Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικοί σταθμοί Ανατολική Αττική


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, το forum και όλη η παρέα εδώ με εχετε βοηθήσει με τις απόψεις σας και τις εμπειρίες σας σε πολλές μου απορίες και ερωτήματα. θα ήθελα και τώρα την γνωμη σας για όσες και όσους γνωρίζουν για το εξής μου ερώτημα. Εχω ενα αγοράκι 3 χρονών και αυτό το διάστημα ψάχνω σε ποιον παιδικό σταθμό να καταλήξω για την εγγραφή του. Οι περιοχές που με ενδιαφέρουν ειναι Παλλήνη, Σπάτα, Αρτέμιδα. Εχω επισκεφτεί αρκετούς σταθμούς κάποιους έχω απορρίψει και καποιους σκεφτομαι θετικά. Θα με βοηθούσε η αποψή σας ή αν εσεις εχετε προσωπική εμπειρία απο καποιον. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, να ειστε όλες και ολοι καλά και να χαίρεστε τα παιδακια σας και κάθε καλό για όλους μας σε αυτή την χώρα... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Miκρός Αντώνης στην Παλλήνη..έχει πάει η μεγάλη μου..τον θεωρώ κλάσεις ανώτερο από τους άλλους. ακριβός.αλλά δουλειά με ουσία.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου! τον εχω επισκεφτεί τον μικρό αντώνη τι είναι αυτό που τον θεωρείς ανώτερο απο τους άλλους οτι αφορά σε τι και σε ποιους αλλους αναφέρεσαι? σε ρωτώ για να έχω μια καλύτερη εικόνα, σε ευχαριστώ και πάλι, αν και δεν τον θεωρω και πολύ ακριβό σε σχέση με αλλους που ρώτησα....

Link to comment
Share on other sites

η διευθύντρια παιδοψυχολόγος με σπουδές στη Γερμανία.οι δασκάλες έμπειρες, είναι εκεί χρόνια..δουλειά με ουσία και όχι φανφάρες που πουλάνε άλλοι..αν σε ενδιαφέρουν τα γερμανικά μπαίνει Γερμανός καθηγητής στην τάξη και μιλάει.

δεν ξερω, θεωρώ πως η μεγάλη μου ήταν πολύ τυχερή που πηγε..εμένα ταίριαξε η χημεία μου και με τη διευθύντρια ..ενημερώσεις για τα παιδιά συνέχεια, και ουσία..δλδ η έμφαση στο εκπαιδευτικό έργο και οχι πχ σε μία τάξη εντυπωσιακή.γι αυτό και το κτίριο είναι κάπως παλιό..

 

που αλλού πηγες?

Link to comment
Share on other sites

η διευθύντρια παιδοψυχολόγος με σπουδές στη Γερμανία.οι δασκάλες έμπειρες, είναι εκεί χρόνια..δουλειά με ουσία και όχι φανφάρες που πουλάνε άλλοι..αν σε ενδιαφέρουν τα γερμανικά μπαίνει Γερμανός καθηγητής στην τάξη και μιλάει.

δεν ξερω, θεωρώ πως η μεγάλη μου ήταν πολύ τυχερή που πηγε..εμένα ταίριαξε η χημεία μου και με τη διευθύντρια ..ενημερώσεις για τα παιδιά συνέχεια, και ουσία..δλδ η έμφαση στο εκπαιδευτικό έργο και οχι πχ σε μία τάξη εντυπωσιακή.γι αυτό και το κτίριο είναι κάπως παλιό..

 

που αλλού πηγες?

 

Πήγα στα εξής , χαρουμένα πρωινά, στο παραμύθι να αρχίσει, χιονατη, Κώστα γείτονα , πεταλούδα, καλανδρου ββούλα και μμικρό Αντώνη και θα πάω και σχολή Παναγιωτόπουλου αν έχετε κάποια άποψη για αυτά θα ήθελα να την μΆθω πάντως κάποια από αυτά τα έχω ήδη απορρίψει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα στα εξής , χαρουμένα πρωινά, στο παραμύθι να αρχίσει, χιονατη, Κώστα γείτονα , πεταλούδα, καλανδρου ββούλα και μμικρό Αντώνη και θα πάω και σχολή Παναγιωτόπουλου αν έχετε κάποια άποψη για αυτά θα ήθελα να την μΆθω πάντως κάποια από αυτά τα έχω ήδη απορρίψει

 

Κάποια άλλη γνώμημη για τα παραπάνω? Πολυ θα με ββοηθούσαν οποία πληροφορία θα μου ήταν πολύ χρήσιμη

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα!

Ψάχνω παιδικό σταθμό για τον μικρό μου που είναι τώρα 2,5 χρονών στην περιοχή Σπατων, Παλλήνης, Πικερμίου, Ραφήνας. Έχω δει το Μικρό Αντώνη, το Παραμύθι ν' αρχίσει, το Πορτοκαλί Γαλάζιο, το Early Footsteps και την Κερασιά. Πιο πολύ με ενδιαφέρουν τα τρία πρώτα και έχω απορρίψει τα δύο τελευταία.

Υπάρχει κάποιος γονέας να μου δώσει πρόσφατες πληροφορίες για κάποιον από τους τρεις πρώτους?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...