Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντεροκοκκος στο σπερμα !!!!


Recommended Posts

καλημερα αιγοκερακι μου . να κανεις τις εξετασεις στον γυναικολογο σου δεν υπαρχει λογος να το αλλαξεις αυτο .!! τωρα εγω θα σου ελεγα να κανεις τωρα την καλλιεργεια (κανε και μια καλλιεργεια ουρων δεν ειναι κακο ;)) για να εισαι σιγουρη . ο συζυγος κανει θεραπεια και ειναι καλο να το εκμεταλευτεις αμεσα αν υπαρχει κατι και να κανετε μαζι να ξεμπερδευετε. κανε και το παπ να ξεμπερδευεις δεν πειραζει να το κανεις δυο μηνες νωριτερα . :D

 

Ετσι θα κανω κοριτσακι μου, ναι. Δευτερα πρωι θα κανω υστεροσαλπιγγογραφια. Το απογευμα θα παρω τον γυναικολογο μου, να κλεισω ραντεβου για παπ και να μου γραψει και την καλλιεργεια.

Ευχαριστω, ο θεος να μας βοηθαει ολες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ετσι θα κανω κοριτσακι μου, ναι. Δευτερα πρωι θα κανω υστεροσαλπιγγογραφια. Το απογευμα θα παρω τον γυναικολογο μου, να κλεισω ραντεβου για παπ και να μου γραψει και την καλλιεργεια.

Ευχαριστω, ο θεος να μας βοηθαει ολες μας!

 

Ώπα....δεν θελω να σε αγχωσω αλλα μηπως απο την στιγμη που υπαρχει η υποψία μικροβιου να μην κανεις υστεροσαλπιγγογραφια πριν σιγουρευτείς πως εχεις μια καθαρή καλλιεργεια;;;; Δυστυχως ειναι αλλο ενα για το οποιο δεν μας ενημερώνουν επαρκώς αλλα κανονικα πριν απο καφές υστεροσαλπιγγογραφια πρεπει να κανουμε καλλιεργεια να βεβαιωθούμε οτι δεν υπαρχει μικροβιο!!!! Σε περιπτωςη που υπαρχει το σκιαγραφικο που σου περνάνε για την σαλπιγγο μπορει να μεταφέρει το μικρόβιο στην μήτρα!!! Καλυτερα κανε την καλλιεργεια περιμενε τα αποτελεσματα και αν βγει καθαρή τοτε κανε την σαλπιγγο!!!!

Ποσο νευριάζω με την αμέλεια τους ρε φούστη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ώπα....δεν θελω να σε αγχωσω αλλα μηπως απο την στιγμη που υπαρχει η υποψία μικροβιου να μην κανεις υστεροσαλπιγγογραφια πριν σιγουρευτείς πως εχεις μια καθαρή καλλιεργεια;;;; Δυστυχως ειναι αλλο ενα για το οποιο δεν μας ενημερώνουν επαρκώς αλλα κανονικα πριν απο καφές υστεροσαλπιγγογραφια πρεπει να κανουμε καλλιεργεια να βεβαιωθούμε οτι δεν υπαρχει μικροβιο!!!! Σε περιπτωςη που υπαρχει το σκιαγραφικο που σου περνάνε για την σαλπιγγο μπορει να μεταφέρει το μικρόβιο στην μήτρα!!! Καλυτερα κανε την καλλιεργεια περιμενε τα αποτελεσματα και αν βγει καθαρή τοτε κανε την σαλπιγγο!!!!

Ποσο νευριάζω με την αμέλεια τους ρε φούστη μου!!!!

 

Έχει απόλυτο δίκιο η μάγισσα ! Εμείς όταν πήγαμε σε τέταρτο ουρολόγο και του είπαμε ότι κάναμε σπερματέγχυση χωρίς καλλιέργεια, φρικάρε γιατι μας ειπε ότι αν είχε κάποιο μικρόβιο ο άντρας μου θα το είχα κολλήσει για τα καλά....

Και δεν μιλάμε για καλλιέργεια ούρων όπως έγραψε μια κοπέλα αλλα κολπικη.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο τον γιατρο και μου ειπε να παρω την ιδια αντιβιωση με τον αντρα μου και να παω αυριο να την κανω κανονικα την σαλπιγγογραφια.

Στην περιπτωση του συγκεκριμενου μικροβιου ισως να μην παιζει ρολο καν; Με ρωτησε αν εχω συμπτωματα, του ειπα οχι, και μου ειπε δεν ειναι αναγκη να κανω καλλιεργεια κολπικου υγρου..

