Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Κορίτσια οποία ενδιαφέρεται για άνθρωπο-γιατρό χωρίς απαιτήσεις χρηματικές ούτε καν επίσκεψης μπορώ να της συστήσω τον γυναικολογο μουπου είναι και τοπ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. Αυτά! Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω για ηλίθιους που απαιτούν τρέλα χρηματικά ποσά τέτοιους καιρούς!!!! Άκου 1300 ευρώ!!!

και μενα στυλε μου αν εχεις την καλοσυνη!!εμενα 1500ε μου ζητησε αυτην που εχω τωρα :(:(:( αλλα ειμαι στο τελευταιο τριμηνο κ δεν με περνει να αλλαξω αλλα στυλε μου πμ για καλο κ για κακο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Zougla.gr

Πέμπτη, 08 Δεκεμβρίου 2011

 

Αναζήτηση

zougla.gr διαδίκτυο

 

Της ζήτησε 1300 ευρώ για να της κάνει καισαρική

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2011, 19:22

 

Γυναικολόγος με διατριβή στα… φακελάκια συνελήφθη σήμερα από την αστυνομία, η οποία αντιμετωπίζει κατηγορίες για απόπειρα εκβίασης και παθητική δωροδοκία.

 

Πρόκειται για την 62χρονη διευθύντρια της Βʼ Μαιευτικής Κλινικής (δημόσιου) του Μαιευτικού Γυναικολογικού Κέντρου «Έλενα» στην Αθήνα,Ελευθερία Γεωργιάδου, η οποία είχε ζητήσει, σύμφωνα με τις καταγγελίες, το ποσό των 1300 ευρώ προκειμένου να προβεί σε καισαρική επέμβαση 24χρονης εγκυμονούσας. Το ποσό αυτό απαίτησε η γιατρός επιπλέον των 1.700 ευρώ που ήταν τα νόμιμα έξοδα νοσηλείας στο Δημόσιο Νοσοκομείο.

 

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με την καταγγελία της 24χρονης (εγκυμονούσας κατά το χρόνο της καταγγελίας), η γυναικολόγος – μαιευτήρας, της είχε ζητήσει το χρηματικό ποσό των 1.300 ευρώ, ως επιπλέον αμοιβή δική της και του αναισθησιολόγου που θα συνέδραμε στη διαδικασία της καισαρικής επέμβασης. Επιπλέον, είχε ενημερώσει την καταγγέλλουσα ότι σε περίπτωση που δεν διέθετε τα χρήματα αυτά, η γιατρός δεν θα την αναλάμβανε, αλλά την επέμβαση του τοκετού θα πραγματοποιούσε ο εφημερεύων ιατρός του Νοσοκομείου.

 

Σήμερα, ημέρα εξόδου της καταγγέλλουσας από το νοσοκομείο, λίγες ημέρες μετά την καισαρική της επέμβαση, ο σύζυγος της παρέδωσε στη γιατρό, σε προκαθορισμένο ραντεβού, το ποσό των 1.000 ευρώ, που αποτελούσε προκαταβολή του συνολικού ποσού των 1.300 ευρώ που είχε ζητήσει.

Αστυνομικοί της Υπηρεσίας Εσωτερικών Υποθέσεων που είχαν προσημειώσει τα χρήματα συνέλαβαν τη γιατρό στο γραφείο της με τα προσημειωμένα χρήματα στην τσάντα της.

 

Η συλληφθείσα γιατρός θα οδηγηθεί αύριο στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών.

 

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2011, 19:25

 

καλά να πάθει!!!

