Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια,ειμαι νεα εγκυούλα και γενικά νέα στο φόρουμ.Μετα απο μια κακή εμπειρία απο ιδίωτη γιατρό στις πρώτες παρακολουθήσεις(μου δήλωσε οτι πάμε για Καισαρική γιατι αυτο συνηθίζει και ενα μεγάλο κοςτος λογω του μαιευτηρίου που συνεργάζεται) αποφάσισα να ψαχνω για δημόσιο.Εχω ακούσει για τον κο Παππά και τον κο Μυλωνακη στο Ελενα.Εχει τύχει να γεννήσει κάποια μαζί τους;Εχει εμπειρία ;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!! Σε μια εβδομαδα κλεινω τον 5 και ψαχνω για γιατρο σε δημοσιο γιατι τα οικονομικα ειναι πολυ δυσκολα.. Πηρα τον Παπαδη αλλα δεν μπορει να με αναλαβει γιατι την εποχη που γενναω θα λειπει, μου προτεινε ομως τον Κρητικο Δημητρη. Τον γνωριζει καποια απο εσας να μου πει πως ειναι σαν γιατρος?

 

Αν σου τον πρότεινε ο Παπαδής, καλός θα είναι.

 

Καλημέρα κορίτσια και από μένα. Είμαι λίγο απελπισμένη γιατί κατάφερα μετά από 4 χρόνια προσπαθειών, εξετάσεων, φαρμάκων και επεμβάσεων να μείνω έγκυος και είμαι τώρα στην 5η εβδομάδα! Πήρα τηλ στα εξωτερικά ιατρεία του Έλενα όμως για να κλείσω ραντεβού με τον Κολιόπουλο, το Σούλο ή τον Παπαδή και μου έδωσαν ραντεβού για μετά από 1,5 μήνα!!!

Όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω τόσο για να δω ένα γιατρό. Αμάν έκανα να μείνω έγκυος, δεν θα το αφήσω στη τύχη του τώρα! Μου πρότειναν να προσπαθήσω να βρω λέει το κινητό τους για να τους πάρω προσωπικά μήπως έχω καλύτερη τύχη αλλά δεν μπορούσαν να μου το δώσουν! Τρέλα! Μήπως έχει καμία προσωπική εμπειρία από αυτούς τους γιατρούς για να μπορέσει να μου στείλει σε μην τα τηλ τους; Θα σας είμαι πραγματικά ευγνώμων!

 

Οι γιατροί του Έλενα είναι δημόσιοι λειτουργοί. Δεν λειτουργούν ιδιωτικά για να δίνουν τα κινητά τους σε πελάτες. Όντως οι συγκεκριμένοι γιατροί έχουν μεγάλη ζήτηση (και όχι άδικα) και είναι πραγματικά πηγμένοι. Για να σου δίνουν τα γραφεία ραντεβού μετά από ένα μήνα, έτσι είναι (φίλες μου που θέλουν έναν από τους τρεις γιατρούς που ανέφερες και τον ρώτησαν κατ'ιδίαν, το ίδιο τους απάντησε). Ειδικά ο ένας από τους τρεις γιατρούς (με τον οποίο γέννησα) μου δήλωσε ρητά ότι αν δεν πρόκειται για άτομο που έχει ξανά αναλάβει, ή έχει κλείσει ραντεβού, αδυνατεί να το παρακολουθήσει λόγω πραγματικά υψηλού φόρτου εργασίας.

Μπορείς να δοκιμάσεις και εσύ τον γιατρό που ανέφερε η κοπέλα πιο πάνω. Ή να πας ένα πρωί και να τους δεις από κοντά και να τους ρωτήσεις. Γενικά οι επιμελητές (όπως είναι/ήταν οι γιατροί που ανέφερες) είναι πολύ φιλικοί, έμπειροι και ενημέρωμένοι, ίσως καλύτερα από τους καθηγητές κάποιες φορές.

 

Με το καλό, να έχεις μια απροβλημάτιστη εγκυμοσύνη και μην ανησυχείς. Ακόμα και με γιατρό εφημερίας να γεννήσεις στο Έλενα, όλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! είμαι καινούρια στο forum. ψάχνω και εγώ γυναικολόγο στο Ελενας.. είμαι στον έβδομο μήνα και δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι... ξέρετε το τηλέφωνο κάποιου να επικοινωνήσω ? είμαι απο επαρχία και δε θέλω να πάω χωρίς να έχω κλείσει ραντεβού με κάποιον.. ότι ξέρετε στείλτε μου π.μ γιατι έχω αγχωθεί !! ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! είμαι καινούρια στο forum. ψάχνω και εγώ γυναικολόγο στο Ελενας.. είμαι στον έβδομο μήνα και δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι... ξέρετε το τηλέφωνο κάποιου να επικοινωνήσω ? είμαι απο επαρχία και δε θέλω να πάω χωρίς να έχω κλείσει ραντεβού με κάποιον.. ότι ξέρετε στείλτε μου π.μ γιατι έχω αγχωθεί !! ευχαριστώ

 

Παίρνεις τηλέφωνο στο 2106436714 Δευτέρα έως Πέμπτη, 15:30 - 20:30 και σου κλείνουν άμεσα απογευματινό ραντεβού με όποιον έχει κενό. Τους λες ότι είσαι στον 7ο μήνα, ότι δεν έχεις κάποιον να σε παρακολουθεί και θα φροντίσουν αυτοί. Ακόμα και αν σου δώσουν από εδώ το κινητό κάποιου γιατρού, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα παρακάμψει τα ήδη προγραμματισμένα ραντεβού του, για να δεχτεί κάποια μέσω σύστασης από ένα φόρουμ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!

Ψάχνω γυναικολόγο στο Έλενα καθώς υποψιάζομαι ότι μάλλον είμαι έγκυος (έχω καθυστέρηση συν όλα τα συμπτώματα που είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη). Στο πρώτο παιδί μου είχα γιατρό τον Αλεξάτο και έμεινα πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη! Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο και πήγαν όλα τέλεια παρόλο που το μωρό είχε περιτύλιξη. Ωστόσο ο συγκεκριμένος γιατρός συνταξιοδοτήθηκε.

 

Από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα είμαι ανάμεσα στο Σούλο και στον Παπαδή. Εσείς τι προτείνετε; Θα ήθελα ένα γιατρό α) οπωσδήποτε υπέρ του φυσιολογικού τοκετού (ανατριχιάζω με την ιδέα της καισαρικής!), β) να μην είναι φιλοχρήματος (οκ, το ξέρω ότι όλοι κάτι ζητάνε) και γ) αν γίνεται να δέχεται τις γυναίκες στα πρωινά και όχι στα απογευματινά ραντεβού.

 

Εάν είχατε κάποιον από τους δύο αυτούς γιατρούς, θα το εκτιμούσα πάρα πολύ αν μου λέγατε την εμπειρία σας. Δηλαδή με ποιον τρόπο γεννήσατε εσείς (φτ ή καισαρική), πώς σας φάνηκε σαν εμπειρία ο γιατρός και κατά πόσο πληρεί τα παραπάνω κριτήρια.

 

Κάθε άλλη πρόταση δεκτή! Ευχαριστώ θερμά και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!!!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είχα γεννήσει καi εγώ με Αλεξατο το πρώτο και ήταν να γεννήσω και το δέυτερο (γεννάω Μάη) αλλά έφυγε.......Καταρχήν, να σου πω ότι δεν πήρε σύνταξη. Είναι στο Ιασώ, νομίζω και στο Ρέα... Εγώ όταν έφυγε ήμουν αρχές 6ου και δεν τον ακολούθησα παρόλο που όπως λες και εσύ είχα μια υπέροχη γέννα μαζί του. Και αυτό γιατί είμαι δευτερότοκος και είπα γιατι να πληρώσω το τρίκλινο του ιδιωτικου΄και να έχω όλο το σόι του καθενός μεσα στο δωμάτιο την ώρα που θηλάζω; Εμπειρη είμαι όλα θα πάνε καλά ας γεννήσω Ελενα ξανα με έναν ειδικευόμενο που με έστειλε ο Αλεξατος. ΑΛΛΑ: πήγα και βρήκα Σούλο. Και ξενέρωσα τη ζωή μου. Μου είπε να τον βλέπω στα απογευματινα (του είπα και εγώ ότι δεν έχω που να αφήνω το παιδί μου - βράσε το οικονομικό), μου είπε ότι κακώς έκανα τους μεγάλους υπερήχους στο Έλενα, "δεν εμπιστεύεται" λεει. Του λέω στο πρώτο μου παιδί έκανα τους υπερήχους στον τάδε ιδιωτικό....ΑΑΑΑΑ μου λέει εγω εμπιστεύομαι μόνο αυτούς που συνεργάζομαι....(δλδ αυτούς από τους οποίους παίρνει ποσοστά). Όλα αυτά μου τα έλεγε, ενώ ήμουν στον 6ο. Δηλαδη δεν είχα καμία πιθανότητα στη τελική να ξανακάνω αυχενική, β επιπεδου κτλ....σουρεαλ! " Δεν είναι παιχνίδι η υγεια των παιδιών" είπε, " Αξίζει να πληρώνουμε για να εξασφαλίσουμε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα". Και εκεί παρανόησα και του είπα ότι στα σχολεία που εργάζομαι, ένα πολύ μεγάλο ποσοστό παιδιών έχει πχ αυτισμό και ένα σωρό άλλα που δεν φαίνονται στον υπέρηχο όπως και φοβερές ασθένειες που μπορεί να τύχουν στ παιδάκια μας στο διάβα της ζωής...το χειρότερο δεν είναι να γεννήσεις ένα παιδί άρρωστο αλλά ένα παιδί να έχει άχρηστους γονείς...άντε γεια...και βέβαια δεν πήγα στον τύπο.

