Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν είδα Τον γιατρό σουλο Παναγιώτη.

Δυστυχώς Δεν με αναλαμβάνει διότι η γέννα πέφτει τέλη Αυγούστου Και θα είναι με άδεια. 

Κορίτσια ποιόν γυναικολόγο μου προτείνεται τώρα? Έχω αγχωθεί ήδη 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,το 2016 γέννησα το πρώτο μου παιδάκι στο Έλενα Βενιζέλου και απο το νοσοκομείο και ολο το προσωπικό έμεινα κάτι παραπάνω απο ευχαριστημένη.Το θέμα του γιατρού όμως με ταλαιπωρησε παρα πολυ καθώς με ειχε αναλάβει ο κ.Λάσκαρης ο οποίος στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και ενω δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με την εγκυμοσύνη μου ,μου "πέταξε" για καισαρική...οταν του είπα οτι δεν υπάρχει περίπτωση να το δεχτω αφού δεν υπάρχει λόγος,μου είπε οτι δεν μπορεί να με αναλάβει γιατι την περίοδο που θα γεννουσα πιθανόν να έλειπε και μονο προγραμματισμένα ισως κατι να γινοτα....κοινώς με παράτησε!Ψάχνοντας λοιπόν για αλλο γιατρό ,πήρα κανα δύο οι οποίοι μου είπαν ότι δεν αναλαμβάνουν προχωρημένη εγκυμοσύνη και ο μονος που το δέχτηκε επειδή μεσολάβησε μία κοινη μας γνωστή ήταν ο κ.Κανακακης....Οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν πάντα ευγενέστατος και δεν μου ζητησε ποτε δραχμή...αλλα παντα με υποδεχόταν στο "ποδι" ,ποτε δεν απανταγε στα τηλεφωνηματα μου πλην της τελευταίας εβδομάδας και ποτε δεν ειχε χρόνο για τις ερωτήσεις μου...και το χειρότερο οταν μπήκα στην 36η εβδομάδα άρχισε να με τρομοκρατεί για να κανω καισαρική...Την 40η πλέον εβδομάδα και αφού μου βρήκαν στον υπέρηχο διπλη περιδεση,μου ανακοινωσε πανηγυρικα οτι δεν δέχεται αλλες αντιρρήσεις απο έμενα και με έβαλε κακην κακως για καισαρική :'( :'( ...Το ερώτημα μου είναι...επειδή είμαστε στις προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι και δεν εχω την ψυχολογία για να περασω τα ίδια θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για τον κ.Φαρμακιδη και το κ.Σουλο που διάβασα καλα λογια απο παλαιότερα σχολια...καθώς και οποιον αλλο εσείς κρίνετε...Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το "σεντόνι" :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On ‎14‎/‎2‎/‎2018 at 2:04 ΜΜ, L1geor είπε:

Γεια σας,το 2016 γέννησα το πρώτο μου παιδάκι στο Έλενα Βενιζέλου και απο το νοσοκομείο και ολο το προσωπικό έμεινα κάτι παραπάνω απο ευχαριστημένη.Το θέμα του γιατρού όμως με ταλαιπωρησε παρα πολυ καθώς με ειχε αναλάβει ο κ.Λάσκαρης ο οποίος στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και ενω δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με την εγκυμοσύνη μου ,μου "πέταξε" για καισαρική...οταν του είπα οτι δεν υπάρχει περίπτωση να το δεχτω αφού δεν υπάρχει λόγος,μου είπε οτι δεν μπορεί να με αναλάβει γιατι την περίοδο που θα γεννουσα πιθανόν να έλειπε και μονο προγραμματισμένα ισως κατι να γινοτα....κοινώς με παράτησε!Ψάχνοντας λοιπόν για αλλο γιατρό ,πήρα κανα δύο οι οποίοι μου είπαν ότι δεν αναλαμβάνουν προχωρημένη εγκυμοσύνη και ο μονος που το δέχτηκε επειδή μεσολάβησε μία κοινη μας γνωστή ήταν ο κ.Κανακακης....Οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν πάντα ευγενέστατος και δεν μου ζητησε ποτε δραχμή...αλλα παντα με υποδεχόταν στο "ποδι" ,ποτε δεν απανταγε στα τηλεφωνηματα μου πλην της τελευταίας εβδομάδας και ποτε δεν ειχε χρόνο για τις ερωτήσεις μου...και το χειρότερο οταν μπήκα στην 36η εβδομάδα άρχισε να με τρομοκρατεί για να κανω καισαρική...Την 40η πλέον εβδομάδα και αφού μου βρήκαν στον υπέρηχο διπλη περιδεση,μου ανακοινωσε πανηγυρικα οτι δεν δέχεται αλλες αντιρρήσεις απο έμενα και με έβαλε κακην κακως για καισαρική :'( :'( ...Το ερώτημα μου είναι...επειδή είμαστε στις προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι και δεν εχω την ψυχολογία για να περασω τα ίδια θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για τον κ.Φαρμακιδη και το κ.Σουλο που διάβασα καλα λογια απο παλαιότερα σχολια...καθώς και οποιον αλλο εσείς κρίνετε...Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το "σεντόνι" :-)

Μάλλον είναι αργα γιατι προφανως θα εχεις ηδη κατασταλλαξει σε γιατρο, αλλά εγω θα παραθεσω την εμπειρια μου μπας και βοηθησω εσενα ή κάποια άλλη κοπέλα...

Γιατρός μου είναι ο Σούλος.... Αν έχεις μια φυσιολογική, απροβλημάτιστη και "μεσα στους μέσους όρους" εγκυμοσύνη, ο Σούλος είναι εξαιρετικός γιατρός....

Αν , όμως, για τον οποιοδήποτε λόγο προβληματίζεσαι λίγο παραπάνω, προκύψει κάποια επιπλοκή ή ότι άλλο, δεν κάνει ούτε για να τον φτύσεις... Προσωπικά τον έχω ήδη αλλάξει (πολύ πρόσφατα), μιας και μόλις παρουσιάστηκε επιπλοκή στην εγκυμοσύνη μου ήταν όχι απλά αδιάφορος... ούτε να τον χαρακτηρίσω δε θέλω...

Γνώσεις έχει, αλλά για γιατρός "όχι εύκολων καταστάσεων" δεν κάνει....

Ελπίζω να έχεις βρει έναν καλό γυναικολόγο που να σε υποστηρίζει και να σε καλύπτει!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
On 11/11/2010 at 10:31 ΠΜ, vivianli είπε:

ggb2009 χαίρομαι που απάντησες, είναι καλό ν' ακούγονται όλες οι εμειρίες και οι απόψεις. Δεν έχω καταλάβει όμως όμως, γιατί αφού σε βοήθησε τόσο λες:

"Κι εγώ όμως το σκέφτομαι να ξαναπάω σε επόμενη εγκυμοσύνη, σίγουρα δεν την βλέπω τώρα γυναικολογικά"

 

Πιο ακριβός ο Κονδυλιός ε? Κρίμα. Τώρα θα μου πείτε κολάς σε μερικά ευρωπουλάκια παραπάνω. Δυστυχώς όπως δυσκολεύουν τα πραγματα (κι ακομα δεν είδαμε τίποτα) όλα τα υπολογήζουμε και προσπαθήσουμε να πετύχουμε τον καλύτερο δυνατό συνδιασμό, και καλο και οκονομικό γιατρό.

