myriam14

Κουταλακι σιλικονης jumbo μυριζει εντονα απορρυπαντικο

Recommended Posts

Καλησπέρα,η ερώτηση μου είναι η εξής:έχει χρησιμοποιήσει καμία κοπέλα κουταλάκια φαγητού από τα jumbo????αγόρασα προ εξαμήνου όταν αρχίσαμε τις στέρεες δύο από σιλικόνη και τελευταία παρατήρησα ότι μετά το πλύσιμο,κρατάνε τη μυρωδιά του απορρυπαντικου και τα έδωσα δρόμο.ανησυχώ Μήπως είναι αμφιβόλου ποιότητος και έκανα τόσο καιρό κακό στη μικρή.η εμπειρία σας???εχετε ακούσει τίποτα σχετικό,κάποια ανακοίνωση,η συσκευασία ανέφερε κατάλληλο από 6 μηνών και άνω.δε λέω καλύτερα τα Chico κλπ αλλά και οι τιμές τους είναι διαφορετικές....

Διαφημίσεις

Πολλα προϊόντα για τα μωρακια μας Κάλο ειναι να αγοραζουμε μάρκες που ειναι ειδικα μελετημένες για μωρακια και καλο ειναι να το αναφέρουν κιόλας ...

Δεν θελω να πω κατι κακο για τα jumbo αλλα καλο ειναι να περιορίζονται οι αγορες απο κει σε ορισμένα προϊόντα!

Και στην χρήση τους να μην μας βγάζουν κατι (μυρωδιά ή αλλοιωση)

Παρε απο φαρμακειο καλυτερα καποιο σετ φαγητού!

Ή ακομη καλυτερα αν εχεις κοντα σου καποιο ηλεκτρονικό φαρμακειο που τα χει ποιο φθηνά!

Τωρα για το αν έπαθε κατι οσο το χρησιμοποιουσες ε δεν νομιζω !!!

Απλα κρατούσε μυρωδια το υλικό!

:-)

xdagp3.png

hwvMp3.png

Κορίτσια,καλύτερα να το ξανασκεφθείτε για τα κουταλάκια από το jumbo.

Επικίνδυνα πλαστικά, με καρκινογόνες ουσίες, κατασκευάζονται όλα στην Κίνα.

Πρόσφατα αποσύρθηκαν κάτι πιατάκια μελαμίνης, παιδικά, του jumbo, λόγω ακαταλληλότητας τους για χρήση ως φαγητοδοχεία (στην επαφή τους με το ζεστό φαγητό εκκρινονταν καρκινογόνες ουσίες).

Είναι προτιμότερο να ξοδέψουμε 3/4 ευρώ περισσοτερα και να τα κόψουμε από αλλού,παρά να διακινδυνεύουμε έτσι. .

Ψαξε σε παρακαλώ στο ίντερνετ αρθρα για τα κουταλακια του τζαμπο και θα παρεις την απάντηση σου. Εχουν αποσυρθεί κάποια ως επικίνδυνα και αυτοι συνεχιζαν να τα πουλουν αντί να τα καταστρέψουν. Φρίκη...

απο τα τζαμπο μπορειτε να αγοραζετε τα επωνυμα προιοντα του...κουταλακια και ποτηρακια της κικο ή της νουκ ή οποια αλλη παιδικη μαρκα επωνυμη...αυτα ειναι τα ιδια απο οπου και αν τα ψωνισουμε...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Δεν ξερω την τιμη του κουταλιου στα τζαμπο αλλα τα επωνυμα δεν κοστιζουν πανω απο 5-8 ευρω απο φαρμακειο. Πατε βρε κοριτσια και δινετε εκατονταδες ευρω για το πιο χλιδατο καροτσακι και κανετε οικονομια στο κουταλακι που ερχεται σε αμεση επαφη με το μωρο σας μετα τον αποθηλασμο? Ετσι δεν γινεται οικονομια , θα το πληρωσεις 2 φορες.

Και εγώ θεωρώ άχρηστα και επικίνδυνα για την υγεία των μικρών μας τα ανώνυμα προιόντα του jumbo. Και δεν είναι προσωπική μου γνώμη, κάνε μια έρευνα στο ιντερνετ και θα δείς και μόνη σου.

Γενικά το πλαστικό ότι μάρκα και να είναι θέλει αλλαγμα συνέχεια. Μπουκάλες πλαστικές ποτηράκια νερού ότι είναι πλαστικό δεν πρέπει να το χρεισημοποιουν πάνω από 1-2 μήνες γιατινπλαστικ είναι κ μυριζει ανεξάρτητους μάρκας. Εμένα αυτό μου εχει πει ή παιδίατρος ότι το πλαστικό στα παιδιά το αλλάζουμε συχνά! Κ αυτόν κάνω . ιδιαίτερα οι μπουκάλες κ τα ποτηράκια νερού μυρίζουν γρήγορα γιατί τις περισσότερες ώρες μένουν βρεγμένα.

Διαφημίσεις

Και εγω ψωνιζω απο τα τζαμπο αλλα μονο επωνυμα προιοντα.Εψαχνα να βρω πιατακια για την μικρη μου με ωραιες παραστασεις και μου εκανε εντυπωση που ηταν κατασκευασμενα απο μελαμινη.Ειναι ασφαλες για τα παιδια?Προσωπικα χρησιμοποιω μονο γυαλινα.Αλλα οταν αρχισει να τρωει μονο του το παιδι τι θα κανω?Διαβασα παρακατ οτι τα πλαστικα θελουν αλλαγμα.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν!