Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

prooraki 24&i1 750 gr


Recommended Posts

αυτό ακριβώς!!!!!!!!!! τα πρόωρα μωρα έχουν σύνδεση με την μαμά τους όπως αν θα ήταν στην κοιλια!

 

υγ. να σου ζήσει ο γιος σου!!!! εμένα η Μπουμπου είναι 9μηνών![/σε ευχαριστω σε ευχαριστω μεσα απο τα βαθει τις καρδιας μου και εσενα να σου ζησει κοριτσι μου και εσενα ακουμπησες την καρδια μου πολοι λιγοι μ εχουν πει να μ ζησει το αντρακι μ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ολα καλα θα πανε,εχε πιστη κ υπομονη.Οι γιατροι δεν καταλαβαινουν απο αισθηματα συνηθως,εξου κ τα κρυα νουζ που σου κανουν...,σημασια εχει παρολα αυτα να ειναι καλοι στη δουλεια τους κ να υπαρχει αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Καίτη μου γεια σου . με λένε Μαρία και είμαι και εγώ από τα Γιάννενα και μέχρι τις 12 Γενάρη είχα και εγώ την κορούλα μου στην θερμοκοιτίδα στο πανεπιστημιακό οπότε λογικά έχουμε συναντηθεί εκεί μέσα απλα δεν έχουμε μιλήσει . Ελπίζω και εύχομαι όπως όλα τα κορίτσια εδώ μέσα να πάν όλα καλά με τον γιγαντάκο σου και να τον πάρεις γρήγορα και υγιέστατο στο σπίτι σου . Μπορώ να καταλάβω εν μέρη τι περνάς ξέρω καλά τους γιατρούς( ήμασταν 2 μήνες εκει μέσα ) και ξέρω επισεις ότι δεν υπάρχει καμία συνεννόηση μεταξύ τους παρ'όλο που είναι μια από τις καλύτερες μεν . Να είσαι αισιόδοξη όσο δύσκολο και αν ακούγετε γιατί όλες οι νοσοκόμες και όλοι οι γιατροί αυτό μου λέγανε και εμένα ιδικά στην αρχή που κινδύνεψα να την χάσω . Αν χρειαστείς κάτι και μπορώ να σε βοηθήσω να μου πείς θα χαρώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μαρια μου να εισαι καλα και γερο το κοριτσακι σου!σιγουρα θα εχουμε συναντιθει εκει μεσα!οντος εκει μεσα αλλα ακους απο τον εναν αλλα απο τον αλλον αλλα ειναι καλη μοναδα!τι να κανω υπομονη θελοντας και μη!σημερα λοιπον μου ειπαν οτι βγηκαν οι εξετασεις και το παιδι μου τελικα δεν ειναι υδροκεφαλο μου ειπε οτι εχει στο παρενχιμα του εγκεφαλου υγρο αιμα δεν ξερω δεν καταλαβα και καλα μονο κρατησα οτι δεν ειναι υδροκεφαλος επισεις μιλησαν τελικα το πρωι με το παιδων τους ενημερωσαν και το μεσημερι θα εστελναν το ιστορικο του γιγαντακου μου στους νευρολογους του παιδων και εκινει θα κρινουν αν θα διακομισθει το μωρο η οχι γιατι η κατασταση του ειναι επιβαριμενη μ ειπε κ δεν ξερουμε αν δεχτουν να γινει η μετακινηση και γενικα να κρινουν αν μπορει να γινει κατι!η γιατρος μ ειπε οτι κατα την γνωμη της δεν πιστευει πως θα δεχτουν αν κ δεν ειμαι ειδικη μ λεει ειναι δουλεια τον νευροχειρουργων εγω θεωρω πως δεν θα το δεχτουν εχουμε ανοιχτο βοταλιο πορο εχουμε την λοιμωξη εχουμε μια μικρη σηψη και την αιμοραγια ολλα κατα μας!και επαθα σοκ σημερα μ ειπαν πρωτη φορα για την σηψη λεω θεε μου τι αλλο τι?το θετικο ομως της ολης καταστασης ειναι οτι η κολολοιμωξη που μας τα προκαλεσε ολλα ειναι ευτυχως σε ελενχο απο τις αντιβιωσεις και το παιδι ειναι σταθερο επιτελους τον επιασε η αντιβιωση και φενεται να τα αντιμετοπιζει τα προβληματα μας!τιποτα μονο προσευχη και πιστη στην παναγιτσα και τον γιγαντακο μου δεν ακουω πλαιων τους γιατρους και δεν θα ξαναπαω κλαμενη στο μωρο μου !υπομονη λοιπον μεχρι αυριο να παω και να δω τι θα μου πουνε!ας γινει παναγια μου το καλυτερο!αμην

Link to comment
Share on other sites

Κaiti14 σε διαβάζω κοπέλα μου με κομμένη την ανάσα αυτές τις μέρες!!!

 

Εύχομαι απο την καρδιά μου να πάνε όλα όσο καλύτερα γίνεται !!!

Να χαιρεσαι το μικρό μαχητή σου... Μείνε δυνατή για χάρη του,

κουράγιο μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω κοριτσι μου ολες σας ευχαριστω μια προς μια για την συμπαρασταση και το κουραγιο που μου δινεται ειναι οτι καλυτερο για μενα μαζι με τις προσευχες σας για μας!σας ευχαριστω που ειστε διπλα μου δεν σας ξερω κιωμος σας χρειαζομαι!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσι μου ολες σας ευχαριστω μια προς μια για την συμπαρασταση και το κουραγιο που μου δινεται ειναι οτι καλυτερο για μενα μαζι με τις προσευχες σας για μας!σας ευχαριστω που ειστε διπλα μου δεν σας ξερω κιωμος σας χρειαζομαι!

 

Γλυκο μου κοριτσι με τον υπεροχο γιγαντακο σου,εσυ παλευεις για εκεινον και εκεινος για εσενα!Εισαστε ενα!Προσευχομαι να τον εχεις στην οικογενεια σας γερο και δυνατο και να ειναι αγκαλιτσα με την αδελφουλα του και να τα καμαρωνεις και τα δυο τα μωρακια σου!

Σε παρακαλω,οταν πας την επομενη φορα να τον δεις ,ενα απαλο χαδακι,με αγαπη απο ολη μας την οκογενεια!

Σε φιλω κοριτσι μου,καλη δυναμη,καθε προσευχη να σας συνοδευει!

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή κοπελα μου...εχετε δρομο μπροστα σας και θελει κουραγιο και πιστη...να σκέφτεσαι ότι εχει μονο εσενα ο γιοκας σου...ναι παλευουν και οι γιατροι αλλα εσυ εισαι η μαμα του...πιστεψε τον...οσο κι αν οι πιθανότητες είναι εναντιον του...μιλα του και δινε του κουραγιο...να μην κλαις..σε ακουει..πιστεψε στο παιδακι σου και θα δεις ότι θα βγει νικητης...μου ειχε πει μια νεογνολογος όταν ολοι οι υπολοιποι μου εδιναν δυσοίωνα προγνωστικα ότι όπως και να εχει η κατασταση είναι το παιδι σου...θα το εγκαταλείψεις;;θα πιστεψεις σαυτον και θα του δινεις δυναμη..ότι και να γινει ότι και να σου λενε θα πηγαίνεις με το χαμογελο και θα δεις ότι όλα θα πανε καλα...αισιοδοξες μαμαδες=μωράκια με πολύ καλη εκβαση...σε καταλαβαίνω και σας σκέφτομαι συνεχεια κοπελα μου..ολα θα πανε καλα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπαρα κοριτσια σημερα δυσκολη μερα αλλα ευτυχως ολλα καλα κοντεψαμε να χασουμε την γιαγια του αντρα μου κ ημουν χαλια απο το πρωι πηγα να την δω ηρθα σπιτι αλαξα και πηγα στο αλο νοσοκομειο στον μικρουλι μου!η αληθεια ειναι οτι πηγα φορτησμενη σημερα και στην επισκεψη ο γιατρος μου ειπε οτι τελικα δεν μπορουμε να ταξιδεψουμε λογο τις σηψεις αυτο το μικροβιο ειναι στο αιμα και πρεπει να καταπολεμιθει πιστευει εφοσον τον εχει πιασει η αντιβιωση σε δυο βδομαδες περιπου να φυγει πρωτα ο θεος και μετα βλεπουμε μ ειπε ομως οτι πρεπει να ειμαι ετιμη για ολα και οτι αυτο που θελει ειναι το παιδι να φυγει απο εκει ορθιο δηλαδη γερο και αυτο δυστιχως το βλεπει δυσκολο γιατι εεχουν διμιουργιθει σοβαρες βλαβες αλλα θα δουμε μ λεει δεν ειμαι θεος ευχομαι να πεσω εξω!γλυκιτατος γιατρος αλλα τι να σου κανει κ αυτος η καρδια μου μαυρισε !πηγα μετα στο παιδι μου και εκει που του μιλουσα δεν αντεξα λιγισα και βγηκα εξω κ εκλεγα αμεσος ομως εσφηξα την καρδια μου κ ξαναηγα του ειπα οτι τον λατρευω του βαλα ενα λαδακι τις παναγιτσας που μ το εδωσε μια μοναχη η κυρια μαρια να ειναι καλα και του ειπα και μια προσευχη και οτι τον περιμενω να ερθει σπιτι μας!αχ ποσος πονος ποσο πολυ ποναει βρε κοριτσια πως θα περασει ο καιρος δεν ξερω μου φενεται βουνο δεν αντεχω να τραβαει ολα αυτα ενα τοσο δα πλασματακι που δεν φταιει σε τιποτα ας το ειχα εγω το κολομικροβιο οχι εκεινος οχι το παιδι μου...

