Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Τηλεφωνικώς καμία.... Δεν μπορει να καταλαβει τι παει στραβα!!!! Θα παω καποια στιγμη να τα πουμε απο κοντα......

 

Κορίτσι μου... Δεν ξερω τι να πω... Να πας οποτε νιωθεις ετοιμη και αν χρειαστει να αλλαξεις κεντρο... Χωρις να ξερω ακομα πολλά αν μπορεις δηλαδη αν αξιζει κτλ... πραγματικά δεν ξερω τι να πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τηλεφωνικώς καμία.... Δεν μπορει να καταλαβει τι παει στραβα!!!! Θα παω καποια στιγμη να τα πουμε απο κοντα......

 

Σκέφτομαι τις μέρες αυτές τι μπορώ να σου πω.....αλλά δεν βρίσκω κάτι γιατί ξέρω ποσο δύσκολες είναι οι αποτυχίες κ μάλιστα οι επαναλαμβανόμενες. Ίσως δεν υπάρχει γιατί , εγώ 4 φορές δεν είχα κάποια απάντηση. Θέλω να πιστεύω ότι τώρα που θα κάνω την 5 να έχω να σου πω όλα γίνονται, κάποια στιγμή θα είναι η δικιά σου ώρα να κλαις απο χαρά!

 

Θα σε σκέφτομαι κ περιμένω νέα αν πας στο γιατρό κ αν μπορέσω να σε βοηθήσω με κέντρα , εξετάσεις κτλ!

Φιλια

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι τις μέρες αυτές τι μπορώ να σου πω.....αλλά δεν βρίσκω κάτι γιατί ξέρω ποσο δύσκολες είναι οι αποτυχίες κ μάλιστα οι επαναλαμβανόμενες. Ίσως δεν υπάρχει γιατί , εγώ 4 φορές δεν είχα κάποια απάντηση. Θέλω να πιστεύω ότι τώρα που θα κάνω την 5 να έχω να σου πω όλα γίνονται, κάποια στιγμή θα είναι η δικιά σου ώρα να κλαις απο χαρά!

 

Θα σε σκέφτομαι κ περιμένω νέα αν πας στο γιατρό κ αν μπορέσω να σε βοηθήσω με κέντρα , εξετάσεις κτλ!

Φιλια

 

Μιλάμε με έχεις κατασκλαβωσει...... Δεν εχω λογια....

Ειμαι καλα!!! Πραγματικα νομιζω πως το συνήθισα πια και αυτη την φορα πονέσει τοσο δα μονο!!!! Βρηκα τι ηταν αυτο που με στεναχωρούσε μετα το αρνητικο και το "απαρνήθηκα"!!!!! Χαχχαχαχαχα... Και τωρα μπορω να πω πως ειμαι σχεδον καλα!!!!!

 

Τεταρτη παω στο γιατρο για κουβεντουλα..... Δεν περιμενω και πολλα καθως εχουμε ψαξει σχεδον τα παντα! Αλλα οκ.... Θα δουμε!!!!!

Ειμαι ανοιχτη σε προτάσεις για εξετασεις αλλα...... Δεν νομιζω πως θα βρεις κατι που να μην εχω κανει!!!!! Χαχχαχαχαχα.....

Σε φιλώ γλυκα νολακι!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε με έχεις κατασκλαβωσει...... Δεν εχω λογια....

Ειμαι καλα!!! Πραγματικα νομιζω πως το συνήθισα πια και αυτη την φορα πονέσει τοσο δα μονο!!!! Βρηκα τι ηταν αυτο που με στεναχωρούσε μετα το αρνητικο και το "απαρνήθηκα"!!!!! Χαχχαχαχαχα... Και τωρα μπορω να πω πως ειμαι σχεδον καλα!!!!!

 

Τεταρτη παω στο γιατρο για κουβεντουλα..... Δεν περιμενω και πολλα καθως εχουμε ψαξει σχεδον τα παντα! Αλλα οκ.... Θα δουμε!!!!!

Ειμαι ανοιχτη σε προτάσεις για εξετασεις αλλα...... Δεν νομιζω πως θα βρεις κατι που να μην εχω κανει!!!!! Χαχχαχαχαχα.....

Σε φιλώ γλυκα νολακι!

 

Μπράβο βρε μάγισσα μου! Έτσι γίνεται συνήθως αποκτάς δύναμη χωρίς να το καταλαβαίνεις!

Μάζεψε απορίες αν έχεις για το γιατρό κ ...περιμένω νέα!!

Φιλια πολλά!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε με έχεις κατασκλαβωσει...... Δεν εχω λογια....

Ειμαι καλα!!! Πραγματικα νομιζω πως το συνήθισα πια και αυτη την φορα πονέσει τοσο δα μονο!!!! Βρηκα τι ηταν αυτο που με στεναχωρούσε μετα το αρνητικο και το "απαρνήθηκα"!!!!! Χαχχαχαχαχα... Και τωρα μπορω να πω πως ειμαι σχεδον καλα!!!!!

 

Τεταρτη παω στο γιατρο για κουβεντουλα..... Δεν περιμενω και πολλα καθως εχουμε ψαξει σχεδον τα παντα! Αλλα οκ.... Θα δουμε!!!!!

Ειμαι ανοιχτη σε προτάσεις για εξετασεις αλλα...... Δεν νομιζω πως θα βρεις κατι που να μην εχω κανει!!!!! Χαχχαχαχαχα.....

