Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βλαστοκυστες


Recommended Posts

Καλημερα.εφτασε η μερα σημερα θα κανω μεταφορα 2βλαστοκυστες αν πω δεν εχω ανχος ψεμα θα πω.

 

 

Ο θεος ας βαλει το χερι του 6η προσπαθεια να ειναι η τελευταια.

 

Ευχαριστω τα κοριτσια που ανταλλαξαμε αποψεις.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.τα εχω πλεον στην κοιλιτσα μου

 

Με το καλο τα αγαπακια σου

 

Στειλε μου μπεμπεδοσσκονη μπολικη

 

καλως τα δεχτικες τα μωρακαι σου!!! ευχομαι να μεινουν εκει 9 μηνες!!!

 

απο δω και περα χαλαρα..δεν θα ψαχνεις συμπτωματα( το ξερω ειναι δυσκολο)

να περνας ομορφα τις ωρες σου!! και με το καλο η χοριακη!!

 

σου στελνω και γω μπεμπεδοσκονη( μιας και απο οτι φανηκε κανει θαυματα!)

 

φουυυ**********************************

*********************************************************

*********************************************************

************************************

*********************************************************

*********************************************************

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!! Οι πιθανότητες επιτυχίας είναι πολύ υψηλές!!!! Εγώ χάρη στις 2 βλαστοκυστες που μεταφέραμε έπιασα διδυμάκια! Χθες τα είδαμε για πρώτη φορά στον υπέρηχο!

 

ωωωωωωω να τα τα διδυμακια!!!!!! μπραααβοοο!! με το καλο να τ απαρεις στην αγκαλιτσα σου σε λιγους μηνες!!!!

 

οταν πατε για την καρδουλα... μην παρεξενευτεις αν ακουσετε 3 καρδουλες!!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!! Οι πιθανότητες επιτυχίας είναι πολύ υψηλές!!!! Εγώ χάρη στις 2 βλαστοκυστες που μεταφέραμε έπιασα διδυμάκια! Χθες τα είδαμε για πρώτη φορά στον υπέρηχο!

 

Διδυμάκιαααα;;;;;;;;❤❤❤❤❤❤❤

Το ήξερααααα!!!!!!!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλως τα δεχτικες τα μωρακαι σου!!! ευχομαι να μεινουν εκει 9 μηνες!!!

 

απο δω και περα χαλαρα..δεν θα ψαχνεις συμπτωματα( το ξερω ειναι δυσκολο)

να περνας ομορφα τις ωρες σου!! και με το καλο η χοριακη!!

 

σου στελνω και γω μπεμπεδοσκονη( μιας και απο οτι φανηκε κανει θαυματα!)

 

 

Tzina μου σε ευχαριστω πολυυυυ λαμβανω θετικη ενεργεια

 

Να εισαι καλα να χαιρεσαι το μωρακι σου

 

Στειλε μπαμπεδοσκονη δεν παει χαμενη

Link to comment
Share on other sites

annamariag77 καλη επιτυχια κοριτσαρα μου!

 

το θεματακι μας ειναι γουρλιδικο νομιζω. ΚΙ εγω που το ανοιξα και η charra και η moumo που συμμετειχε, ειμαστε ηδη εγκυες. εγω μπαινω στην 10η εβδομαδα. η σειρα σου να ακολουθησεις. η isis εχει ηδη τα λουλουδακια της και ηταν τεραααααστια βοηθεια οσο καιρο ειμασταν στην αναμονη!

 

με το καλο η χοριακη σου!

 

η βιολετα μας που ειναι ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

annamariag77 καλη επιτυχια κοριτσαρα μο

 

Γλυκο μου κοριτσι με το καλο το μωρακι σου.

ψυχολογια ανσασερ

 

Εχω περασει πολλα .

 

Μου δινεται ελπιδα να ειστε ολες καλα

 

Στειλτε μπεμπεδοσκονη φυσατε μπας και κολλησω

Link to comment
Share on other sites

annamariag77 καλη επιτυχια κοριτσαρα μου!