Link to comment
Share on other sites

marpaps αν θελεις πες μου κι εμενα για τον γυναικολογο σου!!είναι καλός στις καισσαρικές με επισκληρίδιο;;εννοώ να μην πονάς μετά την καισαρική κτλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΡΑΒΟ στην κοπέλα για το θάρρος της να καταγγείλει το γεγονός, το οποίο φυσικά είναι κοινό μυστικό ότι συμβαίνει σε όλα τα νοσοκομεία. Και η αλητεία έχει ένα όριο.Στο ΕΛΕΝΑ υπάρχουν και γιατροί που δεν "απλώνουν" το χέρι σαν ζήτουλες. Ελεος πια μ' αυτήν την νοοτροπία!

Link to comment
Share on other sites

natalia28 είπε:
ntinouli1986 είπε:
Καλημέρα...γέννησα και τα 2 μου παιδιά στο Γαζή...Εψαξα παρα πολύ για να βρω γιατρο και κατέληξα εκεί μετά από πολλές συστάσεις...Είναι πολυ οργανωμένος στη δουλεια του, ειλικρινής και υπέρ του φ.τ.Εμένα με ειχε 10 ωρες στην αιθουσα οδινών και εκανα καισαρική γιατι στρεσσαριστηκε το μωρο και με την εξώθηση έκανε αλλοίωση παλμών.Έφυγε απο το νοσοκομείο στις 8 όταν σιγουρευτηκε οτι δεν κινδυνεύω απο αιμορραγία. Είχα μέσα τον άντρα μου όλες τις ώρες μεχρι να παω για καισαρική επειδή ο ιδιος τον ανέβασε (από τη παραλαβη δεν τον ειχαν καν ενημερώσει ότι ανέβηκα στην αιθουσα).Επίσης,ενημερώνει τους συγγενείς ο ίδιος.Τον εκτιμω πολύ σαν γατρο και σαν ανθρωπο και σας τον συστήνω ανεπιφύλαχτα. Ότι θέλετε στείλτε μου[/QUO

 

 

diavasa to minima sou kai xarika oti epitelous vrika giatro gia to deutero paidaki, alla ekana lathos... to proto mou koritsaki to ekana sto elena me ton  kai den emeina katholou euxaristimeni den mou ferthike katholou kala.... afou vrika to til. tou   milisa me tin ginaika tou gia na kliso ena rantevou alla molis me rotise me poio giatro genisa to proto me aperipse amesos legontas oti einai stin idia kliniki kai den mporei na me analavei. :cry::cry::cry:

tha prepi pali apo tin arxi na ksekiniso na psaxno :(

 

Δεν ηξερα ότι γίνεται κάτι τέτοιο..  ο ..... είναι τραγικός!!!!Ευτυχως που άλλαξες γιατρό....Κ για Βερύκιο-Κανακάκη έχω ακούσει πολυ καλά λόγια.Αν δεν με αναλάμβανε ο Γαζής σε κάποιον απο τους 2 θα κατέληγα

[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFayBlwwFY0C1g,,16.png[/IMG][/URL][[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFCyBlwwFYQC0w,,34.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μενα στυλε μου αν εχεις την καλοσυνη!!εμενα 1500ε μου ζητησε αυτην που εχω τωρα :(:(:( αλλα ειμαι στο τελευταιο τριμηνο κ δεν με περνει να αλλαξω αλλα στυλε μου πμ για καλο κ για κακο

καλημερα νεραϊδουλα,ειμαι καινουρια στο φορουμ,γενναω σε μια εβδομαδα, μπορς να εχω κ εγω πληροφοριες σχετικα με το γυναικολογο που αναφερει η marpaps? ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν και διάβασα όλες τις σελίδες δεν βρήκα ουτε μια αναφορά στον κυριο Αυγουστίδη Θ. από το Ελενα. Μου τον συστησανε αλλα θα ηθελα αν εχει καμια σας εμπειρια απο τον συγκεκριμενο γιατρό να μου πει τη γνωμη της.

