Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

όταν το έψαχνα για την μικρή αυτό που με προβλημάτισε ήταν τα μεταφορικά αρκετά υψηλά και μια και δεν ήθελα κάτι περίεργο (τον μίκη ήθελε) τα αγόρασα από εδώ τώρα αν ψάχνεις κάτι περίεργο συμφέρει και μια και έχεις χρόνο να έριχνες και μια ματιά στο amazon ;)

edit

για διάφορα εκτός από πιατάκια δες και εδώ http://www.cakescookiesandcraftsshop.co.uk/

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=63080&highlight=%EB%E1%EA%F4%E1+%F3%EF%EA%EF%EB%E1%F4%E1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

maria_s με το καλό τα γενέθλιά σας και να τον χαίρεσαι! Καθώς έχω κάνει εκτενή έρευνα αγορών για το συγκεκριμένο θέμα (ετοιμάζω και εγώ τα γενέθλια μας) το πρώτο site μου φαίνεται το πληρέστερο! Βέβαια τα μεταφορικά είναι πράγματι πολλά. Τους έστειλα και mail επισημαίνοντάς το αλλά δεν μου απάντησαν κάτι διαφορετικό..Στο amazon πάντως δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον..:(

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΛΑΠΤΟΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠ

η εγχειρηση πετυχε και ο ασθενης ζει και βασιλευει!!!!

Κοστος οθονης 94 ευρω με μεταφορικα και η Τοσιμπα ζηταγε 680!!!

Χρονος αλλαγης οθονης 20 λεπτα!!!!!!!

Το βραδυ σημερα εχει ξενυχτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΛΑΠΤΟΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠ

η εγχειρηση πετυχε και ο ασθενης ζει και βασιλευει!!!!

Κοστος οθονης 94 ευρω με μεταφορικα και η Τοσιμπα ζηταγε 680!!!

Χρονος αλλαγης οθονης 20 λεπτα!!!!!!!

Το βραδυ σημερα εχει ξενυχτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλορίζικη η οθόνη !!!

ερώτηση πρώτη η οθόνη που αγόρασες ήταν καινούργια??

ερώτηση δεύτερη την προσφορά για τα 680 ευρά στην κάναν γραπτώς στην τοσιμπα??

Γιατί αν η οθόνη είναι καινούργια και η προσφορά γραπτή στην θέση σου θα έστελνα ξεχεστήριο στην μαμά εταιρεία (έτσι σε δουλειά να βρισκόμαστε) :twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιλεναδα!!! το εχω γραπτως!!!αναφορα προβληματος απο το πλαισιο!

κοστος 680!

και ΝΑΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ!!!

ο συναδελφος με δουλευε, δε παιρνεις αλλη μια ετσι να την εχεις?????!!!!!

και ναι θα στειλω ξεχεστηριο και στους δυο!

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ! ΚΛΕΦΤΕΣ!

και εδωσε και 25 στο πλαισιο για γνωματευση!

ποια γνωματευση? εχει προβλημα η οθονη Η υο motherboard!

εγω μονη μου τσεκαρα και διαπιστωσα οτι ηταν οθονη και ετσι το ελυσα!!!!

ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

τελεια οθονιτσα! και ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ χαχαχχαχαχαχα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα σε όλες και καλές αγορές.Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και όποια γνωρίζει ας μου απαντήσει.Θέλω να παραγγείλω γυναικείο παπούτσι 37 νούμερο αλλά το site είναι ή αγγλικό ή αμερικάνικο και στα νούμερα έχει 1,2,3κτλ.Το 37 νούμερο δικό μας σε ποιο αντιστοιχεί και αν γίνονται επιστροφές!!!ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα σε όλες και καλές αγορές.Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και όποια γνωρίζει ας μου απαντήσει.Θέλω να παραγγείλω γυναικείο παπούτσι 37 νούμερο αλλά το site είναι ή αγγλικό ή αμερικάνικο και στα νούμερα έχει 1,2,3κτλ.Το 37 νούμερο δικό μας σε ποιο αντιστοιχεί και αν γίνονται επιστροφές!!!ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλημέρα από ποιο site θες να πάρεις τα παπούτσια?? συνήθως το Αγγλικό νούμερο για το 37 είναι το UK 4 και σε US το 6

όλα τα online καταστήματα που ξέρω κάνουν επιστροφές και αλλαγές αλλά για να σου πω σίγουρα θα πρέπει να μας γράψεις το site :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ,εδώ στο facebook λέει πως πιθανόν να κλείσουν τα Mothercare .Eχετε ακούσει κάτι η είναι ράδιο αρβύλα?

Να και το link http://www.facebook.com/event.php?eid=115019578529753&ref=search

 

απ'ότι κατάλαβα αφορα ενα συγκεκριμένο καταστημα στην Αγγλία και όχι την αλυσίδα καταστημάτων τους..

Link to comment
Share on other sites

τα site που με ενδιαφέρουν είναι τα εξής:

www.modelbride.com, www.bridalshoes.com και www.bellissimabridalshoes.com

 

όλα τα καταστήματα που αναφέρεις είναι στην Αμερική επιστροφές γίνονται στο πρώτο δες εδώ http://www.modelbride.com/support/returns_policy.php

στο τρίτο εδώ http://www.bellissimabridalshoes.com/support/returns_policy.php (το ίδιο λογισμικό έχουν??)

 

Πάντως θα σε συμβούλευα να ψάξεις κάτι στην Ευρώπη γιατί αν ξυπνήσει άσχημα ο τελωνειακός την ώρα που περνάει το δέμα σου μπορεί να έχεις πρόβλημα :D

Link to comment
Share on other sites

έχετε να μου προτείνετε παρόμοια στην Ευρώπη????δεν πολυαγοράζω από e-shop και δεν γνωρίζω πολλα.Δηλαδή από Αμερική έχει τελωνείο απο τι κατάλαβα...δηλαδή αν αγοράσω κάτι 50? επιπλέον πόσα χρήματα είναι το τελωνείο???ευχαριστώ πολύ age!!!

Link to comment
Share on other sites

έχετε να μου προτείνετε παρόμοια στην Ευρώπη????δεν πολυαγοράζω από e-shop και δεν γνωρίζω πολλα.Δηλαδή από Αμερική έχει τελωνείο απο τι κατάλαβα...δηλαδή αν αγοράσω κάτι 50? επιπλέον πόσα χρήματα είναι το τελωνείο???ευχαριστώ πολύ age!!!

Για τόσο μικρό ποσό (μαζί με τα μεταφορικά) ίσως να μην πληρώσεις και τίποτα αν επιλέξεις την αποστολή με το απλό ταχυδρομείο ίσως και για μεγαλύτερο πόσο.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να ξέρεις εκ των προτέρων αν και πόσο θα σου χρεώσουν στο τελωνείο.

Για αγορές από Ευρώπη θα σου πρότεινα το http://www.javari.co.uk (δεν στέλνει παιδικά) άψογοι έχουμε ψωνίσει αρκετές από εδώ και τα στέλνει με dhl με μεταφορικά γύρω στις 6-7 λίρες

το http://www.newlook.co.uk επίσης έχει κάποια κομμάτια και από αυτό έχω πάρει αρκετές φορές, όλα σχεδόν τα μεγάλα online καταστήματα που έχουμε στην λίστα έχουν και παπούτσια άλλα το Javari έχει και τις γνωστότερες μάρκες

τα υπόλοιπα έχουν δική τους παραγωγή όπως στην Ελλάδα τα Ζάρα και τα Μ & S

Link to comment
Share on other sites

γαλατ εννοεις πατινι με τις 3 ροδες που το σπρωχνει το παιδακι?

εγω πηρα απο mytoys 20 ευρω και ειναι απλα τελειο! πολυ γερο! (84 ειμαι εεεε, με αντεχει χαχαχχαχαχα)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι κοριτσια, ηθελα να σας ξαναρωτησω για την σαλοπετα που μου ειπατε το οτι χρεωνει 30 κατι λιρες αποστολη ισχυει???? το ειδα καλα η κατι δεν εχω καταλαβει????:roll::roll::roll:

σαν πολλα δεν βγαινουν ετσι????:(

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Ειχα παραγγειλει απο το ebay την ενδοεπικοινωνια της Angelcare C401 Deluxe και την παρελαβα σημερα!!!

Ολα πολυ καλα!

Για οποια ενδιαφερετε εκανε 133,49$ και τα μεταφορικα 35$,πολυ πιο φτηνα απ οτι την ειχα βρει εδω Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

maria_s με το καλό τα γενέθλιά σας και να τον χαίρεσαι! Καθώς έχω κάνει εκτενή έρευνα αγορών για το συγκεκριμένο θέμα (ετοιμάζω και εγώ τα γενέθλια μας) το πρώτο site μου φαίνεται το πληρέστερο! Βέβαια τα μεταφορικά είναι πράγματι πολλά. Τους έστειλα και mail επισημαίνοντάς το αλλά δεν μου απάντησαν κάτι διαφορετικό..Στο amazon πάντως δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον..:(

 

 

αφου εχεις κανει ερευνα για πες μας μαγαζια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

μαρακι με εβαλες στη πριζα!!!!!!!! καλα κανεις και το σκεφτεσαια πο τωρα για να παρεις αυτο που θες στη καλυτερη τιμη και χωρις αγχος αν θα προλαβεις κλπ!!!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...