Σε φιλώ γλυκα νολακι!

 

Μπραβο σου κοπέλα μου που εχεις τέτοια δύναμη μεσα σου!! Θα επισκεφτώ την Τετάρτη ενα κέντρο οποτε εισαι έτοιμη και θες να σου πω λεπτομέρειες να με ρωτήσεις οτι θέλεις. Φιλιά πολλα περιμένω νεα σου κ εγω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο σου κοπέλα μου που εχεις τέτοια δύναμη μεσα σου!! Θα επισκεφτώ την Τετάρτη ενα κέντρο οποτε εισαι έτοιμη και θες να σου πω λεπτομέρειες να με ρωτήσεις οτι θέλεις. Φιλιά πολλα περιμένω νεα σου κ εγω...

 

Καλημερα!

Το να συνεχιζουμε ειναι μονοδρομος! Το να πέφτουμε ειναι μεσα στο προγραμμα!!!! Επιβάλλεται να ξανα σηκωνόμαστε ομως!!!!!!

Περιμενω τα νεα σου λοιπον αυριο!!! Και εγω αυριο παω να δω τι θα κανουμε απο εδω και περα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου να σας πάνε όλα τέλεια και να κρατήσετε τα μωρακια σας γερά στην αγκαλιά σας!

Περάσαμε και εμείς απο το μονοπάτι της αζωοσπερμιας στην αρχή του έτους. Όταν πηρα τις εξετάσεις στα χέρια μου ήμουν έτοιμη να γυρίσω πίσω να τους πω οτι μου έδωσαν την κόλλα ασυμπληρωτη...καταλαβαίνετε το σοκ όταν καταλαβα...Δεν με ειχε απασχολήσει ποτε και δεν ειχε τύχει να διαβάσω οτι υπάρχει αυτο το πρόβλημα και οτι η εξωσωματική εχει εξελιχθεί και το αντιμετωπίζει και αυτο! Το ίδιο βραδυ είχαμε διαβάσει τα πάντα με τον άντρα μου και για μέρες βυθιζομασταν στο διάβασμα εφόσον περάσαμε το δύσκολο κομμάτι της αποδοχής του προβλήματος. Πιο πολυ για εκείνον, εγω βρήκα πολλή δύναμη και ήμουν απο την αρχή ψύχραιμη. Εκείνος βιαζόταν να μπει για βιοψία και την επόμενη αν γινόταν!

Τέλος πάντων για να μην μπω σε πααααρα πολλές λεπτομέρειες, γίναμε κόσκινο σε εξετάσεις, επισκεπτόμενοι και το κέντρο και έναν καλο ουρολόγο ανδρολογο, αλλα τα νήματα κινούσα εγω με βάση το ένστικτο μου. Όλες οι εξετάσεις του ηταν φυσιολογικοτατες! Δεν βρίσκαμε τίποτα, ουτε στις ορμόνες ουτε σε καρυοτυπους,κυστικη ίνωση κλπ! Ηταν ανεξήγητο, θεωρήσαμε οτι ειναι αποφρακτική για καποιο λόγο κ στο κέντρο ηταν αισιόδοξοι στο να κάνουμε βιοψία και θα βρούμε. Οι άντρας μου ήθελε τόσο ένα παιδί που με παρακαλούσε να δεχτώ και την εκδοχή δότη, κατι που αρνήθηκα να σκεφτώ γιατι δεν ειχα καταθέσει όλα μου τα όπλα ακόμη.

Ο ουρολόγος το πήγαινε λάου λάου με εξετάσεις, και να αφήσουμε λίγο τη φύση να δουλέψει κλπ. Εγω τον έβαλα και τις έκανε όλες γιατι δεν είχαμε υπομονη, και του έδωσε κάτι ακριβές δυναμωτικές βιταμίνες καρνιτινης κλπ.

Ξανακάνουμε σπερμοδιαγραμμα σε 1μιση μηνα και βρίσκουμε 200.000! Έτσι δικαιώθηκα γιατι δεν ηθελα να κανει αδίκως βιοψία. Ουτε επιτροπή περιμέναμε γιατι εγω ήμουν πολυ καλα, δεν χρειαζόμουν σαλπιγογραφια και οπως σας ειπα ήμασταν σχετικά ανυπόμονοι και δεν θέλαμε άλλο άγχος για λίγα λεφτά που θα τα δίναμε σε βιοψίες και σαλπιγογραφιες. Ευτυχώς είχαμε οικονομική βοήθεια απο την οικογενεια, ήμασταν τυχεροί.

Κάναμε την εξωσωματική 3 μήνες μετα συνολικά, έχασα εναν κύκλο γιατι έπεφτε το Πάσχα που κλείνουν! Και δόξα το θεό πιάσαμε με την πρώτη διδυμάκια! Ευχομαι να είστε το ίδιο τυχερές και σε οτι θα μπορούσα να βοηθήσω μη διστάσετε να ρωτήσετε! Καλή συνέχεια και καλή δύναμη! Όλα θα πάνε καλα!!!

BDThp3.png

 

OtQ6p3.png.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τωρα μπόρεσα να καθησω και να σας πω τι έγινε!! Χθες επέστρεψα σπιτι.

Ολα καλα πήγαν με την επιτροπή αν και ηταν εκει λίγο περίεργοι με άλλες κοπέλες αλλα όσο ήμουν εκει δεν ειχαν κόψει κάποιο ζευγαρι ευτυχώς.

Μάγισσα μου πως εισαι τι κανεις; Πηγα στο κέντρο μίλησα δεν ξερω πως ειναι σε αλλα κέντρα αλλα σίγουρα δουλεύουν "μηχανικά" λενε οτι πρεπει να πουν και για σας. Λογικο οκ τόσα ζευγάρια ειναι δε θα δουν κάποιον πιο "προσωπικά" οτιδήποτε θες για λεπτομέρειες να μου πεις. Επίσης ανακάλυψα οτι δεν εχει κανει τριπλεξ ο άντρας μου ούτε καρυοτιπο οποτε πρεπει να τα κανουμε! Εγω νόμιζα οτι ήμασταν κομπλέ αλλα οχι! Μας έδωσαν μεγάλες πιθανότητες να βρεθεί υλικό στη βιοψία αλλα επίσης μας είπανε οτι πρεπει να σκεφτούμε και τον δότη. Να ειμαστε προετοιμασμενοι!

Η ιστορία σου μου έδωσε ελπίδα cvvanilla αλλα και απορίες... Κανεις μα κανεις δε μας ειπε να κανουμε μια δοκιμή με βιταμίνες γιατι ειναι δύσκολο να υπάρξει διάφορα. Μαλλον ειστε απο τις σπάνιες περιπτώσεις τι να πω;; Χαίρομαι ομως και εύχομαι όλες μας να καταλήξουν με διδυμάκια!

Μαγισσουλα μου εσένα σου είπανε τιποτα καινούριο; Αν θες να σου πω σε πμ για τις εξετάσεις τις ρευματολόγικες μου για το αυτοάνοσο τι μου είπαν δηλαδη οταν με το καλο θα ειμαι σε φάση εγκυμοσύνης τι θα ηταν καλο να γίνει κτλ.

Αν κάποια κοπέλα που διαβάζει το φόρουμ πρόκειται να περασει απο επιτροπή ή χρειαζεται κάποια αλλη πληροφορία να μη διστάσει να ρωτήσει!

Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τωρα μπόρεσα να καθησω και να σας πω τι έγινε!! Χθες επέστρεψα σπιτι.

Ολα καλα πήγαν με την επιτροπή αν και ηταν εκει λίγο περίεργοι με άλλες κοπέλες αλλα όσο ήμουν εκει δεν ειχαν κόψει κάποιο ζευγαρι ευτυχώς.

Μάγισσα μου πως εισαι τι κανεις; Πηγα στο κέντρο μίλησα δεν ξερω πως ειναι σε αλλα κέντρα αλλα σίγουρα δουλεύουν "μηχανικά" λενε οτι πρεπει να πουν και για σας. Λογικο οκ τόσα ζευγάρια ειναι δε θα δουν κάποιον πιο "προσωπικά" οτιδήποτε θες για λεπτομέρειες να μου πεις. Επίσης ανακάλυψα οτι δεν εχει κανει τριπλεξ ο άντρας μου ούτε καρυοτιπο οποτε πρεπει να τα κανουμε! Εγω νόμιζα οτι ήμασταν κομπλέ αλλα οχι! Μας έδωσαν μεγάλες πιθανότητες να βρεθεί υλικό στη βιοψία αλλα επίσης μας είπανε οτι πρεπει να σκεφτούμε και τον δότη. Να ειμαστε προετοιμασμενοι!

Η ιστορία σου μου έδωσε ελπίδα cvvanilla αλλα και απορίες... Κανεις μα κανεις δε μας ειπε να κανουμε μια δοκιμή με βιταμίνες γιατι ειναι δύσκολο να υπάρξει διάφορα. Μαλλον ειστε απο τις σπάνιες περιπτώσεις τι να πω;; Χαίρομαι ομως και εύχομαι όλες μας να καταλήξουν με διδυμάκια!

Μαγισσουλα μου εσένα σου είπανε τιποτα καινούριο; Αν θες να σου πω σε πμ για τις εξετάσεις τις ρευματολόγικες μου για το αυτοάνοσο τι μου είπαν δηλαδη οταν με το καλο θα ειμαι σε φάση εγκυμοσύνης τι θα ηταν καλο να γίνει κτλ.

Αν κάποια κοπέλα που διαβάζει το φόρουμ πρόκειται να περασει απο επιτροπή ή χρειαζεται κάποια αλλη πληροφορία να μη διστάσει να ρωτήσει!

Σας φιλώ

 

 

Μπραβο!!!! Καλορίζικη η έγκριση και τυχερη!!!!!

Καλα ειμαι εγω!!!! Σαν να μην το περασα ποτε παλι.... Πως γινεται αυτο δεν ξερω!!!! Ολα καλα!!! Επανήλθα στα κανονικα μου !!!! Τα καλα και χαρούμενα μου δηλαδη!!!!

Εγω απο αυτα που εχω διαβάσει σε σχέση με το θεμα ειμαι σιγουρη οτι θα βρείτε σπερματοζωαρια! Βεβαια γιατρος δεν ειμαι και εσυ τους γιατρους θα ακούς!!!!!

Με ενδιαφερει να με ενημερώσεις για το ρευματολογικο σου ειναι η αληθεια! Καποια αλλη απορία δεν εχω! Αλλα για το ρευματολογικο πες μου τι σου ειπαν σε παρακαλω!!!

Βημα βημα και θα φτάσετε στον στοχο σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!!!! Καλορίζικη η έγκριση και τυχερη!!!!!

Καλα ειμαι εγω!!!! Σαν να μην το περασα ποτε παλι.... Πως γινεται αυτο δεν ξερω!!!! Ολα καλα!!! Επανήλθα στα κανονικα μου !!!! Τα καλα και χαρούμενα μου δηλαδη!!!!

Εγω απο αυτα που εχω διαβάσει σε σχέση με το θεμα ειμαι σιγουρη οτι θα βρείτε σπερματοζωαρια! Βεβαια γιατρος δεν ειμαι και εσυ τους γιατρους θα ακούς!!!!!

Με ενδιαφερει να με ενημερώσεις για το ρευματολογικο σου ειναι η αληθεια! Καποια αλλη απορία δεν εχω! Αλλα για το ρευματολογικο πες μου τι σου ειπαν σε παρακαλω!!!

Βημα βημα και θα φτάσετε στον στοχο σας!!!!

 

Τους γιατρούς ακούω αλλα ξερεις θα ήθελα ααααν μπορούσα να βρω μια λύση να αποφεύγαμε τη βιοψία και όλο αυτο το άγχος θα βρούμε δε θα βρούμε υλικό γιατι ολα μπορούν να συμβούν. Ξερω εχουμε αρκετές πιθανότητες αλλα έστω μια δοκιμή δε θα έβλαπτε. Τωρα τι να πω...

Ελπίζω να εισαι καλα γιατι σίγουρα τα λες για να μη μας ριξεις και σε ευχαριστω γιαυτο. Για το ρευματολόγικο το ανέφερα για να βοηθήσω αν μπορω και εσένα λόγω των αυτοάνοσων μας! Τύχη βουνό ε;;

Εκανα κάποιες εξετάσεις παραπανω για να δουμε αν υπάρχει περίπτωση για αποβολή! Επειδη με ρώτησαν αν ειχα ποτε κ η απάντηση ηταν οτι αφου δεν υπήρξε εγκυμοσύνη πως θα το ηξερα; Τα αποτελέσματα βγήκαν αρνητικά ευτυχώς. Εσυ ειχες κατι τέτοιο ποτε ή σε εχουν ρωτήσει; Επίσης μου ειπε για το prezolon και οτι στην (πρωτα ο Θεος) εγκυμοσύνη δεν επηρεάζει το έμβρυο... Και οτι θα ειναι σε συννενόηση με το το γυναικολόγο.

Αυτα πανω κατω τωρα ποτε θα ξεκινήσω για τη διαδικασία δεν ξερω. Δε νοιώθω για κάποιο λόγο έτοιμη... Αυτα!

Σου έδωσαν κάποια εξήγηση εσένα ; Απο εδω και μπρος τι γινεται; Αν δεν εισαι σε θεση να το συζητήσεις κανενα προβλημα εννοείται!! Σε σκέφτομαι συνέχεια κ ας μη σε γνωρίζω προσωπικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τους γιατρούς ακούω αλλα ξερεις θα ήθελα ααααν μπορούσα να βρω μια λύση να αποφεύγαμε τη βιοψία και όλο αυτο το άγχος θα βρούμε δε θα βρούμε υλικό γιατι ολα μπορούν να συμβούν. Ξερω εχουμε αρκετές πιθανότητες αλλα έστω μια δοκιμή δε θα έβλαπτε. Τωρα τι να πω...

Ελπίζω να εισαι καλα γιατι σίγουρα τα λες για να μη μας ριξεις και σε ευχαριστω γιαυτο. Για το ρευματολόγικο το ανέφερα για να βοηθήσω αν μπορω και εσένα λόγω των αυτοάνοσων μας! Τύχη βουνό ε;;

Εκανα κάποιες εξετάσεις παραπανω για να δουμε αν υπάρχει περίπτωση για αποβολή! Επειδη με ρώτησαν αν ειχα ποτε κ η απάντηση ηταν οτι αφου δεν υπήρξε εγκυμοσύνη πως θα το ηξερα; Τα αποτελέσματα βγήκαν αρνητικά ευτυχώς. Εσυ ειχες κατι τέτοιο ποτε ή σε εχουν ρωτήσει; Επίσης μου ειπε για το prezolon και οτι στην (πρωτα ο Θεος) εγκυμοσύνη δεν επηρεάζει το έμβρυο... Και οτι θα ειναι σε συννενόηση με το το γυναικολόγο.

Αυτα πανω κατω τωρα ποτε θα ξεκινήσω για τη διαδικασία δεν ξερω. Δε νοιώθω για κάποιο λόγο έτοιμη... Αυτα!

Σου έδωσαν κάποια εξήγηση εσένα ; Απο εδω και μπρος τι γινεται; Αν δεν εισαι σε θεση να το συζητήσεις κανενα προβλημα εννοείται!! Σε σκέφτομαι συνέχεια κ ας μη σε γνωρίζω προσωπικά...

 

 

Καλημέρα!!!!

Ειμαι πραγματικα καλα!!!! Μην ανησυχεις!!!! Συνήλθα!!!!

Κοιτα! Εμεις τα σπερμοδιαγραμματα αμεσως μετα την βιοψια αρχισαν να εχουν σπερματοζωαρια! Πραγμα που σημαινει πως αν την ειχαμε καθυστερήσει μερικους μηνες ακομα ισως και να την ειχαμε αποφύγει! η διαδρομή ομως ηταν μεγαλη και ψυχοφθόρα! Και πραγματικα ειχαν περασει 2μιση χρονια μεχρι να βρίσκουμε ικανοποιητικό υλικό στο δειγμα! Ασε που ηταν αμφίβολο αν θα φτάσουμε ποτε σε αυτο το επιπεδο! Και ακομα και τωρα δεν σημαινει πως ειναι μια μόνιμη καταςταση! Μπορει δηλαδη στο επομενο σοερμοδιαγραμμα να εχουμε πιασει πατο παλι! Αρα το να εχεις στην καταψυξη καποια φιαλιδια απο την βιοψια να σε περιμένουν σου δίνει μια ασφάλεια! Οκ! Δεν ειναι ευκολο πραγμα η βιοψια ομως δεν ειναι και τοοοοοσο τραγικο οσο το ειχαμε στο μυαλο μας πριν το κανουμε!!!! Με βαση ολα τα παραπανω για να δεις αν μπορείτε να το αποφύγετε θελει χρονο και υπομονη και με αμφίβολα αποτελεσματα αρα.... Δεν θα στο συνιστούσα! Σε καταλαβαινω χιλια τα εκατο! Και εγω οσο τιποτε αλλο ηθελα να την αποφυγουμε..... Αλλα στην τελική το αποτέλεσμα μετραει!!!! Και αν η βιοψια ειναι ο δρομος να σας παει στον στοχο σας.... Τοτε αυτο θα κανετε!!!

Τι εξετασεις σε έβαλαν να κανεις για το αυτοανοσο και τις αποβολες που λες??? σου ειναι ευκολο να μου πεις;;;;

Εμας το μονο που μπορει να υποθέσει ο γιατρος ειναι να μην εχουν καλο γενετικό υλικό τα εμβρυα μας λογω σπερματος παρολο που μορφολογικά φαίνονται αριστα! Ομως αυτο ειναι δυσκολο να το ελέγξεις ..... Και ειναι απλα μια υπόθεση!!!! Μεγαλη κουβεντα.....

Κατα τα αλλα δεν υπαρχει τιποτα που να μας προβληματίζει και να μπορουμε να το θεωρήσουμε υπεύθυνο για τις αποτυχίες !!!!! Εχουμε ψαξει ολα οσα επρεπε και πολλα παραπανω απο αυτα που επρεπε για την ακρίβεια!!!! Θεωρητικα δεν υπαρχει κατι αλλο που να μπορουμε να κανουμε! Τουλαχιστον προς το παρον με τα κατεψυγμένα που θα προχωρησουμε! Αν φάμε πόρτα παλι, στην επόμενη διεγερση θα συζητήσουμε μηπως αλλάξουμε καποια πραγματάκια παρολο που ο γιατρος μου δεν ειναι ιδιαίτερα θετικός στις "ιδέες" που εχω!!!! Αλλα αυτο δεν μας αφορα ακομα .....

Προς το παρον λεμε με τον καινουριο χρονο να κανουμε εμβρυομεταφορα στα δυο κατεψυγμένα που μας εχουν απομείνει!!!!

Οσο για το οτι δεν αισθάνεσαι ετοιμη..... Μπορει και να μην αισθανθείς ποτε!!!! Ειναι δυσκολο γιατι πρεπει να μπεις σε μια άγνωστη διαδικασια!!! Το κομμάτι της εξωσωματικης να μην σε απασχολεί-αγχωνει-φοβίζει καθολου!!!! Ειναι πραγματικα μια απλούστατη διαικασια κατα την γνωμη μου!!!!

Η βιοψια οκ.....ειναι λιγο ζορι! Κυριως απο ψυχολογικής άποψης!!!! Δεν θα ξεχάσω ποτε την στιγμη που ηρθε ο γιατρος να μας ενημερώσει για τα αποτελεσματα της βιοψιας!!!! Ο άντρας μου ειχε ασπρίσει και νομιζα πως θα μεινει στον τόπο! Αν και μας ειχαν δώσει πολυ καλα ποσοστά για να βρούμε σοερματοζωαρια! Εκεινη η στιγμη ηταν πραγματικα η πιο δυςκολη που εχω περασει σε ολη αυτη την διαδρομή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με φέρνεις στα συγκαλα μου!! Ευτυχως που με βρηκες :)

Θα σου πω λεπτομερειες εννοειται σε 1-2 μερες θα εχω στα χερια μου τα αποτελεσματα των εξετασεων για να σου πω και πως λεγονται γιατι τωρα δε θυμαμαι...Εσυ ειχες ποτε αποβολη; Εύχομαι οχι!!

Στο λαικό πηγα και εκανα αυτες τις εξετασεις εχει πολυ καλους ρευματολογους! Δεν ξερω αν πειραζει που ξεφευγουμε απο το θεμα του φορουμ;;; Αλλα κ αυτα εχουν σχεση...

