Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα))Ηθελα να ρωτησω οταν σας παρακολουθει ενας γιατρος σε ολη την εγκυμοσυνη(στο ελενα)αλλα στα πρωινα ραντεβου κατα προτιμηση πληρωνεις κατι σ αυτον?κατι σαν επισκεψη δηλαδη?περα απ αυτα που δινεις στο ταμειο μπροστα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα σας και με το καλο να υποδεχτουμε ολες τα αγγλουδια μας. μηπως θα μπορουσε καποια να μου δωσει το τηλεφωνο του κυριου παπαδη καθως κ οποια πληροφορια υπαρχει για τον συγκεκριμενο γιατρο? σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ακυρο κοπελες,βρηκα το τηλ του αλλα δυστυχως δε μπορει να με αναλαβει λογω του οτι θα λειπει το καλοκαιρι κ εγω γενναω αρχες ιουνιου πρωτα ο θεος..παντως μου ζητησε συγνωμη μεχρι κ 10 φορες!!!!!ευγενεστατος ανθρωπος κ πολυ γλυκομιλητος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια είμαι νέα στο forum και ειμαι οκτωμιση εβδομάδων έγκυο στο δεύτερο παιδάκι μου.Ο γυναικολόγος μου είναι ο κύριος Σαλβανος( στο πρώτο μου παιδάκι ειχα αλλον αλλά...δεν πήγε...) Μήπως τον έχει η τον είχε καμία από εσας; θα εκτιμουσα οποιαδήποτε πληροφορία.ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, είμαι νέα στο φορούμ. Ακόμη δεν είμαι έγκυος αλλά έχουμε αποφασίσει με τον σύζυγο να βάλουμε μπρος. Εξαιτίας του γεγονότος ότι ο γυναικολόγος μου είναι στο Μητέρα και δεν μπορούμε να το αντέξουμε οικονομικά ψάχνω για κάποιον καλό γυναικολόγο σε δημόσιο μαιευτήριο (προτιμώ το Έλενα) που να είναι υπέρ του φτ, να μην είναι πολύ μεγάλος σε ηλικία και να μην έχει ταρίφα. Έχω διαβάσει καλά λόγια για τον Σούλο και τον Κολιόπουλο, και θα ήθελα αν κάποια γνωρίζει κάτι γι' αυτούς να με ενημερώσει. Επίσης αν κάποια έχει να προτείνει κάποιον άλλο είμαι ανοιχτή σε προτάσεις.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

Εγώ γέννησα στο Έλενα και τα δυο μου παιδιά με τον ίδιο καλό γιατρό! Όποια θέλει ας μου στείλει πμ για να την ενημερώσω. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα, αλλά έχετε υπόψιν σας ότι ο γυναικολόγος είναι πολύ υποκειμενικό θέμα. Μπορεί να μην είστε ικανοποιημένες, με κάποιον που για μένα είναι τέλειος.

Τέλος πάντων, να ξέρετε ότι ο συγκεκριμένος, λόγω φόρτου εργασίας αναλαμβάνει εγκυμοσύνες από την αρχή. Θέλω να πω ίσως να μην ζσας εξυπηρετήσει εάν είστε στον 5 ή 6 μήνα.

Το τηλέφωνο που θα σας δώσω είναι στο σπίτι και τα ραντεβού τα κλείνει ο ίδιος.

Στείλε μου σε παρακαλώ τα στοιχεια σε πμ. Σευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οποία ενδιαφέρεται για άνθρωπο-γιατρό χωρίς απαιτήσεις χρηματικές ούτε καν επίσκεψης μπορώ να της συστήσω τον γυναικολογο μουπου είναι και τοπ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. Αυτά! Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω για ηλίθιους που απαιτούν τρέλα χρηματικά ποσά τέτοιους καιρούς!!!! Άκου 1300 ευρώ!!!

Σε παρακαλω ενδιαφερομαι στειλε μου σε παρακαλω το τηλεφωνο του, σευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον Σουλο γεννησα εγω τον Ιούλιο!! Με ανέλαβε οταν ήμουν 7 μηνων κ είχαμε μαζι έναν τέλειο τοκετό!! Εννοειται φυσιολογικο!! Οτι χρειάζεσαι μπορω να σε βοηθήσω!!!!

ο Νικολας μας ηρθε στις 13/07/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας. επειδή διαβασα ότι προτείνετε την κα γεωργιαδου στο ελενα δε νομιζω πως υστερα από αυτό θα την θελατε. ψαχνω και εγω γιατρο εκει αλλα διαβαζω τρελα για αρκετους εκει. http://www.zougla.gr/greece/article/tis-zitise-1300-evro-gia-na-tis-kani-kesariki

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα! Το Ροσόλυμο στο Έλενα τον έχετε ακουστά; Έχω σχηματίσει πάνω κάτω μια άποψη άλλα θα ήθελα κι άλλες γνώμες. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αγαπητη Samimas μηπως θα μπορούσες να μου δώσεις το τηλέφωνο του Σούλου, επειδή διαβαζω τέλεια σχόλια γιαυτόν και θα ήθελα να τον ρωτήσω αν μπορεί να με αναλάβει, γεννάω Αύγουστο και δυσκολεύομαι να βρώ καλό γιατρό που να είναι εδώ εκείνη την περίοδο, θα ήθελα να σε ρώτήσω επίσης αν ζήτησε λεφτά ή του δώσατε απο μόνοι σας??

Αν μπορούσες να μου έλεγες και το όνομα σου να του πώ οτι πάιρνω εκμερους σου!

Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την απάντηση σου!

ΕΛΕΝΗ Κ.

Ελ!:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, κορίτσια! Χαίρομαι που γράφω κι εγώ πρώτη φορά στο φόρουμ για να ζητήσω τις συμβουλές σας και τις εμπειρίες σας!

