Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλησπερα!!

εγω θελω να παραγγειλω υπνοσακο για τη μικρη μου γιατι ξεσκεπαζετε στον υπνο της και φοβαμαι μηπως κρυωσει.ομως δεν ξερω τι μεγεθος και τι tog να παρω..αν μπορει καποια να με βοηθησει!!η μικρη μου ειναι 10μηνων .

ευχαριστω !!!!!!

 

Είχα πάρει 3 υπνόσακους και η μικρή μου δε βολεύτηκε με κανέναν, οπότε δεν ξέρω τι να σου πω για μεγέθη κλπ.

Επειδή όμως βλέπω ότι είναι τώρα 10 μηνών, να πάρεις με πόδια και όχι σαν σάκο.

Σε λιγο (αν όχι από τώρα) θα σηκώνεται όρθια στην κούνια, οπότε με τύπου "σάκο" είναι επικίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σχετικά με το marks & spencer

 

Έστειλα mail ρωτώντας τους πως ακριβώς γίνεται η διαδικασία.

Ενώ γράφουν ότι παραδίδουν Ελλάδα (με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο) όταν κάνεις checkout η Ελλάδα δεν φαίνεται πουθενά.

Θα ενημερώσω κι εγώ όταν λάβω απάντηση

 

 

Ιδού και η απάντησή τους πριν λίγο

 

 

Thanks for emailing us about ordering.

 

I'm sorry to inform you that we don't deliver to Greece. However, I've forwarded you comments to the delivery team and they'll certainly look into it as we're always looking at ways in which to improve.

 

I've looked into your query for instore collection of orders and when you order clothing, beauty and homeware, you now have a choice of having your order delivered to you, or you can collect it from a store. Technology, furniture, flowers, wine, gift cards and made to measure orders are available for home delivery only. Food to Order is only available for store collection, however you'll need to place a separate order for food as the orders are processed differently.

 

When you place your order, you'll be able to choose your collection day. If you place your order before 5pm, you'll usually be able to collect it from store three days later. It may take up to five days if we have to source your item from further afield.

 

I hope this is helpful and thanks again for getting in touch. I hope you enjoyed your weekend and a lovely day to you.

 

If we can be of any further help, please feel free to contact us on 0845 609 0200. If you are calling from overseas call us on +44 1925 672 317. Or you can reach us by using the following link http://www.marksandspencer.com/contactus

 

Kind Regards

 

Zintle Dlamini

Marks & Spencer Customer Services

Registered office: Waterside House, 35 North Wharf Road, London, W2 1 NW.

Registered Number: 214436 (England and Wales)

Link to comment
Share on other sites

andy καλημέρα σου

εγώ πέρυσι που η μικρή μου ήταν 7 μηνών είχα αγοράσει αυτόν εδω http://www.pingpong-online.de/osc/popup_image.php?pID=2671 και εβγαλα όλο τον μακεδονίτικο χειμώνα χωρίς να κρυώσει ούτε μια φορά στην αρχή την τον φόραγα με εσώρουχο μακρυμάνικο και τα μπούτια έξω και στα βαριά κρύα με εσώρουχο μακρυμάνικο και παντελονάκι πυτζάμας από κάτω. Τον προτείνω ανεπιφύλακτα είναι πολύ χοντρός και ζεστός και φέτος πάλι σκοπεύω να παραγγείλω από το ίδιο σαιτ τον δεύτερο μας

 

Και όταν πήγαινε να σηκωθεί δεν έπεφτε?

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το marks & spencer στελνει Κενυα και Αλβανια και δεν στελνει Ελλαδα?

τι να πεις λοιπον

πηρα κατι φοβερα ρουχαλακια απο εδω

http://www.babipur.co.uk/shop/Organic_Slogan_Babywear/c11/index.html

επισης πηρα και χαλια απο εδω

http://www.carpetvista.gr/

αμα ερθουν θα σας πω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως βλέπω ότι είναι τώρα 10 μηνών, να πάρεις με πόδια και όχι σαν σάκο.

Σε λιγο (αν όχι από τώρα) θα σηκώνεται όρθια στην κούνια, οπότε με τύπου "σάκο" είναι επικίνδυνο.

 

Πού μπορούμε να βρούμε υπνόσακο με πόδια; Είχα πάρει πέρυσι από mothercare βαμβακερό αλλά είχε μέχρι 18 μηνών αν θυμάμαι καλά. Έχετε δει κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki & kolibigi σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!!

η αληθεια ειναι οτι σκεφτομουν κατι σαν αυτο που εδειξες kalamaraki αλλα μετα οπως ειπε και η kolibigi οατν σηκωνετε??αν ξυπνησει αμεσως σηκωνετε ορθια..οποτε μαλλον η επιλογη α δεν μας κανει..αλλα με τα ποδαρακια που θα βρουμε???

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Με ποδαράκια εγώ είχα πάρει της ΩΜΕΓΑ.

Μου είχαν πει ότι είναι οι καλύτεροι και ήταν και κοματάκι ακριβοί (περίπου 50 ευρώ).

Τους είχα πάρει από μαγαζί όμως και δεν έχω ιδέα τι παίζει μέσω net.

Τη μικρή μου πάντως δεν τη βόλεψαν καθόλου και είναι ζήτημα αν τους έβαλε 5 φορές.

Γιαυτό συμβουλεύω να πάρετε έναν δοκιμαστικά και μετά αν σας βολέψει να πάρετε κι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κι εγώ είχα πάρει της Ωμέγα, τώρα το θυμήθηκα, αλλά δεν το έβαλε ούτε μια φορά, ήταν πολύ σκληρός και δεν μπορούσε να κουνηθεί ο κακομοίρης. Της mothercare ήταν πολύ καλός, τον ευχαριστήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κι εγώ είχα πάρει της Ωμέγα, τώρα το θυμήθηκα, αλλά δεν το έβαλε ούτε μια φορά, ήταν πολύ σκληρός και δεν μπορούσε να κουνηθεί ο κακομοίρης. Της mothercare ήταν πολύ καλός, τον ευχαριστήθηκε.

 

Με της Ομέγα τους υπνόσακους είναι σαν λουκάνικα παραγεμισμένα τα παιδιά γιατί έχουν χοντρό και σκληρό υλικό μέσα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη το marks & spencer στελνει Κενυα και Αλβανια και δεν στελνει Ελλαδα?

τι να πεις λοιπον

πηρα κατι φοβερα ρουχαλακια απο εδω

http://www.babipur.co.uk/shop/Organic_Slogan_Babywear/c11/index.html

επισης πηρα και χαλια απο εδω

http://www.carpetvista.gr/

αμα ερθουν θα σας πω εντυπωσεις

 

Μαρινάκι, μπήκα στο site του carpetvista και ενθουσιάστηκα! Μπορείς να με ενημερώσεις όταν παραλάβεις για να προχωρήσω και γω σε παραγγελία; Ευχαριστώ πολύ πολύ!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ιδού και η απάντησή τους πριν λίγο

 

 

Thanks for emailing us about ordering.

 

I'm sorry to inform you that we don't deliver to Greece. However, I've forwarded you comments to the delivery team and they'll certainly look into it as we're always looking at ways in which to improve.

 

I've looked into your query for instore collection of orders and when you order clothing, beauty and homeware, you now have a choice of having your order delivered to you, or you can collect it from a store. Technology, furniture, flowers, wine, gift cards and made to measure orders are available for home delivery only. Food to Order is only available for store collection, however you'll need to place a separate order for food as the orders are processed differently.

 

When you place your order, you'll be able to choose your collection day. If you place your order before 5pm, you'll usually be able to collect it from store three days later. It may take up to five days if we have to source your item from further afield.

 

I hope this is helpful and thanks again for getting in touch. I hope you enjoyed your weekend and a lovely day to you.

 

If we can be of any further help, please feel free to contact us on 0845 609 0200. If you are calling from overseas call us on +44 1925 672 317. Or you can reach us by using the following link http://www.marksandspencer.com/contactus

 

Kind Regards

 

Zintle Dlamini

Marks & Spencer Customer Services

Registered office: Waterside House, 35 North Wharf Road, London, W2 1 NW.

Registered Number: 214436 (England and Wales)

 

Δεν παραδίδουν Ελλάδα, και απορώ πως αναφερουν την Ελλάδα στις χωρες προορισμου, αφου ουτε με την διαδικασια που περιγράφουν γίνεται... το επιβεβαίωσα με συγκεκριμενη ερωτηση...και μιας και με τσαντισε το γεγονος τους εστειλα, να αλλαξουν τα σκοπια απο μακεδονια που το γραφουν σε φυρομ.

 

να και η απαντηση

 

Thanks for your email about delivering to Greece.

 

I'm sorry to tell you that at the moment we do not deliver to Greece. We do hope to be able to offer an ordering and delivery service to our other overseas customers in the future, and the situation is currently under review.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ! Νόμιζα ότι το είχα γράψει!! Το πήρα απο το ε-μπέι, ωστόσο είδα ότι την τιμή των 110 λιρών, την έχουν και στο σάιτ τους. Την είχαμε λιμπιστεί εδώ και κάνα τρίμηνο και την πήραμε πριν από δυο εβδομάδες. Η τιμή ήταν ίδια από τότε..

 

καλησπερα!την βρηκα και εγω στο e-bay και θα ηθελα να την αγορασω.απλα ανησυχω μηπως ερθει σπασμενη.εσενα σε τι συσκευασια σου ηρθε ????οπως του ΙΚΕΑ που ειναι επιπεδη και την συναρμολογεις????

 

ευχαριστω πολυ!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!την βρηκα και εγω στο e-bay και θα ηθελα να την αγορασω.απλα ανησυχω μηπως ερθει σπασμενη.εσενα σε τι συσκευασια σου ηρθε ????οπως του ΙΚΕΑ που ειναι επιπεδη και την συναρμολογεις????

 

ευχαριστω πολυ!

 

Den έχω ιδέα πως είναι του ΙΚΕΑ. Ηρθε σε μια πολύ σφιχτή συσκευασμενη κούτα, από ιδιωτική μεταφορική εταιρία (νομίζω UPS) που μου την ανέβασαν στον 3ο όροφο. Το μικρό κουνιστό σκαμπώ ήταν έτοιμο. Η βάση της καρέκλας (δηλαδή το βαρύ κομμάτι με τον μηχανισμό ήταν επίσης έτοιμο. Το μονο που βίδωσα ήταν την πλάτη, τις δυο βάσεις για τα πλαϊνά μπράτσα και τα μπράτσα. Συνολικά 9 βίδες:) (δυο για την πλάτη, έξι για τα μπράτσα και μια για το "στοπ", η οποία ήταν και η πιο δύσκολη)... Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ είχα άγχος για το πως θα έρθει, ωστόσο ήταν σούπερ η συσκευασία. Επιπλέον οι τύποι είχαν εξαιρετική επικοινωνία, στα δύο μέιλ που τους έστειλα απάντησαν άμεσα, οποτε μπορείς να τους ρωτήσεις για το τι γίνεται σε περίπτωση που παραλαβεις ελαττωματικο προιόν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!μαλλον θα την παρω!

 

απλα να σας ενημερώσω ότι τα μεταφορικά είναι 61 λίρες, και όχι 40 όπως ανεφερε η igenesis... εγω την περιμένω μάλλον αυριο...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

γραφει 40, αλλα γράφει να επικοινωνησεις μαζι τους για το ακριβές ποσό, γιατι εχουν δυνατοτητα να γραψουν μόνο μια τιμη για ευρωπη αλλα εχουν αλλες χρεωσεις για καθε χώρα...λογικό γιατι οι κουριερ μας όπως και οτιδηποτε ειναι ακριβοι....τι να πω...παραπανω απο τη μιση αξια του προιοντος σε μεταφορικα...και παλι ομως αξιζει πιστευω...θα σας πω κι εγω εντυπωσεις οταν την παραλαβω!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

γραφει 40, αλλα γράφει να επικοινωνησεις μαζι τους για το ακριβές ποσό, γιατι εχουν δυνατοτητα να γραψουν μόνο μια τιμη για ευρωπη αλλα εχουν αλλες χρεωσεις για καθε χώρα...λογικό γιατι οι κουριερ μας όπως και οτιδηποτε ειναι ακριβοι....τι να πω...παραπανω απο τη μιση αξια του προιοντος σε μεταφορικα...και παλι ομως αξιζει πιστευω...θα σας πω κι εγω εντυπωσεις οταν την παραλαβω!

 

τους εστειλα e-mail και τους ρωτησα,περιμενω να μου απαντησουν.απλα εχω βρει μια εδω με 200 και λεω αν ειναι για διαφορα 13 ευρω να την παρω απο εδω.αν και αυτη στο e-bay μου αρεσει πιο πολυ.αυτη που βρηκα με 200 δεν εχει 7 διαφορετικες θεσεις η πλατη.ουφ....μπερδευτηκα!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν ξέρω που να το ποστάρω....

άπο χθες έως τέλη νοέμβρη ισχύει απόσυρση κατσαρολών για αγορά κατσαρολών Fissler με -20% από την αρχική τιμή!Εγώ πήγα και αγόρασα δυο κατσαρολίτσες!

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η καρέκλα ήρθε, είναι όντως πολύ καλή για τα λεφτά της...ειναι ανετη και τα μαξιλαρια ειναι πιο ωραια απο οτι περιμενα...ειναι μπεζ σαν κοτλε...ηρθε σε πολυ καλη κατασταση. Πιστευω οτι αξιζει πολυ η αγορα αυτη! δυστυχως τα μεταφορικα ειναι πολλα...η ιδια η καρεκλα στοιχιζει μόλις 120 ευρω...

 

επισης ειναι πιο μαζεμενη απο οτι φανταζομουν, δηλ καθολου ογκωδης...και ευκολη η συναρμολογηση...αυτα...

 

Καλές αγορές!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.... Μπας και εχει αγορασει καμια απο τα www.wallies.com?????? θελω να παρω καποια αυτοκολλητα αλλα οχι για το τοιχο, εγινε μια στραβη με τη κουνια μας και θα την παρω σε σκετο ξυλο καρυδιας οποτε για σχεδιο θελω να βαλω αυτοκολλητα που να μη χαλασουν το ξυλο και να κολλανε - ξεκολλανε.....

Αλλιως μηπως ξερετε και κανα αλλο σαιτ με τετοια αυτοκολλητα?????????

Ευχαριστωωωωωωω!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...