Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογενειακές διακοπές που;;;


Dragonfly

Recommended Posts

Κι εγω για εκει εκλεισα...επειδή θα πας πρωτη ...κανε μου τη χαρη και ενημερωσε με όταν γυρισεις να ξερω τι να περιμενω.Αχ ελπιζω να περασετε τελεια κι εσεις κι εμεις και να μη κλαιμε τα λεφτα μας...χεχεχε.

 

Και επειδή δεν αθετώ τις υποσχέσεις μου...

Είναι ο παράδεισος των παιδιών, βασικά και των μεγάλων. Οι ηλικίες των παιδιών σου είναι ιδανικές για να περάσουν καλά και τα παιδιά αλλά και εσείς. Εκτός από πισίνες, νεροτσουλήθρες, έχουν αρκετές δραστηριότητες για τα παιδιά μέσα στην ημέρα, (χορό, τραγούδι, ζύμωμα ψωμιού, ζωγραφική κοκ.face painting, luna park) και το βράδυ έχει disco family που κάθε βράδυ έχει κάτι ξεχωριστό. Πχ την πρώτη μέρα είχε τραγούδι και χορό για τα παιδιά, την δεύτερη μέρα είχε θέμα καποέιρα, την τρίτη μέρα καραόκε, την τέταρτη μέρα μπουζούκια. Αυτά είναι τα θετικά:lol:

 

Φαγητό, τόσο υπερβολικό που χορταίνεις μόνο που το βλέπεις... σε μπερδεύει και σε κάνει να αναρωτιέσαι αυτό που περισσεύει "τι το κάνουν οεο?" Ποιότητα φαγητού δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη, στην πλειοψηφία ήταν λίγο πλαστικό το φαγητό, μείνε μακριά από μπιφτέκι, μου θύμισε Goodys, γλυκο-παγωτό αρκετά καλό.

 

Τα λεφτά που έδωσα για Ιούνιο με τις παροχές που προσέφεραν θα το ξαναέκανα 100%, το κόστος για Αύγουστο κατά την δική μου γνώμη είναι αρκετά υψηλό για αυτά που προσφέρουν, δεν θα το έκανα. Σκέφτομαι και ότι την περίοδο που πήγα εγώ, ήταν υποφερτό σε κόσμο, δεν είμασταν στην ουρά για φαγητό, για καφέ (δεν ήταν ωραίος), για να κάτσουμε στο μπαρ, οι ξαπλώστρες αρκούσαν, το Σάββατο που μάλλον ήρθαν και επισκέπτες, γινόταν πανδουλισμός, φρίκαρα, είμασταν στο εστιατόριο μισή ωρά για να βρούμε να κάτσουμε, και εκείνο το βράδυ δεν βγήκαμε καθόλου από το δωμάτιο δεν την παλεύαμε με τόσο κόσμο. Είναι και ένας από τους λόγους που δεν θα πήγαινα Αύγουστο.

 

ΥΓ. Μασάζ μην κάνετε, είναι απατεώνες, αλήθεια.

 

Ότι θέλετε με ρωτάτε.

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επανέρχομαι καθώς δεν έχω βρει τίποτα...

Έχετε κάποια νέα πρόταση για οπουδήποτε;;; πχ Κρήτη, Νησιά Ιονίου, Αιγαίου;;

 

Eμέις θα πάμε Λευκάδα σε ενα πολύ ωραίο ξενοδοχείο με πρωινό-βραδυνο. Οχι all inclusive δηλαδή. Είχαμε βρει ενα τελειο στη Θάσο που ήταν super all inclusive και ειχε τα πάντα όλα μεσα, πρωινό, δεκατιανά σνακ, όλα τα αναψυκτικα-χυμούς των παιδιών όλα τα παγωτά τους, τα ποτά μας, μεσημεριανό, βραδυνό, ιδιωτική παραλία μπροστά με δικές τους πετ΄σετες, αλλα τελικά καταλήξαμε να μη διαθέσουμε αυτο το ποσό την ημέρα, εβγαινε παρα πολύ και ετσι θα πάμε Λευκάδα (πρώτες μας διακοπές όλοι μαζί)

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή δεν αθετώ τις υποσχέσεις μου...

Είναι ο παράδεισος των παιδιών, βασικά και των μεγάλων. Οι ηλικίες των παιδιών σου είναι ιδανικές για να περάσουν καλά και τα παιδιά αλλά και εσείς. Εκτός από πισίνες, νεροτσουλήθρες, έχουν αρκετές δραστηριότητες για τα παιδιά μέσα στην ημέρα, (χορό, τραγούδι, ζύμωμα ψωμιού, ζωγραφική κοκ.face painting, luna park) και το βράδυ έχει disco family που κάθε βράδυ έχει κάτι ξεχωριστό. Πχ την πρώτη μέρα είχε τραγούδι και χορό για τα παιδιά, την δεύτερη μέρα είχε θέμα καποέιρα, την τρίτη μέρα καραόκε, την τέταρτη μέρα μπουζούκια. Αυτά είναι τα θετικά:lol:

 

Φαγητό, τόσο υπερβολικό που χορταίνεις μόνο που το βλέπεις... σε μπερδεύει και σε κάνει να αναρωτιέσαι αυτό που περισσεύει "τι το κάνουν οεο?" Ποιότητα φαγητού δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη, στην πλειοψηφία ήταν λίγο πλαστικό το φαγητό, μείνε μακριά από μπιφτέκι, μου θύμισε Goodys, γλυκο-παγωτό αρκετά καλό.

 

Τα λεφτά που έδωσα για Ιούνιο με τις παροχές που προσέφεραν θα το ξαναέκανα 100%, το κόστος για Αύγουστο κατά την δική μου γνώμη είναι αρκετά υψηλό για αυτά που προσφέρουν, δεν θα το έκανα. Σκέφτομαι και ότι την περίοδο που πήγα εγώ, ήταν υποφερτό σε κόσμο, δεν είμασταν στην ουρά για φαγητό, για καφέ (δεν ήταν ωραίος), για να κάτσουμε στο μπαρ, οι ξαπλώστρες αρκούσαν, το Σάββατο που μάλλον ήρθαν και επισκέπτες, γινόταν πανδουλισμός, φρίκαρα, είμασταν στο εστιατόριο μισή ωρά για να βρούμε να κάτσουμε, και εκείνο το βράδυ δεν βγήκαμε καθόλου από το δωμάτιο δεν την παλεύαμε με τόσο κόσμο. Είναι και ένας από τους λόγους που δεν θα πήγαινα Αύγουστο.

 

ΥΓ. Μασάζ μην κάνετε, είναι απατεώνες, αλήθεια.

 

Ότι θέλετε με ρωτάτε.

 

Α σ ευχαριστω πολύ αγαπητη μου...για το φαγητο μου το εχουν πει κι αλλοι ότι δεν εμειναν πολύ ευχαριστημένοι.Επισης και τον πολύ κοσμο τον φοβάμαι κι εγω πιστεψε με...αλλα δυστυχως δεν εχω άλλη επιλογή.Αν πηγαίναμε μονοι μας θα επελεγα αρχες Ιουλιου...τη θεωρω ιδανικη εποχη για διακοπες.

 

βασικα με νοιαζει να περασουν καλα τα πιτσιρικια...αν περνανε αυτά καλα θα περναμε και οι ενηλικες καλα.Ολα τα αλλα τα αντιμετωπίζω...γκρινιες και βαρεμαρα των παιδιων δεν αντεχω.

Link to comment
Share on other sites

Α σ ευχαριστω πολύ αγαπητη μου...για το φαγητο μου το εχουν πει κι αλλοι ότι δεν εμειναν πολύ ευχαριστημένοι.Επισης και τον πολύ κοσμο τον φοβάμαι κι εγω πιστεψε με...αλλα δυστυχως δεν εχω άλλη επιλογή.Αν πηγαίναμε μονοι μας θα επελεγα αρχες Ιουλιου...τη θεωρω ιδανικη εποχη για διακοπες.

 

βασικα με νοιαζει να περασουν καλα τα πιτσιρικια...αν περνανε αυτά καλα θα περναμε και οι ενηλικες καλα.Ολα τα αλλα τα αντιμετωπίζω...γκρινιες και βαρεμαρα των παιδιων δεν αντεχω.

 

Τα παιδάκια σου θα περάσουν φανταστικά, αυτό μπορώ να στο εγγυηθώ;) Καλές διακοπές:!:

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Πέρσι είχα πάει διακοπές στην Αλόννησο. Ήταν από τις πιο ήρεμες διακοπές που έχω κάνει. Το νησί ήσυχο, με πολλές παραλίες και καλό κόσμο. Οι τιμές "Αθηναϊκές" και τα δωμάτια σε καλές τιμές επίσης και με πολύ καλούς ιδιοκτήτες. Μετά τις 11-12 το βράδυ άδειαζε και γενικότερα απαγόρευαν στις καφετέριες και τα λίγα μπαρ να έχουν δυνατά τη μουσική για να μην ενοχληθούν οι φώκες που κολυμπούσαν αρκετά κοντά στο νησί. Το "δύσκολο" είναι να φτάσεις. Εμείς πήραμε αμάξι από Αθήνα και κάναμε μίαμιση ώρα και μετά ήταν άλλες 3 (νομίζω) ώρες με το καράβι. Τα εισιτήρια μας βγήκαν οικονομικά γιατί τα κλείσαμε με προσφορά τηλεφωνικής εταιρίας (πληρώσαμε μόνο το "πήγαινε").

Ωστόσο θεωρώ ότι αν είναι μεγάλη η οικογένεια, καλύτερα να περιοριστούμε στην ηπειρωτική χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Demi1981, επειδή τα μικρά παιδάκια μας είναι σχεδόν συνομίληκα, νομίζεις ότι ενδείκνυται τέτοιου είδους μέρος και για αυτές τις ηλικίες?

 

Θα σου πω πως το σκέφτηκα εγώ γιατί είχα και εγώ ενδοιασμούς για την μικρή. Φέτος με τα παιδιά μου πλήρωσα μέσο όρο την ημέρα 130 (η μικρή επειδή είναι κάτω των 2 ήταν δωρεάν). Του χρόνου για την ίδια εποχή πληρώνω 220. Οπότε σύμφωνα με τον προϋπολογισμό μου δύσκολα θα πάω του χρόνου. Στην μικρή είχα πάρει ένα εκπληκτικό σωσίβιο (ήμουνα σίγουρη ότι θα ήταν όλη μέρα στην πισίνα) και την περισσότερη ώρα της την πέρναγε στην παιδική που είχε βάθος 0.50, πάτωνε δηλαδή (μόνη της) υπό την επίβλεψή μας βέβαια. Την υπόλοιπη ώρα ήταν στις νεροτσουλήθρες :shock: Φυσικά δεν μπορούσε να ακολουθήσει για πολλή ώρα τις δραστηριότητες που είχαν για παιδιά, βαριόταν, οπότε άφηνα το μεγάλο εκεί γιατί είχε ξετρελαθεί και την μικρή την πήγαινα στις κούνιες που ήταν ακριβώς δίπλα και τα 3/4 των παιχνιδιών που είχε μέσα ήταν για μωρά. Οπότε και τα δύο περνάγανε τέλεια. Φυσικά αν τα μικρά μας ήταν 1-2 χρόνια μεγαλύτερα σίγουρα θα ήταν πιο ξεκούραστα για εμάς, αλλά όπου και αν πάμε αναγκαστικά δεν θα είμαστε από πίσω:wink:

 

Το ξενοδοχείο πάντως έχει προβλέψει για τα μωρα. Πχ διαθέτει αλεσμένο φαγητό και το μεσημέρι και το βράδυ (εμείς δεν το χρειαστήκαμε), έχει παιδικά καθισματάκια για φαγητό, διαθέτει παρκοκρέβατα, έχει τις παιδικές κούνιες και παιδικές πισίνες, οπότε ναι θεωρώ ότι και τα μωρά μπορούν να περάσουν εκπληκτικά, έχει τις προδιαγραφές και τις ανέσεις το ξενοδοχείο για να το πετύχουμε αυτό.

