότι οι βλαστοκυστες έχουν περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας!

Κάποιες φορές ορισμένα τεστ δεν ανιχνεύουν την ορμόνη εδώ στο φόρουμ έχω διαβάσει ότι έκαναν τεστ φαρμακείου και βγήκε αρνητικό και όταν έκαναν χοριακη βγηκε θετικό.

 

Αν επιτρέπεται σε πιο γιατρό έκανες την προσπάθεια; εγω Παντο

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν κάνεις τεστ φαρμακειου; καλύτερα θα έλεγα χοριακη είναι πιο αξιόπιστη!

Να ξέρεις ότι οι βλαστοκυστες έχουν περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας!

Κάποιες φορές ορισμένα τεστ δεν ανιχνεύουν την ορμόνη εδώ στο φόρουμ έχω διαβάσει ότι έκαναν τεστ φαρμακείου και βγήκε αρνητικό και όταν έκαναν χοριακη βγηκε θετικό.

 

Αν επιτρέπεται σε πιο γιατρό έκανες την προσπάθεια; εγω Παντο

Θεσσαλονικη ειμαι!εμπρυολαμπ.κανω το τεστ μια μερα πριν την χοριακη,κ την επομενη μερα παω για χοριακη.εφοσον ηταν αρνητικα τα τεστ,προετοιμαζομουν κ για αρνητικη χοριακη.βεβαια ειχα μια ελπιδα καταβαθος....μακαρι να ειναι η τριτη κ τυχερη,μακαρι.καλη εγκυμοσυνη να εχεις κ με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το πολυποθητο!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη ειμαι!εμπρυολαμπ.κανω το τεστ μια μερα πριν την χοριακη,κ την επομενη μερα παω για χοριακη.εφοσον ηταν αρνητικα τα τεστ,προετοιμαζομουν κ για αρνητικη χοριακη.βεβαια ειχα μια ελπιδα καταβαθος....μακαρι να ειναι η τριτη κ τυχερη,μακαρι.καλη εγκυμοσυνη να εχεις κ με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το πολυποθητο!

 

Στο εύχομαι να είναι η τυχερή!!!!!και θα είναι!!! 💖

 

Εμένα είναι η 14η με σπερματ. Και εξωσωμ με δύο παλινδρ. Και μια αποβολή με δυο χειρουργεία υστεροσκοπηση και λαπαροσκοπηση έχω περάσει πολλά...

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Στο εύχομαι να είναι η τυχερή!!!!!και θα είναι!!! 💖

 

Εμένα είναι η 14η με σπερματ. Και εξωσωμ με δύο παλινδρ. Και μια αποβολή με δυο χειρουργεία υστεροσκοπηση και λαπαροσκοπηση έχω περάσει πολλά...

Ευχαριστω για τις ευχες,

θα σε ενημερωσω για το αποτελεσμα οταν ρθει εκεινη η μερα!

μετα απο αυτα που περασες επιτελους ηρθε η δικαιωση!

με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη ειμαι!εμπρυολαμπ.κανω το τεστ μια μερα πριν την χοριακη,κ την επομενη μερα παω για χοριακη.εφοσον ηταν αρνητικα τα τεστ,προετοιμαζομουν κ για αρνητικη χοριακη.βεβαια ειχα μια ελπιδα καταβαθος....μακαρι να ειναι η τριτη κ τυχερη,μακαρι.καλη εγκυμοσυνη να εχεις κ με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το πολυποθητο!

 

Κορίτσι καλησπέρα. Και εγώ στο embryolab είμαι. Σε λιγότερο από ένα μήνα θα ξεκινήσω για την τέταρτη εξωσωματικη, θα είναι η δεύτερη στο embryolab. Εγώ έχω τον Παπά. Πολύ καλός. Καλή επιτυχία σου εύχομαι με την εμβρυομεταφορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι καλησπέρα. Και εγώ στο embryolab είμαι. Σε λιγότερο από ένα μήνα θα ξεκινήσω για την τέταρτη εξωσωματικη, θα είναι η δεύτερη στο embryolab. Εγώ έχω τον Παπά. Πολύ καλός. Καλή επιτυχία σου εύχομαι με την εμβρυομεταφορα.