 

Τι να κανω;;; Αγχωθηκα τωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηρα τηλεφωνο τον γιατρο και μου ειπε να παρω την ιδια αντιβιωση με τον αντρα μου και να παω αυριο να την κανω κανονικα την σαλπιγγογραφια.

Στην περιπτωση του συγκεκριμενου μικροβιου ισως να μην παιζει ρολο καν; Με ρωτησε αν εχω συμπτωματα, του ειπα οχι, και μου ειπε δεν ειναι αναγκη να κανω καλλιεργεια κολπικου υγρου..

 

Τι να κανω;;; Αγχωθηκα τωρα.

 

Καλησπερα.

Θεωρω οτι δεν πρεπει να αγχωθεις γιατι και μετα τη σαλπιγγογραφια περνεις αντιβιωση vibramicin για 4-5 μερες.Πιστευω οτι θα σε ενημερωσαν.Επισης για να το λεει ο γιατρος σου κατι παραπανω ξερει απο εμας!

Καλη επιτυχια!!

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο τον γιατρο και μου ειπε να παρω την ιδια αντιβιωση με τον αντρα μου και να παω αυριο να την κανω κανονικα την σαλπιγγογραφια.

Στην περιπτωση του συγκεκριμενου μικροβιου ισως να μην παιζει ρολο καν; Με ρωτησε αν εχω συμπτωματα, του ειπα οχι, και μου ειπε δεν ειναι αναγκη να κανω καλλιεργεια κολπικου υγρου..

 

Τι να κανω;;; Αγχωθηκα τωρα.

 

Κοριτσι μου αφου ετσι σου ειπε ο γιατρος ετσι να κανεις!!!! Τι να σου πω και εγω;;;; Εμεις τις εμπειρίες μας λεμε! Δεν ειμαστε γιατροι!! Εσυ το γιατρο σου θα ακούς!!!! Αλλωστε αυτο που σου ειπα εγω δεν ειναι και το πιο πιθανο σενάριο!!!! Ειναι μια σπανια περιπτωςη!!!! Απλα για να εισαι χιλια τα εκατό σιγουρη θα επρεπε ισως να γινει ετσι!!! Αλλα σου ξαναλέω ειναι μια σπανια περιπτωςη και εσυ φυσικα θα ακούς και θα εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου!!!!! Ααααν θες για να αισθανθείς ασφάλεια ανέφερε το και αυριο εκει που θα πας για την σαλπιγγο και αν ειναι θα σου πουν εκει να την κανεις η να μην την κανεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου αφου ετσι σου ειπε ο γιατρος ετσι να κανεις!!!! Τι να σου πω και εγω;;;; Εμεις τις εμπειρίες μας λεμε! Δεν ειμαστε γιατροι!! Εσυ το γιατρο σου θα ακούς!!!! Αλλωστε αυτο που σου ειπα εγω δεν ειναι και το πιο πιθανο σενάριο!!!! Ειναι μια σπανια περιπτωςη!!!! Απλα για να εισαι χιλια τα εκατό σιγουρη θα επρεπε ισως να γινει ετσι!!! Αλλα σου ξαναλέω ειναι μια σπανια περιπτωςη και εσυ φυσικα θα ακούς και θα εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου!!!!! Ααααν θες για να αισθανθείς ασφάλεια ανέφερε το και αυριο εκει που θα πας για την σαλπιγγο και αν ειναι θα σου πουν εκει να την κανεις η να μην την κανεις!!!!!

 

Ναι, φυσικα θα το πω αυριο πρωι.

Λογικα ομως γι αυτο δε μου ειπαν απο το ρεα να παρω βιμπραμισιν πριν και μετα την σαλπιγγογραφια;;;; Ο γιατρος απο γεννεσις βεβαια μου πε να παρω του αντρα μου την αντιβιωση μεχρι τελος της βδομαδας.

Την καλλιεργεια βεβαια εγω θα την κανω μαζι με το παπ σε κανα 10ημερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Θεωρω οτι δεν πρεπει να αγχωθεις γιατι και μετα τη σαλπιγγογραφια περνεις αντιβιωση vibramicin για 4-5 μερες.Πιστευω οτι θα σε ενημερωσαν.Επισης για να το λεει ο γιατρος σου κατι παραπανω ξερει απο εμας!

Καλη επιτυχια!!

 

Σωστα, γι αυτο το λογο προφανως παιρνω την αντιβιωση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, γι αυτο το λογο προφανως παιρνω την αντιβιωση.

 

Εγω την ξεκινησα την ημερα που εκανα σαλπιγγογραφια.

Επειδη διαβασα οτι υπαρχει θεματακι,προφανως γι'αυτο το λογο την αρχισες,αλλα ρωτα και με πια θα συνεχισεις!

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω την ξεκινησα την ημερα που εκανα σαλπιγγογραφια.

Επειδη διαβασα οτι υπαρχει θεματακι,προφανως γι'αυτο το λογο την αρχισες,αλλα ρωτα και με πια θα συνεχισεις!

 

Ναι, εχεις δικιο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικα θα το πω αυριο πρωι.

Λογικα ομως γι αυτο δε μου ειπαν απο το ρεα να παρω βιμπραμισιν πριν και μετα την σαλπιγγογραφια;;;; Ο γιατρος απο γεννεσις βεβαια μου πε να παρω του αντρα μου την αντιβιωση μεχρι τελος της βδομαδας.

Την καλλιεργεια βεβαια εγω θα την κανω μαζι με το παπ σε κανα 10ημερο.

 

Να έχεις στο νου σου οτι καλλιεργεια μπορεις να κανεις δεκα μερες μετα το τελος τις αντιβίωσης και αυτο γιατι αν την κανεις νωρίτερα λογω αντιβίωσης μπορει να βγουν πλασματικά τα αποτελεσματα!

Σου λεω λεπτομερειες τωρα το ξερω....αλλα αισθανομαι οτι οφείλω να σε ενημερώσω για οσο ξερω μεσα απο την εμπειρία μου!!!

Ολα καλα θα πανε!!!!! Ρωτα και αυριο και αυτοι ξέρουν να σε κατατοπισουν!!!!

Αντιβιωση παντως δινουν παντα, ακομα και αν πας να κανεις σαλπιγγο με καθαρή καλλιεργεια πριν την σαλπιγγο για να ειναι σιγουροι οτι δεν θα προκληθεί καποια φλεγμονή η καποιο μικρόβιο απο την ιδια την διαδικασια της σαλπιγγο!!!

Και παλι καλη επιτυχία και καλα αποτελεσματα!!!! Θα περιμενουμε νεα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις στο νου σου οτι καλλιεργεια μπορεις να κανεις δεκα μερες μετα το τελος τις αντιβίωσης και αυτο γιατι αν την κανεις νωρίτερα λογω αντιβίωσης μπορει να βγουν πλασματικά τα αποτελεσματα!

Σου λεω λεπτομερειες τωρα το ξερω....αλλα αισθανομαι οτι οφείλω να σε ενημερώσω για οσο ξερω μεσα απο την εμπειρία μου!!!

Ολα καλα θα πανε!!!!! Ρωτα και αυριο και αυτοι ξέρουν να σε κατατοπισουν!!!!

Αντιβιωση παντως δινουν παντα, ακομα και αν πας να κανεις σαλπιγγο με καθαρή καλλιεργεια πριν την σαλπιγγο για να ειναι σιγουροι οτι δεν θα προκληθεί καποια φλεγμονή η καποιο μικρόβιο απο την ιδια την διαδικασια της σαλπιγγο!!!

Και παλι καλη επιτυχία και καλα αποτελεσματα!!!! Θα περιμενουμε νεα σου!!!!

 

θα συμφωνησω απολυτα με την μαγισσα . οπωσδηποτε δεκα μερες μετα . γιατι διαφορετικα οπως μου ειπε ο μικροβιολογος η αντιβιωση λειτουργει σαν πεπλο και κρυβει τα παντα ,,,,, καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα . !

Link to comment
Share on other sites

Μαγισσα, Αρτεμιδα, σας ευχαριστω. Εχετε δικιο.

 

Και ελεγα να κανω το παπ αυτη τη βδομαδα και να κανω και καλλιεργεια για ουρεοπλασμα, τριχομοναδες, εξεταση που ουτως η αλλως μου τη ζηταει το κεντρο εξωσωματικης....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσι καλησπέρα. Έχει περάσει καιρός που έγραψες το μήνυμα για τον εντεροκοκο και ότι τον καταπολεμά η κιτοκινη. Ο άντρας μου έχει εντεροκοκο faecalis πήρε αντιβίωση αλλά τίποτα δεν άλλαξε έχει πολλά μηδενικά στο σπερμοδιαγραμμα. Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...