Recommended Posts

γεια σας!! μετα απο τρια χρονια...μαλλον..παλι εδω!!!!η κοριτσαρα μου τωρα το φλεβαρη θα κλεισει τα εξι..ειναι νηπιο και δεν της αρεσει καθολου!!!!!μου λεει συχνα οτι μαθαινει περισσοτερα μαζι μου!!!και δεν ειναι μονο αυτο!!σε σχεση με τα παιδακια της ταξης της μοιαζει τεραστια!!!!απο ολες τις αποψεις!!!!τι κανω τωρα!!!?????:shock::shock::-(:sad::-(

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Διαφημίσεις

γεια σας!! μετα απο τρια χρονια...μαλλον..παλι εδω!!!!η κοριτσαρα μου τωρα το φλεβαρη θα κλεισει τα εξι..ειναι νηπιο και δεν της αρεσει καθολου!!!!!μου λεει συχνα οτι μαθαινει περισσοτερα μαζι μου!!!και δεν ειναι μονο αυτο!!σε σχεση με τα παιδακια της ταξης της μοιαζει τεραστια!!!!απο ολες τις αποψεις!!!!τι κανω τωρα!!!?????:shock::shock::-(:sad::-(

Οταν γυριζει δλδ απο το σχολειο πως ειναι η διαθεση της?Ασε το τι λεει.Και ο δικος μου με γκρινια καθε μερα το σχολειο αλλα οταν τον παιρνω ειναι ενθουσιασμενος και φαινεται οτι περναει καλα.Το οτι σου λεει οτι μαθαινει περισσοτερα μαζι σου...οσο και να σου αρεσει να το ακους...νομιζω καταλαβαινεις οτι δεν ισχυει.Απλα θελει να ειναι μαζι σου.Κι εμενα ετσι κανει...γιατι ξερει κιολας οτι μαζι μου θα παει βολτες,θα περασει καλα.

Τωρα λες οτι κλεινει τα 6 αρα προφνως ειναι απο τα μεγαλα παιδια.Ο δικος μου πχ που ειναι Δεκεμβριο θα κλεισει τωρα τα 5 και ειναι απο τα μικροτερα παιδια.Αυτο ομως και παλι γιατι σε προβληματιζει.Ξερω παιδι που παει πρωτη δημοτικου αλλα ειναι τοσο ψηλο που μοιαζει να πηγαινει τριτη.Κι εγω παντα ημουν απο τα ψηλοτερα παιδια στην ταξη.

Εγω να σου πω το εχω παρει αποφαση πλεον οτι παντα με γκρινια θα πηγαινει σχολειο.Εστιασε στη διαθεση της και οχι στα λεγομενα της.Ειναι χαρουμενη οταν γυριζει?Συμμετεχει στην ταξη?

Δηλαδή σαν τι να κάνεις;

Εγώ βλέπω δύο δρόμους.

Ή της λες "έχεις δίκιο, η μανούλα σου μαθαίνει περισσότερα και μιας και είσαι και πιο ψηλή από τα υπόλοιπα παιδάκια κάτσε να τα μάθουμε όλα στο σπίτι"

ή της λες "η μανούλα δεν μπορεί να αντικαταστήσει τη δασκάλα, όλα τα παιδάκια πρέπει να πηγαίνουν σχολείο για να μορφωθούν και να περνάνε ωραία με τους φίλους τους".

Μήπως αισθάνεται μειονεκτικά που είναι η μεγαλύτερη (σε διαστάσεις) στην τάξη? τα παιδιά λάβε υπόψη σου ότι είναι πολύ σκληρά και το διαφορετικό το αντιμετωπίζουν πολλές φορές με υποψία... όπως ένα παιδάκι π.χ. που υστερεί σε ύψος και βάρος το βλέπουν πιο "μικρό" έτσι και αυτή που από ότι λες είναι "νταρνταρογυναίκα" μπορεί να την βλέπουν "μεγάλη" και να μην την κάνουν παρέα...

τώρα το ερώτημα σου και εγώ δεν το κατάλαβα πολύ καλά! μάλλον θέλει να λουφάρει και να κάτσει σπίτι μαζί σου.. οπότε της λες πόσο υπερτερεί το σχολείο σε σχέση με το να κάτσει σπίτι....

Επίσης, με όλη μου την αγάπη διόρθωσε σε παρακαλώ το ρητό σου.. το δείχνει γράφεται με "ει" όχι με "ι" ... ως φιλόλογος πέφτει το μάτι μου σε κάτι τέτοια και επειδή πολλοί μας διαβάζουν, τουλάχιστον καλό είναι να τα διαβάζουν σωστά.... :P:p τα άλλα τα ορθογραφικά δεν στα διορθώνω αλλά το ρητό θα βγαίνει σε κάθε σου δημοσίευση.... ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες!

Επίσης, με όλη μου την αγάπη διόρθωσε σε παρακαλώ το ρητό σου.. το δείχνει γράφετει με "ει" όχι με "ι" ... ως φιλόλογος πέφτει το μάτι μου σε κάτι τέτοια και επειδή πολλοί μας διαβάζουν, τουλάχιστον καλό είναι να τα διαβάζουν σωστά.... :P:p τα άλλα τα ορθογραφικά δεν στα διορθώνω αλλά το ρητό θα βγαίνει σε κάθε σου δημοσίευση.... ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες!

Και τον τίτλο του θέματος επίσης...

Μήπως το θηλάζεις;;; είδα για το τάντεμ που γράφεις στην υπογραφή.

Παίζει ρόλο.

Για πες, τι μαθαίνει μαζί σου;; τι της μαθαίνεις δηλαδή;; για να σου δώσουμε κι εμείς τη γνώμη μας.

Γουστάρει μάλλον εννοεί. Το ρήμα. Κι εγώ μπερδεύτηκα στην αρχή.

Αν λέγαμε κι όλας να γίνει και μία εξέταση του θυρεοειδή; θα υπερβάλαμε; ο παιδίατρος τι λέει; Συνήθως όταν υπάρχει υπερανάπτυξη πρέπει να ελέγχεται. Αν και βλεπω πως είναι απ' τα μεγαλύτερα ηλικιακά της τάξης. Αφού είναι αρχή της χρονιάς (Φεβρουάριο), ασφαλώς το παιδί είναι ως και 2 χρόνια μεγαλύτερο απ'τα υπόλοιπα (νήπια/προνήπια) και αν του επιβεβαιώνετε ή επιδεικνύετε κι εσείς σπίτι την διαφορετικότητα είναι φυσικό να νιώθει μειονεκτικά, πως ίσως δεν ταιριάζει στο περιβάλλον της τάξης.

Ισως να βοηθούσε εδώ και κάποιος παιδοψυχολόγος, μιλήστε με τις δασκάλες, θα σας ξεμπλοκάρουν!

ουαου!!!δεν περιμενα να δω τετοιες απαντησεις!!!!περιμενα της αποψεις σας σχετικα με το πως θα την κανω να νιωσει ωραια στο σχολειο!!τιποτα παραπανω!!

Διαφημίσεις

Μήπως το θηλάζεις;;; είδα για το τάντεμ που γράφεις στην υπογραφή.

Παίζει ρόλο.

Για πες, τι μαθαίνει μαζί σου;; τι της μαθαίνεις δηλαδή;; για να σου δώσουμε κι εμείς τη γνώμη μας.

η υπογραφη ειναι παλια!!

Επειδή δεν το έχω παρακολουθήσει, είναι η πρώτη φορά που πηγαίνει σχολείο? Αν ναι, τότε δώσε της λίγο χρόνο και στο μεταξύ λέγε της καλά λόγια για το σχολείο γενικά. Κυρίως ότι θα γνωρίσει άλλα παιδιά και το ότι η μανούλα δεν μπορεί να της μάθει αυτά που θα της μάθει το σχολείο, μπορεί όμως να περνάτε πολύ ωραία μαζί, κάνοντας πράγματα που σας αρέσουν.

Τώρα, αν υπάρχει κάτι που την ενοχλεί στο συγκεκριμένο σχολείο (πχ. κάποιο παιδί που την ενοχλεί για το ύψος της κλπ) συζήτησέ το με τη δασκάλα της, να αντιμετωπιστεί μέσα στην τάξη.

Υπάρχει περίπτωση να είναι παιδί με εξαιρετική ευφυία; Δεν εννοώ από την άποψη της χαζομαμάς, αλλά διεγνωσμένα. Γιατί αυτά που λες, ότι είναι από κάθε άποψη τεράστια για την τάξη της, ότι νιώθει πως αυτά που λέγονται είναι πιο κάτω από το επίπεδό της, κάτι μου θυμίζουν. Στην περίπτωση αυτή τα παιδιά συχνά υποφέρουν, βαριούνται, και υιοθετούν μια στάση παραίτησης στο σχολείο, η οποία σίγουρα δεν ωφελεί. Αν υποψιάζεσαι κι εσύ κάτι τέτοιο, η γνώμη μου είναι να την πάρεις πρώτα σε παιδοψυχολόγο, κι αν είναι όντως έτσι, να σου δώσει χαρτί με τη διάγνωση. Μ΄αυτό το χαρτί στο χέρι (αλλιώς θα σε θεωρήσουν απλά χαζομαμά) θα μπορέσεις να συζητήσεις με τις νηπιαγωγούς. Από ΄κει και πέρα θα σε διαφωτίσουν οι νηπιαγωγοί του φόρουμ πώς πρέπει να κινηθείς διπλωματικά στην επαφή σου με το σχολείο. Μερικοί εκπαιδευτικοί είναι συνεργάσιμοι στο θέμα των παιδιών με εξαιρετική ευφυία, άλλοι μπορεί να σε θεωρήσουν απλά ψώνιο.

Επεξεργάστηκαν by pax
    typo

Οχι,μωρε! Δεν γουσταρει, απλα! Η μαμα ξερει πολυ περισσοτερα απο τις δασκαλες (ισως οχι τοσο καλη ορθογραφια), και το νηπιαγωγειο ειναι περιττο.

Δυστυχως υπαρχουν μαμαδες που απαξιωνουν εντελως την εκπαιδευση (εχω στο περιβαλλον μου τετοια περιπτωση και φριττω). Αν δεν ισχυει αυτη μου η σκεψη, η μαμα δεν εχει δουλεψει καθολου το παιδι ωστε να το προετοιμασει για το ρολο του σχολειου. Στο νηπιο δεν πηγαινουν τα παιδακια μονο για να μαθουν γραμματα, αριθμους και να κανουν και τιποτε "χαζοκατασκευες" να μας περναει η ωρα. Η μαμα καλο θα ηταν να απευθυνθει στις νηπιαγωγους με τους προβληματισμους της, αν και προσωπικα θεωρω οτι μιλα η κουκουβαγια...

Επειδή δεν το έχω παρακολουθήσει, είναι η πρώτη φορά που πηγαίνει σχολείο? Αν ναι, τότε δώσε της λίγο χρόνο και στο μεταξύ λέγε της καλά λόγια για το σχολείο γενικά. Κυρίως ότι θα γνωρίσει άλλα παιδιά και το ότι η μανούλα δεν μπορεί να της μάθει αυτά που θα της μάθει το σχολείο, μπορεί όμως να περνάτε πολύ ωραία μαζί, κάνοντας πράγματα που σας αρέσουν.

Τώρα, αν υπάρχει κάτι που την ενοχλεί στο συγκεκριμένο σχολείο (πχ. κάποιο παιδί που την ενοχλεί για το ύψος της κλπ) συζήτησέ το με τη δασκάλα της, να αντιμετωπιστεί μέσα στην τάξη.

της τα λεω ολα αυτα!!!οτι θα μαθει πολλα ωραια πραγματα και πως θα κανει και φιλους!!μιλησα με την δασκαλα της και μαλλον το προβλημα ειναι πως σκεφτεται την μικροτερη αδελφη της που μενει σπιτι!!!τωρα ειμαστε καπως καλυτερα αφου της εξηγησα πως και η αδελφη της του χρονου ξεκηνα σχολειο!!:-D

Διαφημίσεις

Υπάρχει περίπτωση να είναι παιδί με εξαιρετική ευφυία; Δεν εννοώ από την άποψη της χαζομαμάς, αλλά διεγνωσμένα. Γιατί αυτά που λες, ότι είναι από κάθε άποψη τεράστια για την τάξη της, ότι νιώθει πως αυτά που λέγονται είναι πιο κάτω από το επίπεδό της, κάτι μου θυμίζουν. Στην περίπτωση αυτή τα παιδιά συχνά υποφέρουν, βαριούνται, και υιοθετούν μια στάση παραίτησης στο σχολείο, η οποία σίγουρα δεν ωφελεί. Αν υποψιάζεσαι κι εσύ κάτι τέτοιο, η γνώμη μου είναι να την πάρεις πρώτα σε παιδοψυχολόγο, κι αν είναι όντως έτσι, να σου δώσει χαρτί με τη διάγνωση. Μ΄αυτό το χαρτί στο χέρι (αλλιώς θα σε θεωρήσουν απλά χαζομαμά) θα μπορέσεις να συζητήσεις με τις νηπιαγωγούς. Από ΄κει και πέρα θα σε διαφωτίσουν οι νηπιαγωγοί του φόρουμ πώς πρέπει να κινηθείς διπλωματικά στην επαφή σου με το σχολείο. Μερικοί εκπαιδευτικοί είναι συνεργάσιμοι στο θέμα των παιδιών με εξαιρετική ευφυία, άλλοι μπορεί να σε θεωρήσουν απλά ψώνιο.

μου συνεστησαν του χρονου να την γραψω στο πειραματικο!!θα μου δωσουν οι ιδιες οι δασκαλες της,τις συστασεις που χρειαζομαι για να την παρουν!!!

Οχι,μωρε! Δεν γουσταρει, απλα! Η μαμα ξερει πολυ περισσοτερα απο τις δασκαλες (ισως οχι τοσο καλη ορθογραφια), και το νηπιαγωγειο ειναι περιττο.

Δυστυχως υπαρχουν μαμαδες που απαξιωνουν εντελως την εκπαιδευση (εχω στο περιβαλλον μου τετοια περιπτωση και φριττω). Αν δεν ισχυει αυτη μου η σκεψη, η μαμα δεν εχει δουλεψει καθολου το παιδι ωστε να το προετοιμασει για το ρολο του σχολειου. Στο νηπιο δεν πηγαινουν τα παιδακια μονο για να μαθουν γραμματα, αριθμους και να κανουν και τιποτε "χαζοκατασκευες" να μας περναει η ωρα. Η μαμα καλο θα ηταν να απευθυνθει στις νηπιαγωγους με τους προβληματισμους της, αν και προσωπικα θεωρω οτι μιλα η κουκουβαγια...

τι να πω!!!!πρωτον δεν απαξιω καθολου μα καθολου την παιδεια!!!δευτερον δεν φτιαχνουν μονο χαζοκατασκευες μα κανουν και αντιγραφη!!τριτον εαν μπαινεις στο θεμα μονο για να σχολιασεις αρνητικα μαλλον εχεις καποιο κομπλεξ κατωτεροτητας,το να προσπαθεις να με μειωσεις τονιζοντας την λαθος ορθογραφια μου και τα συναφη αυτο αποδεικνυει!!εαν δεν σου αρεσει τζασε!!!!

Τι ειναι το πειραματικό;

Πολύ ωραία!!!

Μπράβο πάντως για την ανατροφή γιατί δεν φτάνει ένα παιδί να ειναι έξυπνο απο μόνο του χρειάζεται και άξιους γονείς!

Τι ειναι αυτό όμως που τους έκανε να πουν πως όντως έχει "ταλέντο" το παιδί;

xdagp3.png

hwvMp3.png

μου συνεστησαν του χρονου να την γραψω στο πειραματικο!!θα μου δωσουν οι ιδιες οι δασκαλες της,τις συστασεις που χρειαζομαι για να την παρουν!!!

Καλήμερα.

Εγώ διάβασα όλα τα posts αλλά δεν κατάλαβα καλά. Λοιπόν, έχουμε και λέμε: Έχεις ένα 'ταλαντούχο' παιδί, που βαριέται στο σχολείο και θέλει να μένει σπίτι, οπότε οι δασκάλες σου πρότειναν να το γράψεις σε πειραματικό δημοτικό (!).

Για ποιο λόγο, σου είπαν?

Τι θα κερδίσει το παιδί από αυτό?

Επίσης τι διαδικασία είναι αυτή να μπαίνει ένα παιδί σε ένα πειραματικο σχολείο (όπου η εισαγωγή γίνεται με κλήρωση) με συστατική επιστολή από τη νηπιαγωγό (!!!!)? ούτε καν με μία έκθεση αξιολόγησης από ειδικό.

Σοβαρά σου τα λένε όλα αυτά?

Το λέω καλοπροαίρετα, γιατί όλο αυτό μου φαίνεται πολύ πρόχειρο.

Προσωπικά έχω δει πολλους γονείς να σκιζουν τα ιμάτια τους οτι τα παιδιά τους ειναι πανεξυπνα, προχωρημένα, να χωριστουν τα τμηματα και τα εξυπνα και προχωρημενα να μπουν μαζι, ή να πηδηξει ταξη το βλασταρι τους.. Συνηθως το εχω δει στις αρχες της πρωτης δημοτικου. Για νηπιο πρωτη φορα το ακουω ;) ... Το αποτελεσμα? Φυσιολογικοτατα παιδακια που προχωρανε κανονικα οπως ολα τα υπολοιπα στο σχολειο.

Εαν το παιδι μου δεν μπορουσε να προσαρμοστει στο σχολειο θα το εψαχνα και δεν θα ειχα σαν δικαιολογια οτι ειναι εξυπνο και βαριεται ή οτι δεν γουσταρει το σχολειο...

Μα εδώ το είπε η δασκαλα. Ή έστω το υπαινίχθηκε.

Επιμένω όμως να μην βασιστείς σε μια πρόχειρη εκτίμηση. Αν σε ενδιαφέρει, ψάξε το, αλλά θα σου πρότεινα μετα την ά δημοτικού.

Προσωπικά έχω δει πολλους γονείς να σκιζουν τα ιμάτια τους οτι τα παιδιά τους ειναι πανεξυπνα, προχωρημένα, να χωριστουν τα τμηματα και τα εξυπνα και προχωρημενα να μπουν μαζι, ή να πηδηξει ταξη το βλασταρι τους.. Συνηθως το εχω δει στις αρχες της πρωτης δημοτικου. Για νηπιο πρωτη φορα το ακουω ;) ... Το αποτελεσμα? Φυσιολογικοτατα παιδακια που προχωρανε κανονικα οπως ολα τα υπολοιπα στο σχολειο.

Εαν το παιδι μου δεν μπορουσε να προσαρμοστει στο σχολειο θα το εψαχνα και δεν θα ειχα σαν δικαιολογια οτι ειναι εξυπνο και βαριεται ή οτι δεν γουσταρει το σχολειο...

Φυσιολογικότατα είναι και τα πανέξυπνα παιδάκια. Και συνήθως προχωρούν κανονικά στις τάξεις. Δεν σημαίνει ότι αν ένα παιδί διαγνωστεί με IQ 140 θα γίνει ο επόμενος Einstein ή θα ξεκινήσει το πανεπιστήμιο στα 14. Το ζητούμενο είναι να μπορέσει να περάσει μια χαρούμενη παιδική ηλικία, χωρίς να έχει διαρκώς την αίσθηση ότι περιθωριοποιείται γιατί σκέφτεται σε διαφορετικό μήκος κύματος. Και προφανώς και χωρίς να χρειάζεται να απολογείται διαρκώς το ίδιο και οι γονείς του.

Υπάρχουν πολλές απόψεις για την καλύτερη αντιμετώπιση των ειδικών αναγκών ενός ιδιαίτερα ευφυούς παιδιού. Μερικοί θεωρούν καλύτερη λύση τη φοίτηση σε ειδικά σχολεία. Σε άλλες περιπτώσεις αρκεί να μιλήσεις με τους εκπαιδευτικούς, π.χ. να τους βάζουν μερικές πιο δύσκολες ασκήσεις.

Συμφωνω...απολυτα.

Επισης teddy-tedi είναι πολύ βασικη η δικη σου συμπεριφορά.Το πως αντιμετωπίζεις εσυ το σχολειο.Αν εσυ πχ πιστευεις πως...ελα μωρε και στο νηπιο βλακείες κανουν η πως περισσοτερα μαθαινει το παιδι μαζι σου τοτε μη περιμενεις το παιδι εχει άλλη συμπεριφορά.Στο λεω γιατι από το αρχικο σου μηνυμα κατι τετοιο βγαινει...από τον τροπο που γραφεις.Ισως και λανθασμένα αλλα αυτό βγαινει.Γι αυτό και οι απαντησεις που ελαβες ηταν λιγο περιεργες/ειρωνικες.

Φυσιολογικότατα είναι και τα πανέξυπνα παιδάκια. Και συνήθως προχωρούν κανονικά στις τάξεις. Δεν σημαίνει ότι αν ένα παιδί διαγνωστεί με IQ 140 θα γίνει ο επόμενος Einstein ή θα ξεκινήσει το πανεπιστήμιο στα 14. Το ζητούμενο είναι να μπορέσει να περάσει μια χαρούμενη παιδική ηλικία, χωρίς να έχει διαρκώς την αίσθηση ότι περιθωριοποιείται γιατί σκέφτεται σε διαφορετικό μήκος κύματος. Και προφανώς και χωρίς να χρειάζεται να απολογείται διαρκώς το ίδιο και οι γονείς του.

Υπάρχουν πολλές απόψεις για την καλύτερη αντιμετώπιση των ειδικών αναγκών ενός ιδιαίτερα ευφυούς παιδιού. Μερικοί θεωρούν καλύτερη λύση τη φοίτηση σε ειδικά σχολεία. Σε άλλες περιπτώσεις αρκεί να μιλήσεις με τους εκπαιδευτικούς, π.χ. να τους βάζουν μερικές πιο δύσκολες ασκήσεις.

Eρωτηση.. Εφυες ειναι ενα παιδι οταν το λεει η μαμα? Γιατι δεν μας ειπε να εχει κανει αλλες κινησεις ετσι ωστε να αποδειχτει οτι το παιδι ειναι εφυια. Συμφωνα με τα λεγομενα της μαμας, απο μακρια, και απο την εμπειρια μου ως μαμα μεγαλων παιδιων πια.. βλεπω ενα παιδι που δεν μπορει να προσαρμοστει ειτε γιατι ειναι μεγαλοσωμο ειτε γιατι ειναι απο τα μεγαλυτερα παιδια στο τμημα. Επισης βλεπω μια μαμα που δεν το ψαχνει παραπανω απλα επαναπαυεται στο οτι το παιδι δεν γουσταρει να παει σχολειο γιατι ειναι πανεξυπνο (?). Η πρωτη κινησης της θα ηταν να παει σε καποιον ειδικο να κανει τα τεστακια και αναλογα να προχωρησει. Απλα τα πραγματα. Οσο για το πειραματικο.. δεν εχω να πω κατι.. οπως ειπε και μια κοπελα πιο πανω, δεν μπαινουν τα παιδια στα σχολεια με χαρτι απο τους δασκαλους . Η διαδικασια γινεται με κληρωση. Τωρα αν τα κατεφερνουν να προχωρησουν καλα παρακατω ειναι αλλο θεμα. Ειχε περασει και η κορη μου σε γυμνασιο πειραματικο αλλα επειδη μετακομισαμε τοτε επαρχια δεν πηγαμε οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη για το τι ακριβως κανουν. Απλα απο γνωστη ειχα ακουσει οτι εχουν περισσοτερες απαιτησεις οι δασκαλοι και οι καθηγητες.

τι να πω!!!!πρωτον δεν απαξιω καθολου μα καθολου την παιδεια!!!δευτερον δεν φτιαχνουν μονο χαζοκατασκευες μα κανουν και αντιγραφη!!τριτον εαν μπαινεις στο θεμα μονο για να σχολιασεις αρνητικα μαλλον εχεις καποιο κομπλεξ κατωτεροτητας,το να προσπαθεις να με μειωσεις τονιζοντας την λαθος ορθογραφια μου και τα συναφη αυτο αποδεικνυει!!εαν δεν σου αρεσει τζασε!!!!

Αν ξαναδιαβασεις τα μηνυματα σου (και φυσικα με την προυποθεση οτι διαθετεις την απαιτουμενη ευθυκρισια), θα αντιληφθεις οτι ειναι καπως ασυναρτητα.

Παρατηρω επιπλεον οτι εχεις αρκετα νευρα, δεν αντεχεις την κριτικη και επισης οι τροποι σου ειναι καπως προβληματικοι...κοψε τους πολλους καφεδες, γιατι βλαπτουν την...ευφυια!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα