Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. Θα ήθελα τη βοηθεια σας όσες γνωρίζεται.

Είμαι έγκυος το εχω μαθει εδω και μια βδομαδα περίπου. Στην ουσία ειμαστε πολυ αρχή ακόμα, και ηταν κατι που θελαμε πολ και προσπαθουσαμε γι αυτο.

Το θεμα ειναι το εξής... Εχει πεσει παρα πολυ η ψυχολογία μου σκεφτομαι συνέχεια αρνητικά και ολο κλαίω. :confused:

Πραγματικά δεν ξερω τι μου συμβαίνει και δεν περιμενα καθολου να νιώθω έτσι. Νιώθω πολυ ασχημα και ολο κλαίω. :(

Διαφημίσεις

Είμαι έγκυος το εχω μαθει εδω και μια βδομαδα περίπου. Στην ουσία ειμαστε πολυ αρχή ακόμα, και ηταν κατι που θελαμε πολ και προσπαθουσαμε γι αυτο.

Το θεμα ειναι το εξής... Εχει πεσει παρα πολυ η ψυχολογία μου σκεφτομαι συνέχεια αρνητικά και ολο κλαίω. :confused:

Πραγματικά δεν ξερω τι μου συμβαίνει και δεν περιμενα καθολου να νιώθω έτσι. Νιώθω πολυ ασχημα και ολο κλαίω. :(

Καταλαβαίνω οτι είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη. Υπομονή. Οι ορμόνες κάνουν πάρτυ. Και εγώ είμαι στις 10 μέρες περίπου μετά το τέστ; άλλες εξετάσεις έχεις κάνει; για υπέρηχο πότε σου είπε; συμπτώματα;

bA9gp3.png

Για υπερηχο παω την Πέμπτη..

Απο συμπτώματα, πονακια χαμηλά που και που και κατι ζαλάδες σήμερα αλλα οχι κάτι το ιδιαίτερο ακόμα.

Εσύ;

Ορμονικό είναι! Σε λίγες ημέρες θα είσαι καλά ψυχολογικά! Κοίτα τώρα να κάνεις πράγματα όμορφα, να είσαι με αγαπημένα πρόσωπα και όλα θα περάσουν!!!

Για υπερηχο παω την Πέμπτη..

Απο συμπτώματα, πονακια χαμηλά που και που και κατι ζαλάδες σήμερα αλλα οχι κάτι το ιδιαίτερο ακόμα.

Εσύ;

Υποθέτω οτι δεν έχεις κάνει χοριακή. Ο υπέρηχος πλησιάζει. Το πιο πιθανό είναι εφόσον έχεις μόνο μια εβδομαδα καθυστέρηση να μην δείτε και πολλά την πέμπτη. θα διαπιστώσει λογικά σάκο και θα βεβαιώσει αν είναι εντός ή εκτός ενδομητρίου. Υπομονή. Εγώ έχω μόνο στήθος και αυτό με αυξομειώσεις. Πονάκια είχα ελαφρά αλλά μονόπλευρα και δεν μου θυμίζουν τα της προηγούμενης που ήταν σαν τσιμπηματάκια και αυτό με φοβίζει. Δυστυχώς είχα μια ατυχία το καλοκαίρι με μια αποβολή στην 6 εβδομάδα οπότε είμαι και εγώ σε μεγάλη αγωνία.

bA9gp3.png

Χοριακη Εκανα την περασμένη Πέμπτη 272 μονάδες και μια χθες που ειχε φτάσει 1572.

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!

Κ εγω προσπαθώ να ηρεμήσω γιατι με τοσο κλαμα Νιώθω σαν άρρωστη. :?

Εγώ νομίζω πως είναι από το πολύ άγχος σου! Η χοριακή μια χαρά μου φαίνεται αφού μεγάλωσε, συμπτωματάκια έχεις λίγα, μην ανησυχείς και κάνε υπομονή μέχρι την Πέμπτη! Μέχρι τότε ήρεμες κινήσεις, μην διαβάζεις αρνητικά στο ίντερνετ, αντίθετα διάβασε ευχάριστα άρθρα ή γιατί όχι κάποιο βιβλίο, κάνε το οτιδήποτε σε κάνει να ξεχνιέσαι από το να σκέφτεσαι αρνητικά! ;)

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Χοριακη Εκανα την περασμένη Πέμπτη 272 μονάδες και μια χθες που ειχε φτάσει 1572.

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!

Κ εγω προσπαθώ να ηρεμήσω γιατι με τοσο κλαμα Νιώθω σαν άρρωστη. :?

μια χαρά η χοριακή σου, πιστεύω οτι με αυτή την τιμή λογικά θα δείτε σάκο. Όλα καλά θα πάνε...

bA9gp3.png

Και εγω πιστεύω οτι ειναι απο το πολυ άγχος.

Είμαι αρκετά φοβιτσιαρα και αγχώδης, που απο τώρα κάθομαι και σκέφτομαι τη γέννα και τον πονο και τι θα κάνω κτλ κτλ

Κλινική περίπτωση μιλαμε...

anastella μου μην στεναχωριέσαι καθόλου!! Τα ίδια περνάμε σχεδόν όλες. Εγώ μπαίνω στον τρίτο και αντιμέτωπισα το ίδιο πρόβλημα με εσένα. Αρχικά ένιωθα πολύ άσχημα, με άσχημη διάθεση τάση επιθετικότητας και κρίση ανασφάλειας και αβεβαιότητας. είναι προσωρινό, θα σου φύγει και θα νιωσεις καλύτερα. Να βγαίνεις να ξεχνιέσαι και να περιποιείσαι πάντα τον εαυτό σου, να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και όλα θα πάνε καλά!!

Διαφημίσεις

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΝΕ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥ ΕΝΑΝ ΕΙΔΙΚΟ

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ήδη αισθανομαι καλύτερα που μιλάω μαζι Σας. :D

Αnastella εισαι καλυτερα τωρα? Εμαθα πτι ειμαι εγκυος...στο δευτερο...πριν λιγες μερες κ απο τοτε ειμαι οπως περιγραφεις......να κανουμε υπομονη μαλλον πρεπει

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα