Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα όρια της τέχνης - Επίδαυρος!!


Recommended Posts

Τους άλλους θα τους πάρουν με φορτωτική...Σιγά μην παραιτηθούν

Καλό!Είσαι σε φόρμα!

 

Εγώ πάλι κορίτσια, προτιμώ ορίτζιναλ καταστάσεις. Την τέχνη του Σειρηνάκη πχ, να ενισχύσουμε και τους εγχώριους δημιουργούς...

 

Βέβαια περί ορέξεως...χλαμύδα

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι αυτό συνιστά τεράστια προσβολή..Στη ΄χωρα που γέννησε το θέατρο αν μη τι άλλο...Θα σταθούν αυτές οι γελοιότητες πλάι σε μια τραγωδία του Σοφοκλή? Ανατριχιάζω..με την κατρακύλα μας.Αυτά τα σαϊνια της κυβέρνησης, αυτος ο Μπαλτάς απόφοιτος κολλεγίου, πρέπει να έφαγε μεγάλο μπούλινγκ στο σχολείο για να πάθει παράκρουση αριστεροσύνης και δήθεν κουλτούρας..Ντράπηκα πολύ..Και λυπήθηκα για τα δυστυχισμένα ζωάκια που τα πετάνε στον αέρα..τα παλλόμενα πέη είναι αυτό που φαίνεται..@@@@ ριές. συγνώμη κιόλας..για τα δύστυχα ζώα είναι στυγνή κακοποίηση..αδίκημα ποινικό που διώκεται..απλά πράγματα..ντροπή τους..πόσο πάτο πια θέλουν να μας πάνε..

 

babycobra

Ο Μπαλτας ειναι αποφοιτος του ΜΕΤΣΟΒΙΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ και ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ σε αυτο.

 

Θα σε λυπησω αλλα το προνομιο των αποφοιτων κολλεγιων υπουργων ηταν της προηγουμενης κυβερνησης της ΝΔ και οχι του ΣΥΡΙΖΑ.

Οπως αλλωστε ειναι και οι αρχηγοι τους.

πχ Μητσοτακης και Σαμαρας , εκτος Μειμαρακη.

 

Σχετικα με το θεμα συμφωνω οτι ειναι ακρως προσβλητικη η επιλογη ενος Βελγου για διευθυντη του Ελληνικου φεβισταλ και κυριως η μετανομασια του σε διεθνες. Ναι ειναι τεραστια προσβολη . Και απορω ενας υπουργος του επιπεδου του Μπαλτα , πως εκανε τετοια επιλογη.

 

Οσο για τις παραστασεις του με τα παλλομενα....και τους οργασμους, τι να πω. :shock::oops::shock:

Ειμαι της κλασσικης τεχνης και λιγο πουριτανη.

Για τα γατακια απλα ηταν βαρβαρο.

Link to comment
Share on other sites

babycobra

Ο Μπαλτας ειναι αποφοιτος του ΜΕΤΣΟΒΙΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ και ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ σε αυτο.

 

Θα σε λυπησω αλλα το προνομιο των αποφοιτων κολλεγιων υπουργων ηταν της προηγουμενης κυβερνησης της ΝΔ και οχι του ΣΥΡΙΖΑ.

Οπως αλλωστε ειναι και οι αρχηγοι τους.

πχ Μητσοτακης και Σαμαρας , εκτος Μειμαρακη.

 

Σχετικα με το θεμα συμφωνω οτι ειναι ακρως προσβλητικη η επιλογη ενος Βελγου για διευθυντη του Ελληνικου φεβισταλ και κυριως η μετανομασια του σε διεθνες. Ναι ειναι τεραστια προσβολη . Και απορω ενας υπουργος του επιπεδου του Μπαλτα , πως εκανε τετοια επιλογη.

 

Οσο για τις παραστασεις του με τα παλλομενα....και τους οργασμους, τι να πω. :shock::oops::shock:

Ειμαι της κλασσικης τεχνης και λιγο πουριτανη.

Για τα γατακια απλα ηταν βαρβαρο.

 

To να είναι κάποιος απόφοιτος του Πολυτεχνείου και καθηγητής σε αυτό δηλώνει πως ναι έχει ένα επίπεδο, σε γνωστικό αντικείμενο..

από εκεί και πέρα το γενικότερο επίπεδο του συγκεκριμένου υπουργού αναλώνεται σε προσωπικές ιδεοληψίες που προσπαθεί να τις εφαρμόσει ανεπιτυχώς και στην πράξη...

εγώ δεν απορώ καθόλου που έκανε την συγκεκριμένη επιλογή, μόνο αυτός θα μπορούσε να την κάνει..

από εκεί και πέρα ο Φαμπρ παραιτήθηκε (ευτυχώς για εμάς) και την θέση ανέλαβε Ελληνα δημιουργός.. για το επίπεδο τώρα του Φαμπρ πέρα από όλα τα άλλα αρκεί να πω πως ούτε καν παραιτήθηκε στον πολιτικό προιστάμενό του που ήταν ο Μπαλτάς αλλά σε συνάδελφό του...

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

ίσως κάνω λάθος ότι έχει τελειώσει το κολλέγιο. μεταξύ μας καλό θα ήταν είναι το καλύτερο σχολείο της χώρας, μακάρι να μπορούσα να στείλω τις κόρες μου...η επιλογή του αυτή, ατυχής είναι ευφημισμός, καταδεικνύει ότι δεν είναι επαρκής για τη θέση αυτή..πόσω μάλλον όταν την υποστηρίζει..ιδού..http://newpost.gr/politiki/525945/mpaltas-apotelesma-syntonismenhs-epitheshs-h-paraithsh-fampr

 

Επίσης οι επιλογές στην πολιτική καταστρέφουν καταξιωμένους επιστήμονες..θυμίζω ότι ο Παυλόπουλος - που κατέληξε Πάκης- ήταν από τους καλύτερους καθηγητές στη νομική. γέμιζε αμφιθέατρα. τον έχω ακούσει σε διάλεξη ως καθηγητή, είναι εξαιρετικός επιστημονας και ομιλητής..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κρατησε μερικες επιφυλαξεις για αυτα που γραφει η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ , οσο και να θελεις να τα πιστεψεις. Ειναι γνωστη η πολιτκη της τοποθετηση και η "αντικειμενικοτητα" της με το ΣΥΡΙΖΑ.

 

Δες εδω

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82_%CE%9C%CF%80%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%AC%CF%82

 

Εδω υπαρχουν ολα τα βιογραφικα των πολτικων,

ψαξε να δεις.

Και οχι μονο. ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΨΑΞΕΙς.

 

Επισης αντιστοιχα τμηματα σε κολλεγια με αυτα του ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ δεν υπηρχαν εδω στην ΕΛΛΑΔΑ. Δεν ξερω σημερα τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια συγνώμη, αλλά είναι άλλο το ελληνοαμερικάνικο κολλέγιο που έχει δημοτικό-γυμνάσιο-λύκειο και άλλο το "χ" κολλέγιο για μεταλυκειακές σπουδές. Δηλ. εμένα όταν κάποιος μου πει "τελείωσα το κολλέγιο" καταλαβαίνω ότι πήγε σχολείο μέχρι τα 18 εκεί.

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

Είναι υβρις να παίρνεις το ψόφιο γατί από τα σκουπίδια και να το κρεμάς στα τσιγκέλια.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Είναι υβρις να παίρνεις το ψόφιο γατί από τα σκουπίδια και να το κρεμάς στα τσιγκέλια.

 

Προφανώς αυτό δεν ισχύει για την κυβέρνηση και τις επιλογές της... προφανώς τον βρήκαν πολύ κατάλληλο για την θέση!!!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...