Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Καλησπέρα. Γέννησα στο Ελενα στις 23/05 με γιατρό τον Γαβαρη , ο οποίος ξεκίνησε να με παρακολουθεί περίπου στα τέλη του τέταρτου μήνα. Μεχρι τότε με παρακολουθούσε ο επί επταετίας γιατρός μου, τον οποίο δεν εμπιστεύτηκα για τον τοκετό καθώς θα με πήγαινε για καισαρική δαγκωτό. Είχα ένα ινομοιωμα ενδοτοιχωματικο 12 εκ, το οποίο θα μπορούσε να οδηγήσει σε ανώμαλες συσπάσεις της μήτρας και να εμποδίσει το φυσιολογικό τοκετό.

 

Δεν έχω λόγια για τον Γαβαρη, του χρωστάω ευγνωμοσύνη γιατί η εμπειρία του τοκετού μου ήταν μαγική και ανεπανάληπτη. Είμαι πρωτότοκος, Έκανα εισαγωγή 02:45 ξημερώματα Σαββάτου και ο μικρούλης μου γεννήθηκε 04:40 φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο. Μη νομίσεις ότι είμαι καμία γενναία, τη ζήτησα την επισκληριδιο, αλλά ο άνθρωπος αυτος με πειθαρχήσε, μου εξηγήσε ότι θα γεννήσω τόσο σύντομα και αν κάνουμε επισκληριδιο θα έχω σημαντική καθυστέρηση στις εξωθησεις. Μου είπε θα συνεργαστούμε και θα τα παω μια χαρά. Και πράγματι, ο μικρός μου στο στάδιο των εξωθήσεων έστριψε με αποτέλεσμα να του περάστει ο ομφάλιος σα τιράντα, όποτε εγώ έσπρωχνα έβγαινε και μόλις έφευγε ο πόνος ο λωρος τον γύρναγε μέσα. Το πάλεψε πολύ να το τελειώσουμε φυσιολογικά. για μένα αποδείχθηκε εξαίρετος γιατρός αλλά οφείλω να πω είναι λιγάκι αυστηρός. Για ότι άλλο χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις.

 

Καλημέρα! Προσπαθούμε με τον σύζυγό μου για πρώτο παιδάκι. Δε θέλω να συνεχίσω να πηγαίνω στον γυναικολόγο που πήγαινα για 8 χρόνια, γιατί δε θέλω να γεννήσω σε ιδιωτικό νοσοκομείο (και για οικονομικούς λόγους αλλά κυρίως για λόγους εμπιστοσύνης προς το Έλενα). Για να μην τρέχω τελευταία στιγμή, ψάχνω από τώρα γυναικολόγο. Πιθανότατα να κλείσω ραντεβού στον Γάβαρη για Τεστ ΠΑΠ για να δω πώς είναι, γιατί διάβασα και από άλλους θετικά σχόλια. Ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις τηλέφωνό του και αν μπορώ να πω το όνομά σου σε περίπτωση που με ρωτήσει ποιος τον σύστησε. Επίσης, τί εννοείς ότι είναι αυστηρός; Απότομος ας πούμε; Τέλος, θα έλεγες ότι είναι πραγματικά υπέρ του ΦΤ; Γιατί τελευταία 9 στις 10 γνωστές μου γεννούν με καισαρική, επειδή πάντα υποτίθεται ότι συμβαίνει "κάτι απρόοπτο" & έχω τρομάξει! Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά & συγγνώμη αν σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Προσπαθούμε με τον σύζυγό μου για πρώτο παιδάκι. Δε θέλω να συνεχίσω να πηγαίνω στον γυναικολόγο που πήγαινα για 8 χρόνια, γιατί δε θέλω να γεννήσω σε ιδιωτικό νοσοκομείο (και για οικονομικούς λόγους αλλά κυρίως για λόγους εμπιστοσύνης προς το Έλενα). Για να μην τρέχω τελευταία στιγμή, ψάχνω από τώρα γυναικολόγο. Πιθανότατα να κλείσω ραντεβού στον Γάβαρη για Τεστ ΠΑΠ για να δω πώς είναι, γιατί διάβασα και από άλλους θετικά σχόλια. Ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις τηλέφωνό του και αν μπορώ να πω το όνομά σου σε περίπτωση που με ρωτήσει ποιος τον σύστησε. Επίσης, τί εννοείς ότι είναι αυστηρός; Απότομος ας πούμε; Τέλος, θα έλεγες ότι είναι πραγματικά υπέρ του ΦΤ; Γιατί τελευταία 9 στις 10 γνωστές μου γεννούν με καισαρική, επειδή πάντα υποτίθεται ότι συμβαίνει "κάτι απρόοπτο" & έχω τρομάξει! Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά & συγγνώμη αν σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου!

 

Νομιζω οτι ήμουν μια περίπτωση που αν ήθελε ο γιατρός θα μου έκανε καισαρική λόγω του ινομοιωματος. Θα ήταν μια πολύ καλή δικαιολογία. Δε σου κρύβω οτι κι εγώ το φοβόμουν μεχρι τελευταία στιγμή γιατί υποτίθεται πως θα έβλεπε τη συμπεριφορά της μήτρας κατα την έναρξη του τοκετού. Δηλαδή, δε μου είχε αποκλείσει το ενδεχόμενο της καισαρικης ωστόσο τελικά όλα πήγαν καλά. Επίσης, θα μπορούσε να μου είχε κάνει καισαρική και στο στάδιο των εξωθησεων, δηλαδή αφού είχα περάσει όλους τους πόνους, λόγω της επίπλοκής με το λώρο. Συμπεραίνω λοιπόν οτι ειναι υπέρ του φυσιολογικού. Τωρα, όσον αφορά το χαρακτήρα του ανθρώπου ειναι λιγάκι τυπικός.Κραταει μια απόσταση η οποία σε κάποιες γυναίκες δεν αρέσει. Δεν ειναι ο τύπος του γιατρού που θα σε παρηγορήσει όταν πονάς. Θα σου ζητήσει να συνεργαστείς παρόλους τους πόνους σου, θα σε ενθαρρύνει χωρίς να σε κανακεψει.

Σου στέλνω το τηλ του γιατρού στο Εμαιλ σου, καθώς και το δικό μου τηλ αν θέλεις να με ρωτήσεις οτιδήποτε άλλο για το γιατρό, για το Μαιευτηριο γενικά οτι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας,

είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ. Παρόλα αυτά οι πληροφορίες του, μου φάνηκαν χρήσιμες για την επιλογή μαιευτηρίου και γιατρού.

 

Μέχρι τώρα είχα γιατρό στο Έλενα και ήμουν αρκετά ευχαριστημένη από αυτόν. Δυστυχώς υπάρχει περίπτωση να φύγει. Οπότε θα ήθελα πληροφορίες για κάποιον γιατρό στο Έλενα (μέχρι στιγμής από το νοσοκομείο και το προσωπικό είμαι απόλυτα ευχαριστημένη) με τα εξής κριτήρια:

 

1) να αναλαμβάνει μετά την 25η εβδομάδα.

2) να είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετου.

3) να αναλαμβάνει σχετικά εύκολα (είχα επικοινωνήσει τηλεφωνικά με Παπαδή αλλά μου απάντησε πολύ ευγενικά ότι δε μπορούσε λόγο φόρτου εργασίας)

 

Επίσης να σημειώσω ότι είδη έχω κλείσει ραντεβού με Σούλο, παρόλα αυτά αν γνωρίζετε ότι δεν αναλαμβάνει λόγο της εβδομάδας κύησης παρακαλώ απαντήστε μου για να μη χάσω τον καιρό μου και να βρω πιο άμεσα κάποιον άλλο.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ. Παρόλα αυτά οι πληροφορίες του, μου φάνηκαν χρήσιμες για την επιλογή μαιευτηρίου και γιατρού.

