Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

prooraki 24&i1 750 gr


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια τι να πω αυτο το πραμα δεν ξερω που θα καταλιξει αλλα καθε μερα κρυο ζεστη θα τρελαθω κ εχω δρομο ακομα σημερα ενω πηγα με μαυρη καρδια στην μοναδα να φανταστητε ο αντρας μου δεν ηρθε με περιμενε στο αμαξι δεν αντεχε ουτε τους γιατρους να ακουσει λοιπον πηγα κ μου ειπαν οτι ο γιγαντακος μ σταθεροποιηθηκε οι εξετασεις του ειναι καλες κ αυριο θα μας κανουν και υπεριχο στο κεφαλι να δουμε τι γινεται με την αιμοραγια αρα την ξεπερασε την λοιμιξη το προβλημα ειναι να δουμε τι αφισε πισο τις τι κακο εκανε στο σπλανο μου παρακαλαω την παναγια να κανουν λαθος να γινει το θαυμα κ να μην του αφισε τιποτα οι γιατροι ειναι σχεδον σιγουρι οτι αποκλιετε να μην μασ αφισε κατι κ δεν θελω καν να το σκευτομαι αυτο που μ δινει δυναμη ειναι οτι σημερα ο πασασ μου μου εσφιξε το δαχτυλο με τα μικροσκοπικα του δαχτιλακια εκλεγα με λιγμουν οταν το εκανε κ του ειπα οτι ειμαι εδω και οτι θελει εκινος κ η παναγιτσα ας γινει η μαμα ειναι εδω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια τι να πω αυτο το πραμα δεν ξερω που θα καταλιξει αλλα καθε μερα κρυο ζεστη θα τρελαθω κ εχω δρομο ακομα σημερα ενω πηγα με μαυρη καρδια στην μοναδα να φανταστητε ο αντρας μου δεν ηρθε με περιμενε στο αμαξι δεν αντεχε ουτε τους γιατρους να ακουσει λοιπον πηγα κ μου ειπαν οτι ο γιγαντακος μ σταθεροποιηθηκε οι εξετασεις του ειναι καλες κ αυριο θα μας κανουν και υπεριχο στο κεφαλι να δουμε τι γινεται με την αιμοραγια αρα την ξεπερασε την λοιμιξη το προβλημα ειναι να δουμε τι αφισε πισο τις τι κακο εκανε στο σπλανο μου παρακαλαω την παναγια να κανουν λαθος να γινει το θαυμα κ να μην του αφισε τιποτα οι γιατροι ειναι σχεδον σιγουρι οτι αποκλιετε να μην μασ αφισε κατι κ δεν θελω καν να το σκευτομαι αυτο που μ δινει δυναμη ειναι οτι σημερα ο πασασ μου μου εσφιξε το δαχτυλο με τα μικροσκοπικα του δαχτιλακια εκλεγα με λιγμουν οταν το εκανε κ του ειπα οτι ειμαι εδω και οτι θελει εκινος κ η παναγιτσα ας γινει η μαμα ειναι εδω.....

ειναι δυσκολο,ακατορθωτο σχεδον αλλα προσπαθησε να χεις πιστη...εισαι ΜΑΝΑ με κεφαλαια,προσεχε τον εαυτο σου,για να δινεις κουραγιο στο μικρο σου..ελπιζω να πανε ολα καλα..κ να τους βγαλει ψευτες τους γιατρους και τους κανει να πιστεψουν στα θαυματα του Θεου κ των Αγιων..

