Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν παει αλλο


tzenakimo0

Recommended Posts

summer wine και πρεπει να τα ριχνουν σε εμενα?ειναι τοσο ασχημο :( οσο για τις δραστηριοτητες δεν ξερω αν θα εχω χρονο,το λυκειο ειναι πολυ απαιτητικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


summer wine και πρεπει να τα ριχνουν σε εμενα?ειναι τοσο ασχημο :( οσο για τις δραστηριοτητες δεν ξερω αν θα εχω χρονο,το λυκειο ειναι πολυ απαιτητικο

 

Και φυσικα δεν πρεπει να τα ριχνουν σε εσενα και σε κανενα αλλο παιδι.

Αυτα τα ατομα ειναι θρασυδειλα. Επιλεγουν κυριως ατομα πιο ευαισθητα, πιο ευαλωτα η και πιο ανωτερα απο αυτα και εαν δουν οτι τους παιρνουν στα σοβαρα τοτε επιβεβαιωνονται ακομα πιο πολυ και συνεχιζουν χωρις δισταγμο. Δοκιμαζουν συνεχεια τους αλλους. Και να ξερεις δεν εχουν σταματησει μονο σε εσενα.Σιγουρα το κανουν και σε αλλα παιδια, ακομα μπορει και στα αδερφια τους.. Επιβεβαιωνονται με αυτον τον τροπο. Διασκεδαζουν γιατι ειναι κενοι δυστυχως. Γιαυτο ειπα οτι χρειαζονται και ψυχολογο .

Δεν φταις εσυ για αυτο. Τετοιοι χαρακτηρες υπαρχουν πολλοι γυρω μας και ευθυνεται κυριως το οικογενειακο περιβαλλον.

Επισης εαν βρεθει ενας εκπαιδευτικος αντρας η πατερας και τα φοβισει να δεις πως μαζευονται αμεσως. Βαλε και τον πατερα σου στην αναγκη να το διαχειριστει.

 

 

Μια εξωσχολικη δραστηριοτητα το απογευμα 2 φορες την εβδομαδα δε θα σε εμποδισει στο διαβασμα. Αντιθετα θα γυρνας με πιο ορεξη και πιο καθαρο μυαλο για διαβασμα. Θα εισαι πιο αποδοτικη. Ο γρηγορος χορος ειναι ωραια εκτονωση και σε γεμιζει ενεργεια και χαρα. Σκεψου το.

Link to comment
Share on other sites

summer wine ο πατερας μου τα ξερει ολα αλλα τι μπορει να κανει για αυτο?δηλαδη οκ θα παει να τους μιλησει και αν αυτοι ερθουν και του πουν κι εσυ που το ξερεις οτι την ενοχλουμε?και πουν οτι και καλα λεω ψεματα?επισης ο χορος ειναι ακριβος?γιατι εχω αρχισει και το σκεφτομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζενακι, συμφωνώ σε γενιιές γραμμές με αυτά που σου έγραψαν οι άλλες κοπέλες. Τέτοια άτομα είναι προβληματικά, θρασύδειλα, με ψυχολογικά προβλήματα, καταπιεσμένα τα ίδια από την οικογένειά τους (πολλά υφίστανται βία στο σπιτι τους απο τους γονείς τους ή από άλλα άτομα), κομπλεξικά που επειδή είναι δυστυχισμένα και νιώθουν κατώτερα προσπαθούν να σε κάνουν κι εσένα δυστυχισμένη. Μην τους κάνεις τη χάρη και ποτέ και για κανεναν μη χαλάσεις το χαμόγελο σου. Πιστεψε με , δεν αξίζει. Μην τους κάνεις τη χάρη να σε βλέπουν πεσμένη, γιατι τοτε θα νιωθουν οτι πέτυχε ο σκοπός τους. Η εξέλιξη τετοιων ατόμων ειναι λιγο πολυ προδιαγεγραμμένη, συνήθως μπλέκουν με ναρκωτικά ή εχουν μπλεξίματα με το νομο ή στην καλύτερη περιπτωση γίνονται αποτυχημένοι αεργοι που σερνονται ολη μερα απο καφετερια σε καφετερια τρωγοντας το χαρτζιλικι των γονιων τους. Οπως εγραψε μια κοπέλα παραπάνω, αυτά τα ατομα που κοροιδευουν και μειωνουν τους αλλους ειναι για λύπηση. Μειωνουν αυτο που δεν μπορούν να φτάσουν και κοροιδευουν αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν. Μην τους δινεις σημασία και μην ασχολείσαι. Επισης μην τους φοβάσαι στον φοβο σου ποντάρουν.