 

το θεματακι μας ειναι γουρλιδικο νομιζω. ΚΙ εγω που το ανοιξα και η charra και η moumo που συμμετειχε, ειμαστε ηδη εγκυες. εγω μπαινω στην 10η εβδομαδα. η σειρα σου να ακολουθησεις. η isis εχει ηδη τα λουλουδακια της και ηταν τεραααααστια βοηθεια οσο καιρο ειμασταν στην αναμονη!

 

με το καλο η χοριακη σου!

 

η βιολετα μας που ειναι ρε παιδια?

 

καλησπερα κοριτσακια!!! οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½

 

σας διαβαζω οποτε προλαβαινω γιατι εχει αρχισει η σεζον και τρέχουμε!!!

ΠΟΟΟΟΟΣΟ χαίρομαι με τα νεα σας!!! darsel ποια ειναι τα νεα σου;;;πλέεις σε πελαγη ευτυχιας!!!

συγχαρητήρια στη Moumo!!! απολαυσε την καθε σου στιγμη και συντομα αγκαλιτσα το πολυπόθητο μπεμπακι!!!!!

εγω ειμαι σε αναμονη να κανω υστεροσκοπηση αν βρω ποτε ρεπο;; ;;::cry:μαλλον τωρα τελη του μηνα, μετα βιοψια μητρας και θρομβοφιλια δεν ξερω ποτε και αν γιατι οικονομικα εχουμε λυγισει:(

η δεύτερη προσπάθεια απο Σεπτέμβρη για εμενα διοτι λογο δουλειάς δεν μπορω να παρω καθολου άδεια και εννοείται θα παμε μονο με βλαστοκυστες ετσι να συνεχίσουμε την παράδοση!!! ;)

καλη επιτυχια Αννα περιμένουμε τα ευχάριστα!!!

Darsel και Charra να μας προσεχετε τα μπεμπακια σας!!! μεγαλώνει το θαυμα μεσα σας,,, τι ευλογημενη περίοδος που περνατε!!!

στειλτε μπολικη μπεμπεδοσκονηηηη γιατι ειμαστε και πολλες!!! χαχα:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια προσπαθω να ειμαι ηρεμη ειληκρινα....

 

Αλλα σημερα 5η ημερα πηγα δουλεια γραφειου βεβαια...νιωθω πονους κατω απο αφαλο ....

 

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!!Οσο για τα πονακια βγαινουν σε καλο....εγω ειχα και στις 2 εξωσωματικες και ημουν εγκυος και στις 2.Μην αγχωνεσαι και μη φοβασαι συνεχισε κανονικα τη καθημερινοτητα σου...φυσικα χωρις υπερβολες....γιατι αφου γινει η εμφυτευση μετα δεν μπορει να επηρεασει την εγκυμοσυνη η καθημερινοτητα σου..

Link to comment
Share on other sites

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!!Οσο για τα πονακια βγαινουν σε καλο....εγω ειχα και στις 2 εξωσωματικες και ημουν εγκυος και στις 2.Μην αγχωνεσαι και μη φοβασαι συνεχισε κανονικα τη καθημερινοτητα σου...φυσικα χωρις υπερβολες....γιατι αφου γινει η εμφυτευση μετα δεν μπορει να επηρεασει την εγκυμοσυνη η καθημερινοτητα σου..

 

 

 

 

:oops:

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κοριτσια προσπαθω να ειμαι ηρεμη ειληκρινα....

 

Αλλα σημερα 5η ημερα πηγα δουλεια γραφειου βεβαια...νιωθω πονους κατω απο αφαλο ....

 

Καλή επιτυχία γλυκιά μου!!! Καλά έκανες κι επέστρεψες στη δουλειά σου αν δεν είναι κουραστική. Κι εγώ τη 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά πήγα κανονικά! Ούτως ή άλλως όταν βάζεις βλαστοκύστες η εμφύτευση, αν είναι να συμβεί, γινεται μέσα στις πρώτες 48 ώρες! Όλες οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου! Εχεις τη θετική μας ενέργεια και τη στήριξη μας! Πότε με το καλό η χοριακή;

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια θέλω να μάθω για τις βλαστοκυστες.από ότι έχω καταλάβει είναι καλύτερο να βάλεις έμβρυο με βλαστοκυστες; εγώ που ρώτησα τον γιατρό μου είπε τα δούμε την ποιότητα των εμβρύων κ βλέπουμε. Συνήθως τα βάζουμε 3η μέρα .με βλαστοκυστες λέει σε μεγαλύτερες γυναίκες. Ποια είναι η γνώμη σας εσείς που τα έχετε περάσει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια θέλω να μάθω για τις βλαστοκυστες.από ότι έχω καταλάβει είναι καλύτερο να βάλεις έμβρυο με βλαστοκυστες; εγώ που ρώτησα τον γιατρό μου είπε τα δούμε την ποιότητα των εμβρύων κ βλέπουμε. Συνήθως τα βάζουμε 3η μέρα .με βλαστοκυστες λέει σε μεγαλύτερες γυναίκες. Ποια είναι η γνώμη σας εσείς που τα έχετε περάσει?

 

Καλησπέρα! Οι βλαστοκύστες είναι εμβρυα 5ης ή 6ης ημέρας οπότε έχουν άλλη δυναμική και έχουν υψηλές πιθανότητες εμφύτευσης ώστε να δώσουν τελικάεγκυμοσύνη. Φυσικά, πολύ σημαντικό ρόλο παίζει το εργαστήριο και οι εμβρυολόγοι. Δεν ειναι σε θέση όλα τα κέντρα να υποςτηρίξουν την τεχνική της καλλιέργειας βλαστοκυστών. Αυτό ότι βάζουν βλαστοκυστες μόνο σε γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας δεν ισχύει πάντως. Ίσα ίσα κατά τον γενικό κανόνα όσο πιό νέα είσαι τόσο πιό καλό γενετικό υλικό θα εχεις. Αν έχετε καλώς μορφολογικά έμβρυα αξίζει τον κόπο να δοκιμάσετε! Συζήτησε το πάλι με το γιατρό σου. Σου επισυνάπτω ένα link για επιπλέον πληροφορίες. Καλή επιτυχία!

 

http://www.eleitho.gr/articles/Blastocysts-or-3rd-day-embryos#.V1hA-uwhXCR

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία γλυκιά μου!!! Καλά έκανες κι επέστρεψες στη δουλειά σου αν δεν είναι κουραστική. Κι εγώ τη 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά πήγα κανονικά! Ούτως ή άλλως όταν βάζεις βλαστοκύστες η εμφύτευση, αν είναι να συμβεί, γινεται μέσα στις πρώτες 48 ώρες! Όλες οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου! Εχεις τη θετική μας ενέργεια και τη στήριξη μας! Πότε με το καλό η χοριακή;

 

 

Σε ευχαριστω πολυ με το καλο και εσυ.

 

Οτι εγινε εγινε ποια....ελπιζω...

 

Χοριακη 16/6 λιγο αργα δεν ειναι?δεν θα αντεξω....

 

Ευχαριστω για την θετικη ενεργεια

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ με το καλο και εσυ.

 

Οτι εγινε εγινε ποια....ελπιζω...

 

Χοριακη 16/6 λιγο αργα δεν ειναι?δεν θα αντεξω....

 

Ευχαριστω για την θετικη ενεργεια

 

 

Εγώ την είχα κάνει 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά! Ό,τι σου πει ο γιατρός σου! Τα καλύτερα εύχομαι και πάλι!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα λιγες ημερες εμειναν κοριτσια τριτη τεταρτη λεω να κανω χοριακη

 

Εχω πονακια ερχονται φευγουν ....αναποφασιστα....

 

Η αγωνια ξερετε.....στο κοκκινο.....

 

Ομορφη κυριακη

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γλυκά, διαβάζω για τις εγκυμοσυνες σας και πολύ χαίρομαι!! Θέλω να μπω κι εγω στην παρεούλα!. Εγω με φυσικό κύκλο, εχω μαζέψει 2 βλαστοκύστες και 1 πρώτης ημερας. Λέτε βρε κορίτσια να είναι και τα τυχερά;; Σεπτέμβριο πάμε για εμβρυομεταφορα.. Αχ, Παναγία μου!

Ο,τι δεν σε σκοτωνει, σε κανει πιο δυνατό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε λίγες μερούλες θα κάνω ωοληψια και όσα έμβρυακια γονιμοποιηθουν θα μπουν στο στάδιο των βλαστοκυστων + τη μεθοδο της συγκόλλησης

 

Καλή επιτυχία!!!!!!!!σε όσες είστε σε αναμονή για χοριακη σας εύχομαι ΘΕΤΙΚΕΣ!!!!!!!!!

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε λίγες μερούλες θα κάνω ωοληψια και όσα έμβρυακια γονιμοποιηθουν θα μπουν στο στάδιο των βλαστοκυστων + τη μεθοδο της συγκόλλησης

 

Καλή επιτυχία!!!!!!!!σε όσες είστε σε αναμονή για χοριακη σας εύχομαι ΘΕΤΙΚΕΣ!!!!!!!!!

 

Kαλησπερα.τι ειναι η μεθοδος της συγκολλησης?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα λιγες ημερες εμειναν κοριτσια τριτη τεταρτη λεω να κανω χοριακη

 

Εχω πονακια ερχονται φευγουν ....αναποφασιστα....

 

Η αγωνια ξερετε.....στο κοκκινο.....

 

Ομορφη κυριακη

Περιμενουμε νεα σου να χαρουμε μαζι σου!!!!!Σου στελνω ολη μου τη θετικη σκεψη.....φιλακιααααα:-P:D

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε νεα σου να χαρουμε μαζι σου!!!!!Σου στελνω ολη μου τη θετικη σκεψη.....φιλακιααααα:-P:D

 

 

Ευχαριστω πολυ εχω ενα φοβο....παναγια μου......

 

Εγκυουλες στειλτε θετικη ενεργεια φυσατε να κολλησω

 

Μουμο μου να εισαι καλα με το καλο

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ξεκινησαν καφε υγρα δεν ελπιζω .....

 

Μην αγχώνεσαι.... Εγώ μια βδομάδα μετά τη πρώτη χοριακή ειχα πολυ αιμα κι όμως τα διδυμάκια μου ειναι μια χαρά... Πότε ειναι η χοριακή; Παρε τηλ το γιατρό σου και ανάφερέ το μηπως σου δωσει επιπλέον προγεστερόνη...

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι.... Εγώ μια βδομάδα μετά τη πρώτη χοριακή ειχα πολυ αιμα κι όμως τα διδυμάκια μου ειναι μια χαρά... Πότε ειναι η χοριακή; Παρε τηλ το γιατρό σου και ανάφερέ το μηπως σου δωσει επιπλέον προγεστερόνη...

 

 

Αρνητικο 6 κατα σειρα κοριτσια

 

Νιωθω οτι δενεχω αλλες δυναμεις

 

Ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικο 6 κατα σειρα κοριτσια

 

Νιωθω οτι δενεχω αλλες δυναμεις

 

Ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση

 

Εχεις δικιο να νιωθεις ετσι τωρα.....ομως θα δεις πως θα ξαναβρεις τη δυναμη να συνεχισεις και στο τελος θα τα καταφερεις.Τωρα οτι και να σου πουμε ολα ακουγονται χλιαρα ομως η αληθεια ειναι πως κατι που το θες πολυ το παλευεις και στο τελος τα καταφερνεις.Εγω πριν 1 χρονο περιπου εχασα το μωρο μου 23η εβδομαδα μετα απο εξωσωματικη και μετα απο συνολικα 5 χρονια προσπαθειων να αποκτησω ενα παιδακι. Μεχρι τωρα δεν το εχω ξεπερασει ομως προχωραω....Κοριτσι μου δυστυχως για καποιες γυναικες η αποκτηση ενος μωρου μοιαζει γολγοθας.....ομως θα τα καταφερεις αυτο να θυμασαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...