Link to comment
Share on other sites

υπομονη καιτη μου,ειναι φυσιολογικο κ εσυ να ξεσπας σε κλαματα.Ασε τον εαυτο σου να κλαψει λιγο κ μετα απο λιγο παρε δυναμη κ ξαναπηγαινε στο γιοκα σου..να τον φωναζεις με το ονομα του κ να του λες τραγουδακια,προσευχουλες..ειμαι σιγουρη οτι ολα τα καταλαβαινει..ειμαι σιγουρη οτι Θεος σε βλεπει κ σου δινει οση δυναμη χρειαζεσαι εσυ κ ολη η οικογενεια σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καιτη μου ευχομαι πραγματικα σε λιγο καιρο ολο αυτο να ειναι ενα κακο ονειρο και το μαυρο αυτο πεπλο να εχει φυγει για παντα πανω απο την οικογενεια σας και εσεις οι 4 να ειστε σπιτι ευτιχισμενοι και γελαστοι . Ο αντρακος σου ειναι μαχητης και κανει τα παντα να μεινει μαζι σας . Σας χρειαζετε και τον χρειαζεστε για να ολοκληρωσει την οικογενεια σας . Απο εδω και περα μονο καλα νεα να μαθαινεις για την υγεια του μικρου σου αντρακου .

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεοτερο κοριτσαρες τα ιδια και τα ιδια για τους γιατρους ολα μαυρα για μενα μονο η παναγιτσα εκεινη θα αποφασισει κ οχι οι γιατροι

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεοτερο κοριτσαρες τα ιδια και τα ιδια για τους γιατρους ολα μαυρα για μενα μονο η παναγιτσα εκεινη θα αποφασισει κ οχι οι γιατροι

 

κοριτσακι ολα θα πανε καλα! να εισαι δυνατη κ να σκεφτεσαι οτι παλευει το αγορακι σου!!!! θα παλεψετε μαζι κ θα τα καταφερετε!!!!

ποσο μα ποσο σε καταλαβαινω.... ημουν στην θεση σου τον απριλιο...... κ εσυ θα βρεθεις στην θεση μου σε λιγους μηνες!!! θα εχεις το μπουμπουκι σου γερο κ υγιες στο σπιτι!!! θεττικες σκεψεις please!!!!!

σας σκεφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή δύναμη και σήμερα!

Κάθε μέρα είναι και διαφορετική στην ΜΕΝΝ και το έχεις καταλάβει.

Πριν 7 μήνες γέννησα τον δεύτερο γιο μου στις 23 και βδομάδες 630γρ.

Οι γιατροί μου ζητούσαν να μη δέθω γιατί δεν θα ζούσε δεν τους άκουσα. ..Όχι γιατί είμαι τόσο καλός άνθρωπος και φοβερή μαμά αλλά γιατί δεν το δεχόμουν! Ήμουν σίγουρη ότι θα τα καταφέρει.Πρώτη φορά παρακάλεσα δυνατά !!

Τον έχω δει να φτάνει τα 470γρ με σωληνάκια παντού ,λάμπες και εκείνο το απαίσιο ναύλον της ανοιχτής θερμοκοιτιδας.

Από τις πρώτες μέρες έκανε έντερο κολίτιδα ,εγκεφαλική δεύτερου προς τρίτου βαθμού, πρόβλημα στα νεφρά μια να πρήζετε μια να ξεπρηζετε,λοιμώξεις και μύκητες ,σηψαιμια ,θρομβοπενια ......Στον αναπνευστηρα έμεινε 74 μέρες και μετά head box και μετά γυαλάκια ....Λόγω της ΝΕΚ έφαγε μετά από 2 μήνες. Στους 2 μήνες ανακοινώνουν ότι έχει αμφιβληστροειδοπαθεια στα μάτια κάναμε 2 laser και ενδοφθαλμιες.Εκεί που έβγαινε από το οξυγόνο ξανά διασωληνώση για την ναρκωση και φτου από την αρχή. Πολλες φορές μου είπαν ότι τον χάνουμε κάποιες από αυτές με ρώτησαν αν μπορούν να με ενημερώσουν βράδυ. ......Και ο μικρος εκεί ..ΒΡΑΧΟΣ!

Πέρασαν 4 μήνες να τον πάρω αγκαλιά και δεν θα αναπληρωθεί πότε αυτό.

Οι γιατροί λένε πάντα το χειρότερο σενάριο .Είναι κανόνας!

Εμάς το μόνο πρόβλημα που έμεινε είναι η αμφιβληστροειδοπαθεια και άλλη μια φορά παλεύουμε με τα ποσοστά. ...15% 25% ...να έχει οραση κλπ.Αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Όταν γεννήθηκε μας έδωσαν 0% επιβίωση. Λίγο πριν βγούμε ήρθαν δίδυμα 23 εβδομαδων και τους είπαν 1%.Ανεβάσαμε τα ποσοστά!!!!

Έχω φτάσει σε σημείο απελπισίας .Να τρέμω ...ταχυκαρδία ..να μου κόβονται τα πόδια. ..να μην μπορώ να μιλήσω. Βρήκα βοήθεια στήριξη αλλά μια φράση ενός φίλου με κράτησε...ΜΠΕΤΟΝΟΠΟΙΗΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ! Και έτσι έκανα. Τρέξαμε πολύ ενημερώθηκαμε διαβάσαμε αρκετά .Τα θέματα με ένα προωρο δεν σταματούν όταν βγαίνει από τη ΜΕΝΝ.!Έχουν άλλους κανόνες!

Μείνε δυνατή σε χρειάζονται όλοι. Και τα παιδιά και ο άντρας σου.Η μαμά κρατάει το σπίτι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητηρια κ στους δυο σας. Ευχομαι να ειναι παντα γερος κ δυνατος στο πλευρο σου κ να ξεπερνατε με επιτυχια οποιο προβλημα κ αν προκυπτει.

 

 

 

Καλημέρα και καλή δύναμη και σήμερα!

Κάθε μέρα είναι και διαφορετική στην ΜΕΝΝ και το έχεις καταλάβει.

Πριν 7 μήνες γέννησα τον δεύτερο γιο μου στις 23 και βδομάδες 630γρ.

Οι γιατροί μου ζητούσαν να μη δέθω γιατί δεν θα ζούσε δεν τους άκουσα. ..Όχι γιατί είμαι τόσο καλός άνθρωπος και φοβερή μαμά αλλά γιατί δεν το δεχόμουν! Ήμουν σίγουρη ότι θα τα καταφέρει.Πρώτη φορά παρακάλεσα δυνατά !!

Τον έχω δει να φτάνει τα 470γρ με σωληνάκια παντού ,λάμπες και εκείνο το απαίσιο ναύλον της ανοιχτής θερμοκοιτιδας.

Από τις πρώτες μέρες έκανε έντερο κολίτιδα ,εγκεφαλική δεύτερου προς τρίτου βαθμού, πρόβλημα στα νεφρά μια να πρήζετε μια να ξεπρηζετε,λοιμώξεις και μύκητες ,σηψαιμια ,θρομβοπενια ......Στον αναπνευστηρα έμεινε 74 μέρες και μετά head box και μετά γυαλάκια ....Λόγω της ΝΕΚ έφαγε μετά από 2 μήνες. Στους 2 μήνες ανακοινώνουν ότι έχει αμφιβληστροειδοπαθεια στα μάτια κάναμε 2 laser και ενδοφθαλμιες.Εκεί που έβγαινε από το οξυγόνο ξανά διασωληνώση για την ναρκωση και φτου από την αρχή. Πολλες φορές μου είπαν ότι τον χάνουμε κάποιες από αυτές με ρώτησαν αν μπορούν να με ενημερώσουν βράδυ. ......Και ο μικρος εκεί ..ΒΡΑΧΟΣ!

Πέρασαν 4 μήνες να τον πάρω αγκαλιά και δεν θα αναπληρωθεί πότε αυτό.

Οι γιατροί λένε πάντα το χειρότερο σενάριο .Είναι κανόνας!

Εμάς το μόνο πρόβλημα που έμεινε είναι η αμφιβληστροειδοπαθεια και άλλη μια φορά παλεύουμε με τα ποσοστά. ...15% 25% ...να έχει οραση κλπ.Αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Όταν γεννήθηκε μας έδωσαν 0% επιβίωση. Λίγο πριν βγούμε ήρθαν δίδυμα 23 εβδομαδων και τους είπαν 1%.Ανεβάσαμε τα ποσοστά!!!!

Έχω φτάσει σε σημείο απελπισίας .Να τρέμω ...ταχυκαρδία ..να μου κόβονται τα πόδια. ..να μην μπορώ να μιλήσω. Βρήκα βοήθεια στήριξη αλλά μια φράση ενός φίλου με κράτησε...ΜΠΕΤΟΝΟΠΟΙΗΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ! Και έτσι έκανα. Τρέξαμε πολύ ενημερώθηκαμε διαβάσαμε αρκετά .Τα θέματα με ένα προωρο δεν σταματούν όταν βγαίνει από τη ΜΕΝΝ.!Έχουν άλλους κανόνες!

Μείνε δυνατή σε χρειάζονται όλοι. Και τα παιδιά και ο άντρας σου.Η μαμά κρατάει το σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή δύναμη και σήμερα!

Κάθε μέρα είναι και διαφορετική στην ΜΕΝΝ και το έχεις καταλάβει.

Πριν 7 μήνες γέννησα τον δεύτερο γιο μου στις 23 και βδομάδες 630γρ.

Οι γιατροί μου ζητούσαν να μη δέθω γιατί δεν θα ζούσε δεν τους άκουσα. ..Όχι γιατί είμαι τόσο καλός άνθρωπος και φοβερή μαμά αλλά γιατί δεν το δεχόμουν! Ήμουν σίγουρη ότι θα τα καταφέρει.Πρώτη φορά παρακάλεσα δυνατά !!

Τον έχω δει να φτάνει τα 470γρ με σωληνάκια παντού ,λάμπες και εκείνο το απαίσιο ναύλον της ανοιχτής θερμοκοιτιδας.

Από τις πρώτες μέρες έκανε έντερο κολίτιδα ,εγκεφαλική δεύτερου προς τρίτου βαθμού, πρόβλημα στα νεφρά μια να πρήζετε μια να ξεπρηζετε,λοιμώξεις και μύκητες ,σηψαιμια ,θρομβοπενια ......Στον αναπνευστηρα έμεινε 74 μέρες και μετά head box και μετά γυαλάκια ....Λόγω της ΝΕΚ έφαγε μετά από 2 μήνες. Στους 2 μήνες ανακοινώνουν ότι έχει αμφιβληστροειδοπαθεια στα μάτια κάναμε 2 laser και ενδοφθαλμιες.Εκεί που έβγαινε από το οξυγόνο ξανά διασωληνώση για την ναρκωση και φτου από την αρχή. Πολλες φορές μου είπαν ότι τον χάνουμε κάποιες από αυτές με ρώτησαν αν μπορούν να με ενημερώσουν βράδυ. ......Και ο μικρος εκεί ..ΒΡΑΧΟΣ!

Πέρασαν 4 μήνες να τον πάρω αγκαλιά και δεν θα αναπληρωθεί πότε αυτό.

Οι γιατροί λένε πάντα το χειρότερο σενάριο .Είναι κανόνας!

Εμάς το μόνο πρόβλημα που έμεινε είναι η αμφιβληστροειδοπαθεια και άλλη μια φορά παλεύουμε με τα ποσοστά. ...15% 25% ...να έχει οραση κλπ.Αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Όταν γεννήθηκε μας έδωσαν 0% επιβίωση. Λίγο πριν βγούμε ήρθαν δίδυμα 23 εβδομαδων και τους είπαν 1%.Ανεβάσαμε τα ποσοστά!!!!

Έχω φτάσει σε σημείο απελπισίας .Να τρέμω ...ταχυκαρδία ..να μου κόβονται τα πόδια. ..να μην μπορώ να μιλήσω. Βρήκα βοήθεια στήριξη αλλά μια φράση ενός φίλου με κράτησε...ΜΠΕΤΟΝΟΠΟΙΗΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ! Και έτσι έκανα. Τρέξαμε πολύ ενημερώθηκαμε διαβάσαμε αρκετά .Τα θέματα με ένα προωρο δεν σταματούν όταν βγαίνει από τη ΜΕΝΝ.!Έχουν άλλους κανόνες!

Μείνε δυνατή σε χρειάζονται όλοι. Και τα παιδιά και ο άντρας σου.Η μαμά κρατάει το σπίτι!

 

 

αξιες για την δυναμη σας την υπομονη,την επιμονη κ τον αγωνα σας...δεν υπαρχουν λογια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις ευχές! Όλες οι μανούλες έχουν υπομονή. Απλά σε εμάς ήρθαν νωρίτερα τα προβλήματα. Έχει και πολύ χειρότερα...άλλα και πολύ καλύτερα! Υπομονή. ....

Link to comment
Share on other sites

Στελα μου τα καλυτερα μεσα απο την καρδια μου!χερομαι πολυ που τους βγαλατε ολους ψευτες και τα καταφεραται μακαρι να τα καταφερνουν ολα τα παιδακια οντρα στα στατιστηκα και τα λογια τον γιατρων!εμεις εδω στον αγωνα μας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με το παιδων!καταταλα δυσκολα πολυ μας λενε με ολα αυτα που εχουμε αλλα σταθερα!παμε στα ευχαριστα τωρα εχθες σαραντησα και πηγα στην εκλησια να παρω τις ευχες εκει μιλησα με τον παπουλι και μ ειπε να το αεροβαπτησω μιλισα λοιπον το απογεμαμε τον γιατρο και του ειπα οτι θελω να το κανω και μ ειπε ναι!πηγα και εγω σημερα να το κανω και βλεπω στην καρτελα του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ λεω στην νοσηλευτρια τι εγινε και μ ειπε οτι εχθες με το που εκισα το τηλεφωνο ο γιατρος μας μας αεροβαπτησε!ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι νιωθω ακομα πιο κοντα μας την παναγιτσα τωρα ειναι σε καλα χερια και εχω μεσα μου μια καλη αισθηση οτι θα μας βοηθισει η παναγιτσα μας!να μου ζησει λοιπων ο Παναγιωτακης μου!

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω κι αισθανομαι πολυ λιγη μπροστα σας....ΜΠΡΑΒΟ και παλι ΜΠΡΑΒΟ στις ηρωιδες αυτες μανες!!Εμεις αυτο που μπορουμε να κανουμε απο μακρια ειναι να προσευχομαστε για εσας..να γινει καλα ο γιγαντακος Παναγιωτακης που ολες σκεφτομαστε καθε μερα αυτη η ψυχουλα να αναρρωσει συντομα!Και θα γινει...Να σας ζησουν τα βλασταρια σας...ειναι ΜΕΓΑΛΟΙ μαχητες..κι η Παναγιτσα να βαλει το χερι της να μην υποφερει κανενα παιδακι!

