Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Τι να τον ρωτησω δλδ??? Ποσα μαυρα λεφτα θελεις??? Οχι φυσικα και δν τον ρωτησα, μα ουτε και υποννοησε κατι απο μονος του ο ανθρωπος. Αλλο να σου ζητανε με το στανιο λεφτα και αλλο να του δωσω εγω απο μονη μου οσα μπορω και κρινω οτι πρεπει.

Δε θέλω να σου το χαλάσω αλλά θα σου ζητήσει.Τουλάχιστον έτσι έγινε με μένα και΄μάλιστα από την πρώτη επίσκεψη.

Δεν ξέρω αν λόγω κρίσης έχει αλλάξει τροπάριο.

Πάντως σαν γιατρός είναι πολύ καλός.Γράφω και παραπάνω για τον Γιαλελή αν θες να δείς.

Με το καλό το μωράκι σου:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα σας παρακαλούσα αν κάποια γνωρίζει κάποιον καλό γιατρό στο μαιευτήριο Ελένα που να την έχει ξεγεννήσει και να έμεινε ευχαριστημένη , να μου δώσει τα στοιχεία του. Η νύφη μου είναι 7 μηνών έγκυος και παρακολουθείται από γιατρό στο Έλενα και από την αρχή δεν ήταν ιδιαίτερα ευχαριστημένη καθώς είναι λίγο παράξενος και κρύος άνθρωπος αλλά μας είχαν πει καλά λόγια και μιας και ήταν και καθηγητής τον προτιμήσαμε. Δυστυχώς όταν όντας στον 7 μήνα του ζήτησε το κινητό του για παν ενδεχόμενο, εκείνος της το αρνήθηκε και της είπε ότι αν θέλει κάτι μπορεί να παίρνει στο ιατρείο του νοσοκομείου και πως αν δεν είναι αυτός εκεί εεε δεν πειράζει, θα είναι ο γιος του!!! Καταλαβαίνετε απογοήτευση! Δηλαδή αν της συμβεί κάτι βραδιάτικα ποιος θα βρεθει να απαντήσει από το ιατρείο του νοσοκομείου;;;;

 

Σας παρακαλώ βοηθήστε!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας..ειμαι νεα στο φορουμ κ ψαχνω κ εγω εναν καλο γυναικολογο γιατι απο τον προηγουμενο απογοητευτηκα..μου εχουν προτεινει καποιον ΚΙΤΜΙΡΙΔΗ ΣΤΕΛΙΟ που ειναι στο ιασω..αν τον ξερει καποια κοπελα κ εχει καλη εμπειρια κ απο γεννα ας επικοινωνησει μαζι μου..κ βεβαια ακουω κ αλλες προτασεις ..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειμαι απο κερκυρα και υπαρχει περιπτωση και εγω να παω στο Ελενα ,,καποια εμπιειρια ακομη με το γυναικολογο εχετε για να μου πειτε ωστε να δω ποιν θα προτιμησω??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,εχω κανει 2 καισαρικες σε ιδιωτικα νοσοκομεια και τωρα ειμαι παλι εγκυος αλλα λογω του κοστους δεν θελω να γεννησω παλι σε ιδιωτικο.Ξερει καμια σας κανενα καλο γιατρο που να εχει ιατρειο και να πηγαινει στο Ελενα γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Βρίσκομαι στον τέταρτο μήνα της εγκυμοσύνης και πηγαίνω στο Έλενα. Μήπως γνωρίζει κανείς τη Δατσέρη και πως μπορώ να κλείσω ραντεβού μαζί της?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φοβερός ιατρός, πριν από μια εβδομάδα γέννησε μια φίλη μου στο Έλενα, και ήταν τυχερή που βρήκε αυτό τον άνθρωπο τον κ.Καπετανάκη Νικόλαο και την ανέλαβε. Ο ενθουσιασμός της δεν περιγράφεται, δεν έφυγε λεπτό από επάνω της και οι δικοί της είχαν πλήρη ενημέρωση από τον ίδιο το κ.Καπετανάκη για την εξέλιξη του τοκετού.Όλα πήγαν τέλεια. Βέβαια, γέννησε με καισαρική κατ'όπιν δικής της επιθυμίας, αλλά εάν δείτε την τομή της, η οποία δεν φαίνεται καν, δεν θα το πιστεύεται ότι γέννησε με καισαρική τομή,Κεντάει ο άνθρωπος..........

