Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Μακάρι να βρείτε άκρη και λύση σύντομα!!! Η L-arginine δεν ειναι ορμόνη ειναι και αυτο ενα είδος αμινοξέων όπως η καρνιτινη και τη δίνουν για την κινητικότητα του σπερματος απ΄οτι ξερω.

Ευχαριστω πολυ κορίτσια μου περιμένω νεα σας !!

 

ευχαριστω τζορτζινα μου!!!

 

mistirio!!!!!!!

ego leo na pao stin nikolouli bas ke mas vri ta xamena mas spermatozoaria!!!!

xaxaxaxaxa......

trelaaaaa.....paraniaaaaaaaa....

pou tha pai???? tha lithi to mistirio!!!!

 

αχαχαχαχχαχαχ καλο αυτο με τη νικολουλη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμ αυτο ειχα πει και εγω τοτε με την καλλιεργεια ουρων αλλα κανεις δεν με ακουσε, πεμπτη θα πουμε να κανει και μια καλλιεργεια! και ελπιζω να βρουμε ακρη, το trebon εχει το αμινοξυ ακετυλοκυστεΐνη

εσυ μαγισσουλα πως εισαι?

 

Πωωωωως να μαι;;;; Δεν ξερω απο που να το πιάσω και που να το αφήσω παλι.....

Αυριο εχω ραντεβου με τον εξωσωματικο να κανουμε μια κουβεντουλα για το τι εγινε και κυριως για το τι θα γινει στο μέλλον..... Αν και αργω αρκετα για την επομενη προσπαθεια!!! Ειπα να ρίξω λιγο ρυθμούς γιατι 4 προσπαθειες σε ενα χρονο μου επεσαν βαριές !!!!! Χαχχαχαχαχαχα...... Ειναι και χαλια το οικονομικό....δεν εχει μεινει σάλιο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα και για τον καρυοτυπο. Ο σύζυγος με βαριά καρδιά, ο γλυκός μου. Δεν περιμένουμε θαύματα, απλώς να επιβεβαιώσουμε την γκαντεμιά μας. Με πιάνει το παράπονο μωρέ. Ξέρω ότι παραλογίζομαι, αλλά δεν μπορώ βλέπω γύρω μου παχυσαρκους, καπνιστές, πρεζακια, βλαμμενους κλπ που έχουν φέρει στον κόσμο παιδιά, την στιγμή που ο δικός μου, υγιέστατος, με καλή ζωή και καλή διατροφή, να είναι τόσο άτυχος. Κι είναι τόσο γλυκός, τόσο καλός άνθρωπος. Θα γίνει καταπληκτικός πατέρας.

Guinevere μου, συμφωνώ να κάνετε καλλιέργεια σπέρματος. Ακόμη κι αν η ούρων βγήκε αρνητική το μικρόβιο μπορεί να έμεινε στο σπέρμα. Μαγισσουλα! Πάρε, καλή μου, το χρόνο σου. Δεν τρέχουμε σε αγώνα δρόμου, ακόμη κι αν έτσι μας φαίνεται λόγω ηλικίας ή της λαχτάρας μας. Κράτα δυνάμεις γιατί θα τις χρειαστείς στην εγκυμοσύνη 😀 Αφού ξεπερασατε τον μεγαλύτερο σκοπελο, τα υπόλοιπα είναι απλώς θέμα χρόνου και υπομονής. Σας στέλνω την αγάπη μου 💗

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα και για τον καρυοτυπο. Ο σύζυγος με βαριά καρδιά, ο γλυκός μου. Δεν περιμένουμε θαύματα, απλώς να επιβεβαιώσουμε την γκαντεμιά μας. Με πιάνει το παράπονο μωρέ. Ξέρω ότι παραλογίζομαι, αλλά δεν μπορώ βλέπω γύρω μου παχυσαρκους, καπνιστές, πρεζακια, βλαμμενους κλπ που έχουν φέρει στον κόσμο παιδιά, την στιγμή που ο δικός μου, υγιέστατος, με καλή ζωή και καλή διατροφή, να είναι τόσο άτυχος. Κι είναι τόσο γλυκός, τόσο καλός άνθρωπος. Θα γίνει καταπληκτικός πατέρας.

Guinevere μου, συμφωνώ να κάνετε καλλιέργεια σπέρματος. Ακόμη κι αν η ούρων βγήκε αρνητική το μικρόβιο μπορεί να έμεινε στο σπέρμα. Μαγισσουλα! Πάρε, καλή μου, το χρόνο σου. Δεν τρέχουμε σε αγώνα δρόμου, ακόμη κι αν έτσι μας φαίνεται λόγω ηλικίας ή της λαχτάρας μας. Κράτα δυνάμεις γιατί θα τις χρειαστείς στην εγκυμοσύνη 😀 Αφού ξεπερασατε τον μεγαλύτερο σκοπελο, τα υπόλοιπα είναι απλώς θέμα χρόνου και υπομονής. Σας στέλνω την αγάπη μου 💗

 

Αχ βρε κορίτσι τα ιδια ακριβώς σκεφτόμουν κι εγω!! Τα ιδια και ο δικος μου αντρουλης! Τόσο καλός... Αλλα τι να κανουμε δύναμη πίστη και θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμη!! Ευτυχώς που υπάρχει τρόπος αν και δύσκολος.

Καλα αποτελέσματα να έχετε! Δεν ξερεις καμία φορα!!

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωως να μαι;;;; Δεν ξερω απο που να το πιάσω και που να το αφήσω παλι.....

Αυριο εχω ραντεβου με τον εξωσωματικο να κανουμε μια κουβεντουλα για το τι εγινε και κυριως για το τι θα γινει στο μέλλον..... Αν και αργω αρκετα για την επομενη προσπαθεια!!! Ειπα να ρίξω λιγο ρυθμούς γιατι 4 προσπαθειες σε ενα χρονο μου επεσαν βαριές !!!!! Χαχχαχαχαχαχα...... Ειναι και χαλια το οικονομικό....δεν εχει μεινει σάλιο !!!!!

 

μαγισσουλα μου θα συμφωνισω με τη σιλκι, το μεγαλυτερο εμποδιο το ξεπερασατε, παρε το χρονο σου, μιλησε και με τους γιατρους σου, και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου η επομενη προσπαθεια να ειναι η τυχερη, θα περιμενουμε νεα σου

 

Κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα και για τον καρυοτυπο. Ο σύζυγος με βαριά καρδιά, ο γλυκός μου. Δεν περιμένουμε θαύματα, απλώς να επιβεβαιώσουμε την γκαντεμιά μας. Με πιάνει το παράπονο μωρέ. Ξέρω ότι παραλογίζομαι, αλλά δεν μπορώ βλέπω γύρω μου παχυσαρκους, καπνιστές, πρεζακια, βλαμμενους κλπ που έχουν φέρει στον κόσμο παιδιά, την στιγμή που ο δικός μου, υγιέστατος, με καλή ζωή και καλή διατροφή, να είναι τόσο άτυχος. Κι είναι τόσο γλυκός, τόσο καλός άνθρωπος. Θα γίνει καταπληκτικός πατέρας.

Guinevere μου, συμφωνώ να κάνετε καλλιέργεια σπέρματος. Ακόμη κι αν η ούρων βγήκε αρνητική το μικρόβιο μπορεί να έμεινε στο σπέρμα. Μαγισσουλα! Πάρε, καλή μου, το χρόνο σου. Δεν τρέχουμε σε αγώνα δρόμου, ακόμη κι αν έτσι μας φαίνεται λόγω ηλικίας ή της λαχτάρας μας. Κράτα δυνάμεις γιατί θα τις χρειαστείς στην εγκυμοσύνη 😀 Αφού ξεπερασατε τον μεγαλύτερο σκοπελο, τα υπόλοιπα είναι απλώς θέμα χρόνου και υπομονής. Σας στέλνω την αγάπη μου 💗

 

αχχχχχ αυτα που σκεφτεσαι και εγω τα σκεφτομαι σιλκυ μου και με πιανει το παραπονο, αλλα τι να κανουμε θα αγωνιστουμε μεχρι να τα καταφερουμε, και εμεις αυριο παμε για φυγοκεντρηση+καλλιεργεια και εχω πεθανει απο το αγχος αλλα κανω τον καραγκιοζη σπιτι

 

Αχ βρε κορίτσι τα ιδια ακριβώς σκεφτόμουν κι εγω!! Τα ιδια και ο δικος μου αντρουλης! Τόσο καλός... Αλλα τι να κανουμε δύναμη πίστη και θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμη!! Ευτυχώς που υπάρχει τρόπος αν και δύσκολος.

Καλα αποτελέσματα να έχετε! Δεν ξερεις καμία φορα!!

 

ευτυχως τζορτζινα μου που υπαρχει και αυτος ο τροπος, και ευτυχως που ζουμε στο 2016 και 50 χρονια πριν γιατι δε ξερω τι θα καναμε τοτε!

 

καλημερα δε σας ειπααααααα!!!! φιλακια και στις 3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κουράγιο συναγωνίστριες! Έχετε διαβάσει το παλαιότερο φόρουμ της αζωοσπερμιας? Οι περισσότερες κοπέλες εκεί στο τέλος είχαν επιτυχή έκβαση. Είναι θέμα χρόνου. Όποτε υπομονή και επιμονή. Εμάς βρήκαν στο σύζυγο ουρεοπλασμα και περιμένουμε και καρυοτυπο. Οποτε για αρχή αντιβιωσεις και μετά βλέπουμε. Αυτό πάλι που τα προβλήματα πολλαπλασιάζονται πως το βλέπετε? Και δεν έχω ψαχτεί εγώ ακόμα, λέω κάτι θα βρουν και σε μένα. Μη μείνω παραπονεμενη.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν εξετάσεις και καλή συνέχεια σε όσα προχωρούν και στα περαιτέρω. Και του χρόνου να έχουμε γεννητουρια και βαφτισια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια! Πήγαμε σήμερα για το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα και για τον καρυοτυπο. Ο σύζυγος με βαριά καρδιά, ο γλυκός μου. Δεν περιμένουμε θαύματα, απλώς να επιβεβαιώσουμε την γκαντεμιά μας. Με πιάνει το παράπονο μωρέ. Ξέρω ότι παραλογίζομαι, αλλά δεν μπορώ βλέπω γύρω μου παχυσαρκους, καπνιστές, πρεζακια, βλαμμενους κλπ που έχουν φέρει στον κόσμο παιδιά, την στιγμή που ο δικός μου, υγιέστατος, με καλή ζωή και καλή διατροφή, να είναι τόσο άτυχος. Κι είναι τόσο γλυκός, τόσο καλός άνθρωπος. Θα γίνει καταπληκτικός πατέρας.