Ειναι η βιοψια αγχος μεγαλο συμφωνω θα κανουμε τελικα και την εξεταση DNA που και εκει θα φανει μου ειπανε... Δεν ξερω αν ειναι η εξεταση καρυοτυπου; Ειναι η ιδια; το κεφαλι καζανι οπως καταλαβες εχω και τα δικα μου τα ρευματολογικαααα εκει που τρελενομαι εκει λεω ωπ ξεφευγεις συνελθεεεε :P :P

Link to comment
Share on other sites

Με φέρνεις στα συγκαλα μου!! Ευτυχως που με βρηκες :)

Θα σου πω λεπτομερειες εννοειται σε 1-2 μερες θα εχω στα χερια μου τα αποτελεσματα των εξετασεων για να σου πω και πως λεγονται γιατι τωρα δε θυμαμαι...Εσυ ειχες ποτε αποβολη; Εύχομαι οχι!!

Στο λαικό πηγα και εκανα αυτες τις εξετασεις εχει πολυ καλους ρευματολογους! Δεν ξερω αν πειραζει που ξεφευγουμε απο το θεμα του φορουμ;;; Αλλα κ αυτα εχουν σχεση...

Ειναι η βιοψια αγχος μεγαλο συμφωνω θα κανουμε τελικα και την εξεταση DNA που και εκει θα φανει μου ειπανε... Δεν ξερω αν ειναι η εξεταση καρυοτυπου; Ειναι η ιδια; το κεφαλι καζανι οπως καταλαβες εχω και τα δικα μου τα ρευματολογικαααα εκει που τρελενομαι εκει λεω ωπ ξεφευγεις συνελθεεεε :P :P

 

Χαχαχαχχαχα.....

Σε βρηκα και μια χαρα θα σε συνεφέρνω οταν χρειαζεται!!!!

Ναι αν μπορεις πες μου τι εξετασεις εκανες! Εχω σκοπο να παω και σε αλλο ρευματολογο για δευτερη γνωμη! Η αληθεια ειναι πως αν υπαρχουν εξετασεις που δεν εχω κανει θα....πέσω απο τα σύννεφα!!!!! Χαχαχαχαχα....

Οχι ευτυχως ιστορικό αποβολών δεν εχω! Αφου δεν εχω ιστορικό σύλληψης .....λογικο δεν ειναι;;;; Χαχχαχαχαχα....

 

Ποια εξεταση dna εννοεις πουλακι μου;;;;; Τον καρυοτυπο εννοεις;;;; Αν ναι καλο θα ηταν να κανεις και εσυ καρυοτυπο, οχι μονο ο άντρας σου! Ετσι για να εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα.....

Σε βρηκα και μια χαρα θα σε συνεφέρνω οταν χρειαζεται!!!!

Ναι αν μπορεις πες μου τι εξετασεις εκανες! Εχω σκοπο να παω και σε αλλο ρευματολογο για δευτερη γνωμη! Η αληθεια ειναι πως αν υπαρχουν εξετασεις που δεν εχω κανει θα....πέσω απο τα σύννεφα!!!!! Χαχαχαχαχα....

Οχι ευτυχως ιστορικό αποβολών δεν εχω! Αφου δεν εχω ιστορικό σύλληψης .....λογικο δεν ειναι;;;; Χαχχαχαχαχα....

 

Ποια εξεταση dna εννοεις πουλακι μου;;;;; Τον καρυοτυπο εννοεις;;;; Αν ναι καλο θα ηταν να κανεις και εσυ καρυοτυπο, οχι μονο ο άντρας σου! Ετσι για να εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο !!!!

 

Κι εγω αυτη την απαντηση εδωσα χωρις συλληψη πως θα ξερω;;; Χαχα

Ναι θα σου πω εννοειται... αν θες να σου δωσω ονοματα ρευματολογων σε πμ!!

Μπορω και με καποιο email να σου στειλω ολες τις εξετασεις μου να δεις κι εσυ με την ησυχια σου αν εχεις κανει τις ιδιες, οτι θες μου λες!!

Ναι μαλλον τον καρυοτυπο εννοω!! Οταν παω στον γιατρο μου θα του το πω και για μενα αφου μου το λες :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτη την απαντηση εδωσα χωρις συλληψη πως θα ξερω;;; Χαχα

Ναι θα σου πω εννοειται... αν θες να σου δωσω ονοματα ρευματολογων σε πμ!!

Μπορω και με καποιο email να σου στειλω ολες τις εξετασεις μου να δεις κι εσυ με την ησυχια σου αν εχεις κανει τις ιδιες, οτι θες μου λες!!

Ναι μαλλον τον καρυοτυπο εννοω!! Οταν παω στον γιατρο μου θα του το πω και για μενα αφου μου το λες :)

 

Ευχαριστώ κοριτσακι μου!

Εχω ιδιωτική ασφάλεια και μου εχουν πει για εναν καλο ρευματολογο ιδιώτη που μπορω να παω μεσω της ασφαλειας μου! Αν δεν με καλύψει θα σου πω να μου στειλεις ονοματα.... Γενικα η Ρευματολογος μου η τωρινή λεει πως δεν εμποδιζει σε κατι το αυτοανοσο! Εσενα τι σου εχουν πει;;;; Ναι οταν βγουν οι εξετασεις σου μου λες και εμενα..... Αν και το θεωρω απίθανο να μην τις εχω κανει!!!! Εχω κανει τα παντα ολα λεμε!!!! Χχαχχαχαχαχα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κοριτσακι μου!

Εχω ιδιωτική ασφάλεια και μου εχουν πει για εναν καλο ρευματολογο ιδιώτη που μπορω να παω μεσω της ασφαλειας μου! Αν δεν με καλύψει θα σου πω να μου στειλεις ονοματα.... Γενικα η Ρευματολογος μου η τωρινή λεει πως δεν εμποδιζει σε κατι το αυτοανοσο! Εσενα τι σου εχουν πει;;;; Ναι οταν βγουν οι εξετασεις σου μου λες και εμενα..... Αν και το θεωρω απίθανο να μην τις εχω κανει!!!! Εχω κανει τα παντα ολα λεμε!!!! Χχαχχαχαχαχα.....

 

Kαλησπέρααα δεν βγηκαν ακομα ολες για να σου στειλω λεπτομερώς! Κι εμενα μου ειπε οτι δεν επηρεαζει αλλα εκανα καποιες εξετασεις για σιγουρα! Αυτες θελω να σου στείλω, οταν τις εχω πρωτο πραγμα που θα κανω ειναι να σου πω!

Οκ πες μου τι θα σου πει και ο ρευματολογος σου και οτι αλλο θες μου λες...

Τωρα θα περιμενεις 4 μηνες για την επομενη προσπαθεια;

Εγω σκεφτομαι να ξεκινήσω μετά τις γιορτές να περασω τωρα ηρεμα οικογενειακα έχει και καλες αργιες φετος χαχα! Εσυ τι λες;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρααα δεν βγηκαν ακομα ολες για να σου στειλω λεπτομερώς! Κι εμενα μου ειπε οτι δεν επηρεαζει αλλα εκανα καποιες εξετασεις για σιγουρα! Αυτες θελω να σου στείλω, οταν τις εχω πρωτο πραγμα που θα κανω ειναι να σου πω!

Οκ πες μου τι θα σου πει και ο ρευματολογος σου και οτι αλλο θες μου λες...

Τωρα θα περιμενεις 4 μηνες για την επομενη προσπαθεια;

Εγω σκεφτομαι να ξεκινήσω μετά τις γιορτές να περασω τωρα ηρεμα οικογενειακα έχει και καλες αργιες φετος χαχα! Εσυ τι λες;;

 

Καλησπέρα!

Περιμένω να μου τις στείλεις για να πάω στον ρευματολόγο να τον ρωτησω!

Οχι δεν χρειαζεται να περιμενω 4 μηνες γιατι δεν εκανα διεγερση! Μπορω και αμεσως στον επομενο κυκλο να κανω εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα αλλα....θα περιμενω να ερθει το 2016 μπας και ειναι πιο γούρικο!!!! Χαχαχχαχαχα......

Απο την μια ανυπομονω απο τη αλλη τρέμω το 4ο αρνητικο!!! Πφφφφφ....τι να πω;;;;;; Αντιφατικά συναισθηματα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Περιμένω να μου τις στείλεις για να πάω στον ρευματολόγο να τον ρωτησω!

Οχι δεν χρειαζεται να περιμενω 4 μηνες γιατι δεν εκανα διεγερση! Μπορω και αμεσως στον επομενο κυκλο να κανω εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα αλλα....θα περιμενω να ερθει το 2016 μπας και ειναι πιο γούρικο!!!! Χαχαχχαχαχα......

Απο την μια ανυπομονω απο τη αλλη τρέμω το 4ο αρνητικο!!! Πφφφφφ....τι να πω;;;;;; Αντιφατικά συναισθηματα!!!!!

 

μαγισσουλα μου τι κανεις;;; Δε σε ξεχασα εννοειται αλλα ακομα δεν εχω στα χερια μου ολα τα αποτελεσματα... Αν βιαζεσαι να δεις τη ρευματολογο σιγουρα θα ξερει πως λεγονται. Ρωτησε την για ANTI-RO & ANTI-LA και ότι αου πει. Την πρωτη φορα εμενα παντως βγηκαν αρνητικα τωρα περιμενω τις επαναληπτικες για σιγουρα!

Αχ κοριτσι μου εννοειται οτι θα τρεμεις... Αλλα το 2016 θα ειναι πια η χρονια σου!! Οταν λες οτι δεν εκανες διεγερση τι εννοεις; Δεν πηρες ορμονες; Δεν τα ξερω ακομα ολα θα τα μαθω ομως αναγκαστηκά !! Κι εγω για το 16 αποφασισα να παρω μια βαθια ανασα και να ξεκινησω... Ευχομαι να ειναι γουρλιδικο για ολες μας!! Αν θες να σου στειλω σε email να δεις αναλυτικα τι εξετασεις εχω κανει για το ρευματολογικο πες μου παλι ;) Φιλια

Link to comment
Share on other sites

μαγισσουλα μου τι κανεις;;; Δε σε ξεχασα εννοειται αλλα ακομα δεν εχω στα χερια μου ολα τα αποτελεσματα... Αν βιαζεσαι να δεις τη ρευματολογο σιγουρα θα ξερει πως λεγονται. Ρωτησε την για ANTI-RO & ANTI-LA και ότι αου πει. Την πρωτη φορα εμενα παντως βγηκαν αρνητικα τωρα περιμενω τις επαναληπτικες για σιγουρα!