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου πω πως το σκέφτηκα εγώ γιατί είχα και εγώ ενδοιασμούς για την μικρή. Φέτος με τα παιδιά μου πλήρωσα μέσο όρο την ημέρα 130 (η μικρή επειδή είναι κάτω των 2 ήταν δωρεάν). Του χρόνου για την ίδια εποχή πληρώνω 220. Οπότε σύμφωνα με τον προϋπολογισμό μου δύσκολα θα πάω του χρόνου. Στην μικρή είχα πάρει ένα εκπληκτικό σωσίβιο (ήμουνα σίγουρη ότι θα ήταν όλη μέρα στην πισίνα) και την περισσότερη ώρα της την πέρναγε στην παιδική που είχε βάθος 0.50, πάτωνε δηλαδή (μόνη της) υπό την επίβλεψή μας βέβαια. Την υπόλοιπη ώρα ήταν στις νεροτσουλήθρες :shock: Φυσικά δεν μπορούσε να ακολουθήσει για πολλή ώρα τις δραστηριότητες που είχαν για παιδιά, βαριόταν, οπότε άφηνα το μεγάλο εκεί γιατί είχε ξετρελαθεί και την μικρή την πήγαινα στις κούνιες που ήταν ακριβώς δίπλα και τα 3/4 των παιχνιδιών που είχε μέσα ήταν για μωρά. Οπότε και τα δύο περνάγανε τέλεια. Φυσικά αν τα μικρά μας ήταν 1-2 χρόνια μεγαλύτερα σίγουρα θα ήταν πιο ξεκούραστα για εμάς, αλλά όπου και αν πάμε αναγκαστικά δεν θα είμαστε από πίσω:wink:

 

Το ξενοδοχείο πάντως έχει προβλέψει για τα μωρα. Πχ διαθέτει αλεσμένο φαγητό και το μεσημέρι και το βράδυ (εμείς δεν το χρειαστήκαμε), έχει παιδικά καθισματάκια για φαγητό, διαθέτει παρκοκρέβατα, έχει τις παιδικές κούνιες και παιδικές πισίνες, οπότε ναι θεωρώ ότι και τα μωρά μπορούν να περάσουν εκπληκτικά, έχει τις προδιαγραφές και τις ανέσεις το ξενοδοχείο για να το πετύχουμε αυτό.

 

Σ' ευχαριστώ! Θα το τολμήσω λογικά του χρόνου...

Link to comment
Share on other sites

στο τελος αυγουστου(πρωτα ο θεος) λεω να παμε με τη μικρη μας χαλκιδικη για 3-4 μερες.η μικρη μας εχει ταλαιπωρηθει πολυ και θελω λιγο να χαρει.θα ηθελα κατι σχετικα οικονομικο,διπλα στη θαλασσα που να εχει και κανενα παιχνιδακι για τη μικρη.θελω δηλαδη να περασει τελεια το παιδι.εχετε κατι να μου προτεινετε?

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχουμε γυρίσει όλα τα ωραία ηπειρωτικά παραθαλάσσια μέρη της χώρας με το παιδί, φετος ειπαμε να το τολμήσουμε για νησί. Κοίταζα για Κυκλάδες αλλά τα ακτοπλοικά ήταν αρκετά τσιμπιμένα και από θάλασσες εκεί που κοιτάζαμε μέτρια πράγματα.

