Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ..ΕΠΕΙΝΕ ΤΟ FRISOLAC ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ RONTAMIL TR.ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ? ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΤΠΤ.ΒΑΖΟΥΜΕ ΥΠΟΘΕΤΟ ΚΑΘΕ 3-4 ΜΕΡΕΣ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΖΟΡΙΖΕΤΕ ΠΟΛΥ.. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΠΡΩΧΝΕΙ..ΒΑΖΩ ΛΑΔΑΚΙ-ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ, ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΩ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΠΤ. ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

Διαφημίσεις

καλημέρα mamouni23. δεν φταίει πάντα το γάλα. η κόρη μου μέχρι 6 μηνών που αρχίσαμε κολοκυθάκια και λαχανικά πολλές φορές έφτανε και την 5η μέρα. κι εγώ να σκεφτείς θήλαζα. ο δικός μου γιατρός μου λεγε να περιμένω και την πέμπτη μέρα. υπόθετο δεν χρειάστηκε να της βάλω ποτέ... στην χειρότερη δηλαδή τα κανε την πέμπτη μέρα. εν τω μεταξύ κάθε φορά που την άλλαζα εκτός από τα ποδαράκια πάνω της έκανα μασάζ στην κοιλίτσα χαμηλά και της έδινα χαμομηλάκι.

FPh8p3.png

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ..ΕΠΕΙΝΕ ΤΟ FRISOLAC ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ RONTAMIL TR.ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ? ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΤΠΤ.ΒΑΖΟΥΜΕ ΥΠΟΘΕΤΟ ΚΑΘΕ 3-4 ΜΕΡΕΣ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΖΟΡΙΖΕΤΕ ΠΟΛΥ.. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΠΡΩΧΝΕΙ..ΒΑΖΩ ΛΑΔΑΚΙ-ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ, ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΩ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΠΤ. ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

Καλησπέρα. Έχει περάσει αρκετός καιρός από την ανάρτηση του μηνύματός σου. Ελπίζω να έχει λυθεί το πρόβλημα, ο μικρούλης μου είχε σοβαρό πρόβλημα με τα κακάκια του με την εισαγωγή των στερεών τροφών και αφού δοκιμάσαμε τα πάντα (δυστυχώς και μικροκλύσματα) καταλήξαμε σε παιδογαστρεντερολόγο που μας βοήθησε.Αν είχαμε πάει πιο νωρίς δε θα είχε ταλαιπωρηθεί τόσο. Πιστεύω πως είναι και η καλύτερη λύση.

Καλησπερα.

Ειμαι νεα στο forum και ειπα να γραψω να σας πω τον πονο μου

Βρηκα αυτη την θεματικη ενοτητα που βλεπω οτι ολες οι κοπελες εχετε μωρακια και ηθελα την γνωμη την δικη σας που τα εχετε περασει τα αρχικα σταδια και εχετε φτασει στο γεγονος

Να εισται πραγματικα μαμαδες...

Ειμαι 5 μηνων εγκυος και ξαφνικα μου προεκειψε τρομερο αγχος εαν θα μπορεσω να τα καταφερω,εαν θα ειμαι καλη μαμα,να ειμαι υπεθυνη και εαν θα το αγαπω πολυ μιας που ουτε να το φανταστω δεν μπορω...η ωρα ειναι περασμενη και δεν μπορω να κοιμηθω...οποια μανουλα θελει ας μου στειλει να μου πει την γνωμη της μιας και τα εχετε πςρασει ολα αυτα...

Καλησπερα.

Ειμαι νεα στο forum και ειπα να γραψω να σας πω τον πονο μου

Βρηκα αυτη την θεματικη ενοτητα που βλεπω οτι ολες οι κοπελες εχετε μωρακια και ηθελα την γνωμη την δικη σας που τα εχετε περασει τα αρχικα σταδια και εχετε φτασει στο γεγονος

Να εισται πραγματικα μαμαδες...

Ειμαι 5 μηνων εγκυος και ξαφνικα μου προεκειψε τρομερο αγχος εαν θα μπορεσω να τα καταφερω,εαν θα ειμαι καλη μαμα,να ειμαι υπεθυνη και εαν θα το αγαπω πολυ μιας που ουτε να το φανταστω δεν μπορω...η ωρα ειναι περασμενη και δεν μπορω να κοιμηθω...οποια μανουλα θελει ας μου στειλει να μου πει την γνωμη της μιας και τα εχετε πςρασει ολα αυτα...

Καλή σου μέρα και με το καλό το μωράκι σου!

Είναι λογικά αυτά τα συναισθήματα πιστεύω, πολλές φορές είχα κι εγώ τις δικές μου ανασφάλειες και άγχη, όμως αν χαλαρώσεις και αφήσεις τα πράγματα να πάρουν το δρομό τους θα δεις ότι όλες αυτές σου οι απορίες και τα άγχη θα λυθούν από μόνες τους...

αν αισθάνεσαι καλύτερα μίλησε σ ένα αγαπημένο σου πρόσωπο...

όταν ήρθε το αγοράκι μου και στην πορεία που μεγαλώνει, καθημερινά ανακαλύπτω πόσο ανεξάντλητη είναι η αγάπη μου και η δύναμη μου... παρά την κούραση και το τρέξιμο...

Καμία δε γεννήθηκε η τέλεια και υπεύθυνη μητέρα, όλες πιστεύω παλεύουμε καθημερινά γι αυτό, όπως και για πολλά άλλα...

απόλαυσε λοιπόν αυτές τις όμορφες στιγμές πριν αντικρίσει ο ένας τον άλλο και ελπίζω μα σε βοήθησα :)

Γεια σας ήθελα να ρωτήσω αν το μωρο 4 μηνων ειναι ειναι φυσιολογικό να κανει κακα του μια φορά την μερα κάθε δεύτερη μερα ? πιο πριν μου τα έκανε κάθε μερα .

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα