Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

On 30/12/2018 at 4:51 ΜΜ, Gianna812 είπε:

γεια σας

 

θα γινω για πρωτη φορα μανουλα αν ολα πανε καλα τον μαρτη.. ειμαι 27εβδομαδων και λογο μικρου τραχηλου μου ειπε ο γιατρος μου να ανεβω αθηνα γιατι εχω πιθανοτητες προωρου τοκετου.. δυστυχως λογο οικονομικου δν μπορω να με αναλαβει ο ιδιος γιατι ειναι στο ρεα αλλα ειχα βρει ενα πολυ καλο εδω στην Κω.. λογο του οτι λοιπον εδω δν αναλαμβανουν πιθανους προωρους τοκετους αναγκαστικά ανεβαινω στην αθηνα και εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τη μαιευτικη κλινικη στο ελενα αλλα δεν εχω ιδεα απο τους γιατρους που ειναι σε αυτη.. θα μπορουσατε παρακαλω να μου προτεινετε καποιον ο οποιος να αναλαμβανει τετοιες περιπτωσεις οπως επισης να ειναι υπερ του φυσικου τοκετου..

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Εχω πολύ καλή προσωπική εμπειρία από το κο Βαρβαρίγο και τους συνεργάτες του, και για ιδιαίτερα δύσκολες περιπτώσεις. Και επίσης δεν κάνει επιλεκτικές καισαρικές από όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! 

Είμαι καινούρια στο forum, το παρακολουθούσα πιο παλιά αλλά μόλις έμαθα οτι ειμαι έγκυος!!! οπότε είπα να εγγραφώ!!

Την Δευτέρα έκλεισα ραντεβού με τον κ.Λάσκαρη.. 

Παλιότερα είχα πάει να κάνω τεστ ΠΑΠ σε εκείνον ώστε να δω πως ειναι σαν άνθρωπος+γιατρός, μου φάνηκε αρκετά φιλικός και προσιτός.

Όμως τώρα με την εγκυμοσύνη θέλω να είμαι σίγουρη για την επιλογή του γιατρού!

Έχει καμμία προσωπική εμπειρία; Αν είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού, αν είναι συζητήσιμος..Γενικά οποιαδήποτε εμπειρία θα ήταν ευπρόσδεκτη!!

Ευχαριστω εκ των προτέρων!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είμαι έγκυος για δεύτερη φορά, την πρώτη γέννησα με τον κ. Καπελάκη στο Έλενα κ πήγαν όλα καλά.

Επειδή ο Καπελάκης έχει πάρει σύνταξη από το Έλενα, απ'οτι μου είπαν, ψάχνω για γυναικολόγο. Μου πρότειναν τον κ. Σαλβανο Γεώργιο. Έχει καμία εμπειρία από τον συγκεκριμένο;;; Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είμαι έγκυος στο δεύτερο μου παιδάκι και θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει για τον κύριο Ξενογιαννη στο Έλενα Βενιζέλου μου τον συνέστησαν με καλές κριτικές και θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ψάχνω πληροφορίες για τον Κ. Παυλάκη Εμμανουήλ στο Έλενα. Έχω κοιτάξει στο φόρουμ για τους δημοφιλείς γιατρούς εκεί (Παπαδής, Σούλος, Γαβαρη, Γιαλελής κλπ) αλλά διαβάζω αμφίβολα πράγματα και δεν είμαι σίγουρη αν θελω να τους επισκεφτώ. Έχει κάποια πρόσφατη εμπειρία να μοιραστεί μαζί μου? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, peggy22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ψάχνω πληροφορίες για τον Κ. Παυλάκη Εμμανουήλ στο Έλενα. Έχω κοιτάξει στο φόρουμ για τους δημοφιλείς γιατρούς εκεί (Παπαδής, Σούλος, Γαβαρη, Γιαλελής κλπ) αλλά διαβάζω αμφίβολα πράγματα και δεν είμαι σίγουρη αν θελω να τους επισκεφτώ. Έχει κάποια πρόσφατη εμπειρία να μοιραστεί μαζί μου? Ευχαριστώ

Καλημέρα!!Για ολους θα ακούσεις θετικα και αρνητικά άποψή μου να πας σε οποιον θεωρεις καλυτερο και να κρίνεις μονη σου γιατι μπορει για μενα να είναι ο καλυτερος για σενα ο χειροτερος 

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2019 at 9:11 ΠΜ, peggy22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ψάχνω πληροφορίες για τον Κ. Παυλάκη Εμμανουήλ στο Έλενα. Έχω κοιτάξει στο φόρουμ για τους δημοφιλείς γιατρούς εκεί (Παπαδής, Σούλος, Γαβαρη, Γιαλελής κλπ) αλλά διαβάζω αμφίβολα πράγματα και δεν είμαι σίγουρη αν θελω να τους επισκεφτώ. Έχει κάποια πρόσφατη εμπειρία να μοιραστεί μαζί μου? Ευχαριστώ

Θα συμφωνήσω με την Μαρκελλα... Προσωπικα εχω πολυ κακη εμπειρία από 1 απο οσους προανεφερες, το ίδιο και η αδερφη μου, αλλά υπάρχουν κοπελες εδώ μέσα, που πίνουν νερό στο όνομα του!!! Καλύτερα να κρίνεις μονη σου 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο forum. Είμαι έγκυος στην 10η εβδομάδα και προσπαθώ να βρω γιατρό στο Ελενα. Ο κ Σούλος δε με αναλαμβάνει λόγω διακοπών όταν μπω στο μήνα μου και ο κ Κολλιοπουλος δεν με αναλαμβάνει λόγω  φόρτου εργασίας. Έκλεισα ραντεβού με τον κ Σπυριουνη την επόμενη εβδομάδα,αλλα δεν έχω καμία πληροφορία για τον συγκεκριμένο γιατρό. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι για τον Σπυριουνη  θα με βοηθούσε. Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2019 at 9:11 AM, peggy22 said:

Καλημέρα κορίτσια. Ψάχνω πληροφορίες για τον Κ. Παυλάκη Εμμανουήλ στο Έλενα. Έχω κοιτάξει στο φόρουμ για τους δημοφιλείς γιατρούς εκεί (Παπαδής, Σούλος, Γαβαρη, Γιαλελής κλπ) αλλά διαβάζω αμφίβολα πράγματα και δεν είμαι σίγουρη αν θελω να τους επισκεφτώ. Έχει κάποια πρόσφατη εμπειρία να μοιραστεί μαζί μου? Ευχαριστώ

 

Και μεις με αυτόν κάναμε το πρώτο ραντεβού σήμερα. Ανάμεικτα συναισθήματα & εντυπώσεις. Θέλουμε να κάνουμε κι άλλο ένα ραντεβού μαζί του για να σχηματίσουμε ολοκληρωμένη άποψη. Είμαστε όμως λίγο ιδιάζουσα περίπτωση..

 

Καταλήξαμε στον Παυλάκη μόνο και μόνο γιατί είναι ο μοναδικός (ή τουλάχιστον από τους λίγους) που θα δουλεύει τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι καινουργια εδω κ εγκυουλα στο πρωτο μου παιδακι, αυριο μπαινω στην 6τη εβδομαδα...Ψαχνω να βρω σε δημοσιο νοσοκομειο κ κατα προτημιση στο Ελενα γυναικολογο που να με αναλαβει..Αν γνωριζεται καποιον καλο κ επειδη δουλευει μονο ο αντρας μ κ ειναι σχετικα ζορικα τα οικονομικα να μν εχει ταριφα ο γιατρος, να δωσω οσα μπορω...(Διαβασα για τον κ.Σουλο στο Ελενα κ πηρα για να κλεισω ραντεβου αλλα κ στα απογευματινα το πρωτο που εχει ειναι 19/3), εχω αγχωθει που δεν εχω γιατρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Stella p. είπε:

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι καινουργια εδω κ εγκυουλα στο πρωτο μου παιδακι, αυριο μπαινω στην 6τη εβδομαδα...Ψαχνω να βρω σε δημοσιο νοσοκομειο κ κατα προτημιση στο Ελενα γυναικολογο που να με αναλαβει..Αν γνωριζεται καποιον καλο κ επειδη δουλευει μονο ο αντρας μ κ ειναι σχετικα ζορικα τα οικονομικα να μν εχει ταριφα ο γιατρος, να δωσω οσα μπορω...(Διαβασα για τον κ.Σουλο στο Ελενα κ πηρα για να κλεισω ραντεβου αλλα κ στα απογευματινα το πρωτο που εχει ειναι 19/3), εχω αγχωθει που δεν εχω γιατρο...

 

Αν το οικονομικό είναι μεγάλο θέμα, μην ψάχνεις για απογευματινό ραντεβού με συγεκριμένο γιατρό, πήγαινε ένα πρωί και άνοιξε καρτέλα να σε παρακολουθούν γενικά στο νοσοκομείο.Πάλι οι ίδιοι γιατροί είναι, και στις εξετάσεις κλπ δεν έχεις διαφορετική αντιμετώπιση, το έχω δει από πρώτο χέρι, πάλι θα φωνάξουν π.χ. το διευθυντή αν κάτι τους ανησυχήσει, δε θα παραλείψουν εξετάσεις κλπ. Απλά δε θα έχεις το δικό σου γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2019 at 9:43 ΠΜ, gfarm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο forum. Είμαι έγκυος στην 10η εβδομάδα και προσπαθώ να βρω γιατρό στο Ελενα. Ο κ Σούλος δε με αναλαμβάνει λόγω διακοπών όταν μπω στο μήνα μου και ο κ Κολλιοπουλος δεν με αναλαμβάνει λόγω  φόρτου εργασίας. Έκλεισα ραντεβού με τον κ Σπυριουνη την επόμενη εβδομάδα,αλλα δεν έχω καμία πληροφορία για τον συγκεκριμένο γιατρό. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι για τον Σπυριουνη  θα με βοηθούσε. Σας ευχαριστώ  

Καλησπέρα θα ήθελα και εγώ να μάθω για τον κ Σπυριουνη και τι συμβαίνει με το θέμα επισκληριδιου στο Έλενα. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2019 at 5:31 ΜΜ, Νονακι είπε:
On 19/2/2019 at 9:43 ΠΜ, gfarm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο forum. Είμαι έγκυος στην 10η εβδομάδα και προσπαθώ να βρω γιατρό στο Ελενα. Ο κ Σούλος δε με αναλαμβάνει λόγω διακοπών όταν μπω στο μήνα μου και ο κ Κολλιοπουλος δεν με αναλαμβάνει λόγω  φόρτου εργασίας. Έκλεισα ραντεβού με τον κ Σπυριουνη την επόμενη εβδομάδα,αλλα δεν έχω καμία πληροφορία για τον συγκεκριμένο γιατρό. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι για τον Σπυριουνη  θα με βοηθούσε. Σας ευχαριστώ  

Καλησπέρα θα ήθελα και εγώ να μάθω για τον κ Σπυριουνη και τι συμβαίνει με το θέμα επισκληριδιου στο Έλενα. 

Καλησπέρα θα ήθελα και εγώ να μάθω για τον κ. Σπυριουνη και τι συμβαίνει με επισκληριδιο στο Έλενα γιατί ακούγονται πολλά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Παράθεση

 

Καλημερα!Υπαρχει καποια κοπελα που να εχει το τηλεφωνο του κ.Λάσκαρη στο Ελενα?Αν καποια το εχει κ μπορει να μου το δωσει θα της ημουν υποχρεη!