Link to comment
Share on other sites

αμην παναγια μου αμην δεν ξερω αν ειμαι αξια θεε μου να μου δωσεις το θαυμα που περιμενω ομως προσευχομαι γιαυτο και υποσχομαι πως αν μου τον δοσεις θα τον προσεχω και θα τον μεγαλοσω με πολυ πολυ αγαπη θα ειμαι παντα φυλακας αγγελος του δωσε μ θεε μου το θαυμα κανε να ειναι γερος δεν φταιει ειναι αγνη ψυχουλα οπως ολα τα παιδακια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι να πω αυτο το πραμα δεν ξερω που θα καταλιξει αλλα καθε μερα κρυο ζεστη θα τρελαθω κ εχω δρομο ακομα σημερα ενω πηγα με μαυρη καρδια στην μοναδα να φανταστητε ο αντρας μου δεν ηρθε με περιμενε στο αμαξι δεν αντεχε ουτε τους γιατρους να ακουσει λοιπον πηγα κ μου ειπαν οτι ο γιγαντακος μ σταθεροποιηθηκε οι εξετασεις του ειναι καλες κ αυριο θα μας κανουν και υπεριχο στο κεφαλι να δουμε τι γινεται με την αιμοραγια αρα την ξεπερασε την λοιμιξη το προβλημα ειναι να δουμε τι αφισε πισο τις τι κακο εκανε στο σπλανο μου παρακαλαω την παναγια να κανουν λαθος να γινει το θαυμα κ να μην του αφισε τιποτα οι γιατροι ειναι σχεδον σιγουρι οτι αποκλιετε να μην μασ αφισε κατι κ δεν θελω καν να το σκευτομαι αυτο που μ δινει δυναμη ειναι οτι σημερα ο πασασ μου μου εσφιξε το δαχτυλο με τα μικροσκοπικα του δαχτιλακια εκλεγα με λιγμουν οταν το εκανε κ του ειπα οτι ειμαι εδω και οτι θελει εκινος κ η παναγιτσα ας γινει η μαμα ειναι εδω.....

Ευχομαι να πανε ολα καλα και ο μαχητης σας να ερθει γρηγορα γερος και δυνατος στο σπιτι σας.. Δυστυχως στην μοναδα ποτε δεν ξερουν τι θα γινει την επομενη μερα για αυτο δεν λενε περισσοτερα. Ενημερωνουν μονο για την παρουσα κατασταση χωρις πολλα πολλα.. Οσον αφορα τις λοιμωξεις δυστυχως ειναι ενα δυσκολο κεφαλαιο στις μοναδες .. Ευχομαι τα καλυτερα για εσας και το μωρακι σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενα πεπλο δυστιχιας εχει καλυψει το σπιτι μας ο αντρας μου το εχει παρει πολυ βαρια και κλαιει συνεχεια εγω προσπαθω να σταθω στα ποδια μου για την κορη μου για τον αντρα μου και για τον μικρο μου σημερα τα νεα ηταν αποκαρδιοτηκα το γιγαντακι μου δεν βγηκε αλοβητο απο την λοιμοξη κ την αιμοραγια εγινε υδροκεφαλος και δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο και τρεμω να μαθω αλλα θελω τωρα να φανταστητε η γιατρος σημερα μ ειπε οτι το καλυτερο θα ηταν να φυγει....τι ευκολο να το λες ....εγω δεν μπορω να το πω αν μκ μαυριζει η καρδια μου να βγεπω ετσι το κεφαλακι του τρομαζω....φοβαμαι...ομως ακομα και αυτο το κεφαλακι ειναι το κεφαλι του παιδιου μου...ποναωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

ενα πεπλο δυστιχιας εχει καλυψει το σπιτι μας ο αντρας μου το εχει παρει πολυ βαρια και κλαιει συνεχεια εγω προσπαθω να σταθω στα ποδια μου για την κορη μου για τον αντρα μου και για τον μικρο μου σημερα τα νεα ηταν αποκαρδιοτηκα το γιγαντακι μου δεν βγηκε αλοβητο απο την λοιμοξη κ την αιμοραγια εγινε υδροκεφαλος και δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο και τρεμω να μαθω αλλα θελω τωρα να φανταστητε η γιατρος σημερα μ ειπε οτι το καλυτερο θα ηταν να φυγει....τι ευκολο να το λες ....εγω δεν μπορω να το πω αν μκ μαυριζει η καρδια μου να βγεπω ετσι το κεφαλακι του τρομαζω....φοβαμαι...ομως ακομα και αυτο το κεφαλακι ειναι το κεφαλι του παιδιου μου...ποναωωωωωω

