Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

prooraki 24&i1 750 gr


Recommended Posts

κοριτσαρες τα δεδομενα αλαξαν σημερα μ ζητησαν αυριο να παω και εγω και ο αντρας μου θα γινει ενα συμβουλιο και πρεπει να ειμαστε και εμεις!και το καλυτερο??εμεις θα παρουμε την αποφαση για τον μικρουλι μας σε εμας επεσε ο κληρος γιατι απο τα λιγα που μ ειπαν ειναι οτι ειναι πολυ επικυνδηνη η αεροδιακομιδη και μπορει το παιδι να μην φτασει ποτε αθηνα αρα η μενει εδω και παμε συντιριτηκα οπως μ ειπε η ρισκαρουμε κ παμε αθηνα και οτι γινει που και να φτασουμε δεν μ λενε οτι αν κανουμε το χειρουργειο θα ειναι καλα το μωρο μετα μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα δηλαδη και την αποφαση πρεπει να την παρω εγω!εχω τρελαθει απο οτι καταλαβαινετε να δω φυσικα τι θα μ πει ο διευθηντης αυριο και θα τους πω να το σκεφτω και να τους απαντησω πρωτα ομως να ξερω ολα τα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσαρες τα δεδομενα αλαξαν σημερα μ ζητησαν αυριο να παω και εγω και ο αντρας μου θα γινει ενα συμβουλιο και πρεπει να ειμαστε και εμεις!και το καλυτερο??εμεις θα παρουμε την αποφαση για τον μικρουλι μας σε εμας επεσε ο κληρος γιατι απο τα λιγα που μ ειπαν ειναι οτι ειναι πολυ επικυνδηνη η αεροδιακομιδη και μπορει το παιδι να μην φτασει ποτε αθηνα αρα η μενει εδω και παμε συντιριτηκα οπως μ ειπε η ρισκαρουμε κ παμε αθηνα και οτι γινει που και να φτασουμε δεν μ λενε οτι αν κανουμε το χειρουργειο θα ειναι καλα το μωρο μετα μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα δηλαδη και την αποφαση πρεπει να την παρω εγω!εχω τρελαθει απο οτι καταλαβαινετε να δω φυσικα τι θα μ πει ο διευθηντης αυριο και θα τους πω να το σκεφτω και να τους απαντησω πρωτα ομως να ξερω ολα τα δεδομενα

 

 

μακαρι η αποφαση σας να ναι η πιο σωστη...σε τρομερο διλλημα σας εβαλαν...αντε τωρα να αποφασισεις...ουφ...ευχομαι να δεις ενα ονειρο σημερα που να σε καθοδηγησει...μονο αυτο...:oops:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες τα δεδομενα αλαξαν σημερα μ ζητησαν αυριο να παω και εγω και ο αντρας μου θα γινει ενα συμβουλιο και πρεπει να ειμαστε και εμεις!και το καλυτερο??εμεις θα παρουμε την αποφαση για τον μικρουλι μας σε εμας επεσε ο κληρος γιατι απο τα λιγα που μ ειπαν ειναι οτι ειναι πολυ επικυνδηνη η αεροδιακομιδη και μπορει το παιδι να μην φτασει ποτε αθηνα αρα η μενει εδω και παμε συντιριτηκα οπως μ ειπε η ρισκαρουμε κ παμε αθηνα και οτι γινει που και να φτασουμε δεν μ λενε οτι αν κανουμε το χειρουργειο θα ειναι καλα το μωρο μετα μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα δηλαδη και την αποφαση πρεπει να την παρω εγω!εχω τρελαθει απο οτι καταλαβαινετε να δω φυσικα τι θα μ πει ο διευθηντης αυριο και θα τους πω να το σκεφτω και να τους απαντησω πρωτα ομως να ξερω ολα τα δεδομενα

Κοριτσαρα και πάλι ψυχραιμία. Εννοείται πως εσεις θα αποφασίσετε και εσείς θα υπογράψετε.

Αντί να αγχώνεσαι σκέψου ότι θες να ρωτήσεις κσι γραψτα να μην τα ξεχάσεις.

Είμαι σίγουρη ότι εκείνη τη στιγμή θα ξέρεις τι να κάνεις απλά μη φοβηθείς να το πεις δυνατά.

Όλα θα γίνουν όπως πρέπει να γίνουν να είσαι σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια εχθές ήμουν πολύ χάλια και δεν μπήκα καθόλου! τελικά δεν μας ζήτησαν την γνώμη μας σε τίποτα!το παιδί δεν μπορεί να ταξιδέψει πρώτον γιατί δεν βρίσκει κανένα όφελος ο νευροχειρούργος λέει οτι δεν θα προσφέρει καποιο όφελος στο μωρό γιατι το αιματομα στο κεφαλι ειναι παντου και μεσα στον εγκεφαλο και εκει δεν μπορει να παρέμβει μονο στο κόκαλο μπορει και αυτο δεν βοηθαει καπου!και δευτερον το μωρο εχει πολλα προβληματα που ειναι αδυνατον και να ταξιδεψει αλλα και να χειρουργιθει!με λιγαα λόγια μας ειπαν οτι ο παναγιωτάκης δεν εχει πολλες πιθανότητες να ζήσει το βλέπουν πολύ δυσκολο και αν τελίκα ζήσει θα εχει μονο μια καρδουλα που θα χτυπαει και τιποτα άλλο ο εγκεφαλος εχει καταστραφει και αυτο καθηστα αδύνατον μ ειπαν αυτο το μωρο να ειναι γερο αργοτερα!και ευχονται για το καλυτερο για εκείνον να φυγει....καταλαβαίνετε πως μπορει να ειμαι ετσι¨?χαλια χαλια χαλια χαλια....ουτε στον χειροτερο εχθρο σου να μην τυχει κατι τετοιο!ειμαι πολυ πληγωμενη...μουδιασμενη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και πως να μην εισαι πελαγωμενη και μουδιασμενη;δεν ξερω πως θα πανε αλλα απο τη στιγμη που η καρδουλα αυτη χτυπα εσυ να εισαι εκει μαζι του γιατι σιγουρα σε νιωθει.τα λογια των γιατρων ειναι σκληρα αλλα ειναι η λογικη χωρις συναισθημα και πρεπει απλα να τους ακους εσυ να κανεις αυτο που λεει η καρδια σου.εδω μεσα εχω διαβασει πολλες ιστοριες με καλο και κακο τελος το μονο σιγουρο εκναι πως ποτε δεν ξερεις ...

Link to comment
Share on other sites

Τα μωράκια μας πρώτα είναι στην αγκαλιά του θεού μετά στη κοιλιά μας και μετά στην αγκαλιά μας.

Σε παρακαλώ μην εύχηθεις για ένα παιδί με σωληνάκια. Ευχησου ότι καλύτερο για το ίδιο το παιδι και μην σκέφτεσαι τον εαυτό σου πάρα μόνο το μωρο και την μεγάλη σου κόρη.

Θαύματα γίνονται και για μένα δεν έχει σημασία το ποσό θα πιστέψεις .

Αν όμως δεν γίνει να ξέρεις πως δεν ευθυνεσαι εσύ ,ο άντρας σου και κανένας γιατρός. Μέχρι πρόσφατα αυτές οι περιπτώσεις ήταν αποβολες.Εμείς οι άνθρωποι πάμε κόντρα στη φύση και ξεχνάμε ποιο είναι το φυσιολογικό και ποιο όχι

Ακόμη και ο μικρός μου που τα κατάφερε προσπαθώ να καταλάβω πως ,γιατί. ..

Όλοι οι άνθρωποι μεγάλοι και μωρά για να φύγουν από τη ζωή η για να κρατηθούν σε αυτή πρέπει να ξέρουν ότι τους αγάπησαν. Αυτό να κάνεις. ...Αγάπησε το όσο μπορείς και προσευχήσου.

Link to comment
Share on other sites

τον αγαπαω και μαλιστα πολυ και ας μην τον πηρα αγκαλια ας μην τον εζησα...τον αγαπαω ειναι το αιμα μου ειναι κομμάτι μου..δεν ξερω τιποτα ποια δεν ευχομαι τιποτα δεν ξερω τιποτα απλα περιμενω το επομενο κακο νεο...οποιο και αν ειναι αυτο..γιατι καλα νεα δεν περιμενω πια...αλλα του το ειπα οτι εγω τον αγαπαω και οτι ειμαι εδω...και δεν θα φυγω μεχρι το τελος..

Link to comment
Share on other sites

Α ρε καιτη.... Τι να πω? Υπομονη κ κουραγιο. Ας ευχηθούμε κ ας προσευχηθουμε για ενα γερο μωρο. Εγω αυριο θα πάω στην Αγία Ειρήνη που εχω ταξει την κορη μου. Θα αναψω ενα κερακι για τον παναγιωτακι μας. Να γινει ότι είναι καλύτερο για αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι τον αγαπας καιτουλα,μανουλα του εισαι...

δε μπορω να φανταστω ποσο υποφερεις..καμοια δεν μπορει...προσευχη κ ελπιδα φιλη μου...ενημερωνε μας για ολα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγα κοριτσάκι σήμερα στο μοναστήρι κ αναψα κερακι κ για τον Παναγιωτακι. Εχω κ ενα άλλο θεμα που ζητησα βοηθεια κ θα νηστεψω να πάρω το μηλαρακι. Ευχομαι τα καλύτερα για ολους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ και ευχομαι να πανε καλα ολα και σε σενα!με συγκίνησες πολυ με την πραξη σου!να σε εχει ο θεος καλα!

δεν χρειαζεται να με ευχαριστεις......το λιγοτερο που μπορω να κανω! μακαρι να γινει το θαυμα!

(στα κερια ηταν μια κυρια οχι καλογρια που μου ειπε οτι θεραπευτηκε απο καρκινο κ τωρα ξημεροβραδιαζεται στο μοναστηρι εθελοντικα.....ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΘΑΥΜΑΤΑ εχει κανει.....)

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου! να μας ενημερωνεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τα νεα μας ειναι τα ιδια!σταθερος ο μικρούλης αυτο που με συγκίνησε σημερα και ηθελα να σας το πω ειναι οτι εμαθα απο μια κοπελα μεσα στην μοναδα που ειμαστε μαζι οτι οταν πήγαινε να ταισει το μωρακι της ακουσε να λενε οτι πως γινεται αυτο το παιδακι να παλευει ακομα και να ειναι σταθερο πως γίνετε με όλα τα προβλήμετα που εχει να εχει τοσο καλο αξυγονο κτλ!αλλα αυτο δεν με συγκινησε οσο το οτι μ ειπε οτι μου τον προσεχουν παρα πολυ και ειναι τριφερες μαζι του του μιλάνε τον χαιδευουν στο κεφαλακι και γενικα ειναι πολυ τριφεροι μαζι του!ευχαριστω θεε μου που του φέρονται ομορφα αφου δεν μπορω εγω.....έστω και αν δεν τα καταφερει όπως μου λενε τουλαχιστον τις λιγες μερες και δυσκολες μερες της ζωης του να νιωσει την στοργη και την αγαπη....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τα νεα μας ειναι τα ιδια!σταθερος ο μικρούλης αυτο που με συγκίνησε σημερα και ηθελα να σας το πω ειναι οτι εμαθα απο μια κοπελα μεσα στην μοναδα που ειμαστε μαζι οτι οταν πήγαινε να ταισει το μωρακι της ακουσε να λενε οτι πως γινεται αυτο το παιδακι να παλευει ακομα και να ειναι σταθερο πως γίνετε με όλα τα προβλήμετα που εχει να εχει τοσο καλο αξυγονο κτλ!αλλα αυτο δεν με συγκινησε οσο το οτι μ ειπε οτι μου τον προσεχουν παρα πολυ και ειναι τριφερες μαζι του του μιλάνε τον χαιδευουν στο κεφαλακι και γενικα ειναι πολυ τριφεροι μαζι του!ευχαριστω θεε μου που του φέρονται ομορφα αφου δεν μπορω εγω.....έστω και αν δεν τα καταφερει όπως μου λενε τουλαχιστον τις λιγες μερες και δυσκολες μερες της ζωης του να νιωσει την στοργη και την αγαπη....

Εντάξει.... Κλαιω..... Να ειναι καλα τα κοριτσια που τον προσεχουν τοσο πολυ κ του δειχνουν αγάπη κ τρυφερότητα!

 

Ποσο πολύ σε καταλαβαινω.... 3μηνες που κατσαμε μεσα χαιρομουν παρα πολύ όταν την χαιδευαν κ της φεροτουσαν με τρυφερότητα.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάρες σημερα πάλι ο παναγιωτάκης τα ιδια σταθερος..βρηκα και τον νεογνολόγο που ηταν και στην γέννα μου και μιλήσαμε για ωρα λιγο πολυ μ ειπε οτι ξερω απλα την ωρα που μιλουσαμε ηρθε και ο γυναικολογος που ειχα στην πρώτη μου κόρη και ηξερε και την ιστορια μου με τον μικρουλι τωρα τελος πάντων τον ρώτησα να μ πει αν εχω προβλημα και απο τι μπορει να εγινε ολο αυτο εφόσον στην κόρη μ δεν ειχα κανενα προβλημα με τον τραχιλο μ τωρα πως εγινε!και μ ειπε κοριτσαρα μ δεν εχεις κανενα προβλημα ολο αυτο εγινε επιδι κόλλησα ενα μικρόβιο και αυτοματα η μητρα εκανε συσπασεις κ ανοιξε ο τραχηλος και λεει κ ο νεογνολογος οτι ναι γιατρε το μωρο γεννήθηκε με λοίμωξη και τα αμνιακα ηταν πρασινα και δύσοσμα!και λεω εγω τωρα τρεις βδομαδες στο νοσοκομειο ου νοσιλευομουν δεν το ήξεραν¨?δεν το ειδαν?δεν γινοναν να το προλαβω?εχω τρελαθει στα ερωτηματηκα εως τώρα ελεγα ετσι ηταν να γινει και κατηγορούσα το σωμα μ που με προδωσε τωρα ομως αναρωτιέμαι μήπως γινοταν κατι?μήπως εκαναν λαθος οι γιατροι?γιατι δεν ειναι οτι εγινε εγινε οχι εμενα ολο αυτο μ στοίχισε το μωρο μ το παιδι μ

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΗ τη στιγμη καλο ειναι να επικεντρωσεις στο μωρο την προσοχη σου. Μολις με το καλο τα πραγματα ηρεμησουν και εισαι σε καλυτερη φαση και το παιδι ειναι στο σπιτι, να δεις τι εφταιγε. Μπορεις παντα να ζητησεις τον ιατρικο σου φακελο απο τη νοσηλεια σου (γιατι μπηκες στο νοσοκομειο;) και να συμβουλευτεις δικηγορο. Δεν θελω ουτε να προδικασω τιποτε ουτε να σε αποθαρρυνω, αλλα αμφιβαλλω αν θα βγαλεις ακρη απο εκει. Κατα την ταπεινη μου αποψη συγκεντρωσου στο μωρο που σε χρειαζεται τωρα δυνατη και με κουραγια. Να κρατας σημειωσεις με ερωτησεις για την ωρα της ενημερωσης και να μην χανεις το κουραγιο σου. Η ιατρικη εξελισσεται καθημερινα και ολο και πιο πολλα προωρα τα καταφερνουν περιφημα, παρα τις αρχικες δυσοιωνες προβλεψεις. Απλως, να ξερεις, αυτο θα τραβηξει καιρο (μπορει ο μικρος να μεινει μεσα για μηνες). Γι αυτο κρατα γερα, σε εχει αναγκη, οπως και το αλλο σου παιδι στο σπιτι-μην το ξεχνας κι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΗ τη στιγμη καλο ειναι να επικεντρωσεις στο μωρο την προσοχη σου. Μολις με το καλο τα πραγματα ηρεμησουν και εισαι σε καλυτερη φαση και το παιδι ειναι στο σπιτι, να δεις τι εφταιγε. Μπορεις παντα να ζητησεις τον ιατρικο σου φακελο απο τη νοσηλεια σου (γιατι μπηκες στο νοσοκομειο;) και να συμβουλευτεις δικηγορο. Δεν θελω ουτε να προδικασω τιποτε ουτε να σε αποθαρρυνω, αλλα αμφιβαλλω αν θα βγαλεις ακρη απο εκει. Κατα την ταπεινη μου αποψη συγκεντρωσου στο μωρο που σε χρειαζεται τωρα δυνατη και με κουραγια. Να κρατας σημειωσεις με ερωτησεις για την ωρα της ενημερωσης και να μην χανεις το κουραγιο σου. Η ιατρικη εξελισσεται καθημερινα και ολο και πιο πολλα προωρα τα καταφερνουν περιφημα, παρα τις αρχικες δυσοιωνες προβλεψεις. Απλως, να ξερεις, αυτο θα τραβηξει καιρο (μπορει ο μικρος να μεινει μεσα για μηνες). Γι αυτο κρατα γερα, σε εχει αναγκη, οπως και το αλλο σου παιδι στο σπιτι-μην το ξεχνας κι αυτο...

 

Συμφωνώ απόλυτα με την θέση αυτη.Κι εγώ πιστεύω ότι αυτό που παίζει ρόλο τώρα είναι το παιδι.Στο είπα και άλλη φορά. ...Ενημερώσου ,διάβασε ακου αυτά που σου λενε γράφε τις απορίες σου αν τις ξεχνάς.

Προσωπικά έχω καταλάβει τι έφταιξε. Και είναι συνδυασμός πολλών και όχι ένα πράγμα .Όσο για τις λοιμώξεις υπάρχουν πολλές θεωρίες. Και εγώ άκουγα τον έναν να λέει ότι φταίει το ουρεοπλάσμα και άλλον όχι. Και πολλά άλλα...

Αν γίνει το θαύμα μέχρι να πάτε σπίτι θα περάσουν μήνες. Και τότε πίστεψε με δεν θα σε νοιαζει

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάρες σημερα πάλι ο παναγιωτάκης τα ιδια σταθερος..βρηκα και τον νεογνολόγο που ηταν και στην γέννα μου και μιλήσαμε για ωρα λιγο πολυ μ ειπε οτι ξερω απλα την ωρα που μιλουσαμε ηρθε και ο γυναικολογος που ειχα στην πρώτη μου κόρη και ηξερε και την ιστορια μου με τον μικρουλι τωρα τελος πάντων τον ρώτησα να μ πει αν εχω προβλημα και απο τι μπορει να εγινε ολο αυτο εφόσον στην κόρη μ δεν ειχα κανενα προβλημα με τον τραχιλο μ τωρα πως εγινε!και μ ειπε κοριτσαρα μ δεν εχεις κανενα προβλημα ολο αυτο εγινε επιδι κόλλησα ενα μικρόβιο και αυτοματα η μητρα εκανε συσπασεις κ ανοιξε ο τραχηλος και λεει κ ο νεογνολογος οτι ναι γιατρε το μωρο γεννήθηκε με λοίμωξη και τα αμνιακα ηταν πρασινα και δύσοσμα!και λεω εγω τωρα τρεις βδομαδες στο νοσοκομειο ου νοσιλευομουν δεν το ήξεραν¨?δεν το ειδαν?δεν γινοναν να το προλαβω?εχω τρελαθει στα ερωτηματηκα εως τώρα ελεγα ετσι ηταν να γινει και κατηγορούσα το σωμα μ που με προδωσε τωρα ομως αναρωτιέμαι μήπως γινοταν κατι?μήπως εκαναν λαθος οι γιατροι?γιατι δεν ειναι οτι εγινε εγινε οχι εμενα ολο αυτο μ στοίχισε το μωρο μ το παιδι μ