 

Μέχρι τώρα είχα γιατρό στο Έλενα και ήμουν αρκετά ευχαριστημένη από αυτόν. Δυστυχώς υπάρχει περίπτωση να φύγει. Οπότε θα ήθελα πληροφορίες για κάποιον γιατρό στο Έλενα (μέχρι στιγμής από το νοσοκομείο και το προσωπικό είμαι απόλυτα ευχαριστημένη) με τα εξής κριτήρια:

 

1) να αναλαμβάνει μετά την 25η εβδομάδα.

2) να είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετου.

3) να αναλαμβάνει σχετικά εύκολα (είχα επικοινωνήσει τηλεφωνικά με Παπαδή αλλά μου απάντησε πολύ ευγενικά ότι δε μπορούσε λόγο φόρτου εργασίας)

 

Επίσης να σημειώσω ότι είδη έχω κλείσει ραντεβού με Σούλο, παρόλα αυτά αν γνωρίζετε ότι δεν αναλαμβάνει λόγο της εβδομάδας κύησης παρακαλώ απαντήστε μου για να μη χάσω τον καιρό μου και να βρω πιο άμεσα κάποιον άλλο.

 

Σας ευχαριστώ.

καλημερα.

ισως απανταω αργα. τωρα ειδα το ποστ σου. γεννησα με τον κολιοπουλο. εμεινα πολυ ευχαριστημενη. με ανελαβε στον 5 μηνα. βεβαια μου τον ειχε συστησει μια γνωστη με την οποια ειχαν πολυ καλες σχεσεις. κανε μια προσπαθεια. δεν εχεις να χασεις κατι. τον συστηνω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τον πήρα και τον Κολλιόπουλο.... Μου απάντησε η γραμματέας του και μου είπε πως γενικά δεν αναλαμβάνει σε τέτοια εβδομάδα κύησης. Επίσης με ρώτησε εάν έχω κάποια γνωστή για να κάνει εξαίρεση.... Να πω την αλήθεια αυτό μου κακοφάνηκε οπότε και να χρειαστώ στο μέλλον δε θα ξανά απευθυνθώ σε αυτόν.

Βρήκα έναν νέο στο Έλενα να με αναλάβει. Έκανα ένα ραντεβού μαζί του να δει τις εξετάσεις μου και να με δει υπερηχογραφικά. Ακόμα δεν έχω σχηματίσει άποψη... Περιμένω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τον πήρα και τον Κολλιόπουλο.... Μου απάντησε η γραμματέας του και μου είπε πως γενικά δεν αναλαμβάνει σε τέτοια εβδομάδα κύησης. Επίσης με ρώτησε εάν έχω κάποια γνωστή για να κάνει εξαίρεση.... Να πω την αλήθεια αυτό μου κακοφάνηκε οπότε και να χρειαστώ στο μέλλον δε θα ξανά απευθυνθώ σε αυτόν.

Βρήκα έναν νέο στο Έλενα να με αναλάβει. Έκανα ένα ραντεβού μαζί του να δει τις εξετάσεις μου και να με δει υπερηχογραφικά. Ακόμα δεν έχω σχηματίσει άποψη... Περιμένω...

καλημερα.

εγω οπως σου ειπα πηγα μεσω γνωστης. αφου βρηκες στο ελενα μεινε ησυχη. ειναι ολοι καλοι κ στο κατω κατω οτι κ να γινει ειναι κ αλλοι εκει που θα βοηθησουν. χτες που πηγα στον κολοιοπουλο να με δει οντως ειχε πολλη δουλεια. μιλαμε μονο εκεινη την ημερα ειχε πεντε φυλλα Α4 με ραντεβου. επισης η γραμματεας του κ εμενα μου φαινεται αρκετα περιεργη κ λιγακι αγενης. οποτε παω, μιλαει αποτομα κ υστερα πρεπει να περιμενω το γιατρο για να κανω τη δουλεια μου. οι μαιες στο ελενα ειναι καπως. αυτο θα το δεις κ εσυ οταν με το καλο γεννησεις. το παιζουν λιγο υπερανω. λυπαμαι που το λεω αλλα ετσι ειναι. παντως εισαι σε καλα χερια εκει. δεν εχω ακουσει αρνητικα σχολια για το ελενα. α κ δωματιο να παρεις μονοκλινο απλο οχι λουξ. η διαφορα ειναι μονο στη τιμη. 200 ευρω το απλο κ 500 το λουξ. σου ευχομαι τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