Guinevere μου, συμφωνώ να κάνετε καλλιέργεια σπέρματος. Ακόμη κι αν η ούρων βγήκε αρνητική το μικρόβιο μπορεί να έμεινε στο σπέρμα. Μαγισσουλα! Πάρε, καλή μου, το χρόνο σου. Δεν τρέχουμε σε αγώνα δρόμου, ακόμη κι αν έτσι μας φαίνεται λόγω ηλικίας ή της λαχτάρας μας. Κράτα δυνάμεις γιατί θα τις χρειαστείς στην εγκυμοσύνη 😀 Αφού ξεπερασατε τον μεγαλύτερο σκοπελο, τα υπόλοιπα είναι απλώς θέμα χρόνου και υπομονής. Σας στέλνω την αγάπη μου 💗

 

kala apotelesmata stis eksetasis sas!!!! efxome na ekplagite efxarista!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο συναγωνίστριες! Έχετε διαβάσει το παλαιότερο φόρουμ της αζωοσπερμιας? Οι περισσότερες κοπέλες εκεί στο τέλος είχαν επιτυχή έκβαση. Είναι θέμα χρόνου. Όποτε υπομονή και επιμονή. Εμάς βρήκαν στο σύζυγο ουρεοπλασμα και περιμένουμε και καρυοτυπο. Οποτε για αρχή αντιβιωσεις και μετά βλέπουμε. Αυτό πάλι που τα προβλήματα πολλαπλασιάζονται πως το βλέπετε? Και δεν έχω ψαχτεί εγώ ακόμα, λέω κάτι θα βρουν και σε μένα. Μη μείνω παραπονεμενη.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν εξετάσεις και καλή συνέχεια σε όσα προχωρούν και στα περαιτέρω. Και του χρόνου να έχουμε γεννητουρια και βαφτισια

 

den to kseris afto pou lene "opios psaxni, vriski"???? e afto akrivos!!! asta na pane.............

ipomoni ke epimoni theli!!!! ego simera piga ston eksosomatiko na katastrosoume ta sxedia tis epomenis prospathias!!!!!

vgalame mia akri..........exo akoma na kano merika radevou me giatrous (ourologo, ematologo, revmatologo klp) ke meta tha apofasisoume pote ke pos tha sinexisoume!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο συναγωνίστριες! Έχετε διαβάσει το παλαιότερο φόρουμ της αζωοσπερμιας? Οι περισσότερες κοπέλες εκεί στο τέλος είχαν επιτυχή έκβαση. Είναι θέμα χρόνου. Όποτε υπομονή και επιμονή. Εμάς βρήκαν στο σύζυγο ουρεοπλασμα και περιμένουμε και καρυοτυπο. Οποτε για αρχή αντιβιωσεις και μετά βλέπουμε. Αυτό πάλι που τα προβλήματα πολλαπλασιάζονται πως το βλέπετε? Και δεν έχω ψαχτεί εγώ ακόμα, λέω κάτι θα βρουν και σε μένα. Μη μείνω παραπονεμενη.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν εξετάσεις και καλή συνέχεια σε όσα προχωρούν και στα περαιτέρω. Και του χρόνου να έχουμε γεννητουρια και βαφτισια

 

μιαχαρα καλη επιτυχια στις εξετασεις!!!

οπως τα λεει η μαγισσα, οποιος ψαχνει βρισκει! θετικη σκεψη και ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο συναγωνίστριες! Έχετε διαβάσει το παλαιότερο φόρουμ της αζωοσπερμιας? Οι περισσότερες κοπέλες εκεί στο τέλος είχαν επιτυχή έκβαση. Είναι θέμα χρόνου. Όποτε υπομονή και επιμονή. Εμάς βρήκαν στο σύζυγο ουρεοπλασμα και περιμένουμε και καρυοτυπο. Οποτε για αρχή αντιβιωσεις και μετά βλέπουμε. Αυτό πάλι που τα προβλήματα πολλαπλασιάζονται πως το βλέπετε? Και δεν έχω ψαχτεί εγώ ακόμα, λέω κάτι θα βρουν και σε μένα. Μη μείνω παραπονεμενη.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν εξετάσεις και καλή συνέχεια σε όσα προχωρούν και στα περαιτέρω. Και του χρόνου να έχουμε γεννητουρια και βαφτισια

 

Όλο το έχω διαβάσει το παλιό !!! :P καλά αποτελέσματα σε όλες !! Περιμένουμε και τα δικά σου να μας πεις και την ιστορία σου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια! πως ειστε? το παλιο που λετε που ειναι κοριτσια μ? μονο αυτο βρηκα εγω :(

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=38195&page=170

Εδώ ειναι. Ειναι σπο το 2009 δε μπορείς να στειλεις μήνυμα εχει κλείσει το θέμα αλλα εχει πααααρα πολλές ιστορίες. Οι περισσότερες με αίσιο τέλος :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και καλο σαββατοκυριακο σε ολες!

 

πηραμε τα αποτελεσματα, στη δευτερη παρατηρηση πριν τη φυγοκεντρηση βρεθηκε 1,5εκ απο το 0 των περασμενων φορων, και μετα τη φυγοκεντρηση 8εκ. αυξημενα πυοσφαιρια 50-55 σε καθε οπτικο πεδιο και οι καλλιεργεις και οι 2 πεντακαθαρες!!! τελη του μαρτη θα μας στειλει ο γιατρος σε εξειδικευμενο κεντρο για αναλυτικο σπερμοδιαγραμμα και ισως χρειαστει καταμερισμος dna μας ειπε, το οποιο δεν εχω ιδεα τι ειναι, δεν το εχω ψαξει, αντιβιωση δεν μας εδωσε τωρα γιατι λεει μειωνει τον αριθμο, θελει να κανουμε και το εξειδικευμενο και αν επειμενουν τα πυοσφαιρια αναγκαστικα θα παρει, προς το παρον μονο προφερτιλ μας ειπε να παρουμε αν θελουμε, μεχρι τωρα επαιρνε τις γουελμαν

α ξεχασα να σας πω η κινητικοτητα μας αθλια, νωθρα και πηρε και 7 μηνες καρνιτινη, ουτε ο γιατρος δεν ξερει γιατι χειροτερεψε

 

εσεις πως ειστε κοριτσια?

φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και καλο σαββατοκυριακο σε ολες!

 

πηραμε τα αποτελεσματα, στη δευτερη παρατηρηση πριν τη φυγοκεντρηση βρεθηκε 1,5εκ απο το 0 των περασμενων φορων, και μετα τη φυγοκεντρηση 8εκ. αυξημενα πυοσφαιρια 50-55 σε καθε οπτικο πεδιο και οι καλλιεργεις και οι 2 πεντακαθαρες!!! τελη του μαρτη θα μας στειλει ο γιατρος σε εξειδικευμενο κεντρο για αναλυτικο σπερμοδιαγραμμα και ισως χρειαστει καταμερισμος dna μας ειπε, το οποιο δεν εχω ιδεα τι ειναι, δεν το εχω ψαξει, αντιβιωση δεν μας εδωσε τωρα γιατι λεει μειωνει τον αριθμο, θελει να κανουμε και το εξειδικευμενο και αν επειμενουν τα πυοσφαιρια αναγκαστικα θα παρει, προς το παρον μονο προφερτιλ μας ειπε να παρουμε αν θελουμε, μεχρι τωρα επαιρνε τις γουελμαν

α ξεχασα να σας πω η κινητικοτητα μας αθλια, νωθρα και πηρε και 7 μηνες καρνιτινη, ουτε ο γιατρος δεν ξερει γιατι χειροτερεψε

 

εσεις πως ειστε κοριτσια?

φιλακια σε ολες

 

 

Εεεεεεε αυτά είναι σούπερ νέα αν τα συγκρίνεις με το 0!!!!μπραβοοοοο!!!!!

Να κάνετε κατάτμηση !!!!!! Βλεπει με απλά λόγια αν τα σπερματοζωάρια εχουν σπασίματα (ας πούμε)!!!!! Ειναι σημαντική εξεταση!!!!! Συμφωνω και για τα προφερτιλ!!!!!!

Για τα πιοσφαιρια δεν ξερω να σου πω ανα οπτικό πεδίο που σας τα έβγαλαν αλλα στο σύνολο αν είναι μέχρι μερικές εκατοντάδες χιλιαδες ειναι καλο νομιζω!!! Δεν θυμαμαι ποσα ακριβως γαμωτο!!!!!

Καλα για την αντιβιωση συμφωνω καργα με τον γιατρο σας!!!! Και δυστυχως ειναι κατι που λιγοι γιατροι το προσέχουν!!!!! Εμείς όταν είχε χρειαστεί να πάρει ο άντρας μου μας είχε πει να πάρουμε μια συγκεκρημενη που δεν επιρεαζει το σπερμα !!!! (Αφού συμβουλευτηκε πρώτα μικροβιολόγο καθηγητή πανεπιστημίου ) ! Αν θες πες μου να σου στειλω με πμ πια ειναι!!! Εχω κρατήσει το κουτί γιατι ολο την ξεχναω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεε αυτά είναι σούπερ νέα αν τα συγκρίνεις με το 0!!!!μπραβοοοοο!!!!!

Να κάνετε κατάτμηση !!!!!! Βλεπει με απλά λόγια αν τα σπερματοζωάρια εχουν σπασίματα (ας πούμε)!!!!! Ειναι σημαντική εξεταση!!!!! Συμφωνω και για τα προφερτιλ!!!!!!

Για τα πιοσφαιρια δεν ξερω να σου πω ανα οπτικό πεδίο που σας τα έβγαλαν αλλα στο σύνολο αν είναι μέχρι μερικές εκατοντάδες χιλιαδες ειναι καλο νομιζω!!! Δεν θυμαμαι ποσα ακριβως γαμωτο!!!!!

Καλα για την αντιβιωση συμφωνω καργα με τον γιατρο σας!!!! Και δυστυχως ειναι κατι που λιγοι γιατροι το προσέχουν!!!!! Εμείς όταν είχε χρειαστεί να πάρει ο άντρας μου μας είχε πει να πάρουμε μια συγκεκρημενη που δεν επιρεαζει το σπερμα !!!! (Αφού συμβουλευτηκε πρώτα μικροβιολόγο καθηγητή πανεπιστημίου ) ! Αν θες πες μου να σου στειλω με πμ πια ειναι!!! Εχω κρατήσει το κουτί γιατι ολο την ξεχναω!!!!!!!

 

ευχαριστω πολυ μαγισσουλα μου! αμε αν χρειαστει θα σου πω, τωρα τα τρια σπερμοδιαγραμματα με 0 αριθμο δεν μπορεσε να μας το εξηγησει, τωρα χαλαρωση 4-5 βδομαδες και να δουμε ποτε παμε στο κεντρο, ειμαστε επαρχια και πρεπει να κατεβουμε στη συμπρωτευουσα

οταν εχουν σπασιματα τα σπερματοζωαρια διορθωνεται αυτο?

εσυ τι κανεις κοριτσι μου, εισαι καλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια και καλο σαββατοκυριακο σε ολες!

 

πηραμε τα αποτελεσματα, στη δευτερη παρατηρηση πριν τη φυγοκεντρηση βρεθηκε 1,5εκ απο το 0 των περασμενων φορων, και μετα τη φυγοκεντρηση 8εκ. αυξημενα πυοσφαιρια 50-55 σε καθε οπτικο πεδιο και οι καλλιεργεις και οι 2 πεντακαθαρες!!! τελη του μαρτη θα μας στειλει ο γιατρος σε εξειδικευμενο κεντρο για αναλυτικο σπερμοδιαγραμμα και ισως χρειαστει καταμερισμος dna μας ειπε, το οποιο δεν εχω ιδεα τι ειναι, δεν το εχω ψαξει, αντιβιωση δεν μας εδωσε τωρα γιατι λεει μειωνει τον αριθμο, θελει να κανουμε και το εξειδικευμενο και αν επειμενουν τα πυοσφαιρια αναγκαστικα θα παρει, προς το παρον μονο προφερτιλ μας ειπε να παρουμε αν θελουμε, μεχρι τωρα επαιρνε τις γουελμαν

α ξεχασα να σας πω η κινητικοτητα μας αθλια, νωθρα και πηρε και 7 μηνες καρνιτινη, ουτε ο γιατρος δεν ξερει γιατι χειροτερεψε

 

εσεις πως ειστε κοριτσια?

φιλακια σε ολες

 

Ωραια νεα μπράβο!!! Ολα καλα θα πάνε προσπαθήστε οσο γίνεται να χαλαρώσετε... Περιμένουμε νεότερα σας, φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ μαγισσουλα μου! αμε αν χρειαστει θα σου πω, τωρα τα τρια σπερμοδιαγραμματα με 0 αριθμο δεν μπορεσε να μας το εξηγησει, τωρα χαλαρωση 4-5 βδομαδες και να δουμε ποτε παμε στο κεντρο, ειμαστε επαρχια και πρεπει να κατεβουμε στη συμπρωτευουσα

οταν εχουν σπασιματα τα σπερματοζωαρια διορθωνεται αυτο?

εσυ τι κανεις κοριτσι μου, εισαι καλα?

 

 

Μπορεί να βελτιωθεί με βιταμίνες και υγιεινή ζωή!!!!! Τα προφερτιλ κανουν καλή δουλειά για την κατάτμηση (συνήθως, όχι πάντα)!!!!

Link to comment
Share on other sites

GUINEVERE, πολύ αισιόδοξα τα νέα σου κοπέλα μου. Όπως λέει και η Μάγισσα, από το 0 στο 1.500.000 είναι μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ βελτίωση, ακόμη και με μηδενική κινητικότητα. Άρα, το θέμα σας επιδέχεται περαιτέρω βελτιώσεως.

Εμείς, αντιθέτως, πήραμε την δεύτερη πίκρα των αποτελεσμάτων του δεύτερου σπερμοδιαγράμματος: ΜΗΔΕΝ ολοστρόγγυλο. :shock: Εν τω μεταξύ, περιμένουμε και την ανάλυση του καρυοτύπου από τη Βιοϊατρική...

Η Μπιλάλη θεωρεί ότι με τις τιμές των ορμονών του (fsh 45 θυμίζω) είναι απίθανο να γίνεται σπερματογένεση, άρα είναι μάταιο να κάνουμε μικροχειρουργική TESE και μου άρχισε το τροπάριο περί δότη. :roll:

Εμείς πάντως δεν το έχουμε βάλει κάτω ακόμη. Την Κυριακή που μας έρχεται έχουμε ραντεβού με τον Σοφικίτη :mrgreen: , στον οποίον και έχουμε εναποθεσει όλες μας τις ελπίδες.

 

Εν πάση περιπτώσει, έχουμε παραγγείλει τα profertil από την Γερμανία (ευχαριστώ όποιον έδωσε το tip για το site -τα έχουν στο 1/3 της τιμής που πωλούνται εδώ κι, επειδή ο αδεφός μου έρχεται τώρα από Γερμανία, δεν πληρώσαμε καν μεταφορικά!). Σε 3 μήνες που θα τελειώσει το κουτί, ο σύζυγος θα πάει να επαναλάβει το σπερμοδιάγραμμα και τις ορμονολογικές και, ενδεχομένως, να προχωρήσει στην επέμβαση με σκοπό να βρούμε κάτι (οτιδήποτε) για εξωσωματική. Έχω βρει ένα σωρό μελέτες στο google scholar για τα ποσοστά επιτυχίας ανευρέσεως σπερματοζωαρίων μέσω αυτής της επέμβασης, τα οποία κυμαίνονται μεταξύ 40-60% για άντρες με Klinefelter's (σύνδρομο ΧΧΥ), με fsh πάνω από 40 και ανεξαρτήτου ηλικίας.

Έχει καμμιά σας πληροφορίες για την micro TESE? Μόνο έναν ουρολόγο έχω δει που εξειδικεύεται και την κάνει στο Διαβαλκανικό στην Θεσσαλονίκη. Θα δούμε βεβαίως τι θα μας πει και ο Σοφικίτης, επειδή όμως αυτός δεν ζει μόνιμα στην Ελλάδα, θα ήθελα κι έναν χειρουργό ουρολόγο στην Αθήνα, για παν ενδεχόμενο.

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

GUINEVERE, πολύ αισιόδοξα τα νέα σου κοπέλα μου. Όπως λέει και η Μάγισσα, από το 0 στο 1.500.000 είναι μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ βελτίωση, ακόμη και με μηδενική κινητικότητα. Άρα, το θέμα σας επιδέχεται περαιτέρω βελτιώσεως.

Εμείς, αντιθέτως, πήραμε την δεύτερη πίκρα των αποτελεσμάτων του δεύτερου σπερμοδιαγράμματος: ΜΗΔΕΝ ολοστρόγγυλο. :shock: Εν τω μεταξύ, περιμένουμε και την ανάλυση του καρυοτύπου από τη Βιοϊατρική...

Η Μπιλάλη θεωρεί ότι με τις τιμές των ορμονών του (fsh 45 θυμίζω) είναι απίθανο να γίνεται σπερματογένεση, άρα είναι μάταιο να κάνουμε μικροχειρουργική TESE και μου άρχισε το τροπάριο περί δότη. :roll:

Εμείς πάντως δεν το έχουμε βάλει κάτω ακόμη. Την Κυριακή που μας έρχεται έχουμε ραντεβού με τον Σοφικίτη :mrgreen: , στον οποίον και έχουμε εναποθεσει όλες μας τις ελπίδες.

 

Εν πάση περιπτώσει, έχουμε παραγγείλει τα profertil από την Γερμανία (ευχαριστώ όποιον έδωσε το tip για το site -τα έχουν στο 1/3 της τιμής που πωλούνται εδώ κι, επειδή ο αδεφός μου έρχεται τώρα από Γερμανία, δεν πληρώσαμε καν μεταφορικά!). Σε 3 μήνες που θα τελειώσει το κουτί, ο σύζυγος θα πάει να επαναλάβει το σπερμοδιάγραμμα και τις ορμονολογικές και, ενδεχομένως, να προχωρήσει στην επέμβαση με σκοπό να βρούμε κάτι (οτιδήποτε) για εξωσωματική. Έχω βρει ένα σωρό μελέτες στο google scholar για τα ποσοστά επιτυχίας ανευρέσεως σπερματοζωαρίων μέσω αυτής της επέμβασης, τα οποία κυμαίνονται μεταξύ 40-60% για άντρες με Klinefelter's (σύνδρομο ΧΧΥ), με fsh πάνω από 40 και ανεξαρτήτου ηλικίας.

Έχει καμμιά σας πληροφορίες για την micro TESE? Μόνο έναν ουρολόγο έχω δει που εξειδικεύεται και την κάνει στο Διαβαλκανικό στην Θεσσαλονίκη. Θα δούμε βεβαίως τι θα μας πει και ο Σοφικίτης, επειδή όμως αυτός δεν ζει μόνιμα στην Ελλάδα, θα ήθελα κι έναν χειρουργό ουρολόγο στην Αθήνα, για παν ενδεχόμενο.

 

Καλησπέρα! Σου στέλνω πμ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βελτιωθεί με βιταμίνες και υγιεινή ζωή!!!!! Τα προφερτιλ κανουν καλή δουλειά για την κατάτμηση (συνήθως, όχι πάντα)!!!!

 

σημερα τα παραγγειλαμε μαγισσουλα μου! ευτυχως το καπνισμα το κοψε εδω και 2 χρονια και διατροφη εχει ενα μηνα και κατι που μπηκαμε σε σειρα με διατροφολογο, για να δουμε τι θα δουμε στο κοντινο μελλον

 

GUINEVERE, πολύ αισιόδοξα τα νέα σου κοπέλα μου. Όπως λέει και η Μάγισσα, από το 0 στο 1.500.000 είναι μία ΤΕΡΑΣΤΙΑ βελτίωση, ακόμη και με μηδενική κινητικότητα. Άρα, το θέμα σας επιδέχεται περαιτέρω βελτιώσεως.

Εμείς, αντιθέτως, πήραμε την δεύτερη πίκρα των αποτελεσμάτων του δεύτερου σπερμοδιαγράμματος: ΜΗΔΕΝ ολοστρόγγυλο. :shock: Εν τω μεταξύ, περιμένουμε και την ανάλυση του καρυοτύπου από τη Βιοϊατρική...

Η Μπιλάλη θεωρεί ότι με τις τιμές των ορμονών του (fsh 45 θυμίζω) είναι απίθανο να γίνεται σπερματογένεση, άρα είναι μάταιο να κάνουμε μικροχειρουργική TESE και μου άρχισε το τροπάριο περί δότη. :roll:

Εμείς πάντως δεν το έχουμε βάλει κάτω ακόμη. Την Κυριακή που μας έρχεται έχουμε ραντεβού με τον Σοφικίτη :mrgreen: , στον οποίον και έχουμε εναποθεσει όλες μας τις ελπίδες.

 

Εν πάση περιπτώσει, έχουμε παραγγείλει τα profertil από την Γερμανία (ευχαριστώ όποιον έδωσε το tip για το site -τα έχουν στο 1/3 της τιμής που πωλούνται εδώ κι, επειδή ο αδεφός μου έρχεται τώρα από Γερμανία, δεν πληρώσαμε καν μεταφορικά!). Σε 3 μήνες που θα τελειώσει το κουτί, ο σύζυγος θα πάει να επαναλάβει το σπερμοδιάγραμμα και τις ορμονολογικές και, ενδεχομένως, να προχωρήσει στην επέμβαση με σκοπό να βρούμε κάτι (οτιδήποτε) για εξωσωματική. Έχω βρει ένα σωρό μελέτες στο google scholar για τα ποσοστά επιτυχίας ανευρέσεως σπερματοζωαρίων μέσω αυτής της επέμβασης, τα οποία κυμαίνονται μεταξύ 40-60% για άντρες με Klinefelter's (σύνδρομο ΧΧΥ), με fsh πάνω από 40 και ανεξαρτήτου ηλικίας.

Έχει καμμιά σας πληροφορίες για την micro TESE? Μόνο έναν ουρολόγο έχω δει που εξειδικεύεται και την κάνει στο Διαβαλκανικό στην Θεσσαλονίκη. Θα δούμε βεβαίως τι θα μας πει και ο Σοφικίτης, επειδή όμως αυτός δεν ζει μόνιμα στην Ελλάδα, θα ήθελα κι έναν χειρουργό ουρολόγο στην Αθήνα, για παν ενδεχόμενο.

 

σιλκι μου καλη αρχη με τα προφερτιλ, μακαρι να βοηθησουν την κατασταση, και καλα αποτελεσματα στο καρυοτυπο, η fsh με ορμονοθεραπεια δεν μπορει να βελτιωθει?

ευχομαι η Μπιλαλη να εχει λαθος και να βρειτε την ακρη με τον νεο γιατρο την κυριακη

 

τζιορτζινα μου προσπαθουμε να μπουμε σε mood χαλαρωσης! αυριο μπαινει ο μαρτης κοριτσακι μου, πλησιαζουν οι μερες για το μεγαλο σας βημα, μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η άνοιξη, η εποχή της γονιμότητας, κορίτσια! Άντε, να γονιμοποιηθούμε κι εμείς σαν τα λουλούδια :mrgreen:

Τζορτζινάκι, πώς είσαι;; Πότε με το καλό;

Guinevere, η υψηλή fsh είναι απλώς το σύμπτωμα. Δείχνει πως τα βλαστοκύταρα και τα κύτταρα σερτόλι που ευθύνονται για την σπερματογένεση έχουν κηρύξει απεργία και δεν χαμπαριάζουν στα μηνύματα που στέλνει ο εγκέφαλος ("όχι άλλο κάρβουνο, όχι άλλο κάρβουνο!") άρα αυξάνει την fsh μπας και ξυπνήσουν και πάρουν μπροστά. Όσο υψηλότερη η fsh τόσο μεγαλύτερη η έκταση της βλάβης στους όρχεις. Άρα, το πρόβλημα έγκειται στην πηγή. Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και σε μένα: δεν παράγω πολλά ωάρια και ο εγκέφαλος στέλνει περισσότερη fsh για να αυξήσει την παραγωγή. Μακάρι να βοηθήσουν τα συμπληρώματα, κοριτσάκι μου, αν και δεν είμαι πολύ αισιόδοξη, γιατί μέχρι τώρα και αργινίνη έπαιρνε και συνένζυμο q10 και βιταμίνες και βασιλικό πολτό -τα είδαμε τα αποτελέσματα.... :roll:

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο καρυοτυπος. 47ΧΧΥ, κλαινεφελτερ. Υποψίες είχαμε καθώς είχε κάποια από τα δευτερογενή χαρακτηριστικά , δυσλεξία και ελαφριά καταθλιψη, αλλά δεν έχει τα υπόλοιπα, είναι δασύς άντρας, πουλόβερ σας λέω, δεν είναι ιδιαίτερα ψηλός και από ερωτική επιθυμία δόξα το Θεό δεν έχω παράπονο. Τωρα θα πάμε σε γενετιστη για να μας μάθει πως να ζούμε με αυτό καθώς πρέπει να παίρνει τεστοστερόνη για το υπόλοιπο της ζωής του και πρέπει να έχουμε το νου μας για κάποιες ασθένειες.

Όσον αφορά το παιδί δεν χάνουμε ελπίδες. Έχουμε κάποια πιθανότητα να βρούμε σπερμα αλλά αρχίζουμε να κάνουμε ειρήνη με την ιδέα ότι ίσως ο δότης να είναι μμονόδρομος.Τι να σας πω, άλλο να το υποψιάζεσαι και άλλο να στο επιβεβαιώνουν! Και φοβάμαι για τον άντρα μου. Θέλω να είναι καλά και υγιείς και ας μην κάνουμε ποτέ παιδιά.

Υπάρχει άλλος εδώ με το ίδιο σύνδρομο? Χρειαζόμαστε τα φώτα σας για το πως να κινηθούμε από εδώ και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και καλο μηνα, με ευχαριστα νεα! να ευχηθω στην τζορτζινα μας καλη αρχη σε λιγες μερες

 

μιαχαρα, αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι ιδιο με το συνδρομο που μας ανεφερε η σιλκι, δε γνωριζω κατι κοριτσακι μου να σου πω :(

 

σιλκι μου καταλαβα, εχεις διαβασει και εσυ απειρη ιατρικη βιβλιογραφια, να δουμε τι θα σας πει και ο σοφικιτης, ειναι γνωστο ονομα στο χωρο, θετικη σκεψη οσο γινεται

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσακια μου!! ευχαριστώ για τις ευχές σας περνάει ο καιρός για να ξεκινήσω και νομίζω πια οτι ειμαι έτοιμη. 11 Μαρτίου μακρυ πρωτοκολλο... Βγηκε και εμας ο καρυότυπος του αντρα μου, φυσιολογικός 46 ΧΥ !! Πήρα μια ανάσα η αλήθεια...

 

Μιαχαρα Μπράβο σου που βάζεις πανω απο ολα τον αντρα σου!! Έτσι πρέπει να είμαστε όλες πιστευω.Αυτό το συνδρομο η αληθεια εδω μεσα το εμαθα, μην το βαζετε κάτω δεν ξέρω αλλα πιστεύω όλοι πρέπει να προχωράνε σε βιοψία.

 

silkie Βγήκαν τα αποτελεσματα του καρυοτυπου;; Δες τι θα σας πει και ο γιατρός σας την κυριακη να μας πεις!! Εγω παλι το ξαναλεω ειμαι υπερ της βιοψιας!!

 

Guinevere οι Προφερτιλ Θεωρουνται απο τις πιο καλες σκέφτεστε μηπως κανατε μια δοκιμή;;

 

μαγισσουλαμου σε εφαγε η δουλεια;;;:-D

 

περιμενω νεα σας!!!:-D:)

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσακια μου!! ευχαριστώ για τις ευχές σας περνάει ο καιρός για να ξεκινήσω και νομίζω πια οτι ειμαι έτοιμη. 11 Μαρτίου μακρυ πρωτοκολλο... Βγηκε και εμας ο καρυότυπος του αντρα μου, φυσιολογικός 46 ΧΥ !! Πήρα μια ανάσα η αλήθεια...

 

Μιαχαρα Μπράβο σου που βάζεις πανω απο ολα τον αντρα σου!! Έτσι πρέπει να είμαστε όλες πιστευω.Αυτό το συνδρομο η αληθεια εδω μεσα το εμαθα, μην το βαζετε κάτω δεν ξέρω αλλα πιστεύω όλοι πρέπει να προχωράνε σε βιοψία.

 

silkie Βγήκαν τα αποτελεσματα του καρυοτυπου;; Δες τι θα σας πει και ο γιατρός σας την κυριακη να μας πεις!! Εγω παλι το ξαναλεω ειμαι υπερ της βιοψιας!!

 

Guinevere οι Προφερτιλ Θεωρουνται απο τις πιο καλες σκέφτεστε μηπως κανατε μια δοκιμή;;

 

μαγισσουλαμου σε εφαγε η δουλεια;;;:-D

 

περιμενω νεα σας!!!:-D:)

 

μπραβο κοριτσακι μου! ευχαριστα νεα απο τον καρυοτυπο και ακομη πιο ευχαριστα που εισαι πανετοιμη!

τις πηραμε τζορτζινα μου, μας ειπε και ο γιατρος, περιμενουμε να μας τις στειλουνε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...