Αχ κοριτσι μου εννοειται οτι θα τρεμεις... Αλλα το 2016 θα ειναι πια η χρονια σου!! Οταν λες οτι δεν εκανες διεγερση τι εννοεις; Δεν πηρες ορμονες; Δεν τα ξερω ακομα ολα θα τα μαθω ομως αναγκαστηκά !! Κι εγω για το 16 αποφασισα να παρω μια βαθια ανασα και να ξεκινησω... Ευχομαι να ειναι γουρλιδικο για ολες μας!! Αν θες να σου στειλω σε email να δεις αναλυτικα τι εξετασεις εχω κανει για το ρευματολογικο πες μου παλι ;) Φιλια

 

efxaristo koritsara mou!!! tha to kitakso!!! leo tora mesa stis giortes na pao na paro defteri gnoli apo revmatologo!!!!! tha do ti tha mou pi!!!!

tin teleftea fora den ekana diegersi (den pira farmaka) giati ixa katepsigmena emvria ara den kaname diegersi-oolipsia-gonimopiisi! ekana apla emvriometafora! ke stin epomeni pali etsi tha kanoume giati exo akoma dio katepsigmena emvria!!!!!

ara me ton kenourgio xrono pame na pesoume ke i dio me ta moutra stin prospathia!!!!!! as apolafsoume eos tote tis giortes!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!! Μαγισσουλα μου τι κανεις;; Πηγες στη ρευματολόγο σου ειχες κανενα νέο;; Σε σκεφτόμουν και ειπα να στείλω!!

Καλησπέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια που διαβάζουν το φόρουμ 😌

Ηρεμία τωρα μεχρι και τις γιορτές και μετα εχει ο Θεος!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ναι, κοριτσια μου, ας ηρεμησουμε λιγο τωρα αυτες τις μερες, μετα έχει ο Θεος και ελπιζω να μας βοηθησει ολες!!!!

 

Καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν αποτελεσματα εξετασεων, σε οσες ειναι σε διαδικασια ωοληψιας και εννοειται καλη επιτυχια σε οσες πανε για εμβρυομεταφορα! Με το καλο οι χοριακες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Μαγισσουλα μου τι κανεις;; Πηγες στη ρευματολόγο σου ειχες κανενα νέο;; Σε σκεφτόμουν και ειπα να στείλω!!

Καλησπέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια που διαβάζουν το φόρουμ 😌

Ηρεμία τωρα μεχρι και τις γιορτές και μετα εχει ο Θεος!!

 

Καλησπερα!!!

Οχι δεν πηγα! Λεω να παω τωρα που θα καθομαι στις γιορτες αν βρω ραντεβου.....

Καλα ειμαι κατα τα αλλα!!!

Το εχω ρίξει στην δουλεια για να περασει γρηγορα ο καιρος!!!!

Εσυ τι κανεις;;;; Εχεις κανενα νεο;;;; Κανονίσατε ποτε θα κανετε το μεγαλο βημα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν κανουμε τίποτα κανενα νεότερο. Μετα τις γιορτές θα κανουμε τις τελευταίες εξετάσεις που πρεπει και οταν θα μπορέσω να λείψω απο τη δουλεια επειδη ειμαι σε υπεύθυνο πόστο, θα ξεκινήσω τη διαδικασία. Υπολογίζω αρχές Φεβρουαρίου. Εχω παρει τις ενέσεις ηδη ομως τις εχω στην άκρη... Το μακρύ πρωτόκολλο θα κανω. Δεν ξερω κιόλας απο τι εξαρτώνται αυτα τα πρωτόκολλα να πω την αληθεια!!

Καλα να μαστε όλες μας !! Οποτε ειστε έτοιμες να προχωράτε...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν κανουμε τίποτα κανενα νεότερο. Μετα τις γιορτές θα κανουμε τις τελευταίες εξετάσεις που πρεπει και οταν θα μπορέσω να λείψω απο τη δουλεια επειδη ειμαι σε υπεύθυνο πόστο, θα ξεκινήσω τη διαδικασία. Υπολογίζω αρχές Φεβρουαρίου. Εχω παρει τις ενέσεις ηδη ομως τις εχω στην άκρη... Το μακρύ πρωτόκολλο θα κανω. Δεν ξερω κιόλας απο τι εξαρτώνται αυτα τα πρωτόκολλα να πω την αληθεια!!

Καλα να μαστε όλες μας !! Οποτε ειστε έτοιμες να προχωράτε...

 

Άντε μια χαρα!!!! Μπηκε το νερο στο αυλάκι .....πλησιάζει ο καιρος!!!! Το μακρυ πρωτοκολλο τι βάζουν συνηθως σε πρώτες προσπαθειες, μικρη ηλικια και καλο ορμονολογικο προφίλ! Εγω βραχυ εχω κανει λογω πολυκυστικών, γιατι φοβαται ο γιατρος την ποιότητα των ωαριων και τυχόν υπερδιέγερση!!!!

Ειναι περισσότερες μερες το μακρυ πρωτοκολλο αρα λιγο πιο ζορι αλλα οκ....αυτο ειναι το λιγοτερο!!! Σημασια εχει να πανε ολα καλα!!!!

Εδω θα ειμαι εγω να σε στηρίζω σε οτι χρειαστεις και να σου εξηγώ οτι χρειαζεσαι αν μπορω και ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...