Καλησπερα..απ οτι βλεπω πανε πολλα χρονια που λεγατε ολα αυτα...εγω τωρα εχω τον κονδυλιο κανω ολες τις εξετασεις μαζι του,αλλα δε μου εχει πει τιποτα για το οικονομικο μερος..τι να υποθεσω;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Αν θέλετε να σας παρακολουθεί ιδιώτης παράλληλα, μην πάτε τελευταία στιγμή να ζητήσετε να σας αναλάβουν αλλά πηγαίντε από την αρχή παράλληλα και στους 2, ίσως να μη δεχτουν να σας αναλαβουν λόγω φόρτου αν πάτε τελευταια στιγμή. Επίσης επειδή κάθε επαγελματίας μπορεί να προσβληθεί αν τον αμφισβητήσουν καλό είναι να μην σχολιάζετε απόψεις ή να συγκρίνετε μπροστά τους.

Επίσης ρωτήστε επαγγαλματίες που ήδη δουλεύουν με τους γιατρούς. Για Σούλο θα επιβεβαιώσω τις πολύ καλές συστάσεις. Δεν είναι γιατρός που θα σας καλοπιάσει είναι αρκετά ευθύς, όμως πολύ καλός και λεπτομερής σαν επαγγελματίας, νέος σε ηλικία σχετικά αλλά με αναγνώριση ήδη σε συναδέλφους με πολύ δουλειά . Τιμήστε όλους όσους ΔΕΝ σας ζητάνε χρήματα! Είναι τίμιοι συνεπώς δώστε τους εσείς δώρο όσο θέλετε και μπορείτε βάση των οικονομικών σας για επιβράβευση . Αυτοί το αξίζουν, δείτε τι θα δίνατε ιδιωτκά έξω και αποφασίστε .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ttbdad είπε:

Αν θέλετε να σας παρακολουθεί ιδιώτης παράλληλα, μην πάτε τελευταία στιγμή να ζητήσετε να σας αναλάβουν αλλά πηγαίντε από την αρχή παράλληλα και στους 2, ίσως να μη δεχτουν να σας αναλαβουν λόγω φόρτου αν πάτε τελευταια στιγμή. Επίσης επειδή κάθε επαγελματίας μπορεί να προσβληθεί αν τον αμφισβητήσουν καλό είναι να μην σχολιάζετε απόψεις ή να συγκρίνετε μπροστά τους.

Επίσης ρωτήστε επαγγαλματίες που ήδη δουλεύουν με τους γιατρούς. Για Σούλο θα επιβεβαιώσω τις πολύ καλές συστάσεις. Δεν είναι γιατρός που θα σας καλοπιάσει είναι αρκετά ευθύς, όμως πολύ καλός και λεπτομερής σαν επαγγελματίας, νέος σε ηλικία σχετικά αλλά με αναγνώριση ήδη σε συναδέλφους με πολύ δουλειά . Τιμήστε όλους όσους ΔΕΝ σας ζητάνε χρήματα! Είναι τίμιοι συνεπώς δώστε τους εσείς δώρο όσο θέλετε και μπορείτε βάση των οικονομικών σας για επιβράβευση . Αυτοί το αξίζουν, δείτε τι θα δίνατε ιδιωτκά έξω και αποφασίστε .

 

Υπάρχει γιατρός που θα δεχτεί να παρακολουθεί παράλληλα και δεύτερος, που να μην είναι συνεργάτης του; Δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς γίνεται κάτι τέτοιο.