 

Μετά από μια εκτεταμένη έρευνα για γυναικολόγο στο Έλενα, έχω κάποια ονόματα υπόψη μου, αλλά θα ήθελα τα φώτα σας για γυναικολόγο που να πληροί τα παρακάτω κριτήρια, πάνω-κάτω φυσικά!

 

- υπέρ του φ.τ. κατά κανόνα

- ψείρας στις εξετάσεις (δηλ. να μη δίνει μόνο τις βασικές)

- να απαντά στα τηλ.

- να δέχεται και πρωινά (στην αρχή θα πάω απογευματινά για να τον γνωρίσω)

 

Θέλουμε να καταλήξουμε σε έναν γιατρό να με γνωρίσει και να με παρακολουθεί, δεν είμαι έγκυος, αλλά θέλω να το ψάξω λίγο και να κάνω και τις εξετάσεις που απαιτούνται πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες.

 

Επίσης, να ρωτήσω κάτι ακόμα: για καλλιέργεια τραχηλικού υγρού, πώς ακριβώς γίνεται στο Έλενα; Πας στο ραντεβού με τον γιατρό, σου τη γράφει και μετά πας και την κάνεις ή στο Έλενα ή και έξω; Ή γίνεται επί τόπου στο ραντεβού;

 

Συγνώμη, για το τόσο μεγάλο ποστ, κάθε συμβουλή δεκτή!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σουλος Παναγιωτης, παρε τηλ στα απογευματινα να κλεισεις αν θες, δεχεται καθε Πεμπτη και πληρωνεις 36 ευρω στα απογευματινα παντα. Εγω πηγαινα πρωι κυριως για τις εξετασεις και για να με δει, ειναι αυτο που περιγραφεις, με εμφαση στο "ψειρας".

Για την καλλιεργεια δεν ειμαι σιγουρη, παντως τεστ παπ πχ μου το εκανε αυτος σε πρωινο ραντεβου.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ και να χαίρεσαι το μωράκι σου!

 

Ο Σούλος είναι στα ονόματα που είχα καταλήξει κι εγώ (μαζί με τον Κολιόπουλο). Δηλαδή φαντάζομαι ότι τις περισσότερες τακτικές του πελάτισσες τις δέχεται στα πρωινά, σωστά; Γιατί η Πέμπτη δεν τους βολεύει όλους. Θα πάω στα απογευματινά να τον γνωρίσω και να δω πώς θα μου φανεί, γιατί όντως έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια στο ίντερνετ.

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία δεκτή, και για τον Κολιόπουλο αν γνωρίζει κάποια κοπέλα.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγω ειχα παει απογευμα γιατι δουλευα αλλα κυριως σου λεει να πας πρωι και για να το συνδιασει με εξετασεις.

 

Τέλεια, σ' ευχαριστώ, bouba14, θα κλείσω ένα ραντεβού να τον γνωρίσω!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια είμαι 5 εβδομάδων και ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα μπορεί να μου δώσει πληροφορίες για τον κ. Σούλο έχω διαβάσει καλά λόγια και μάλλον τείνω να κλείσω ραντεβού σε αυτόν. Η γυναικολόγος μου πριν ήταν στο Ιασώ αλλά λόγω οικονομικών θα προτιμήσω δημόσιο νοσοκομείο. Θέλω κάποιον να είναι λίγο ψείρας στις εξετάσεις καθότι αρκετά φοβιτσιάρα ξέρετε έπίσης αν αναλαμβάνει καισαρική? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. επειδή διαβασα ότι προτείνετε την κα γεωργιαδου στο ελενα δε νομιζω πως υστερα από αυτό θα την θελατε. ψαχνω και εγω γιατρο εκει αλλα διαβαζω τρελα για αρκετους εκει. http://www.zougla.gr/greece/article/tis-zitise-1300-evro-gia-na-tis-kani-kesariki

 

Το έχω ζήσει με την συγκεκριμένη. Απλά δεν της τα έδωσα ποτέ. Συν ότι με είχε στην αναμονή για καισαρική (ισχυακό) από τις 8 μέχρι τις 2 το μέσημέρι. Μακριά κι αλάργα...

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες και όλους,

μόλις πραγματοποίησα την εγγραφή μου και θέτω ήδη τα ερωτήματά μου.

Ενδιαφέρομαι να προχωρήσω σε εγκυμοσύνη ύστερα από 5 χρόνια ταλαιπωρίας λόγω καρκίνου του θυρεοειδούς, ολική αφαίρεσή του, 3 ραδιοθεραπείες και πλέον μετάσταση στους λεμφαδένες.

Όπως καταλαβαίνετε η οικονομική μου αφαίμαξη ήταν αρκετή (και συνεχίζει). Για τον λόγο αυτό ψάχνω κάποιον γυναικολόγο στο Έλενα που να

-μην χρηματίζεται

-να έχει σχέση με τις επιπλοκές του θυρεοειδή, και

-να μην καθοδηγεί αποκλειστικά σε καισαρική.

Προς το παρόν, με παρακολουθεί ο κος κανακάκης για τη γενικότερη γυναικολογική μου εικόνα, ο οποίος είναι ευγενέστατος και απ' ότι φαίνεται καλός, αλλά με πληροφορούν ότι κάνει μόνο καισαρικές. Δεν έχουμε συζητήσει ακόμα για το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης γιατί τώρα μας έδωσαν το ελεύθερο οι ενδοκρινολόγοι και δεν έχω προλάβει να τον ενημερώσω.

Γνωρίζετε κάτι για τον κανακάκη ή έχετε υπόψη σας κάποιον άλλο;

Οποιαδήποτε πληροφορία είναι δεκτή!

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...