Δεν μπορεί στο νοσοκομείο να μην ήξεραν αν έχεις λοίμωξη..αλλά τι να προλάβεις, δεν νοσηλεύτηκες αφού έχανες αμνιακά υγρά? Αυτό σημαίνει ότι ήδη η λοίμωξη είχε προκαλέσει τρύπα στον σάκο. Δεν έπαιρνες αντιβιωση όσο νοσηλευόσουν?

Στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου λόγω πολλών επιπλοκών, πέρασα τρεις εβδομάδες στο νοσοκομείο. Κατά τις νοσηλείες μου, στο δωμάτιο υπήρχε πάντα κάποια κοπέλα που έχανε αμνιακά υγρά και ήταν ξάπλα, και πάντα ήταν λόγω λοίμωξης και έπαιρνε αντιβίωση. Είναι πολύ εύκολο να ανιχνευτεί η λοίμωξη απο εξέταση αίματος, δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν το ήξεραν.

Link to comment
Share on other sites

Οι προωροι τοκετοι λογω προωρων συσπασεων κατα 90 τις εκατο οφειλονται σε χοριοαμνιονιτιδα δηλ λοιμωξη. Το μικροβιο το ειχες πριν μπεις νοσοκομειο. Λογω του οτι ησουν σε μικρη εβδ προσπαθησαν να κραρησουν το μωρο μεσα γισ να ωριμασει οσο το δυνατον περισσοτερο με αντιβιωση ΣΙΓΟΥΡΑ. Μην αναλωνεσαι σε αυτα. Κ εγω γεννησα 31+6 λογω προωρων συσπασεων κ ρηξη αμνιακου σακου κ το απεδωσαν σε χοριοαμνιονιτιδα οι νεογνολογοι. Χωρις δυσοσμα υγρα χωρις θετικη καλλιεργεια. Σε εμενα δεν αναστελονταν οι συσπασεις γιατι ειχε ξρκινησει τοκετος κ εκανα επειγουσα καισαρικη. Ευχομαι το καλυτερο για το μικρο γλυκο Παναγιωτακη κ εσενα να σου δινει ο θεουλης δυναμη να τον στηριζεις κ να αντεχει η καρδουλα σου.

 

 

 

B]τ[/b]

Δεν μπορεί στο νοσοκομείο να μην ήξεραν αν έχεις λοίμωξη..αλλά τι να προλάβεις, δεν νοσηλεύτηκες αφού έχανες αμνιακά υγρά? Αυτό σημαίνει ότι ήδη η λοίμωξη είχε προκαλέσει τρύπα στον σάκο. Δεν έπαιρνες αντιβιωση όσο νοσηλευόσουν?

Στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου λόγω πολλών επιπλοκών, πέρασα τρεις εβδομάδες στο νοσοκομείο. Κατά τις νοσηλείες μου, στο δωμάτιο υπήρχε πάντα κάποια κοπέλα που έχανε αμνιακά υγρά και ήταν ξάπλα, και πάντα ήταν λόγω λοίμωξης και έπαιρνε αντιβίωση. Είναι πολύ εύκολο να ανιχνευτεί η λοίμωξη απο εξέταση αίματος, δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν το ήξεραν.

Link to comment
Share on other sites

καιτουλα μου μην αναλωνεσαι τωρα για το ποιος φταει...ασε να περασετε τη δυσκολη αυτη φαση κ μετα το ψαχνεις..μην σπαταλας την δυναμη σου στο να σκεφτεσαι ΚΑΙ ποιος φταιει...το μυαλο σου στον Παναγιωτακη κ στην οικογενεια σου..μετα αν ειναι ιατρικο λαθος κυνηγα τους,κ μην κατηγορεις τον εαυτο σου ή το σωμα σου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...