 

Οπότε αποφασίσαμε να πάμε στη Κεφαλονιά που έχει φτηνά ακτοπλοικά, είναι νησί, έχει φανταστικές παραλίες (έτσι λένε τουλάχιστον) και αρκετό πράσινο. Ελπίζω να μη μας απογοητεύσει!

 

Φοινικούντα είναι τέλεια για οικογένεια, το συστήνω με τα χίλια! Το χωριό είναι όμορφο, οι παραλίες μια χαρά και όλα ξεκούραστα. Αν θέλετε σπίτι δίπλα στη θάλασσα να κοιτάτε σπίτια από τη μεριά που είναι τα κάμπινγκ-δε θυμάμαι πώς λέγεται η περιοχή.

 

Φυσικά είναι τέλεια και στο Πήλιο (πιο ακριβά από Φοινικούντα βέβαια) μας άρεσε πολύ το Χορευτό εκτός από τον Άγιο Ιωάννη, Πρέβεζα συμπαθητικά (δε θα ξαναπήγαινα δηλαδή για μια φορά ήταν οκ).

 

Αυτά είναι τα ηπειρωτικά μέρη που έχουμε πάει με το παιδί. Ελπίζω από εδώ και πέρα να έχουμε πολλά νησιά στον κατάλογό μας.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχουμε γυρίσει όλα τα ωραία ηπειρωτικά παραθαλάσσια μέρη της χώρας με το παιδί, φετος ειπαμε να το τολμήσουμε για νησί. Κοίταζα για Κυκλάδες αλλά τα ακτοπλοικά ήταν αρκετά τσιμπιμένα και από θάλασσες εκεί που κοιτάζαμε μέτρια πράγματα.

 

Οπότε αποφασίσαμε να πάμε στη Κεφαλονιά που έχει φτηνά ακτοπλοικά, είναι νησί, έχει φανταστικές παραλίες (έτσι λένε τουλάχιστον) και αρκετό πράσινο. Ελπίζω να μη μας απογοητεύσει!

 

Φοινικούντα είναι τέλεια για οικογένεια, το συστήνω με τα χίλια! Το χωριό είναι όμορφο, οι παραλίες μια χαρά και όλα ξεκούραστα. Αν θέλετε σπίτι δίπλα στη θάλασσα να κοιτάτε σπίτια από τη μεριά που είναι τα κάμπινγκ-δε θυμάμαι πώς λέγεται η περιοχή.

 

Φυσικά είναι τέλεια και στο Πήλιο (πιο ακριβά από Φοινικούντα βέβαια) μας άρεσε πολύ το Χορευτό εκτός από τον Άγιο Ιωάννη, Πρέβεζα συμπαθητικά (δε θα ξαναπήγαινα δηλαδή για μια φορά ήταν οκ).

 

Αυτά είναι τα ηπειρωτικά μέρη που έχουμε πάει με το παιδί. Ελπίζω από εδώ και πέρα να έχουμε πολλά νησιά στον κατάλογό μας.

 

 

 

Δεν θα απογοητευτειτε στην Κεφαλονιά. Οι παραλίες ειναι τέλειες, όπως σε όλα τα νησιά του Ιονίου άλλωστε. Έχει πολύ πράσινο και αρκετά μέρη να δείτε. Μην παραλείψετε να επισκεφτείτε τη λίμνη της Μελισσάνης και το σπήλαιο της Δρογκαράτης με τους σταλακτίτες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στην αθυτο εχει παει κανεις;

 

Έχω πάει εγώ. Ωραίο χωριό, χάλια θάλασσα. Για Χαλκιδική δε λέει τίποτα. Την Αμμουλιανή την έχετε σκεφτεί; Λένε πως είναι πολύ βολικά για μικρά παιδιά. Ή Πήλιο από τη μεριά του Παγασητικού, πχ στο Χόρτο; Κάτι σαν αυτό, μπροστά ακριβώς στη θάλασσα, με τις ταβέρνες δίπλα http://www.lefkotheastudios.gr/

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο πόδι ωραία είναι η θάλασσα στο ποσείδι, όχι όμως μέσα στο χωρίο, στην παραλία που είναι μετά το camping του Πανεπιστημίου.