εγω οπως σου ειπα πηγα μεσω γνωστης. αφου βρηκες στο ελενα μεινε ησυχη. ειναι ολοι καλοι κ στο κατω κατω οτι κ να γινει ειναι κ αλλοι εκει που θα βοηθησουν. χτες που πηγα στον κολοιοπουλο να με δει οντως ειχε πολλη δουλεια. μιλαμε μονο εκεινη την ημερα ειχε πεντε φυλλα Α4 με ραντεβου. επισης η γραμματεας του κ εμενα μου φαινεται αρκετα περιεργη κ λιγακι αγενης. οποτε παω, μιλαει αποτομα κ υστερα πρεπει να περιμενω το γιατρο για να κανω τη δουλεια μου. οι μαιες στο ελενα ειναι καπως. αυτο θα το δεις κ εσυ οταν με το καλο γεννησεις. το παιζουν λιγο υπερανω. λυπαμαι που το λεω αλλα ετσι ειναι. παντως εισαι σε καλα χερια εκει. δεν εχω ακουσει αρνητικα σχολια για το ελενα. α κ δωματιο να παρεις μονοκλινο απλο οχι λουξ. η διαφορα ειναι μονο στη τιμη. 200 ευρω το απλο κ 500 το λουξ. σου ευχομαι τα καλυτερα.

 

Ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ κάπως έτσι τα έχω στο μυαλό μου (για γιατρό και δωμάτιο). Είχα πάει να κλείσω και μαθήματα στη ψυχοπροφυλακτική και μου είπαν και χωρίς γιατρό πολλές γυναίκες γεννάνε και δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Το μόνο που με προβλημάτιζε ήταν που ήθελα έναν γιατρό να με παρακολουθεί για την περίοδο από το Doppler και μετά.

Εσύ φαντάζομαι έχεις γεννήσει ξανά στο Έλενα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Κι εγώ Αλεξάτο είχα και είχα γεννήσει και το πρώτο μου μαζί του...΄τωρα είμαι στην 21 εβδομαδα και με χάλασε που έφυγε. Μου πρότεινε τον Καπόλο και έχω ραντεβου μαζί του τη Δευτερα. Γενικά τις γυναίκες που κοίταγε τις έδωσε σε τρεις από εκει. Νεαροί οι περισσότεροι. Κιε γώ το σκέφτομαι να γεννήσω στην εφημερία στην τελική αν δω ότι ολα πάνε οκ. Δεν ξέρω....Σε ποια εβδομάδα είσαι mk;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Κι εγώ Αλεξάτο είχα και είχα γεννήσει και το πρώτο μου μαζί του...΄τωρα είμαι στην 21 εβδομαδα και με χάλασε που έφυγε. Μου πρότεινε τον Καπόλο και έχω ραντεβου μαζί του τη Δευτερα. Γενικά τις γυναίκες που κοίταγε τις έδωσε σε τρεις από εκει. Νεαροί οι περισσότεροι. Κιε γώ το σκέφτομαι να γεννήσω στην εφημερία στην τελική αν δω ότι ολα πάνε οκ. Δεν ξέρω....Σε ποια εβδομάδα είσαι mk;

 

Τον Καπόλο τον είχα δει κι εγώ... όταν έκανα την β επιπέδου και έψαχνα τον αλεξάτο η γραμματέας φώναξε αυτόν. Μου έγραψε αυτός τα φάρμακα αντί του Αλεξάτου και έιδε και τις εξετάσεις. Δεν σχημάτισα κάποια άποψη. Εμένα ο Αλεξάτος δε μου πρότεινε κανέναν όταν του το ζήτησα.

Εγώ τώρα θα μπω στη 24η...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ κάπως έτσι τα έχω στο μυαλό μου (για γιατρό και δωμάτιο). Είχα πάει να κλείσω και μαθήματα στη ψυχοπροφυλακτική και μου είπαν και χωρίς γιατρό πολλές γυναίκες γεννάνε και δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Το μόνο που με προβλημάτιζε ήταν που ήθελα έναν γιατρό να με παρακολουθεί για την περίοδο από το Doppler και μετά.

Εσύ φαντάζομαι έχεις γεννήσει ξανά στο Έλενα?

καλησπερα.

γεννησα στο ελενα το μαιο 2015. τελειο δωματιο κ γιατρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι στον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης μου στο πρώτο μου παιδάκι. Άλλαξα γυναικολόγο γιατί δεν ήμουν ικανοποιημένη και επειδή θέλω να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο λόγω οικονομικών προβλημάτων μου σύστησαν τον κύριο Δεσύπρη στο Έλενα. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να τον γνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,είχαμε την τύχη να μας αναλάβει ο κ. Αλεξάτος(συνταξιοδοτήθηκε) στο πρώτο μας παιδί στο Έλενα.Σοβαρός,υπέρ του φυσιολογικού και καθόλου φιλοχρήματος..έχετε να προτείνεται κάποιον αντίστοιχο?Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και κάποιες εβδομάδες και μόλις τώρα γράφω. κι εγώ θα ήθελα να γεννήσω στο έλενα, αλλά σκέφτομαι μήπως απλώς πάω όταν με πιάσουν οι πόνοι χωρίς κάποιο συγκεκριμένο γιατρό να με παρακολουθεί .. (είμαι ήδη στον 8ο μήνα και δεν έχω ακόμη γιατρό λόγω του ότι ήμουν στο εξωτερικό τους προηγούμενους μήνες )

έχει καμία τέτοια εμπειρία ; δεν ξεγεννάει κανονικά όποιος γιατρός είναι σε εφημερία ;

να είστε καλά όλες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με το καλό! Δυο πολύ γνωστές μου γέννησαν στην εφημερία και όλα κομπλέ. Η μια και τα δυο παιδιά της. Επειδή ο γιατρός μου έφυγε απο το έλενα το πάω και εγω έτσι δλδ να γεννήσω χωρίς συγκεκριμένο γιατρό. Με παρακολουθεί ενας ειδικευόμενος αλλά την ώρα που θα γεννάς απαραίτητα υπάρχει και επιμελητής ή διευθυντής, standard. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου συνωνόματη . Κι εσύ με το καλό λοιπόν ! Ειδικευόμενοι είναι οι γιατροί ως τα 40 τους οπότε ναι κι εγώ δεν το φοβάμαι ! Είναι θέμα ανθρώπου να είναι καλός και συνεπής . καλό να υπάρχει διευθυντής και επιμελητής, πολύ καθησυχαστικό !

το μόνο που σκέφτομαι παραπάνω είναι να κάνω τα σεμινάρια ανώδ τοκετού και να έχω ίσως και μια μαία που την ξέρω να είναι μαζί μου εκείνη την ώρα .. (έχει σεμινάρια και από την άλλη εβδομάδα νομίζω είναι και δωρεάν .. ξεκινάνε δευτέρα 9-11 το πρωί)

μήπως ξέρουμε αν πχ κάνουν επισκληρίδιο εκείνη την ώρα αν χρειαστεί ;;;

δεν ξέρω και πολλά από γέννες , θα είναι η πρώτη μου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα μαθηματα θα σε βοηθήσουν ΣΙΓΟΥΡΑ! Εμενα είναι το δευτερο παιδάκι, νομίζω ότι πέρσα τέλεια στη πρώτη γέννα λόγω των μαθημάτων και όχι μόνο. Είχα κατεβάσει και ένα βιντεο αλλά είναι χωρίς υποτιτλους με ένα προγραμμα ανωδυνου τοκετου...αν ψηνεσαι στο στέλνω. Κατα τα άλλα για επισκληρίδιο δεν ξέρω τι παίζει. Στη πρώτη δεν έκανα αλλά και τώρα δεν το ψήνω. Τη φοβαμαι να σου πω...πρέπει να ξέρει καλά αυτός/η που τη κάνει. Στα μαθήματα ανώδυνου θα σου πούν πάντως....

Link to comment
Share on other sites

ναιιι αμέ στείλτο το βιντεάκι ! ούτε εγώ το ψήνω για επισκληρίδιο και όντως ισχύει πρέπει να ναι καλός ο αναισθησιολόγος .. απλώς νιώθω λιγάκι κόντρα στο ρεύμα γιατί όλοι τρελαίνονται οταν τους λες ότι δεν έχεις συγκεκριμένο γιατρό .. :)

θα πάω στα μαθήματα οπωσδήποτε ..

καλώς να το δεχτείς και το δεύτερο !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , θα μπορουσες να μου πεις της εντυπωσεις σου απο τον Καπόλο είμαι στην 12 εβδομάδα και ψάχνω γιατρό στο ελενα μέχρι τωρα με παρακολουθούσε ιδιωτικος γιατρος. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γέννησα με τον κύριο Κανάκακη τέλη Νοεμβρίου 2014 και όντως επιμένει για καισαρική.Δυστυχώς δεν το γνώριζα όταν επέλεξα γυναικολόγο με αποτέλεσμα τις τελευταίες εβδομάδες κύησης να με πιέζει για καισαρική άνευ λόγου. Τελικά πήρα δεύτερη γνώμη από διευθυντή ιδιωτικής κλινικής ότι όλα ήταν καλά και όταν με έπιασαν οι πόνοι αρνήθηκα να μπω στο χειρουργείο για καισαρική. Σε 2 ώρες είχα γεννήσει φυσιολογικά ύστερα από δική μου επιμονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργια στο σαιτ σας και θα ηθελα να ρωτησω μηπως γνωριζεται να μου συστησετε καποια καλη γυναικα γυναικολο στο ελενα!!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρώτη φορά στο Φόρουμ και θέλω να.σας ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου ποιόν γιατρό να επιλέξω. Μου συνέστησαν κάποιο Βαρβαριγο από το τμήμα υπερήχων. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό με αυτόν το γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Με τον Βαρβαρίγο έκανα την β' επιπέδου.... Πολλά δε μπορώ να πω, αλλά μου φάνηκε οικείος... Είχε αρκετό χιούμορ και κατά τη διάρκεια της εξέτασης ήταν αναλυτικός κι εξηγούσε τα πάντα που έβλεπε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!! Σε μια εβδομαδα κλεινω τον 5 και ψαχνω για γιατρο σε δημοσιο γιατι τα οικονομικα ειναι πολυ δυσκολα.. Πηρα τον Παπαδη αλλα δεν μπορει να με αναλαβει γιατι την εποχη που γενναω θα λειπει, μου προτεινε ομως τον Κρητικο Δημητρη. Τον γνωριζει καποια απο εσας να μου πει πως ειναι σαν γιατρος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα. Είμαι λίγο απελπισμένη γιατί κατάφερα μετά από 4 χρόνια προσπαθειών, εξετάσεων, φαρμάκων και επεμβάσεων να μείνω έγκυος και είμαι τώρα στην 5η εβδομάδα! Πήρα τηλ στα εξωτερικά ιατρεία του Έλενα όμως για να κλείσω ραντεβού με τον Κολιόπουλο, το Σούλο ή τον Παπαδή και μου έδωσαν ραντεβού για μετά από 1,5 μήνα!!!

Όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω τόσο για να δω ένα γιατρό. Αμάν έκανα να μείνω έγκυος, δεν θα το αφήσω στη τύχη του τώρα! Μου πρότειναν να προσπαθήσω να βρω λέει το κινητό τους για να τους πάρω προσωπικά μήπως έχω καλύτερη τύχη αλλά δεν μπορούσαν να μου το δώσουν! Τρέλα! Μήπως έχει καμία προσωπική εμπειρία από αυτούς τους γιατρούς για να μπορέσει να μου στείλει σε μην τα τηλ τους; Θα σας είμαι πραγματικά ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...