Από εκεί και πέρα, το "δώρο" αν είναι χρηματικό, καλώς ή κακώς είναι παράνομο και φακελάκι είναι είτε το ζήτησε ο γιατρος είτε όχι (που ένας γιατρός που δε χρηματίζεται, δε θα το δεχτεί κιόλας). Εκτός αν μιλάμε για ένα πραγματικό δώρο, ως συμβολική κίνηση, είτε ένα διακοσμητικό, είτε ένα καλάθι με κρασιά, είτε απλά ένα γλυκό, πράγματα δηλαδή που όντως έχουν σαν σκοπό να εκφράσουν τις ευχαριστίες μας, και τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι στην τελευταία εβδομάδα του 7 ου μήνα με καθυστερημένη σύλληψη και με παρακολουθεί ιδιωτικός ιατρός. Όμως επειδή δεν θα αντέξουν είναι οικονομικά το ΡΕΑ + τον γιατρό θα πάω στο Έλενα να δω αν μπορεί να με αναλάβει κάποιος γιατρός. Έχω αγχωθειος και η στεναχωρηθει παραντεβού πολύ με την τροπή του θέματος γιατί πελαγωσα.Ερώτηση : Εγώ που θέλω να κάνω καισαρική ποιον γιατρο μου προτείνετε? ?Πιστεύετε γενικά οτι θα με αναλάβει κάποιος? ?Συγνώμη για το μεγάλο μνμ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , tsoun είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι στην τελευταία εβδομάδα του 7 ου μήνα με καθυστερημένη σύλληψη και με παρακολουθεί ιδιωτικός ιατρός. Όμως επειδή δεν θα αντέξουν είναι οικονομικά το ΡΕΑ + τον γιατρό θα πάω στο Έλενα να δω αν μπορεί να με αναλάβει κάποιος γιατρός. Έχω αγχωθειος και η στεναχωρηθει παραντεβού πολύ με την τροπή του θέματος γιατί πελαγωσα.Ερώτηση : Εγώ που θέλω να κάνω καισαρική ποιον γιατρο μου προτείνετε? ?Πιστεύετε γενικά οτι θα με αναλάβει κάποιος? ?Συγνώμη για το μεγάλο μνμ.

 

Υπάρχει λόγος για καισαρική; Γιατί αν όχι, να σε αναλάβει τελευταία στιγμή γιατρός από Δημόσιο και μάλιστα για καισαρική από επιλογή, πας για φακελάκι μεγαλούτσικο μάλλον, με ό,τι αυτό σημαίνει και για τον χαρακτήρα του γιατρού που θα το συμφωνήσει...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, tsoun είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι στην τελευταία εβδομάδα του 7 ου μήνα με καθυστερημένη σύλληψη και με παρακολουθεί ιδιωτικός ιατρός. Όμως επειδή δεν θα αντέξουντα οικονομικά το ΡΕΑ + τον γιατρό θα πάω στο Έλενα να δω αν μπορεί να με αναλάβει κάποιος γιατρός. Έχω αγχωθει και στεναχωρηθει παρα πολύ με την τροπή του θέματος γιατί πελαγωσα.Ερώτηση : Εγώ που θέλω να κάνω καισαρική ποιον γιατρο μου προτείνετε? ?Πιστεύετε γενικά οτι θα με αναλάβει κάποιος? ?Συγνώμη για το μεγάλο μνμ.

 

11 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Υπάρχει λόγος για καισαρική; Γιατί αν όχι, να σε αναλάβει τελευταία στιγμή γιατρός από Δημόσιο και μάλιστα για καισαρική από επιλογή, πας για φακελάκι μεγαλούτσικο μάλλον, με ό,τι αυτό σημαίνει και για τον χαρακτήρα του γιατρού που θα το συμφωνήσει...

 

Καλημέρα. Είχα κάνει και στην πρώτη γενιά καισαρικη και θέλω να κάνω από δική  μου επιλογή και την δεύτερη γέννα με καισαρικη.Δεν συντρεχει άλλος λόγος. Είναι προσωπικό κόλλημα. Έχετε να μου συστησετε εσείς κάποιον γιατρό? ? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, tsoun είπε:

 

Καλημέρα. Είχα κάνει και στην πρώτη γενιά καισαρικη και θέλω να κάνω από δική  μου επιλογή και την δεύτερη γέννα με καισαρικη.Δεν συντρεχει άλλος λόγος. Είναι προσωπικό κόλλημα. Έχετε να μου συστησετε εσείς κάποιον γιατρό? ? 

