Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Just now, ninika84 said:

Και δικος μου την 37η εβδομαδα γεννηθηκε 51 ποντους αλλα τωρα 25μηνων κοντευει το 1 μετρο.Και δεν ειμαι ιδιαιτερα  ψηλή 1.64.Αλλα βεβαια μην ξεχνας οτι τα αγορια ψηλωνουν αρκετα στην εφηβεια.Αλλα αν εχεις αγχος πηγαινε σε παιδοενδροκρινολογο.

 

Πλάκα κάνεις! Και νόμιζα ότι είναι ψηλός ο δικός μου που είναι σχεδόν 24 μηνών με ύψος 93 εκατοστά! Επίσης και γώ είμαι κοντή, 1,60! Ο άντρας μου 1,93! Και ο πιο κοντός στην  οικογένεια του (εκτός από την μαμά του που είναι πολύ κοντή!)  Ελπίζω να πάρει από κεί το παιδί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, λιλουμ είπε:

Γεννήθηκε μόλις έκλεισα την 37η εβδομάδα. Όταν μπήκα στην 38η γεννήθηκε. 50 εκατοστά.

Εγώ ναι είμαι κοντή. 1,52 ο άντρας μου όμως είναι 1.85

 

Κ έχει πάρει τα πάντα ο μικρός από τον μπαμπά του. Δεν μου μοιάζει πουθενά. Ακόμα κ χαρακτήρας του είναι ο μπαμπάς του.

 

Κ εκεί είναι που λέω ένα παιδί που είναι ίδιος ο μπαμπάς του πήρε το ύψος της μαμάς; Κ είναι κ αγόρι.

 

Σίγουρα παίζει ρόλο που εγώ είμαι κοντή. Αλλά να είναι στο κατώτερο; Με μπαμπά 1,85;;; 

 

 

Καταρχήν το παιδί δεν είναι πρόωρο, είναι τελειόμηνο οπότε μην το λες πρόωρο :)

Από εκεί και πέρα, αν κάτι δεν πηγαίνει καλά, θα σου το πει ο γιατρός. Το μέσα στις καμπύλες αλλά σταθερά πολύ χαμηλά στο 2-3% δε λέει κάτι, είναι νορμάλ, κάποιος πρέπει να είναι και εκεί, το φυσιολογικό έχει ένα εύρος

Δεν υπάρχει το "παιδί τα πήρε όλα από το μπαμπά". Φυσικά και μπορεί να έχει πάρει το ύψος πιο πολύ από εσένα. Αν εσύ είσαι πολύ κοντή να το πω απλά, εννοείται ότι είναι πολύ πιθανό και ο γιος σου να είναι πολύ κοντός για άντρας, το φύλο δεν σημαίνει ότι θα πάρει από το γονιό του ίδιου φύλου. Η θεία μου, για να πω ένα παράδειγμα, είναι 1.53, ο άντρας της γύρω στο 1.90. Η ξαδέρφη μου είναι 1.75, ο αδερφός της 1.60. Συμβαίνουν και αυτά, υγιέστατοι και μέσα στα όρια είναι και οι δύο . 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι είναι πρόωρο. 

Απλά αναφέρθηκε πόσο εβδομάδων γεννήθηκε κ γι'αυτό το είπα.

Κ βέβαια μπορεί να πάρει το ύψος το δικό μου.

Απλά σκέφτομαι όλα βρε παιδί μου από το μπαμπά του κ μόνο το ύψος πήρε από εμένα; Τόσο γκαντεμια..

Κ αρχίζει κ στριφογυρίζει στο κεφάλι μου 

Λες βρε το παιδί να έχει τίποτα άλλο κ εγώ λέω απλά ότι πήρε από εμένα.

 

Κ εννοείται να έχει υγεία!

Κ εγώ είμαι κοντή. Ε, και;; Δόξα το θεό κ τους φίλους μου είχα κ της παρέες μου κ δόξα το θεό κ την υγεία μου κ τον άντρα μου έχω κ τώρα το ζουζούνι μου. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...