Ευχαριστω πολύ

καλημερα serano, εγω γενναω σε μια εβδομαδα με τον Αυγουστιδη στο Ελενα και ενδιαφερομαι να μαθω αν τελικα κατεληξες σε αυτον και τις εντυπωσεις σου. Εμενα μου παιρνει επισκεψη 30 ευρω καθε φορα που με βλεπει,αλλα δεν εχω παραπονο οποτε τον παιρνω τηλεφωνο τον βρισκω και για εξετασεις ποτε δε περιμενω πανω απο τεταρτο. Τωρα η ταριφα ταριφα ,για φυσιολογικο παω..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,

ξέρει καμια σας τον Φιλιππάτο στο Έλενα; Η ξαδέρφη μου θα γεννήσει σε αυτόν αλλά είναι προβληματισμένη γιατί πια επισήμως δεν είναι στο Έλενα, ωστόσο ξεγεννάει εκεί!!! έτσι κατάλαβε

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οποία ενδιαφέρεται για άνθρωπο-γιατρό χωρίς απαιτήσεις χρηματικές ούτε καν επίσκεψης μπορώ να της συστήσω τον γυναικολογο μουπου είναι και τοπ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. Αυτά! Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω για ηλίθιους που απαιτούν τρέλα χρηματικά ποσά τέτοιους καιρούς!!!! Άκου 1300 ευρώ!!!

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜARPAPS ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΤΗΣ...ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ;

ΕΠΙΣΗΣ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΓΙΑΛΕΛΗΣ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει γιατρός που δεν "παίρνει φακελάκι";

Καλο ανέκδοτο!!!!

Και που την έπιασαν; Θα της κάνουν τίποτα;

Σιγά!

 

πόσο δίκιο έχεις, εδώ Ελλάδα!

FRV7p2.pngu9z0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλιο αργά παρά ποτέ! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Ναι, τελικά εκεί κατέληξα, αφού μου φάνηκε πολύ ήρεμος και κατατοπιστικός. Η φίλη που μου τον συνέστησε λέει τα καλύτερα. Εσύ που έχεις και την εμπειρία της γέννας μαζί του τι λες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα κορίτσια!!!να κανω μια ερωτηση ...γιατί πρεπει οι γιατροί των δημοσίων να ζητανε λεφτα για να μας ξεγεννησουν???και το κυριοτερο, γιατί πρεπει εμείς να τους τα δίνουμε???μήπως αν δεν δίνει κανεις φακελάκι τοτε ίσως σταματήσουν να ζητάνε κιόλας?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΕΞΑΤΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ.ΕΙΜΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ Μ ΑΥΤΟ.ΕΣΕΙς ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?ΚΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΕΞΑΤΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ.ΕΙΜΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ Μ ΑΥΤΟ.ΕΣΕΙς ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?ΚΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ

 

 

σε ποια εβδομαδα εισαι ?αυτη η εξεταση γινεται μεταξυ 24ης και 28ης εβδομαδας.και ναι,ειναι απολυτα απαραιτητη,προσωπικα την θεωρω απο τις πιο σημαντικες.....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια οποία ενδιαφέρεται για άνθρωπο-γιατρό χωρίς απαιτήσεις χρηματικές ούτε καν επίσκεψης μπορώ να της συστήσω τον γυναικολογο μουπου είναι και τοπ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ. Αυτά! Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω για ηλίθιους που απαιτούν τρέλα χρηματικά ποσά τέτοιους καιρούς!!!! Άκου 1300 ευρώ!!!

 

Μπορεις να μου πεις και εμεαν για το γιατρο σου ? Η οποια αλλη κοπελα της εχει στελει η marpaps τασ τοιχεια του γιατρου αν μπορει να μου τα στειλει ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω μπει στην 9η εβδομαδα και θα ηθελα να μου συστησει καποια εναν γιατρο στο Ελενα που να μην παιρνει 50 ευρω επισκεψη πρωι (γτ καπου το ακουσα κ αυτο). Και γενικα να ειναι καλος υπομενετικοσ και να εμπνεει εμπιστοσυνη. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...