Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα στο παρεάκι μου!!

Σήμερα η οιστραδιόλη μου ηταν στα 1544,8 και η προγεστερονη 3,90

την προηγουμενη φορά να θυμήσω ηταν στα 795 καπου εκει...

Αυτη τη φορα δε μου ανεφερε για υπερδιέργεση και μου ειπε οτι εχω γυρω στα 30 (μηπως παρακουσα στα 35;) απλα μεγάλωσαν τα χιλιοστά!

Συνεχίζω με τις ιδιες μονάδες και παρασκευή πάλι παω για οιστραδιόλη!

 

μαγισσα μου πως τα βλέπεις τα πράγματα; Μου ειπε οτι παω πολυ καλα... και κατα 99% Κυριακή ερχόμαστε και Δευτέρα θα γίνει η "δουλειά" .......

 

Nola σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου δεν επεμβαίνεις οτιδήποτε πιστεύεις οτι θα μας φανέι χρήσιμο ευχαρίστως να το ακούσουμε!! :)

 

guinevere Καλησπέρα!! Μη φοβάσαι αποτι ξερω δεν ειναι τιποτα η επέμβαση προσφατα έκανε μια φίλη μου και δεν καταλαβε τιποτα!! ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ!!!

 

Μαντονα εδω ειμαι, καθε 3 και λιγο εξετάσεις και αναμονή!! αυτά που ειπα παραπάνω ;) ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ μονο ευχάριστα πια!!

 

Μια χαρα τα βλεπω τα πραγματα!!!! Η οιστραδιολη τουμπανο!!!!! Η προγεστερονη δεν ξερω να σου πω..... Κοντοζυγώνει η μεγαλη μερα!!!!! Ανυπομονω!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και παλι!

Εμεις ειμαστε στα διαδικαστικα για την επιτροπη. Εχουμε 2 σπερμοδιαγραμματα που δειχνουν ολιγοασθενοσπερμια.Αυριο εχουμε ραντεβου με αλλο ουρολογο για δευτερη αποψη και για τη βεβαιωση για την επιτροπη.Επειδη λεει στο χαρτι σε περιπτωση παθολογικου σπερμοδιαγραμματος με περισσοτερα του 1.000.000/ml , χρειαζεται βεβαιωση ουρολογου η ενδολρινολογου που να λεει τι διαδικασια που ακολουθηθηκε...υπαρχει καποια που να περασε προσφατα επιτροπη και να χρησιμοποιησε τετοιο χαρτι? Αν ναι τι τιμες σε αριθμο ειχαν τα δυο σπερμοδιαγραμματα γιατι εμας το δευτερο χρονικα εχει κατω τπυ 1.000.000 αλλα μας ειπαν για βεβαιωση? Και τι εγραφε η βεβαιωση που προσκομισε?

 

Δεν εχω ιδεα να σου πω γιατι αν φτάναμε ποτε στο 1.000.000 θα πήγαινα στην επιτροπη μια έκθεση ιδεών που θα είχα γραψει αξιοποιώντας ολο το συγγραφικό μου ταλέντο και θα έσκαγα και απο δυο φιλια στο καθε μέλος την υποτροπής !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα να σου πω γιατι αν φτάναμε ποτε στο 1.000.000 θα πήγαινα στην επιτροπη μια έκθεση ιδεών που θα ειχ γραψει αξιοποιώντας ολο το συγγραφικό μου ταλέντο και θα έσκαγα και απο για φιλια στο καθε μέλος την υποτροπής !!!

 

αχαχαχαχαχα βρε τρελοκομειοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!

Εμεις ειμαστε στα διαδικαστικα για την επιτροπη. Εχουμε 2 σπερμοδιαγραμματα που δειχνουν ολιγοασθενοσπερμια.Αυριο εχουμε ραντεβου με αλλο ουρολογο για δευτερη αποψη και για τη βεβαιωση για την επιτροπη.Επειδη λεει στο χαρτι σε περιπτωση παθολογικου σπερμοδιαγραμματος με περισσοτερα του 1.000.000/ml , χρειαζεται βεβαιωση ουρολογου η ενδολρινολογου που να λεει τι διαδικασια που ακολουθηθηκε...υπαρχει καποια που να περασε προσφατα επιτροπη και να χρησιμοποιησε τετοιο χαρτι? Αν ναι τι τιμες σε αριθμο ειχαν τα δυο σπερμοδιαγραμματα γιατι εμας το δευτερο χρονικα εχει κατω τπυ 1.000.000 αλλα μας ειπαν για βεβαιωση? Και τι εγραφε η βεβαιωση που προσκομισε?

 

Εμείς αριθμό είχαμε φυσιολογικό, κινητικότητα όμως........

Η βεβαίωση έγραφε ο ασθενής χ.χ εξετάστηκε και διαγνώστηκε με ασθενοσπερμια μη ανταποκρίθησα στην θεραπευτική αγωγή. Του συστήνεται εξωσωματική γονιμοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα να σου πω γιατι αν φτάναμε ποτε στο 1.000.000 θα πήγαινα στην επιτροπη μια έκθεση ιδεών που θα είχα γραψει αξιοποιώντας ολο το συγγραφικό μου ταλέντο και θα έσκαγα και απο δυο φιλια στο καθε μέλος την υποτροπής !!!

 

Βεβαιως βεβαίως νομίζω θα σου δίνανε και υποτροφία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νολακι μουουουου......!!!!! Πως εισαι και τι κανεις;;;;;;

Καλα τα λες!!!!! Τελεια βασικα τα λες οπως παντα!!!!! Σε φιλώ γλυκα και περιμενω νεα σου!!!!

 

Αχ μάγισσα μου σευχαριστω που υπάρχεις έστω δικτυακα!!

Παλεύω με τους δαίμονες μου. Για προσπάθεια ούτε λόγος δεν μαφηνουν κ οι γιατροί. Μα περάσει το Πάσχα κ βλέπουμε. Είδα ότι ξύπνησε το αυτοάνοσο σου κ εμένα το κεφάλι μου δεν λέει να περάσει. Άρχισα μα κοιμάμαι λίγο αλλά εφιάλτες όλη την ώρα. Εύχομαι να περάσουν κ στις δυο όλα έστω κ αργα κ να πούμε κάτι καλό το 16'. Φιλάκια παρα πολλα κ δεν σε ξεχνώ.

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Αχ μάγισσα μου σευχαριστω που υπάρχεις έστω δικτυακα!!

Παλεύω με τους δαίμονες μου. Για προσπάθεια ούτε λόγος δεν μαφηνουν κ οι γιατροί. Μα περάσει το Πάσχα κ βλέπουμε. Είδα ότι ξύπνησε το αυτοάνοσο σου κ εμένα το κεφάλι μου δεν λέει να περάσει. Άρχισα μα κοιμάμαι λίγο αλλά εφιάλτες όλη την ώρα. Εύχομαι να περάσουν κ στις δυο όλα έστω κ αργα κ να πούμε κάτι καλό το 16'. Φιλάκια παρα πολλα κ δεν σε ξεχνώ.

 

Κανονισου!!!! Εχουμε δουλειές με φούντες μετα το Πάσχα και οι δυο! Εσυ ετ και εγω διεγερση ελπιζω..... Ελα να ανασκουμπωνομαστεεεεεεεεεε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανονισου!!!! Εχουμε δουλειές με φούντες μετα το Πάσχα και οι δυο! Εσυ ετ και εγω διεγερση ελπιζω..... Ελα να ανασκουμπωνομαστεεεεεεεεεε!!!!!

 

Σας εύχομαι ολόψυχα αυτός ο αγώνας που δίνετε και οι 2 σας πια φέτος να εχει το επιθυμητό αποτέλεσμα!!!

Αντεεε και του χρόνου να τρέχουμε για πανες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στην ομήγυρη! :P Χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας και ρουφάω λίγη από την αισιοδοξία και την αλληλεγγύη που υπάρχει εδώ μέσα.

Χάθηκα λιγάκι, καθώς ήμουν πολύ στα κάτω μου τον τελευταίο καιρό. Λογικό, θα μου πείτε, κι ο καθείς το παλεύει όπως και όσο μπορεί.

Με τον σύζυγο δεν είμαστε στα καλύτερά μας. Κυρίως εγώ ευθύνομαι γι' αυτό, καθώς εκείνος όχι μόνο αντιμετωπίζει το πρόβλημά του, αλλά προσπαθεί να στηρίξει κι εμένα, την χαϊδοκ...α :roll: Μου είπε, μάλιστα, πως δεν είναι καθόλου αρνητικός με τη χρήση δότη, αν είναι αυτή η μοναδική μας λύση για να γίνουμε γονείς. Ούτε θα θεωρεί το παιδί μας λιγότερο δικό του επειδή δεν θα έχουν το ίδιο γενετικό υλικό.

"Θα μοιάζει με σένα", μου είπε. "Θα είναι κάτι από εσένα κι αυτό μου είναι υπέρ αρκετό". Ο γλυκός μου.

Όλο αυτό το διάστημα, μπήκα σε μία διαδικασία να αναθεωρήσω πολλά πράγματα, μέχρι και να αμφισβητήσω αν τον αγαπώ αληθινά ή αν ερωτεύτηκα τελικά την δική μου φαντασίωση για μία ιδανική οικογένεια, όπως των διαφημίσεων. :-( Είχα πέσει σε κατάθλιψη. Δεν είχα όρεξη για τίποτε, με το ζόρι μιλούσα σε άνθρωπο, δεν πήγαινα στη δουλειά, μόνο διάβαζα κανένα βιβλίο για να ξεχνιέμαι. Ως και η μαμά μου με κάθισε κάτω και μου είπε: "Η ζωή είναι για τους μάγκες, κορίτσι μου".

Τώρα αρχίζω σιγά σιγά να βρίσκω πάλι τον εαυτό μου. Αποφάσισα να επικεντρωθώ στην σχέση μου και να αρχίσουμε να γνωρίζουμε ξανά ο ένας τον άλλον, να κάνουμε ταξίδια και σχέδια για άλλα πράγματα που δεν περιλαμβάνουν απαραιτήτως ένα μωρό. Χρειάζομαι ακόμη τον χρόνο μου μάλλον.

Εν πάση περιπτώσει, πήραμε τα αποτελέσματα του καρυοτύπου και είναι καλά, δηλ. φυσιολογικός 46 ΧΥ, άρα αποκλείουμε το Klinefelter's. Χμ, μάλλον το κληρονομικό χάρισμα αρχίζει να εξασθενεί... :lol:

Τώρα, περιμένουμε να βγουν τα αποτελέσματα και της εξέτασης για τις μικροελλείψεις του Υ, που είναι πιο εξειδικευμένη ανάλυση από τον καρυότυπο. Μάλλον σε κάποια τέτοια έλλειψη θα οφείλεται η αζωοσπερμία, φοβάμαι. Κοντός ψαλμός, αλληλούια...

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Κανονισου!!!! Εχουμε δουλειές με φούντες μετα το Πάσχα και οι δυο! Εσυ ετ και εγω διεγερση ελπιζω..... Ελα να ανασκουμπωνομαστεεεεεεεεεε!!!!!

 

Τη δύναμη 10 ατόμων να μαζέψουμε δεν ξέρω αν μας φτάνει αλλά εμείς κατα περίεργο τροπο δεν τα παρατάμε. Ίσως φτάνει μόνο η δύναμη της θέλησης....

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια στο παρεακι!!!!

Φευγουμε λοιπον Κυριακη, Δευτερα θα γινει ωολυψια και βιοψια!

Ηρθε η ωρα....

 

ο αντρας της παρέας που είναι;; Mr optimistic ελπιζω να ειναι ολα καλα!!

 

Silkie σου ευχομαι το κουβαρι που ειναι στο κεφαλι σου να ξεμπλεχτει οσο πιο συντομα γινεται να κανετε κ εσεις την προσπαθεια σας !! Μην το βαζετε κατω...

Βεβαια συμφωνω με τα ταξιδακια (τα λατρευω) και την αναθεωρηση της σχεσης σας! ότι καλύτερο!!

 

Με την πρωτη ευκαιρια θα σας ενημερωσω... Προσευχηθείτε για τη Βιοψια... μονο αυτο με νοιαζει!!!!!!

τα φιλιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσακι μου , Georgina μου ολα καλα θα πάνε σου στέλνουμε όλοι μας την θετική μας ενέργεια και προσευχόμαστε να πάνε ολα καλα . Εγώ είμαι 1000% σίγουρη ότι θα βρείτε μπόλικο υλικό και απο βδομάδα θα πανηγυρίζουμε όλες μας απο χαρά!!!!!! Αντε καλή αρχή και μετά να πέρνει σειρά και η μαγισσουλα μας εμεις Αργούμε ακόμα ... Να δούμε τι θα δείξουν και οι εξετάσεις μας και μετα ο θεός βοηθός .εχω ένα προαίσθημα ότι σε λίγο καιρό θα εχουμε στην παρέα πολλές έγκυουλες 😄😄😄😄😄

Link to comment
Share on other sites

Silkie εύχομαι καλα αποτελέσματα και εμεις περιμένουμε να βγουν οι απαντήσεις . Δεν σου κρύβω ότι και μένα με πιάνει τρόμος να δω τι θα μας πουν οι γιατροί αλλα μην χάνεις τις ελπίδες σου εμεις είπαμε πως ότι και αν δείξουν τα αποτελέσματα θα κανουμε την βιοψία . Τουλάχιστον θα το εχουμε παλέψει με όλους τους τρόπους και απο εκεί και πέρα εχει ο θεός . Δεν μπορει να μας αφήσει έτσι με τον έναν ή με τον άλλο τροπο θα κανουμε μωράκι . Συμφωνώ απόλυτα με την μαμά σου και να ξέρεις ότι ολα γίνονται για κάποιο λόγο "οι δυσκολίες τις ζωής είναι μόνο για δυνατούς ανθρώπους "όπως είμαστε όλοι εδώ μέσα και αργά ή γρήγορα όλες θα τα καταφέρουμε να είστε αγαπημένοι με τον σύζυγο σου και να περνάτε καλα μην σε πέρνει απο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια στο παρεακι!!!!

Φευγουμε λοιπον Κυριακη, Δευτερα θα γινει ωολυψια και βιοψια!

Ηρθε η ωρα....

 

ο αντρας της παρέας που είναι;; Mr optimistic ελπιζω να ειναι ολα καλα!!

 

Silkie σου ευχομαι το κουβαρι που ειναι στο κεφαλι σου να ξεμπλεχτει οσο πιο συντομα γινεται να κανετε κ εσεις την προσπαθεια σας !! Μην το βαζετε κατω...

Βεβαια συμφωνω με τα ταξιδακια (τα λατρευω) και την αναθεωρηση της σχεσης σας! ότι καλύτερο!!

 

Με την πρωτη ευκαιρια θα σας ενημερωσω... Προσευχηθείτε για τη Βιοψια... μονο αυτο με νοιαζει!!!!!!

τα φιλιά μου...

 

Η πιο μεγαλη ωρα ειναι τωρα που λεει και το άσμα!!!!!

Ευχομαι αυτο να ειναι το ομορφότερο ταξίδι της ζωής σου!!!!!!

Καλη επιτυχιααααααααα!!!!!! Για την οποια ειμαι σιγουρη!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσακι μου , Georgina μου ολα καλα θα πάνε σου στέλνουμε όλοι μας την θετική μας ενέργεια και προσευχόμαστε να πάνε ολα καλα . Εγώ είμαι 1000% σίγουρη ότι θα βρείτε μπόλικο υλικό και απο βδομάδα θα πανηγυρίζουμε όλες μας απο χαρά!!!!!! Αντε καλή αρχή και μετά να πέρνει σειρά και η μαγισσουλα μας εμεις Αργούμε ακόμα ... Να δούμε τι θα δείξουν και οι εξετάσεις μας και μετα ο θεός βοηθός .εχω ένα προαίσθημα ότι σε λίγο καιρό θα εχουμε στην παρέα πολλές έγκυουλες 😄😄😄😄😄

 

Ευχαριστώ πολύ Μαντονα μου!! Την παίρνω τη θετική σας ενέργεια γιαυτό είμαι σχετικά ήρεμη :)

Περιμενω κι εγώ τα δικά σας αποτελέσματα να μου πεις, εύχομαι να είναι καλά που θα είναι πια που θα πάει :);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η πιο μεγαλη ωρα ειναι τωρα που λεει και το άσμα!!!!!

Ευχομαι αυτο να ειναι το ομορφότερο ταξίδι της ζωής σου!!!!!!

Καλη επιτυχιααααααααα!!!!!! Για την οποια ειμαι σιγουρη!!!!! :wink:

 

:lol::lol:;) όπως τα λες η πιο μεγααααλη ώρα είναι τωωωωωρα :P

Σε ευχαριστώ και πάλι ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα ,

Τώρα σηκώθηκα από το κρεβάτι δεν εχω όρεξη για τίποτα τελευταία. Georgina μου καλή επιτυχία σας εύχομαι όλα με το καλό , να πάρουμε κ εμείς σειρά. Μακάρι

Τα αλλά το κοριτσάκια είμαστε σε αναμονή όλες;

Εμείς είχαμε μια επικοινωνία με γυναικολόγο γιατι θέλω να αλλάξω όπως σας είχα πει που έχει εξειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα , με τις ορμόνες που του δείξαμε μας είπε όντως ειναι Μη αποφρακτική και μας προτείνε παράλληλη πορεία , όπως της καλής μας της Georgina . Γιατι μας λέει έχουμε ήδη λίγες πιθανότητες που μετά γίνονται ακόμα λιγότερες αν βρούμε κ τα καταψυξουμε άρα καταλαβαίνετε ότι εμείς εδώ έχουμε τις πιο λίγες πιθανότητες λοιπόν

Εγώ θέλω να δούμε κ τον σοφικιτη βέβαια ως πιο ειδικό. Αυτά τα ωραία μας. Νιώθω πολυ τη silkie πολυ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Kristinaki εμεις Τετάρτη επιστρέφουμε ΓΕΡΜΑΝΙΑ ξανα δουλειά και Άγιος ο θεοςς και μέχρι τέλος της άλλης εβδομαδας θα έχουν βγει και τα αποτελέσματα . Αυτές τις μέρες δεν σκεφτόμασταν καθόλου το πρόβλημα μας περάσαμε πολυ ωραία με τους φίλους μας και γέλασε και εμάς λίγο το χειλάκι μας βρε αδερφέ!!! Μην σε παίρνει απο κάτω κοιτά γύρο σου υπάρχουν και πολυ χειρότερα προβλήματα... Έχεις τον άντρα σου , έχετε υγεία και ΑΓΑΠΗ δόξα το θεό να λες και ολα θα λυθούν σιγά σιγά . Εμεις είπαμε ότι και αν δείξουν τα αποτελέσματα θα κανουμε βιοψία έστω και με 1% πιθανότητα να βρούμε κάτι θα το παλέψουμε μέχρι τέλος και μετα βλέπουμε. έχεις βρει κάποιο κέντρο ; Εγώ σε αυτό που είχα παει δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαντόνα μου. Ο γυναικολόγος που μιλήσαμε συνεργάζεται αποκλειστικά με ένα Κέντρο. Δεν εχω παει η ίδια όμως για να σου πω πως είναι. Θα δούμε. Καλη Επιστροφή κ καλά αποτελέσματα να έχετε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και εύχομαι καλό μήνα σε όλους μας, έστω και καθυστερημένα. Έκατσα και διάβασα τα νέα σας ώστε να ενημερωθώ πως πάτε κάθε μία σας.

 

Georgina84 Παιδάκι μου ‘go for it’ ;) που λέμε και εδώ στην Ελλάδα, ευχάριστα τα νέα σου και ομολογώ πολλά θετικώς υποσχόμενα. Όσο για τη βιοψία δεν αμφιβάλλω πως όλα θα πάνε τέλεια.

Silkie Θέλεις να σου πω τη δική μου προσωπική άποψη για όλα αυτά που περνάμε; Ευτυχώς που περνάμε αυτές τις δυσκολίες γιατί έτσι ανακαλύπτουμε και ξεπερνάμε τα όρια μας που στο μέλλον θα μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους. Ανακαλύπτουμε πράγματα για εμάς και τα αγαπημένα μας πρόσωπα που ούτε θα μπορούσαμε να τα φανταστούμε. Κατά τα άλλα σίγουρα θα ήθελα τα πράγματα να μας έρχονταν πιο εύκολα αλλά αυτή είναι η ζωή και αν έχεις μάθει να μάχεσαι σίγουρα θα βγεις νικητής.

 

Guinevere Και εμείς με το καλό εντός του έτους θα κάνουμε μια ευχάριστη αλλαγή (μετακόμιση) η οποία με το καλό θα μας φέρει και την επόμενη μεγάλη αλλαγή στη ζωή μας που δεν είναι άλλη από την αύξηση της οικογένειας μας.

 

Μαντονα Καλή επιστροφή σας εύχομαι και μέσα στις βαλίτσες άφησε και λίγο χώρο για τα ευχάριστα αποτελέσματα που θα λάβετε.

 

Όσον αφορά εμένα το τελευταίο 3 ήμερο εγώ και η γυναίκα μου ζούμε το μικρό μας θαύμα. Έκανα το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα μετά από 1 μήνα από το πρώτο για να δω που βρίσκομαι και το αποτέλεσμα, βρέθηκαν κοντά στα 800.000 σπερματοζωάρια τα περισσότερα ακίνητα αλλά ικανά για γονιμοποίηση. Βέβαια απέχω πολύ από τα 40.000.000 που θα έπρεπε να έχω αλλά από το 0 κάτι είναι και αυτό. Οπότε επόμενος στόχος είναι η κατάψυξη κυρίως για ψυχολογικούς λόγους και μέσα στο Πάσχα με το καλό η έναρξη της εξωσωματικής. Η βιοψία προς το παρών θα μπει στο συρτάρι για μελλοντική χρήση (αν και μάλλον δε θα χρειαστεί στο τέλος). Το καρυότυπο θα τον παραλάβω την ερχόμενη εβδομάδα αν και μεταξύ μας δε περιμένω να δείξει κάτι.

 

Αυτά τα νέα από εμένα σας χαιρετώ και θα σας πω εξελίξεις σύντομα.

Υ.Γ Λυπάμαι που δε μπορώ να σας παρακολουθώ και να γράφω πιο τακτικά αλλά λόγω δουλειάς είναι λίγο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον άντρα της παρέας. Μια χαρά μην το συζητάς από το απόλυτο 0, εισαι σούπερ. Καλή συνέχεια , με το καλό η εξωσωματική η ακόμα κ η κανονική σύλληψη πλέον άντε Βούρ στο ψητό , ποτέ δεν ξέρεις 👪

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και εύχομαι καλό μήνα σε όλους μας, έστω και καθυστερημένα. Έκατσα και διάβασα τα νέα σας ώστε να ενημερωθώ πως πάτε κάθε μία σας.

 

Georgina84 Παιδάκι μου ʽgo for itʼ ;) που λέμε και εδώ στην Ελλάδα, ευχάριστα τα νέα σου και ομολογώ πολλά θετικώς υποσχόμενα. Όσο για τη βιοψία δεν αμφιβάλλω πως όλα θα πάνε τέλεια.

Silkie Θέλεις να σου πω τη δική μου προσωπική άποψη για όλα αυτά που περνάμε; Ευτυχώς που περνάμε αυτές τις δυσκολίες γιατί έτσι ανακαλύπτουμε και ξεπερνάμε τα όρια μας που στο μέλλον θα μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους. Ανακαλύπτουμε πράγματα για εμάς και τα αγαπημένα μας πρόσωπα που ούτε θα μπορούσαμε να τα φανταστούμε. Κατά τα άλλα σίγουρα θα ήθελα τα πράγματα να μας έρχονταν πιο εύκολα αλλά αυτή είναι η ζωή και αν έχεις μάθει να μάχεσαι σίγουρα θα βγεις νικητής.

 

Guinevere Και εμείς με το καλό εντός του έτους θα κάνουμε μια ευχάριστη αλλαγή (μετακόμιση) η οποία με το καλό θα μας φέρει και την επόμενη μεγάλη αλλαγή στη ζωή μας που δεν είναι άλλη από την αύξηση της οικογένειας μας.

 

Μαντονα Καλή επιστροφή σας εύχομαι και μέσα στις βαλίτσες άφησε και λίγο χώρο για τα ευχάριστα αποτελέσματα που θα λάβετε.

 

Όσον αφορά εμένα το τελευταίο 3 ήμερο εγώ και η γυναίκα μου ζούμε το μικρό μας θαύμα. Έκανα το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα μετά από 1 μήνα από το πρώτο για να δω που βρίσκομαι και το αποτέλεσμα, βρέθηκαν κοντά στα 800.000 σπερματοζωάρια τα περισσότερα ακίνητα αλλά ικανά για γονιμοποίηση. Βέβαια απέχω πολύ από τα 40.000.000 που θα έπρεπε να έχω αλλά από το 0 κάτι είναι και αυτό. Οπότε επόμενος στόχος είναι η κατάψυξη κυρίως για ψυχολογικούς λόγους και μέσα στο Πάσχα με το καλό η έναρξη της εξωσωματικής. Η βιοψία προς το παρών θα μπει στο συρτάρι για μελλοντική χρήση (αν και μάλλον δε θα χρειαστεί στο τέλος). Το καρυότυπο θα τον παραλάβω την ερχόμενη εβδομάδα αν και μεταξύ μας δε περιμένω να δείξει κάτι.

 

Αυτά τα νέα από εμένα σας χαιρετώ και θα σας πω εξελίξεις σύντομα.

Υ.Γ Λυπάμαι που δε μπορώ να σας παρακολουθώ και να γράφω πιο τακτικά αλλά λόγω δουλειάς είναι λίγο δύσκολο.

 

Άργησες να φανείς αααααλλλλλααααα τι ευχάριστα νεα ειναι αυτα ποσο χάρηκα να ξέρες!!! Κλείδωσε την καλα στο συρτάρι τη βιοψία και μετα πετά το δε θα το χρειαστείς!!! Μπραβο σου και παλι ολα καλα θα πανε!

Σε ευχαριστω πολυ μακάρι έστω και με τη βιοψία να πάρουμε χαρα κ εμεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και εύχομαι καλό μήνα σε όλους μας, έστω και καθυστερημένα. Έκατσα και διάβασα τα νέα σας ώστε να ενημερωθώ πως πάτε κάθε μία σας.

 

Georgina84 Παιδάκι μου ʽgo for itʼ ;) που λέμε και εδώ στην Ελλάδα, ευχάριστα τα νέα σου και ομολογώ πολλά θετικώς υποσχόμενα. Όσο για τη βιοψία δεν αμφιβάλλω πως όλα θα πάνε τέλεια.

Silkie Θέλεις να σου πω τη δική μου προσωπική άποψη για όλα αυτά που περνάμε; Ευτυχώς που περνάμε αυτές τις δυσκολίες γιατί έτσι ανακαλύπτουμε και ξεπερνάμε τα όρια μας που στο μέλλον θα μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους. Ανακαλύπτουμε πράγματα για εμάς και τα αγαπημένα μας πρόσωπα που ούτε θα μπορούσαμε να τα φανταστούμε. Κατά τα άλλα σίγουρα θα ήθελα τα πράγματα να μας έρχονταν πιο εύκολα αλλά αυτή είναι η ζωή και αν έχεις μάθει να μάχεσαι σίγουρα θα βγεις νικητής.

 

Guinevere Και εμείς με το καλό εντός του έτους θα κάνουμε μια ευχάριστη αλλαγή (μετακόμιση) η οποία με το καλό θα μας φέρει και την επόμενη μεγάλη αλλαγή στη ζωή μας που δεν είναι άλλη από την αύξηση της οικογένειας μας.

 

Μαντονα Καλή επιστροφή σας εύχομαι και μέσα στις βαλίτσες άφησε και λίγο χώρο για τα ευχάριστα αποτελέσματα που θα λάβετε.

 

Όσον αφορά εμένα το τελευταίο 3 ήμερο εγώ και η γυναίκα μου ζούμε το μικρό μας θαύμα. Έκανα το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα μετά από 1 μήνα από το πρώτο για να δω που βρίσκομαι και το αποτέλεσμα, βρέθηκαν κοντά στα 800.000 σπερματοζωάρια τα περισσότερα ακίνητα αλλά ικανά για γονιμοποίηση. Βέβαια απέχω πολύ από τα 40.000.000 που θα έπρεπε να έχω αλλά από το 0 κάτι είναι και αυτό. Οπότε επόμενος στόχος είναι η κατάψυξη κυρίως για ψυχολογικούς λόγους και μέσα στο Πάσχα με το καλό η έναρξη της εξωσωματικής. Η βιοψία προς το παρών θα μπει στο συρτάρι για μελλοντική χρήση (αν και μάλλον δε θα χρειαστεί στο τέλος). Το καρυότυπο θα τον παραλάβω την ερχόμενη εβδομάδα αν και μεταξύ μας δε περιμένω να δείξει κάτι.

 

Αυτά τα νέα από εμένα σας χαιρετώ και θα σας πω εξελίξεις σύντομα.

Υ.Γ Λυπάμαι που δε μπορώ να σας παρακολουθώ και να γράφω πιο τακτικά αλλά λόγω δουλειάς είναι λίγο δύσκολο.

 

Τέλεια νεα!!!! Μπραβο!!!! Ξεκινήστε τις καταψυξεις το συντομότερο δυνατο!!!μην το καθυστερείτε καθολου! Και αν δεν εχεις ξεκινήσει βιταμινες κλπ μιλα με τον γιατρο σου μηπως ξεκινήσεις αμεσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mr optimistic μα τι ευχάριστα νέα είναι αυτααααααα!!!!! Μπράβο σας παιδιά ολα καλα να πάνε απο δω και πέρα και σε λίγο καιρό θα κρατάτε στην αγκαλιά σας το μικρό σας θαύματακι . Αντε αντε αυριο θα εχουμε και αλλα ευχάριστα απο την Georgina μας και μετα να πέρνει σειρά η μαγισσουλα και τα υπόλοιπα κορίτσια !!!

Εγώ θα σας πω κάτι άσχετο με το θέμα αλλα χθες ζήσαμε μια τρομερή εμπειρία πήγαμε σε μια παράσταση που γίνεται στο απόλυτο σκοτάδι και για 1 ώρα ζεις και εΣΥ την καθημερινότητα ενός τυφλού στην Αθήνα . Γνωρίσαμε νέα τυφλά παιδιά που δεν ξέρουν πως Είναι ένα λουλούδι,τι χρώματα εχει η θάλασσα και ο ουρανός και όμως το παλεύουν και δεν τους πέρνει απο κάτω . Μετα απο αυτό αναθεωρείς πολλα πράγματα για την ζωή . Ναι δεν λέω και το δικό μας πρόβλημα είναι δύσκολο αλλα υπάρχουν και πολυ χειρότερα γύρω μας . Ας δοξάσουμε τον θεό που εχουμε την υγεία μας και ανθρώπους που μας αγαπάνε και ολα τα εμπόδια θα τα ξεπεράσουμε στο τέλος . Εμένα προσωπικά όλο αυτό μου έδωσε πολυ δύναμη και οποίο και αν είναι το αποτέλεσμα των εξετάσεων δεν θα το βάλω κάτω θα το παλέψω μέχρι το τέλος έχοντας στο πλευρό μου τον αντρουλη μου .

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτή την συγκλονιστική εμπειρία . Πολλα φιλια σε όλες και όλους σας και καλή δύναμη !!!

Link to comment
Share on other sites

Τζορτζιτακι μου γλυκο καλη επιτυχία για αυριο!!!!! Ολα να πανε τελεια με την καλυτερη δυνατή έκβαση και την λιγότερη δυνατή ταλαιπωρία !!!!! Θα τρωω τα νυχια μου και τα πετσακιά μου αυριο μέχρι που να μάθω τα νέα σας!!!!!! Μην αργήσεις να μας ενημερώσεις !!!! Θα αγωνιωωωωωωωωω.......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...