 

Αν υπάρχει προηγηθείσα, έτσι κι αλλιώς είναι σχεδόν αδύνατο να βρείτε και μάλιστα τελευταία στιγμή γιατρό που να δεχτεί φυσιολογικό τοκετό, οπότε αυτό δεν θα είναι πρόβλημα :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 6/9/2018 at 5:45 ΜΜ, ΑΡΓΚ είπε:

 

Αν υπάρχει προηγηθείσα, έτσι κι αλλιώς είναι σχεδόν αδύνατο να βρείτε και μάλιστα τελευταία στιγμή γιατρό που να δεχτεί φυσιολογικό τοκετό, οπότε αυτό δεν θα είναι πρόβλημα :) 

Ευτυχώς βρήκα γιατρό ευγενέστατο και δεν ζητάει χρήματα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tsoun είπε:

Ευτυχώς βρήκα γιατρό ευγενέστατο και δεν ζητάει χρήματα. 

Γράψε μας το όνομά του!!! Μπορεί κάποιο κορίτσι να βοηθηθεί!!!! Επίσης, καλό θα ήταν μετά τη γεννα, να γραψεις τις εντυπώσεις σου!!! Με το καλό κ με κανέναν πόνο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσα,ειμαι 12 εβδομαδων και ψαχνω γιατρο στο ελενα γιατι ο δικος μου ειναι στο μητερα και δεν εχω τοσα χρηματα.μια ξαδερφη μου ειπε για το σουλο που ειχε και αυτη αλλα οταν πηγα στο ραντεβου μου ειπε οτι δεν μπορει να με αναλαβει λογο φορτου εργασιας τον απριλιο.εχετε καλη αποψη για καποιον αλλο γιατρο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, διαβαζω καιρό  τις αναρτησεις σας και πρώτη  φορά  αποφασισα να ανοιξω θέμα . Είμαι  στον 6ο μήνα  της εγκυμοσύνης μου, έχω  μια ομαλή  εγκυμοσύνη και για οικονομικούς  λόγους  αποφασίσαμε με τον άντρα  μου να απευθυνθουμε σε γιατρό  σε δημόσιο νοσοκομείο. Όλες  οι γνωστές  μου μου λένε  για το Ελενα Βενιζέλου . Θα ήθελα  τη γνώμη σας για γυναικολογο στο συγκεκριμενο μαιευτηριο. Προσωπική εμπειρία, κλπ. Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλημέρα σας.... Είμαι νέα στο φόρουμ κ θα ήθελα να μου προτείνετε έναν καλό γυναικολόγο στο Έλενα.... Θεωρώ ότι το Έλενα δεν έχει να ζηλέψει τπτ από ένα ιδιωτικό μαιευτηριο!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας θα ήθελα να γεννήσω στο νοσοκομείο Έλενας..έχετε να μου προτείνετε κάποιον γυναικολογο; έχω ακούσει για κάποιον κύριο Ξηρό ξέρει κάποια να με βοηθησει;

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας

 

θα γινω για πρωτη φορα μανουλα αν ολα πανε καλα τον μαρτη.. ειμαι 27εβδομαδων και λογο μικρου τραχηλου μου ειπε ο γιατρος μου να ανεβω αθηνα γιατι εχω πιθανοτητες προωρου τοκετου.. δυστυχως λογο οικονομικου δν μπορω να με αναλαβει ο ιδιος γιατι ειναι στο ρεα αλλα ειχα βρει ενα πολυ καλο εδω στην Κω.. λογο του οτι λοιπον εδω δν αναλαμβανουν πιθανους προωρους τοκετους αναγκαστικά ανεβαινω στην αθηνα και εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τη μαιευτικη κλινικη στο ελενα αλλα δεν εχω ιδεα απο τους γιατρους που ειναι σε αυτη.. θα μπορουσατε παρακαλω να μου προτεινετε καποιον ο οποιος να αναλαμβανει τετοιες περιπτωσεις οπως επισης να ειναι υπερ του φυσικου τοκετου..

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...