Τελικά, θα γεννήσω στην εφημερία. Γιατί γιατρό σαν τον Αλεξάτο δεν παίζει να βρω ξανά εύκολα. Και νομίζω ότι είναι και ο πιο ασφαλής τρόπος να ξεφύγει κανείς απο το ρίσκο μιας αναίτιας καισαρικής.

ΟΙ μαίες στο ελενα θα σε στηρίξουν πολύ. Πήγαινε μίιλησε μαζί τους. Εγώ ρώτησα π.χ τη προισταμένη "να πάρω δικιά μου μαία;" . Μου ειπε να έρθω όπως είμαι και όλα θα πάνε τέλεια...το πιστεύω....:-)

Ο δε ειδικευόμενος που με παρακολουθεί μου ζήτησε χρήματα looooool, και με έχει πεθάνει στις εξετάσεις. Το τελευταίο σουξέ του είναι που μου είπε να έρθω στην 36 εβδομάδα να μου βάλει χέρι στο τράχηλο!!!!Γαμάτο! Πήγα στις μαίες καπάκι και ρώτησα. Επιτρέπεται αυτό; Και μου ειπαν να του πω. " Αν γεννήσω μετα από μια ώρα αφού έχεις βάλει χέρι θα το πάρεις σπίτι σου το μωρο;" Κατάλαβες λοιπόν παλικάρι...για να μη γεννησω μεσα στο πάσχα είπε ο άνθρωπας να επισπεύσει μάλλον...γιαυτό εφημερία....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είχα γεννήσει καi εγώ με Αλεξατο το πρώτο και ήταν να γεννήσω και το δέυτερο (γεννάω Μάη) αλλά έφυγε.......Καταρχήν, να σου πω ότι δεν πήρε σύνταξη. Είναι στο Ιασώ, νομίζω και στο Ρέα... Εγώ όταν έφυγε ήμουν αρχές 6ου και δεν τον ακολούθησα παρόλο που όπως λες και εσύ είχα μια υπέροχη γέννα μαζί του. Και αυτό γιατί είμαι δευτερότοκος και είπα γιατι να πληρώσω το τρίκλινο του ιδιωτικου΄και να έχω όλο το σόι του καθενός μεσα στο δωμάτιο την ώρα που θηλάζω; Εμπειρη είμαι όλα θα πάνε καλά ας γεννήσω Ελενα ξανα με έναν ειδικευόμενο που με έστειλε ο Αλεξατος. ΑΛΛΑ: πήγα και βρήκα Σούλο. Και ξενέρωσα τη ζωή μου. Μου είπε να τον βλέπω στα απογευματινα (του είπα και εγώ ότι δεν έχω που να αφήνω το παιδί μου - βράσε το οικονομικό), μου είπε ότι κακώς έκανα τους μεγάλους υπερήχους στο Έλενα, "δεν εμπιστεύεται" λεει. Του λέω στο πρώτο μου παιδί έκανα τους υπερήχους στον τάδε ιδιωτικό....ΑΑΑΑΑ μου λέει εγω εμπιστεύομαι μόνο αυτούς που συνεργάζομαι....(δλδ αυτούς από τους οποίους παίρνει ποσοστά). Όλα αυτά μου τα έλεγε, ενώ ήμουν στον 6ο. Δηλαδη δεν είχα καμία πιθανότητα στη τελική να ξανακάνω αυχενική, β επιπεδου κτλ....σουρεαλ! " Δεν είναι παιχνίδι η υγεια των παιδιών" είπε, " Αξίζει να πληρώνουμε για να εξασφαλίσουμε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα". Και εκεί παρανόησα και του είπα ότι στα σχολεία που εργάζομαι, ένα πολύ μεγάλο ποσοστό παιδιών έχει πχ αυτισμό και ένα σωρό άλλα που δεν φαίνονται στον υπέρηχο όπως και φοβερές ασθένειες που μπορεί να τύχουν στ παιδάκια μας στο διάβα της ζωής...το χειρότερο δεν είναι να γεννήσεις ένα παιδί άρρωστο αλλά ένα παιδί να έχει άχρηστους γονείς...άντε γεια...και βέβαια δεν πήγα στον τύπο.

Τελικά, θα γεννήσω στην εφημερία. Γιατί γιατρό σαν τον Αλεξάτο δεν παίζει να βρω ξανά εύκολα. Και νομίζω ότι είναι και ο πιο ασφαλής τρόπος να ξεφύγει κανείς απο το ρίσκο μιας αναίτιας καισαρικής.

ΟΙ μαίες στο ελενα θα σε στηρίξουν πολύ. Πήγαινε μίιλησε μαζί τους. Εγώ ρώτησα π.χ τη προισταμένη "να πάρω δικιά μου μαία;" . Μου ειπε να έρθω όπως είμαι και όλα θα πάνε τέλεια...το πιστεύω....:-)

Ο δε ειδικευόμενος που με παρακολουθεί μου ζήτησε χρήματα looooool, και με έχει πεθάνει στις εξετάσεις. Το τελευταίο σουξέ του είναι που μου είπε να έρθω στην 36 εβδομάδα να μου βάλει χέρι στο τράχηλο!!!!Γαμάτο! Πήγα στις μαίες καπάκι και ρώτησα. Επιτρέπεται αυτό; Και μου ειπαν να του πω. " Αν γεννήσω μετα από μια ώρα αφού έχεις βάλει χέρι θα το πάρεις σπίτι σου το μωρο;" Κατάλαβες λοιπόν παλικάρι...για να μη γεννησω μεσα στο πάσχα είπε ο άνθρωπας να επισπεύσει μάλλον...γιαυτό εφημερία....

 

Ναι. Αυτό με τις εξετάσεις και τον Σούλο το έχω διαβάσει και αλλού. Μια κοπέλα που πήγαινε σε αυτόν πάντως μου είπε ότι σε στέλνει έξω για τους μεγάλους υπερήχους γιατί οι γιατροί του Έλενα δεν είναι επισήμως πιστοποιημένοι. Και υπάρχει όντως στο ίντερνετ μια λίστα γιατρών πιστοποιημένων για αυχενική διαφάνεια, β επιπέδου κλπ. Εμένα πχ θυμάμαι την αυχενική μου την είχε κάνει ο Βαρβαρίγος του Έλενα. Δεν είναι στη λίστα. Μην πω ψέματα, όταν το είχα δει αυτό ψιλοφοβήθηκα μη γίνει καμιά στραβή και το είπα στον Αλεξάτο, αλλά εκείνος εμπιστευόταν τις εξετάσεις του Έλενα και μου είπε να μην πάω έξω. Εάν, λοιπόν, ο Σούλος το κάνει γι' αυτό και για να είναι ήσυχος ότι σε κάθε περίπτωση έστειλε την έγκυο σε πιστοποιημένο γιατρό, οκ, το καταλαβαίνω.

 

Αυτό που είπες για τα απογευματινά ραντεβού με χάλασε λίγο, γιατί κι εμείς είμαστε πολύ πιεσμένοι οικονομικά.

 

Για τον γιατρό εφημερίας κι εγώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα στη θέση σου, αφού εξάλλου βρίσκεσαι στο τέλος της εγκυμοσύνης και ουσιαστικά η παρακολούθηση έχει τελειώσει. Το μόνο που με προβληματίζει είναι τι γίνεται αν πέσεις σε κανέναν καισαρικάκια στην εφημερία από αυτούς που με το παραμικρό προβληματάκι σε πάνε για καισαρική; Κι αυτό μπορεί να συμβεί. Ενώ αν έχεις το γιατρό σου έχεις μεγάλες πιθανότητες να γεννήσεις όπως θέλεις.

 

Κορίτσια, καμιά γνώμη για τον Παπαδή; Μήπως είναι καλύτερος;;;

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, στο πρώτο μου παιδί πήγα έξω, σε πιστοποιημένο ιδιώτη...αλλά και αυτόν είναι που σου είπα ότι ο σούλος τον αμφισβήτησε...δηλαδή ότι να'ναι... περι βαρβαρίγου γ****. την αυχενική μου την έκανε ο κονδυλιός. Διευθυντής των υπερήχων και πιστοποιημένος. Τη β επιπέδου ο βαρβαρίγος... jesus. Γυρίζω σπίτι, κοιτάω, δεν είχε υπογραφή καν το χαρτί μου...το πάμε πίσω του ζητάμε να υπογράψει με σφραγίδα κτλ. Στράβωσε ότι και καλά δεν τον εμπιστευόμαστε....υπογράψε και πήγαμε στη ευχή... Δεν μου άρεσε ο τρόπος του τον θεωρώ ...τι να πω.....

απλά θεωρώ ότι γιατροί και γονείς έχουμε ξεφύγει....το προιόν - εμπόρευμα παιδί όσα και να σκάσουμε, μπορεί και να βγεί σκαρτο....δεν ξέρω κάποτε υπηρχε άλλη ηθική στους γονείς άλλη ηθική στην ιατρική....

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, στο πρώτο μου παιδί πήγα έξω, σε πιστοποιημένο ιδιώτη...αλλά και αυτόν είναι που σου είπα ότι ο σούλος τον αμφισβήτησε...δηλαδή ότι να'ναι... περι βαρβαρίγου γ****. την αυχενική μου την έκανε ο κονδυλιός. Διευθυντής των υπερήχων και πιστοποιημένος. Τη β επιπέδου ο βαρβαρίγος... jesus. Γυρίζω σπίτι, κοιτάω, δεν είχε υπογραφή καν το χαρτί μου...το πάμε πίσω του ζητάμε να υπογράψει με σφραγίδα κτλ. Στράβωσε ότι και καλά δεν τον εμπιστευόμαστε....υπογράψε και πήγαμε στη ευχή... Δεν μου άρεσε ο τρόπος του τον θεωρώ ...τι να πω.....

απλά θεωρώ ότι γιατροί και γονείς έχουμε ξεφύγει....το προιόν - εμπόρευμα παιδί όσα και να σκάσουμε, μπορεί και να βγεί σκαρτο....δεν ξέρω κάποτε υπηρχε άλλη ηθική στους γονείς άλλη ηθική στην ιατρική....

Καλή τύχη!

 

Πράγματι μπορεί κάτι στο τέλος να στραβώσει. Όλες οι εξετάσεις με τις πιθανότητες παίζουν. Ο Θεός να φυλάει, τι να πω... Καλή λευτεριά σου εύχομαι και με ένα γερό μωρό!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου. Δυο γέννες με τον Αλεξάτο κι εγώ, ξενέρωσα που πήρε σύνταξη! Το έχω μάθει εδω απ΄το φορουμ τον τελευταίο μήνα και στεναχωρήθηκα πολύ. Εμείς θέλουμε τρίτο παιδί σύντομα κι έλεγα (οταν μείνω εγκυος με το καλό) να μιλήσω στον ειδικευόμενο που μ'είχε στείλει ο Αλεξάτος όταν μου έφυγε ένα ράμμα μεγάλο λεχώνα (ήταν αυγουστος κι έλειπε σε διακοπές). Λεγόνταν Μα...... Λέμε τον ίδιο elenatb? Κρίμα και μου είχε φανεί καλούλης, φρίκαρα με όσα γράφεις.

 

Εμπειρη είμαι όλα θα πάνε καλά ας γεννήσω Ελενα ξανα με έναν ειδικευόμενο που με έστειλε ο Αλεξατος.

 

Ο δε ειδικευόμενος που με παρακολουθεί μου ζήτησε χρήματα looooool, και με έχει πεθάνει στις εξετάσεις. Το τελευταίο σουξέ του είναι που μου είπε να έρθω στην 36 εβδομάδα να μου βάλει χέρι στο τράχηλο!!!!Γαμάτο! Πήγα στις μαίες καπάκι και ρώτησα. Επιτρέπεται αυτό; Και μου ειπαν να του πω. " Αν γεννήσω μετα από μια ώρα αφού έχεις βάλει χέρι θα το πάρεις σπίτι σου το μωρο;" Κατάλαβες λοιπόν παλικάρι...για να μη γεννησω μεσα στο πάσχα είπε ο άνθρωπας να επισπεύσει μάλλον...γιαυτό εφημερία....

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες κ ολους και καλος σας βρηκα.ειμαι καινουργια στο φορουμ και χρειαζομαι τα φωτα σας.ειμαι 5μηνων εγκυος και ψαχνω γυναικολογο στο ελενα.παρακαλω πολυ οποια κοπελα εχει γεννησει και εχει καλη εμπειρια απο το νοσοκομειο κ τον γιατρο ας με βοηθησει...ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Lucia! Χαίρομαι πολύ για το επικείμενο τρίτο! Με το καλό!!!! Σε θυμάμαι από παλαιότερα posts. Γεννήσαμε τα πρωτοτοκά μας μαζί σχεδόν:-) Ο ειδικευόμενος λέγεται Καπόλος....

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και το τρίτο! Μπράβο! Τα παιδιά είναι ευλογία!!! Εμένα το όνειρό μου είναι να αποκτήσω τέσσερα! Αν είναι και περισσότερα, δεν με πειράζει! Αλλά προς το παρόν πάμε για το δεύτερο και ευχόμαστε να πάνε όλα καλά!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Lucia! Χαίρομαι πολύ για το επικείμενο τρίτο! Με το καλό!!!! Σε θυμάμαι από παλαιότερα posts. Γεννήσαμε τα πρωτοτοκά μας μαζί σχεδόν:-) Ο ειδικευόμενος λέγεται Καπόλος....

 

Με το καλό και το τρίτο! Μπράβο! Τα παιδιά είναι ευλογία!!! Εμένα το όνειρό μου είναι να αποκτήσω τέσσερα! Αν είναι και περισσότερα, δεν με πειράζει! Αλλά προς το παρόν πάμε για το δεύτερο και ευχόμαστε να πάνε όλα καλά!

