Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα,

εχει ψωνίσει κανένας από το http://www.e-farmacy.gr? Φαίνεται να εχει κσλές τιμές...(θέλω κατι σακουλάκια της medela)

 

Μadrid (εβαλες και ωραιο νικ....εμεινα εκει κοντα 1 χρονο...)

εφοσων υπάρχει στη λιστα μας σημαινει οτι ειναι οκ το σαιτ, και εφοσον διπλα του δεν εχει καποιο αρνητικο σχολιο ή παρατηρηση κανε αφοβα την παραγγελια σου, αν και θα σου προτεινα να τα ψαξεις και στο αμαζον αν θελεις και αλλα πραγματα. http://www.amazon.co.uk

 

καλα τι σουπερ καλαμαρακι εισαι εσυ!

 

Τηγανητο σουπερ χαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

παω να αδειασω mothercare και next!!!!

Προλάβετεεεεεεεεε

 

Εγω παλι ως γνωστο πνευμα αντιλογιας θα σου προτεινα να μη παρεις τιποτα απο μοδερκερ.....Τα νεξτ και τα τεσκο ειναι by far καλυτερα και φτηνοτερα! Τα μοδερκερ τα εχουν για ακριβα στην αγγλια συν οτι τα νεξτ και τα τεσκο εχουν πολυ ποιο ωραια σχεδια και ευφάνταστα χρωματα για παιδια...οχι τις συντηρητικουρες των μοδερκερ.

 

Σημειωση μας εφεραν για τα γενεθλια της μικρης ενα φουστανι μοδερκερ....

Τιμη αρχικη 40ευρώ...τιμή με εκπτωση 20% 31ευρώ....Τιμή αρχική αγγλιας 18λίρες (22ευρώ) και τιμη εκπτωσης αγγλιας 12λιρες δηλαδη ....15ευρώ!!!!

Ακομα και εκπτωτικα παλι ειναι διπλάσια η τιμή η ελληνικη....Ειναι το λιγοτερο γελοιο να συνεχισω να δινω τα χρηματα μου εστω και στο αγγλικο οταν δεν θελουν να μου πουλήσουν! Υπαρχουν και αλλες μάρκες!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχουν αγορασει τα κοριτσια τεσκο και νεξτ, καλα νεξτ εχω και εγω δυο κομματια απο δωρακια , και λενε οτι ειναι ισάξια αν οχι καλυτερα απο το μοδερκερ. Εγω προσωπικα τις εμπιστευομαι και τον Σεπτέμβρη που θα κανω παραγγελια χειμωνιάτικα απο εκει θα παρω.

Βαλε ενα ερωτημα εδω να σου απαντήσουν τα κοριτσια για την ποιότητα τους συγκρινοντας εσωρουχα μπλουζάκια που ειναι τα δυνατα χαρτια του μοδερκερ γιατι εχουν οντως πολυ καλη ποιότητα.

 

Link to comment
Share on other sites

ηρθαν τελικα τα πραγματα?

 

Ευτυχώς ήρθαν...

Έφτασαν με απλό ταχυδρομείο ακριβώς όπως φοβόμουν αλλά ευτυχώς όλα καλά.

Επίσης πρέπει να πω πως έμεινα πολύ ικανοποιημένη από την ποιότητα τους οπότε θα ψωνίσω ξανά από εκεί :D

*

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!βρε κοριτσια εχετε καταφερει να αγορασετε κατι απο το babybutt?οσεσ φορεσ εχω προσπαθησει να σερφαρω ολα κολλαει!!!δεν εχω καταφερει να το βαλω ουτε μια φορα στα αγγλικα και τωρα προσπαθησα να φτιαξω καλαθι και παλι κολλησε!μονο αυτο το σαιτ!!!τουλαχιστον αξιζει?τι εξοδα αποστολησ εχει?

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα πριν λιγες μερες παραγγελια στρωμα απο babybutt και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με την φορτωση σελιδας,ουτε με τα Αγγλικα.Και στην συννενοηση τους μια χαρα.Τα μεταφορικα για ενα στρωμα που ειναι ογκωδες πηγαν 33 ευρω.Για μικροτερα πραγματα νομιζω δεν ξεπερνανε τα 9 ευρω.

Το μονο που δεν μου αρεσε ειναι οτι επειδη μαλλον δεν εκανα register μου ζητησαν να καταθεσω τα χρηματα μεσω τραπεζης και δυστυχως ξερεις τι εστι ελληνικες τραπεζες και δη Εθνικη απο κοσμο και εξυπηρετηση.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα πριν λιγες μερες παραγγελια στρωμα απο babybutt και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με την φορτωση σελιδας,ουτε με τα Αγγλικα.Και στην συννενοηση τους μια χαρα.Τα μεταφορικα για ενα στρωμα που ειναι ογκωδες πηγαν 33 ευρω.Για μικροτερα πραγματα νομιζω δεν ξεπερνανε τα 9 ευρω.

Το μονο που δεν μου αρεσε ειναι οτι επειδη μαλλον δεν εκανα register μου ζητησαν να καταθεσω τα χρηματα μεσω τραπεζης και δυστυχως ξερεις τι εστι ελληνικες τραπεζες και δη Εθνικη απο κοσμο και εξυπηρετηση.

ευχαριστω!!θα ξαναπροσπαθησω!ποιο στρωμα πηρεσ?εχεισ ψωνισει αλλα απο εκει?εχει πολλα δικα του!και δεν ξερω αν ειναι καλα!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια.....

Το next, to monsoon , to marksandspencer , to mothercare , to tesco δεν στέλνουν Ελλαδα

Ο μονος τροπος μεχρι στιγμης που εχουμε βρει για να αγοράζουμε ρουχα απο εταιρειες μάρκες που δεν αποστέλουν ελλαδα ειναι αυτος της ιστοσελίδας http://bambam.yokaboo.com Η ιδιοκτήτρια ειναι η Μαρια, ελληνιδα.

Σε αυτο το λινκ http://bambam.yokaboo.com/pages/personal-shopper-service-1/ εχει οδηγιες για το πως θα κανετε παραγγελια, μπορειτε να κανετε παραγγελια απο διαφορα μαγαζια , σας εξηγει πως θα συμπληρώσετε τη φορμα για να τα παραλάβει, λινκ απο ρουχο και διπλα μεγεθος και πως θα γινει η πληρωμη καθως και ποια ειναι η αμοιβη της ασχετα τα μεταφορικα.

Χοντρικα για προιόντα απο 0-100λιρες η αμοιβη της ειναι 16λιρες

Τα μεταφορικα για ελλαδα ειναι 18λιρες για εως 10κιλα.....

Τωρα για προιόντα απο 100-200λιρες η αμοιβή της ειναι 20λιρες , το εχει αναλυτικα στο λινκ που σας εβαλα.

Αρα αν καποια θελει ρουχα αξιας 100λιρων εχει να υπολογισει

100λιρες ρουχα

16 λιρες αμοιβη μαριας

18 λιρες μεταφορικα

Συνολο 134λιρες = 162ευρώ σημερινη τιμη λιρας αγγλιας

 

Είσαι φοβερή βρε καλαμαράκι!!!

Πάντως δεν μου φαίνεται και τόσο φτηνό το όλο θέμα...δηλαδή βρήκα κάποια ρούχα στο tesco και θέλω τα διπλάσια για να μου έρθουν...34 λίρες η παραγγελία-34 λίρες μεταφορικά και αμοιβή...

Είναι μια λύση αλλά αν πάρεις λίγα πράγματα μάλλον δε συμφέρει...

 

Anna+ παράγγειλα και εγώ από το figleaves...πολύ καλές τιμές και φτηνά μεταφορικά! Χαίρομαι που λες ότι και η ποιότητα είναι καλή γιατί είναι μια καλή λύση για εσώρουχα... ειδικά τώρα που θα προσπαθήσουμε να κόψουμε τη πάνα...ευχαριστώ γιατί δεν το ήξερα το σάιτ!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι φοβερή βρε καλαμαράκι!!!

Πάντως δεν μου φαίνεται και τόσο φτηνό το όλο θέμα...δηλαδή βρήκα κάποια ρούχα στο tesco και θέλω τα διπλάσια για να μου έρθουν...34 λίρες η παραγγελία-34 λίρες μεταφορικά και αμοιβή...

Είναι μια λύση αλλά αν πάρεις λίγα πράγματα μάλλον δε συμφέρει...

 

Μαριτα καλημερα !

Συμφωνω απολυτα.... ειναι ακριβή λυση για 5 πραγματάκια. Αξίζει μονο οταν κανεις αγορες για σεζον, οχι για λιγα πράγματα. Εκει ερχεται στα ιδια λεφτα με εδω. Βεβαια να σημειωθει οτι τα 18λιρες μεταφορικα για εως 10κιλα πακέτο ειναι το φτηνοτερο που υπάρχει για τα μεταφορικα απο Αγγλια Ελλαδα...!

Μετα απλα ειναι η αμοιβη της....ε δεν γινεται και να το κανει δωρεαν...

Και εγω εχω ετοιμασει καλαθακι και θα κανω ψωνια σεζον για τα χειμωνιατικα της μικρης μου για να πιασουν τοπο τα χρηματα. Αλλα ειναι ήδη 26κομματια ρουχα καλτσες κτλπ.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τα νούμερα του next πως είναι??? Ο μικρός μου γίνεται ενός τον Ιανουάριο, να του πάρω τα χειμωνιάτικα 12-18 ή 18-24???

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Anna+ παράγγειλα και εγώ από το figleaves...πολύ καλές τιμές και φτηνά μεταφορικά! Χαίρομαι που λες ότι και η ποιότητα είναι καλή γιατί είναι μια καλή λύση για εσώρουχα... ειδικά τώρα που θα προσπαθήσουμε να κόψουμε τη πάνα...ευχαριστώ γιατί δεν το ήξερα το σάιτ!

 

:D Με το καλό να παραλάβετε την παραγγελία σας. Καλοφόρετα!!!

*

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Άννα! Βλέπω ότι τα κοριτσάκια μας είναι ίδια ηλικία και μάλιστα με 2 μέρες διαφορά...25 Νοεμβρίου γεννήθηκε;

 

Καλαμάρι καλημέρα και από εμένα! Αυτά τα next είναι πονεμένη ιστορία για μένα γιατί τα έχω ερωτευθεί και τα βρίσκω μόνο από το ebay...πήγα μια φορά και στο Πειραιά αλλά δεν είχε πολλά κομμάτια και οι τιμές καμία σχέση με Αγγλία... έκανα ένα καλάθι όπως είπες για τη μικρή και μου βγήκε 220 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά και τη πληρωμή της κοπέλας αλλά μου φαίνονται πολλά για τώρα (εννοώ για Αύγουστο που πάντα βγαίνουμε εκτός προυπολογισμού...). Αλλά από Σεπτέβρη μπορεί να το προσπαθήσω... αν δεν βρω άλλο τρόπο πιο οικονομικό...

Όπως και να έχει είναι μια λύση .... από πριν που δεν μπορούσαμε καθόλου κάτι είναι και αυτό που γίνεται με τη κοπέλα!!Να ναι καλά!

Μακάρι να μπορούσα να πήγαινα Αγγλία να ψώνιζα μόνο και να γύρναγα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τα νούμερα του next πως είναι??? Ο μικρός μου γίνεται ενός τον Ιανουάριο, να του πάρω τα χειμωνιάτικα 12-18 ή 18-24???

 

Νομίζω πως τα νούμερα είναι μια χαρά και θα σου πρότεινα να πάρεις 12-18. Εμείς φοράμε ακόμα ένα φορεματάκι που της το είχα πάρει 12-18..μας είναι λίγο κοντό αλλά με κολάν είναι σούπερ!!!Είμαστε όμως μόνο 11 κιλά και 86(μάλλον) εκατοστά...εσείς έχετε μεγάλες διαστάσεις ή κανονικές;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!θα ηθελα για αλλη μια φορα τη βοηθεια σασ!το mytoys εχει μεταφορικα 15ε ξερετε μεχρι ποσα κιλα ειναι?σε ποσεσ μερεσ στελνουν?αν παραγγειλω κατι ευθραυστο οπωσ αποστειρωτη λετε να την πατησω?ευχαριστωωωω....καλη ζεστη!!!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα αλλά δεν ξέρω που να ρωτήσω.

Ξέρει καμιά από που μπορώ να στείλω δωρεάν sms σε κινητά?

 

http://www.txtme.gr ειναι το καλυτερο από ό,τι έχω ακούσει...στελνεις και μηνυματα και δειχνει τον αριθμο σου και απλα εχει μια μικρη διαφημιση στο τελος του μηνυματος...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!θα ξαναπροσπαθησω!ποιο στρωμα πηρεσ?εχεισ ψωνισει αλλα απο εκει?εχει πολλα δικα του!και δεν ξερω αν ειναι καλα!:D

 

δεν εχω ξαναψωνισει απο εκει αλλα το στρωμα που ηθελα(aro sanistar της artlander)δεν το εβρισκα στις διαστασεις 60x120 αλλιως να σου πω την αληθεια θα το επαιρνα απο mytoys.de που τα μεταφορικα του ειναι 15 ευρω κι οχι 33.

Στην επικοινωνια τους μαζι μου ειναι πολυ γρηγοροι αλλα οπως σου ειπα το μονο κακο ειναι οτι μου ζητησαν να καταθεσω τα χρηματα και η προμηθεια για καταθεση σε λογαριασμο εξωτερικου που ζητανε οι τραπεζες ειναι πολυ μεγαλη.

Ειναι που δεν ηθελα να ακυρωσω την παραγγελια γιατι θελω το στρωμα αλλιως δεν επαιζε με τιποτε να συνεχισω.

Τους εστειλα ομως μεηλ οπου ευγενικα τους τα εχωνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ηρθαν χτες τα αθλητικα kickers απο το secretsales.com και ειναι τελεια με πολυ ωραιο σχεδιακι- θα ειναι πολυ μοδατος ο γιος μου στο σχολειο χαχα

 

Συγγνώμη, για το τόσο μακρινό τόπικ... Μέσω σαλοπέτας τα πήρες ή απευθείας από secretsales ;;; Τελικά στέλνει Ελλάδα ή όχι;;;

Link to comment
Share on other sites

www.txtme.gr ειναι το καλυτερο από ό,τι έχω ακούσει...στελνεις και μηνυματα και δειχνει τον αριθμο σου και απλα εχει μια μικρη διαφημιση στο τελος του μηνυματος...

 

Είναι δωρεάν???

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...