δεν εχω λογια...ολα πανω σου δυστυχως.ευτυχως εχεις κ τη κορουλα σου να περνεις δυναμη...παντως δεν εχει τελειωσει τπτ,να πιστευεις.το μωρο σου ειναι ζωντανο,ασε τους γιατρους να το λενε με τετοια ευκολια ''καλυτερα να φυγει''..αληθεια γλυκια μου τι εγινε κ γεννησες τοσο πρωωρα το μικρουλη σου?

Link to comment
Share on other sites

εχανα αμνιακα και μπηκα στο νοσοκομειο και εκει διαπιστοσαν οτι εχω και διαστολη τραχηλου ε εκατσα ξαπλα τρεις βρομαδες στο νοσοκομειο αλλα δυστιχος δεν αντεξαμε παραπανω ξεκινησαν οι πονοι εκαναν τα παντα να σταματισουν τον τοκετο αλλα ηταν αναποφευκτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή δύναμη κι από 'μένα! Δεν ξέρω αν πιστεύω στο Θεό αλλα πιστεύω ακράδαντα ότι κάποια μωρά είναι μαχητές κι έρχονται για να μείνουν! Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να φανταστω τον πονο σου γλυκια σου...ποναω μονο και μονο που τα διαβαζω οχι να τα ζω...δεν μπορω να φανταστω τι συναισθηματα εχεις..αυτο ειναι πολυ βαρυ!!Κανε οσο κουραγιο μπορεις και ΜΗΝ παψεις να ελπιζεις πανω απο ολα!Εχεις πολλους ανθρωπους να σας σκεφτονται και να προσευχονται το καλυτερο για εσας...ειναι κι αυτο μια παρηγορια...να μας γραφεις τα νεα σας..ειμαστε μαζι σας εστω κι απο μακρια...Σου στελνουμε δυναμη κι αγαπη!Μακαρι να τους διαψευσει ολους το αντρακι σας και να γινει το θαυμα!

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

σημερα στην ενιμερωση μου ειπαν οτι ειναι σταθερος με πολλα προβληματα ομως τα γνωστα και μου ειπαν οτι θα γινει διακομιδη στο παιδων στην αθηνα αυριο θα μ πουν με σιγουρια θα κανουν σιμβουλιο και θα με ενιμεροσουν αυριο τι να πω ειμαι παγμενη μ ειπαν οτι θα παμε για χειρουργιο να του βαλουν μια βαλβιδα στο κεφαλι για να αποροφισει το αιμα το υγρο δεν ξερω δεν καταλαβα κ πολλα αυριο θα μαθω περρισοτερα αυτο που με εχει ανχοσει ειναι για την μικρη που γιατι δεν ξερω αν γινει το χειρουργιο κ γυρισουμε πισο η θα μεινουμε ολους τους μηνες εκει και αυτο θα ειναι πολυ δυσκολο πολυ χερομαι για τον μικρουλι μ και θα παω ως την ακρη του κοσμου αλλα σκεφτομαι κ τον αντρα μ κ κυριος την ναταλιτσα μου τι θα κανει τοσο καιρο χορισ εμενα κ τι θα τις ππω εδω τρεις βδομαδες που εμινα μεσα στο νοσοκομειο επιρεαστηκε πολι ιταν θλημενη χαλια κ αμαν καναμε να το ξεπερασει οτι ελιπα κ ερχοταν να φανταστητε να με δει στο νοσοκομειο κ τις ιποσχεθηκα οτι δεν θα ξαναφυγω κ τωρα δεν ξερω τι να τιις πω δεν θελω να της διμιουργισω πσιχολογικα δεν ξερω μακαρι να παμε κ να γυρισουμε με τον γιγαντακο μ γρηγορα κ να ειναι καλα αυτο ειναι το βασικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα στην ενιμερωση μου ειπαν οτι ειναι σταθερος με πολλα προβληματα ομως τα γνωστα και μου ειπαν οτι θα γινει διακομιδη στο παιδων στην αθηνα αυριο θα μ πουν με σιγουρια θα κανουν σιμβουλιο και θα με ενιμεροσουν αυριο τι να πω ειμαι παγμενη μ ειπαν οτι θα παμε για χειρουργιο να του βαλουν μια βαλβιδα στο κεφαλι για να αποροφισει το αιμα το υγρο δεν ξερω δεν καταλαβα κ πολλα αυριο θα μαθω περρισοτερα αυτο που με εχει ανχοσει ειναι για την μικρη που γιατι δεν ξερω αν γινει το χειρουργιο κ γυρισουμε πισο η θα μεινουμε ολους τους μηνες εκει και αυτο θα ειναι πολυ δυσκολο πολυ χερομαι για τον μικρουλι μ και θα παω ως την ακρη του κοσμου αλλα σκεφτομαι κ τον αντρα μ κ κυριος την ναταλιτσα μου τι θα κανει τοσο καιρο χορισ εμενα κ τι θα τις ππω εδω τρεις βδομαδες που εμινα μεσα στο νοσοκομειο επιρεαστηκε πολι ιταν θλημενη χαλια κ αμαν καναμε να το ξεπερασει οτι ελιπα κ ερχοταν να φανταστητε να με δει στο νοσοκομειο κ τις ιποσχεθηκα οτι δεν θα ξαναφυγω κ τωρα δεν ξερω τι να τιις πω δεν θελω να της διμιουργισω πσιχολογικα δεν ξερω μακαρι να παμε κ να γυρισουμε με τον γιγαντακο μ γρηγορα κ να ειναι καλα αυτο ειναι το βασικο

ποσο χρονων ειναι η μικρη σου?προσπαθησε να της εξηγησεις,αν και φυσιολογικα δεν θα καταλαβει,αλλιως ταξε της ενα παιχνιδι... οτι αυτο υπαρχει μονο στην Αθηνα και θα αργησεις μεχρι να πας να της το φερεις...Σημασια εχει να πανε ολα καλα για τον μπεμπη σου τωρα...σας ευχομαι τα καλυτερα.οταν μπορεις ενημερωνε μας..αληθεια τωρα που νοσηλευευται?σε ποια πολη ειστε εννοω?

Link to comment
Share on other sites

Εθναι τεσσεραμιση χρονων η κορη μιυ και δεν θελω να της πω ολη την αληθεια κ εγω αυτο σκευτηκα να της πω για δωρακι εμεις τωρα είμαστε στην μενν ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ στα Γιάννενα μενουμε.ας ελπισουμε να πανε όλα καλά με τον μικρό τωρα αυτο ειναι το σημαντικό περιμενω με αγωνία να δω τι θα μ πουμε τελικά οι γιατροί αύριο για τον αν θα παμε η οχι στο παίδων μακαρι να ειναι καλα τα νεα μας

Link to comment
Share on other sites

Εθναι τεσσεραμιση χρονων η κορη μιυ και δεν θελω να της πω ολη την αληθεια κ εγω αυτο σκευτηκα να της πω για δωρακι εμεις τωρα είμαστε στην μενν ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ στα Γιάννενα μενουμε.ας ελπισουμε να πανε όλα καλά με τον μικρό τωρα αυτο ειναι το σημαντικό περιμενω με αγωνία να δω τι θα μ πουμε τελικά οι γιατροί αύριο για τον αν θα παμε η οχι στο παίδων μακαρι να ειναι καλα τα νεα μας

Κοριτσι μου,θα πανε όλα καλα.Να εχεις πιστη κ δύναμη.Είναι πολυ δυσκολες στιγμες αυτές,να εχεις τον πονο σου κ να πρεπει να στηριξεις τον άνδρα κ την μικρη σου.Να σου δινει δυναμη ο Θεος για να εισαι δυνατη κ να τα καταφέρεις.Οι μανες εχουν πολύ δυναμη μεσα τους.Οι προσευχες μας ειναι μαζι σας.