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Ευτυχώς δε λέμε τον ίδιο elenatb. Αν και όπως και να το κάνεις Αλεξάτος δεν θα ναι. Όπως ήρθαν τα πράγματα σκέφτομαι να τολμήσω κι εγώ την εφημερία του Έλενα. Έχω ακούσει τα καλύτερα, έχω και την εμπειρία από δύο γέννες.

Καλή λευτεριά και στις 2 ευχομαι ολόψυχα και μ'ενα γερό μωρό!!!

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Εϊμαι νέα στο forum αν και το παρακαλουθώ καιρό τώρα.

 

Προσπαθώ και εγώ πολύ καιρό για το πολυπόθητο μωράκι και στο Έλενα με παρακολουθεί ο κος Γάβαρης. Είναι σχολαστικός, αναλυτικός. Έχω διαβάσει διάφορα post αλλά εμένα προσωπικά μου έκανε κλικ. Άλλωστε ο γυναικολόγος είναι και θέμα χημείας. Έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη τόσο τη δική μου όσο και του άντρα μου. Μου τον συνέστησαν τόσο φίλες μου όσο και ένας άλλος γιατρός του Έλενα ο κος Αλεξάτος, ο οποίος με είχε δει επίσης απο συστάσεις και έχω ακούσει ότι είναι καταπληκτικός και υπέρ του Φ.Τ. αλλά είναι μαιευτήρας και εγώ χρειαζόμουν κάποιον στην IVF.

 

Μου έχει δώσει το κινητό του και για οποιαδήποτε απορία είναι πάντα εκεί στην άλλη άκρη του σκουστικού να με καθοδηγήσει και να με ηρεμήσει.

 

Όποιον γιατρό και να διαλέξετε πάντως να νιώθετε άνετα μαζί σου είναι σημαντικό!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΨΑΧΝΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εϊμαι νέα στο forum αν και το παρακαλουθώ καιρό τώρα.

 

Προσπαθώ και εγώ πολύ καιρό για το πολυπόθητο μωράκι και στο Έλενα με παρακολουθεί ο κος Γάβαρης. Είναι σχολαστικός, αναλυτικός. Έχω διαβάσει διάφορα post αλλά εμένα προσωπικά μου έκανε κλικ. Άλλωστε ο γυναικολόγος είναι και θέμα χημείας. Έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη τόσο τη δική μου όσο και του άντρα μου. Μου τον συνέστησαν τόσο φίλες μου όσο και ένας άλλος γιατρός του Έλενα ο κος Αλεξάτος, ο οποίος με είχε δει επίσης απο συστάσεις και έχω ακούσει ότι είναι καταπληκτικός και υπέρ του Φ.Τ. αλλά είναι μαιευτήρας και εγώ χρειαζόμουν κάποιον στην IVF.

 

Μου έχει δώσει το κινητό του και για οποιαδήποτε απορία είναι πάντα εκεί στην άλλη άκρη του σκουστικού να με καθοδηγήσει και να με ηρεμήσει.

 

Όποιον γιατρό και να διαλέξετε πάντως να νιώθετε άνετα μαζί σου είναι σημαντικό!!!

 

Καλησπέρα. Ο Αλεξάτος είναι καταπληκτικός γιατρός. Δυστυχώς πλέον έχει φύγει από το Έλενα. Για να σου σύστησε τον Γάβαρη σημαίνει ότι είναι καλός. Εύχομαι να αποκτήσετε με το καλό το μωράκι σας!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Ψάχνω γυναικολόγο στο Ελενα. Δεν έχω ξαναπάει σε γυναικολόγο είμαι 28 ετών(απαράδεκτη) και τώρα που σκεφτόμαστε με τον φίλο μου να βάλουμε μπροστά για παιδάκι, θα ήθελα να επισκεφτώ έναν γυναικολόγο. Τα ιδιωτικά είναι απλησίαστα καθώς είμαι κ άνεργη. Όποια έχει καλή εμπειρία ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα σας ειμε 8 μηνων και πσαχνω για εναν καλο γιατρο στο ελενα.😢η αληθεια εινε πως εχω μια γιατρο τη πετσιδου αλλα το θεμα εινε πως δν ειμε ευχαρηστημενη γιατι εινε το 3 παιδι το δευτερο τ εχω χαση 7 μηνων εγγυος με καισαρικη τομη τωρα η γιατρος αυτη π εχω δν μ αρεσει καθολου σαν χαρακτηρας και το ποιο συμαντηκο απο ολα εινε πως κανονισε κανω καισαρικι 30 Ιουνιου ενω εγω στις 10 Ιουνιου κλινω 9 μηνων(δηλαδη θελει να μ κανει την καισαρικη 9 μηνων καιιιιιιι)κορητσια δν διακηνδυνευο να χασω και αλλο παιδι σας παρακαλω προτεινετε μου καποιον γιατρο καλο και που να αναλαμβανει μια γυναικα 8 μηνων:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα. Εϊμαι νέα στο forum αν και το παρακαλουθώ καιρό τώρα.