Γενικά η Χαλκιδική έχει φοβερές παραλίες, οι περισσότερες έχουν καθαρά νερά-ζεστά-ρηχά, ότι πρέπει για οικογενειακές διακοπές!

Link to comment
Share on other sites

Πρυτάνευσε η λογική, ζυγίσαμε τη βολή μας και τις ανάγκες μας και κλείσαμε στον Άγιο Νικόλαο Αιδηψού, στη Βόρεια Εύβοια. Δεν ήθελα να εξαρτώμαι από τη θάλασσα με μικρά παιδιά, θα βρίσκομαι στην Αθήνα και το αμέσως προηγούμενο διάστημα και η επιλογή αυτή ελπίζω πως θα μας δικαιώσει.

 

Βρήκα και έκλεισα αυτό

 

http://effieshouse.gr/

 

 

σε εξαιρετική τιμή για αυτό που βλέπω. Η ιδιοκτήτρια μου έλυσε όλες τις απορίες τηλεφωνικά, το χωριό είναι κοντά, η πόλη της Αιδηψού επίσης και η απόλυτη ησυχία με την ιδιωτική παραλία στα πόδια μας είναι αυτό που χρειαζόμαστε και ας αναγκαζόμαστε να οδηγούμε 2-3 χιλιόμετρα για φαγητό, καφέ, παιδική χαρά κ.λπ.

 

 

Μιας και επέστρεψα χθες και καθώς η Demi ήθελε ενημέρωση να αναφέρω πως το συγκεκριμένο κατάλυμα είναι το πιο σωστά μελετημένο δωμάτιο που έχω μείνει ποτέ!

Πρώτα πρώτα το κατάλυμα είναι καινούργιο, με ότι αυτό συνεπάγεται. Προφανώς δε, το συντηρούν σωστά χωρίς εκπτώσεις και εξακολουθεί να φαίνεται και να είναι καινούργιο. Το κλιματιστικό σε σημείο που να μη χτυπάει τα κρεβάτια, κάγκελα για τα κρεβάτια της κουκέτας, παράθυρα με σίτες για να γλιτώνεις το μαρτύριο των κουνουπιών, οργανωμένη σωστά η κουζίνα, μεγάλο ψυγείο, μεγάλη απλώστρα, τέντες χωριστές στο κάθε δωμάτιο, μεγάλη τραπεζαρία στο μπαλκόνι, σκούπα-φαράσι-σφουγγαρίστρα-κουβάς σε κάθε δωμάτιο (να μαζεύουμε τα νερά απ το μπάνιο βρε αδελφέ!), ακόμα και σιφώνι κάτω απ τον σωλήνα του κλιματιστικού ώστε να μη γεμίζει το μπαλκόνι νερά! Μέχρι και μυγοσκοτώστρα είχε στο δωμάτιο!

 

Μείναμε 5 βράδια, στα μισά της διαμονής αλλάχτηκαν σεντόνια/πετσέτες και έγινε καθαριότητα. Προσωπικά μου φάνηκε μια χαρά καθώς απ τη στιγμή που υπήρχε "εξοπλισμός" καθαριότητας, με 2 μικρά παιδιά που μονίμως μασουλάνε, δεν μου ηταν κόπος να κάνω ένα πέρασμα.

 

Η παραλία ακριβώς μπροστά, είναι ιδιωτική. Οι ξαπλώστρες και οι ομπρέλες επαρκούν για όλους (προφανώς μιλάμε για 2 ανά δωμάτιο, τα παιδιά σπάνια βγαίνουν απ το νερό ή εγκαταλείπουν την άμμο), υπάρχουν τραπεζάκια με υποδοχή για ποτήρια καθώς και τασάκι πάνω σε κάθε ομπρέλα!