 

FARFALLINA καλησπέρα!!Με ενδιαφέρει πολύ η περίπτωση του κ.Καπετανάκη Νικόλαου. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν α)η φίλη σου έκανε καισσαρική με επισκληρίδιο ή ολική(διότι εγώ θέλω με επισκληρίδιο) β)αν την ανέβασε στο δωμάτιο με ορό και καθετήρα γ)αν πόναγε μετά την επέμβαση κ δ) πόσα χρήματα του έδωσε και αν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις δωρεάν μέσα στο ΕΛΕΝΑ. Πραγματικά θα με βοηθήσεις πολύ διότι ψάχνω έναν γυναικολόγο να κεντάει όπως λες κι εσύ από θέμα καισαρικής-καθώς όταν γέννησα στο Ιασώ με τον Ζιώγα Βασίλειο με ανέβασε στο δωμάτιο χωρίς ορό και καθετήρα και δεν κατάλαβα τον παραμικρό πόνο από θέμα καισσαρικής ενώ κάποιες άλλες μανούλες σφαδάζανε στους πόνους. Δυστυχώς όμως λόγω των δύσκολων καιρών θα προσανατολιστώ σε δημόσιο μαιευτήριο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αυτό. Ενδιαφέρομαι να βρω κάποιον γυναικολόγο σε δημοσιο μαιευτήριο. Διάβασα ικανοποιητικά σχόλια για τον κ. Καπετανάκη Νικόλαο. Είναι μεγάλος σε ηλικία; Είναι καλός επιστήμονας, έμπειρος, προσιτός, συνεργάσιμος; Πόσα περίπου χρήματα παίρνει στην επίσκεψη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από μένα! Είμαι νέα στην παρέα σας και θα ήθελα την βοήθειά σας! Έχω ένα αγοράκι 2 ετών και τώρα είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι! Προσανατολίζομαι να γεννήσω στο Έλενα λόγω οικονομικών, έχω κλείσει ραντεβού αρχές Οκτώβρη με τον κ. Γιαλελή (πρώτη φορά θα τον δω) αλλά μου έχουν προτείνει επίσης τον Φαρμακίδη και τον Αλεξάτο! Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει κάτι για τους παραπάνω; Τα πρωϊνά ραντεβού δεν χρεώνονται; Το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα στο Ιασω φυσιολογικά με επισκληρήδιο αλλά .....πολλά τα λεφτά που τώρα δεν υπάρχουν καθώς εγώ είμαι άνεργη :( σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

FARFALLINA καλησπέρα!!Με ενδιαφέρει πολύ η περίπτωση του κ.Καπετανάκη Νικόλαου. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν α)η φίλη σου έκανε καισσαρική με επισκληρίδιο ή ολική(διότι εγώ θέλω με επισκληρίδιο) β)αν την ανέβασε στο δωμάτιο με ορό και καθετήρα γ)αν πόναγε μετά την επέμβαση κ δ) πόσα χρήματα του έδωσε και αν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις δωρεάν μέσα στο ΕΛΕΝΑ. Πραγματικά θα με βοηθήσεις πολύ διότι ψάχνω έναν γυναικολόγο να κεντάει όπως λες κι εσύ από θέμα καισαρικής-καθώς όταν γέννησα στο Ιασώ με τον Ζιώγα Βασίλειο με ανέβασε στο δωμάτιο χωρίς ορό και καθετήρα και δεν κατάλαβα τον παραμικρό πόνο από θέμα καισσαρικής ενώ κάποιες άλλες μανούλες σφαδάζανε στους πόνους. Δυστυχώς όμως λόγω των δύσκολων καιρών θα προσανατολιστώ σε δημόσιο μαιευτήριο

neogenitaki θα σε συμβούλευα να μην στηριχτείς στην FARFALLINA γιατί όπως έχει συζητηθεί και παλιότερα στο ίδιο θέμα το μόνο που κάνει είναι να διαφημίζει φανατικά τον καπετανάκη σε όλα της τα μηνύματα (21 στα 21):!:, οπότε αυτό όλο μοιάζει λίγο στημένο:rolleyes: Προσωπικά δεν έχω άποψη για τον γιατρό αυτό, απλά αναφέρομαι στη συμπεριφορά του συγκεκριμένου μέλος του forum, αν θες δες και μόνη σου:

http://parents.org.gr/forum/search.php?searchid=4453415

 

καλύτερα λοιπόν να αντλήσεις πληροφορίες από κάποιο άλλο μέλος

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

FARFALLINA καλησπέρα!!Με ενδιαφέρει πολύ η περίπτωση του κ.Καπετανάκη Νικόλαου. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν α)η φίλη σου έκανε καισσαρική με επισκληρίδιο ή ολική(διότι εγώ θέλω με επισκληρίδιο) β)αν την ανέβασε στο δωμάτιο με ορό και καθετήρα γ)αν πόναγε μετά την επέμβαση κ δ) πόσα χρήματα του έδωσε και αν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις δωρεάν μέσα στο ΕΛΕΝΑ. Πραγματικά θα με βοηθήσεις πολύ διότι ψάχνω έναν γυναικολόγο να κεντάει όπως λες κι εσύ από θέμα καισαρικής-καθώς όταν γέννησα στο Ιασώ με τον Ζιώγα Βασίλειο με ανέβασε στο δωμάτιο χωρίς ορό και καθετήρα και δεν κατάλαβα τον παραμικρό πόνο από θέμα καισσαρικής ενώ κάποιες άλλες μανούλες σφαδάζανε στους πόνους. Δυστυχώς όμως λόγω των δύσκολων καιρών θα προσανατολιστώ σε δημόσιο μαιευτήριο

 

Neogenitaki καλημέρα. Θα συμφωνήσω κι εγώ μαζί σου σε όλα όσα λες για τον κο Ζιώγα. Είναι γιατρός μου εδώ και 22 χρόνια. Με είχε χειρουργήσει σε μικρή ηλικία λόγω κύστης στην ωοθήκη και έχω γεννήσει μαζί του δύο υγιέστατα παιδάκια. Είναι πραγματικά εκπληκτικός επιστήμονας και ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Εγώ θα σου πρότεινα να το συζητήσεις μαζί του το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις - το οικονομικό - και πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει πολύ. Γνωρίζω περιπτώσεις αντίστοιχες, γιατί τον έχουν γιατρό πολλές φίλες μου και συγγενείς μου, που πραγματικά έχει βοηθήσει πολύ. Δεν χάνεις τίποτα να το κουβεντιάσεις μαζί του γιατί όπως τον γνωρίζεις κι εσύ είναι πραγματικά εξαιρετικός κι εκείνο που τον κάνει εξαιρετικό είναι γιατί αγαπάει πάρα πολύ αυτό που κάνει.

Link to comment
Share on other sites

neogenitaki θα σε συμβούλευα να μην στηριχτείς στην FARFALLINA γιατί όπως έχει συζητηθεί και παλιότερα στο ίδιο θέμα το μόνο που κάνει είναι να διαφημίζει φανατικά τον καπετανάκη σε όλα της τα μηνύματα (21 στα 21):!:, οπότε αυτό όλο μοιάζει λίγο στημένο:rolleyes: Προσωπικά δεν έχω άποψη για τον γιατρό αυτό, απλά αναφέρομαι στη συμπεριφορά του συγκεκριμένου μέλος του forum, αν θες δες και μόνη σου:

http://parents.org.gr/forum/search.php?searchid=4453415

 

καλύτερα λοιπόν να αντλήσεις πληροφορίες από κάποιο άλλο μέλος

 