 

Προσπαθώ και εγώ πολύ καιρό για το πολυπόθητο μωράκι και στο Έλενα με παρακολουθεί ο κος Γάβαρης. Είναι σχολαστικός, αναλυτικός. Έχω διαβάσει διάφορα post αλλά εμένα προσωπικά μου έκανε κλικ. Άλλωστε ο γυναικολόγος είναι και θέμα χημείας. Έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη τόσο τη δική μου όσο και του άντρα μου. Μου τον συνέστησαν τόσο φίλες μου όσο και ένας άλλος γιατρός του Έλενα ο κος Αλεξάτος, ο οποίος με είχε δει επίσης απο συστάσεις και έχω ακούσει ότι είναι καταπληκτικός και υπέρ του Φ.Τ. αλλά είναι μαιευτήρας και εγώ χρειαζόμουν κάποιον στην IVF.

 

Μου έχει δώσει το κινητό του και για οποιαδήποτε απορία είναι πάντα εκεί στην άλλη άκρη του σκουστικού να με καθοδηγήσει και να με ηρεμήσει.

 

Όποιον γιατρό και να διαλέξετε πάντως να νιώθετε άνετα μαζί σου είναι σημαντικό!!!

 

kai εγω με τον γαβαρη εκανα πρωτη σπερματεγχυση..............

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να παραθεσω τη δικη μου εμπειρια για τον εν λογω γιατρο κυριως για να γλυτωσω και αλλους απο το να παθουν ο,τι επαθα εγώ αλλα και παρότι διαβαζω και διαβαζα θετικα σχολια για αυτόν τον γιατρό (και έτσι τον είχα επιλεξει) υπαρχει σιγουρα και η αλλη όψη του νομισματος!Ο Σουλος λοιπον ηταν ο γιατρος μου σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης , ηταν σχεδον παντα βιαστηκος στα ραντεβου γεγονος που αρχικα δε με θορύβησε καθως ειχα μια ευκολη εγκυμοσυνη και δε χρειαζομουν κατι παραπανω και αφετερου γιατί τον δικαιολογουσα λογω του φορτου εργασιας που ειχε..στο τηλεφωνο τον ειχα ενοχλήσει μονο μια φορα που ειχα αρρωστήσει καθως μου ειχε καταστησει σαφες οτι δεν μπορει τα πολλα τηλεφωνα...φτανω καπως ετσι στην 39 εβδομαδα στο ραντεβου που ειχαμε και στο οποιο του παραπονεθηκα για πονακια μου ειπε πως εχω μια μικρη εξαλειψη τραχηλου αλλα σε καμια περιπτωση δε γεννω ακομα και μου εκλεισε ραντεβου σε 4 μερες (μεσολαβουσε σαββατοκυριακο), μια μερα μετα αρχισα να νιωθω εντονους πονους και πετρωματα στην κοιλια ξεκιναω λοιπον για το ελενα για καρδιοτοκογραφο να δω τι γινεται..με εξεταζουν λοιπον και μου λεν πως εχω διαστολη 1 τον ειδοποιουν λοιπον και τους δινει τηλεφωνικη οδηγια να μου κανουν ενεση...ρωταω τι ειναι αυτο και μου λενε δε γεννας αυτο ειναι για να μην πονας...πηγαινε σπιτι,την επομενη μερα μιλαω με το Σουλο και του λεω συνεχιζω να ποναω η απαντηση ηταν αμα δεν αντεχεις να πονας ελα να κανονισουμε μια καισαρικουλα απο βδομαδα! του λεω μπορω να παρω κατι να απαλυνω τον πονω τυπου buscopan και μου απαντα οχι τα παυσιπονα δεν βοηθουν στην εξελιξη του τοκετου (κατα τα αλλα τα ενεσιμα που εδινε εντολη δεν τα επιανε!)φθανει σαββατο βραδι οι πονοι χειροτεροι τον παιρνω τηλ και μου λεει αν δεν αντεχεις ανεβα στο ελενα για καρδιοτοκογραφο πηγαινω με εξεταζουν διαστολη 2 τον παιρνουν τηλ για οδηγιες ακουω που του λεν οτι ειναι σε τοκετο αλλα εχει δρομο ακομη και παλι δινει οδηγια για ενεση...αρνουμαι να την κανω τον παιρνω τηλ και του ζητω εισαγωγη η απαντηση η κανε την ενεση ή κατσε να πονας αλλα εισαγωγη δεν μου εκανε θα τα πουμε απο δευτερα!παω στο γιατρο της εφημεριας και μου λεει ότι οι συσπασεις που ειχες χθες ηταν και δυνατες και θα οδηγουσαν στον τοκετο ...πανω στην απελπισια μου λοιπον λαθος μου φυσικα! ξανακανω την ενεση...ερχεται η κυριακη σημαδια τοκετου πουθενα ερχεται η δευτερα οι πονοι ξαναρχιζουν ψαχνω σαν τρελη αλλο γιατρο και τον απογευμα βρισκω ιδιωτη γιατρο που να ναι καλα δεχεται να με αναλαβει με εξεταζει και μου λεει κοριτσι μου εσενα ο τραχηλος σου εχει γινει τσιγαροχαρτο (ολες αυτες τις μερες ειχα αιμα), απο ποτε πονας?πως αντεξες...το μωρο επρεπε να ειχε βγει!ραντεβου σε μια ωρα στο μαιευτηριο ...φθανω στο μαιευτηριο με διαστολη 4 ξεκιναμε για φυσιολογικα μεσα σε λιγη ωρα η διαστολημου εφθασε 9 μου σπανε τα νερα οι παλμοι του μωρου πεφτουν...τα νερα πρασινα...ο γιατρος φωναζει γρηγορα παρτε την!με βαζουν για επειγουσα καισαρικη...πρεπει να βγει φωναζει!καλει και αλλον γιατρο, ακουω τα παντα!!!μπες οπως να ναι του λεει (εννουσε τη μητρα)γρηγορα!εμενα να μου βαζουν συνεχεια μασκες με μεθη....ακουω το κλαμα της ...δεν την ειδα αμεσως εντατικη...αποτελεσμα οι αλλες μητερες στο δωματιο θηλαζαν τα μωρα τους και εγω ενα πλαστικο θηλαστρο για να διατηρησω το γαλα μου το μωρο εμεινε εντατικη οσο ημουν στο νοσοκομειο...ευτυχως τωρα ειμαστε καλα...αλλα η ωραιοτερη εμπειρια μιας γυναικας μετατραπηκε σε ο,τι πιο σκληρο εχω ζησει και η αιτια ενας γιατρος που δεν ηθελε να χαλασει το σαββατοκυριακο του!προσοχη κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε κορίτσι μου που το μοιράστηκες μαζί μας και λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες. Είσαι καλά εσύ και το μωρό αυτό έχει σημασία. Τα κακά του γιού μου ήταν πράσινα κι εμένα, 2 το πρωί στο Έλενα (αλλά ήμουν εκεί απ΄τις 11 το βράδυ για παρακολούθηση, είχα συσπάσεις έντονες, 40+6 εβδ.) και γέννησα στις 07.00 το πρωί, φυσιολογικά, με τον Αλεξάτο. Κρίμα που δεν τον πρόλαβες, μαιευτήρας με όλη τη σημασία της λέξης.