Επειδή η θάλασσα στην είσοδό της έχει πέτρες (όχι βράχους, πέτρες), υπάρχουν 3 "ανοιγμένα" μονοπάτια για να περνάς. Αν έχετε συνηθίσει σε απολύτως αμμώδεις παραλίες, θα σας φανεί εκνευριστικό που για 4 βήματα πατάς σε πετραδάκια αλλά από εκεί και έπειτα έχει άμμο.

Το θετικό με την παρουσία πέτρας είναι η πλούσια ζωή πάνω σε αυτές. Η κόρη μου είχε την ευκαιρία να δει καβουράκια να κατοικούν τα κοχύλια διαφόρων μορφών και μεγεθών. Φυσικά έμαθε πως αυτά τα πετάμε πάλι μέσα και μαζί ψάχναμε την ακτή για ανοιγμένα κοχύλια τα οποία και πήραμε μαζί μας ως ενθύμια.

Το καλό με την ιδιωτική παραλία (επιπλέον όλων των άλλων) είναι πως γνωρίζεις νέους ανθρώπους, άλλες κουλτούρες και ζωές. Ήταν οι πιο κοινωνικές διακοπές μας! Τόσο η μεγάλη, όσο ακόμα και ο μικρός, βρήκαν παρέα για παιχνίδι!

 

Το μονοπάτι προς την παραλία, ανάμεσα σε ελιές, επίσης υπερ-φροντισμένο, ενώ στην είσοδο του καταλύματος υπάρχουν 2 ντουζιέρες που σε απαλλάσσουν από την άμμο.

Το πάρκινγκ, επίσης φροντισμένο, αρκετό για όλους και σκεπασμένο με αντιηλιακό δίχτυ. Όλοι οι εξωτερικοί χώροι, μελετημένοι να μη γλιστράνε.

 

Εμείς, για τη μορφή διακοπών που ενδιαφερόμασταν, μείναμε τρομερά ευχαριστημένοι.

Συνοπτικά, είναι απ τις περιπτώσεις που το κατάλυμα κάνει τον προορισμό και όχι το αντίστροφο (αν και το να ξυπνάς και να βλέπεις το απέραντο γαλάζιο της θάλασσας, είναι από μόνο του θαυμάσιο!

 

Demi, αν χρειάζεσαι άλλες χρηστικές πληροφορίες σχετικά με την διαδρομή, την ευρύτερη περιοχή κ.λπ. πες μου!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο ποδι που εχει πολυ καλη θαλασσα?η εστω στο δευτερο

 

Είσαι από Βόρεια Ελλάδα; Αν όχι, δεν αξίζει να ανέβεις Χαλκιδική, αυτά που ζητάς θα τα βρεις άνετα στην Εύβοια ή στο Πήλιο. Πιθανότατα και προς Πελοπόννησο, αλλά προς τα εκεί δεν τα ξέρω τα μέρη.

Link to comment
Share on other sites

στην αθυτο εχει παει κανεις;

 

Η αθυτος ειναι αν οχι το ομορφοτερο απο τα πιο ομορφα χωρια της χαλκιδικης κατα την γνωμη μου βεβαια...επειδη ομως δν ειναι ολες οι παραλιες της καλες πρεπει να ξερεις που θα πας...αν πας για το μπιτς μπαρ πουντα θα βρεις μια πολυ ωραια κλειστη παραλια..εμεις παμε κ αυθημερον μιας κ τις καθημερινες σε 45-50' εισαι εκει... Το κακο αν θες να μεινεις εινσι οτι θα πρεπει να παιρνεις αυτοκινητο για να πας παραλια καθως το χωριο εινσι ψηλα χτισμενο κι οχι πανω στη θαλασσα...

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια πρωτο ποδι σκεφτομαι για πιο κοντα

 

Τότε δες για Ποσείδι, που σου είπε και η άλλη κοπέλα ή για Πολύχρονο-Χανιώτη-Πευκοχώρι. Για δεύτερο πόδι, Νέο Μαρμαρά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...