 

Καλη επιτυχια oly,τελειος ο γιατρος,ολες λεμε τα καλυτερα γιαυτον!!!

ειμαστε νομιζω σε καλα χερια!

Μακαρι να ειναι κ η τελευταια σου!

Link to comment
Share on other sites

Την πεμπτη θα κανω ετ,απλα πρωτη φορα με βλαστοκυστες.

Θα μου πει βεβαια η γιατρος πότε να την κανω την χοριακη απλα εχω περιεργια γιαυτο ρωτησα.

ευχαριστω για τις ευχες!!!

τις προηγουμενες φορες εκανα τεστ φαρμακειου μια μερα πριν την χοριακη,τα οποια εβγεναν αρνητικα,κατι το οποιο επιβεβαιωνε κ η χοριακη.

ετσι θα κανω κ τωρα,με προετοιμαζει το τεστ κατα καποιο τροπο για το επερχομενο!

 

καλημερα! με το καλο η εμβρυομεταφορα!!! να μεινουν εκει για τους υπολοιπους 9 μηνες!! θα σου ελεγα να μην κανεις τεστ φαρμακειου...πρωτον γιατι σπανια διχνει σωστο αποτελεσμα( εγω 1 μερα πριν τη χοριακη εκανα τεστ φαρμακειου και βγηκε καραμπηνατο αρνητικο...εννοειται στεναχωρηθηκα εκλαψα και και και... την επομενη μερα δεν ηθελα να κανω χοριακη.... οταν πηγα και εδωσα αιμα...και οσο περιμενα.... το στηθος ξεπριστηκε.. ενιωθα να τρεχουν και κατι απο κατω... λεω αντε...ηρθε το αιμα...κια το αποτελεσμα 345,5 και τριδυμα!!! τα τεστ λενε οτι διχνουν απο 30uil δεν εδειξε ομως σε μενα..)

και δευτερον... μην το κανεις ετσι για αλλαγη!! για γουρι!!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! με το καλο η εμβρυομεταφορα!!! να μεινουν εκει για τους υπολοιπους 9 μηνες!! θα σου ελεγα να μην κανεις τεστ φαρμακειου...πρωτον γιατι σπανια διχνει σωστο αποτελεσμα( εγω 1 μερα πριν τη χοριακη εκανα τεστ φαρμακειου και βγηκε καραμπηνατο αρνητικο...εννοειται στεναχωρηθηκα εκλαψα και και και... την επομενη μερα δεν ηθελα να κανω χοριακη.... οταν πηγα και εδωσα αιμα...και οσο περιμενα.... το στηθος ξεπριστηκε.. ενιωθα να τρεχουν και κατι απο κατω... λεω αντε...ηρθε το αιμα...κια το αποτελεσμα 345,5 και τριδυμα!!! τα τεστ λενε οτι διχνουν απο 30uil δεν εδειξε ομως σε μενα..)

και δευτερον... μην το κανεις ετσι για αλλαγη!! για γουρι!!!!!

Ευχαριστω για τις ευχες,μακαρι,ναι για γουρι δεν θα κανω!θα δειξει,κοντη γιορτη που λενε!κ γω με τα αρνητικα τεστ στεναχωριομουν,ειχα ομως μια ελπιδα για θετικη χοριακη.μικρη αλλά ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

 

Κορίτσια μου Καλησπέρα

 

Επαναφέρω το θέμα μιας και θέλω και τα επόμενα κορίτσια που θα ψάξουν για αυτό να έχουν ολοκληρωμένες απόψεις.

 

Το ένα και μοναδικό εμβρυακι μας τα κατάφερε και έφτασε σε βλαστοκύστη. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη γιατί τράβηξα πολύ άγχος μέχρι να περάσουν οι ημέρες.

 

Χτες το πρωί λοιπόν πήγα στο κέντρο μην ξέροντας ακόμα αν θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα μιας και δεν το άνοιγαν συνέχεια να το δουν.

 

Οπότε καταλαβαινετε το άγχος που είχα.

Κατά της 11 μας φώναξε ο εμβρυολογος για να μας πει τα νέα.

Μας έδειξε την φωτογραφία που το είδαν πρωί πρωί και μας είπε ότι ναι μεν προχωράει αλλά είναι λίγο τεμπελικο.δεν τον ανησυχούσε όμως οπότε με ετοίμασαν για την μεταφορά.

 

Και κορίτσια μου μέσα σε 5 ώρες από το πρωί που το είδαν είχε εξελιχθεί σε μια άριστη βλαστοκύστη.

Ο γιατρός μου χάρηκε τόσο πολύ όταν μας το έδειξε η εμβρυολογος όταν το έβαζε μέσα στη σύριγγα και νομίζω ότι δικαιώθηκε κιόλας για την επιμονή του.

 

Από χτες λοιπόν είμαι σπιτάκι μου με το μωράκι μου και περιμένω το άλλο Σάββατο να πάρω τη θετική χοριακη μου.

 

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες για την θετική σας ενέργεια.

 

Πραγματικα θεωρω οτι πηρε πολυυυυυυυυυυυ μεγαλο ρισκο ο γιατρος σου και εσυ φυσικα που δεν τον σταματησες!

Παντως οφειλουμε να του αναγνωρισουμε οτι δικαιωθηκε!

Ευχομαι την ιδια δικαιωση να νιωσεις και εσυ σε λγες μερες! Με το καλο ολα κοριτσι μου!

 

Την πεμπτη θα κανω ετ,απλα πρωτη φορα με βλαστοκυστες.

Θα μου πει βεβαια η γιατρος πότε να την κανω την χοριακη απλα εχω περιεργια γιαυτο ρωτησα.

ευχαριστω για τις ευχες!!!

τις προηγουμενες φορες εκανα τεστ φαρμακειου μια μερα πριν την χοριακη,τα οποια εβγεναν αρνητικα,κατι το οποιο επιβεβαιωνε κ η χοριακη.

ετσι θα κανω κ τωρα,με προετοιμαζει το τεστ κατα καποιο τροπο για το επερχομενο!

 

Εφακι καλη επιτυχια σου ευχομαι! Καλο ειναι να μην εμπιστευεσαι τα τεστ...εαν θελεις να μαθεις νωριτερα πανε κανε χοριακη..αλλα οπωσδηποτε να πας και τη μερα που θα σου πει ο γιατρος ακομα και αρνητικο αποτελεσμα να σου δειξει εαν κανεις νωριτερα...ειναι πολλλες οι περιπτωσεις που με αρνηικο τεστ ή νωριτερη χοριακη τελικα ηταν εγκυουλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Efaki καλημερα! Πως είσαι σήμερα;

 

Καλησπερα,ολα καλα εδω στην αναμονη,περιμενω να ρθει η μερα της ετ.

αννα ευχαριστω για την απαντηση!αυτη την φορα ετσι για αλλαγη λεω να παω μονο για χοριακη την μερα που θα με πουνε.

Θα δειξει,δεν ανχωνομαι,απλα θελω μονο να πετυχει!αυτη την φορα ομως εχω καλο προαισθημα,δεν ξερω γιατι,τις προηγουμενες φορες δεν ειχα κανενα προαισθημα,αυτη την φορα πιστευω θα πετυχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ολα καλα εδω στην αναμονη,περιμενω να ρθει η μερα της ετ.

αννα ευχαριστω για την απαντηση!αυτη την φορα ετσι για αλλαγη λεω να παω μονο για χοριακη την μερα που θα με πουνε.

Θα δειξει,δεν ανχωνομαι,απλα θελω μονο να πετυχει!αυτη την φορα ομως εχω καλο προαισθημα,δεν ξερω γιατι,τις προηγουμενες φορες δεν ειχα κανενα προαισθημα,αυτη την φορα πιστευω θα πετυχει.