 

Rosali, elenatb, κανένα νέο? Πώς πάτε? Γεννήσατε? Σας φιλώ.

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα lucia!Γέννησα 18/5 στην εφημερία!!!!¨Ολα τέλεια....αχχχ.....Πολύ πιο σύντομος τοκετος, πιο επώδυνος μου φάνηκε απο το πρώτο. Οι γιατροί ήταν τζάμι....λίγο έλλειψη χιούμορ .... αλλά κατά τα άλλα όλα πήγαν τέλεια και με ασφάλεια!!!Είχα πολυ ηπιότερα ράμματα από τη πρώτη γέννα δηλαδή περπάτησα αμέσως...δεν το πίστευα...!Λάσκαρης, Σούλος και δυο ειδικευόμενοι ήταν εκει. Και δυο μαίες...Όλα κομπλε, απλά παίζει να με ράψανε 4 άτομα....κάπου στη μέση λέω"Βάλτε ξυλοκαινη ΕΛΕΟΣ τα νιώθω όλα" Ω ναι! Ω ναι!!!Με τόσα παλικάρια να ανακατεύονται τη θεωρησαν λεπρομερεια....σουρεαλ:cool::D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι νεα στο φορουμ, αν κ παρακολουθω τα θεματα σπο την πρωτη μου εγκυμοσυνη. Βλεποντας οτι η τελευταια απαντηση στο ποστ ειναι απο το 2007, θετω κι εγω παλι το θεμα ευρεσης ενος καλου γυναικολογου στο ελενα. Το πρωτο μου το γεννησα σε ιδιωτικο. Δεν ειμαι ομως πια ευχαριστημενη με τη γιατρο μου. Εχω ενδομητριωση κ θα ηθελα να μου συστησετε εναν καλο γυναικολογο μαιευτητα. Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...