Εφοσον δεν υπάρχει δευτερο λυκειο στην πόλη σου (η αλλαγη σχολειου θα ηταν ιδανική λύση), προσπάθησε στο σχολειο αυτο να εχεις μια παρεα, δεν λεω απαραιτητα να εχεις κολλητες, εστω 2-3 φιλες ή και μια, να μην καθεσαι μονη σου στο παγκάκι γιατι εισαι ευκολος στοχος ετσι, ενω οταν εισαι σε ομαδα και εσυ νιωθεις πιο δυνατή μιας και εισαι ενταγμενη καπου, και αυτοι αποθαρρυνονται. Μην τους δινεις αξια και οταν περνας μην τους κοιτας για να μην συγχιζεσαι. Επισης να ξερεις πως τωρα που θα πας 1η λυκειου, τωρα ειναι που διαμορφωνονται οι παρεες, οποτε προσπάθησε να εκμεταλλευτείς τις ευκαιρίες που θα σου δοθούν. Να εισαι χαμογελαστή, προσχαρη, να συμμετέχεις σε συζητήσεις και δραστηριοτητες. Μην απομονώνεσαι και μην σε απασχολει τι μπορει να σκεφτούν οι άλλοι. Ολοι αλλωστε λιγο πολυ ετσι σκεφτομαστε. Καλο ειναι επισης να μιλας στους γονεις σου για αυτα που σου συμβαινουν και γενικα για οτι σε απασχολει. Οφειλουν να ειναι ενήμεροι και να γνωριζουν. Εγω οταν ειπα μετά απο χρονια στη μητέρα μου για ενα περιστατικο που συνεβη στο γυμνασιο με εναν συμμαθητη μου, μου απαντησε ''γιατι δεν μου το ειπες εκεινη τη στιγμη, θα το φροντιζα το θεμα''. Και οπως γραψαν και οι άλλες κοπέλες, καλο ειναι να συμμετέχεις και σε εξωσχολικες δραστηριοτητες, ωστε και νεα ατομα να γνωριζεις εκτος απο αυτα του σχολικού περιβάλλοντος, και θα σου δίνει δυναμη και κινητρο, και θα κανεις κατι που σε ευχαριστει. Μπορεις να ασχοληθεις με τον αθλητισμο, αν εχει δημοτικο σταδιο η περιοχη σου να πηγαινεις να τρεχεις, ή να γραφτείς χορό, ζωγραφική ή ο,τι άλλο. Καλη δυναμη και μην απογοητευτεις, προσπαθησε και θα τα καταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

linaki10 δεν ειναι καθολου ευκολο ομως να ειμαι χαρουμενη μετα απο αυτα που λενε..τους εχω βαρεθει και δεν ξερω τι θα κανω..σε 2 μερες ειναι ο αγιασμος και μου εχουν κοπει τα ποδια και εχω αυπνιες..(τις προαλλες κοιμηθηκα 8.00 το πρωι και ημουν χαλια ολη τη μερα)..οσο για παρεες δεν νομιζω να κανω,ολοι εχουν τελειως διαφορετικα ενδιαφεροντα οπως "τι θα βαλουν το βραδυ που θα πανε στο σταν,οικονομοπουλο κτλ,τι θα πιουν(βοτκα,ουισκι ή μπυρα?),με ποιον θα κανουν σχεση αυτη τη βδομαδα κτλ..αυτα εμενα δεν με νοιαζουν καθολου και δεν θελω να γινω ψευτικη για να τους ταιριαζω..αλλα φοβαμαι τοσο πολυ για την παρασκευη..εχω κακο προαισθημα οτι κατι κακο θα συμβει και δεν ξερω τι θα γινει...αν γινει κατι δεν ξερω αν μπορεσω να κρατηθω στα ισια μου και μην λυγισω..φοβαμαι

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε καταρχην να χαλαρωσεις για να μην υποφέρεις απο ψυχοσωματικα συμπτώματα (δυσκολο το ξερω, αλλα προσπάθησε). Εφοσον τωρα θα πας πρωτη λυκειου, θα εχει στο σχολειο και παιδια απο αλλα γυμνάσια και πολλά παιδιά θα είναι στην αρχή μονα τους μέχρι να διαμορφωθούν οι παρέες. Εκμεταλλεύσου αυτό και βρες παιδιά πάνω κάτω στα δικά σου ενδιαφέροντα και με τα οποια μπορεις να συννενοηθεις και να περάσεις το διάλλειμά σου. Δεν χρειάζεται να υποκρίνεσαι και να γινεις ψευτικη, σε καμια περιπτωση. Να εισαι ο εαυτος σου, η καλύτερη εκδοχη του εαυτού σου. Φυσικά υπάρχουν και τα παιδιά που λες, που τους νοιάζουν μονο οι γκομενοι και τι θα πιουν το βραδυ στον οικονομοπουλο (αν και μου φαινονται υπερβολικά αυτα για 15 χρονων παιδια, παρολα αυτά εφοσον το λες δεν έχω λογο να σε αμφισβητησω), ομως υπάρχουν και παιδια μετρημενα, με αξιες και σωστο χαρακτήρα. Αλλά ακομα και οι επιλογες καποιου δεν ειναι πάντα απαγορευτικές για να κάνεις παρέα μαζι του. Πχ στο λυκειο κάποια ατομα απο την παρέα τη δική μου κάπνιζαν, εγώ ομως δεν κάπνιζα. Ο καθενας κανει τις δικές του επιλογές, δεν χρειάζεται να επηρεαζομαστε απο τους αλλους. Ευχομαι ολα να πανε καλα και φετος η χρονια να ειναι καλυτερη για σενα.

Link to comment
Share on other sites

linaki10 στηριζομαι πολυ σε αυτο που ειπατε,οτι δηλαδη θα ερθουν παιδια απο αλλα γυμνασια,αλλα και παλι μετα απο ολα αυτα που εχω περασει μπορω να πω οτι εχω χασει την εμπιστοσυνη μου σε ολους,μα ολους..μακαρι να βρω ατομα με σωστο χαρακτηρα αλλα στις μερες μας αυτο δεν ειναι και πολυ ευκολο και εφικτο..οσο για ψυχοσωματικα συμπτωματα,δεν σταματανε με τιποτα,προσπαθησα να δω καποιο αστειο βιντεο,κατι αλλα και παλι δεν υποχωρουν..τελος,δυστυχως αυτα κανουν οι συμμαθητες μου..πλεον 15χρονων αν δεν εχεις παει στα μπουζουκια και αν δεν εχεις αγορι σε κοροιδευουν,για αυτο μαλλον με ενοχλουν και εμενα επειδη δεν τα γουσταρω αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια στο σχολειο παντα ηταν και παντα θα είναι σκληρα.Πες το ανωριμοτητα, πες το αγενεια,πες το ζηλεια,πες το ότι θες.Θυμαμαι κι εγω στο σχολειο...παροτι ειχα πολλες παρεες υπηρχαν κατά καιρους ατομα που με κορόιδευαν αλλοτε γιατι ημουν καλη μαθητρια,αλλοτε γιατι ημουν πολύ ψηλη,αλλοτε απλα για να κανουν την πλακα τους.Τελειωνοντας το σχολειο όλα αλλαζουν.Αυτη τη στιγμη τα ιδια αυτά παιδια που τοτε μπορει να γελαγαν και να με κορόιδευαν τωρα μου μιλανε με τον καλυτερο τροπο.

Βεβαια η περιπτωση η δκη σου είναι πολύ πιο δυσκολη....το καταλαβαίνω...γιατι αυτό σε εχει απομονωσει.Πρεπει λοιπον να βρεις καποιο τροπο να ενταχθείς σε μια παρεα.

 

Προσωπικα το να αρχισεις να φερεσαι ως υπερανω,να τους κοιτας με κακια,να ανταπαντάς με ειρωνια κλπ δε με βρισκουν συμφωνη.Εγω θα σε συμβουλευα να εισαι χαμογελαστη και καλη και να δειχνεις πως τα οποια σχολια τα παιρνεις στην πλακα.

 

Να σε ρωτησω καποια πραγματα όμως για να καταλαβω.με τα κορίτσια της ταξης σου δε μπορεις να κανεις παρεα?Δε σε θελουν?Προσπαθησες ποτε να τα προσεγγίσεις?Ευγενικα και χαμογελαστα εννοω προσπάθησες ποτε να προσεγγίσεις με ειλικρινια τα κορίτσια της ταξης σου?Μηπως κι εσυ λογω αυτης της κατάστασης απομονώσες τον εαυτο σου ακομα περισσοτερο?

 

Μη μου λες τωρα ότι ασχολουνται μονο με γκομενους και με τον Οικονομοπουλο γιατι αν από μονη σου αντιμετωπίζεις ετσι τα αλλα παιδια προφανως θα δυσκολευτεις να μπεις στην παρεα τους.Γιατι καλο μου κοριτσι 15 χρονων αυτές ασχολούνται με τον οικονομοπουλο αλλα εσυ από την άλλη φτανεις να λες πως δεν αντεχεις τη ζωη σου.Πραγματικα αγαπη μου σα μαμα θα σου πω πως αν ειχα μια κορη στην εφηβεια θα προτιμουσα να ασχολείται με γκομενους παρα να είναι στα ορια κατάθλιψης.

 

Συνηθως ατομα τα οποια φτανουν να απομονώνονται και να μην εχουν παρεες σε αυτές τις ηλικιες παντα χρησιμοποιουν το ιδιο επιχειρημα με εσενα.Οτι τα αλλα παιδια ασχολούνται με τις καφετεριες και τους γκομενους και δε μπορω να κανω παρεα μαζι τους.Αυτο όμως είναι λαθος....αφενος γιατι είναι απολυτα φυσιολογικο 15χρονα κορίτσια να ασχολούνται με γκομενους...αφετέρου γιατι το ότι ένα 15χρονο κοριτσι ασχολείται με τα αγορια και θελει να βγαινει δε σημαινει ότι δεν εχει αλλα ενδιαφεροντα στη ζωη του η ότι δεν εχει μυαλο.Θα ερθει καποια στιγμη και η δικη σου σειρα...κι εσυ θα ερωτευτείς και θα κανεις ετσι κι εσυ...στο υπόσχομαι αυτό.Το θεμα είναι να μπεις σε μια παρεα...ν εχεις μια παρεα...ακομα κι αν δε συμφωνεις απολυτα με τα αλλα κορίτσια.Ειναι προτιμοτερο δλδ να εισαι μονη σου?Οπως καταλαβαίνεις είναι δυσκολο να γινεις αποδεκτη από μια παρεα όταν κι εσυ σνομπαρεις τα ατομα της παρεας.Στην τελικη ετσι παει το πραγμα...μπαινεις σε μια παρεα και σιγα σιγα γνωρίζοντας καλυτερα τα ατομα της παρεας επιλεγεις παντα καποιο η καποια με τα οποια ταιριαζεις περισσοτερο.

Εσυ με τη ασχολείσαι παρεπιπτοντως?Τι σου αρεσει?

 

 

Τα παιδια που λες ότι σε ενοχλουν..περα του ότι σε κοροϊδεύουν...πχ αν σε δουν θα κανουν καποιο σχολιο να σε πειραξουν...κανουν κατι άλλο?Εννοω σε σπρωχνουν,σου κλεβουν τα πραγματα σου η μενουν απλα στα λογια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

niki81 τα κοριτσια της ταξης μου με αποφευγουν πολυ..μια φορα πηγα και τους μιλησα και μου απαντησαν και μετα απο κανα 2-3 λεπτο ακουω μια να λεει στις αλλες "ρε συ η τζενη μας εχει γινει κολλητσιδα" και οταν το ακουσα απογοητευτηκα και σταματησα να τους μιλω..μου αρεσει πολυ να διαβαζω και ειμαι πολυ χαμηλων τονων...ακουω μονο ξενη μουσικη,δεν μπορω τους ελληνες τραγουδιστες γιατι η μουσικη τους ειναι πολυ βαρια και μιλαει συνεχως για ενα θεμα που δεν με ενδιαφερει,την αγαπη...δεν λεω,μπορει μετα απο 3 χρονια να με νοιαζει,αλλα τωρα δεν με ενδιαφερει καθολου..μου αρεσει πολυ να βλεπω κωμικα βιντεο στο youtube..τελος,μεχρι στιγμης μενουν μονο στα λογια,μονο μια φορα με εσπρωξαν αλλα τιποτε το τρομερο,δεν το ξανακαναν..ομως ο συνεχης χλευασμος συνεχισε ακαθεκτος...αυριο ξεκιναμε και νοιωθω τοσο περιεργα

Link to comment
Share on other sites

Τα κορίτσια της ταξης σου..οπως και όλα τα υπολοιπα παιδια...αρχικα δε σε ξερουν.Βλεπουν απέναντι του απλα ένα απομονωμενο παιδι.Δεν ξερουν τι σκέφτεσαι,τι διαβαζεις,τι σου αρεσει,τι δε σου αρεσει...δε σε ξερουν.Ισως αν σε ηξεραν τα πραγματα να ηταν διαφορετικα.

 

Λες ότι προσπάθησες να τα προσεγγίσεις ...και μπραβο σου...και ακουσες να λεει ένα από αυτά ότι τους εγινες κολιτσιδα.Και ενοχλήθηκες φυσικα και στεναχωρήθηκες.Αν όμως αντι να φυγεις και να μην τους ξαναμιλήσεις...ειλικρινα και αυθόρμητα εκεινη τη στιγμη απάνταγες και εξηγουσες πως δε θελεις να γινεις κολιτσιδα θελεις απλα να τις γνωρίσεις γιατι δε σου αρεσει να εισαι μονη που ξερεις μπορει να σε ειχαν δεχτει στην παρεα τους.

 

Δεν προσπαθω να συ πω ότι φταις εσυ...δε φταις εσυ.Ομως εσυ υποφερεις αρα πρεπει εσυ να κανεις κατι για να αλλαξει αυτό.

 

Από τον τροπο που γραφεις μου δινεις την εντυπωση ότι εισαι λιγο απολυτη στις αποψεις σου...πραγμα που δεν είναι πολύ καλο.Δε σου αρεσει η ελληνικη μουσικη...οκ...αυτό δε σημαινει απαραίτητα ότι δε μπορεις να γινεις φιλη με καποιο παιδι που ακουει ελληνικα.Ο καθενας εχει δικαίωμα να ακουει ότι μουσικη του αρεσει ετσι δεν είναι?Το ότι δε σου αρεσει η μουσικη που ακουω δε σημαινει πως πρεπει να με απορριψεις ουτε να αρχισεις να μου λες ποσο ανουσια είναι αυτά που ακουω.Αρκει απλα να δεχτούμε και οι δυο ότι αλλα αρεσουν σε εσενα και αλλα σε εμενα...τοσο απλα.Τους φιλους δε τους δενει η μουσικη...τους δενουν τα συναισθηματα.

 

Αυριο λοιπον αρχιζει το σχολειο και σου ευχομαι πραγματικα να εχεις μια υπεροχη σχολικη χρονια.Αυριο λοιπον που θα πας στο σχολειο...βαλε ένα στοχο για τον εαυτο σου.Βαλε ένα στοχο να καταφερεις να πιασεις κουβεντα με καποιο παιδι...οποιοδήποτε και να μιλησεις μαζι του για πεντε λεπτα.Αντι λοιπον να πας,να μεινεις αμιλητη και να μη προσεγγίσεις κανεναν...βαλε αυτό το μικρο στοχο.Να πιασεις κουβεντα με ένα παιδι για λιγο.Να πας χαμογελαστη...να πεις καλημέρα...και αν ακουσεις καποιο σχολιο ασχημο μη τους κανεις τη χαρη να θυμωσεις.Μεινε εκει,κοιτα αυτόν που σε σχολιασε χαλογελαστη λες και αυτό ειπε δε σε αγγιζει και μετα συνεχισε ότι κανεις.

 

Και μην αμελήσεις με τπτ να βρεις καποια εξωσχολικη δραστηριοτητα,κατι που να σου αρεσει...κατι ομαδικο ακομα καλυτερα.Γιατι αγαπη μου καλο είναι το διάβασμα και το youtube και μπραβο σου που εισαι μελετηρο παιδι....όμως χρειαζεσαι να βγεις εξω από το σπιτι...να βρεθεις με αλλα ατομα και να κανεις κατι που θα διασκεδασεις.Εγω στη θεση σου θα επελεγα χορο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :) Λοιπον,περιμενα τα χειροτερα αλλα δεν ηταν τοσο πολυ ασχημα τελικα..προσπαθησα να μιλησω με 2 κοπελες,μιλησαμε αρκετα,μου εδωσε αρκετη αισιοδοξια αυτο,αλλα και παλι δεν παυω να ειμαι αγχωμενη και φοβισμενη..η διευθυντρια ηταν παρα πολυ καλη και αυστηρη με αυτους που κοροιδευουν(ενα παιδι πεταξε μια βλακεια για ενα αλλο παιδι και η διευθυντρια γκαριζε)οποτε πιστευω οτι θα με βοηθησει πολυ..αλλα και παλι φοβαμαι απιστευτα..αυτες οι κοπελες ηταν πολυ καλες,δεν ξερω τι πιστευουν για μενα αλλα παντως τις συμπαθησα και μαλλον και αυτες το ιδιο.. αλλα απο δευτερα θα αλλαξουν παλι τα τμηματα οποτε μαλλον δεν θα ειμαστε μαζι :(

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσι μου...να σκέφτεσαι θετικα και πανω απ όλα να φερεσαι θετικα.Να πηγαίνεις χαμογελαστη,να μιλας και να εισαι καλη...ενας θετικος ανθρωπος προσεγγίζεται παντα πιο ευκολα.

Ακομα κι αν με τις συγκεκριμένες κοπελες σας χωρισουν...εσυ μπορεις να δειξεις την καλη σου διαθεση και τη Δευτερα στο διάλειμμα να ψαξεις να τις βρεις,να τις χαιρετησεις,να ρωτήσεις πως τα πανε στο δικο τους τμημα.Ειμαι σιγουρη κι αυτές θα το εκτιμησουν.Ετσι δημιουργούνται οι σχεσεις και οι φιλιες...με καλη διαθεση.Πολυ χαρηκα που ειχες μια καλη αρχη...συνεχισε ετσι...μην κλειστεις στον εαυτο σου.Ακομα κι αν γινει κατι και απογοητευτείς...μην απομονωθείς.Να χαμογελας παντα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

niki81 σας ευχαριστω πολυ :) ευχομαι να μην μας χωρισουν γιατι θα στεναχωρηθω πολυ..ειναι η πρωτη φορα που ειχα καποιον να μιλησω και δεν θελω να χαθει..

Link to comment
Share on other sites

Και προηγουμενως απαντησα σε ενα παρομοιο θεμα που αφορουσε λεκτικη βία στα σχολεια!! Λοιπον αυτο που ειπα και στο προηγουμενο θεμα... Οταν καταλαβεις πως ολα αυτα που λενε για εσενα δεν ισχυουν, οταν παψεις να δινεις σημασια, οταν αρχισεις να αγαπας τον εαυτο σου για αυτο που εισαι τοτε δια μαγειας ολοι αυτοι θα εξαφανιστουν απο τη ζωη σου!!!!! Στο λυκειο ειναι πιο ήπια τα πραγματα. Στην 3η λυκειου ειδικα τα παιδια που αρχιζουν να ενηλικιώνονται δεν θα ασχολουνται καθολου με τετοια θεματα!!! Το οτι βρικες φιλες ειναι πολυ καλο!!!!!! αν σας χωρισουν δεν πειραζει θα βρεις αλλες.. Και αν δεν βρεις; Δεν τρεχει τιποτα θα μιλας στα διαλείμματα με τις φιλες που γνωρισες τωρα και στην ταξη θα λες ενα καλημερα με τα υπολοιπα παιδια!! Σε κοροιδεψε κανενας και γελαει; Γελα και εσυ μαζι του!! αφου αυτο που ειπε ειναι ψεμα και στο ειπε για να κανει πλακα!! Κανε και εσυ μαζι του πλακα!! Στο γυμνασιο περασα ασχημα και δεν ξερω αν περασα απο καταθλιψη αλλα ειχα φτασει σε σημειο να μην με θελω!!! Μια μερα ξυπνησα και μου την βαρεσε!! ειπα οχι ρε φιλε!!!! Σταματησα να τους μιλαω, να τους δινω σημασία.. Πηγα στο λυκειο βρηκα φιλες.. Μας χωρισαν... καθομουν μονη στο θρανείο αλλα αν καποιος εκανε καποιο σχολιο ααα εσυ εισαι ξανθια χαζη, γελουσα και εγω μαζι τους και ελεγα πως δεν δεινχω παντα την εξυπναδα μου για να μη με ματιαξουν! κανε πλακα μαζι τους. Χαλαρωσε τον εαυτο σου!!! Και κατι τελευταιο.... Ολοι εκεινοι που με κοροιδευαν πλεον καθονται στα παρακακια, τελειωμενοι, βαρος στην κοινωνια, καπνιζουν, αμορφωτοι.. Οταν τυχαινει και τους βλεπω με κοιταζουν με το βλεμα κατω χαμηλα.... αυτοι ειναι εκει που ειναι και εγω εχω καταφερει τοσα. Αγαπησε τον εαυτο σου!!!!!!!!

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Τζενακι τελικα πως ηταν η χρονια σου ?

Τα καταφερες ή οχι?ζητησες τελικα απο κανεναν βοηθεια?

Γραψε να μας πεις τελικα τι εγινε. Να ξερεις οτι αρκετες φορες σε σκεφτηκα.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...