Link to comment
Share on other sites

Εθναι τεσσεραμιση χρονων η κορη μιυ και δεν θελω να της πω ολη την αληθεια κ εγω αυτο σκευτηκα να της πω για δωρακι εμεις τωρα είμαστε στην μενν ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ στα Γιάννενα μενουμε.ας ελπισουμε να πανε όλα καλά με τον μικρό τωρα αυτο ειναι το σημαντικό περιμενω με αγωνία να δω τι θα μ πουμε τελικά οι γιατροί αύριο για τον αν θα παμε η οχι στο παίδων μακαρι να ειναι καλα τα νεα μας

Και εμενα ο γιος μου τοσο ακριβως ειναι...,ολα θελουν να τα μαθαινουν κ δεν μπορεις πλεον ευκολα να τους κρυψεις κατι οπως παλια..Δεν αμφισβητω τους γιατρους των Ιωαννινων ουτε κ τους δικους μου γιατι σε νησι μενω,αλλα σιγουρα στην Αθηνα υποτιθεται οτι εχουν πιο ειδικους νεογνολογους,γιατρους..γι αυτους μπορει να ειναι παιχνιδακι η κατασταση του μικρου..ελπιζω να μπορουν να το αντιμετωπισουν..περιμενουμε νεα σας οταν μπορεις...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου καλημερα. Εχοντας περασει πολύ πρόσφατα απο την μοναδα του ιασω, κατσαμε 92 μερες γεννησα 28εβδ 980 γρ, εχω να σου πω να εισαι πιο αισιοδοξη. Ειδα 2 περιστατικα με αιμοραγια κ βαλβιδα μετα απο υδροκεφαλια το ενα 27 εβδ κ το αλλο 24 εβδ κ πηγαν αριστα! Ο ενας εκατσε 4 μηνες στην θερμοκοιτιδα κ ο αλλος 5.5 μηνες. Με τους γονεις εχουμε γινει φιλοι γιαυτο τα ξερω απο πρωτο χερι. Φανταζομαι οτι η επεμβαση θα γινει κ μετα απο μερικες μερες θα γυρισετε πίσω. Ολα θα πανε καλα. Μην κλαις μπροστα στο μωρο, ειναι κανονας! Να εισαι χαρουμενη οταν πας να τον βλεπεις. Δεν ξερω πως αλλα ολα τα καταλαβαινουν..... Αν μπορεσεις κ θελεις πηγαινε στο μοναστηρι της Αγ.Ειρηνης της Χρυσοβαλαντου ειναι στην Λυκόβρυση αττικης. Παρε λαδακι κ εικονιτσα βαλτα πανω στην θερμοκοιτιδα κ πες στις μοναχες να στον διαβαζουν υπερ υγειας. Παρε το μηλο της κ αν δεν βγαζεις γαλα νηστεψε 3 μερες κ το λαδι, παρακαλεσε την για το μωρο κ φαε το μηλο. Θα στο κανει το θαυμα.... Την μικρη μου εκει την εταξα.... Για την μεγαλη σε καταλαβαινω, εχω κ εγω μια κορη ακομα 4.5 χρ, αλλα προτεραιότητα εχει το μωρο. Θα πάνε ολα καλα θα το δεις. Σε φιλω κουράγιο μανουλα!

Link to comment
Share on other sites

περαστικα και σιδερενιο το μωρακι σου.εχε πιστη κανε την προσευχη σου και ολαθα πανε καλα.να σου πω την ταπεινη μου γνωμη?το παιδι ναμεινει στην αθηνα.

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μανουλα γεια σου κι απο εμενα. Ευχομαι ολα να πανε κατ'ευχην και σε λιγο καιρο να πατε με το μωρο στο σπιτακι σας. Προφανως το Πανεπιστημιακο Ιωαννινων ειναι καλο νοσοκομειο, αλλα σιγουρα στο Παιδων υπαρχει μεγαλυτερη εξειδικευση. Ειναι λοιπον προτιμοτερο να ταλαιπωρηθειτε ολοι για λιγο, προκειμενου το παιδι να εχει καλυτερη αντιμετωπιση. Να θυμασαι παντα να χαμογελας (εγω γεννησα τον μεγαλο μου στις 29 και 3 ημερες- ηταν ενα πραγματακι τοσο δα) και μολις πηγα στην πρωτη ενημερωση ειχα ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια. Θυμαμαι τη γιατρο που ειχε πει οτι κατα εναν περιεργο τροπο τα μωρα των αισιοδοξων γονεων εχουν ταχυτερη προοδο. Πηγαινοερχομουν καθημερινα απο επαρχια για 54 μερες αλλα ολα πηγαν καλα και τωρα τα σκεφτομαι λες και εχουν συμβει σε αλλον ανθρωπο. Ο μπεμπης σου εχει εγκεφαλικη αιμορραγια; Ενα τοσο προωρο μωρο μπορει να παρουσιασει πολλα προβληματα (αμφιβληστροειδοπαθεια, βραδυκαρδιες, βρογχοπνευμονικη δυσπλασια και αμετρητα αλλα), τα οποια συνηθως ξεπερνιουνται με παρεμβασεις των γιατρων και συνηθως αποτελουν παρελθον. Να θυμασαι οτι οι γιατροι ειναι υποχρεωμενοι να σου πουν τα χειροτερα, ακομα κι αν δεν ειναι πολυ πιθανον να συμβουν, για να εισαι προετοιμασμενη. Σημερα τα προωρα εχουν εξαιρετικη προοδο, χαρη στην προοδο της επιστημης. Σε καθε ενημερωση κρατα απο πριν σημειωσεις για να ρωτας οτι δεν καταλαβαινεις (οι γιατροι ειναι φειδωλοι στα λογια τους-και ειναι απολυτως λογικο αυτο).Ευχομαι γρηγορη αναρρωση για το μωρακι σου!

 

ΥΓ Ο γιος μου σημερα ειναι 7,5 ετων, πανυψηλος και αριστος μαθητης! Μην πτοεισαι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μ δινεται και το χρειαζομαι τοσο πολυ!οι γιατροι με εχουν τρελανει πραγματηκα με εχουν στο περιμενε σημερα ο γιατρος μου ειπε γιατι ενημερωθηκες για το παιδων μια σκεψη καναμε δεν ειναι σιγουρο κ εχθες η αλη γιατρος μου ειπε πως θα με ενημερωσουν σημερα αν παμε η οχι ελεος κρυο ζεστη συνεχεια τελος παντον μ ειπε οτι ακομα δεν εχουν βγει οι εξετασεις οτι θελει πολυ μελετη κ προσοχη το αν θα φυγουμε η οχι κ οτι δεν ξερουμε ακομα ακριβος τι εει το μωρο αν δεν βγει ο τελευταιος υπεριχος ακομα εχουμε την κολολοιμοξη αλλα σε γενικες γραμμες ειναι ελενχομενη πιγα να του πω οτι ηταν να παθουμε απο την κολολοιμοξη το παθαμε αλλα ας μην λεω κ μεγαλες κουβεντες τελος παντον κ οτι δεν εχουμε ξεπερασει τον κυνδινο τις ζωης του μωρου οτι δυσκολα θα βγει γερος ολα τα στατηστικα ειναι εναντιων κ του λεω το παιδι μ θα ειναι καλα μ λεει κ βαλβηδα να παρει δεν συμαινει οτι θα ειναι καλα πηγα να του πω κ εσυ θεος εισαι κ μ λες δεν θα παει?κουραστηκα αλλα κ τι να κανω μονο υπομονη κ πιστη στην παναγια και στο μωρουλι μ που υποφερει το αντρακι μ τον βλεπω πως υποφερει κ το χειροτερο ειναι οτι τον κοιταζω προσπαθω να ειμαι καλα οπως πριν μια μιαμιση βδομαδα αλλα αδυνατο οταν τον βλεπω ετσι του λεω μονο να ειναι δυνατος κ οτι στο τελος ολα θα πανε καλα και θα ερθει νικητης ολοων στο σπιτι του αμην παναγιτσα μου

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι τη γιατρο που ειχε πει οτι κατα εναν περιεργο τροπο τα μωρα των αισιοδοξων γονεων εχουν ταχυτερη προοδο.

 

ΥΓ Ο γιος μου σημερα ειναι 7,5 ετων, πανυψηλος και αριστος μαθητης! Μην πτοεισαι...

αυτό ακριβώς!!!!!!!!!! τα πρόωρα μωρα έχουν σύνδεση με την μαμά τους όπως αν θα ήταν στην κοιλια!

 

υγ. να σου ζήσει ο γιος σου!!!! εμένα η Μπουμπου είναι 9μηνών!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μ δινεται και το χρειαζομαι τοσο πολυ!οι γιατροι με εχουν τρελανει πραγματηκα με εχουν στο περιμενε σημερα ο γιατρος μου ειπε γιατι ενημερωθηκες για το παιδων μια σκεψη καναμε δεν ειναι σιγουρο κ εχθες η αλη γιατρος μου ειπε πως θα με ενημερωσουν σημερα αν παμε η οχι ελεος κρυο ζεστη συνεχεια τελος παντον μ ειπε οτι ακομα δεν εχουν βγει οι εξετασεις οτι θελει πολυ μελετη κ προσοχη το αν θα φυγουμε η οχι κ οτι δεν ξερουμε ακομα ακριβος τι εει το μωρο αν δεν βγει ο τελευταιος υπεριχος ακομα εχουμε την κολολοιμοξη αλλα σε γενικες γραμμες ειναι ελενχομενη πιγα να του πω οτι ηταν να παθουμε απο την κολολοιμοξη το παθαμε αλλα ας μην λεω κ μεγαλες κουβεντες τελος παντον κ οτι δεν εχουμε ξεπερασει τον κυνδινο τις ζωης του μωρου οτι δυσκολα θα βγει γερος ολα τα στατηστικα ειναι εναντιων κ του λεω το παιδι μ θα ειναι καλα μ λεει κ βαλβηδα να παρει δεν συμαινει οτι θα ειναι καλα πηγα να του πω κ εσυ θεος εισαι κ μ λες δεν θα παει?κουραστηκα αλλα κ τι να κανω μονο υπομονη κ πιστη στην παναγια και στο μωρουλι μ που υποφερει το αντρακι μ τον βλεπω πως υποφερει κ το χειροτερο ειναι οτι τον κοιταζω προσπαθω να ειμαι καλα οπως πριν μια μιαμιση βδομαδα αλλα αδυνατο οταν τον βλεπω ετσι του λεω μονο να ειναι δυνατος κ οτι στο τελος ολα θα πανε καλα και θα ερθει νικητης ολοων στο σπιτι του αμην παναγιτσα μου

μπορεί το αιμάτωμα να απορροφηθεί απο μονο του κ να μην χρειαστεί βαλβίδα. με την βαλβίδα αφαιρούν υγρό, αν γίνεται απο μονο του δεν την βάζουν. επίσης αν είναι σταθερός κ δεν αυξάνεται η περίμετρος της κεφαλής μπορεί να περιμένουν να δυναμώσει λίγο κ να την βάλουν αργότερα. σε κάθε περίπτωση ΟΠΛΙΣΟΥ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑΡΡΟΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΠΙΣΤΗ! θα αργήσετε να πάτε σπίτι, υπολόγιζε χαλαρά 4μηνός ίσως κ 5μηνο αλλά να ξέρεις ότι ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΤΕ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...