6L9mp2.png

 

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε ολη την παρέα!!! Θέλω τη βοήθειά σας! Εχω μια καλή μου φίλη που ειναι εγκυούλα και γεννάει το Μαιο. Η γιατρός που την παρακολουθούσε μεχρι τώρα είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο και τα παιδια δεν εχουν την οικονομική δυνατότητα. Εχετε κάποιον γυναικολόγο που να ειναι στο Ελενα ή στο Αλεξανδρα και που να την αναλάβει;;; Σας ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα..:) Είμαι από νησί και ήδη στον 3ο μήνα της εγκυμοσύνης. Θέλω όμως να γεννήσω στο Έλενα.. Μου είπαν για τον γυναικολόγο Παπά Στέφανο.. Έχει καμία σας εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρό ?? Ενδιαφέρομαι να μάθω άμεσα.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας,

Ειμαι εγκυος 4 μηνων και αποφασισα να αλλαξω γυναικολογο λογω κοστους μιας και ο δικος μου συνεργαζεται με ιδιωτικο μαιευτηριο και σε συνδιασμο με την αμοιβη του τα χρηματα ειναι παρα πολλα.Μου προτειναν τον κο Κολιοπουλο στο Ελενα.Υπαρχει κανεις που να γνωριζει αρχικα πως ειναι σαν γιατρος;;Η που να εχει εμπειρια απο το Ελενα;;

Σας ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση
On 29/5/2019 at 2:47 ΠΜ, Gio22 είπε:

Καλησπερα σας,

Ειμαι εγκυος 8 μηνών και ψάχνω γιατρό στο Έλενα. Μου είπανε και εμένα για τον Ξενογιάννη. Έχει κάποια προσωπική γνώμη για τον γιατρό αυτό; πάει για Φ.Τ., 

με την επισκληριδιο στο Έλενα τι γίνεται. Έχω ακούσει ότι μπορεί να καθυστερίσουν πολύ να σου κάνουν αν πονάς.  Ισχύει; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας :grin: επαναφέρω το θέμα για να έχουμε πιο πρόσφατες εμπειρίες. Είμαι λίγων εβδομάδων έγκυος και έχω αγχωθει με το θέμα γυναικολόγοι και τοκετός. Θα ήθελα να γεννήσω στο Έλενα και θα εκτιμούσα να μου μεταφέρατε πρόσφατες εμπειρίες από γιατρούς. Δυστυχώς απογοητεύτηκα από την εξωτερική γυναικολόγο και θα ήθελα να κοιτάξω και τις επιλογές στο δημόσιο.

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα τη βοήθεια κάποιας μανούλας που έχει γεννήσει πρόσφατα στο Έλενα! Θα ήθελα κάποιον γιατρό που αναλαμβάνει προχωρημένη κύηση γιατί βρίσκομαι ηδη στον 6ο μήνα, να είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού κ μην ειναι τελειως "ψειρας" με εξετάσεις κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!

ειμαι σχεδόν 9 εβδομάδων,ιδανικά θα ήθελα να γεννήσω με τον επι χρονια γυναικολόγο μου αλλά είναι μόνο σε ιδιωτικό και οικονομικά δε θα μας ήταν εύκολο!Οποτε αποφασίσαμε να επιλέξουμε το Έλενα,θα μπορούσατε να μου προτείνεται κάποιο γυναικολόγο και γτ θεωρείται πως αξίζει;;;είναι η πρώτη μου γεννά και θα προτιμούσα να γεννήσω φυσιολογικά!εχω αγχωθεί αρκετά γτ περνάνε οι εβδομάδες κι έχω ακούσει πως οι περισσότεροι δεν αναλαμβάνουν αν δε σε έχουν απτην αρχη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Βρίσκομαι στην 21η βδομάδα κύησης άλλαξα γιατρό γιατί ήταν σε ιδιωτικό νοσοκομείο και λόγω οικονομικών θέλω να βρω κάποιον γιατρό στο νοσοκομείο Ελενα. Ξέρετε κάποιον καλό γιατρό; 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...