Μεσα απο την ψυχη μου..πολλες προσευχες για εσας κι αγαπη..κι ευχομαι ολα να πανε καλα!

Να ειναι γερα κι ευτυχισμενα τα αντρακια σας κοριτσια...θετικη σκεψη κι ολα θα πανε καλα!Μπραβο Στελλα και Καιτη για τον αγωνα που καταβαλεται και για το κουραγιο σας...

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καίτη να σου ζήσουν και τα 2 σου παιδάκια, και ο Παναγιωτάκης σου και η μικρή σου! Να τα δεις όπως επιθυμείς!

Να σκέφτεσαι πάντα το καλύτερο δυνατό σενάριο για να κάνεις κουράγιο. Το ξέρω είναι πολύ δύσκολο με αυτά που σου λένε οι γιατροί, αλλά οι γιατροί σκέφτονται και ενημερώνουν πάντα για το χειρότερο, ακριβώς όπως τα λέει η Στέλλα είναι, έχω αδερφή γιατρό και το ξέρω εκ των έσω.

Κάνε υπομονή, να περάσει λίγο ο καιρός! Σε σκέφτομαι, κουράγιο!

 

 


Link to comment
Share on other sites

Στελα μου τα καλυτερα μεσα απο την καρδια μου!χερομαι πολυ που τους βγαλατε ολους ψευτες και τα καταφεραται μακαρι να τα καταφερνουν ολα τα παιδακια οντρα στα στατιστηκα και τα λογια τον γιατρων!εμεις εδω στον αγωνα μας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με το παιδων!καταταλα δυσκολα πολυ μας λενε με ολα αυτα που εχουμε αλλα σταθερα!παμε στα ευχαριστα τωρα εχθες σαραντησα και πηγα στην εκλησια να παρω τις ευχες εκει μιλησα με τον παπουλι και μ ειπε να το αεροβαπτησω μιλισα λοιπον το απογεμαμε τον γιατρο και του ειπα οτι θελω να το κανω και μ ειπε ναι!πηγα και εγω σημερα να το κανω και βλεπω στην καρτελα του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ λεω στην νοσηλευτρια τι εγινε και μ ειπε οτι εχθες με το που εκισα το τηλεφωνο ο γιατρος μας μας αεροβαπτησε!ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι νιωθω ακομα πιο κοντα μας την παναγιτσα τωρα ειναι σε καλα χερια και εχω μεσα μου μια καλη αισθηση οτι θα μας βοηθισει η παναγιτσα μας!να μου ζησει λοιπων ο Παναγιωτακης μου!

 

 

 

μπραβοοοοο,ποσο χαιρομαι,το χριστιανακι μας θα τα παει μια χαρα,μην αμελεις να μας στελνεις νεα,κ αυτο σημερα ηταν πολυ καλο νεο...με τη βοηθεια της Παναγιας θα τα παει μια χαρα ο Παναγιωτακης μας...:eek:

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου εχω παρει μεγαλη δυναμη απο το σημερινο ο παναγιωτακης μου εχει πλεον και επισημα την παναγιτσα στο προσκεφαλι του και δεν φοβαμε πια...εγω εχω εσας να με στιριζεται και να μου δυνεται απηστευτω κουραγιο και δυναμη ποσο ευγνωμων ειμαι να ξερατε ενα τεραστιο ευχαριστω ειναι πολυ λιγο για σας!μονο απο σας περνω δυναμη και συνεχιζω

Link to comment
Share on other sites

Καιτη το βασικό είναι να σκέφτεσαι πως όλα θα πάνε καλά. Μη θεωρείς τα θαύματα δεδομένα. ....πάλεψε για το μωρο σου.

Εμείς σήμερα πήραμε ημερομηνία για την επόμενη επέμβαση. Φεύγουμε σε ένα μήνα για Γαλλια. Όλες οι ευχές ευπρόσδεκτες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...