Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλη ,κινητικοτητα κ, εγκυμοσυνη,κ μορφολογια,χαλια


Recommended Posts

Καλημερα ,πρωτη φορα γραφω!οηρα τα αποτελεσματα του αντρα μου κ δεν ηταν καλα χσμηλη κιν ινηκοτητα 10%, κ μοργολογια δεν την πολυκαταλαβα! Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης;εχω αγχωθει παρα πολυ!νομιζω δε θα κανουμε παιδακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα ,πρωτη φορα γραφω!οηρα τα αποτελεσματα του αντρα μου κ δεν ηταν καλα χσμηλη κιν ινηκοτητα 10%, κ μοργολογια δεν την πολυκαταλαβα! Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης;εχω αγχωθει παρα πολυ!νομιζω δε θα κανουμε παιδακι!

 

Καλησπέρα!!

Ηρέμησε πρώτα απολα και μη προδικαζεις τα αποτελέσματα.

Με τον γιατρό σου μίλησες;;;μονο εκείνος μπορει να σου πει γιατι μονο εκείνος ξέρει τις υπόλοιπες παραμέτρους.

 

Ο δικός μου γιατρός μου είχε πει κάποτε οτι προτιμούμε να έχει θεμα ο σύζυγος παρά η γυναίκα γιατι το σπερμα συνήθως διορθώνεται με διάφορους τρόπους

Ενώ αν έχει η γυναίκα πας κατευθείαν για υποβοηθούμενη.

 

Ψυχραιμία και καλη επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος ειπε να προσπαθησουμε ενα εξαμηνο κ βλεπουμε,αλλα νομιζω οτι ειναι δυσκολο!και καθε μηνας που περναει ειναι πιο δυσκολος!το μονο θρτικο ειναι οτι ο σντρας μου ειναι χαλαρος!εσυ μανουλα;

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος ειπε να προσπαθησουμε ενα εξαμηνο κ βλεπουμε,αλλα νομιζω οτι ειναι δυσκολο!και καθε μηνας που περναει ειναι πιο δυσκολος!το μονο θρτικο ειναι οτι ο σντρας μου ειναι χαλαρος!εσυ μανουλα;

 

Οχι δυστυχώς.

Έχασα ενα μωράκι το καλοκαίρι στο 2ο μήνα κύησης.

Τωρα προσπαθούμε πάλι.

Μην αγχώνεσαι.αν είπε ετσι ο γιατρός κατι θα ξέρει.

Εμενα ο σύζυγος παίρνει eviol e, που ειναι μια απλή βιταμίνη

2 φορές τη μερα.

Και βασιλικό πολτό.

Και τα δυο βοηθάνε στην κινητικότητα.

Για την εβιολ ρώτησε τον.

Για το βασιλικό πολτό δε χρειάζεται.

Δεν ειναι φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι! Ευχομαι να ξαναμεινεις γρηγορα! Βσσιλικο πολτο τρωμε,ο γιατρος μας προτεινε την profertil για βιταμινες,για την eviol εχω ακουσει κι εγω κ σκεφτομουν να παω αυριο να τις παρω,βιταμινες ειναι λες να ρωτησω τη γιατρο;Τις αλλες πρεπει να τις παραγγειλω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπαμαι! Ευχομαι να ξαναμεινεις γρηγορα! Βσσιλικο πολτο τρωμε,ο γιατρος μας προτεινε την profertil για βιταμινες,για την eviol εχω ακουσει κι εγω κ σκεφτομουν να παω αυριο να τις παρω,βιταμινες ειναι λες να ρωτησω τη γιατρο;Τις αλλες πρεπει να τις παραγγειλω!

 

Καλού κακού δε ρωτάς;;

Δε νομίζω να πει τιποτα απλα δεν είμαι της απόψης να περνούμε μόνοι μας φάρμακα.

Να σαι καλα.

Κι εσυ με ενα μωράκι συντομα.

Μην αγχώνεσαι.θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια καλησπερα και απο εμενα και καλες γιορτες με υγεια πανω απ ολα και συντομα με ενα μωρακι!!!

Στο σπερματοδιαγραμμα του συζυγου διαπιστωθηκε 97% ακινησια και εψαξα κι εγω για βασιλικο πολτο αλλα ζουμε στο εξωτερικο και δε μπορουσα να το μεταφερω οπως μου εξηγησαν γι αυτο προμηθευτηκα ενα χαπι που κανει την ιδια δουλεια απλα δε ξερω αν πρεπει να το παιρνει καθημερινα μαζι με αλλα χαπια-βιταμινες.Επισης μια φορα την εβδομαδα παιρνει ενα χαπι για να πεσει η προλακτινη του, λετε αυτη η ατιμη προλακτινη να εχει επηρεασει την κινητικοτητα;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα και απο εμενα και καλες γιορτες με υγεια πανω απ ολα και συντομα με ενα μωρακι!!!

Στο σπερματοδιαγραμμα του συζυγου διαπιστωθηκε 97% ακινησια και εψαξα κι εγω για βασιλικο πολτο αλλα ζουμε στο εξωτερικο και δε μπορουσα να το μεταφερω οπως μου εξηγησαν γι αυτο προμηθευτηκα ενα χαπι που κανει την ιδια δουλεια απλα δε ξερω αν πρεπει να το παιρνει καθημερινα μαζι με αλλα χαπια-βιταμινες.Επισης μια φορα την εβδομαδα παιρνει ενα χαπι για να πεσει η προλακτινη του, λετε αυτη η ατιμη προλακτινη να εχει επηρεασει την κινητικοτητα;

 

Καλησπέρα.

Δε νομίζω να έχει θέμα να παίρνει το βΑσιλικο πολτό με αλλά χάπια.

Το ότι ειναι σε μορφή χαπιού δε σημαίνει ότι ειναι φάρμακο.

 

Τωρα για την προλακτινη στη γυναίκα παίζει σίγουρα ρόλο για τον σύζυγο δε γνωρίζω αλλά θα μου φαινόταν λογικό.

Αλήθεια πως το βρήκατε αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα.

Δε νομίζω να έχει θέμα να παίρνει το βΑσιλικο πολτό με αλλά χάπια.

Το ότι ειναι σε μορφή χαπιού δε σημαίνει ότι ειναι φάρμακο.

 

Τωρα για την προλακτινη στη γυναίκα παίζει σίγουρα ρόλο για τον σύζυγο δε γνωρίζω αλλά θα μου φαινόταν λογικό.

Αλήθεια πως το βρήκατε αυτό;

 

 

Καταρχην χρονια πολλα και καλη χρονια με πολλα μωρακια για ολες μας ευχομαι!

Αν εννοεις πως ανακαλυψαμε την υψηλη προλακτινη στον συζυγο....ξεκινησαμε εξετασεις γιατι ειχε περασει 1 χρονος χωρις να εχει επιτευχθει εγκυμοσυνη και στις ορμονολογικες φανηκε ανεβασμενη η προλακτινη οσες φορες και αν εκανε την εξεταση. Στη συνεχεια ο ανδρολογος εστειλε τον καλο μου για μαγνητικη στο κεφαλι-υποφυση και μετα επισκεφθηκε τον ενδροκρινολογο, ο οποιος του εδωσε θεραπεια. Η αληθεια ειναι οτι ενω στην μαγνητικη δεν φανηκε ογκος-υποφυση, η τιμη της προλακτινης ηταν τεραστια γυρω στις 2000 που εχει ως αποτελεσμα και την μειωση της τεστοστερονης.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην χρονια πολλα και καλη χρονια με πολλα μωρακια για ολες μας ευχομαι!

Αν εννοεις πως ανακαλυψαμε την υψηλη προλακτινη στον συζυγο....ξεκινησαμε εξετασεις γιατι ειχε περασει 1 χρονος χωρις να εχει επιτευχθει εγκυμοσυνη και στις ορμονολογικες φανηκε ανεβασμενη η προλακτινη οσες φορες και αν εκανε την εξεταση. Στη συνεχεια ο ανδρολογος εστειλε τον καλο μου για μαγνητικη στο κεφαλι-υποφυση και μετα επισκεφθηκε τον ενδροκρινολογο, ο οποιος του εδωσε θεραπεια. Η αληθεια ειναι οτι ενω στην μαγνητικη δεν φανηκε ογκος-υποφυση, η τιμη της προλακτινης ηταν τεραστια γυρω στις 2000 που εχει ως αποτελεσμα και την μειωση της τεστοστερονης.

 

Καλη χρονια με υγεια και πολλα μωρά!!

Δεν είχα ιδέα για την προλακτινη στον άντρα.

Εμάς στο χρόνο ένα σπερμοδιαγραμμα μας έδωσε μονο.

Τωρα πάμε πάλι απο την αρχή γιατι μετά την παλινδρομη δεν έχω μείνει ακόμα και ξεκινάμε απο σπερμοδιαγραμμα.

Δε ξέρω τι άλλο θα μας δώσει αλλα θα το έχω στα υπόψιν μου για ερώτηση στο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια με υγεια και πολλα μωρά!!

Δεν είχα ιδέα για την προλακτινη στον άντρα.

Εμάς στο χρόνο ένα σπερμοδιαγραμμα μας έδωσε μονο.

Τωρα πάμε πάλι απο την αρχή γιατι μετά την παλινδρομη δεν έχω μείνει ακόμα και ξεκινάμε απο σπερμοδιαγραμμα.

Δε ξέρω τι άλλο θα μας δώσει αλλα θα το έχω στα υπόψιν μου για ερώτηση στο γιατρό.

 

Συνηθως μαζι με το σπερματοδιαγραμμα κανουν και ορμονολογικες εξετασεις στον ανδρα!Οτι χρειαστεις ειμαι εδω, εχω μαθει πολλα το τελευταιο διαστημα αν και ελπιζω να ειστε καλα και να μην χρειαστειτε πολλες εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα! !Μόλις πήραμε το σπερμοδιαγραμμα!

40 εκ/μλ

180 εκ συνολικά

 

Κινητικότητα χαλιαααα!

ταχεία 0 %

Βραδεια 3%

Επιτόπια 36 %

Ακίνητα 61 %

 

Φυσιολογικά 5%

 

Τι λέτε? ?

Η καλλιέργεια θα βγει μέχρι τη παρασκευή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα! !Μόλις πήραμε το σπερμοδιαγραμμα!

40 εκ/μλ

180 εκ συνολικά

 

Κινητικότητα χαλιαααα!

ταχεία 0 %

Βραδεια 3%

Επιτόπια 36 %

Ακίνητα 61 %

 

Φυσιολογικά 5%

 

Τι λέτε? ?

Η καλλιέργεια θα βγει μέχρι τη παρασκευή!

 

Κορίτσι καλησπέρα.Για το σπερμοδιάγραμμα που λες και εμείς από τα τόσα που έχουμε κάνει στα 3 χρόνια,νομίζω ότι η κινητικότητα είναι λίγο χαμηλή όπως και η μορφολογία.Βέβαια δεν είμαι και γιατρός.Όμως μπορεί με βιταμίνες να βελτιωθεί.Σου εύχομαι η καλλιέργεια να βγει αρνητική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

καλησπέρα και απο ΄μενα

 

εμεις πηραμε τα αποτλεσματα απο τον γιατρο ωσ εξής:

ΟΓΚΟΣ 3,7

ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΠΑΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ ΑΝΑ ML : 12 ΕΚΑΤ.

ΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΠΑΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ : 44,40

ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΥΤΤΑΡΑ 0,0

 

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 0

ΠΡΟΣΘΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ 28

ΕΠΙΤΟΠΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ 22

ΑΚΙΝΗΤΑ 50

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΠΡΟΣΘΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ 28

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ 50

 

ΤΙ ΛΕΤΕ? ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σημαντικό οτι δεν γράφετε τις φυσιολογικές τιμές που δίνει το κέντρο. Οτι δεν ξέρουμε κατα ποσο ειναι εξειδικευμενο εργαστήριο.

Χοντρικά θα σας πω οτι με την εξωσωματική παίρνουν ακόμα και απο αυτα που έχουν μόνο επιτόπια κίνηση και γονιμοποιουν το ωάριο. Κοινώς όλα γίνονται και φτιάχνονται τη σημερον ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Οι φυσιολογ τιμες στο σπερμοδιαγραμμα δεν οριζονται απο το καθε εργαστηριο. Υπαρχουν τιμες αναφορας απο τον WHO (world health organization)

 

 

QUOTE=Κάντι;2896726]Ειναι σημαντικό οτι δεν γράφετε τις φυσιολογικές τιμές που δίνει το κέντρο. Οτι δεν ξέρουμε κατα ποσο ειναι εξειδικευμενο εργαστήριο.

Χοντρικά θα σας πω οτι με την εξωσωματική παίρνουν ακόμα και απο αυτα που έχουν μόνο επιτόπια κίνηση και γονιμοποιουν το ωάριο. Κοινώς όλα γίνονται και φτιάχνονται τη σημερον ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...