Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

12mm αδειος σακος στις 6w0d - παλινδρομη?


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια ειμαι καινούρια στο φόρουμ. Ήθελα να σας ρωτησω αν έχετε καποια εμπειρια (προσωπική ή όχι) για το πως εξελιχθηκε μια εγκυμοσυνη οταν ο υπέρηχος (διακολπικός) στις 6 εβδομαδες (ή 5 και 6 μέρες) έδειξε 12μμ σάκο άδειο...

 

Είμαι σίγουρη για την ημερομηνία συλληψης (και άρα για τις εβδομαδες εγκυμοσύνης) γιατι χρησιμοποιούσα τα τεστ ωορηξιας και είχα και πονάκια εκεινη τη μερα που έδειξε "ωορηξία σε 48 ώρες".

 

Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω σε λίγες ημέρες για υπέρηχο αλλα μου είπε ήδη οτι δεν ειναι καλό σημάδι...είμαι πολύ στενοχωρημένη και αγχωμένη...

 

Υπάρχει άραγε ελπίδα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου!

 

Επαφες ειχατε μετα απο εκεινη την μερα που λες πως ειχες ωορηξια?

Τι να πω ευχομαι να σου πανε ολα καλα......

Και να εμφανιστει το εμβρυο!

Υπαρχουν περιπτωσεις που πηγαν καλα.!

 

Ομως συμβαινει να μην αναπτυχθει εμβρυο για καποιον λογο...

Τις ΠΙΘΑΝΕΣ αιτιες θα τις συζητησεις με τον γιατρο σου για να ειναι επιτυχης η επομενη προσπαθεια!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου..επαφές όχι δεν είχαμε άλλες μετά απο τις γόνιμες μέρες..εξ ου και η τόση σιγουριά μου για αυτόν τον μήνα...ελπίζω πραγματικά να δείξει κάτι ο επόμενος υπέρηχος..θα πάω αύριο...τόσο άγχος....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου κι από μένα.

Καταρχήν εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Το ίδιο ακριβώς μου συνέβη πέρσι και δυστυχώς για μένα ήταν παλλινδρομη κύηση.

Χοριακη έχεις κάνει? Ο γιατρός μου επιβεβαίωσε την παλλινδρομη από την υπερηχογραφικη εικόνα σε συνδυασμό με τη χοριακη. Δλδ δεν πολλαπλασιαζοταν.

Σου εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα το μυαλο μου στις χοριακες πηγε...ειχα κανει δυο λιγες μερες μετα την καθυστερηση και ηταν η πρωτη 700 και μια δυο μερες μετα ειχε υπερδιπλασιαστει και παραπάνω. Ο γιατρός τοτε ηταν πολυ ευχαριστημενος... αλλα να που ο υπερηχος στις 6 εβδομαδες μας τα χάλασε..

 

τον ρωτησα αν ηταν να ξανακανω χοριακη και μου ειπε να περιμενω να κανω τον επομενο υπερηχο και βλεπουμε...

 

εχω εξαντληθει απο την αγωνια...

 

λυπαμαι πολύ που το περασες κι εσυ αυτο..ειναι πολύ δυσάρεστο, δυσκολο, και μοναχικο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμενα το μυαλο μου στις χοριακες πηγε...ειχα κανει δυο λιγες μερες μετα την καθυστερηση και ηταν η πρωτη 700 και μια δυο μερες μετα ειχε υπερδιπλασιαστει και παραπάνω. Ο γιατρός τοτε ηταν πολυ ευχαριστημενος... αλλα να που ο υπερηχος στις 6 εβδομαδες μας τα χάλασε..

 

τον ρωτησα αν ηταν να ξανακανω χοριακη και μου ειπε να περιμενω να κανω τον επομενο υπερηχο και βλεπουμε...

 

εχω εξαντληθει απο την αγωνια...

 

λυπαμαι πολύ που το περασες κι εσυ αυτο..ειναι πολύ δυσάρεστο, δυσκολο, και μοναχικο...

 

Πότε έχεις επόμενο υπέρηχο? Να σκέφτεσαι θετικά και να έχεις στο μυαλό σου ότι ο θεός και η φύση ξέρουν καλύτερα για κάποια πράγματα.

Δυστυχως κάποιες φορές αυτές τους οι "αποφάσεις "πονάνε πολύ αλλά συνήθως είναι για καλό.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αλλάξει το τοπίο και ο επόμενος υπέρηχος να είναι τέλειος.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα...Σ'αυτή μου την εγκυμοσύνη, σε ηλικία κύησης 5w3d ο σάκος ήταν 48 χιλιοστά. Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν γνωρίζω, γιατί είχα κάνει τα υπερηχογραφήματα γύρω στην 8η εβδομάδα. Εύχομαι να μην είναι παλίνδρομη η κύησή σου κορίτσι μου...

Link to comment
Share on other sites

εχω τρελλαθει!!!!! ακουσαμε την καρδουλα του - χτυπυσε με 130+ παλμους !!! ειναι 4 χιλιοστα!!!! ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο μικρούλι αλλά η ανάπτυξή του είναι πολύ καλή...πέντε μέρες πριν δεν είδαμε τιποτα...

 

τετοια αγωνια και τετοια χαρα...φοβηθηκα τοσο πολύ...σας ευχαριστώ από καρδιας (ή μαλλον και απο τις δυο μου καρδιές :wink::D ) που μου απαντήσατε χτες και μου ευχηθήκατε να πανε ολα καλα...ειχα τόσο αναγκη για επικοινωνία...

 

και χαιρομαι που μπήκα στο φορουμ και για εναν άλλο λόγο - να δουν κι άλλες κοπέλες που ψάχνουν με άγχος στο ιντερνετ σχετικα με το θέμα αυτό, και ζουν από τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη μια τέτοια αγωνία, ότι με 12mm στις 6 εβδομάδες περίπου και αδειο σάκο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχουν χαθεί όλες οι ελπίδες...

 

σας φιλώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω τρελλαθει!!!!! ακουσαμε την καρδουλα του - χτυπυσε με 130+ παλμους !!! ειναι 4 χιλιοστα!!!! ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο μικρούλι αλλά η ανάπτυξή του είναι πολύ καλή...πέντε μέρες πριν δεν είδαμε τιποτα...

 

τετοια αγωνια και τετοια χαρα...φοβηθηκα τοσο πολύ...σας ευχαριστώ από καρδιας (ή μαλλον και απο τις δυο μου καρδιές :wink::D ) που μου απαντήσατε χτες και μου ευχηθήκατε να πανε ολα καλα...ειχα τόσο αναγκη για επικοινωνία...

 

και χαιρομαι που μπήκα στο φορουμ και για εναν άλλο λόγο - να δουν κι άλλες κοπέλες που ψάχνουν με άγχος στο ιντερνετ σχετικα με το θέμα αυτό, και ζουν από τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη μια τέτοια αγωνία, ότι με 12mm στις 6 εβδομάδες περίπου και αδειο σάκο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχουν χαθεί όλες οι ελπίδες...

 

σας φιλώ πολύ!

 

Μπράβο κορίτσι μου. Χάρηκα πολύ για σένα. Το μπεμπακι σου ήρθε και θα μείνει.

Να έχεις καλά Χριστούγεννα και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

εχω τρελλαθει!!!!! ακουσαμε την καρδουλα του - χτυπυσε με 130+ παλμους !!! ειναι 4 χιλιοστα!!!! ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο μικρούλι αλλά η ανάπτυξή του είναι πολύ καλή...πέντε μέρες πριν δεν είδαμε τιποτα...

 

τετοια αγωνια και τετοια χαρα...φοβηθηκα τοσο πολύ...σας ευχαριστώ από καρδιας (ή μαλλον και απο τις δυο μου καρδιές :wink::D ) που μου απαντήσατε χτες και μου ευχηθήκατε να πανε ολα καλα...ειχα τόσο αναγκη για επικοινωνία...

 

και χαιρομαι που μπήκα στο φορουμ και για εναν άλλο λόγο - να δουν κι άλλες κοπέλες που ψάχνουν με άγχος στο ιντερνετ σχετικα με το θέμα αυτό, και ζουν από τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη μια τέτοια αγωνία, ότι με 12mm στις 6 εβδομάδες περίπου και αδειο σάκο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχουν χαθεί όλες οι ελπίδες...

 

σας φιλώ πολύ!

 

Με συγκινησες!

Δυο καρδούλες!!!

:-)

Να σαι καλά κορίτσι μου!

Όλα καλά να σας πάνε!!!!

Καλές γιορτές!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...