Θα έχεις πετύχει κοριτσάκι μου είμαι σίγουρη!!!! Με το καλο να ερθει η ημέρα που θα μας πεις τα ευχάριστα!!!!!!

 

Caramela aυριο ο πρωτος υπερυχος???με το καλο κοριτσι μου,

περασες πολλα,αυριο περιμενουμε νεα σου!!!!

Αύριο είναι ελπίζω να έχω καλά νέα από την αγωνία νομίζω θα γεράσω πριν την ώρα μου καλά αν πάνε όλα καλά μέχρι να γεννήσω θα έχουν γίνει άσπρα τα μαλλιά μου :roll:

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένουμε τα νέα σου!!! :D Fingers crossed!!!

Αμην χαρά μου! Αμήν!

Καλημέρα μου έβαλαν 3 άριστες βλαστοκυστες 5η μέρα και πήρα θετικό αποτέλεσμα τη Δευτέρα θα κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο❤❤❤

Καραμελακι μου πολλά πολλά συγχαρητήρια. Με το καλό αύριο ο υπερηχος.

Την πεμπτη θα κανω ετ,απλα πρωτη φορα με βλαστοκυστες.

Θα μου πει βεβαια η γιατρος πότε να την κανω την χοριακη απλα εχω περιεργια γιαυτο ρωτησα.

ευχαριστω για τις ευχες!!!

τις προηγουμενες φορες εκανα τεστ φαρμακειου μια μερα πριν την χοριακη,τα οποια εβγεναν αρνητικα,κατι το οποιο επιβεβαιωνε κ η χοριακη.

ετσι θα κανω κ τωρα,με προετοιμαζει το τεστ κατα καποιο τροπο για το επερχομενο!

ΕΦΑΚΙ μου με το καλο η εμβρυομεταφορα σου κοριτσάκι μου. Πολύ καλή επιτυχία.

Κι εγώ στις 9 μέρες θα κάνω τη χοριακη μου. Το Σάββατο και δεν περνούν οι μέρες κορίτσια μου.

Μέχρι σήμερα από την Πέμπτη που έκανα την εμβρυομεταφορα ήμουν μια χαρά. Από σήμερα σαν να έχει κολλήσει η ώρα.

 

Καλημερα κοριτσια!

 

 

 

Πραγματικα θεωρω οτι πηρε πολυυυυυυυυυυυ μεγαλο ρισκο ο γιατρος σου και εσυ φυσικα που δεν τον σταματησες!

Παντως οφειλουμε να του αναγνωρισουμε οτι δικαιωθηκε!

Ευχομαι την ιδια δικαιωση να νιωσεις και εσυ σε λγες μερες! Με το καλο ολα κοριτσι μου!

 

Σε ευχαριστώ αννα μου για τη θετική σου ενέργεια.

Όντως δικαιώθηκε.

Για την ιστορία να πω ότι μέχρι και τη Δευτέρα το βράδυ δε με χώραγε ο τόπος και τον πήρα πάλι τηλέφωνο να τον ξαναρωτήσω μήπως θα έπρεπε να τα βάλουμε 3η μέρα.

Ήταν κατηγορηματικος ξανά.επέμενε οτι εχει πολυ εμπιστοσύνη στο εργαστήριο.το μόνο που μου έλεγε ήταν να μην αγχώνομαι εγώ με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις πετύχει κοριτσάκι μου είμαι σίγουρη!!!! Με το καλο να ερθει η ημέρα που θα μας πεις τα ευχάριστα!!!!!!

 

 

Αύριο είναι ελπίζω να έχω καλά νέα από την αγωνία νομίζω θα γεράσω πριν την ώρα μου καλά αν πάνε όλα καλά μέχρι να γεννήσω θα έχουν γίνει άσπρα τα μαλλιά μου :roll:

 

Ax αυτο το αγχος δεν σταματαει ποτε....

οταν θα σου πει ο γιατρος οτι ολα ειναι οκ,θα χαλαρωσεις,θα το δεις!

μετα θα εχουμε αγχος για τις εξετασεις που γινοντε στην εγκυμοσυνη,μετα για τον τοκετο,

οταν ρθει ομως το/τα μωρακια μας,τοτε τα ξεχναμε ολα,

αυτη την στιγμη περιμενουμε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σας !να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια...εγινε ωοληψια 13/7 και μετα

εκανα εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες 18/7 (δηλαδη την 5η μετα γονιμοποιηςης ) και μου ειπαν β χοριακη σε δυο βδομαδες....ισχυει? μετα απο δυο βδομαδες δεν γινεται οταν εχεις κανει εμβρυομεταφορα την 2η -3η μερα .

πρεπει οντως να περασουν 2 ολοκληρες βδομαδες και στις βλαστοκυστες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας !να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια...εγινε ωοληψια 13/7 και μετα

εκανα εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες 18/7 (δηλαδη την 5η μετα γονιμοποιηςης ) και μου ειπαν β χοριακη σε δυο βδομαδες....ισχυει? μετα απο δυο βδομαδες δεν γινεται οταν εχεις κανει εμβρυομεταφορα την 2η -3η μερα .

πρεπει οντως να περασουν 2 ολοκληρες βδομαδες και στις βλαστοκυστες?

 

Καλησπέρα!!!!

Στις 14 μερες των εμβρυων μπορεις να κανεις χοριακη και να δειξει! Αρα σε βλαστοκυστες 5 ημερων μπορεις να κανεις 9 μερες μετα την εμβρυομεταφορα χοριακη!

Καλη επιτυχία !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

Στις 14 μερες των εμβρυων μπορεις να κανεις χοριακη και να δειξει! Αρα σε βλαστοκυστες 5 ημερων μπορεις να κανεις 9 μερες μετα την εμβρυομεταφορα χοριακη!

Καλη επιτυχία !!!

 

μου ειχαν πει σε 2 βδομαδες, δηλαδη αυριο 1/8 να κανω β χοριακη....εγω ομως σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης ουρων (αυτα που πουλανε στα φαρμακεια ) το οποιο βγηκε αρνητικο! αν μια χοριακη δειχνει απο την ενατη μερα ....σημερα δεν θα εδειχνε κατι το τεστ τοσες μερες μετα?

Link to comment
Share on other sites

μου ειχαν πει σε 2 βδομαδες, δηλαδη αυριο 1/8 να κανω β χοριακη....εγω ομως σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης ουρων (αυτα που πουλανε στα φαρμακεια ) το οποιο βγηκε αρνητικο! αν μια χοριακη δειχνει απο την ενατη μερα ....σημερα δεν θα εδειχνε κατι το τεστ τοσες μερες μετα?

 

Μπορεί να έδειχνε μπορεί και οχι το τεστ! Δεν ειναι αξιόπιστα μετα απο εξωσωματικη! Ξερω άπειρες περιπτωσεις με αρνητικο τεστ και θετικη χοριακη την επομενη μερα!!!! Μονο η χοριακη μπορει να σου πει αξιόπιστα την αληθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας !να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια...εγινε ωοληψια 13/7 και μετα

εκανα εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες 18/7 (δηλαδη την 5η μετα γονιμοποιηςης ) και μου ειπαν β χοριακη σε δυο βδομαδες....ισχυει? μετα απο δυο βδομαδες δεν γινεται οταν εχεις κανει εμβρυομεταφορα την 2η -3η μερα .

πρεπει οντως να περασουν 2 ολοκληρες βδομαδες και στις βλαστοκυστες?

 

Κι εγώ 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά πήγα. Συγκεκριμένα 12/5 κάναμε ΕΤ και 21/5 χοριακή! Δείχνει καραμπινάτα! Τωρα για το τεστ εχει δίκιο η μάγισσα... Μετά από ivf και ειδικά αν εχει προηγηθεί διέγερση δεν κανουμε τεστ εγκυμοσυνης... Χοριακή κατευθείαν! Καλή επιτυχία!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά πήγα. Συγκεκριμένα 12/5 κάναμε ΕΤ και 21/5 χοριακή! Δείχνει καραμπινάτα! Τωρα για το τεστ εχει δίκιο η μάγισσα... Μετά από ivf και ειδικά αν εχει προηγηθεί διέγερση δεν κανουμε τεστ εγκυμοσυνης... Χοριακή κατευθείαν! Καλή επιτυχία!

 

επειδη δεν τα παω καλα με τις συντομογραφιες τι ειναι το "ΕΤ" ;

 

γραψε λαθος ....εμβρυομεταφορα εννοεις....απλα το μυαλο μου τρεχει αλλου......

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν τα παω καλα με τις συντομογραφιες τι ειναι το "ΕΤ" ;

 

γραψε λαθος ....εμβρυομεταφορα εννοεις....απλα το μυαλο μου τρεχει αλλου......

 

εχει προηγηθει διεγερση....εκανα το μακρυ πρωτοκολλο....με ενεσεις arvekap....ι μετα puregon. και τωρα περνω ενεσιμη προγεστερονη και χαπι οιστρογονο.

Link to comment
Share on other sites

μου ειχαν πει σε 2 βδομαδες, δηλαδη αυριο 1/8 να κανω β χοριακη....εγω ομως σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης ουρων (αυτα που πουλανε στα φαρμακεια ) το οποιο βγηκε αρνητικο! αν μια χοριακη δειχνει απο την ενατη μερα ....σημερα δεν θα εδειχνε κατι το τεστ τοσες μερες μετα?

 

καλημερα!!! τωρα πλεον θα εχεις ακνει χοριακη και θα ξερεις και το αποτελεσμα!!! ευχομαι να ειναι θετικο!!!

 

δεν υπαρχει τωρα λογος να σου πω ποτε κανουμε χοριακη.. αλλα θα σου πω οτι τα τεστ φαρμακειου δε νδειχνουν,,,,

 

την ιδια σκεψη ειχα και γω με σενα... ελεγε το τεστ οτι ανισχνευει απο 40uil...εε λεω κ γω οτι λογικα με βλαστοκυστες στης 9 μερες που κανω χοριακη πρεπει να ειναι πανω απο 100...

οποτε παραμονη της χοριακης κανω το τεστ φαρμακειου και περνω ενα τεραστειο αρνητικο... πιο γρηγορο αρνητικο αποτελεσμα δεν ειχα ξαναδει...σε δευτερολεπτα βγηκε το αποτελεσμα...

περιττω να σου πω την ψυχολογια μου μετα......οτι συμπτωμα ειχα και δεν ειχα..απο τη στεναχωρια μου εξαφανηστικαν..

 

την επομενη πηγα για χοριακη(δεν ηθελα να παω) δεινω το αιμα περιμενω...οσο περιμενα ενιωθα να τρεχει και κατι απο κατω οποτε λεω στον αντρα μου.. ΤΣΙΦΟς μου ηρθε αιμα....

ερχεται ο μικροβιολογος μου δινει το αποτελεσμα το ανοιγω και ηταν θετικο 345,45 και 3δυμα!!!!

 

οποτε,,,,,,

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κορίτσια καλησπέρα αν και λίγο παλιό το θέμα... :) σασ διάβασα και πήρα κουράγιο είναι η πρώτη μου εμβρυομεταφορα την δευτερα που μάσ πέρασε με 2 βλαστοκύστες grade 1...είμαι αισιόδοξη και χαρούμενη και περιμένω να περάσουν οι μέρες.πηρα κουράγιο με τα δικά σασ σπορακια :)

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα αν και λίγο παλιό το θέμα... :) σασ διάβασα και πήρα κουράγιο είναι η πρώτη μου εμβρυομεταφορα την δευτερα που μάσ πέρασε με 2 βλαστοκύστες grade 1...είμαι αισιόδοξη και χαρούμενη και περιμένω να περάσουν οι μέρες.πηρα κουράγιο με τα δικά σασ σπορακια :)

Είσαι Νεράϊδα της Αυγής*

Η πιο όμορφη ολής της Γης

Μ'ένα χαμόγελο μπορείς

Τα Θαύματα να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...