roary σε ευχαριστώ. Αν και η farfallina δεν μου απάντησε- μπορεί να έχεις και δίκιο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θα ήθελα λεπτομέριες για τον κ.Παπαδή στο Έλενα.Τι γίνετε με τις εξετάσεις κάθε μήνα,με τη γέννα και γενικά τι γιατρός ειναι?Έχω ακούσει καλά λόγια και απο το τηλέφωνο που μιλήσαμε καλός μου φάνηκε.Ειναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνώρισα και εγώ τον Γιαλελή! Πολύ καλός μου φάνηκε (έμπειρος στους υπερήχους) χαμογελαστός μας καλοδέχθηκε και ήρεμος! Μου είπε να πάω να μου κάνει ο ίδιος την αυχενική παρόλλο που του είπα ότι είχα κλείσει απο καιρό πριν να την κάνω στο Έλενα 12/10! Μου είπε ότι δεν πειράζει και θα μου την κάνει ο ίδιος! Πήγαμε Σάββατο και να πω ότι μου έκανε εντύπωση το ότι ήταν μόνος του στους υπερήχους και είχε μόνο δικές του ασθενείς, πολλές από τις οποίες ήταν έγκυες στο 2ο παιδάκι τους, οπότε άρπαξα την ευκαιρία και έμαθα λίγα πραγματάκια παραπάνω για εκείνον θετικά εννοείται! Τώρα συνεχίζουμε με αυτόν και βλέπουμε! Και εμένα ούτε λόγο μου έκανε για χρήματα, δεν ξέρω αν έχει να κάνει ότι μας σύστησε μια πρώην προϋσταμένη μαία του Έλενα........ θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Είμαι καινούρια και θέλω να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ που τόσο καιρό εν αγνοία σας μου κρατάτε συντροφιά με τα θέματά σας ( τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα) και έτσι πέρασαν γρηγορότερα οι μέρες μέχρι την καθυστέρηση που ήταν εχθές και πριν μια ωρίτσα το τεστάκι βγήκε θετικό! Τώρα το θέμα μου είναι ο/ η γιατρός και συγκεκριμένα θα ήθελα να μου στείλουν pm κοπέλες που γέννησαν στο Ελενα με τους γιατρούς Γαζή , Κονδυλιό και Παπαδή καθώς έχω καταλήξει σε αυτούς.Επειδή έχω διαβάσει και τις 20 σελίδες του θέματος έχω να κάνω 2-3 ερωτησούλες μόνο για τον καθένα! Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!!

[

Link to comment
Share on other sites

καλό είναι να μην δίνονται με pm αυτές οι πληροφορίες, αλλά ανοιχτά στο forum για να τις διαβάζουμε και οι υπόλοιπες

δεν είμαι admin, απλά ενδιαφέρομαι και εγώ να μάθω, γιατί η δική μου γιατρός έφυγε από το Έλενα και προτιμώ να αλλάξω γιατρό παρά μαιευτήριο!

αν επιθυμείτε να δώσετε πληρ με pm αντί ανοιχτά, κάντε ένα κόπο και στείλτε σε μένα please!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...γέννησα και τα 2 μου παιδιά στο Γαζή...Εψαξα παρα πολύ για να βρω γιατρο και κατέληξα εκεί μετά από πολλές συστάσεις...Είναι πολυ οργανωμένος στη δουλεια του, ειλικρινής και υπέρ του φ.τ.Εμένα με ειχε 10 ωρες στην αιθουσα οδινών και εκανα καισαρική γιατι στρεσσαριστηκε το μωρο και με την εξώθηση έκανε αλλοίωση παλμών.Έφυγε απο το νοσοκομείο στις 8 όταν σιγουρευτηκε οτι δεν κινδυνεύω απο αιμορραγία. Είχα μέσα τον άντρα μου όλες τις ώρες μεχρι να παω για καισαρική επειδή ο ιδιος τον ανέβασε (από τη παραλαβη δεν τον ειχαν καν ενημερώσει ότι ανέβηκα στην αιθουσα).Επίσης,ενημερώνει τους συγγενείς ο ίδιος.Τον εκτιμω πολύ σαν γατρο και σαν ανθρωπο και σας τον συστήνω ανεπιφύλαχτα. Ότι θέλετε στείλτε μου

[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFayBlwwFY0C1g,,16.png[/IMG][/URL][[URL="http://tickers.cafemom.com/"][IMG]http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MbC0MFCyBlwwFYQC0w,,34.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ. ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ. ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ. ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΚΛΠ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ. ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΝΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΕΣΤΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΝΕΑΡΟΤΕΡΟΙ ΛΙΓΟΙ ΟΜΩΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΜΕΛΗΤΕΣ. ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΙΣΧΥΕΙ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ. ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

xrispi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια, καλησπέρα!

Μήπως έχετε ακούσει για τον γυναικολόγο κ. Σαλβάνο? Θα βοηθούσαν πολύ οι γνώμες σας.

ηταν γιατρος μου στη 2η εγκυμοσυνη και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...